e nieuwe Kasteelheren van Sparta Fans woedend op Feyenoord iltac Twaalf dagen feest bij opening Arena P4 n.fr UltSPraken va" de Casagrande wint nu in buitenland UITSLAGEN standen dbstem SPORT B2 Bouw/Civiel rkundig ïider/Calculator immeurs 6"5?14554 lopment engineers /constructeur i-commercieel Jewerker Belangstelling voor de grootste bouwput van Nederland is overweldigend )ennis en Gérard de Nooijer: 4We hebben het heel goed gedaan' AVAILABLE Twijfel :RKVL0EREN B.V. SILEGGERS OPGELET!! :KEN EN BEL ONSilÜ 3169540** ho8| pp hu STdtdeze week in d* Phun nu? voor de return Echt tv hadden terugver- sportnieuws KORT Norman weergaloos op openingsdag Volleybalsters blijven verbezen EK judo gaan definitief door DAMMEN HOCKEY SCHAKEN TENNIS IJSHOCKEY VOETBAL ZATERDAG 13 APRIL 1996 looide technici de juiste Irs en projecten van naam Jkent de volgende banen Ikbaar. p. Stationsplein 39. i Coothplein 43-45. Coninginnenlaan 11. |[s Multec op zoek naar een voor het ontwerpen en mconstructies. U heeft een I liviele Techniek of ervaring met AutoCad is eist. Meijer, tel. 076-5214554 1^ in de regio Den Bosch is varen uitvoerders op het ïn utiliteitsbouw en de :eft bij voorkeur een inde of Civiele Techniek, band behoort tot de jkheden. g. G.J.A. Schrauwen, -6140880 ■helgrote aannemer op zoek iaat die woning- en bn gaat voorbereiden en oorkeur een HTS-opleiding I i team goed functioneren en j nbare werkervaring. Dit onbepaalde duur. J.M.L.N. Mikkers, 3-2450655 Idiverse opdrachtgevers 'J heeft minimaal een pg en aantoonbare i C, C++, Visual C of Visual eeft van andere 3GL of 4GL ook te reageren. Een vast irt tot de mogelijkheden. M.A.F.M. Kuysten, Ijer in de regio Den Bosch it ar software development 5-systemen en device drivers derhouden. U heeft een :ktrotechniek en bij voorkeur thnische Computerkunde. ing met C, C++, MS-DOS, indows 95 is gewenst. 1. Wolfs, tel. 073-6140880 Ich bedrijf in de machinebouw |r een tekenaar/constructeur (hanica gaat ondersteunen. U en minimaal 1 jaar relevante st dienstverband behoort tot igelijkheden. Hermens, tel. 040-2450655 Jongen in Breda en Den Bosch Jh-commercieel medewerkers, t zult u zich gaan bezighouden J onderhouden van contacten lit sollicitatiegesprekken en Tuste kandidaat voor de 3 schriftelijke reactie kunt u Iffende regiokantoor t.a.v. de (koopleider. lnze verslaggever sterdam - Daar waar de sterdam Arena vorm ld bevindt zich momen- Lnog de grootste bouwput «Nederland. Vier maanden L er nog, dan moet het odernste stadion van Euro- de poorten openen. De ine vijfhonderd bouwvak- L staat nog een hele hek- Ltoer te wachten op het ter- n dat tevens als best be- bouwput van Neder- Cd geldt. ■nd deze maand verwacht de di- Le van de Arena zelfs al de hOOOe bezoeker van het impo se bouwwerk binnen de poor- Üniek voor een project in Uouwmeldde directeur Jan Lerland. „Dagelijks hebben lacht tot negen rondleidingen, er is een enorme wachtlijst. Daarom starten we binnenkort met rondleidingen in de avondu ren. Maar in juni gaat de deur dicht. Dan hebben we twee maanden geen tijd meer voor be zoekers, dan moeten we er gigan tisch aan trekken om op tijd klaar te zijn met de werkzaamhe den." Op 14 augustus moet het zover zijn: Op die dag staat de officiële opening gepland. Een opening die maar liefst 12 dagen achter een duurt. Onder het motto 'Are- nA, 12 dagen spanning' is een groots programma vol festivitei ten opgezet, dat honderdduizen den bezoekers moet trekken. De festiviteiten barsten de 14e augustus los met een spektakel rondom de eerste wedstrijd in de Arena, Ajax-AC Milan. Op 15,16, 19 en 20 augustus zijn er open da gen, bedoeld voor elke Nederlan der die wel eens een kijkje wil ne men. De bezoekers dienen overi gens wel te betalen voor de be- zichting die gekoppeld is aan een uitgebreid showprogramma. Op 17 augustus wordt een kinde rdag gehouden, waarvoor met name jeugdleden van de KNVB (8 t/m 12 jaar) via hun clubs worden uitgenodigd. De dag zal worden gepresenteerd door Irene Moors, bekend van Telekids. De kans dat RTL 4 de dag zal uitzenden is le vensgroot. Over gebrek aan be langstelling van de diverse zend gemachtigden heeft de Arena toch al niet te klagen. Op 25 au gustus zal de slotmanifestatie van de Uitmarkt, dé opening van het nieuwe culturele seizoen, in de Arena worden gehouden. De Avro zendt die avond recht streeks uit. De openinsgavond met Ajax-Milan is naar het zich laat aanzien te volgen bij de NOS. En de wedstrijd om de KN- VB-Supercup, op 18 augustus, zal normaal gesproken op het nieuwe sportkanaal te zien zijn, net als het eerste echte competi tieduel van Ajax in de nieuwe thuishaven, op 21 augustus. De geweldige belangstelling voor de Arena heeft de directie er toe gebracht om nog tijdens de bouw tot uitbreiding van het stadion over te gaan. Zo is het aantal res taurants dat in de Arena onder dak krijgt uitkomen op twaalf stuks, tesamen goed voor 3000 plaatsen. Daarnaast komen er 45 losse verkooppunten voor de meer simpele versnaperingen. Voor het stadion komt een apart entree-gebouw waarin naast kantoren ook het Ajax-museum ondergebracht wordt. Dit aparte gedeelte zal bij de oplevering van het stadion nog niet gereed zijn en wordt pas in december in ge bruik genomen. Financieel doet de enorme be langstelling de Arena geen kwaad. Zo is het bedrag dat via de kleine aandeelhouders, de zo genaamde certificaat-houders, binnenkomt naar verwachting 60 miljoen gulden in plaats van de begrote 25 miljoen. In totaal zijn er nog ongeveer 550 certificaten te koop. De grote generale repetitie voor het stadion staat gepland op 3 augustus. Dan vindt er een grote test plaats, waarvoor ruim 40.000 leden van de Ajax-supporters- club hun medewerking moeten verlenen. Zij worden gevraagd naar het stadion te komen en krijgen daarbij te horen of zij per bus, trein of auto verwacht worden. Op die manier hoopt de directie eventuele fouten in de toegangs procedures voortijd te constate- iDennis de Nooijer aan hun tafeltje verschijnt kijken de vijf bejaarde Spartanen verheugd op. Baar is de man die hun club afgelopen zondag hoogst persoonlijk naar de bekerfinale schoot. En dat nog wel tegen aartsrivaal Feyenoord. I Dag heren", begroet de topscorer het groepje oude getrou wen in de verder verlaten kantine. „Ha die Dennis", roepen de tefinkoor. „Zou er misschien koffie gezet kunnen worden", j waagt De Nooijer. „Nee jongen, dat gaat niet. Daar heeft Iparta geen geld meer voor", zegt de man bij het raam. „Alles T is op gegaan aan het salaris van jou en je broer. [Kotterdamse humor op Spangen waar de tweeling Dennis en Gérard de Nooijer onlangs voor vier jaar bijtekende. Voor heel veel geld, beamen ze. |Eenkennismaking met de nieuwe Kasteelheren van Sparta. Door Danny van den Broek KTIEF OP 0E JBEEI0SH4KIU VOOB M|j' ENDT UIT, DETACHEERT, WEEFT E» SEIE»»" jdijks rijden ze met z'n eeën op en neer tussen Oost- uburg en Rotterdam. Een itsje van krap zeventiendui- J inwoners. „Zeg maar vlak- lij Vlissingen," verduidelijkt "ennis de Nooijer. De twee eeuwen zijn er geboren en ze lonen er nog. Twee straten van Tiaar vandaan. „Het is er gezel lig We hebben het er naar onze in. Ik heb geen moment overwo- i om naar Rotterdam te ver- luizen. In Zeeland is het makke lijker om afstand te nemen van let voetbal," zegt Gérard. Be hele familie staat trouwens pg ingeschreven in Oost-Sou- ig. Pa en ma wonen nog steeds b de straat die naar het voetbal held leidt, hun zus zit tien huizen en ook hun broer mag Kch nog steeds een Souburger joemen. „Een honkvaste fami- le," beaamt Gérard. De aan lacht wordt verdeeld tussen oetbal en korfbal. „M'n moeder eeft altijd korfbal gespeeld in jet eerste van Dinamo. M'n zus [n m'n broer korfballen ook. Veel oetballers vinden het een trut- nsport. Wij niet. Wij gingen Iroeger zelfs naar Middelburg ImSwiftte zien spelen. Want die Twamen uit in de hoogste klas- Ie tweeling koos zelf echter voor let voetballen. Op hun vijftiende laakten Gérard en Dennis de fcoijer hun debuut in het eerste |aa RCS, de plaatselijke trots lan Souburg. „Dat was voor de jeker tegen Hoek," weet Dennis In de verdediging stond hun „Het was z'n afscheids- idstrijd," zegt Gérard. „Hij was n al 38. Het is de enige keer Peest dat we samen in één elf- Ti gestaan hebben." j'tzou bij die ene familiereünie Wen Een jaar later hing [Ma aan de lijn. De Rotter- arnmers waren bekend met de cede jeugdopleiding van de be- jcneiden Zeeuwse amateurclub. ■Motte hadden ze vijf jaar eer- |ïr ook al Danny Blind wegge haald uit Oost-Souburg. Nu kwa len ze voor Dennis. „Maar in een petting zei ik dat ik alleen wil- L men als Gérard ook een Rszou krijgen. Zo zijn we met z'n tweeën bij Sparta gekomen. Negen jaar was de tweeling onaf scheidelijk. Maar dit seizoen leek het onvermijdelijke te gebeuren. De broers zouden allebei ergens anders gaan voetballen. „We hebben er uiteraard veel over ge praat," zegt Gérard. „Maar er was zoveel belangstelling voor Dennis. Het kon gewoon niet an ders of we zouden ieder onze ei gen weg gaan." Maar terwijl er geen einde leek te komen aan de lijst met clubs die dongen naar de gunsten van Den nis werd Gérard maar met één naam in verband gebracht. Die van Arminia Bielefeld. En uitge rekend die ene club dreigt de ver dediger nu met een rechtzaak. Met een krachtige handdruk zou een mondelinge overeenkomst tussen beide partijen bekrachtigd zijn. Gérard bestrijdt dat. In verschil lende publicaties liet hij al weten de Duitse taal niet machtig te zijn. Hij had wel de hand gedrukt van manager Rüdiger Lamm. Maar dan ten afscheid. In zijn ogen waren de onderhandelingen nog gaande. En die werden ge daan door Peter Gerards van de WCS. Met hem heeft Gérard de Nooijer inmiddels gebroken. „Maar over die hele kwestie wil ik eigenlijk niks kwijt. De zaak speelt volop nu. Het is niet in mijn belang dat ik daar nog din gen over ga zeggen." Ook zijn broer Dennis brak met Gerards nadat hem duidelijk was geworden dat er bij de onderhan delingen met Celtic verschillende bedragen de ronde deden. Celtic bleek meer te willen betalen dan de zaakwaarnemers De Nooijer wilden doen geloven. Maar dat was niet de enige reden dat de aanvaller niet naar Schotland vertrok. „Telkens sloeg bij mij ook de twijfel toe. De ene dag vond ik het hartstikke mooi. En de vol gende dag had ik weer zoiets van: moet ik daar heen? Celtic is een topclub, maar dan alleen in Schotland. En de competitie stond me ook tegen. Je moet er 26 keer tegen elkaar. Dennis en Gérard de Nooijer in de bestuurskamer van Spangen. 'De traditie druipt van de club af'. FOTO VNU Bijna dagelijks werd vooral Den nis in die periode met andere clubs in verband gebracht. Ajax, Feyenoord, Vitesse, FC Utrecht, Fortuna Düsseldorf, Borussia Mönchengladbach, Valencia, Te- nerife. Allemaal wilden ze de topscorer van Sparta hebben. „Maar op papier kwam er niets. En zolang er niks op papier staat is het voor mij niet interessant." En ongemerkt begon de situatie aan hem te vreten. „We verloren zo maar twee wedstrijden achter elkaar. Eerst van FC Twente, daarna van Vitesse. Ik voelde me verantwoordelijk voor die neder lagen. Ik kon niet brengen wat ik anders wel kan. De ploeg op sleeptouw nemen als het tegenzit. Scoren op momenten dat nie mand het meer van mij ver wacht." Daarom werd het tijd de knoop door te hakken. Tot ver rassing van alles en iedereen te kende de tweeling anderhalve week geleden weer voor Sparta. Voor vier jaar nog wel. Met een optie voor een vijfde. En de reden was snel duidelijk: geld. Op zoek naar een riant salaris bleek de pot met goud zomaar op Spangen te staan. Kledinglijn „Ook dankzij Kappa, de nieuwe kledingsponsor," zegt Dennis. „Want als die er niet geweest was, waren Gérard en ik nooit bij Sparta gebleven. Wij hebben ook twee contracten getekend. Een met Sparta en een met Kappa. Bij de laatste krijgen we een eigen kledinglijn. Kappa doet hetzelfde met jongens als Bakkero van Bar celona en Indurain." Gérard.' „Zitten we toch in een leuk rij tje." De best betaalde voetballer van de eredivisie werd Dennis de Nooijer al genoemd. „Onzin na tuurlijk. Niemand weet exact wat ik verdien." Maar dat het heel erg veel, dat wil hij wel beamen. Net als zijn broer. Ze zijn dan ook dik tevreden met hun nieuwe situa tie. Dennis: „Nadat we het eens waren geworden met Sparta re den we in de auto terug naar huis. Eigenlijk hebben we het heel erg goed gedaan, zeiden we toen te gen elkaar." Het geld maakt ze echter niet an ders. „We kennen de waarde er van veel te goed. Voor ons is het nu makkelijk om te zeggen: hup daar staat een nieuwe auto. Maar zo zitten we niet in elkaar. We doen geen gekke dingen. Schul den heb ik bijvoorbeeld nog nooit gehad," bekent Dennis. Ook pe perdure vakanties liggen er niet in het verschiet. „Als het mooi weer is in Nederland, heb je ook een strand bij Vlissingen. En dat is naast de deur. Waarom zou ik dan ver weggaan," stelt Gérard nuchter vast. „Maar," weten ze, „het maakt ons leven wel gemakkelijker. Je weet gewoon dat er genoeg geld is." Feyenoord En de omgeving weet het ook, zo bleek laatst. Dennis: „M'n vader bracht de auto naar de garage voor een grote beurt. Kreeg-ie een andere zo lang mee. Da's een mooie, zei hij tegen de garage houder. Vraag maar aan je zoon of die 'm voor je koopt, want dat kan hij nou wel, antwoordde die vent. Dat soort dingen. Da's na tuurlijk minder leuk. Zowel voor m'n vader als voor mij." Een incidentje. Naar de achter grond geschoven door de sportie ve prestaties van de laatste week. Vooral de uitschakeling van Feyenoord in de halve finale van de beker ligt de broers nog vers in het geheugen. „Ik krijg nu nog brieven binnen van Sparta-sup- porters die me bedanken voor dat doelpunt in de verlenging," zegt Dennis. „Dat was ook al zo na de eerste competitiewedstrijd die we met 3-2 wonnen. Echt ik kwam mensen tegen met tranen in hun ogen. Hun kleine cluppie uit Rot terdam-West. Eindelijk die club uit Zuid verslagen. Dat is wat voor de mensen hier, hoor. Daar moet je je niet in vergissen." Het zijn dezelfde mensen die zoe te herinneringen bewaren aan het kasteel. Die hangen aan de nos talgie waar de lucht op Spangen zwanger van is. „De traditie druipt van de club af," weet ook Gérard de Nooijer. „Dat maakt Sparta ook tot een hele fijne ver eniging waar Dennis en ik ons prima thuis voelen." AC Zoetermeer i zoek naar een UITDAGING en het) ING in het afwerken van zand- cunnen wij jouw inzet goed gsoni Irijf met al méér dan 30 iaar1el3?i'„. tRBO aangepaste werkomstano eving van: UTRECHT BRABANT?? ZUID-HOLLAND ol ROTTERDAM V. ONS TEAM VERSTERKEN s onder nummer: uur, vragen naar dhr. B.KuivenhO 'Man, (anp) - Nederland- F voetbalfans die in het bezit Jn jan een toegangsbewijs EUrOpa-CupWedstrijd Wien-Feyenoord (don- aS> 18 april), blijven tot moment in onze- p of ze daadwerkelijk i10genrnst Rappel-stadion in ItraaV^j kebben in samen- P Met de UEFA en de Ween- FtonJ6 een P£an van aanpak ian al?8"' MVer aard en inhoud iillm !f veiliSheidsmaatregelen Ien» 2,uen n'emand tegenhou- luiilrpm senior-manager Fred Paarw^K,' vri!dagmiddag. fP'oenm lven wel iedereen Len 7 niet naar Wenen af te lestaato£ met kaartje. Er uit Nae1kele Sarantie dat E0Sehbijwoneir"d de Wedstrijd PnS00? kwamen vrijdag |pprtt0ni3esbinnenvanbozi h hen e? V" de UEFA was 051 "inhlnv mdruk §ewekt hangers uit Nederland toch nog welkom waren bij het beslissende duel. Ze voelden zich door Feyenoord in de maling ge nomen. „Het gaat om een verkeerde in terpretatie", meende Blankeme- ijer. „Feyenoord heeft absoluut geen spelletje gespeeld. Het is een ongelukkige samenloop van be richten en omstandigheden. Dat hebben we geprobeerd aan de fans uit te leggen. De meeste sup porters toonden begrip." In een haastig persbericht maak te het bestuur van Feyenoord vrijdag nogmaals duidelijk, dat er niets in het oorspronkelijke beleid is veranderd. „De UEFA heeft besloten dat er geen kaar ten aan fans van Feyenoord ver kocht mogen worden", stelde voorzitter Jorien van den Herik. „Die beslissing blijft bestaan en wordt door de UEFA in volle om vang bevestigd." Van Himst De positie van bondscoach Paul van Himst staat zaterdag ter dis cussie tijdens de vergadering van het uitvoerend comité van de Bel gische voetbalbond. In Brussel presenteert de technische com missie van de KBVB een rapport met aanbevelingen voor wijzigin gen in de technische en organisa torische structuur. Onder leiding van Van Himst wist het nationale elftal van Bel gië zich niet te plaatsen voor de eindronde om het Europees kam pioenschap, in juni in Engeland. In voorronde-groep 2 eindigden de Rode Duivels met 15 punten uit 10 wedstrijden als derde, ach ter Spanje en Denemarken. In de aanloop naar het wereldkampi oenschap in Frankrijk in 1998 is België ingedeeld in groep 7 met Nederland, Turkije, Wales en San Marino. Persoonlijk ingrijpen van Egi- dius Braun, voorzitter van de Duitse voetbalbond, heeft er voor gezorgd dat de Duitse tv-kijker dinsdagavond laat nog iets te zien krijgt van de UEFA-beker- wedstrijd Barcelona - Bayern München. Het betaalkanaal Pre miere heeft de rechten van deze halve finale gekocht en wilde de beelden eigenlijk exclusief door geven aan zijn abonnees die in het bezit zijn van een decoder. De Franse bondscoach Aime Jacquet is niet van plan vedette Eric Cantona een herkansing te geven. Het Europees kampioen schap voetbal, deze zomer in En geland, gaat derhalve waar schijnlijk aan de Franse sterspe ler voorbij. „Met Eric erbij moet ik mijn hele elftal en taktiek ver anderen", zei Jacquet. „En daar voor is de tijd nu te kort." Cantona speelde in januari 1995 zijn 45e en voorlopige laatste in terland voor Frankrijk. Na zijn geruchtmakende karatetrap naar een toeschouwer riep Jacquet hem niet meer op. De aanvallen de middenvelders Djorkaeff en Zidane hebben met succes de be palende rol van Cantona overge nomen. Gert Kruys volgt komend sei zoen Karei Bonsink op als trainer van de Apeldoornse eersteklasser AGOW. Bonsink werd onlangs aangetrokken door NAC als nieu we assistent van Wim Rijsbergen. De 34-jarige Kruys, oud-speler van FC Utrecht, is momenteel nog oefenmeester van hoofdklas ser Holland. Hij wil de cursus coach betaald voetbal gaan vol gen. Het Nederlands voetbalelftal speelt op zaterdag 31 augustus een vriendschappelijke interland tegen wereldkampioen Brazilië. De wedstrijd zal plaats vinden in de Amsterdam Arena, het nieuwe stadion van Ajax. De Braziliaanse voetbalbond heeft toegezegd de sterkst moge lijke ploeg naar Nederland te zul len afvaardigen. Nederland en Brazilië speelden in juli 1994 in de kwartfinales van het wereld kampioenschap in de Verenigde Staten tegen elkaar. De Zuid- Amerikanen wonnen in Dallas met 3-2. Het seizoen in de Bundesliga is voor Max Huiberts voorbij. De 25-jarige aanvaller van Borussia Mönchengladbach ondergaat dinsdag een kijkoperatie aan zijn geblesseerde linkervoet. Huiberts, bezig aan zijn eerste contractjaar in Duitsland, is al geruime tijd alles behalve topfit. In de twee Europa-Cupwedstrij den tegen Feyenoord deed de voormalige spits van FC Zwolle en Roda JC slechts 45 minuten mee. Voetballer Wlodi Smolarek moet donderdag een lichte knie operatie ondergaan. De aanvaller van Utrecht, met zijn 38 jaar de oudste actieve speler in de eredi visie, heeft bij de training een scheurtje in een meniscus opgelo pen. Smolarek, die onlangs nog inviel tegen FC Groningen, is waarschijnlijk aan zijn laatste profseizoen bezig. Woensdag hoopt hij een laatste test af te leg gen als scheidsrechter. Een aan tal oud-profs volgt daarvoor een versnelde cursus. VVV moet op zoek naar een nieuwe doelman. René Ponk wordt niet langer uitgeleend door zijn werkgever FC Utrecht. Nu duidelijk is dat Ponk uit De Koel vertrekt, is het niet uitgesloten dat John Roox weer terugkeert. De doelman is uitgeleend aan Ex celsior, waar hij door een rug blessure dit seizoen waarschijn lijk niet meer in actie zal komen. Straffen betlaald voetbal: eén wed strijd geschorst: Duym (Excelsior), Kök (Go Ahead Eagles), Cocu (PSV). Voorlopig geschorst: Price (FC Den Haag), Wilsterman (Dordrecht'90), Simons (Volendam). Venta de Orio (anp) - Francesco Casagrande is vrijdag win naar geworden van de 36e Ronde van het Baskenland. Het was zijn eerste zege in een grote etappe-wedstrijd buiten Italië. Casagrande was eerder dit seizoen de beste in de Tir- reno - Adriatico. Casagrande won vrijdag de af sluitende klimtijdrit over 6,5 kilometer tussen Orio en Venta de Orio. Hij bleef zijn landge noot Fondriest 20 seconden voor. Op de derde plaats ein digde de Spaanse wereldkam pioen Olano. De Fransman had eerder op de dag in de ochtend- rit, gewonnen door de Austra- liïer Stephens, zijn voordelige marge opgebouwd. In die rit had Zülle na 16 kilo meter opgegeven. Donderdag avond had hij, als enige van de ploeg van Once, vis gegeten. De Zwitser wilde geen vlees, uit gezondheidsoverwegingen. Hij was bang voor de gekkekoeien- ziekte. Orio. Ronde van Baskenland, eer ste gedeelte vijfde etappe Lekum- berri - Orio: 1. Stephens (Aus) 97 km in 2.12.20 (43,980 km/uur), 2. Gianetti (Zwi) 0.11, 3. Gontsjenkov Rus), 4. Fran cesco Casagrande (Ita) 0.13, 5. Olano (Spa), 6. Montoya (Spa), 7. Hervé (Fra), 8. Jimenez (Spa), 9. Delia Santa (Ita), 10. Berzin (Rus); 16. Boogerd, 27. Laurent Jalabert (Fra), 42. Dekker 1.36, 52. Vos kamp, 54. Jonker, 59. Den Bakker, 63. Breukink. Opgegeven: Zülle (Zwi). Tweede gedeelte, klimtijdrit Orio - Venta de Orio: 1. Francesco Casa grande 6,5 km in 12.25, 2. Fond riest (Ita) 0.20, 3. Olano 0.24, 4. Hervé 0.25, 5. Berzin 0.25. 6. Gia netti 0.28, 7. Noe (Ita) 0.30, 8. Le- blanc (Fra) 0.31, 9. JC Dominguez (Spa) 0.32,10. Zanini (Ita) 0.43,14. Boogerd 0.53, 22. Breukink 1.12, 29. Jonker 1.20, 30. Jalabert 1.22, 35. Den Bakker 1.29., 40. Dekker 1.40, 58. Voskamp 2.06. Eindrangschikking: 1. Francesco Casagrande 20.50.23, 2. Hervé 0.02, 3. Olano 0.27, 4. Gianetti 0.31, 5. Berzin 0.42, 6. Montoya 0.54, 7. Dalla Santa 1.00, 8. Gonts jenkov 1.02, 9. Dominguez 1.17, 10. Rebellin (Ita) 1.18. 11. Fond riest 1.27, 13. Jalabert 1.34, 28. Den Bakker 4.09, 43. Jonker 13.19, 87. Voskamp 39.52, 89. Breukink 43.37, 94. Dekker 54.04. Wasmuel. Grand Prix Pino Cera- mi. 1. Serpellini (Ita) 194 km in 4.37.00 (42,022 km/uur), 2. Zberg (Zwi) 0.10, 3. Puttini (Zwi), 4. Bet tin (Ita) 0.19, 5. Lombardi (Ita), 6. Bertolini (Ita), 7. Holm (Den), 8. Hennebert (Bel), 9. Milesi (Ita), 10. Verheyen (Bel), 11. Bouwmans (Ned), 26. Van den Akker 3.29, 31. Nijdam, 37. Van Cadsand 5.40. Sillé-le-Guillaume. Omloop van de Sarthe, derde etappe Chateau- du-Loir - Sillé-le-Guillaume; 1. Baffi (Ita) 199,5 km in 4.46.30 (41,717 km/uur), 2. Heulot (Fra) 0.04, 3. Rojas (Spa) 0.05, 4. Nicolas Jalabert (Fra) 2.52, 5. Peter de Clercq (Bel) 6.53, 6. Frangois Si mon (Fra), 7. Beneteau (Fra), 8. Nardello (Ita), 9. Rué (Fra), 10. Blanchard (Fra). Algemeen klassement: 1. Baffi 12.54.27, 2. Heulot 0.05, 3. Rojas 0.15, 4. Jalabert 3-07, 5. Nardello 6.16, 6. Rué 6.17, 7. Van Hyfte (Bel) 6.20, 8. Kasputis (Lit), 9. Francisco Garcia (Spa), 10. Mar- celino Garcia (Spa). Augusta - Greg Norman presenteerde zich op de eerste dag van het US Masters-golftoernooi in grootse stijl. De 41-jarige Austra liër ging donderdag in het zonnige en warme Augusta rond in 63 slagen (negen onder par). Daarmee evenaarde de 'White Shark' het baanrecord van de Zimbabwaan Nick Price. Norman verbe terde wel het Masters-record van de eerste ronde met één slag. Bij de twee voorbereidende toernooien op Augusta miste hij nog de 'cut'. Augusta. US Masters, stand na eerste ronde: 1. Norman (Aus) 63, 2. Mie- kelson (VSt) 65, 3. Hoch (VSt), Tway (VSt) 67, 5. Janzen (VSt) 68, 6. Fal- do (GBr), Faxon (VSt), Gilford (GBr), Singh (Fij), Simpson (VSt) 69. Guangzhou (anp) - De Nederlandse volleybalsters hebben ook de tweede en derde wedstrijd bij het vierlandentoernooi in Guang zhou verloren. Gastland China en Japan versloegen de vrouwen van bondscoach Bert Goedkoop met 3-0. Nederland, dat eerder in vier sets verloor van Cuba, was kansloos tegen de Chinezen. De Europees kampioen, die startte met de ba sisopstelling Leferink, Fledderus, Brinkman, Machovcak, De Jong en Fleurke, begon nerveus aan de wedstrijd. In de eerste set maakte de ploeg veel te veel fouten en stond al snel met 6-0 ach ter. Ook in de daaropvolgende sets kon Oranje absoluut geen vat krijgen op het snelle spel van de Chinese vrouwen: 15-9 15-4 15- 5. In het duel met Japan kon Oranje iets meer tegenstand bieden. De eerste set ging verloren met 15-5. In de tweede set hielden de teams elkaar in evenwicht tot 15-15. Na twee blokfouten aan Ne derlandse kant ging de set uiteindelijk naar Japan. De tegenstand van de ploeg van Goedkoop was toen gebroken, de Japanse vrou wen wonnen de derde set met 15-10. Guangzhou. Internationaal toernooi, vrouwen. China - Nederland 3-0 (15-9 15-4 15-5), Japan - Nederland 3-0 (15-5 17- 15 15-10), China - Japan 3-2, Cuba - Japan 3-0. Den Haag - De EK judo in Den Haag gaan definitief door. Er is een nieuw organisatiecomité samengesteld. Interim-bestuurslid Wim Denkers en Jan Bons hebben de leiding overgenomen van de opgestapte voorzitter Rolf Gijssen. Die legde zijn functie maan dag neer, toen het bestuur van de Judobond Nederland (JBN) af trad. De EK judo worden van donderdag 16 tot en met 19 mei ge houden in Houtrust Sport in Den Haag. Steenwijk. NK mannen, twaalfde ronde: Van Aalten - Boom 1-1, Gérard Jansen - Okken 1-1, Van der Zee - Thijssen 1-1, Hans Jan sen - Raven 1-1, Scholma - Clerc 0-2, Prosman - Oudshoorn 1-1. Stand: 1. Clerc 14 (uitgespeeld), 2. G. Jansen, Prosman en Van der Zee 13 (uit 11), 5. H. Jansen en Ra ven 12 (uit 11), 7. Meijer 11 (uit 11), 8. Boom en Okken 10 (uit 11), 10. Van Aalten, Oudshoorn, Schol- ma en Thijssen 9 (uit 11). Atlanta. Pre-olympisch toernooi, mannen. Pakistan - Argentinië 4-1 (0-0), India - Zuid-Korea 3-0 (1-0), Groot-Brittannië - Verenigde Sta ten 5-2 (1-0). Monte Carlo. 5e Amber-toernooi, blind- en rapidschaak. Eerste ronde: Anand (Ina) - Ni- kolic (Bos) 1-0 1-0, Karpov (Rus) - Kamsky (VSt) 1-0 1-0, Ivantsjoek (Oek) - Lautier (Fra) 1/2-1/2 1/2- 1/2, Judith Polgar (Hon) - Sjirov (Spa) 0-1 0-1, Piket (Ned) - Ljubo- jevic (Joe) 1/2-1/2 1-0, Kramnik (Rus) - Xie Jun (China) 1-0 1-0. Stand: 1. Anand, Karpov, Kram nik, Sjirov 2, 5. Piket 1 1/2, 6. Ivantsjoek, Lautier 1, 8. Ljubo- jevic 1/2, 9. Kamsky, Nikolic, Pol gar, Xie 0. Estoril. Mannen, 900.000 gulden. Kwartfinales: Haarhuis (Ned/5) - Fromberg (Aus) 2-6 6-4 6-3, Mus ter (Oos/1) - Clavet (Spa) 6-4 6-2, Gaudenzi (Ita) - Carbonell (Spa) 6-3 6-1, Corretja (Spa) - Carlos Costa (Spa/6). Halve finales: Haarhuis - Gaudenzi, Muster - Corretja. Hongkong. Mannen, 800.000 gul den. Kwartfinales: Siemerink (Ned/5) - Matsuoka (Jap) 6-3 2-6 7-6, Wood- bridge (Aus) - Krajicek (Ned/4) 6- 4 7-6, Sampras (VSt/1) - Prinosil (Dui/8) 6-7 7-6 6-3, Chang (VSt/2) - Damm (Tsj) 6-0 3-6 6-3. Halve finales: Sampras - Sieme rink, Chang - Woodbridge. New Delhi. Mannen, 800.000 gul den. Kwartfinales; Stark (VSt) - Stolle (Aus) 6-2 3-6 7-6, Byron Black (Zim/3) - Caratti (Ita) 3-6 6-1 7-5, Radulescu (Dui) - Golmard (Fra/8) 4-6 7-5 6-0. Enqvist (Zwe/1) - Fleurian (Fra) 6-3 6-3. Halve fina les: Enqvist - Stark, Black - Radu lescu. Amelia Island. Vrouwen, 700.000 gulden. Derde ronde: Martinez (Spa/1) - Husarova (Slw) 6-0 6-0, Sanchez (Spa/2) - Jecmenica (Joe) 4-6 6-3 6-1, Hack (Dui/12) - Rubin (VSt/4) 6-1 6-0, Mary Joe Fernan dez (VSt/6) - Suarez (Arg) 7-6 6-3, Pierce (Fra/7) - Miller (VSt) 6-3 6- 1, McGrath (VSt) - Probst (Dui) 6- 2 6-1. Kwartfinale: Sanchez (Spa/2) - McGrath (VSt) 6-3 6-4. Dubbelspel, tweede ronde: Arendt/Bollegraf (VSt/Ned/5) - Fusai/Probst (Fra/Dui) 6-3 6-1. Eindhoven. B-WK. Engeland - Zwitserland 2-7 (1-1 0-3 1-3), De nemarken - Polen 3-4 (1-1 1-2 1- 1). Stand: 1. Letland 2-4 (12-6), 2. Polen 2-3 (7-6), 3. Wit-Rusland 1- 2 (4-2), 4. Zwitserland 2-2 (9-6), 5. Denemarken 2-2 (6-4), 6. Japan 2- 1 (4-9), 7. Nederland 1-0 (0-3), 8. Groot-Brittannië 2-0 (7-13). FORTUNA S. - VOLENDAM 2-2 (1-1) - 8. Burke 1-0, 34. Govadari- ca 1-1, 51. Van Veldhuizen 1-2, 87. Van Ophuizen 2-2. Scheidsrech ter: Uilenberg. Toeschouwers: 5400. WILLEM n - FC UTRECHT 1-1 (1-0) - 44. 1-0 De Gier, 59. Ten Hag 1-1, Scheidsrechter: Van Beek. Toeschouwers: 7500. Gele kaarten: Prommayon, Van der Vegt (Willem IX), Ten Hag (FC Utrecht) STAND ONDERIN Willem II 31 9 11 11 38 50-50 Fortuna S. 31 6 11 14 29 25-51 Volendam 30 6 7 17 25 23-57 Graafschap 30 5 8 17 23 32-63 GA Eagles 29 5 7 17 22 38-55 NEC 30 5 7 18 22 30-68 FC Utrecht 31 4 9 18 21 22-57

de Stem | 1996 | | pagina 11