GEOPEND Ci)A|f fr DE STEM Juventus heeft finale binnen handbereik Politie zet 180 agenten in bij PSV-Ajax Ongekende reeks ongeslagen duels eindigt bij afscheid Olympisch Stadion Van Gaal ziet nog genoeg kansen voor Ajax Olympische uitsluiting dreigt voor elftal Nigeria UITSLAGEN standen De twijfels 2e PAASDAG I maar nietTn SeaH deStem sportnieuws KORT van ll.00 - 17.00 uur HYUnani VAN RIEL Breda, Generaal Macxekstraat 6-14, tel. 076 - 213825/219209 ■Hi Turijn (anp) - Juventus heeft de finale om de Europa Cup voor landskampioenen binnen handbereik. CHAMPIONSLEAGUE Woensdag wonnen de Italianen in het eigen Stadio delle Alpi voor 52.000 toeschouwers in Tu rijn de eerste wedstrijd in de hal ve finales van de Champions Lea gue met 2-0 van Nantes, dat in de tweede helft met tien man moest spelen. De Franse titelverdediger miste een belangrijke speler. Midden velder Reynold Pedros die vijf wedstrijden is geschorst naar aanleiding van de rode kaart die hij in de kwartfinales tegen Spar- tak Moskou kreeg. Statistisch gezien zag het er vooraf al niet best uit voor de Fransen. Juve speelde woensdag al zijn zestiende halve finale in een Europees toernooi, Nantes pas de tweede. Juventus speelde in EC-wedstrijden zes keer tegen Franse ploegen. En telkens kwa men de Italianen als winnaars uit de strijd. Nantes drie keer tegen Italianen en telkens verloren de Fransen. Na een doelpuntloze eerste drie kwartier - Vialli had de beste kans, maar Casagrande redde en Cauet zag een Franse treffer af gekeurd wegens buitenspel - be gon Nantes gehandicapt aan de tweede helft. Want op slag van rust kreeg Bruno Carotti rood. De middenvelder was voor de twee de keer op de bon geslingerd. Be halve Carotti kregen nog vier ploegmakkers een kaart, onder wie Le Dizet die de'return mist omdat het zijn tweede gele kaart was. Juventus had weinig tijd nodig om de numerieke meerderheid uit te buiten. Vier minuten na de hervatting opende Vialli de score voor de nummer twee uit de Itali aanse Serie A. Na de openings treffer domineerde de thuisclub de wedstrijd. Dat resulteerde ruim een kwar tier na het eerste doelpunt in een treffer van Vladimir Jugovic. De Joegoslaaf schoot van twintig meter afstand raak. Tien minuten tevoren had Porrini nog voor Juventus tegen de paal geschoten. JUVENTUS (Ita) - NANTES (Fra) 2- 0 (0-0). 49. Vialli 1-0, 66. Jugovic 2-0. Scheidsrechter: Gallagher (Eng). Toeschouwers: 52.000. Rode kaart: 45. Carotti (Nantes, 2x geel). Gele kaart: Gourvennec, Ferri, Guyot, Le Dizet (Nantes). JUVENTUS: Peruzzi; Ferrara, Pes- sotto, Vierchowod en Porrini; Sousa, Di Livio en Jugovic; Vialli, Del Piero en Padovano. NANTES: Casagrande; Le Dizet, Pignol, Capron en Decroix; Ferri, Carotti, Cauet en Ouédec; Gourven nec en Kosecki. Panathinaikos stuit Ajax Amsterdam (anp) - Ajax heeft woensdag voor de eerste en laatste keer in het Olympisch Stadion een wedstrijd in de Champions League verloren. In de hal ve finale won Panathinai kos bij het officieuze af scheid van het monumen tale bouwwerk met 1-0. CHAMPIONSLEAGUE De Amsterdammers lijken een tweede opeenvolgende finale uit het oog te verliezen. Na 22 internationale duels zon der nederlaag is er een einde ge komen aan een ongekende reeks. Krzysztof Warzycha, een sluwe, geroutineerde en gevaarlijke Pool, was daarvoor verantwoor delijk. In de negen voorgaande ontmoetingen in het kader van de Champions League had Ajax op Amsterdams olympisch grondge bied slechts één keer eerder een (vergeeflijk) foutje gemaakt, 1-1 tegen Salzburg, vorig seizoen. Ongenaakbaar Dat Ajax niet meer ongenaak baar is, was eerder dit jaar al ge bleken. Drie nederlagen, alle uit, in de competitie. Uitschakeling in de nationale beker door Cam- buur. Internationaal echter gaf de poeg tegen Zaragoza en Dort mund geen punt af. De Amster dammers waren huizenhoog fa voriet tegen Panathinaikos, dat nota bene 25 jaar geleden zijn laatste finale in het toernooi van de landskampioenen speelde. Ook tegen Ajax. Toch had het woensdag gekund bij Ajax en dan vooral voor de rust. Tegen de zeer hard teruglo pende Grieken kwamen nog vrij veel kansen. Vijf in getal. De Aja- cieden misten ze alle. Het beeld van de wedstrijd kende geen verrassing. Ajax deed niets dan aanvallen, Panathinaikos be perkte zich tot verdedigen. Op vallend was hooguit dat de Am sterdammers de uit vier man be staande laatste lijn voortdurend intact hielden. Nog meer spelers naar het front had gezien de be perkte ruimte toch geen zin. Bo vendien was het verstandig reke ning te houden met de spaarzame uitvallen van de tegenstander, die waren beslist niet zonder ge vaar. Ajax had ongeveer een half uur nodig om warm te draaien. Wellicht moest de formatie wen nen aan het gegeven dat voor het eerst sinds december vrijwel ie dereen weer beschikbaar was. Van het min of meer 'vaste' elftal ontbreekt nog slechts Overmars. Van de formatie van woensdag avond stonden eigenlijk slechts twee spelers op een wat oneigen lijke positie. Litmanen (rechts- midden in plaats van schaduw spits), Ronald de Boer (linksbui ten in plaats van rechtsmidden). Sneu Voor de eerste keer sinds weken was Silooy daardoor uit de basis verdwenen. Wat sneu, zo leek het, omdat hij het na zo'n drie jaar af wezigheid heel behoorlijk had gedaan. De oud-international had op een reserveplaats gere kend, maar wellicht niet zo snel. Reiziger, de 'eerste' rechtsback, was pas een dag voor de wed strijd fit genoeg bevonden om zich bij de selectie te voegen. Zonder ritme moest hij onmid dellijk in actie komen. Kanu was de man die woensdag na ongeveer een half uur leven in het Olympisch Stadion blies. Op vrijwel identieke wijze schoot hij binnen korte tijd net voorlangs, na knap kap- en draaiwerk op de vlerkante centimeter. Vervolgens lèek Kluivert een keer van dicht bij te kunnen intikken, maar scheidsrechter Vagner - een maand eerder nog actief bij Gladbach-Feyenoord - floot af in verband met aanvallen van de doelman. Een minuut voor rust Patrick Kluivert verpersooonlijkt het leed van Ajax. Na het missen van een van zijn kansen schreeuwt hij het uit. FOTO ANP deed Litmanen nog een aardige poging van net buiten het zes tienmetergebied. De bal ging zo wel langs keeper Wandzik als de paal. De benauwde momenten in de slotfase van het eerste deel de den de Grieken besluiten wat of- fensiever te worden. In het ver volg verschenen ze, waar moge lijk, soms met drie, vier man over de middenlijn. Onmiddellijk bleek dat de formatie van trainer Rocha bepaalde kwaliteiten heeft. Na 58 minuten hield Reizi ger de doorbrekende Warzycha vast bij het shirt, om erger te voorkomen. De verdediger ont snapte aan de rode kaart, kenne lijk omdat scheidsrechter Vagner de situatie zo vertaalde dat Frank de Boer nog rugdekking gaf. Van een doorgebroken tegenstander was daarom geen sprake. Een kwartier later kreeg Ajax het opnieuw zeer benauwd. Georgios H. Georgiadis - niet verwarren met Georgios S. Georgiadis - kwam plotseling alleen voor Van der Sar. Litmanen overwoog on reglementair in te grijpen, maar voorzag de ellende (rood/straf schop), nam het risico en zag de invaller tegen Ajax' doelman op- knallen. Ajax was gewaar schuwd, maar kennelijk niet vol doende. Drie minuten voor tijd was een nieuwe Griekse counter beslissend. Warzycha scoorde, na een pass van de snelle man aan de rechterkant, Donis. De Pool was beheerst genoeg om zijn zesde treffer van het Europese seizoen in te tikken. Het wordt benauwd voor Ajax, straks in Athene. AJAX - PANATHINAIKOS (Gri) 0-1 (0-0). 87. Warzycha 0-1. Scheidsrechter: Vagner (Hon). Toeschouwers: 43.000. Gele kaart: Reiziger (Ajax), Georgios S. Georgiadis (Panathinaikos). AJAX: Van der Sar; Reiziger, Blind, Frank de Boer en Bogarde; Litmanen (76. Musampa), Klui vert en Davids; Finidi, Kanu en Ronald de Boer. PANATHINAIKOS: Wandzik; Georgios S. Georgiadis; Ouzouni- dis, Kalitzakis en Kapouranis; Donis, Apostolakis, Kolitsidakis en Maragos (63. Georgios H. Ge orgiadis); Borelli (84. Markos) en Warzycha (90. Nioplias). Amsterdam (anp) - De vraag aan Louis van Gaal was of Ajax nog altijd de beste ploeg van de wereld is. Hij stelde een wedervraag. Die luidde: „Denkt u dat het nu Panathinaikos is?" Gelach steeg op. Feit is dat Ajax voor het eerst verloor in twintig wedstrijden in de Champions League. Voor Van Gaal is Panathinaikos nu wel favoriet voor het berei ken van de finale, op 22 mei in Rome. Maar hij herinnerde er ook aan dat Ajax wel eens een grote uitwedstrijd wint. Dat ge beurde niet tegen de minste clubs: AC Milan (0-2), Real Ma drid (0-2) en Borussia Dort mund (0-2) bij voorbeeld. „Dus juicht u niet te vroeg." Maar het was wel een slechte uitslag. „Zij hoeven straks de aanval niet te zoeken." Van Gaal zei dat hij weinig ver rast was door de Griekse kam pioen. „We wisten precies hoe Panathinaikos zou spelen. We weten hoe moeilijk het is een zo verdedigend team te verslaan. In de eerste helft kregen we nog goede kansen, via Kanu en Da vids. Dat was een prestatie op zich. In de tweede helft bleven mogelijkheden uit. Dat was ook een verdienste van Panathinai kos. Het knappe van die ploeg is dat het spel zeer verdedigend was, maar dat de spelers toch al tijd de aanval bleven zoeken. We gingen te gehaast spelen en le den veel balverlies. Veel spelers bevonden zich voor de bal. Een tegendoelpunt zat er aan te ko men. Als je het zo beschouwt, is de nederlaag nog verdiend ook." Van Gaal noemde de vorm van de dag matig. Hij noemde de vleugelaanvallers Finidi en Ronald de Boer. „Zij hebben wel eens betere wed strijden gespeeld op die plek." De vraag is hoe de tweede ne derlaag op rij (afgelopen zater dag Roda) doorwerkt. Van Gaal: „De nederlaag tegen Roda had invloed op vandaag. De nederla gen tegen Roda en Panathinai kos zullen invloed hebben op het duel van zaterdag tegen NAC." En maandag volgt PSV. „Het is nu aan ons de juiste mentaliteit te tonen." Collega Juan Ramon Rocha bleef bescheiden: „We hebben geprobeerd het niveau van de beste ploeg in Europa te evena ren. Voor de return moeten we ons niet laten meeslepen door het resultaat van vandaag." Eindhoven (anp) - De Eindhovense poli tie zet op tweede paasdag 180 agenten in tijdens de voetbalwedstrijd PSV-Ajax. Daarvan maken er ruim honderd deel uit van de mobiele eenheid, aldus een woordvoerder. De politie beschouwt het duel tussen de num mers één en twee van de eredivisie zoals altijd als een risico-wedstrijd. Er zijn geen aanwij zingen die de politie nopen tot de inzet van extra manschappen. Een PSV-feest dat zondagavond zou plaats vinden in een discotheek in het vlakbij gele gen Geldrop gaat niet door. De eigenaar van de zaak heeft het supportersfeest afgeblazen omdat hij bang is dat aanhangers van Ajax roet in het eten komen gooien. Overigens is de politie al op die dag alert omdat in het verle den wel vaker vroegtijdig supporters van de Amsterdamse club afreisden naar Eindhoven. De politie heeft woensdag elf aanhangers van PSV aangehouden. Ze zouden onlangs na afloop van de wedstrijd PSV-Barcelona vlakbij het stadion twee Eindhovense politieagenten hebben gemoles teerd. De verdachten, afkomstig uit Eindhoven, Geldrop, Son en Veldhoven en in leeftijd vari ërend van 20 tot 28 jaar, zijn ingesloten. een te oude speler had opgesteld. Uitsluiting van Nigeria zou bete kenen dat de spelers Kanu (Ajax) en Babangida (Roda JC) voor de tweede maal dit jaar een groot toernooi missen. Begin dit jaar meldde Nigeria zich af voor de. Afrika Cup. Nadat het land in opspraak was geraakt wegens het ophangen van mensenrechtenac tivisten, zou de veiligheid van de spelers niet kunnen worden gega randeerd. „Ach rustig zal het wel nooit worden," relativeert de Limburger, die onlangs een aan bod kreeg van het nationale team van Ghana, zijn baan. „Er zal op weg naar de Spelen nog wel meer gebeuren." Zürich (anp/dpa) - Nigeria dreigt te worden uitgesloten van het voetbaltoernooi van de Olympische Spelen in At lanta. Zimbabwe heeft bij de wereldvoetbalbond FIFA een protest ingediend. Volgens dat land heeft Nigeria in de kwa lificatiewedstrijden een te oude speler opgesteld. Volgens de lezing uit Zimbabwe is aanvaller Obidun Baruwa ouder dan de toegelaten 23 jaar. Hij speelde mee in de twee door Nigeria gewonnen kwalificatie duels met Zimbabwe. De FIFA heeft de voetbalbond van Nigeria tot 10 april de gelegenheid gege ven een verklaring te overleggen. Bondscoach Jo Bonfrère van Ni geria verwacht gewoon naar de Spelen te kunnen. Volgens hem heeft Zimbabwe uit revanche-ge- voelens de klacht ingediend. „Het is wel heel opvallend dat het land pas na de uitschakeling protes teert. Bovendien hebben wij al tijdens de eerste wedstrijd een klacht tegen Zimbabwe inge diend. Eerder had Zambia dat al gedaan. De reden was dat Zim babwe zelf vier te oude spelers had opgesteld." Zimbabwe beweert dat Baruwa volgens gegevens van de Nigeri- aanse bond op 21 februari 1969 is geboren. Voor het kwalificatie toernooi gaf de bond 1974 als ge boortejaar op. „Ik heb het mijn doelman persoonlijk gevraagd," aldus Bonfrère. „Hij zegt al zeven jaar in het bezit te zijn van het paspoort waarop het juiste ge boortejaar staat. Hij is nu 22 jaar." De FIFA en het organisa tiecomité van het olympische kwalificatietoernooi onderzoe ken de zaak. „Als de informatie van Zimbabwe klopt zou Nigeria uitgesloten kunnen worden van de Spelen," zei een woordvoerder van de FIFA woensdag. Hij ver wees naar het geval Togo. Dat land werd tijdens het kwalifictie- toernooi gediskwalificeerd om dat het in het duel tegen Tunesië DONDERDAG 4 APRIL 1996 DEELq Spelers Padova betalen trainingskamp Florence - Michel Kreek, Leonard van Utrecht en de andere Iers van de Italiaanse club Padova draaien zelf op voor de kt van het trainingskamp als voorbereiding op het duel met Fioret" tina. De voetballers willen op deze manier het vertrouwen in trai ner Mauro Sandreani uitspreken. Bovendien willen ze aangevg ze er alles aan willen doen om in de serie A te blijven. Padova staat onderaan de ranglijst. Degradatie lijkt onafwenj. baar. Het team heeft dinsdag een trainingskamp op een gehein» plaats, in de buurt van Florence, betrokken. Van Ede mist rest van de competitie Utrecht - FC Utrecht moet het in de zes resterende competitie wedstrijden dit seizoen stellen zonder doelman Jan-Willem Ede. De keeper ondergaat dinsdag een operatie aan de rechter knie. Hij raakte vorige week aan het gewricht geblesseerd in he( duel met Fortuna Sittard. Clubarts Derks zal een stukje van de beschadigde meniscus ver. wijderen. Uit onderzoek is gebleken dat ook een kruisband is op. gerekt. De doelman hoopt op tijd fit te kunnen zijn voor het geva! hekkensluiter FC Utrecht de nacompetitie gaat spelen. Stefan Postma vervangt Van Ede in de resterende competitie duels. Hij maakte zondag in de thuiswedstrijd tegen FC Gronin. gen (0-1) zijn debuut. Tweedejaars A-junior Martijn van E fungeert als tweede doelman. Daerden trainer Belgische fusieclub Luik - Jos Daerden is komend seizoen de trainer van de club die is ontstaan uit de fusie tussen de eerste klassers Standard Luik ei FC Seraing. Hij volgt Robert Waseige op die nu de leiding heeft bij Standard. Daerden, die als speler met de club uit Luik twee maal de lands titel behaalde, staat dit seizoen onder contract bij Lommei. Hsl bestuur trok hem aan als vervanger van Vic Hermans. De 41-jari- ge Limburger debuteerde als oefenmeester bij SK Beveren. was drie seizoenen actief bij die club. Groningen koopt Rosén Groningen - FC Groningen heeft Mathias Rosén overgenomen va» de Zweedse club Kristianstad. De 23-jarige spits, die momenteel nog op huurbasis voor de Groningers speelt, tekende woei voor één seizoen. Voorstopper Jan Veenhof verlengde zijn con tract met twee jaar. FC Groningen bond vier jeugdspelers langer aan zich. Kurt Els- hot (18) en Zephnad Wattimury (18) tekenden voor twee jaar bij, Sander van Gessel (19) en Fahd El Hamdouny voor één seizoen. Volleybalsters WC kampioen Breda - De volleybalsters van WC hebben woensdagavond de na tionale titel veroverd. Ze versloegen te Breda in een beslissings wedstrijd AMVJ met 3-1 (13-15 16-14 15-11 15-9). Door het resultaat speelt WC, dat zaterdag in Nieuwegein ookal de nationale beker won, volgend seizoen Europa Cup I. Ommen, zaterdag nog verliezend in de bekerfinale, mag Europa Cup tooi bekerwinnaars gaan spelen. Voor het onttroonde AMVJ rest niet meer dan de Europa Cup III. Jonk in race tegen de klok Eindhoven - De tijd begint te dringen voor Wim Jonk. De spelver deler van PSV werkt na een spierblessure - opgelopen in di thuiswedstrijd tegen Barcelona - hard aan zijn rentree. Maar tal is hoogst onzeker of hij op tijd speelklaar is voor de belangrijk! 'dubbel' in het paasweekeinde. Jonk traint mogelijk morgen voor het eerst weer met de groep mee. PSV speelt zaterdag (19.30 uur) thuis tegen Vitesse en ontvangt maandag (18.00 uur) koploper Ajax. In de selectie van trainer Dick Advocaat worden Chris van der Weerden, Boudewijn Zenden en Marciano Vink gehinderd door (lichte) knieproblemen. Het trio is zaterdag wel van de par tij. Ernest Faber (enkel) en Ronaldo (knie) zijn niet inzetbaar. Met het oog op volgend seizoen heeft PSV dinsdagavond een ge sprek gevoerd met Steffen Freund. De middenvelder van Bonissii Dortmund staat al enige tijd in de belangstelling van'de Eindho vense club. Freund wil de Duitse landskampioen aan het eindf van dit seizoen verlaten en wordt ook gevolgd door Bayern Mün- chen en Anderlecht. ATLETIEK Utrecht, 12 km: 1. Maas (THOR) 40.39, 2. Dullink (Hellas) 40.59, 3. Van Malsen (Atverni) 41.40. Vrou wen: 1. Schaper (Clytoneus) 49.28. servegetal: 6. Supergetal: 0 en 8. Spel 77: 4 3 8 2 0 2 9. Super 6: 0 6 4 7 8 8. Belgische lotto 1-6-7-16-22-40. Reservegetal: 34. Joker: 3580548. BILJARTEN TENNIS Zundert. Grand Prix driebanden. Eerste ronde: Jaspers-De Kleine 50-11/19, Havermans-De Ridder 50-26/41. BOKSEN Vejle. EK amateurs, kwartfinales. Lichtvlieggewicht: Lozano (Spa) w.o.p. van Balaz (Slw) 16-3, Kir- joekin (Oek) w.o.p. van Ström (Zwe) 6-2, Bomei (Roe) w.o.p. van Lakatos (Hon) 19-7, Petrov (Bul) wint door beslissing van Mun- chian (Arm). Vlieggewicht: Pekejev (Rus) w.o.p. van Lunka (Dui) 8-2, Kelly (Ier) w.o.p. van Molaro (Ita) 11-4, Kov- ganko (Oek) w.o.p. van Nyman (Isr) 5-4, Strogov (Bul) w.o.p. van Papian (Arm) 9-4. Bantamgewicht: Larbi (Zwe) w.o.p. van Karaöz (Tur) 3-2, Ma- lakhebetov (Rus) w.o.p. van Kri- zan (Slw) 9-2, Kovacs (Hon) w.o.p. van Bouaita (Fra) 11-4, Hristov (Bul) w.o.p van Olteanu (Roe) 7-3. Weltergewicht: Saitov (Rus) w.o.p. van Cehit (Tur) 9-2, Simion (Roe) w.o.p. van Mezga (WRu) 8-2, Hasan Al (Den) w.o.p. van Mesjad- ze (Geo) 6-2, Dzindzirjoek (Oek) w.o.p. van Bavram (Fra) 10-0. Middengewicht: Ottke (Dui) w.o.p. van Johansen (Den) 11-5, Mendy (Fra) wint van Magee (Ier) r.s.g., Lebsjak (Rus) w.o.p. van Kakau- ridze (Geo) 13-4, Erdei (Hon) w.o.p. van Plachetka (Tsj) 10-2. Superzwaargewicht: Levin (Zwe) wint van Horacek (Tsj) r.s.g., Klitsjko (Oek) wint van Mamedov (Aze) r.s.g., Lezin (Rus) w.o.p. van Liakovitsj (WRu) 6-1, Monse (Dui) wint van Vidoz (Ita) diskwalifica tie. Providence (VSt). WK-titelge- vecht bantamgewicht (IBF-ver- sie). Botile (ZAf/titelverdediger) wint door knock-out in de tiende ronde van Gedeon (VSt). SPORTPRIJSVRAGEN Duitse lotto Trekking A: 1-13-16-19-24-41. Reservegetal: 7. Trekking B: 2-4-11-28-37-42. Re- Hilton Head. Vrouwen, 1,5 miljoen gulden. Eerste ronde: Pierce (Fra/8) - Gig Fernandez (VSt) 6-7 6-3 6-1, Mary1 Joe Fernandez (VSt/7) (ZAf) 6-1 6-1 Schwarz (Oos) 6-2 6-2, (Tsj/6) - Carlsson (Zwe) 6-1 5-7 3. Tweede ronde: Sanchez Hingis (Zwi) 0-6 6-2 6-2. VOETBAL Landelijke jeugd, eredivisie: GroJ ningen - PSV 0-0, Feyenooro -I Volendam uitg, FC Twente 1 Utrecht 1-0, Vitesse - DenHaagH 1. Portugal: Tirsense-Chaves 2-1 Engeland Uitslagen: Leeds - Southamptl 0, Liverpool-Newcastle 4-3. J Stand aan kop: Man.United 32-H Newcastle 31-64, Liverpool 32-M Aston Vil. 32-56. VOLLEYBAL Marbella. World Champions11'' Series beachvolleybal. Mannen, kwalificatieronde, een wedstrijd: Perez/Baracetti (Arg' Klok/Van der Kuip (Ned) 15-7- ZWEMMEN Peking. Chinese kampioenschap I pen, 50-meterbaan. nJ Vrouwen, 200 m vrij: 1. Sn®#| Ying, Chen Yan 2.00,24, 3. I gyi 2.00,39. «J 400 m vrij: 1. Chen Yan 4.11.MJ1 Zhang Chanying 4.15,48, 3. Luna 4.16,82. „m2l 100 m rug: 1. Chen Yan b02,7f He Cihong, Lu Donghua 102 100 m school: 1. Han Xue U 2. Yuan Yuan 1.09,96, 3. He^l 1-10'26- - i JiangI Mannen, 100 m vrij: 1 J1.«| Chenji 51,21, 2. Zhao Lifeng^ I 3. Qiu Jieming 51,81. f J 200 m vlinder: 1. Xie ^u«nl 2.02,72, 2. XuYufeng 2.03,97, Yongji 2.04,04. 400 m wissel: 1. Wang "°*rn 31 4.29,57, 2. Meng Zhiguo 4.30,w Li Peng 4.31,36. Rotterdam (anp) - Met zeven tien spelers is Feyenoord gis termiddag naar Oisterwijk vertrokken om de voorberei ding op het eerste duel met Rapid Wïen, vandaag in de Kuip, af te ron<fen. Van de A- I selectie blijven Henk Fraser (geblesseerd), Dennis Klioejev vierde buitenlander) en Rob ffitschge (overbodig) thuis. Verdediger Ruud Heus zit tij dens de wedstrijd waarschijn lijk op de tribune. Trainer Arie Haan wilde na de laatste, lichte training in Rotter- Slop Door Chris van Nijnatten Rotterdam - Bij Ajax zegge] PSV, zo verluidt, vinden ze 1 eredivisie staat Henryk 'Hei] zo best op. Hij geldt als eer gemeenste spits van Nederla De Feyenoorder hoort ervan op en wil namen horen. „Als ik echt zo gemeen was, zou ik meer gele of rode kaarten krijgen. In drie I seizoenen bij Feyenoord kreeg ik 1 één gele kaart, uit tegen Vitesse wegens duwen, en laatst kreeg ik de eerste rode kaart van mijn he-1 le carrière." En die rode kaart, I gekregen tegen FC Utrecht, werd i hem gisteren in Zeist nog kwijt gescholden ook. „Zo gemeen ben ik dus niet. Bij Ajax moeten ze I helemaal hun mond houden. Als of wat daar op het middenveld gebeurt allemaal zo netjes is. Al leen, zo is het wel, als ik voor de bal ga, dan wil ik hem ten koste van alles en iedereen hebben, Dan ga ik er echt keihard in. Dat is niet zo'n slechte eigenschap in het betaald voetbal. Maar ik I speel het spel wel clean. Die kri tiek op mij verbaast me echt, het slaat nergens op, eigenlijk moet ik erom lachen." Geen engeltje Toch is Larsson geen engeltje. I Ook al heeft hij een onschuldig! gezicht en roept zijn blonde rasta-kapsel eerder associaties I1 op met geestverruimende vredes- pijpen dan met de hakkende houwdegen waarvoor hij in di-| verse defensies versleten wordt. Vanavond, zo mag aangenomen worden, is Larsson een belangrij ke aas bij Feyenoord in de eerste Ij wedstrijd tegen Rapid Wien. Voor trainer/coach Arie Haan weegt de strijdvaardigheid van Larsson zwaarder dan de licht voetige creativiteit van Orlando! Trustfull. In de competitie spelen ze allebei, in belangrijke Europa cup-wedstrijden staat de mes scherpe Zweed op Trustfullsj plaats achter de spits. Feyenoord,! door Haan in rap tempo ontdaan! van het surplus aan agressie,! heeft de commando-mentaliteit! van Larsson nodig in wedstrijden! waar het erom gaat. De aanvaller lijkt geknipt voor die duels, ster-j, ker nog, heel de club Feyenoord lijkt geknipt voor bekervoetbal. De wedstrijden in de competitie! zijn immers niet om aan te zien.! «De competitie vinden we ookl belangrijk, maar het is waar dat| we daarin anders spelen. Ik weet' niet hoe dat komt. Voor de beker en in de Europacup gaat de moti-L vatie bij ons allemaal omhoog. Dan brengen we iets extra's. We vinden het de leukste wedstrijd den, iedereen wil vechten om da anale te bereiken. Voor zo'n wed-| strijd als tegen Rapid ben je gaa voetballen. Alles-of-niets in ne-H gentig minuten." Grote vorm I Het halen van de finale in Brussel) Izou voor Larsson het hele seizoen J ®oed maken. Hij ontbeerde de I p0^ vorm en kreeg veel kritieki I „e vfduren. Tegen Roda JC thuis] P 4 februari, werd hij zelfs ge-f IPasseerd door Haan. „Aan dit I /lz?en wil ik niet te veel meeij I ,en' kad veel Pech en kreed I nogal wat blessures." tarss°n heeft, zo zegt hij, veel I tp°°u P'oeg gespeeld' en dat ii I van ziin ei§en sPel ge1 I t t j n november vorig jaar I ot wedstrijd tegen Roda JC, I £1 'k eigenlijk meer als of-| I m„S1?Ve middenvelder. Dat I emLVOOr de Pl°eg- Maar het I ni«t j aide niet en als het elftal liw d/aait' draai ik ook niet] I van u p, tactiek en door de vorni I vnn„ u L kwam ik niet vaali I der u 7 doe* van de tegenstan-1 der *s dan logisch dat je min ui» ,SC00rt- Maar iedereeen ziet en lPaar.^ °°k sta, als een spit^i dneiP Si)'ts wordt beoordeeld on I de if en' Misschien niet dool Ps' maar wel door hel dise„^Ubliek' "ie komt dan tel |vriivr,Sleute staan- Als ik iemanA I niet v et doel zet, dan telt dai orig jaar scoorde ik veel iif ropa Cupj dat achtervolg I de Lar«il seiz°em" Daarom wee n ook niet wat-ie moei denk «oord aïg - "«u-ju liivc ■en van zijn positie bij Feyej ■1 Ilias strtiri er een kapitale wed I Wordtge?Peeld moet worden. Hij et ui de discipline waaris

de Stem | 1996 | | pagina 8