Sport Farenhout stapt toch op de fiets Van Vlimmeren wint Omloop Evenement met sterke bezetting Zeeuwse ploegen rijden alle andere deelnemers naar huis Terneuzen klopt Dongen| v Vlissingen verliest derbj DE STEM WIELRENNEN ZEELAND Blessure pas half uur voor de wedstrijd draaglijk gemaakt WIELRENNEN Krap verlies Luctor'88 tegen DIVO VIERDE KLASSE G Amateurs en profs in Ronde van Midden-Zeeland WIELRENNEN MAANDAG 1 APRIL 1996 Goes gaat onderuit tegen Terheijden TWEEDE KLASSE B VIERDE KLASSE H Raak Vader wordt ingewisseld voor zoon qR wil studie n Schelde Ternei Ziekenfondsen jjggen dwars Teleurstelling o vredesplan Jelts Geladen Breskens speelt uitstekend duel Commissariaat 2 omroep wacht a Tijdstip aanleg A4 nog vaag AH haalt blikkei perziken uit schs Door Eddy de Schrijver Philippine - Ploegleider Ab Verplanke was best zenuw achtig voordat de 27e Omloop van De Braakman van start ging. Er waren daar ook ge noeg redenen voor, want de uitgesproken kopman Edward Farenhout uit Spijkenisse zag het zaterdagochtend helemaal niet zitten. Een half uurtje voor de wedstrijd begon werd Farenhout nog eens stevig door masseur Marc van Waes onder handen genomen en toen pas was het vertrek van Farenhout definitief. „Hij wilde zich vrijdagavond af melden vanwege de blessures aan zijn been door een valpartij in de koers van Oud-Vossemeer. Ik heb op hem een beetje ingepraat, maar als het echt niet zou gaan zou hij beter niet kunnen ver trekken. Gelukkig is het achteraf allemaal nog meegevallen, maar meer dan deze tweede plaats zat er niet in. Onze kansen komen nog wel," aldus Ab Verplanke, die zaterdag zijn huis weer vol zag zitten met renners. Edward Farenhout zelf had er zaterdagochtend een zwaar hoofd in. „Mijn benen voelden niet goed en ik had duidelijk last van de gevolgen van de valpartij, Vooraf tekende ik voor een rond je meerijden, maar ik viel er door. Ik kwam vooraan te zitten en dan verbijt je de pijn die je hebt. Ik was verre van super. Twee weken geleden pakte ik een zege en een tweede plaats. Daarna werd het kwakkelen met de gezondheid. Ik begon weer wat beter te rijden, maar er kwam een streep door de plannen wegens die val in Oud- Vossemeer. Dat heeft me danig parten gespeeld, maar niet ge treurd. Als ik terug de oude ben moet ik voor de ploeg nog wat kunnen betekenen." Peter Mol reed een uitstekende koers, al leek zijn schoonheid te sterven toen hij samen met zijn aartsrivaal nabij de Waterfabriek vooraan moest afhaken. „Mol heeft me danig verbaasd. Hij reed een goede wedstrijd en ik had niet verwacht dat hij nu al tot dit in staat was. Later kwam hij zelfs nog vooraan in de wedstrijd na een val van Geijs op de kasseien. De terugkeer van die Middel kampers Van Vlimmeren en Franse vond ik op een bepaald moment tactisch geen beste zet, maar het pakte toch goed uit voor hen. Het goede was er bij de ove rige achtervolgers af, want als je dan een linke jongen meeneemt krijg je toch problemen. Het was mooi om te zien hoe Middelkamp en wij de rest wegreden," aldus Verplanke. Zelden werd in een klassieker zo veel Zeeuwse suprematie aan de dag gelegd als in deze Omloop van De Braakman. Wie de eerste zeven in de uitslag bekijkt vindt daarin geen enkele 'buitenstaan der'. Aan de andere kant kun je je dan afvragen of het deelnemersveld wel zoveel voorstelde. Na afloop werd daar in Au Port nog driftig over nagebabbeld. Adri de Win ter, een van de mannen die de Ar- jaan de Schipper-trofee mee helpt opzetten, was daarin duide lijk. „Als je eerlijk bent moet je be kennen dat Zeeuws-Vlaanderen en Middelkamp goed hebben ge reden, maar als er niemand van de overige renners in staat is hen bij te houden, dan plaats ik mijn vraagtekens bij de sterkte van de ploegen die aan de start kwamen voor deze wedstrijd in de club competitie. Wij hebben daarom bewust niet gekozen voor een clubwedstrijd. Wij willen gewoon enkele toppers aan de start." De jeugd van Zeeuws-Vlaande ren, met Danny Schaut, Arjan Klaasse en Martin de Jaeger, haalde de eindstreep niet. Daarin stonden ze niet alleen. Van de 101 gestarte renners haalden er slechts 27 de finish. Door Eddy de Schrijver Philippine - Mario van Vlimmeren, de 37-jarige veteraan uit Hoeven, won zaterdagmiddag solerend de Omloop van De Braakman. Het was de tweede keer dat deze Braban der in Zeeuwse dienst de bloemen mocht afhalen. „Deze koers ligt me prima. Ik moet eigenlijk nog mijn beste pe riode krijgen, want ik heb de trainingen anders aangepakt. Meestal was ik in maart goed en liep de vorm dan snel terug. Het verbaast me wel een beetje. We hebben het spel slim gespeeld. Het seizoen is door mij goed inge zet," aldus laureaat Mario van Vlimmeren. Edward Farenhout bolde als tweede over de streep en Wilfred Geijs als derde. De plaastsen een tot en met zeven werden allemaal ingenomen door leden van de beide Zeeuwse wie lerverenigingen. Een ongekende weelde. Mario van Vlimmeren sukkelde vorig jaar hevig. Hij liep een schouder- en sleutelbeenblessure op na een val en kwam pas in het najaar terug in de uitslagen voor. „Nooit was ik in paniek. Ik wist dat ik terug zou kunnen komen. Vorig seizoen geen enkele over winning en nu deze klassieker. Het is een mooi geschenk en je hoort mij nog niet over stoppen praten. Als ik dit nog allemaal kan." Wilfred Geijs - de nummer drie uit de wedstrijd - hoorde het re laas van Van Vlimmeren lachend aan. „Het was niet het uitgestip pelde scenario van de ploeg, maar het kan wel eens anders lopen dan je denkt. Ik kan er vrede mee hebben en de sterkste won. Ik heb zelf de beslissing ingeluid. Twee keer zelfs, maar toen had Franse daar even problemen mee. Mario ging direct daarna en ik zag Farenhout reageren. Ik ging dus ook maar weer mee en zo reden we weg van de overigen," aldus Geijs. De 27e editie van de Omloop van De Braakman kende een snel ver loop. De wind speelde het deelne mersveld duidelijk parten en na amper 35 kilometer wedstrijd za ten al heel wat renners in 'de Van onze sportmedewerker Terneuzen - Het na twee achter eenvolgende nederlagen in de on derste regionen van de vierde klasse G van het landelijk ama teurvoetbal was Luctor'88 giste ren gastheer voor DIVO uit Din- teloord. Een club die op de voor laatste stek van de ranglijst staat en daarmee zwaar in degradatie- zorgen. Luctor'88 bivakkeert daar twee plaatsen boven, maar moest om zich wat veiliger te voelen, winnen. Met dezelfde opdracht had ook trainer Ad Voermans van de be zoekers zijn mannen het veld in gestuurd. Luctor'88-DIVO was in dit stadium van de competitie een belangrijk. DIVO zegevierde. LUCTOR'88-DIVO 0-1 - Een for tuinlijke zege voor de bezoekers in een wedstrijd met weinig kan sen. De meeste en beste daarbij nog voor de thuisclub. Marco Utermark schoot een keer recht tegen DlVO-doelman Manfred Smout aan. Het bleef een duel met veel middenveldspel. Halver wege de tweede helft was Ronald de Jonge dicht bij de openings treffer, maar zijn kopbal werd door de lat gekeerd en zo ging ook die kans voor Luctor'88 ver loren. In de slotfase werd het nog 0-1 door een doelpunt van Carlo Wagenmaker. bus'. Die-konden een kruisje ma ken over hun uitslag en daarbij niet de minsten. Ludo van Over- veld, Coehorst - twee keer lek - en Van Happen bijvoorbeeld wa ren het haasje. Op de eerste kas seien na amper 25 kilometer wed strijd viel de voorlopig eerste be slissing. Elf renners staken hun neus aan het venster en daarbij alle favorieten. Middelkamp vaardigde Goense, Geijs en Fran se af en Zeeuws-Vlaanderen had Farenhout, Mol en een goed rij dende Johan van Schaick in de voorste gelederen. Verder Van der Donk, Van Dijk, Jansen, Win- gens en Van der Heijden. In een tweede groep, die op am per vijftien tellen van de leiders pedalleerde, zaten ook nog eens Van Vlimmeren en Mesu. Het feest voor de Middelkampers kon niet op. Iets verder reed Walter Schmid, die zich nu al tot talent heeft ontpopt. Voprig jaar rond deze tijd reed hij nog bij de trim mers en in deze Omloop werd hij zelfs knap achttiende. Bij Middelkamp zit dus talent. Dat moet afgewacht worden bij de wielervereniging Zeeuws- Vlaanderen, want opvallend is wel dat geen enkele Zeeuws-Vla ming zich klasseerde in de uit slag. De twee groepen liepen samen vooraan. De kopgroep werd ech ter snel uitgedund. De een na de ander fladderde naar achteren en op een gegeven moment moesten ook Mol, Franse en Wingen de sneltrein laten gaan. Na twee uur koers reden zes renners voor het verbrokkelde peloton uit. Dat waren Van der Donk en Jansen als niet-Zeeuwen en Van Schaik, Goense, Geijs, en Farenhout als Middelkampers en 'Zeeuws-Vla mingen'. Lang bleven deze zes niet bij elkaar, want Jansen haakte af. In de achtervolging ontspon zich een hard gevecht en enkele nieu we namen doemden op met Das sen, Kuijpers, Van Oevelen en Van Grinsven. Mol, Franse en Mesu slopen als waakhonden mee. Na 110 kilometer waren het alleen nog slechts de Zeeuwen die vooraan te vinden waren. Een weelde om van te watertanden. Het betekent tevens dat in de overige clubwedstrijden er nog wat overwinningen aan zitten te komen, als het zo blijft als in de ze Omloop. Farenhout, Mol en Van Schaik vertegenwoordigden de Rabo- trein en Van Vlimmeren, Goense, Geijs en Franse pikten hun wa gonnetje opnieuw aan. Voor het eerst was Middelkamp de meer dere over de Zeeuws-Vlamingen en dat zou zo blijven tot de einds treep. Na 137 kilometer doemden de kasseien weer op en toen gingen Mol, Geijs en Franse stil sluipend aan de haal. De strijd leek beslist, maar vier kilometer later liep al les wonderwel weer samen. En even later staken Van Vlimme ren, opnieuw Geijs en Farenhout hun neus aan het venster. Weer waren de kasseien de scherprech ter. Van Vlimmeren leek tijdens de plaatselijke ronden zijn meer dere te moeten erkennen in Geijs en Van Vlimmeren, want na een aanval van Farenhout leek Van Vlimmeren de rol te moeten los sen. De sterke beer uit Hoeven kwam echter terug en bleef in het wiel. Deze inspanningen waren voor Farenhout duidelijk iets teveel geweest, want daarna was de Spijkenissenaar gedoemd tot lou ter temporijden. Op zo'n 5 kilo meter voor de eindstreep zag Van Vlimmeren zijn kans. Geijs rea geerde natuurlijk niet en Faren- Mario van Vlimmeren gaat zegevierend over de finish in Philippine als winnaar van de Omloop van de Braakman. FOTO CAMILE SCHELSTRAETE hout kon zijn benen niet mee D rondkrijgen. Middelkamp speel- L.ï&jL. i'.JbBL - de het spel bekwaam en oudge- - H^HaKaflrL *étÊÊm flHB 3MHHH diende Van Vlimmeren pakte de fraaie overwinning. Na hem bol den nog slechts 26 renners bijna allemaal een voor een over de streep. De Omloop had weer zijn tol geëist. Middelkamp pakte te vens de overwinning in het ploe- genklassement. UITSLAG 1. M. van Vlimmeren (Hoeven) 173 kilo meter in 4.15.36, 2. op 18 seconden E. Farenhout (Spijkenisse), 3. W. Geijs (Kwadendamme), 4. op 1.18 F. Franse (Kwadendamme), 5. P. Mol (Kapelle), 6. op 1.54 A. Goense (Middelkamp), 7. J. van Schaik (Zeeuws-Vlaanderen), 8. M. van Grinsven (R en TC Buitenlust), 9. R. Klijs (Het Zuiden), 10. E. Kuijper (Bre da Knooppunt), fl. E. Dassen (Het Zui den), 12. D. Mesu (Middelkamp), 13. P. Wingens (Schijndel/Uden), 14. D. van Oevelen (Het Zuiden), 15. R. van der Donk (Maaslandster), 16. P. van der Zwaan (R en TC Trap met Lust), 17. J- Schoenmakers (Windmolens), 18. W. Schmid (Middelkamp), 19. R. Coolen (Pijnenburg), 20. E. Jansen (Het Snelle Wiel), 21. B. van Hest (Pijnenburg), 22. S. Jansen (De Maaskant), 23. F. van Heeswijk (Schijndel/Uden), 24. C. Mul ders (Goirlse Wielerclub), 25. H. Loo- nen (Breda Knooppunt), 26. E. Wester beek (Breda Knooppunt), 27. en laatste op 16.50 R. van Haandel (R en TC Bui- tenlust). Kopgroep op weg in de tweede ronde van de Omloop van de Braakman. FOTO CAMILE SCHELSTRAETE Van onze sportmedewerker Goes - Het ziet er naar uit dat in de Ronde van Midden-Zee land, zaterdag 4 mei, achttien profploegen en twee amateur- formaties in actie komen. De maximale bezetting per team is tien man, maar rekening houdend met de mogelijkheid dat niet alle ploegen met dit aantal komen opdraven, mag worden verwacht dat om 11.00 uur zo'n 160 renners aan de start verschijnen op de Grote markt in Goes. „Dat zou toch een mooi aantal zijn," merkte Piet Louwerse op, de PR-man van het organiserend comité. Tijdens de persconferen tie in Goes liet Louwerse ook doorschemeren dat de beroeps renners over het algemeen niet zo welwillend staan tegenover het 'samen rijden' met elite-ama teurs. Om die redenen werden eerder dit seizoen in België reeds amateurs geweerd in wedstrijden van dezelfde orde. In Veenend- aal-Veenendaal, een koers die evenals de Zeeuwse Ronde is in gedeeld in de tweede categorie, komen eveneens nog geen ama teurs aan de start. Louwerse: „We gaan dan ook wat voorzich tig te werk en ambiëren slechts twee in plaats van de vier toege stane amateurploegen. Toch kan dat aantrekkelijk worden voor het Zeeuwse publiek, omdat wij er daarbij op mikken om vooral amateurs uit eigen provincie aan de start te brengen. We denken daarbij aan deelname van Erotic Discount Centre en een Zeeuwse selectie." Wat dit laatste betreft kreeg Lou werse de toezegging van Rien Westveer (voorzitter van het Zeeuwse KNWU-districtsbe- stuur) dat alle pogingen in het werk zullen worden gesteld om een kwalitatief behoorlijke Zeeuwse ploeg te formeren. Nu de Ronde van Midden-Zee land opwaardering heeft gekre gen van de derde naar de tweede categorie, waarvoor twintig wed strijden op het programma staan en meer UCI-punten te verdienen zijn dan voorheen in de derde ca tegorie, verwacht men ook meer strijdlust bij de renners. Louwer se: „De belangstelling van de zij de van de ploegen is eveneens goed te noemen." Zeker is dat de teams van Jap Raas en Cees Priem aan de start zullen verschijnen, evenals de Foreldorado-ploeg. Mapei heeft eveneens toegezegd en in onder handeling is men met de teams van Polti, Lotto, Festina, Col- strop en Brescialat. Daarnaast staat vast dat een aantal kleinere Belgische ploegen op de Zeeuwse wegen zal acteren. Het prijzengeld is wat opgewaar deerd tot een bedrag van bijna 25.000,-. SBB-coördinator Gerrie van Gerwen attendeerde er ech ter op dat het bij de deelnemende ploegen niet in de eerste plaats gaat om de prijzenpot. Deze zijn meer geporteerd voor zendtijd op de televisie, waarbij ook het bui tenland betrokken wordt. Van Gerwen adviseerde de organisa tie dan ook om goede afspraken te maken met de zendgemachtig den. „Alleen aan een langdurige uitzending op de Nederlandse televisie heb je niet veel. Een kor te samenvatting die te zien is in tien of twintig verschillende lan den, zet veel meer zoden aan de dijk." Piet Louwerse noemde dit een waardevol advies, waarmee zeker rekening zal worden ge houden. Zijn comité heeft al een aanbod van de NOS binnen ge kregen die een samenvatting van acht minuten wil geven in de za terdagavonduitzending van Stu dio Sport. Louwerse: „Of we daar gebruik van zullen maken weten we nog niet, want we hebben goe de ervaringen met RTL." De route van de Zeeuwse Ronde wijkt niet veel af van die van voorgaande jaren. De totale af stand is 200 kilometer. Er zijn drie passages op de Bergweg in Goes, waar tevens de finish ligt. Die wordt rond de klok van 16.00 uur verwacht. Wat vroeger dan voorheen, omdat het die dag do denherdenking is. Louwerse: „Met de opruimingswerkzaam heden kunnen we dan tijdig ge reed zijn." Van onze sportmedewerker Axel - Terneuzen heeft gisteren in Dongen goede zaken geda-.l door met 2-4 van de gastclub met dezelfde naam te wij Minder goed verging het koploper SC Gastel. TAC/BWB bk met 1-2 net iets slagvaardiger. De titelkansen van Zwaluw VFl stegen daardoor. Temeer daar deze ploeg met 7-1 van Bed Vooruit won. Goes kwam minder goed uit de bus. De Goesenaren kwamen in Terheijden niet verder dan 2-1 en kwamen daardoor in degradatie gevaar. Helvoirt-SVSSS werd 2- 2 en NOAD-RKTW 1-1. DONGEN-TERNEUZEN 2-4 - Het venijn zat deze maal in de staart van het treffen. Een duel dat Terneuzen goed begon, omdat het na amper zes minuten spelen een strafschop kreeg toegewezen. Dennis Rietjens maakte, ondanks dat hij deze opnieuw moest ne men, geen fout en dat betekende 0-1. Na deze ietwat gelukkig ver kregen voorsprong lachte het ge luk Terneuzen in de 25e minuut toe. Een intikker werd door Mar cel de Leeuw op onbegrijpelijke wijze gemist. Terneuzen kroop ermee door het bekende oog van de naald. De koek was er echter nog niet mee op. Want in de 40e minuut zette Michel de Vries op links voor. Die voorzet werd een prooi voor verdediger Hans de Rooy, die zijn 'opruimer' tot ont zetting in eigen doel zag verdwij nen: 0-2. Nauwelijks bekomen van deze te genvaller werd het 0-3. Marvin Hamelink benutte de hem gebo den ruimte en rondde bekwaam af. Na de thee controleerde Ter neuzen de wedstrijd volledig. „Er was veel beweging in de ploeg en de instelling was voor elkaar," aldus trainer Henk Ottens, die na een half uur spelen in de tweede helft binnen de lijnen kwam voor Dennis Rietjens. Het leek een misser van de eerste orde te wor den. Want nauwelijks warm gelopen, stond het scorebord op 2-3. Ge orge Goos en Patrick Voskuil scoorden. De arbiter had zich in tussen eveneens niet onbetuigd Breskens-trainer Piet Puijpe: „Het was één van onze, zo niet onze beste wedstrijd dit seizoen. We speelden een uitstekende eer ste helft. Kwamen verdiend op voorsprong. Dat we ih de tweede helft wat teruggedrukt werden is logisch, maar een pluim voor de gehele ploeg. Van de werklust die ze hebben laten zien heb ik zitten genieten." Bij dat Breskens ontbrak alleen Guido Reynaard (studie). Voor Vlissingen-oefenmeester Bert Pentury (vorig jaar nog trainer van Breskens) had het weerzien dus een minder gunstig effect. „We speelden na rust vrijwel constant op de helft van de tegen stander. Ze wisten het gewoon niet af te maken en dan verlies je. Zo simpel zit voetbal in elkaar." Pentury moest overigens een drietal basispionnen (Christian Maas, Rob Post en Jamie van Bloppoel, allen geblesseerd) mis sen. Voor Vlissingen-doelman John Jasperse moeten de druiven na afloop zuur geweest zijn, want hij ging bij de winnende Breskens- treffer volledig in de fout. Dit in de 74e minuut. Een minuut daar voor was het Vlissingen gelukt om de gelijkmaker te produceren toen Marcel Kant een vrije trap magistraal langs de Breskens- muur draaide. Nico Knol beant woordde die actie met een even magistrale save, maar kreeg de bal niet onder controle. Arthur van Huizen wist er wel raad mee en knalde de bal tegen het nylon: 1-1. Meteen na de aftrap was het aan de andere kant raak. Vlissingen- doelman John Jasperse, toch niet de eerste de beste, probeerde een terugspeelbal terug in het veld te brengen, maar hij knalde die te gen Ciso Osmanovski aan. De handige Breskens-spits kende geen genade en strafte de blunder van Jasperse met een boogbal af: 2-1. Eerder had Osmanovski Breskens al op voorsprong gebracht. Dit in de 34e minuut toen een goed spe lende Peter de Putter op links meters terreinwinst boekte, de bal bij John Alleman inleverde, die in een oogopslag Osmanovsi| meters vrij bij de tweede paal» staan en die het leer vervolgd maar in te tikken had: 1-0. Va] diend was het op dat moment» ker, want van de tot dan tij spaarzame mogelijkheden war er duidelijk de meeste voor 4 thuisploeg. Inmiddels was scheidsrechter Ai Broere uit Etten-Leur al aanzit gele kaarten-festival begonia Wim Sabander, Jacky BlijleverJ Wilco Anic (allen Vlissingej werden voor de rust in het gezet. Na de pauze werd de boni zak van de arbiter, die overigeJ geen slechte partij floot, nog vi j keer geopend. Erik-Jan Arthur van Huizen (beiden 1 singen), Cisko Osmanovski, Jolj Alleman en Eddy Buijsse Breskens) werd het gele karti voorgeschoteld. Dit in pittig duel dat zich zelden buiten de toelaa| bare grenzen bevond. Van onze sportmedewerker Breskens - Er bleef giste ren één Ösmanovski in de I wei bij de voetbalwed-l strijd Breskens-Vlissin-1 gen. De voornamen veran derden echter in de 86e minuut van de officiële speeltijd. Breskens-trainer Piet Puijpe I haalde de 'oude' Cisko, die I met twee treffers de volledi-1 ge Breskens-productie voor I zijn rekening nam, uit het I veld voor de 'jonge' Esad. Pas vijftien is dit talent. „We I moeten oppassen dat het niet te vlug voor hem gaat, maar I het is toch goed hem even I aan het grotere werk te late» ruiken," aldus Puijpe. Voor] papa Cisko moet het een le™ f moment geweest zijn. Het l gebeurt immers niet vaak op I dit niveau dat vader en zoo» bijna naast elkaar spel®' Ook een moment om over het ouder worden na te denken BESTEM i (anp) - D ■,e Politiebond v Van Politiewerk veilij Oestaur-Binnen enke Z— .het NPB-1 Mt Spaart jn di Nieuwe Ginnekensti „n gelaten. Michel Leeman rood en zijn maatje Patrick M kuil (na twee keer geel) evens: j Terneuzen had zodoende nog r' gen man als tegenstander. Ditt tekende wat meer ruimte. Her] Ottens benutte deze door in SL 87e minuut door te stoten en ij te scoren onder het motto 'cj nadenken, maar schieten', kon er niet meer mee stuk en Tri neuzen evenmin, omdat deze tl de definitieve genadeslag voorT thuisclub betekende. TERHEIJDEN-GOES 2-1 - tJ heijden speelde de eerste h een gedegen partij en nam diend een 2-0-voorsprong. Man Bierens en Alex de Puijper wart. de makers. Na de hervatte speelde het spel zich met namel de middenlinie af. Goes slaag:! er pas in de eindfase in op 2-11 komen. Clarence Pallat wasj maker van deze Goese treffe] Goes komt door deze nederlaJ dicht bij degradatie en wacht J een zware eindfase van de cow petitie. ZWALUW VFC-BEEK VOOl] UIT 7-1 - Rust 1-0, René Man) chal 1-0 en 2-0, Marco Korthal 3-0, Patrick de Wit 4-0, Renéltó rechal 5-0, Patrick de Wit M) Fay van Gils 6-1, Michale van 4 Voort 7-1 (strafschop). SC GASTEL-TAC/BWB 1-2 Rust 0-0, Jos van Mechelen 0-l| Ronald van de Berg 0-2 doel), Ronald Akkermans 1-2. HELVOIRT-SVSSS 2-2 - Rust 2, Paul Brekelmans 0-1, Steiif van Asten 0-2, Bert van dt| Kamp 1-2, Alex Bertens 2-2. NOAD-RKTW 1-1 - Rust Sander Vermeulen 0-1, JohnG ris 0-2. Terneuzen/Vlissingen - derneimnSsraad van de I Sjke Schelde Groep (K Vlissingen legt zich voc „iet neer bij de sluiting Rcheldeyestiging in Ter pe or wil eerst laten onder of er andere opties haalba Ondernemingsraadvoorzit de Jonge is echter niet o tisch over de kansen vo< neuzen. (ZIEZEELAND - C1 Den Hgag - De ziekenf zijn nog altijd niet bereid premieverlaging voor de betaalden. Daardoor dreig „en bijdrage van 200 gulc het kabinet per 1 januari voeren, te sneuvelen. D voor minister Borst (D66, gezondheid) betekenen een geraamde opbrenst v miljoen gulden misloopt. (ZIE BINNENLAND - A4 Moskou - Russische politic top van het leger hebben g teleurgesteld gereageerd vredesplan dat president voor. Tsjetsjenië bedacht Hij kondigde afgelopen w aan dat het leger zich z> nacht zou terugtrekken en wil onderhandelen met de len. Russische critici noen plan een 'verkiezingsstunt' ZIE BUITENLAND -A5 Door Fred Rabout Breskens - Breskens deed gisteren uitstekende zaken in het la der van de strijd om de derde periodetitel. In eigen huis werst aloude aartsrivaal Vlissingen met 2-1 geklopt waardoor Bral kens voor de derde periode nog op het maximum staat. Dit] een wedstrijd die het aanzien meer dan waard was. Een Vlissisl gen met technisch wellicht wat meer in huis, maar daar tegen) over een collectief sterk en met veel inzet spelend Breskens. Weinig verandering Tot het weekeinde komt ei maar weinig verandering ii het weer. Het blijft te kouc voor de tijd van het jaar. Vandaag van tijd tot tijd zc en overwegend droog. Den Haag/Hilversum - Het missariaat voor de Medi; streng optreden tegen pu en commerciële omroepe nog teveel tv-programma' geweld en/of seks vertoner der daarbij een leeftijdsvi ding bekend te maken. Per treding krijgen ze voortaE boete van maximaal vijft zend gulden. ZIE BINNENLAND-A3 Den Haag - Minister Jor (Verkeer en Waterstaat) wacht dat volgend voorjaa delijk is waar de snelweg 2 weg-noord (A4) precies kc lopen. Dan moet het tracé-t gereed zijn. Dat antwoord ntsma op schriftelijke v Het ontwerp-tracébesluit naar verwachting dit najaa inspraak ter inzage worde] legd. Wanneer de snelweg Dinteloord en Bergen op een feit is, laat de minister 'age. Het kabinet zag aanv hik niks in de snelweg. Ma Kamermeerderheid dacht anders over. De verbredin de A16 zal door de aanleg Jonrt6n vertraSinS °pl°Pel Zaandam - Albert Heijn att u 6n besloten om literbl halve perziken op zwa oop terug te halen uit de Het betreft blikken n code L0409 PYC. Er bestaa 8 vaar voor de volksgezom U™ adviseert Albert hokï. die dit product ir hoen, het terug te brengei da winkel. Perziken kunnen vie, n °e exacte oorzaak hier hlib.,1116' Hekend. Klanten tint naar de winkel bre ga !angen hun geld terug blikkr-"1 6en parti:i van U -an, waarvan ongeveei hij de consument ligt Perzit

de Stem | 1996 | | pagina 22