Sloper tegen wil en dank Blijlevens kan het weer niet afmaken Ton van der Meer terug in management van NAC Arie Haan laat Rapid Wien nog even gissen De twijfels van 'Henke' Larsson aan de vooravond van 'Rapid Wien' DË STEM SPORT ZEELAND B2 :UWS KORT dningskamp competitie jlok jTANDEN Vos blijft geschorst TENNIS VOETBAL TI VOLLEYBAL Zl ZWEMMEN I I Het halen van de finale in Brussel Hou voor Larsson het hele seizoen [goed maken. Hij ontbeerde de IjWe vorm en kreeg veel kritiek [te verduren. Tegen Roda JC thuis, Goudeville overleden 'Ik rijd het hele jaar al sterk, maar het zit niet mee' SPORTNIEUWS KORT Zeezeiler De Velde op schema KNSB roept schaakbonden bij elkaar Vier badmintonners zeker naar Atlanta Judo-leraren kappen wellicht met bond Terneuzen-Zwaluw VFC verplaatst Peter Picavet tweede in Ransberg Leen van Boven vijfde op NK libre Gert-Jan de Meester wint jeugdbokaal Oostburg BI wint ruim Jeugdinternaat op komst Al 7200 seizoenkaarten Nieuwe sponsor: 800.000 gulden DONDERDAG 4 APRIL 1996 APRIL 1996 DEEL B Jtrecht en de andere spe- lien zelf op voor de kost® Ig op het duel met Fioren- lier het vertrouwen in trai- Indien willen ze aangeven lie A te blijven, kegradatie lijkt onafwend- hmgskamp op een geheime kken. |zes resterende competitie. doelman Jan-Willem van ji operatie aan de rechter- pewricht geblesseerd in het [beschadigde meniscus ver lat ook een kruisband is op- J kunnen zijn voor het geval |titie gaat spelen, de resterende competitie wedstrijd tegen FC Gronin- t-junior Martijn van Strien ie fusieclub i de trainer van de club die |e klassers Standard Luiken op die nu de leiding heeft lit Luik twee maal de lands- }r contract bij Lommei. Het Jan Vic Hermans. De 41-jari- neester bij SK Beveren. Hij I hiasRosén overgenomen van -jarige spits, die momenteel ts speelt, tekende woensdag Jeenhof verlengde zijn con- is langer aan zich. Kurt Els- I tekenden voor twee jaar bij, [amdouny voor één seizoen. :)ioen |ebben woensdagavond de na- i te Breda in een beslissings-1 li 15-1115-9). aterdag in Nieuwegein ook al (zoen Europa Cup I. Ommen, Tfinale, mag Europa Cup voor Et onttroonde AMVJ rest niet In voor Wim Jonk. De spelver- Prblessure - opgelopen in de lard aan zijn rentree. Maar het telklaar is voor de belangrijke k traint mogelijk morgen voor BV speelt zaterdag (19.30 uur) Baandag (18.00 uur) koploper Jk Advocaat worden Chris van ■en Marciano Vink gehinderd lio is zaterdag wel van de par it (knie) zijn niet inzetbaar, bft PSV dinsdagavond een ge- JDe middenvelder van Borussia [belangstelling van'de Eindho- [landskampioen aan het einde 'j?ok gevolgd door Bayern Mün- feervegetal: 6. supergetal: 0 en 8. Spel 77: 4 3 8 2 0 2 9. Super 6: 0 6 4 7 8 8. Relgische lotto --7-16-22-40. Reservegetal: 34. Lïoker: 3580548. «otterdam (anp) - Met zeven den spelers is Feyenoord gis termiddag naar Oisterwijk vertrokken om de voorberei ding 0P het eerste duel met Rapid Wien, vandaag in de Kuip,af te ronden- Van de A' selectie blijven Henk Fraser jeblesseerd), Dennis Klioejev I (vierde buitenlander) en Rob I Witschge (overbodig) thuis. I Verdediger Ruud Heus zit tij dens de wedstrijd waarschijn lijk op de tribune. I Trainer Arie Haan wilde na de ste, lichte training in Rotter- dam zijn opstelling nog niet prijsgeven. „Elk woord dat ik hier zeg, is binnen een half uur ook in het Oostenrijkse kamp be kend," gaf hij aan. „En mijn col lega Ernst Dokupil stelt zijn elf tal altijd volledig in op de tegen stander. Ik laat hem daarom lie ver nog maar even raden. Ik wil Rapid niet onnodig sterker ma ken." Haan zei geen twijfels meer te hebben over zijn basisteam. „De ploeg staat vast, in mijn hoofd welteverstaan," glimlachte hij. Het elftal zal vrijwel gelijk zijn aan het team dat twee weken ge leden Borussia Mönchenglad- bach in de Kuip aftroefde (1-0). Alleen over de positie van verde digende middenvelder Rob Maas, die in de laatste twee competitie duels op de bank bleef, bestaat nog enige onduidelijkheid. Haan zinspeelde woensdag op een mogelijke basisplaats voor Tomek Iwan. De Pool lijkt na een lange en moeizame aanloopperio de zijn draai bij Feyenoord ein delijk te hebben gevonden. Met de fragiele vleugelspits, die even tueel ook op het middenveld uit de voeten kan, krijgt de Rotter damse formatie een zeer aanval lend karakter. „Mag dat dan niet?", sprak Haan een tikje uit dagend. De kans dat Orlando Trustfull alsnog de plaats van Maas in de middenlinie inneemt, is uiterst klein. De 25-jarige technicus, ba sisspeler in de laatste drie com petitieduels, heeft bij Haan op nieuw de nodige irritatie gewekt. Weloverwogen bracht Trustfull dindag zijn onvrede over zijn huidige positie, met bijrollen op Europees niveau, naar buiten. Ook uitte hij kritiek op Haan. „Ik verbind er niet al te veel ge volgen aan," sprak de trainer van Feyenoord nuchter. „Hij is te leurgesteld, omdat hij kennelijk het gevoel heeft gekregen dat hij tegen Rapid niet speelt. Hij had beter naar mij kunnen komen met zijn klachten. Maar goed, ik heb er verder geen last van en de andere spelers evenmin. Trustfull had een ander moment voor zijn verhaal moeten kiezen, maar het verstoort de voorbereiding op Rapid niet echt." Voor de 'arme' Rob Witschge heeft Haan geen begrip en tijd meer. De 29-jarige middenvelder mag, dankzij een positieve uit spraak van de arbitragecommis sie van de KNVB, weliswaar weer met de A-selectie meetrainen, maar daar blijft het verder bij. Haan kijkt niet meer op of om naar hem en dat frustreert de ex- Ajacied zeer. Vermoedelijke opstelling Feyenoord: De Goey; Schuiteman, Koeman en Boateng; Bosz, Maas (of Iwan), Van Gastel en Van Bronekhorst; Tau- ment, Larsson en Vos. Zeist (anp) - De commissie van beroep betaald voetbal heeft gisteren de schorsing van vier duels voor Henk Vos gehandhaafd. Vos kreeg de straf opgelegd omdat hij 17 maart tijdens De Graafschap - Feyenoord zijn tegenstan der trapte. De aanvaller heeft inmiddels één wed strijd van de schorsing uitge zeten. Tegen Ajax keek hij toe. De ontmoetingen met Sparta (beker en competitie) en Go Ahead Eagles moet hij eveneens missen. iHilton Head. Vrouwen, 1,5 miljoen gulden. Eerste ronde: Pierce (Fra/8) - Gigi Fernandez (VSt) 6-7 6-3 6-1, Mary Joe Fernandez (VSt/7) - Kruger (ZAf) 6-1 6-1, Begerow (Dui) - Schwarz (Oos) 6-2 6-2, Novotna (Tsj/6) - Carlsson (Zwe) 6-1 5-7 o- 3 Tweede ronde: Sanchez (Spa/2) - Hingis (Zwi) 0-6 6-2 6-2. Landelijke jeugd, eredivisie: Gro ningen - PSV 0-0, Feyenoord - Volendam uitg, FC Twente - Utrecht 1-0, Vitesse - Den Haagu- Portugal: Tirsense-Chaves 2-1- Engeland Uitslagen: Leeds - Southampt- i- 0, Liverpool-Newcastle 4-3. Stand aan kop: Man.United 32-o Newcastle 31-64, Liverpool 32-04, Aston Vil. 32-56. Marbella. World Championship Series beachvolleybal. Mannen, kwalificatieronde, eer wedstrijd: Perez/Baracetti (Af&' Klok/Van der Kuip (Ned) 15-'* Peking. Chinese kampioenschap pen, 50-meterbaan. charré Vrouwen, 200 m vrij: 1 bn Ying, Chen Yan 2.00,24, 3. Le J" gyi 2.00,39. n TT 2- 400 m vrij: 1. Chen Yan 4.1L g i Zhang Chanying 4.15,48, 3. W Luna 4.16,82. o. 100 m rug: 1. Chen Yan 1.02, - He Cihong, Lu Donghua l.M.J°jg 100 m school: 1. Han Xuel-0y-° 2. Yuan Yuan 1.09,96, 3. He 1.10,26. Tiaitë Mannen, 100 m vrij: 1 4g Chenji 51,21, 2. Zhao Lifeng^ 3. Qiu Jieming 51,81. I 200 m vlinder: 1. Xie «Wl I 2.02,72, 2. Xu Yufeng 2.03,91 Yongji 2.04,04. uaizho» I 400 m wissel: 1. Wang Ha A 4.29,57, 2. Meng Zhiguo 4.3" Li Peng 4.31,36. Door Chris van Nijnatten Rotterdam - Bij Ajax zeggen dat ze dat hij spuugt en bij PSV, zo verluidt, vinden ze hem wat onbesuisd. In de hele eredivisie staat Henryk 'Henke' Larsson er eigenlijk niet zo best op. Hij geldt als een van de en misschien wel dé gemeenste spits van Nederland. De Feyenoorder hoort ervan op I en wil namen horen. „Als ik echt [zogemeen was, zou ik meer gele I of rode kaarten krijgen. In drie seizoenen bij Feyenoord kreeg ik één gele kaart, uit tegen Vitesse wegens duwen, en laatst kreeg ik de eerste rode kaart van mijn he lle carrière." En die rode kaart, gekregen tegen FC Utrecht, werd I hem gisteren in Zeist nog kwijt I gescholden ook. „Zo gemeen ben I ik dus niet. Bij Ajax moeten ze I helemaal hun mond houden. Als- I of wat daar op het middenveld I gebeurt allemaal zo netjes is. Al- in, zo is het wel, als ik voor de 1 ga, dan wil ik hem ten koste van alles en iedereen hebben. er echt keihard in. Dat lis niet zo'n slechte eigenschap in [het betaald voetbal. Maar ik speel het spel wel clean. Die kri- tiek op mij verbaast me echt, het t nergens op, eigenlijk moet lik erom lachen." Geen engeltje iToch is Larsson geen engeltje. Ook al heeft hij een onschuldig [gezicht en roept zijn blonde I rasta-kapsel eerder associaties op met geestverruimende vredes pijpen dan met de hakkende I houwdegen waarvoor hij in di- verse defensies versleten wordt. [Vanavond, zo mag aangenomen worden, is Larsson een belangrij- [ke aas bij Feyenoord in de eerste wedstrijd tegen Rapid Wien. I Voor trainer/coach Arie Haan de strijdvaardigheid van Larsson zwaarder dan de licht- voetige creativiteit van Orlando [Trustfull. In de competitie spelen I ze allebei, in belangrijke Europa- ip-wedstrijden staat de mes- scherpe Zweed op Trustfulls plaats achter de spits. Feyenoord, door Haan in rap tempo ontdaan [van het surplus aan agressie, [heeft de commando-mentaliteit I van Larsson nodig in wedstrijden waar het erom gaat. De aanvaller [lijktgeknipt voor die duels, ster- ker nog, heel de club Feyenoord [lijkt geknipt voor bekervoetbal. [Dewedstrijden in de competitie 1 zijn immers niet om aan te zien. I »De competitie vinden we ook [belangrijk, maar het is waar dat [we daarin anders spelen. Ik weet I met hoe dat komt. Voor de beker [es in de Europacup gaat de moti- [vatie bij ons allemaal omhoog. Dan brengen we iets extra's. We [winden het de leukste wedstrij- den, iedereen wil vechten om de I nnale te bereiken. Voor zo'n wed- I shijd als tegen Rapid ben je gaan «voetballen. Alles-of-niets in ne- [gentig minuten." [Grote vorm I °P 4 februari, werd hij zelfs ge- I passeerd door Haan. „Aan dit seizoen wil ik niet te veel meer I- Ik had veel pech en kreeg [Jogal wat blessures." 1 ersson heeft, zo zegt hij, veel 'oor de ploeg gespeeld' en dat is >te van zijn eigen spel ge- »Van november vorig jaar I ot de wedstrijd tegen Roda JC peelde ik eigenlijk meer als of- nsieve middenvelder. Dat LilijVoor de Ploeg- Maar het I™paaide niet en als het elftal |n oraait, draai ik ook niet. Ivanu tact'ek en door de vorm I, team kwam ik niet vaak Ids/u doe' van de tegenstan- 1 (W 's dan logisch dat je min- scoort. Maar iedereeen ziet >waar ik ook sta, als een spits isPits wordt beoordeeld op Punten, Misschien niet door Kenners, maar wel door het f Publiek. Je komt dan ter ssie te staan. Als ik iemand fc v°rhet doel zet-dan ld! dat v°ng jaar scoorde ik veel in «ie fi t0®53- ^UP' dat achtervolgt j.. seizoen." Daarom weet °n ook niet wat-ie moet .j*1 yan zijn positie bij Feye- Istriir] er een kapitale wed- LL^jPeeld moet worden. Hij dan belangrijk geacht, 1 in de discipline waarin hij graag beoordeeld wordt. Die omstandigheid én de wetenschap dat Feyenoord Youri Mulder een uitstekende aanbieding heeft ge daan, doen de Zweed op zijn tel len passen. Het is niet vanwege een identiteitscrisis, dat hij wei gert te zeggen op welke plaats hij het liefst staat. Het is meer een kwestie van kansberekening: wie komt er, welke plaats is er dan voor mij en kan ik daar aan de verwachtingen voldoen? Zoiets. „Ben ik een spits?" Hij herhaalt de vraag. „Bij een 4-4-2-systeem wel, dus in Zweden altijd, want daar spelen ze alleen met twee spitsen. Bij 4-3-3, zoals in Neder land, en eigenlijk nergens anders, veel gebeurt, ben ik misschien een spits en misschien een mid denvelder. Ik vind het moeilijk hoor, om hier als diepste aanval ler te fungeren. In alle andere landen mag je dan naar links en rechts uitwijken als het zo uit komt. Hier niet, want doe je dat, dan loop je de ruimtes van de flankspelers dicht." Bondscoach De Zweedse bondscoach, Tommy Svensson, belde hem maandag avond en vroeg hem op welke plaats Larsson nu het liefst speelt. „Ik zei: dat weet ik niet. Heel lang speelde ik in het Zweedse elftal links op het mid denveld. Zo ben ik als 17-jarige begonnen bij de derde divisieclub Högaborg. Maar nu wil ik dat niet meer, ik kom er defensief voor tekort. De trainers moeten maar uitmaken waar ik moet staan." Hij zegt niet te weten waar hij het liefste speelt. Het liefst maakt hij doelpunten, wel ke voetballer wil dat niet? Echter, niet zijn treffers, maar eerder zijn vechtersmentaliteit maken hem belangrijk voor het huidige Feye noord. Waarvoor hij bij Ajax, PSV en bij wel meer eredivisie clubs wordt bekritiseerd, daar voor draagt Arie Haan hem op handen. Voorin op het midden veld is hij een extra 'soldaat', in de spits sloopt hij zijn tegenstan ders. Dat is mooi, maar tegelijk sneu voor de Kaapver- disch/Zweedse aanvaller, die lie ver als een gevierd goalgetter de geschiedenis ingaat. Knokke - Gaston Goudeville, de laatste jaren trainer van afde lingstweedeklasser Groede, is af gelopen zondag in zijn woon plaats Knokke overleden. Goude ville was een bekende verschij ning in de West-Zeeuws-Vlaamse voetbalwereld. Vooraleer hij het trainerschap van Groede op zich nam was hij zeven jaar lang trai ner van Cadzand. Ook de jeugd van SV Sluis had hij een poosje onder zijn hoede. Vorig jaar kreeg hij te maken met een sle pende, ongeneeslijke ziekte waardoor hij samen met zijn zoon Geert de trainingen bij Groede verzorgde, want de voetbalsport kon en wilde hij niet loslaten. Geert heeft nu de taak van zijn vader volledig overgenomen en zal het seizoen als trainer van Groede af maken. Gaston Goude ville is 68 jaar geworden. Henryk Larsson (tweede van links) tijdens de training van gisteren. Vorig jaar scoorde ik veel in de Europa Cup, dat achtervolgt met dit seizoen.foto anp Door Ad Pertijs KOKSIJDE-ST. IDESBALD - „Hier snap ik werkelijk niets van." Jeroen Blijlevens ver werkte gisteren aan de Bel gische kust, waar de door Tch- mil gewonnen tweede etappe van de Driedaagse van De Panne finishte, zijn zoveelste teleurstelling van het prille seizoen. Blijlevens voelde zich gisteren goed en dus legde de TVM-ploeg in de finale de zweep over het 84- koppige eerste peloton. In de laatste kilometer ging het alsnog mis. Blijlevens: „Op 800 meter voor de finish kwam Tristan Hof fman van kop af. Dan mag je toch verwachten dat de mannen van Cipollini, Baldato of Steels het van ons overnemen. Maar er ge beurde niets. Het tempo viel vol ledig stil en de hele meute kwam ons voorbij gereden. Vanaf dat moment is er geen houden meer aan. Tchmil reed weg en niemand ging hem halen." De Moldaviër wist zelf ook niet wat hem overkwam. „Het lukt je niet vaak om zo te winnen," zei hij na zijn succesvolle 'jump'. „Twee jaar geleden is het me zo ook al eens gelukt. Toevallig was dat eveneens in de Driedaagse van De Panne." Tchmil was blij met zijn overwin ning. „Maar de komende twee zondagen (de Ronde van Vlaan deren en Parijs-Roubaix, AP) zijn uiteraard een stuk belangrijker voor me." Tchmil, die vanwege zijn eigenzinnige manier van rij den in Belgische ploegen, niet bijster populair is bij de Zuider buren, wordt algemeen gezien als een van de weinigen die Johan Museeuw (hij reed gisteren weer eens in dienst van de Mapei- ploeg) zondag van diens derde 'Vlaanderen'-triomf kan afhou den. „Ach, en dan te bedenken dat ik nog altijd op de schema's uit mijn amateurtijd in Kiev train," meldde Tchmil, die duide lijk nog geen behoefte heeft aan een Italiaanse aanpak. Voor Jeroen Blijlevens smaakten de druiven zuur na zijn neder laag. „Ik rijd het hele jaar al goed, alleen zit het steeds tegen," stelde hij vast. Vandaag ook weer. Twintig kilometer lang hebben Skibby, Van Petegem, Hoffman en Knaven het tempo zo hoog gehouden dat niemand kon ontsnappen. Maar met slechts vier man van voren (Redant en Cornelisse zaten in het tweede peloton en Nijdam is ziek naar huis vertrokken) kun je ook niet nog eens de zaak in de laatste duizend meter controleren. We gokten daarvoor op de anderen. Dat was ook logisch, met zoveel snelle sprinters in onze groep." De naar Hoogstraten verhuisde Rijenaar voelde voor het eerst nattigheid toen Hoffman op 800 meter van de koppositie afkwam. „Ik zat toen in het wiel van Mus eeuw en rekende erop dat hij voor Steels het tempo hoog zou hou den. Museeuw keek echter ach terom, zag Steels niet, en hield vervolgens zijn benen stil. Ik denk dat ook Baldato en Cipollini niet al te fris meer zaten, anders waren die ploegen wel naar voren gekomen." Op 500 meter voor de finish gaf Blijlevens de strijd op. „Ik sprint alleen voor de overwinning." De etappe van gisteren had voor Blijlevens ook zijn lichtpuntjes. De Brabander acht zich sterk ge noeg om volgende week woens dag een gooi te doen naar een ere plaats tijdens Gent-Wevelgem. „De slag viel vandaag op de Kemmelberg. Dat is in Gent-We- velgem het meest serieuze obsta kel. Vandaag kon ik me op die berg gemakkelijk van voren handhaven. Dat geeft vertrouwen voor volgende week." Driedaagse De Panne Tweede etappe, Zottegera-Koksijde: 1. Tsjmil (Mol) 246 km 5.51.52 (gem. 41,948 km/u), 2. Strazzer (Ita) 0.01, 3. Veenstra (Ned), 4. Magnien (Fra), 5. Arazzi (Ita), 6. Lombardi (Ita), 7. Blijlevens (Ned), 8. Martinello (Ita), 9. Missaglia (Ita), 10. Ludwig (Dui), 46. Bouwmans, 47. Knaven, 68. Hof fman 0.12, 85. Nelissen 0.47, 86. Van der Poel, 87. De Vries 29.48, 91. Mul ders, 94. Cornelisse, 109. Den Braber, 110. Meijs, 111. Gilsing, 117. Van der Meer, 118. Van Talen, 119. De Leeuw, 120. Van Cadsand, 122. Van den Akker, 126. Koerts, 149. Tim mermans, 165. Van Bon, 179. en laat ste Sebastian van den Abeele (Bel). Algemeen klassement: 1. Ludwig 9.52.45, 2. Baldato (Ita) 0.09, 3. Peet- ers 0.12, 4. Ekimov (Rus) 0.15, 5. Ser- pellini (Ita) 0.56, 6. Peron (Ita) 2.02, 7. Holm (Den) 2.04, 8. Armstrong (VSt) 2.06, 9. Pianegonda (Ita) 2.07, 10. Jarmann, 24. Blijlevens 3.26, 32. Bouwmans, 43. Knaven, 51. Hoffman 3.37, 66. Van der Poel 4.12, 77. Nelis sen 6.51, 108. Meijs 33.13, 110. Van Cadsand, 130. Van der Meer 37.02, 133. De Vries 37.37, 140. Talen, 141. Van den Akker, 152. Van Bon, 167. Mulders 45.32, 168. Cornelisse, 169. Koerts, 172. Timmermans, 177. Den Braber 55.35, 178. Gilsing, 179. en laatste De Leeuw. Amsterdam - Zeezeiler Henk de Velde ligt nog steeds op schema het wereldrecord solozeden rond de wereld te verbeteren. Op de 79e dag sinds zijn start op 15 januari is hij Kaap Hoorn, het zui delijkste puntje van Zuid-Amerika, gepasseerd. „Maar ik moet geen tegenslag meer krijgen," zei De Velde. Het huidige record staat met 109,5 dagen op naam van de Frans man Titouan Lamazou. De Velde had Kaap Hoorn liever één tot twee dagen eerder gerond. Hij ligt nu anderhalve dag achter op zijn eigen strakke schema. Door de problemen met een losse voor stag 1500 kilometer ten zuidoosten van Nieuw-Zeeland, liep hij vertraging op. „Als ik het laatste gedeelte binnen dertig dagen kan afleggen, moet het lukken. Alles moet dan wel goed gaan," zei De Velde. Haarlem - Op initiatief van de Koninklijke Nederlandse Schaak bond (KNSB) komen op zaterdag 27 en zondag 28 april de Euro pese federaties bij elkaar. Aanleiding is de beslissing van de FIDE (Internationale Schaak Federatie) de match om het wereldkampi oenschap tussen titelverdediger Karpov en uitdager Kamsky in Irak te houden. De KNSB wil eind april in Utrecht met de andere Europese bon den een gezamenlijk standpunt innemen. De schaakbond heeft eerder al met verbijstering gereageerd op de beslissing van de FI DE om de wedstrijd te spelen in Irak dat wordt geregeerd door Saddam Hussein. Hoewel voorzitter Jungwirth van de Europese zone de KNSB half maart liet weten onvoldoende aanleiding te zien een gezamenlijk standpunt in te nemen, heeft hij geen be zwaar tegen een bijeenkomst van de Europese landen. Nieuwegein - Jeroen van Dijk, Joris Soerland en het koppel Ron Michels/Erica van den Heuvel nemen definitief deel aan de Olym pische Spelen. Het viertal had al voldaan aan de eisen van NOCNSF en de badmintonbond. Op grond van de positie op de wereldranglijst per 1 april voldeden ze ook aan de internationale kwalificatie-eisen. Eline Coene kan zich met Erica van den Heuvel mogelijk ook nog plaatsen voor het vrouwendubbel in Atlanta. Het duo staat op de tweede reserveplaats van de deelnemerslijst die de Internationale Badminton Federatie (IBF) woensdag bekendmaakte. Arnhem - De Nederlandse Vereniging van Judo- en Jiu-jitsu Le raren wil op de algemene ledenvergadering van 28 april een voor stel doen: alle verdere contacten met de huidige Judobond Neder land te verbreken. De NVJJL telt een kleine 270 leraren waarvan een groot aantal ook bondslid is. Tweede paasdag wordt op een bijzondere vergadering van de Judobond Nederland het bestuur ter verantwoording geroepen over het ontslag van directeur Jan Post en de declaratienormen van bondsvoorzitter Frans Hooge- dijk. Oud-directeur Jan Post heeft daarvoor een aanklacht ingediend bij de officier van justitie in Utrecht. Mocht het bestuur worden weggezonden dan wordt er een beroep gedaan op de oud-voorzit ters Henk van Oosten en Jaap Methorst. Ook oud-penningmeester Wolf is gevraagd terug te keren. Henk van Oosten wil echter niet op de zaak vooruit lopen. „Als het bestuur zo nodig wordt wegge stemd, maar ik hoop dat dat niet gebeurt, ontstaat er een nare si tuatie. We zijn inderdaad gevraagd om dan de taken tijdelijk op ons te nemen. Dit met het oog op de naderende Europese kampioenschappen. Maar we hebben ons nog niet uitgelaten of we het daadwerkelijk doen," aldus Henk van Oosten. Terneuzen - Het competitieduel in de tweede klasse B van het landelijk amateurvoetbal op zondag tussen Terneuzen en Zwaluw VFC is verplaatst van maandag 8 april naar zaterdag 6 april. Het duel begint dan op het sportpark in Terneuzen om 18.00 uur. Ransberg - Peter Picavet legde in het Belgische Ransberg op een tweede plaats beslag in een Run-Bike-Run-wedstrijd waarin ge fietst moest worden met een mountain-bike. Voor de 5 kilometer lopen, 21 kilometer fietsen en 3 kilometer lo pen had de Hulstenaar onder erbarmelijke weersomstandigheden (het sneeuwde onafgebroken) een tijd nodig van 1 uur, 18 minuten en 18 seconden. De winst was voor de Belg Leon Schots in 1.16.38. Jan van Laar hoven uit Hulst kwam als zesde binnen in 1.24.12. Nijmegen - Leen van Boven van de biljartvereniging VEG/ABV uit Oost-Souburg werd vijfde in het kampioenschap van Neder land eerste klasse libre. In de biljartzaal van BSM Products te Nijmegen won Van Boven drie partijen, scoorde een algemeen ge middelde van 6,14 en de hoogste reeks van het kampioenschap met 78 caramboles. Kampioen van Nederland werd André Berg mans uit Bergeyk met 12 matchpunten en een moyenne van 7,62. Wemeldinge - Gert-Jan de Meester van de jeugdbiljartvereniging NASA uit Axel veroverde op overtuigende wijze de Zeeuwse Jeugdbokaal, een kampioenschap voor de jeugd dat tussen de drie Zeeuwse districten op handicapbasis wordt gehouden. In biljartzaal Micha te Wemeldinge beëindigde hij ongeslagen de ze titelstrijd, maar was voor de slotronde nog niet zeker van de ti tel. Om zich daarvan te verzekeren moest hij de slotpartij winnen. Dat deed de jeugdige Gert-Jan de Meester en hield daardoor zijn ongeslagen status vast. EINDRESULTATEN ZEEUWS-VLAMINGEN 1. Gert-Jan de Meester (NASA) 14 matchpunten, algemeen gemiddelde 1,47 en hoogste serie 13 caramboles, 2. Peter van Tiel (NASA) 12-1,80- 12, 4. Jordi Ballegeer (Hof van Eede, Eede) 8-0,98-7, 5. Theo van Deur- sen (Hof van Eede) 6-0,84-7. Vlissingen - Oostburg BI verloor afgelopen weekeind niet met 5- 0 van Vlissingen BI in de vierde divisie van het jeugdvoetbal, maar won dat duel met 0-5. Barry van Galen en NAC-voorzitter John Peek zetten hun handtekening onder het driejarige contract van de nieuwe aanwinst van NAC. Ton van der Meer, de nieuwe algemeen directeur, kijkt tevreden toe. foto cor viveen Door Chris van Nijnatten Breda - Na twaalf jaar keert Ton van der Meer terug in het management van NAC. Hij wordt de nieuwe directeur al gemene zaken bij de Bredase club, waar Martien Vreijsen zijn evenknie is met 'com mercie' en 'technische zaken' in zijn portefeuille. Van der Meer, die zijn activitei ten als huizenmakelaar zal af bouwen, was van 1980 tot 1984 al algemeen manager bij de club waar hij momenteel secretaris en vice-voorzitter is. Hij zal zijn bestuursfuncties binnen afzien bare tijd neerleggen. NAC-voorzitter John Peek maakte gisteren het aantrekken van Van der Meer bekend op een bijeenkomst, die in de eerste plaats bedoeld was om de nieu we .aanwinst Barry van Galen zijn handtekening onder een contract te laten plaatsen. De nu nog voor Roda JC spelen de linker-middenvelder is met NAC een driejarige verbintenis aangegaan. Gisteren toog hij in Breda meteen op zoek naar woonruimte. Oud-doelman Joop Korebrits treedt eveneens in vaste dienst van NAC, hij wordt er hoofd op leidingen. Die functie heeft nu de voormalige hoofdtrainer Jo Jansen, maar die gaat de inter nationale scouting voor zijn re kening nemen. Waar Go Ahead besloot haar be roemde jeugdinternaat te slui ten, daar begint NAC er een. De club koopt dezer dagen een groot pand in de Heuvelstraat waarin het momenteel uit alle windstreken (Brazilië, Tsjechië, Kameroun, Oost-Souburgh) in Breda neerstrijkende voetbalta lent wordt ondergebracht. „Het internaat zal worden gerund door een beheerdersechtpaar," aldus Peek. NAC ontwikkelt zich momenteel in de hoogste versnelling naar het volwassen voetbalbedrijf, dat begin augustus ook een vol wassen behuizing betrekt. In middels zijn er voor het volgend seizoen 7200 seizoenkaarten verkocht. Daarnaast sleepte de club voor de komende drie com petities een nieuwe subsponsor binnen. Het bedrijf Goodyear betaalt voor die periode 800.000 gulden aan NAC. Vandaag praten vertegenwoor digers van NAC met aanvaller Graham Arnold. Verwacht wordt dat hij nog een jaar in Breda blijft. Ook met verdediger Ruud Brood hoopt NAC rond te komen. Hij krijgt, net als Geert Brusselers, de gelegenheid om zich binnen het management van NAC te la ten opleiden tot assistent com- merciëel manager.

de Stem | 1996 | | pagina 9