gevaar voor ivrede Bosnië' Gijzeling door gangster in Kortrijk eindigt zonder geweld tellen. Lekker erop uit met z'n tweeën Dagje uit met de kinderen i Politic WOrdt Brand in winkelcentrum Bogor: 77 doden Europa steunt Major in crisis rundvlees Europese topconferentie aarzelend uit startblokken Rusland sluit akkoord met ex-Sovjet-staten and j BUrTENUND KORT A4 IDESTEM BUITENLAND A5 COMMENTAAR MNENLAND KORT i *mi ss Tribunaal stuurt hoge Serviër naar Sarajevo Weer kritiek Bonn op drugsbeleid Gevangenen verbrand in gevangenis Extremisten Z-Afrika gchnldig aan moord 'Joodse oorlogstegoeden veel Hoger' Militairen Sierr* Leone dragen macht over Atlantis maakt zich los van Mir Adviseurs Jeltsin willen vrede Tsjetsjenië Di Pietro wordt niet vervolgd Doden bij aardbeving in Eeuador Neem het Openbaar Vervoer of een Auto op Afroep DAG 30 MAART 1996 ZATERDAG 30 MAART 1W6 iekte spelen zich taferelen af die bil de orde zijn. Wetenschappers en betrokken organisaties vliegen el- janisatie noemt de uitgebroken na Je Europese poot van het instituut rentuele ernstige gevolgen bij het ontstane scala aan meningen ver kken. Het exportverbod van de Eif- 'lees is een verstandige zet geblc it vlees kan gevaar opleveren vocir ïg voor die stelling geen tegenbe- ijn van voorzichtigheid worden ge ven. De Nederlandse minister Van t met zijn besluit om 64.000 kalve- gelopen maanden uit Groot-Britait- is van de realiteit te hebben over alleen. De overige Europese landen et Nederlandse voornemen gerea- werpen het initiatief. Zij zeggen dat imper een half jaar eenvoudigweg olieke opinie heeft zich eveneens fel issale vernietigingsactie van leven* 81 i Aartsen zonodig flinker heeft wil- opese lidstaten, die zonder manke- en gesteund. Waarom niet gewacht es standpunt? Het antwoord is heel afnemers van Nederlands vlees la- ij is van alle smetten, moet worden, het laten vernietigen t op de koop toegenomen. Evenals' i niet veel solidariteit toont met het Engeland. De koopman heeft de dominee. n 4,5 procent onderwijspersoneel moet met 4,5 samenwerkende onderwijsbonden dat mensen in het onderwijs gemid- erken, zodat de werkdruk eindelijk >onden handhaving van de speciale el om korter te kunnen werken zon- n loon. en waarmee de twee bonden, die op - lerhandelingen voor een nieuwe cao ijs) ingaan. Volgens ABOP-onder- het om 'harde eisen', waar de bon- oep uit de lucht le Omroepstichting (Blos) is door de .iet verklaard. Dat heeft de griffier an de rechtbank gisteren bevestigd, rotendeels van subsidie afhankelijk rim 350.000 gulden, balanceerde al e afgrond. issement was de weigering donder- i Den Bosch om in te stemmen met de Blos werken 12 betaalde krach met flexibel pensioen de AbvaKabp gaat akkoqrd met de ïsioen voor ambtenaren. Dit systeem sioenregeling vervangen. Eerder al le regeling. kbond willen wel dat er een betere kleine groep levert in de ogen van de vergang van het oude naar het nieu- leuwe systeem wordt namelijk de re en na 40 dienstjaren met pensioen tcember dicht' minister Dijkstal van Binnenlandse ministeries tussen kerst en oud op tijk is het eigenlijk al zover," aldus onderhandelingen over arbeidstijd- Binnenlandse Zaken bracht gisteren 1-urige werkweek te bereiken via het t doen van de ministeries. De ambte gen gekant. Verkorting van de be- ■kweek te bereiken is volgens hen uit- Brussel (anp/ap) - Een Franse gang ver heeft gisteren in een woning bij Kortrijk twee vrouwen gegijzeld. Hij of zich 's avonds over aan de Bel gische politie. De vrouwen, de 40-ja- L echtgenote van een tandarts en de huishoudster, kwamen ongedeerd [4 I tokens de politie was de Fransman lid Jeen bende, waarvan eerder gisteren I vanuit Koubaix twee leden naar België II ifoonnummers. Ook als u nmers moeten gebruiken, aal belt, is tot zes of zeven arwijziging, dan kunt u het vluchtten nadat de Franse anti-terreur- politie het huis had bestormd waar de bende verbleef. Bij het vuurgevecht in Roubaix kwamen vier criminelen om het leven en raakten twee politiemensen gewond. Later op de dag schoot de Bel gische politie in een vuurgevecht bij Kortrijk nog een bendelid dood. Een ander nam na de schietpartij de vrou wen in het huis in gijzeling. De Franse politie stuitte gisteren op de groep bij een inval in een huis op zoek naar de daders van een mislukte auto bom-aanslag op het hoofdbureau van politie in Lille donderdagavond. Een van de mannen opende volgens de poli tie op de parterre het vuur op de agen ten die binnenvielen. Hij werd doodge schoten. Twee anderen, die zich op de eerste etage bevonden, gooiden daarop met handgranaten waardoor het huis in brand raakte. Ze kwamen kennelijk om het leven toen het huis instortte. Later vond de politie nog een vierde lijk. In verband met de gijzeling was de snel weg E17 enige tijd afgesloten. De Franse minister van Binnenlandse Zaken Debré zegt niet te geloven in een connectie van de zaak met terrorisme. Vlak bij het politiebureau waar de au tobom was geplaatst, is een gebouw waar maandag en dinsdag de ministers van Sociale Zaken van de Groep van Zeven bijeenkomen. De bom bestond uit drie volle gasflessen die in de koffer ruimte zaten. Debré brengt de incidenten in verband met een recente reeks gewelddaden in de omgeving van Lille, waaronder een overval op een geldwagen. „Volgens mijn informatie heeft dit niets van doen met terrorisme, maar met zware crimi naliteit." De politie hield het huis in Roubaix, dicht bij een moskee waar naar verluidt veel moslim-extremisten bijeenkomen, al enige tijd in de gaten. Afgelopen zo mer en herfst was Frankrijk in de ban van een reeks bomaanslagen die werden toegeschreven aan extremistische Alge rijnse moslims. Zij gebruikten bij hun aanslagen gasfles-bommen. I Van onze redactie buitenland I Sarajevo - De politie in Bosnië ontwikkelt zich tot een hinder- I ais voor het vredesproces. Met toenemende zelfverzekerdheid I torpederen de geüniformeerden, hetzij op eigen initiatief hetzij opdracht, belangrijke afspraken uit het Dayton-akkoord. I jjt zeggen diplomaten van de 1 Veremgde Naties en de NAVO- I vredesmacht IFOR in Bosnië. De I internationale politiemacht van I je VN heeft nauwelijks middelen I om tegen de politie van de Mos- I lim-Kroatische Federatie op te I treden, wordt gezegd. De IFOR- I troepenmacht beperkt zich tot I dreigementen en treedt hoogstens I incidenteel op. I Het vredesproces verkeert in een I gevoelige fase. De lijst van tegen- 'ers in eigen gelederen van de m-Kroatische federatie is I naar de mening van diplomaten I en politici nu duidelijk langer dan I die van de voorstanders. I Ia de buitenwijk Hidza van Sara- 1 jevo werden de VN-politiemen- I sen, die moeten toezien op de I plaatselijke politie, openlijk ge- meerd. Ze mochten de bureaus t meer in en geen stukken in- I zien. NAVO-soldaten en de VN- functionarissen hadden de in Sa ra door de moslims gedomi- de federale politie nog maar 1 twee weken geleden in het voorheen door Serviërs beheerste ideel begeleid. „Hier is alles im," zegt de chef van de VN- I politie, Detlef Buwitt. Juist dit 1 soort politiewerk moeten de VN- I mensen controleren. Dat is daar I ook dringend nodig: moslim-poli- Itiemensen hebben deelgenomen I aan overvallen op Serviërs. I In het hele land perken illegale I controleposten van de politie de in I Dayton overeengekomen bewe- 1 gingsvrijheid van de mensen in. I Alleen al de afgelopen dagen heb ben IFOR-soldaten meer dan vijf- I tig controleposten verwijderd, I waar onbevoegd tol werd geïnd. I De terugkeer van minderheden I wordt zo onmogelijk gemaakt, I daagt de VN-vluchtelingenorga- I nisatie in Sarajevo. I Van het recht onaangekondigd ge- I vangenissen te inspecteren heeft I ie internationale politiemacht I nog geen enkele keer gebruik kun- I nen maken. De toegang wordt ge- I weigerd. Als er bezwaar wordt ge- I Maakt, is het steeds hetzelfde lied- ie: „Opdracht van boven," zegt de tselijke chef. Op hoger niveau ;eert men met verontwaardi- j: „Het geval wordt onmiddel- I geregeld." Maar vaak gebeurt I er mets, vertelt VN-woordvoerder lAlexIvanko. I he VN-functionarissen raken in I toenemende mate gefrustreerd en herinneren zich de fataal zwakke rol van de Unprofor-bescher- mingsmacht. Intussen heeft gisteren een Bos- nisch-Servisch militair gerechts hof een Bosnisch-Kroatische sol daat ter dood veroordeeld wegens misdaden tegen burgers en ter dood veroordeeld. Ivan Stjepano- vic (26), lid van de brigade van het Bosnisch-Kroatische leger dat ac tief is in de regio Brcko, is de eer ste niet-Serviër die door een Ser visch militair gerechtshof de doodstraf heeft gekregen na bijna vier jaar oorlog. Hij werd veroor deeld wegens deelname aan de moord op 83 Serviërs. De moor den zouden hebben plaatsgevon den tijdens commando-aanvallen in de regio Brcko tussen 1992 en 1994. Den Haag - Het Joegoslavië-tri- bunaal in Den Haag heeft de Bos- nisch-Servische kolonel Aleksa Krsmanovic gisteren wegens ge brek aan bewijs vrijgelaten. Hij wordt overgedragen aan de Bosni sche autoriteiten in Sarajevo, die zijn betrokkenheid bij de volke renmoord nader gaan onderzoe ken. De Bosnische regering heeft be zwaar tegen de uitspraak en wil dat het tribunaal de berechting van Krsmanovic voortzet. Krs manovic werd op 30 januari sa men met zijn baas generaal Dju- kic door de Bosniërs in Sarajevo gearresteerd, waarna de NAVO hem naar Den Haag vervoerde. Die kwestie deed het vredesproces op zijn grondvesten schudden. De moslims houden Krsmanovic verantwoordelijk voor het uitrus ten van de Servische troepen tij dens het drieëneenhalfjarige beleg van Sarajevo. Aanklager Richard Goldstone verklaarde echter dat hij niet genoeg bewijs heeft om Krsmanovic aan te klagen, ook al doordat Krsmanovic iedere mede werking aan het tribunaal heeft geweigerd. Zijn berechting kan nu eventueel in Sarajevo plaatsvin den. De Bosnische autoriteiten kunnen de kolonel vier jaar lang zonder aanklacht vasthouden. Tenminste 77 mensen zijn omgekomen bij een brand in een win kelcentrum in de Indonesische stad Bogor. Dertig mensen liepen verwondingen op, deelde de politie mee. De politie houdt er reke ning mee dat het aantal slachtoffers zal oplopen. De brandweer had de brand pas na zeventien uur onder controle. De brand bracht een enorme mensenmenigte op de been (zie foto). Het vuur woedde in het drie etages tellende winkelcomplex Ke bon Kembang en de aangrenzende markt Pasar Anyar. De door veel toeristen bezochte stad ligt in de heuvels in het westen van Java, op 60 kilometer van Jakarta. Op de derde etage was het grootwinkelbedrijf Ramayana geves tigd. De tweede en de eerste verdieping werden bezet door onge veer 2000 winkels en stalletjes met kleding, levensmiddelen en andere goederen. De brand brak 's morgens uit. De meeste slachtoffers zijn vrou wen en mannen die bij Ramayana werkten en het openstellen van de winkel voorbereidden. Veel lijken waren zo verbrand dat identificatie onmogelijk is. De Indonesische politie stelt een on derzoek in. Turijn (rtr/afp) - De Europese leiders hebben gisteren tijdens hun top in Turijn steun toegezegd aan Groot-Brittannië, dat ge troffen is door de gekke-koeienziekte. Maar vooralsnog houden ze de hand op de knip. foto afp Hamburg (afp) - „Nederland toont niet de bereidheid of de kracht zijn drugsbeleid te veran deren." Zo bekritiseerde de Duit se minister van Binnenlandse Za ken Kanther gisteren het Neder landse drugsbeleid. Eerder had den andere Duitse bewindslieden al kritiek geuit. Kanther wees er op dat 81,2 procent van de in be slag genomen drugs in Duitsland uit Nederland komt. Met de an dere Schengen-landen wil hij naar middelen zoeken om de ge volgen van de houding van Den Haag in te perken. De Britse premier Major kan op Europese financiële hulp rekenen bij de oplossing van de crisis. De hoogte van de bijdrage van de partners hangt echter af van de bewijzen die de Britse regering kan leveren dat ze er de afgelo- (AD VERTE NTIE) (ADVERTENTIE) Van onze redactie buitenland Turijn - De regeringsconfe rentie over de toekomst van de Europese Unie is gisteren aar- reiend uit de startblokken ge gaan. In Turijn waren er vele mooie woorden, maar - zoals renvacht - nog weinig daden. Ee stevige impuls voor een Europees werkgelegenheids- Meid, waarop het Italiaanse voorzitterschap vurig had ge hoopt, bleef uit. Jtorkgelegenheid komt bovenaan Europese agenda te staan en j h'j de top in juni in Florence ®ePgaand worden besproken, zo "«loten de regeringsleiders. Ze vujren echter vooralsnog geen ta geld vrijmaken voor Euro pese projecten die banen zouden Kunnen scheppen. e wens van de Europese Com- jnissie om een werkgelegenheids- ustuk in het nieuwe Europe se verdrag op te nemen, kreeg geen onvoorwaardelijke steun. In een speciale verklaring bevestig den de leiders slechts het creëren fan werk te beschouwen als een 'noriteit. fet de Economische en Monetai- P Unie (EMU) moet werkgele- eid^ een 'gezichtsbepalend s®ent zijn in het Europees be ft ze' Premier Kok. Maar de ftien landen mogen hun pro- men van werkloosheid en ta- I 'de economische groei niet af stelen op Europa en de Unie De twee Europese kemphanen naast elkaar na aankomst in Turijn voor de Eurotop: de Franse president Chirac niddenen premier Kok. Links vooraan de Italiaanse premier Dini. De Neder landse en Franse delegaties kwamen gisteren al overeen, na Pasen een onderlinge top te houden om de door de drugsperikelen verstoorde relatie te verbeteren. foto epa tot zondebok maken, waar schuwde Kok. Het Europees werkgelegenheids beleid moet voorrang krijgen, echter niet ten koste van alles. Volgens de Nederlandse premier mag er niet worden getornd aan de voorwaarden voor de toetre ding tot de EMU. Hij wil er niet extra voor betalen en wenst ook geen extra bevoegdheden te ge ven aan Brussel. De regeringsleiders stelden in Turijn met name de hoofdlijnen vast voor de toekomst- of rege ringsconferentie, die zeker een jaar duurt en waarschijnlijk wordt afgerond onder het Neder lands voorzitterschap. Deze con ferentie moet de noodzakelijke hervormingen bewerkstelligen om de Unie gereed te maken voor uitbreiding met een tiental Mid den- en Oost-Europese landen. Ondanks de 'accentverschillen' binnen de paarse coalitie over het Europees beleid, zien Kok en mi nister van Buitenlandse Zaken Van Mierlo de 'zware klus' met vertrouwen tegemoet. Het kabi net, ook de WD-ministers, zitten op één lijn, onderstreepten bei den. Op Europees niveau liggen de za ken moeilijker, concludeerde Van Mierlo na afloop van de eerste sessie van de regeringsconferen tie, waaraan alleen de ministers van Buitenlandse Zaken en hun onderhandelaars (voor Neder land staatssecretaris Patijn) deelnamen. Tijdens de zitting bleek hoezeer de meningen tussen de lidstaten uiteenlopen. Als landen zich niet flexibel opstellen en bereid zijn hun eigen gelijk op te geven, is de regeringsconferentie tot misluk ken gedoemd, waarschuwde hij. Het grootste obstakel is volgens hem Groot-Brittannië, 'dat een diep wantrouwen koestert tegen over de Unie'. Hij hoopt dat de steun van de Europese partners in het gekke-koeiendrama de Britten positiever zal stemmen. Er staat veel op het spel, want het vertrouwen van de burgers in Europa en het Europees leider schap kalft af, aldus Van Mierlo. pen vijf a tien jaar alles aan heeft gedaan de ziekte uit. te bannen, verklaarde premier Kok na af loop. Volgens Kok bestaan er twijfels over de handelwijze van de Brit ten. Vooral waar het gaat om de uitvoering van de maatregelen om de gekke-koeienziekte tegen te gaan, zou Londen mogelijk ste ken hebben laten vallen, zeggen diplomaten. „We hebben natuur lijk geen blanco cheque getekend. We willen eerst meer informatie wat de Britten zelf hebben ge daan sinds 1986 om het probleem tot een oplossing te brengen," zei de Nederlandse premier. Major, wiens regering zeer ver zwakt is, reagerde positief en was duidelijk blij met de Europese steunbetuigingen. Eerder had de Italiaanse premier Dini, gastheer van de top, Major al een hart on der de riem gestoken. Hij ver klaarde dat de gekkekoeienziekte niet louter een Brits probleem is, dat de media de zaak opblazen en dat er geen duidelijk weten schappelijk bewijs is dat de ziek te overdraagbaar is op mensen. Diplomaten verwachten dat Lon den zeker tientallen miljoenen ecu's steun krijgt. Volgens een voorlopige berekening zou er on geveer 135 miljoen ecu nodig zijn om de veehouders te vergoeden voor het vernietigen van de 600.000 a 700.000 runderen, ouder dan 30 maanden die de ziekte onder de leden kunnen hebben. Dat geld is er binnen de landbouwfondsen. De Europese ministers van Landbouw zullen maandag in Luxemburg daarover overleggen. Jakarta - Tijdens een gevangenisoproer in de Indonesische stad Medan zijn zes gedetineerden, onder wie twee leden van de af scheidingsbeweging in Aceh, door verbranding om het leven ge komen. Ongeveer 600 medegevangenen waren betrokken bij het incident in de gevangenis Tanjung Gusta, waar 4e slachtoffers in een cel met brandende matrassen en kussens werden gestopt: Troepen van het Indonesische leger en de politie maakten later een eind aan de opstand. Het ging kennelijk om een afrekening onder gedetineerden onderling. Johannesburg - Het Zuid-Afrikaanse hooggerechtshof heeft gis teren negen blanke rechts-extremisten schuldig bevonden aan moord. Zij worden verantwoordelijk gehouden voor een reeks aanslagen in 1994, kort voor de multi-raeiale verkiezingen, die aan tenminste twintig mensen het leven heeft gekost. De negen behoren tot de Afrikaner Weerstandbeweging van Eugène Terre Blanche. Vijf anderen werden schuldig bevonden het fabriceren van bommen, die bij de aanslagen werden gebruikt. Maandag wordt de strafmaat uitgesproken. New York - De joodse tegoeden die sinds de Tweede Wereldoor log op de bank in Zwitserland vaststaan, zijn veel hoger dan de banken tot dusver hebben gemeld. Het Joodse Wereldcongres zegt dat het Amerikaanse documenten heeft gevonden die dit be wijzen. Op de Zwitserse banken staan nog steeds rekeningen van joden die tijdens de oorlog door de nazi's zijn vermoord. De Ver eniging van Zwitserse Bankiers zei vorige maand dart het om 775 niet opgeëiste rekeningen gaat waar in totaal J3 miljoen dollar op staat. Volgens het WJC gaat het echter om miljardenbedragen. Het geld was voornamelijk door joden gestort uit Nederland, Frankrijk, Denemarken en Oosteuropese landen. Freetown - De militairen die het Afrikaanse Sierra Leone vier jaar lang hebben geregeerd, hebben gisteren de macht overge dragen aan president Ahmad Tejan Kabbah. Tijdens een plech tigheid in de hoofdstad Freetown droeg de vertrekkende presi dent Maada Bio, de macht over aan de S4-jarige Tejan Kabbah, wiens partij deze maand de verkiezingen won. De vroegere Brit se kolonie wordt al jaren geteisterd door een burgeroorlog. Het geweld heeft aan 10.600 mensen het leven gekost. Ongeveer de helft van de vier miljoen inwoners is op de vlucht geslagen. Cape Canaveral - Het Amerikaanse ruimteveer Atlantis heeft zich gisteren losgekoppeld van het Rusaische ruimt natation Mir om terug te keren naar de aarde. Vandamg maet de Atlantis op aarde terugkeren; een dag eerder dan gepland, «adat voor mor gen mist is voorspeld rond het landingsgebied Kennedy Space Center. Bovendien zijn er problemen door een lekkage in een van de drie hydraulische systemen. Atlantis, dat vier mannen en twee vrouwen aan boord heeft, is sinds zondag gekoppeld geweest aan de Mir. Het veer laat een astronaut achter op het ruimtestation: biochemica Shannon Lucid. Den Haag - Vlak voordat de Russische president Boris Jeltsin met een nieuw voorstel voor Tsjetsjenië komt, heeft een drietal belangrijke adviseurs van de Russische president zich gisteren akkoord verklaard met een terugtrekking van de Russische troe pen en een vergelijk met de Tsjetsjeense leider Doedajev. Dat bleek na afloop van overleg in Den Haag dat afgevaardigden van de republiek Tsjetsjenië en de Russische Federatie de afgelopen dagen hebben gevoerd. Het overleg leverde een plan van tien punten op dat mikt op een vergelijk met Doedajev. Of Jeltsin het ermee eens is, moet mor gen blijken. Brescia - Een rechtbank in Brescia heeft gistere*» bepaald dat de vroegere onderzoeksrechter Di Pietro niet wordt vervolgd we gens machtsmisbruik. De Italiaanse rechter deed uitspraak in de „laatste zaak tegen Di Pietro. De vorige twee keer viel het oordeel net zo uit. Di Pietro werd ervan beschuldigd dat hij gunsten voor zichzelf en vrienden had afgedwongen. Hij was tot eind 1994 het boegbeeld van de anti-corruptie-campagne Schone Handen. Quito - Een krachtige aardbeving in het midden van Eeuador heeft aan ongeveer vijftig mensen het leven geko6t. Meer dan honderd inwoners liepen verwondingen op. De meeste slachtof fers vielen in Pujuli, in het westen van de provincie Cotopaxi, 160 km ten zuiden van de hoofdstad Quito. Ze raakten bedolven on der het puin van hun ingestorte woningen. „De halve stad is ver woest," zei een woordvoerder. Moskoa (ap) - Rusland heeft gisteren een akkoord gesloten met de drie ex-Sovjet-republieken Wit-Rusland, Kazachstan en Kirgizië over verregaande samenwerking. De Russische presi dent Boris Jeltsin nam eventuele protesten tegen het herstel van de oude Sovjet-verhoudingen meteen de wind uit de zeilen. Het akkoord komt twee weken nadat het Russische parlement had opgeroepen tot het herstel van de Sovjet-Unie. De vier lan den willen de samenwerking op alle gebieden verbeteren: poli tiek, economisch en cultureel. Bovendien hebben ze voorge steld een gezamenlijke munt in te voeren. Het akkoord lijkt ech ter voorlopig van symbolisch en vooral politiek belang. Want de campagne voor de pre sidentsverkiezingen van juni, wanneer president Jeltsin her kozen hoopt te worden, is in vol le gang. In die campagne zijn de verhoudingen met de ex-Sovjet republieken uitgegroeid tot een hoofdthema. Veel kiezers heb ben heimwee naar de Sovjet- Unie en sternen de kandidaten die voor herintegratie pleiten. Naar verwachting zal Rusland maandag met Wit-Rusland een apart unieverdrag sluiten. Die unie zal beide landen sterk aan eikaar binden, maar van een vol ledige samensmelting zal geen sprake zijn. De oppoaitie in Wit-Rusland protesteert omdat de unie de on afhankelijkheid in gevaar zou brengen. (ADVERTENTIE) Het stads- eri streekvervoer brengt u waar u wezen wilt. Niet alleen naar uw werk, maar zeker ook als u een dagje uit wilt. Voor maar ƒ24,- kunt u een dagkaart kopen bij de buschauffeur waarmee u in iodere stads en streekbus kunt stappen (excl. Intertiner). Kinderen van 4 t/m 11 jaar en houders van een Pas 65+ betalen slechts de helft van de prijs. Voor informatie over de dienstregeling van het Openbaar Vervoer kunt u terecht bij: Maar er zijn wel eens momenten waarop je met de auto erop uit wilt. De vraog is of u daarvoor een eigen auto moot hebben. Voor wie op zeek ie naar eaa food alternatief, ie ANWB Awee op Afroop eon uitkomst. Met een abonnement beschikt u op die momenten dat u met de auto weg wift over een auto in topconditie, mot dag on nacht recht op hulp van de Wegenwacht en de ANWB Alarmcentrale. In u betaalt natuurlijk alleen voor de dagen dat u die auto gebruikt. OV Reisinformatie: 06 - 9292 (50 et. per minuut) Voor moor informatie: (gratis)

de Stem | 1996 | | pagina 5