;genheid Geldstroom blijft probleem voor SKOA Bewoners Hoefkensdijk klagen over verkeer Herinrichting van Betonwijk Axel kost circa 3,5 miljoen gulden DE STEM Axel houdt strenger toezicht op zwerfvuil Zeeland heeft informatiedienst voor bedrijven en instellingen Boeren Zeeuws-Vlaanderen kunnen stukken dijk beheren PLAATSELIJK NIEUWS UITSLAGEN ))MA AHAMMEN i1 |n als Abraham, Bewoners Kuitaart dringen bij waterschap aan op maatregelen ticulieren 'jdaag SARAH DE STEM ZEELAND C2 Wim Aarts Proficiat. er gefeliciteerd! Setrouwd iaal Stichting laakt voortdurende onzekerheid over voortzetting subsidie Forse werkstraf voor inwoner Kloosterzande Zonnebloem-reis Clinge Sint Jansteen Hulst Kaartingen Schietingen iedankje, jubileum, ivelijk, verloving, Irestatie, examen, nam enz. alom 0,65 incl. BTW, fegel verplicht, afbeelding, nm 26.- incl. BTW. Ven op aanvraag, niet geretourneerd. *13 of geef uw tekst katsing af bij één van Schriftelijke opgaven I geaccepteerd, indien kend zijn, ook indien uw (bijgevoegd is. het recht voor teksten i redenen te weigeren, ■lachten bereiken over de >ehoudt de uitgever zich om de naam van de r bekend te maken. te gefeliciteerd [que, Jo, Alexandra, Adinda, I en Jörgen VRIJDAG 12 APRIL 1996 wenst van Elma en Wiljan. JDAG 12 APRIL amans in Breda, mevr. Dees-de rcje, Margareth Bruyn-Rehermani [imjouw in Breda, Mario Kotvis in Axel hepvangers-de Bruin, Zundert. ontzettend bedankt. met jan, erle Van onze verslaggever Axel - De herinrichting van de Be tonwijk West in Axel komt de ge meente globaal gesproken op 3,5 miljoen gulden aan kosten te staan. Het college van burgemeester en wethou ders beziet momenteel de mogelijkheden of het niet wat goedkoper kan. Voor aanpassingen aan de infrastructuur (wegen en riolering) is de gemeente vol gens burgemeester W. de Graaf bijna twee miljoen gulden kwijt. Een groot deel daarvan heeft te maken met de noodza kelijke vervanging van rioleringen. On derzoek heeft aangetoond dat meer dan de helft van het rioolstelsel in Betonwijk West aan vernieuwing toe is. Bij die twee miljoen infrastructurele kos ten komt dan nog een bedrag van een miljoen gulden aan verhuiskosten. De ge meente komt op dat bedrag uit, op basis van een verhuispremie van vierduizend gulden per gezin en dat zijn er tweehon derdvijftig in wijk West. Tenslotte raamt de gemeente nog een bedrag van vier- tot vijfhonderdduizend gulden toezichtskos- ten in verband met de vernieuwing van de wijk. De burgemeester vertelde de le den van de commissie Volkshuisvesting Ruimtelijke Ordening en Milieu deze week dat het college nog geen definitieve keuze heeft gemaakt voor de herbouw van wijk. Er is alleen nog maar gepraat over de inrichting van de openbare ruim te en nog niet over typen woningen die gebouwd moeten worden. Zeker is wel dat er zogenoemde multifunctionele wo ningen bijzitten. „Wel kan ik meedelen dat we op de toer zitten van energiezuinig en duurzaam bouwen," aldus De Graaf. Dat thema is ook de insteek waar de woningbouwver eniging, een andere partner in het pro ject, voor kiest. Wijsheid komt met de jaren Han. Misschien dat je daar over meepraten kan. Van onze verslaggever Hulst/Goes - De Stichting Keuzebegeleiding Onderwijs Arbeid (SKOA) in Goes zit nog steeds niet in rustig vaar- water. Weliswaar geeft het Rijk nog een jaar langer sub sidie, maar dat betekent ook voortdurende onzekerheid. Want het is immers niet dui delijk of de subsidie gegaran deerd blijft. Bestuursvoorzitter R. Barbé van SKOA maakt dat duidelijk in zijn voorwoord in het jaarverslag over 1995. Volgens hem is 1995 voor SKOA vanwege de veran derde subsidieregels een bewo gen jaar geweest. De dreiging van een aflopende subsidieregeling aan het eind van het jaar heeft volgens Barbé gro te druk gezet op de organisatie. „Enerzijds heeft dit geleid tot een drastische reorganisatie met pijnlijke ingrepen in de personele sfeer. Anderzijds is met extra energie gewerkt aan het openen van nieuwe mogelijkheden. Als gevolg van de veranderde subsidieregels waren gedwongen ontslagen vorig jaar onvermijde lijk. In 1994 werkten nog 38 men sen bij SKOA, vorig jaar waren dat er 36. Het bestuur verwacht dat ook in de komende periode een verdere reorganisatie nood zakelijk zal zijn. SKOA biedt scholen en scholie ren, bedrijven, instellingen en particulieren ondersteuning bij keuzevragen over opleiding en beroep. Het doel is mensen via een juiste opleiding aan een pas sende baan te helpen. SKOA biedt voorlichting, onderzoek, advisering en begeleiding. De overheid streeft naar een marktgerichte organisatie van de i studie- en beroepskeuze in Ne derland. Barbé vindt dat op zich terecht maar in de praktijk kan dit beleid leiden tot het verdwij nen van mogelijkheden van ad viesbureaus voor opleiding en be roep en tot het verdwijnen van de hiervoor bestemde financiële middelen. Barbé verwacht hierdoor dat de komende jaren in Nederland de aandacht voor de studie- en be roepskeuze van scholieren zal verminderen. „De veranderingen in het onderwijs en de vraag van de arbeidsmarkt schreeuwen juist om meer aandacht voor dit onderwerp." De voorzitter wijst op onderwijs minister Ritzen die tijdens zijn bezoek aan SKOA vorig jaar dui delijk maakte dat het hem gaat om verbetering van de studie- en beroepskeuze van de scholier. „SKOA gaat er dan ook vanuit dat de minister open staat voor de risiso's die aan het in gang ge zette beleid kleven en bereid is waar nodig tot bijstelling te ko men." Volgens Barbé is 1995 in elk ge val voor SKOA een succesvol jaar geweest. De dienstverlening en de kwaliteit daarvan is op vele terreinen toegenomen en nieuwe diensten zijn succesvol op de markt gebracht. EDITIE ZEELAND Redactie femeuzen: Zuidlandstraat 32,4532 CG tel. 0115-645769, fax 0115-645742. Redacteuren: Peter Oggel (editiechef), 'eter van den Assem, Frank van Cooten, tank Deij (plv. ed. chef), Rein van der nelm, Harold de Puysseleijr. Klokstraat 1,4461 JK tel 0113-273700, fax 0113-273701 Redacteur: Cees Maas (provincie- verslaggever). Hulst: Paardenmarkt 14a, 4561 CW tel 0114-372770, fax 0114-372771. «Meuren: Gerlach Hochstenbach, 'ugeneVerstraeten. Sportredactie Zeeland: lonKoomen tel- ma t/m vrij. 0115 - 645751 «ei. zondag 0115 - 645753 potentie-exploitatie Je Stem en ZVK Temeuzen: 0,'d„l,a1ndstra«32,4532CG 0 15.64574°, fax 0115-645741 vertegenwoordigers: StoR,B°T'privé01l5-563976, Hans IV en' P™é 0115-452732, HuHt'mmerS'privé0115-562354 jjjegenwoordigers: Marialfwden Brande' privé 0114-314570, Verkol eten privé 0114-316755. Oponingstijden: maVm vr. 8.30- 17.00 uur De bewoners van de Hoefkensdijk in Kuitaart zijn het zware verkeer meer dan beu. FOTO WIM KOOYMAN Van onze verslaggever Kuitaart - Bewoners van de Hoefkens dijk in Kuitaart willen dat hun straat verlost wordt van het in hun ogen te zware vrachtverkeer. In een brief aan waterschap Hulster Ambacht dringen zij aan op maatregelen. Volgens de bewoners dreigt de dijkwand op verschillende plaatsen te verzakken wat ernstige gevolgen voor de weg zelf zal hebben. „Ook veroorzaakt het zware vrachtverkeer enorm veel trillingen, wat schade aan de woningen toebrengt," schrijven de bewoners die verder vinden dat de vrachtwagens veelvuldig te hard rijden. „Daarom dringen wij aan op ten minste een verbod voor het zware vrachtverkeer," aldus de bewoners in hun brief aan het waterschap. „Bovendien achten wij ver keersremmers noodzakelijk." Het verzoek tot die verkeersremmende maatregelen hebben de bewoners van de Hoefkensdijk al eens eerder bij het water schap aangekaart. Dat verzoek resulteerde toen in het aanbrengen van borden met de vermelding 'Denk aan kinderen'. „Die borden blijken evenwel niet te helpen," vinden de bewoners. M. de Kroon, hoofd afdeling wegen van waterschap Hulster Ambacht betwijfelt of er zoveel vrachtverkeer van de Hoefkens dijk gebruik maakt. „Doorgaand vracht verkeer? Waar zou dat naar toe moeten," vraagt hij zich af. Bovendien is het hem niet bekend dat de dijkwand op verschil lende plaatsten dreigt te verzakken, zoals de bewoners beweren. Niettemin belooft De Kroon dat het water schap binnenkort de situatie ter plekke gaat bekijken. Maar de bewoners hoeven niet te rekenen op een verbod voor vracht verkeer, laat hij doorschemeren. „Je kunt niet zomaar alle wegen dichtgooien," stelt De Kroon. Een deel van de Hoefkensdijk zal trouwens dit jaar nog van een nieuwe deklaag worden voorzien. Van onze verslaggever Axel De gemeente Axel gaat er strenger op toezien dat er na afloop van de zaterdagse weekmarkt geen vuilnis meer in de omgeving van het centrum wordt buitengezet. Burgemeester W. de Graaf zegt dat in een reactie op een opmer- Van onze correspondent Middelburg - Een poging tot doodslag was in de dagvaarding niet voldoende omschreven en dus verklaarde de rechtbank in Middelburg dat gedeelte gisteren nietig. Wat overbleef was een poging tot het toebrengen van zwaar licha melijk letsel en dat leverde de 49- jarige R.D uit Kloosterzande een gevangenisstraf van zes maanden (of 240 uur dienstverlening) plus zes maanden voorwaardelijk op. De officier van justitie had voor de poging tot doodslag drie maanden celstraf (of 140 uur dienstverlening) en drie maanden voorwaardelijk geëist. Ondanks het 'lagere' misdrijf oordeelde de rechtbank dat de eis geen recht deed aan het gepleeg de misdrijf en vonniste dus be duidend hoger. D., die heeft bekend, leefde al ja ren in onmin met zijn stiefzoon en regelmatig kwam het tot con frontaties. Op 11 november 1994 was het weer eens goed mis. Ge laafd en gesterkt door ettelijke glazen alcohol besloot hij zijn ex- vrouw - met wie hij eveneens in onmin leefde - eens goed de waarheid te vertellen. In de brandgang achter haar wo ning liep hij zijn stiefzoon tegen het lijf. Toen stiefzoonlief luid keels zijn moeder verwittigde dat 'die kankerlijer' er weer aan kwam sloegen bij D. de stoppen door en pakte hij zijn mes. De stiefzoon werd daarmee in de arm gestoken. king van het gemeenteraadslid F. Verduijn in de vergadering van de commissie Volkshuis vesting, Ruimtelijke Ordening en Milieu. Verduijn had met de burgemees ter en andere commissieleden ge constateerd dat er vorige week na het ophalen van de afvalcontai ner nog dozen en andere rommel was neergezet. 'Niet al te best', oordeelde het raadslid en de ove rige leden van de commissie knikten instemmend. „De stellige indruk bestaat na het weghalen van de container rond 18.00 uur door sommigen alsnog dozen en dergelijke zijn neerge zet. Dan zakt met recht mijn pet af. Ik zag het ook. Maar niet eer der dan zondag en toen had het geen zin openbare werken aan het werk te zetten. Ik schaamde me er ook voor," zei de burge meester. Hoewel keiharde bewijzen ont breken, vermoedt de gemeente dat omwonenden van de week markt het afval er gedumpt heb ben. „We moeten afspraken maken om te controleren nadat de container na afloop van de weekmarkt is weggehaald. Wie dan nog wordt betrapt op het neerzetten van vuil, moeten we op de een of andere manier aan pakken." Hulst - De Zonnebloem, regio Hulst, gaat dit jaar voor de der de keer op vakantie met 25 zie ken en gehandicapten. De reis vindt plaats van 15 tot en met 20 april. De Veluwe is het reisdoel. Deelnemers komen uit Hulst, Graauw, Clinge, Sint Jansteen en Heikant. Iedere deelnemer heeft een eigen verzorger. Er gaan 27 medewerkers van de re gio Hulst van de Zonnebloem mee. Van onze verslaggever Middelburg - Bedrijven en instellingen uit heel Zeeland kunnen sinds woensdag bij de Zeeuwse bibliotheek aan kloppen voor zeer specifieke informatie over hun eigen branche. Daarvoor is de 'Be- drijfsinformatiedienst Inter mediair' opgericht. M. Jongejan is hoofd van de nieuwe informatiedienst: „De hoeveelheid informatie op pa pier en in digitale vorm groeit jaarlijks flink, veel bedrijven zien door de bomen het bos niet meer. Daardoor kunnen ze es sentiële informatie mislopen. Wij sporen op verzoek die infor matie op." Dat opsporen doet de informa tiedienst onder meer via een gratis 'Quick Reference-service. Ondernemers kunnen daar te recht voor eenvoudige vragen. „Negentig procent van die vra gen beantwoorden we binnen een half uur. Vraagt iemand bij voorbeeld alle adressen van Bel gische regenkledingfabrikanten, dan weten we die heel snel," zegt Jongejan. Is een vraag com plexer, dan geeft Intermediair binnen 24 uur antwoord. De dienst haalt haar informatie uit bronnen over de hele wereld. „We hebben de beschikking over een eigen collectie weten schappelijke tijdschriften. Dat zijn enkele duizenden abonne menten. Ook kunnen we, onder meer via Internet, zoeken in al lerlei databanken. Op die ma nier achterhalen we heel specia listische informatie." Naast de snelle opzoekservice levert de informatiedienst ook op vaste tijden de inhoudsopga- ves van tijdschriften. Jongejan: „Vaak zijn bedrijven niet in staat om alle vakbladen op hun eigen gebied bij te houden. Wij sturen ze na elke verschijning de inhoudsopgaves van bladen die voor hen interessant zijn. Op verzoek leveren we dan bepaal de artikelen aan." De informatiedienst kan bedrij ven ook helpen bij het opzetten en onderhouden van een eigen bibliotheek. In tegenstelling tot ,de Quick Reference, moet er voor de andere diensten wel worden betaald. Jongejan denkt niet dat de in formatiedienst een concurrentie vormt voor de Kamer van Koop handel. „Integendeel, we vor men een aanvulling op de dien sten van de KvK. Wij geven al leen informatie. De Kamer geeft adviezen, we overlappen eikaars werkterrein dus niet. Op dit mo ment werken we samen met het Innovatiecentrum. Zij verwijzen nieuwe ondernemers naar ons door. Wij kunnen hen dan infor meren over de markt waarop ze gaan werken. We bekijken nu of we ook met de Kamer van Koophandel kunnen samenwer ken." Van onze verslaggever Middelburg - Zeeuws- Vlaanderen heeft er sinds kort officieel 95 hectare agrarische natuur op bin nendijken bij. Boeren die deze stukken mi lieuvriendelijk willen beheren, kunnen zich melden in het pro vinciehuis in Middelburg. Het is voor het eerst dat dit in Zeeuws-Vlaanderen gebeurt, de Zak van Zuid-Beveland ging al voor. Het dagelijks provinciebestuur heeft de stukken dijk onlangs vrijgegeven voor agrarisch na tuurbeheer, nadat er een in spraakronde over is geweest. Hetzelfde is gebeurd in Noord en Midden-Zeeland, daar gaat het om 85 hectare binnen-dij- ken die bij de plannen zijn ge voegd. Er is een heel plan voor ge maakt: het plan 'Binnendijken Zeeuwsch-Vlaanderen'. Het bevat een selectie van dijken. In het kader van het Natuurbe leidsplan zijn ze begrensd als zogeheten relatienota-beheers gebied. In gewone-mensentaal bete kent dit dat sinds 1 april grondgebruikers van de be grensde dijken op vrijwillige basis een beheersovereenkomst kunnen sluiten met het Bureau Beheer Landbouwgronden. In die overeenkomst wordt het beheer van de dijken afgestemd op de aanwezige natuurwaar den via een gericht maai- of weidebeheer waarbij bemes ting zoveel mogelijk wordt be perkt. De vergoeding die de boeren krijgen voor hun werk varieert van 180 gulden voor een licht pakket tot 980 gulden voor een pakket waarbij bemesting van de dijk geheel is uitgesloten. De organisaties van de boeren hebben al aangekondigd mee te willen werlen aan deze vorm van natuurbescherming. VISWEDSTRIJD - De Clingse Hengelaarsvereniging houdt zaterdag een viswedstrijd voor senioren aan de Schelde. De wedstrijd vindt plaats van 09.30 tot 12.30 uur. DANSAVOND - Dansamuse- ment St. Jan houdt zaterdag 13 april de laatste dansavond van het seizoen. De dansavond vindt plaats in gemeenschapscentrum de Warande en begint om 20.30 uur. OUDE SPULLEN - De fanfare Weldoen door Vermaak haalt zaterdag 13 april tussen 10.00 en 12.00 uur oude spullen op. Wie de leden van de fanfare langs wil laten komen, moet van te voren even bellen met de fa milie Stienen. REUMAFONDS - De collecte van het reumafonds heeft een bedrag van 1090 gulden opge bracht. OUD PAPIER - Leden van W Steen halen zaterdag 13 april oud papier op. Dat gebeurt van af 09.00 uur. POSTZEGELCLUB - De vere niging van postzegelverzame laars Het Land van Hulst houdt zondag 14 april van 09.30 tot 12.00 uur een bijeenkomst in de Warande voor leden en geïnte resseerden. Er zal een veiling plaats vinden van de aangebo den kavels. Bovendien zal er een kwartjesloterij gehouden wor den en krijgt iedere bezoeker een gratis lot bij binnenkomst. Ook zullen er nog enkele han-' delaren aanwezig zijn om te rui len en te kopen. REUMAFONDS - De collecte van het reumafonds heeft een bedrag van 3189,15 gulden opgebracht. Aardenburg - Bridgclub Aarden burg. A-lijn: 1. G. de Smet/R. Stan- daert, 2. I. Groosman/D. de Kruij- ter, 3. echtpaar Kareis. B-lijn: 1. echtpaar Buijsse, 2. B. Vermaat/J. Verwilst, 3. F. de Rijcke/M. Onder- donck. Axel - Gregoriuscentrum met 20 personen. Bridge: 1. Cock/Knöp- ker, 2. J. Schelleman/P. Lambert, 3. Belair/Goossen. Sas van Gent - Zaal Sint-Albert met 60 personen. Bieden: 1. H. van Biezen, 2. M. Buijse, 3. L. Elegeert. Jokeren: 1. mevrouw De Pan, 2. mevrouw De Wit, 3. mevrouw Ver planken. Axel - De Halle met 29 personen. Bieden: 1. K. Wieland, 2. Th. van de Bos, 3. J. Verschueren. Jokeren: 1. A. van de Wege, 2. R. Sponselee, 3. L. Pieterse. Clinge - Zaal De Landbouw met 20 gersonen. Bieden: 1. E. Bracke, 2. Verbraeken, 3. L. Buijs. Jokeren: 1. mevrouw De Bruijn, 2. mevrouw Van Haver, 3. J. Verbrugge. St.-Jansteen - Zaal Zondagsver- maak met 12 personen: 1. J. Kro nen, 2. Th. Bolssen, 3. J. Sties. Clinge - Zaal De Gouden Kroon met 25 personen. Bieden: 1. A. Buijze, 2. F. Piessens, 3. M. de Block. Jokeren: 1. mevrouw De Bruijn, 2. mevrouw Rottier, 3. me vrouw Himbrecht. Graauw - Gemeenschapshuis met 20 personen. Jokeren: 1. mevrouw Kouijzer, 2. mevrow Tieleman, 3. mevrouw Van Eerdenburg. Axel - Gregoriuscentrum met 21 personen. Jokeren: 1. mevrouw J. Antheunis, 2. mevrouw L. van Cadsand, 3. mevrouw De Cock. Eindstand competitie: 1. M. de Cock, 2. mevrouw Van Cadsand, 3. A. van Gink. Kloosterzande - Zaal De Reizende Man met 22 personen. Bieden: 1. W. Neve, 2. mevrouw Hemelaar, 3. J. Tieleman. Nieuw-Namen - Zaal Sint-Cecilia met 25 personen. Bieden: 1. me vrouw Tilleman, 2. Th. Praet, 3. A. Henze. Jokeren: 1. M. Goedemont, 2. R. Roctus, 3. mevrouw De Nijs. Koewacht - Zaal De Lange Akkers met 26 personen. Bieden: 1. me vrouw De Koeyer, 2. A. Martens, 3. A. Martens. Hulst - Zaal De Kroon met 36 per sonen. Bieden: 1. J. van de Velde, 2. F. de Block, 3. Chr. de Graaf. Joke ren: 1. E, van Vooren, 2. M. Boer- jan, 3. J. van Kerkhoven. Sas van Gent - Zaal De Engelen roos met 38 personen. Bieden: 1. Emelda de Baere, 2. E. Zwartelee, 3. C. van Biezen. Jokeren: 1. me vrouw Claessens, 2. mevrouw Van de Velde, 3. mevrouw De Pan. Zuiddorpe - Zaal 't Kaaike met 16 personen. Bieden: 1. R. van Nie- land, 2. O. Verheggen, 3. W. Praet. Westdorpe - Zaal Concordia met 32 personen. Bieden: 1. O. de Jae ger, 2. F. van Driel, 3. L. Elegeert. Graauw - Gemeenschapshuis met 25 personen. Bieden: 1. H. Berkel- mans, 2. A. de Klerk, 3. R. Harms. Stoppeldijk - Zaal 't Gelaag met 38 personen. Bieden: 1. J. Tieleman, 2. P. Pauwels, 3. A. Adriaansen. Joke ren: 1. H. Westrate, 2. mevrouw De Cock, 3. mevrouw Boerjan. Axel - Gregoriuscentrum met 40 personen. Bieden: 1. J. Moes, 2. E. Borm, 3. A. Pleunis. Kloosterzande - Zaal De Kastanje met 18 personen. Bieden: 1. S. Yke- ma, 2. W. NEve, 3. R. Roctus. Joke ren: 1. B. Jonkheijm, 2. C. van Dal- sen, 3. mevrouw Crombeen. Walsoorden - Zaal Rue du Nord met 22 personen. Bieden: 1. me vrouw Lucas, 2. Th. de Vet, 3. Th. Kegels. Jokeren: 1. R. de Waal, 2. A. Rottier, 3. mevrouw De Vet. Clinge - Zaal De Landbouw met 25 personen. Bieden: 1. J. Michielsen, 2. L. Buijs, 3. R. de Vos. Jokeren: 1. M. Hack, 2. A. Lambrechts, 3. me vrouw van Haver. Sluiskil - Zaal Atlanta met 59 per sonen. Bieden: 1. mevrouw Poppe, 2. J. de Rijk, 3. H. Nooymaker. Jo keren: 1. mevrouw Raes, 2. C. Oos terling, 3. G. Boerjan. Terneuzen - Zaal Du Commerce met 48 personen. Bieden: 1. me vrouw Poppe, 2. J. Hamelink, 3. J. van Avermaete. Jokeren: 1. me vrouw Ketting-Van de Branden, 2. mevrouw Tichem, 3. mevrouw Hamelink-Berkens. Kloosterzande - Zaal De Kastanje met 15 personen. Bieden: 1. R. Ver schuren. Jokeren: 1. C. van Dalsen, 2. mevrouw Verschuren. Nieuw-Namen - Zaal Sint-Cecilia met 42 personen. Bieden: 1. me vrouw Lernout, 2. G. de Bruijn, 3. R. Tilleman. Jokeren: 1. R. Rodrigo, 2. F. Buijs, 3. G. van Haver. Hengstdijk - Camping De Vogel met 41 personen. Bieden: 1. J. Pier re, 2. mevrouw De Deijn, 3. T. Ke gels. Jokeren: 1. mevrouw Voogt, 2. mevrouw De Jong, 3. mevrouw Goedemont. Axel - Zaal Boemerang met 51 per sonen. Bieden: 1. J. Poppe, 2. G. van Opdorp, 3. A. Riemens. Jokeren: 1. G. Martinu, 2. P. Osaya, 3. me vrouw Cortvriendt. Kloosterzande - Zaal Molenhof met 36 personen. Bieden: 1. Th. Bolssens, 2. M. Rombout, 3. me vrouw Van Dorsselaer. Jokeren: 1. B. Jonkheijm, 2. mevrouw Lernout, 3. mevrouw Scheele. Sas van Gent - Zaal Sint-Albert met 35 personen. Bieden: 1. W. Guineau, 2. Ph. de Guchteneire, 3. R. Audenaerde. Jokeren: 1. me vrouw De Pan, 2. mevrouw Tim merman, 3. mevrouw Saeye. Hengstdijk - Camping De Vogel met 24 personen. Bieden: 1. me vrouw Destombes, 2. W. Zwaan, 3. R. de Kort. Jokeren: 1. mevrouw Crombeen, 2. P. de Waal, 3. me vrouw Jonkheijm. Driewegen - Zaal Lippens met 41 personen. Bieden: 1. P. Cornelis, 2. T. van Oostende, 3. F. Zwartelee. Eindstand kampioenschap: 1. J. Verkruuse, 2. R. Linthout, 3. M. Pa- tijn. Jokeren; 1. S. Timmerman, 2. A. Patijn, 3. M. Boerjan. Eindstand kampioenschap: 1. A. Patijn, 2. R. van Tiggelen, 3. S. Timmerman. Ossenisse - Hof ter Nesse met 64 personen. Bieden: 1. mevrowu Hoop, 2. N. Goossen, 3, A. Ambro- sini. Jokeren: 1. mevrouw Bouchaut, 2. mevrouw Hulshout, 3. mevrouw Van Vooren. Clinge - Zaal De Gouden Kroon met 24 personen. Bieden: 1. Th. Bolssens, 2. J. Schenkels, 3. J. Jan sen. Jokeren: 1. mevrouw Lam brechts, 2. mevrouw De Bruijn, 3. mevrouw Rottier. IJzendijke - Bridgeclub LJzendijke, eerste wedstrijd: 1. Van Damme- Lievens, 2. Bukkens-Arnoldi, 3. Mijnsbergh-Buysse. St.-Jansteen - KBO, 37 deelnemers: 1. H. Berkelmans, 2. J. van Hende, 3. W. Vonck. Axel - Bridgeclub Axel, eerste wedstrijd voorjaarscompetitie. A- lijn: 1. Van Bambost-Kruijk, 2. Scheele-Esselbrugge, 3. Meijer-Pel. B-lijn: 1. Zaman-Van Weelden, 2. echtpaar Herrebout, 3. Colsen-Ar- noldi en Scheele-De Block. C-lijn: 1. Kock-Lambert, 2. echtpaar De Wever, 3. Burm-Mattijssen en Antheunis-Verlinde. D-lijn: 1. Van der Hooft-Blankers, 2. Naeye-De Zeeuw en Haak-Huyghe. Tweede wedstrijd voorjaarscompetitie. A- lijn: 1. Van Bambost-Scheele, 2. Kock-Pel, 3. Zaman-Wolfert. B- lijn: 1. Colsen-Arnoldi, 2. Bis schop-De Maagt, 3. echtpaar Brö- kling. C-lijn: 1. Van Bambost-Vons, 2. Van Bunderen-Meijer, 3. Antheunis-Verlinde. D-lijn: 1. Blankers-Van der Hoofd, 2. Van de Wind-Kindt, 3. Naeye-De Zeeuw. Heikant - Gemeenschapscentrum met 28 personen. Hoge vogel: R. d'Hondt. eerste zijvogel: J. van Kerkhoven, tweede zijvogel: B. Dankaert, grootste aantal (4): M. Dekkers. Walsoorden - Zaal Rue du Nord met 20 personen. Hoge vogel: E. Rottier, eerste en tweede zijvogel: F. de Meijer, grootste aantal (8): G. de Gucht. Koewacht .- Sint-Sebastiaan, schieting staande wip met 122 per sonen. Wip 1: eerste hoge vogel: R. Wante, tweede hoge vogel: A. Bid- deloo, eerste zijvogel: C. Wastijn, tweede zijvogel: W. Geveres, derde zijvogel: L. de Jonge, vierde zijvo gel: C. Vermandel. Wip 2: eerste ho ge vogel: J. Verstraeten, tweede ho ge vogel: A. Ivens, eerste zijvogel: M. de Bruijne, tweede zijvogel: M. Verstraeten. derde zijvogel: A. Martinet, vierde zijvogel: M. Deyst. Wip 3: eerste hoge vogel: C. Co- qcheyt, tweede hoge vogel: W. Boussen, eerste zijvogel: J. Verhei- jen, tweede zijvogel: B. Dhaens, derde zijvogel: J. Weemaes, vierde zijvogel: P. Steijaert. Hulst - Zaal De Kroon met 30 per sonen. Eerste hoge vogel: P. van Kerkhoven, tweede hoge vogel: G. Herwegh, eerste en tweede zij vogel: A. d'Hondt, grootste aantal (6): P. Crombeen. Koewacht - Zaal 't Hoekse met 32 personen. Hoge vogel: E. Fierens, eerste zijvogel: A. de Nijs, tweede zijvogel: R. Schalkens, grootste aantal (4): P. de Mul. Lamswaarde - Zaal De Lamsoren met 33 personen. Hoge vogel: O. Meeuwsen, eerste en tweede zijvo gel: J. Bogaert, grootste aantal (5): J. Pieters. Zuiddorpe - Schutterslokaal met 23 personen. Hoge vogel: D. Aude- naerd, eerste zijvogel: M. van Hoe- ke, tweede zijvogel: L. van Hoeke, grootste aantal (8): F. Simoens. Ossenisse - Camping De Zeemeeuw met 36 personen. Hoge vogel: L. Hofkens, eerste en tweede zijvogel: G. Piessens, grootste aantal (5): L. van Eekhout. Axel - Ons Vermaak schieting staande wip met 68 personen. Wip 1: eerste hoge vogel: R. van de Vel de, tweede hoge vogel: E. Inghels, eerste zijvogel: J. Vermeire, tweede zijvogel: J. van Waterschoot, derde zijvogel: R. van Vliet, vierde zijvo gel: L. Letens. Wip 2: eerste hoge vogel: G. Cocqheyt, tweede hoge vogel: J. Riemens, eerste zijvogel: R. Clavij, tweede zijvogel: J. Fer- ket, derde zijvogel: L. Verschrae- gen, vierde zijvogel: P. Fruijtier. Koewacht - Sint-Sebastiaan schie ting staande wip met 101 personen. Wip 1: eerste hoge vogel: W. Thoen, tweede hoge vogel: P. Dhanis, eer ste zijvogel: W. van Vlaanderen, tweede zijvogel: K. Hugelier, derde zijvogel: M. van de Voorde, vierde zij vogel: G. d'Haens. Wip 2: eerste hoge vogel: R. Vergege, tweede ho ge vogel: J. Verberkmoes, eerste zij vogel: A. Elegeert, tweede zijvogel: J. Lambrechts, derde zijvogel: G. Arens, vierde zijvogel: M. Verstra eten. Wip 3: eerste hoge vogel: R. Wante, tweede hoge vogel: J. Tar- zan, eerste zijvogel: J. Hugelier, tweede zijvogel: P. Steijaert, derde zijvogel: D. Woelderen, vierde zij vogel: E. de Bakker. Lamswaarde - Zaal De Vier Jaar getijden met 21 personen. Hoge vo gel: L. van Hoeke, eerste zijvogel: P. van Mullem, tweede zijvogel: P. Bogaert, grootste aantal (11): P. Neve. St.-Jansteen - KBO, De Warande, 31 schutters. Hoge vogel: R. Schal- - kens, beide zijvogels: F. Jansen, grootste aantal (4): H. van Hove.

de Stem | 1996 | | pagina 15