Nieuwe rotondes houden boot af buren ken dat nstoffen komen Subsidie provincie voor herdenking Zeeslag op Schoneveld Michael Lee Firkins naar Sas ZAKEN NIEUWS SPORT IN HET KORT Kosten van bezoek Beatrix aan Tholen vallen veel mee jMotorbeurs 2 Wheels voor tweede keer in Oostburg Informatie-avonden over [project Dnurzaam Veilig Oeverversteviging binnenvest Hulst Zeeuwse Boerenwagens in Veerse Grote Kerk te zien Tweede reünie oud-Heillenaren PESTEM ZEELAND C4 150 Zwaar vrachtverkeer door Retranchement geen blijvend probleem voor toekomst I "'«sen111661 t'an 00it naar e me~ Paasconcert Paasnachtviering Zeilbeurs in Bruinisse Panden als rijksmonument genomineerd Expositie Dactylo Terneuzen Nieuw pand Beatbox ABAB in Terneuzen Intertoys uitgebreid Ron's Hairfashion Bedrijfstennis Hulst Bedrijfscompetitie squash Terneuzen OREVO Oostburg Trainingsritten Vrouwentennis Hulst ■996 X 62 DONDERDAG 4 APRIL 1996 NOVAST1L Beclsel, ledikant met 2 naclitkastjes overtouw met verlichting in de bedtreedtemaat 160 cm. 2.395,- I - Tel. 0117-454801 IN UW WONING Van onze verslaggever nostburg - Het bestuur van de Stich- M Herdenking Zeeslag op Schone veld krijgt van het dagelijkse provin ciebestuur een eenmalige subsidie van vijfduizend gulden voor dit eve nement in Breskens. Gedeputeerde Staten hebben dit deze week beslo ten. Het bestuur vroeg de provincie een structurele subsidie omdat het om een jaarlijks terugkerende activiteit gaat 1 ar GS vinden dat dergelijke evene menten ook zonder provinciale subsidie gehouden kunnen worden. Daarnaast zijn er binnen het Toeristisch Recreatief Ontwikkelingsfonds geen mogelijkhe den. GS menen wel dat maritieme activitei ten, zoals de herdenking van de Zeeslag op Schoneveld, een waardevolle aanvul ling kunnen zijn op het aanbod van het maritiem cultuurhistorisch erfgoed. Het bestuur van de stichting vroeg om opge nomen te worden in het project Zeeland Maritiem maar de provincie heeft, ge zien de beschikbare financiën, noodge dwongen een aantal keuzes gemaakt. Het gaat dan vooralsnog om Vlissingen Maritiem, Zierikzee Maritiem, Zeeland en de VOC, het Portaal van Vlaanderen en De Zeeuwse Scheepswerf. „Deze keuze wil uiteraard niet zeggen dat wij geen waardering hebben voor andere projecten, activiteiten en mani festaties zoals de herdenking van de Zeeslag op Schoneveld. Wij willen ech ter vooral zorgen dat er voldoende geïn vesteerd kan worden in de hierboven ge noemde projecten zodat deze na realise ring zo veel mogelijk self-supporting kunnen zijn." Om toch de waardering en erkenning te uiten ten aanzien van het evenement in Breskens hebben GS be sloten een eenmalige stimuleringssubsi die van vijfduizend gulden te verlenen. De vierde herdenking van de Zeeslag op Schoneveld vindt op 8 juni in Breskens plaats. Wat al vast staat is de medewerking van de Koninklijke Nederlandse en wellicht Belgische marine, Korps Mariniers, de verenigingen van Plat- en Rondbodems in Zeeland en het Scheldeloodsenkoor. Verder wordt de eerste Zeeslag-wandel tocht gehouden alsmede een zeilwed strijd. De officiële herdenking van de zeeslag vindt plaats in de Samen op Weg-kerk aan de Dorpsstraat in Bres kens. Engelse, Belgische en Franse zusterver enigingen van Rond- en Platbodems hebben de stichting inmiddels laten we ten te proberen dit jaar een afvaardiging naar de herdenking te sturen. Het is wel zeker dat volgend jaar een grote delegatie van schepen van deze zusterorganisaties mag worden ver wacht. Van onze verslaggever Retranchement - De inwoners van Retranchement kunnen ge nist zijn. Het toenemende zware vrachtverkeer door het dorp is waarschijnlijk niet van blijvende aard. In bet kader van het verkeers vei ligheidsproject Duurzaam Veilig zijn bij Nieuwvliet twee rotondes opgenomen. En dan is het volgens E. van de Kunstraat, hoofd afde ling wegen van waterschap het Vrije van Sluis, niet meer intéres sant voor het vrachtverkeer van I deze sluiproute gebruik te maken van de rondweg om Klachten Bewoners van Retranchement jen in toenemende mate over I bet zware vrachtverkeer dat door bet dorp rijdt. Met name in de vroege ochtenduren worden de bewoners ruw uit hun slaap ge rukt door het voorbij denderende Be familie Amys-Luteijn van het hotel aan de Zwinstraat en het 'onerscollectief Zwinstraat, I Markt, Dorpsstraat en Molen straat vragen het gemeentebe stuur van Sluis-Aardenburg snel om maatregelen. Behalve de ver storing van de nachtrust wordt het wegdek volgens de bewoners siuk gereden en zijn er inmiddels al panden met scheuren en bar sten in de muren. Volgens de briefschrijvers is de situatie door de komst van de rondweg om Oostburg alleen maar erger geworden. Om de vele rotondes op deze rondweg te mij den, kiezen de truckers volgens de bewoners voor de snellere rou te van Zeebrugge, over Ret ranchement, Cadzand en krui sing Potjes naar de veerboot in Breskens. „Na het gereedkomen van de rondweg om Oostburg blijkt de situatie alleen maar er ger geworden te zijn," aldus de briefschrijvers. „Vermoedelijk door de kortere afstand naar de veerdienst en minder rotondes." Tussenfase De zaak is vorige week aan de or de geweest tijdens de vergadering van de gemeenteraad. Burge meester C. van Liere legde uit dat de klachten rond het toenemend sluipverkeer van zware vracht wagens aan de orde komt tijdens de voorlichtingsavonden over het project Duurzaam Veilig. Vol gens Van de Runstraat van het waterschap kunnen de proble men voorbij zijn als de twee ro tondes bij Nieuwvliet zijn aange legd. „Voor het zware vrachtver keer, dat nu gebruik maakt van de route door Retranchement, zal dat reden zijn gebruik te maken van de rondweg om Oostburg. Het vrachtverkeer is dan op de plaats waar het thuishoort." Van de Runstraat is dus niet bang voor een structureel probleem in Retranchement. „Er is nu sprake van een tussenfase." I Van onze verslaggever Sint Maartensdijk - Het bezoek van koningin Beatrix aan Sint I Maartensdijk op 30 april kost de gemeente Tholen minder dan I wasvoorzien: geen 175.000, maar 122.500 gulden. Het bedrag van 175.000 gulden gaf destijds op het eiland enige com motie. Met name de ouderenfractie AOV in de gemeenteraad trok er tegen van leer. I Volgens een gemeentewoordvoerder was de raming echter niet meer 1 dan 'natte vingerwerk'. „We moesten iets beschikbaar hebben, maar konden absoluut niet zeggen hoeveel precies." Daarom kan hij nu ook met aangeven waar de meevaller vandaan komt. „En nee, we hebben I niet bezuinigd nadat er kritiek kwam. We wisten het gewoon niet." I He grootste portie op de nu wel gedetailleerde begroting is een bedrag I 'in 53.00 0 gulden omdat de gemeente werk moest uitbesteden van tenaren die het Oranjefeest voorbereiden. Tegenover acht uitga- josten staat maar één bron van inkomsten. De gemeente verwacht lat buskaartjes en parkeergeld samen 19.500 gulden zullen opleveren. I Van onze verslaggever Oostburg - In sporthal De Veerhoek en in een grote tent in Oostburg wordt maandag 8 april voor de tweede keer de motor- ,eurs '2 Wheels' gehouden. Het evenement duurt van 10.30 tot 118.30 uur. Vanwege de grote drukte vorig laar 's er een aparte in- en uit- 8an8- Ook zijn er nu twee kassa's. Deze aanpassingen zijn gedaan x lange wachttijden te voorko- en voor een betere doorstro- I ™ig te zorgen. Om de drukte te I preiden en om nog meer bezoe- I ers te krijgen wordt naast de I Whal een tent neergezet. Di- I ®e stands van motorhandel- 11?611 marktkramen met onder I *re onderdelen, ringen, acces- ™res, banden, T-shirts en lede- 1 kleding vormen de hoofd moot. Verder is er een tattoo show, particuliere motorverkoop en doorlopende videovoorstelling van motorfilms. Door middel van demonstraties van body-paint krijgt de beurs een fleurig tintje. Er worden ook diverse optredens verzorgd en uiteraard zijn diver se merken motoren te bewonde ren. Bij de bandenstand wordt een wedstrijd wiel verwisselen gehouden. De toegangsprijs tot de beurs bedraagt 7.50 gulden. Kinderen tot en met 12 jaar mo gen gratis naar binnen. itburg - In West-Zeeuws-Vlaanderen wordt deze maand en 5n volgende maand een aantal algemene informatie-avon- iVei! .U(*en over verkeersveiligheidsproject Duurzaam g-project is bedoeld om door middel van maatregelen 1 grote aantal verkeersslachtoffers terug te brengen. I orrLe?™t'eel onderdeel van het |)J zijn de bewoners. Zij spe- Istjii® e'angrijke rol bij het op- I 'f aan van.P'annen voor de aanleg ®'t>rdtPaSSin® Van weSea Daarbij tftj j,Van bewoners geluis- 1 *ede V ^6Ze "r61™6 vonn van I c'es in 6n 6n meePlannen Pre_ I lendp21^61^ ®aat wordt de ko- t'ondo en °P c'e informatie- IbiwA "i^gd- Daarnaast Itl ezoekers een uitleg Veiii„ V'j oud van Duurzaam i j™ volgende bijeen- hebben mensen de gele- Deze week is een begin gemaakt met de verbetering van de oever van de binnenvest bij de Graauwse Poort. Met milieuvriendelijk materiaal, houten palen en schotten, wordt de oever ver stevigd. De werkzaamheden zullen enkele maanden in beslag nemen. Behalve het verstevigen van de oever, wordt ook een voetpad aangelegd vanaf de Graauwse Poort tot bijna aan de kruising Zoutestraat met de Glacisweg. Bovendien komen er enkele parkeerplaatsen, bestemd voor wan delaars en vissers. Ook de gemeente zal de parkeergelegenheid zo nu en dan willen gebruiken, bij werkzaamheden in die buurt. De totale kosten van oeverversteviging en de aanleg van het voet pad, bedragen ruim een ton. foto camile scheistraete Van onze correspondent Sas van Gent - De Sassen- aren Caroline Cleemput en Remco Ranschaert hebben de smaak van het organise ren van popconcerten te pakken. Vorig jaar wisten zij tot tweemaal toe de Ameri kaanse Brandos te strikken voor zowel een spetterend optreden in de Speye als een acoustische sessie in d'n April. Zaterdag halen zij wederom een Amerikaanse artiest naar Sas van Gent. Michael Lee Firkins uit Nebraska zal dan optreden in De Roselaer. Lee Firkins werd door de gi taargoeroe Mike Varney ont dekt tussen de vele tapes die bij het gerenommeerde Ameri kaanse gitaristenblad Guitar Player binnenkwamen. Zijn instrumentaal gegoochel met blues, country, finger- picking en onnavolgbaar slide- werk leverde hem onder meer een tweede plaats op in de lijst van 's werelds beste gitaristen, na Joe Satriani. Daarnaast be loonde Nederland hem in 1991 met een Edison. Vorig jaar bracht Michael Lee Firkins een plaat uit met de Howling Iguanas en gaf hij reeds een aantal optredens in Nederland. Eind vorig jaar bracht hij zijn tweede cd Chapter Eleven uit, die door de critici goed werd ontvangen. Het bekende Neder landse muziekblad OOR schreeft over deze cd onder an dere „Chapter Eleven is on voorwaardelijk aan te raden..." Momenteel is Michael Lee Firk ins weer door Europa aan het touren. Allereerst brengt hij een set van een uur instrumentaal werk, waarna zanger John West (van Cozy Powell's Band) het geheel vocaal zal aanvullen. Naast eigen werk speelt de band onder meer werk van Jimi Hen- drix, Led Zeppelin en Deep Purple. Het optreden van Mi chael Lee Firkins in De Rose laer in Sas van Gent begint om 22.00 u. De zaal is open vanaf 20.30 u. Kaarten kosten in de voorverkoop 17,50 en aan de kassa ƒ20,-. Voorverkoopadressen zijn Mu ziekhandel Sonora en Echo Au dio in Terneuzen en de cafés 't Schippershuis en d'n April in Sas van Gent. Rockliefhebbers kunnen ook al vast 27 april in hun agenda no teren, want dan laten Cleemput en Ranschaert de Nederlandse band The Prodigal Sons aantre den in de Speye. In het voorprogramma zal de band Fiction Defense uit Hulst op het podium staan. Voor dit concert zijn de kaarten even eens verkrijgbaar bij boven staande voorverkoopadressen. Groede - Muziekvereniging Groede houdt op tweede paasdag haar traditionele paasconcert. De uitvoering vindt plaats in hotel café-restaurant De Wulpenhoek te Groede. De aanvang is om 11.00 uur en het concert is vrij toegankelijk. Schoondijke - Op initiatief van de coördinatiegroep Regionale Evangelisatie West-Zeeuws- Vlaanderen wordt zaterdag 6 april vanaf 20.30 uur in de r.-k. kerk in Schoondijke een oecume nische paasnachtviering gehou den. De pastores Leentfaar, Blokland, van Der Sar en Schouteten zullen naast organist Ruud Eekhout aan de dienst hun medewerking ver lenen. Het r.-k. koor onder lei ding van mevrouw Postma zal de zang verzorgen. De opbrengst van de collecte is bestemd voor de Stichting Leprabestrijding. Van onze verslaggever Bruinisse - Onder de naam 'Blue Water Show Boat' staat van vrij dag 5 tot en met maandag 8 april een zeilbeurs op het programma in de jachthaven van Bruinisse. De beurs biedt een overzicht aan diverse accessoires, informatie over scheepsonderhoud, nieuwe boten en occasions. Daarnaast kunnen particulieren hun boot te koop aanbieden. De zeilbeurs is van vrijdag tot en met maandag van 10.00 tot 19.00 uur te bezoeken. Van onze verslaggever Terneuzen - In het kader van het Monumenten Selectie Project (MSP) stelt het Terneuzense col lege van burgemeester en wet houders voor een tiental panden te laten registreren als rijksmo nument. Het gaat onder meer om de Bom vrije Kazerne en het voormalige bankgebouw aan de Korte Kerk straat in Terneuzen, het voorma lig gemeentehuis in Zaamslag en de hervormde kerk aan de Lange- straat in Hoek. Het MSP is het vervolg op het in 1987 van rijkswege opgestarte Monumenten Inventarisatie Pro ject. Het ging om panden en ob jecten uit de periode 1850-1940, die, om als rijksmonument gere gistreerd te kunnen worden, aan een aantal criteria moeten vol doen. Zo is het van belang dat ze cultuurhistorische en architecto nische waarde hebben. Op basis van de inventarisatie lijst is een selectieprocedure ge start. Er zijn huis- en interieur- onderzoeken gedaan. Vervolgens zijn de bevindingen voorgelegd aan een 'commissie van deskun digen', waarin vertegenwoordi gers van de rijksoverheid zitting hebben. Breskens - In het ABN/Amro- kantoor in Breskens wordt tot en met 11 april een expositie van de Stichting Kinderen en Poëzie ge houden. Deze stichting houdt ie der jaar een wedstrijd voor kin deren van 11 en 12 jaar. De beste gedichten en tekeningen zijn op deze expositie te zien. Terneuzen - Deze week opende Dactylo Uitzendburo de deu ren van haar nieuwste vesti ging in De Jongestraat 6 in Ter neuzen. Vestigingsmanager Jo hn Roelofs en zijn team staan in de startblokken om Zeeuws- Vlaanderen van uitzendkrach ten te voorzien: Dactylo Uit zendburo is een landelijke or ganisatie met meer dan 130 vestigingen. Met Terneuzen als nieuwe locatie heeft Dactylo Uitzendburo zich versterkt in Zeeuws Vlaanderen. „Samen met het filiaal in Breskens kun nen wij de Zeeuws-Vlaamse bedrijven nog beter gaan be dienen en de wensen van de klant vertalen," aldus John Roelof s. Terneuzen - Beatbox in Ter neuzen, cd-speciaalzaak, maar ook ruim gesorteerd in cd-i, cd- rom en car-audio is uit zijn jas je gegroeid. Om het assorti ment nog beter aan de klanten te kunnen tonen, verhuisde de winkel naar de overkant van de Noordstraat, waar Beatbox nu gevestigd is op nummer 28. Het winkeloppervlak nam toe van zestig naar honderd vierkante meter. Het winkelend publiek kan profiteren van deze ver huizing, want tijdelijk is bij de aankoop van een autoradio de inbouw gratis. Terneuzen - ABAB accoun tants heeft, naast de vestigin gen in Hulst en Oostburg, nu ook een nieuw kantoor aan de Axelsestraat 4 in Terneuzen. Vanuit deze vestiging worden alle cliënten uit het Midden- en Kleinbedrijf (MKB) van ABAB Zeeuws-Vlaanderen bediend. Tevens wordt de dienstverle ning aan cliënten van het voor malige accountantskantoor Van der Meijden, voorheen ge vestigd in Axel, vanuit dit nieuwe kantoor gegeven. Van uit het nieuwe kantoor wordt bovendien de salarisadmini stratie van alle cliënten ver zorgd. Door de concentratie van de MKB-cliënten in Ter neuzen is het mogelijk om beter in te spelen op de behoefte aan specialistische kennis in het MKB. Met de opening van de nieuwe vestiging verbetert bo vendien de bereikbaarheid voor cliënten uit Terneuzen en directe omgeving. Hulst - Speelgoedspeciaalzaak Intertoys, gevestigd aan de Vis markt te Hulst, heeft beslag weten te leggen op een extra verkoopruimte van tweehon derd vierkante meter. Groot speelgoed, zoals schommels, zandbakken, kindermeubels, speelhuisj es en rollend materi aal zijn er overzichtelijk opge steld. Er heerst een aparte sfeer op deze afdeling, mede omdat de van oorsprong witte wanden door een kunstenaar beschil derd zijn met voor kinderen èn ouders herkenbare speelse en fantasierijke voorstellingen over speelgoed. Deze week gaat bij Intertoys een spaaractie van start, die tot het einde van dit jaar duurt. Hoek - Aan het Oud Vlissingen 2 in Hoek heropende deze week Ron's Hairfashion in een eigen pand. De zaak heeft een geheel ver nieuwd interieur en voert een serie haarverzorgingsproduc- ten van eigen merk. genheid om over de daadwerke lijke invulling van het plan mee te praten. De spits van de algemene infor matie-avonden wordt afgebeten op 10 april in hotel-conferentie- centrum Elderschans in Aarden burg. Vervolgens op 11 april in dorpshuis d' Ouwe Schoole in Re tranchement, op 15 april in 't Zwin in Cadzand, op 16 april in De Uitkomst in Breskens, op 25 april in Mauritshof in IJzendijke, op 1 mei in het gemeentehuis in Sluis en op 2 mei in Hof van Eede in Eede. Poule A: Barco-Zaman Sport 6-2, De Ruysscher-Fermont Terneuzen 6-2, De Boy-Ly- beert Verstraeten 2-6, KCS- Reyenaert College 2-6, Elec- tron-Dagmarkt 3-5. Poule E: Dico-Rabo Hulst/Nieuw Namen 2 0-8, Van Wesemael-HAS 2 8-0, Ella's Geschenkenshop-Polydesign 5-3, Rabo Kloosterzande-Wa- beko 5-3. EINDSTAND Poule A: Lybeert Verstraeten 60 (kampioen), Dagmarkt 50, Zaman Sport 49, Reynaert Col lege 45, KCS 43, Café de Boy 38, Electron 35, De Ruysscher en Barco 34, Delforge 31, Fer- mont Terneuzen 21. Poule E: Stuntmarkt 3 54 (kampioen), Rabo Hulst 2 53 (promoveert), Rabo Klooster- zande, Van Wesemael en Ella's Geschenkenshop 46, HAS 2 41, Wabeko 39, Eurogroen en No- vus 35, Polydesign 27, Dico 18. Terneuzen - In de tweede klas se van de Flying Dutchman be drijfscompetitie squash werd de voorlaatste ronde afge werkt. Engelhard heeft in die ronde de titel veilig gesteld door met 4-0 van Yellow Dot 1 en met 3-1 van concurrent De Feyter te winnen. UITSLAGEN Tweede klasse: De Feyter-Elocoat 2 4-0, Politie ZVL-Radio Zeeland 3-1, yan Hecke-Morret E Y 0-4, Yellow Dot 1-Engelhard 0-4, De Feyter-Engelhard 1-3, Politie ZVL-Elocoat 2 4-0, Radio Zee- land-Morret E Y 3-1, Yellow Dot 1-Van Hecke 3-1. Stand: Engelhard 20-66, De Fey ter 20-60, Politie ZVL 20-55, Mor- ret E Y 20-38, Radio Zeeland 20-33, Yellow Dot 1 20-33, Elocoat 2 19-25, Van Hecke 19-6. Oostburg - In het OREVO zijn nog geen beslissingen gevallen. In de eerste klasse hield Oud Sluis de titelkansen overeind door winst op het bijna veroor deelde Traas, waardoor de re gerende kampioen tot op drie punten is gekomen van leider Sunset Boulevard. RVS/Engelaar speelde zich door de winst op Texaco/'t Krikje in veiligheid. Groos- man/Pacojeans komt na het verlies tegen Boemerang in de- gradatiezorgen. In de tweede klasse deed Stekelinck, dat van Meeusen won, uitstekende za ken in het kader van de tweede promotieplaats achter het on genaakbare Valentine. UITSLAGEN: Eerste klasse: RVS/Engelaar- Texaco/'t Krikje 6-3, De Block- Francke Sport 2-11, Traas-Oud Sluis 1-5, Groosman/Pacojeans- Boemerang 1-8. Tweede klasse: Meeusen-Stekelin- ck 2-6, Gemeente Oostburg-Om- nisport/Woittiez 1-3, Rode Leeuw-De Zwart 4-3, Bon Ami- Wielewaal 2-9. Derde klasse: Van Looy-Optics 6- 5, WOD/St.-Pierre-Riemens 1-8. STANDEN Eerste klasse: Sunset Boulevard 16-27, Oud Sluis 16-24, Francke Sport 17-19, Boemerang 17-18, De Block 19-18, RVS/Engelaar 19-18, La Porte d'Or 16-16, OBS/Bres- kens 17-14, Texaco/'t Krikje 17- 13, Groosman/Pacojeans 18-13, Traas 18-10. Tweede klasse: Valentine 17-34, Stekelinck 17-30, Deltan 16-22, Omnisport/Woittiez 17-20, ABN/AMRO 16-17, Rode Leeuw 18-15, Wielewaal 18-14, Meeusen 18-14, Gemeente Oostburg 18-9, Bon Ami 17-8, De Zwart 18-7. Derde klasse: Du Commerce 17- 31, 't Hart van Sluis 17-25, Van Looy 17-24, Telepost 16-23, Rie- mens 17-21, Opties 16-19, Wolf 16-18, WOD/St.Pierre 18-8, Jopie 18-8, Van de Sande/Les Amies 16- 5, Chez Rene 18-4. Aardenburg - De Aardenburg- se toerclub TUF start de trainingsritten. Op dinsdag is het de beurt aan de meer geoe fende toerfietsers. De eerste tochten gaan over een vijfiten- tal kilometer met een gemid delde snelheid van 25 kilome ter per uur. Het aantal kilome ters wordt naarmate het sei zoen vordert opgedreven tot vijftig. Op donderdag komt de pure re creant aan de beurt. Hun eerste tochten gaan over een zeven tiental kilometer met een ge middelde snelheid van 18 kilo meter per uur. De afstanden worden verder in het seizoen opgevoerd tot veertig kilome ter. Het is iedere keer om 19.00 uur verzamelen geblazen bij café De Jonge Leeuw, nabij de Kaaipoort in Aardenburg. PLAY OFFS Poule A: Doorzetters-Eikenhof 6- 2, Dream-Tefrent 4-4. Poule B: Spagaat-Abbeel 1-7, Lappetem-Dropshots 4-4. Poule C: Team'86-Lamir 7-1, Per- daen-Graauwse Meppers 3-5. EINDSTANDEN Poule A: Dream 19 (kampioen), Tefrent 15, TRAH 7 (21 games), Axel United 7 (17 games), Door zetters 17, Deltour 13, Vogelvlucht 11 (degradeert), Eikenhof 7 (de gradeert). Poule B: Lappetem 15 (kampioen en promoveert), HAK 13 (promo veert), Veertigplus 11, Dropshots 9, TZN 14, Vlasbloem 13, Spagaat 11 (degradeert), Abbeel 10 (degra deert). Poule C: Graauwse Meppers 17 (kampioen en promoveert), Per- daen 13 (promoveert), Acclivity 10, Axel 1 8, Doetterniettoe 17, Vogelvlucht 2 14, Team'86 13 (de gradeert), Lamir 4 (degradeert). Van onze correspondente Veere - In de Grote Kerk in Veere loopt tot 29 mei een tentoonstelling over Zeeuwse Boerenwagens. De expositie is opgezet door de stichting De Zeeuwse Inspan. Voor de Tweede Wereldoorlog begon de auto het paard te verdringen en niet alleen in de stad, maar ook op het land. De typische Zeeuwse boerenwagens, en daarmee een stuk Zeeuwse folklore, dreigde verloren te gaan. Het Middelburgse WV zag het gevaar en kocht verschillende exemplaren van Wal- cherse, Zuid-Bevelandse, Thoolse en Zeeuws- Vlaamse oorsprong op. De voertuigen werden ondergebracht in de kloostergangen van de Abdij in Middelburg en na mei 1940 tot 1975 in de Grote Kerk in Veere. In 1975 besloten de WV Middelburg en de Zeeuwse Ringrijders Vereniging tot de oprichting van de stichting De Zeeuwse In span met het doel de wagens in de oorspron kelijke staat te restaureren. Achttien authen tieke oude Zeeuwse boerenwagens zijn nu na een grondige restauratie te zien in de Grote Kerk in Veere. Paradepaardjes zijn de Wal- cherse menwagen, de Zeeuws-Vlaamse Phae- nton, de Thoolse kapkar, de uit 1880 dateren de Glazenbrik (een dokterskoèts), een Schouwse Molenaarswagen en een Oostkap- pels handwagentje. De expositie kan bekeken worden van maan dag tot zondag van 10.00 tot 17.00 uur en op zondag vanaf 13.00 uur. Heille - Oud-Heillenaren geboren tussen 1940 en 1950 krijgen op za terdag 27 april weer hun reünie. Een herhaling van het succes van twee jaar terug toen een dergelijke bijeenkomst voor de eerste keer ge houden werd. Het organiserend trio, bestaande uit Jos van Deursen, Theo van Hoor- ickx en Fred Rabout, heeft deze keer de steun gekregen van de conser vator van het Stedelijk Museum van Brugge, oud-Heillenaar Willy De Zutter, die tijdens de vorige bijeenkomst spontaan aanbood een groot deel van de dag voor zijn rekening te nemen. Hij zorgt ervoor dat het ge zelschap kort na de middag eerst in zijn museum wordt ontvangen om er vervolgens een middagje Brugge aan vast te knopen. In de avonduren vertrekt het gezelschap richting dorpshuis van Heille

de Stem | 1996 | | pagina 17