19.990,- DE STEM Gedenkwaardig laatste Avondje Taument vreest reactie Legioen ing verstopt? Klacht Abdellaoui wegens discriminatie Arnold: 6De rillingen gingen door me heen' Feyenoord in clinch met UEFA Rosa Service] *Joy Service* Ier oe nieuwe Fiesta 1.1 Classic! NAC geeft Heerenveen les in mentale weerbaarheid Schilderwerken to Voorjaarskorting Pd a De Splendid Massagesalon Breda] 076-542"! 370 Tel. 076-5411089 uw dienst |g-, deurwaarders- en sieringsproblemen De Steigerspecialist tuinpad verzakt? tigchelaar 1076-5717171 Ijwie schoon wil leven, reiniging bv Breda Stomerij Bravo ïties, Strips Cartoons >efc naar wat anders? e verkooppraatjes- Feyenoord trekt aan Mulder; Ajax winkelt in Rotterdam B Geen snelheidsrecord Wouden Voorzitter van Corsicaanse club doodgeschoten iGeen langs, al? A58 R'daal-Breda. priJ Rosanne. Tevens Fsr.„ 1-24 uur. 0165-344146 RoosendaalUndalïl mollig. Ellen 38j. s2| Fotoboek..0165-5564if|| Ivrouw J privé. |tv u in 21051 feseuse lymas I1-22u Nieuw.. (ex Villa Romana) Open vant 12-24 uur. Nieuwe leiding I Leuke meisjes aanw., ook' I show. Tel. 0117-401596 1 Ook escort RELAXEN met alle~ meisjes voor 100,-. GeonJ 10-24 uur. Bestevaertsffl 215 hg, Amsterdam. Erotische/body/thai/hydro I mass, in luxe salon. Matt» za 11-23U. Zo 13-22u Mauritsstr. 4 076-5222333] Escort Tij Escort. Dames va 18 jaar. I Striptease. Meisje aevr I Escort. Dames v.a. 18 ja® I SM-Meesteres "Echtpaar Diversen helost voor ondernemers en partiku-1 sten en fiscalisten, 07136-49679. admini- biljetten. I Meustr. 1214282, B174. Klusbedrijf Verhuur van rolsteigers/ stalen steigers en Stuca- doors-vloeren kompleet geleverd! van Schootensstr| 10 (Ginneken) Breda. Tel. 076 - 5656466. Algemeen D| Is uw terras of Wij halen het weer voor u I op. Tel. 076-5877266. lioolontstopping Stomerij/Strijkerij Breda - Etten-Leur - Oosterhout Sport Igedruk-, industrie- en gevelreiniging, In en het aanbrengen van anti-graffiti-1 ontstoppen, repareren en vernieuwen I noonmaakonderhoud van kantoren en gebouwen. Schilderwerken Irk gebruiken. Vraag vrijblijvend -436111 b.g.g. 0653365382. 1 op alle reinigingen, treda Chaamseweg 1 -b, Ulvenhout Tel. 076-5611388 ^e+ u nu waar u moet zijn voor uw: juwkaarten, S+rips, Logos, 'boortekaartjes, Cartoons, arika+uren, Advertenties,... nlaan 65, 4535 BH Terneuzen I if (bij 00. en na 18.00) 06'53387492| Coor Chris van Nijnatten - Het scenario voor laatste Avondje NAC stond in de sterren geschre ven, Niemand kende het, jaar iedereen wist dat er jseel wat stond te gebeuren, gr kwamen 10.641 nieuws gierigen op af en na afloop mst geen der aanwezigen 0f hij of zij ooit eerder in zo'n spektakelstuk had ge figureerd. Het laatste Avondje had alles in zich tfaar alle voorgaande Avondjes het Avondje zo beroemd en berucht om hebben gemaakt. Een tribune vloog in brand, bin ten negen seconden stond NAC opachterstand, Abdellaoui werd van het veld gestuurd, met tien man maakte de thuisploeg drie s, Graham Arnold was in eentje heel Heerenveen de taas, scheidsrechter Luijten raakte helemaal van slag, Gaas- leek schoot op de paal, de trainer van de Friezen kreeg rood, NAC won met 5-1 en heeft Europees voelbal in het vizier. Dronken van ondermeer geluk verliet de massa voor het laatst in liet donker de arena aan de Bea- trixstraat. Er volgen nog twee thuiswedstrijden, tegen FC Twente (14-4) en Feyenoord (28- 4), maar die spelen zich op een zondagmiddag af. Kippenvel Pierre van Hooydonk en, in een verder verleden, Bob Latchford werden ooit in Breda massaal toegezongen, maar wat Graham Arnold zaterdagavond over kwam, veroorzaakte kippenvel en tranen in de ogen. Niet in het laatst bij hemzelf. Waarschijnlijk nooit eerder werd een speler van NAC zo hartstochtelijk en zo luid d. Niet alleen zijn twee I Ireffers, de derde en de vierde, f brachten de aanhang in extase, het was veel meer zijn inzet, die het versleten stadion uit zijn voe gen deed barsten. Arnold is het zinnebeeld van alles wat NAC betekent: gedreven tot op het bot, aanvallend en specta culair. „Door die kwaliteiten van Ar nold, maar vlak ook zijn maatje Twan Scheepers niet uit, hebben wij hier verloren. In dit gekken- bezaten wij niet de juiste mentaliteit om overeind te blij ven. We gingen in bijna alle duels ten onder," zei Heerenveen-trai ner Foppe de Haan, die in de rust de rode kaart kreeg van Luyten. „Ikvond die man zó zwak fluiten. Ik heb me laten gaan en noemde hemzakkenwasser. Toen kreeg ik rood." Gedaanteverandering Het publiek zong 'ze krijgen voetballes', maar dat was bezij den de waarheid. Zo goed voet balde NAC niet eens. Heerenveen g een lesje in het vak mentale weerbaarheid. Een profvoetbal ler hoeft immers niet alleen goed tegen een bal te trappen, hij moet ook strijdbaar zijn en over een winnaarsmentaliteit beschikken, fet dat laatste betreft, heeft NAC door de periode Spelbos, de komst van Graham Arnold en on der het bewind van Rijsbergen een gedaanteverandering onder gaan. De ploeg speelt het grootste deel van zijn wedstrijden met het mes tassen de tanden en vindt zich- Graham, Arnold zorgt met zijn tweede doelpunt voor 4-1. De Australiër kreeg naderhand een publiekswissel. zelf op zes wedstrijden van het einde op de vierde plaats terug. Helemaal aan het begin van de wedstrijd tegen de concurrentie uit Friesland kreeg NAC eerst nog een opdoffer. Nog voor er af getrapt was, liep de snelle Wou den al diep op NACs helft, toen hij werd aangespeeld en simpel Atmodikoro en Karelse omspeel de: 0-1. Toen werd het even heel stil onder de feestgangers op de tribunes. Even later had Arnold al gelijk kunnen maken, maar Schoenma kers kon de bal nog net over schieten. In die fase, waarin Luy ten zijn kaartenfestival opende met een gele prent voor Lokhoff, trok Abdellaoui de meeste aan dacht. Hij sarde en dolde elke tegen stander die hij tegenkwam. Na dat hij even een potje geknokt had met Sier, zag Luyten een handsbal van Tobiasson en legde de bal op de penaltystip. Plaag geest Abdellaoui verzilverde in eigen persoon die kans: 1-1. Pal voor rust zag de arbiter iets onreglementairs en liet Lokhoff wel erg snel een vrije trap nemen. De werkelijk onvermoeibare nummer tien plaatste de bal op Brusselers en die verschalkte Swager met een gave lob: 2-1. Heerenveen was rijp voor de slacht, zoals dat wel heet, en Fop pe de Haan voelde dat aan. Hij haalde verhaal bij de scheids rechter, maar dat leverde hem rood op in plaats van enig begrip. NAC schoot furieus van start voor de tweede helft, maar die aanpak dreigde een ongewenst resultaat op te leveren. Abdella oui brak door en maakte daarbij hands. Het resulteerde in zijn tweede gele kaart en dus kon hij vertrekken. Scheepers reageerde zijn woede daarover even later op de on zichtbare Korneev af en incas seerde eveneens geel. In zijn drang naar de gelijkmaker zette Heerenveen achterin de deur soms iets te wijd open en dat moet je niet doen als daar 'Slope rij Arnold/Scheepers BV' acqui sitie pleegt. Het duo draafde de Van onze verslaggever Breda - Yassine Abdellaoui heeft aangifte gedaan van discri minatie door een supporter van Hee'renveen. „Misschien be doelt die jongen het wel niet zo erg, maar het moet afgelopen zijn met dat gedrag," zei de linkerspits van NAC. De Marokkaan werd zaterdagavond kort na het begin van de twee de helft tegen Heerenveen door scheidsrechter Luijten met twee ge le kaarten van het veld gestuurd. Toen hij richting spelerstunnel liep, schold een zestienjarige jongen uit Hindeloopen hem de huid vol. De tirade kwam erop neer dat Abdellaoui maar beter terug kon keren naar Marokko. „Ik werd er gelijk heel erg kwaad over," aldus de linkerspits. „Ik heb daar ooit laconiek over gedaan, maar dat is voorbij. Iedereen moet weten dat je niemand vanwege zijn huidskleur of zijn afkomst zomaar kan beledigen. Dat is min, te min voor woorden, want hoe moet je je verdedigen tegenover zoiets misselijks. Ik dien dus een aanklacht in, want die gast moet die streken afleren. Jammer voor hem, maar hij roept iets, ik niet." De politie hield de jongeman uit Hindeloopen, die een boete van 125 gulden kreeg, nog tijdens de wedstrijd aan, „We hebben zelf gecon stateerd dat hij een beledigende tekst riep," aldus politievoorlichter Van Kuik. 0 Abdellaoui (rechts) wordt vermanend scheidsrechter Luyten. toegesproken door FOTO COR VIVEEN FOTO COR VIVEEN hele Friese verdediging uit elkaar en in de 67e minuut leverde dat voor hen iets moois op. Arnold liep op een pass van Gaasbeek achter de bal aan. Hij stak daar bij zijn been gestrekt naar voren en daar ging doelman Swager voor uit de weg: 3-1. Delirium Nadat Arnold net over had ge tikt, Van Burik, gesteund door Van Wonderen, als een vorst ie der Fries offensief had gesmoord en Gaasbeek op de paal had ge schoten, knalde Arnold nog een keer raak. Een voorzet van Brus selers nam hij vanaf twintig me ter in een keer op de slof: 4-1. De applauswissel van Arnold had het stadion al in een delirium ge dompeld, toen Atmodikoro uit een pass van Scheepers 5-1 liet aantekenen. „Dit.laatste Avondje NAC op de ze plaats zal de geschiedenisboe ken ingaan," besloot trai ner/coach Wim Rijsbergen het spektakel. „Al mijn spelers ver dienen een groot compliment. En die tribune, ach, je gooit er een paar platen op en je staat toch weer overdekt!" NAC - HEEKENVEEN 5-1 (2-1). 1. Wouden 0-1, 32. Abdellaoui 1-1 (strafschop), 45. Brusselers 2-1, 67. Arnold 3-1, 82. Arnold 4-1, 88. At modikoro 5-1. Scheidsrechter: Luy ten. Toeschouwers: 10.641. Rode kaart: 55. Abdellaoui (NAC) 2x geel. Gele kaart: Scheepers, Lokhoff (NAC), Talan, Hansma, Wouden, Roelofsen, Tomasson (Heerenveen). NAC: Karelse; Atmodikoro, Van Bu rik, Van Wonderen en Vidmar; Gaas- beek (85. Linskens), Lokhoff en' Brusselers; Scheepers, Arnold (85. Gesthuizen) en Abdellaoui. HEERENVEEN: Swager; Tobiasson (68. Roelofsen), Schoenmakers, Hansma en Sier; Kornejev, Tomas son en De Visser; Talan, Echteld en Wouden (52. Reglop). 5 t/m 6 april 1996. Zolang de voorraad strekt "oor Chris van Nijnatten si Jaap van Essen "'Otterdam/Amsterdam - On to geen voorwaarde mocht belangstelling van Ajax y°°r Gaston Taument uitlek- i en dus lekte het nieuws erdag uit. De Feyenoorder z;t nu met de gebakken peren, toe gevleid hij ook met de toisterdamse interesse is. Hij bevestigde gisteren de avan- 1 Ces van Ajax in zijn richting, ®8ar deed er verder het zwijgen oe. Op de suggestie of hij bang is 'oor de reacties van het Feye- noord-publiek knikte hij slechts Daar ligt ook de verklaring °°r zijn zwijgzaamheid. Tau- went weet dat Gullit gemene ver- J'Wsingen en bananen naar zijn 3fd kreeg, toen hij naar PSV 'S- En de eerste keer dat Wim taisen als Ajacied in de Kuip aantrad, kreeg hij een ijshal op zijn oog. Inmiddels zijn de omgangsvor men op de tribunes er niet beter op geworden. Ook bij Feyenoord weten ze dat indien een transfer tussen Ajax en Feyenoord te vroeg uitlekt, hij door de commotie daaromheen nog verhinderd kan worden. „Mischien staat het daarom wel in de krant," reageerde trai ner/coach Arie Haan op de op merking of hij niet slimmer kon zijn dan Ajax. Daarmee voedde hij de gedachte dat Feyenoord de kwestie willens en wetens op straat heeft gegooid. Feyenoords voorzitter Jorien van den Herik zal er alles aan doen, zo zei hij, om 's lands beste rech terspits voor Rotterdam te be houden. Tussen de bdrij ven door is hij ook bezig om Youri Mulder vast te leggen. „Ik heb een positief ge sprek gehad met Mulder. Hij gaat kiezen tussen zijn huidige club Schalke 04 en Feyenoord. Er ligt op mijn kantoor een kant en kla re fax gereed met een uitgewerk te aanbieding voor Youri. We willen hem voor vier jaar vastleg gen." Ook naar Rob Jansen, de zaak waarnemer van Taument, heeft Van den Herik gefaxt. „Ja, don derdagavond stelde Ajax-pen- ningmeester Arie van Os me keu rig op de hoogte van hun belang stelling. Daarna heb ik Jansen een briefje gestuurd, waarin ik vraag wat wij moeten doen om Taument te kunnen behouden." De preses had er geen moeite mee dat juist aartsrivaal Ajax een van zijn beste speler wil hebben. „Dat is een zaak van de speler zelf. Ik ben hem niet graag kwijt. Maar als hij weg wil.... En dat het juist Ajax is, och, als hun opleiding te kort schiet in het kweken van goede rechtsbuitens, dan voel ik me nog vereerd ook dat ze er dan bij ons een komen halen." De kans bestaat dat er nog een tweede transfer tussen Ajax en Feyenoord op handen is. Louis van Gaal zou in de afgelopen da gen een gesprek met George Boa- teng hebben gehad. Dat nieuws kon gisteravondvoorlopig -CO-niet bevestigd worden. Bij Ajax werd afgelopen zaterdag zowel door voorzitter Van Praag als door Louis van Gaal hevig ontkend dat er interesse voor Taument zou bestaan. Arie van Os, bij Ajax verantwoordelijk voor alle transferzaken, zei zon dagavond wel te begrijpen dat Louis van Gaal zo gepikeerd rea geert op vragen over het aantrek ken van bijvoorbeeld Taument en Veldman (Sparta). „Er wordt een hele verkeerde voorstelling van zaken gegeven. Ajax oriënteert zich heel breed wat betreft eventuele versterkin gen. Iedereen weet hoe Van Gaal werkt, hij wil eerst uitvoerig pra ten met-spelers. Met Veldman heeft hij gesproken, dat is positief verlopen. Wat be treft Taument hebben we alleen Van den Herik ingelicht over de mogelijkheid dat Van Gaal wei- licht met hem wil praten. Verder niets. Bovendien is Taument echt niet de enige speler op wie we on ze aandacht richten." Van Os heeft goede hoop dat de tweede Nigeriaan, Kanu, ook be houden blijft voor Ajax. „Wat be treft Reiziger en Davids weet ik nog niets. We willen op heel korte termijn met de zaakwaarnemers van die twee praten. Anders vragen we ontslag aan. Daar zijn we wel toe gedwongen, omdat ze anders nog in juni kunnen beslissen tegen dezelfde voorwaarden bij ons te blijven." Michael Reiziger vertelde giste ren dat hij inmiddels wel degelijk Louis van Gaal op de hoogte heeft gesteld van zijn toekomst plannen. „De beslissing of ik al dan niet bij Ajax blijf, is genomen. Alleen heb ik met Van Gaal afgesproken dat nog niet naar buiten te brengen," meldde de rechtsback gistera vond. Dat het besluit niet naar buiten wordt gebracht, lijkt er echter juist op te wijzen dat Rei ziger vertrekt bij de landskam pioen. MAANDAG 1 APRIL 1996 DEEL Van onze verslaggevers Breda - Tien minuten voor tijd kreeg hij zijn publiekswis sel. Een staande ovatie en een luidkeels 'Graham, Arnold'. De held van NAC-Heerenveen was 'Skippy' Arnold. Kei hard werken, dat beloond werd met twee loepzuivere doel punten. lemaal niet zo snel," aldus de verdediger over de rechterspits van Heerenveen. „Rijsbergen had er genoeg voor gewaar schuwd, dat Wouden vrij snel aangespeeld wordt. Ik wist het dus, maar de concentratie was op dat moment onvoldoende. Hij had die bal erin liggen voor ik er erg in had. Dat reken ik mezelf aan. Dat ik uiteindelijk nog scoorde, maakte wel wat goed. In zo'n ongelooflijke wedstrijd ook nog een doelpun- tje meepikken, dat is fantas tisch. .Ik geloof niet dat ik ooit zo'n maffe wedstrijd gespeeld heb. Wat gebeurde er eigenlijk niet?" Ton Lokhoff struinde al zijn herinneringen af en kwam al evenmin een Avondje NAC te gen waarin het er net zo hec tisch aan toe ging als afgelopen zaterdag. „Volgens mij is het nooit eerder gebeurd dat we met tien man drie doelpunten hebben gemaakt. Ik vraag me af wie dat sowieso ooit geflikt heeft. Het is een ongelooflijke prestatie." Lokhoff benadrukte dat het ge hele team tegen Heerenveen een goede prestatie neerzette, maar vroeg wel aandacht voor de positie van Graham Arnold. „Ik weet dat hij overweegt weg te gaan en ik weet ook dat zijn vrouw heimwee naar Australië heeft. Maar NAC moet er alles aan doen om die vent te hou den. Wie weet helpt een sala risverhoging hem over de streep. Ik weet het echt niet hoor, misschien wil hij echt wel absoluut terug naar huis. Maar puur vanuit NAC geredeneerd, zeg ik: vastleggen die kerel, hij is goud waard." Arnold stond even later in de kleedkamer nog na te genieten. Fantasticongelooflijk. Ik zal die staande ovatie nooit meer vergeten. Dit was echt genie ten. Meestal hoor ik het pu bliek niet zo als ik in het veld sta. Ik ben dan zo geconcen treerd bezig. Maar nu gingen de rillingen door me heen. Die supporters, fantastic." De Aussie is hard op weg om zijn ploeg naar Europees voet bal te schieten. „Ook al gaan we Europa in, dan wil dat nog niet zeggen dat ik bij NAC blijf. Europa heeft niets te ma ken met mijn besluit. Ik moet met mijn vrouw nog eens goed praten of we blijven. Zij wil graag terug, maar misschien blijven we toch nog een seizoen in Breda. Om eerlijk te zijn: op dit moment ben ik vrij positief. Maar we zijn er niet helemaal uit. Binnen twee weten laat ik NAC weten wat ik doe." NAC zal de Australische pu bliekslieveling niet zomaar la ten gaan. Arnold staat met Kluivert op vijftien doelpunten in het rijtje topscorers. Alleen Nilis en De Nooijer doen het beter. „Maar ik zei vorige week al, toen ik in Utrecht vier treffers maakte, dat ik in maart altijd veel scoor. Weet je wat het enige probleem is? Overmorgen is het al 1 april, shit." Maarten Atmodikoro bezag het sensationele duel met Heeren veen achteraf met gemengde gevoelens. Hij voelde zich ver antwoordelijk voor de snelle voorsprong van de Friezen, maar bepaalde ook de eind stand op 5-1. „Ik verwachtte die Wouden he- Breda - Romeo Wouden van Heerenveen scoorde zaterdagavond bij NAC al na negen seconden. Dat was geen record, zelfs niet voor de eredivisie. Koos Waslander was ooit sneller. Voor NAC maakte hij in 1982 na acht seconden een doelpunt in de wedstrijd tegen PEC Zwolle. In het Nederlands betaald voetbal staat het 'all-time' récord nog steeds op naam van Cees van Ierssel. Als spe ler van De Baronie trof hij in 1968 al na zeven seconden het doel in de ontmoeting met De Graafschap. Het duel speelde zich des tijds af in de tweede divisie. Van Campenhout, doelman van Heracles, kreeg ip de wedstrijd tegen VW van scheidsrechter Van Beek al na een minuut rood. Ook hij vestigde geen record. In 1990 stuurde scheidsrechter Van de Niet Ton Rietbroek al eens na 28 seconden weg. Rietbroek kwam toen uit voor Dordrecht en speelde tegen NAC. Rotterdam - Feyenoord heeft twee beroepszaken tegen de UEFA lopen. De ene dient dinsdag en behelst het protest van de Rotterdammers tegen de boete (50.000 Zwitserse franken) naar aanleiding van de rellen onlangs in Diissel- dorfDe andere is nog in voor bereiding en betreft het ver bod voor Feyenoord-suppor- ters om over twee weken naar Rapid Wien af te reizen. Gisteren nuanceerde Feyenoord- voorzitter Jorien van den Herik beide zaken. „Het gaat ons in deze kwesties niet om de hoogte van de boete en de ban van Feyenoord-suppor- ters bij onze uitwedstrijden in de Europa Cup. Wij willen alleen vastgelegd zien bij de UEFA dat men ons niet verantwoordelijk kan stellen voor de effecten van hoe anderen hun kaartverkoop regelen." Van den Herik doelde op twee feiten. Voor de wedstrijd in Düsseldorf zijn veel meer dan de afgsproken hoeveelheid kaarten verkocht, waardoor de ongewone hoeveelheid van ongeveer 14.000 Feyenoord-supporters de uit wedstrijd tegen Borussia kon bij wonen. Een deel van hen bestormde na afloop het veld en dat komt Feye noord duur te staan. „Ik veroordeel die supporters," aldus Van den Herik, „en ik voel me er ook verantwoordelijk voor. Maar als Gladbach de kaartver koop ongecontroleerd en tegen de afspraak in uitbreidt, dan kun nen wij toch moeilijk aansprake lijk gesteld worden voor de ge volgen daarvan." ZIE VERDER SPORT-B3 Toulon (afp) - Bij een schietpartij na afloop van het duel tussen Hyères en Calvi is de voorzitter van de bezoekende Corsicaanse club om het leven gebracht. Een oud-trainer raakte bij de aanslag, uitgevoerd door vier man, zwaar gewond. De daders schoten voorzitter Rutily van Calvi dood, toen hij het stadion in Zuidoost- Frankrijk verliet. Oud-trainer Rolland Courbis, een vriend Van Rutily en als adviseur nog bij Calvi betrokken, kreeg twee kogels in de rug. Inmid dels is hij buiten levensgevaar. De politie doet nog geen me dedelingen over de toedracht van de schietpartij. Ooggetui gen verklaarden zondag dat de daders het duidelijk alleen op de 35rjarige Rutily hadden ge munt. Van de voorzitter, eige naar van een discotheek op Corsica, was bekend dat hij banden met de maffia en in rechts-extremistische kringen had. In 1990 veroordeelde een rechtbank hem tot vier jaar gevangenisstraf wegens een roofoverval. Courbis was sinds zijn ontslag vorig jaar bij Toulouse adviseur van Cal vi, de club van zijn vriend. De 43-jarige Courbis was in het verleden onder meer oefen- meester bij Toulon, destijds de club van Feyenoorder Bosz. Hij was vervolgens werkzaam bij Bordeaux, waar Richard Witschge het herhaaldelijk met hem aan de stok had. Courbis zat tijdens zijn con tract bij Bordeaux 98 dagen in de cel. De rechtbank achtte hem schuldig aan financiële malversaties tijdens zijn trai nerschap bij Toulon.

de Stem | 1996 | | pagina 13