F abrikanten zwichten voor Borst (Git u nieuw, Tdïi Kabinet sluit strafrechtelijk onderzoek tegen recherche niet uit Land- en tuinbouwers gebruiken minder gif Kedichem hermetisch afgesloten Rood verbaasd over kritiek op CTSV-rapport Bellen? Even tot 0 tellen. Gijzelii gevat vrede Europ< Flink Nederland Vooral top-ambtenaren krijgen extraatje Pi DE STEM BINNENLAND DE STEM COMMENTAAR Medicijnen fors goedkoper 'Kritiek op Tommei ging te ver' Drietal pleegt 150 inbraken BINNENLAND KORT ABOP en NGL willen 4,5 procent Bossche lokale omroep uit de lucht AbvaKabo akkoord met flexibel pensioen 'Ministeries eind december dicht' PËSTEM ZATERDAG 30 MAART 1996 Den Haag (anp) - Het is niet uitge sloten dat Justitie een strafrechtelijk onderzoek begint naar de gang van zaken bij de criminele inlichtingen dienst (CID) van het politiekorps Kennemerland. Vice-premier Dijkstal opperde die moge lijkheid gisteren na de wekelijkse minis terraadsvergadering. Dijkstal plaatste zijn opmerking in het kader van een omvangrijk onderzoek door de rijksrecherche, die een jaar gele den opdracht kreeg de handel en wandel van de Haarlemse CID tegen het licht te houden. Minister Sorgdrager van Justi tie heeft het eindrapport van de rijksre cherche gisteren voor aanvang van het kabinetsberaad ontvangen. De vice-premier wilde niet ingaan op de bevindingen. Hij vindt dat rijksrecher che-onderzoeken altijd geheim moeten blijven. Het grootste onderzoek dat 'de politie binnen de politie' ooit heeft uitge voerd, staat bol van de namen. Dijkstal wil niet dat die personen door publiciteit voortijdig worden beschadigd. Dat ver zwakt de positie van het Rijk bij de amb tenarenrechter, meent hij. De Kamercommissie voor Justitie krijgt volgende week vertrouwelijk inzage in de rapportage. De bewindsman ziet dit niet als handicap voor het aanstaande debat over de parlementaire enquête op sporingsmethoden. Hij denkt dat de Ka mer een goed oordeel over de werkwijze van de Haarlemse CID kan vellen op ba sis van de bevindingen van de commis sie-Van Traa. Die heeft vastgesteld dat de vroegere CID-rechercheurs Langendoen en Van Vondel jarenlang drugs op de Neder landse markt hebben laten komen in de ij dele hoop de topfiguren van criminele organisaties te kunnen arresteren. Bij die geheime operaties, waarvan vrijwel niemand - voor zover tot dusver bekend - op de hoogte was, gingen miljoenenbe dragen om. Het duo heeft minister Sorg drager ertoe weten te bewegen om een van de CID-informanten uit de onderwe reld'twee miljoen gulden te geven. De man wilde in het buitenland een nieuw leven beginnen omdat zijn criminele za kenpartners erachter waren gekomen dat hij voor de recherche werkte. De rijksrecherche zou hebben ontdekt dat de van overheidswege tot miljonair ver heven informant nog steeds in de Neder landse drugshandel actief is. De commissie-Van Traa heeft bij het Openbaar Ministerie in Den Haag een aanklacht wegens meineed tegen Lang endoen en Van Vondel ingediend. De en quêtecommissie verdenkt het tweetal er van in hun openbare verhoren met opzet te hebben gelogen over de criminele geldstromen waarmee zij werkten. Het Haagse OM wilde gisteren nog niet zeggen of het de beide mannen daadwer kelijk gaat vervolgen. Van onze Haagse redactie Den Haag - Fabrikanten van geneesmiddelen en groothandel garanderen dat zij hun prijzen vrijwillig met 20 procent verla gen. Dat levert een besparing op van 700 miljoen gulden per jaar. Met deze harde toezegging hoopt de bedrijfstak een prij zenwet te voorkomen. In Nederland zijn medicijnen ge middeld 20 procent duurder dan in omliggende landen als België, Frankrijk, Groot-Brittannië, en Duitsland. Minister Borst van Volksgezondheid wil die situatie gelijk trekken. Omdat de sector daar moeilijk over deed, heeft zij een wet laten opstellen waarmee ze prijsverlagingen kan afdwin gen. Deze wet, die nu bij het par lement ligt, kan op korte termijn van kracht worden. De bedrijfstak (fabrikanten en groothandel) wil nu alsnog een overeenkomst sluiten met Borst waarin de beoogde besparing van 700 miljoen per jaar zwart op wit wordt vastgelegd. Dit convenant zou een looptijd van vijf jaar moeten hebben. Op verzoek van de farmaceu tische sector heeft een onafhan kelijke commissie onder leiding van prof. dr. A. van der Zwan on derzocht hoe besparingen zijn te bereiken. Gisteren kreeg Borst het het eindrapport van deze commissie overhandigd. De commissie'sfèlfdat de prijzen structureel met 525 miljoen gul den omlaag kunnen. Meer con- currentié levert de fésterende 175 miljoen op. Om dat te stimuleren wil Van der Zwan nieuwe vormen van distributie mogelijk maken. Medicijnen op recept worden nu alleen door de apothekers en apo- theekhoudende huisartsen ver strekt. De fabrikanten zouden hun producten graag ook buiten dat circuit aan de man/vrouw willen brengen. Ziekenfondsen en particuliere verzekeraars zouden zelf moeten bepalen welke medicijnen ze wil len vergoeden en tegen welke prijs, vindt Van der Zwan. Dat regelt de overheid nu nog cen traal. Dit zou wel een wetswijzi ging vergen. De commissie stelt verder dat meer nieuwe genees middelen voor vergoeding in aan merking moeten komen dan nu het geval is. Van der Zwan vindt dat overheid en bedrijfstak op korte termijn moeten praten over zijn voorstel len. „Het moet mogelijk zijn snel overeenstemming te bereiken," luidt zijn verwachting. In een aantal gevallen betekent de wettelijk vastgestelde prijs een veel forsere verlaging dan 20 procent. Zo daalde de prijs van een middel tegen diabetes met 65 procent en die van een reuma middel met 60 procent. Een me dicijn tegen misselij kheid'iï m de nieuwe regeling 61 procent goed koper, terwijl een middeltje tegen darmkrampjes 54 procent in maximumprijs is gezakt. Daartegenover staat wel dat sommige medicijnen juist iets meer mogen kosten omdat ze in omringende landen ook duurder zijn. Voorburg (anp) - De land- en tuinbouw heeft de afgelopen jaren aanzienlijk minder gif Van onze Haagse redactie Den Haag - De kritiek van PvdA-Kamerlid Duives- teijn op staatssecretaris Tommei was over de schreef. Vice-premier Dijkstal, die vindt dat het politiek 'vrij ver mag gaan', vindt dat Duiveste- ijn 'teveel op de man' heeft gespeeld. Dijkstal zei dit gisteren na afloop van de wekelijkse mi nisterraad. „Een fikse dis cussie hoort bij het dualis me," aldus Dijkstal. „Maar kritiek op de persoon gaat te ver. Er moet op de bal wor den gespeeld, niet op de man." Duivesteijn heeft D66- staatssecretaris Tommei de afgelopen weken fors bekri tiseerd over het volkshuis vestingsbeleid. Volgens hem is er sprake van een crisis in de volkshuisvesting. Hij ver wijt Tommei daar niets tegen te willen doen. De D66-top nam Tommei eerder deze week al in be scherming tegen de PvdA- aanvallen. Minister Van Mierlo en fractieleider Wolf- fensperger zeiden dat Dui vesteijn zijn toon moet mati gen. Ook Duivesteijns eigen fractieleider Wallage zei dat Duivesteijn zich vooral tot de inhoud moet beperken. Volgens Dijkstal heeft Dui vesteijn inmiddels zijn lesje geleerd. „Ik weet zeker dat alle uitspraken goed tot hem zijn doorgedrongen," aldus Dijkstal. gebruikt dan voorheen. Daar door was ook de uitstoot van gif naar het oppervlaktewater vorig jaar circa 72 procent minder dan in de periode tus sen 1984 en 1988. Dat heeft R. Woittiez, voorzitter van een commissie van deskundi gen, gisteren bekendgemaakt. In de tweede helft van de jaren tachtig kwam jaarlijks zo'n 162.000 kilo gif terecht in sloten of andere oppervlaktewater. Vo rig jaar was dat 'slechts' 46.000 kilo. „Er is dus onomstotelijk sprake van een verbetering", al dus Woittiez. „Maar de landbouw is nog niet klaar." De sector heeft namelijk met de overheid afgesproken de gifuit- stoot nog verder terug te dringen. Voor 2000 is een reductie afge sproken tot 16.000 kilo. „Dat zal nog ingewikkelde en misschien ook pijnlijke maatregelen vra gen", kondigde de deskundige aan. De forse vermindering van uit stoot van bestrijdingsmiddelen betekent niet dat ook de meest schadelijke stoffen niet langer in het milieu komen. Bij de bereke ning van hoeveel minder gif is weggelekt tellen de deskundigen namelijk al het gif, uitgedrukt in kilo's, bij elkaar op, ongeacht of het gaat om schadelijk of heel schadelijk spul. Leeuwarden - Met de aanhou ding van drie Leeuwarders van 26, 21 en 20 jaar oud zijn 150 in braken in Leeuwarden en omge ving opgelost. De politie schat de totale ont vreemde waarde op een kwart miljoen gulden. De drie, allen verslaafd aan harddrugs, hadden het vooral gemunt op audio- en videoapparatuur, cheques, bank- pasjes en geld. Ook pikten ze 300 cd's uit een ra diostudio van het Medisch Cen trum Leeuwarden. De drie heb ben bekend. RONDOM DE gekke-koeienziekte spelen zich taferelen af diet" dit soort affaires vaker aan de orde zijn. Wetenschappers. I functionarissen van allerlei betrokken organisaties vliegen kaar duchtig in de haren. De Wereld Gezondheids Organisatie noemt de uitgebroken na niek niet gerechtvaardigd, de Europese poot van het instituut I wijst daarentegen op de eventuele ernstige gevolgen bij h! I eten van Brits rundvlees. Het valt niet mee om uit het ontstane scala aan meningen ve- antwoorde conclusies te trekken. Het exportverbod van deEf ropese Unie op Brits rundvlees is een verstandige zet gewï' ken. Het consumeren van dit vlees kan gevaar opleveren voor de volksgezondheid. Zo lang voor die stelling geen tegenbe wijs is gevonden, moet de lijn van voorzichtigheid worden op hanteerd. Je kunt daarbij ook overdrijven. De Nederlandse minister Van Aartsen van landbouw, lijkt met zijn besluit om 64.000 kak ren te vernietigen die de afgelopen maanden uit Groot-Brital nië zijn ingevoerd, de grens van de realiteit te hebben over schreden. Nederland staat voorlopig alleen. De overige Europese landen hebben vol onbegrip op het Nederlandse voornemen gerei geerd. Wetenschappers verwerpen het initiatief. Zij zeggen dat de ziekte bij beesten van amper een half jaar eenvoudigweq niet kan voorkomen. De publieke opinie heeft zich eveneensfel gekeerd tegen tegen de massale vernietigingsactie van leven! 2] de wezens. Blijft de vraag waarom Van Aartsen zonodig flinker heeft wil len zijn dan de overige Europese lidstaten, die zonder manke, ren het exportverbod hebben gesteund. Waarom niet gewacht op een gezamenlijk Europees standpunt? Het antwoord is heel simpel. Van Aartsen wil de afnemers van Nederlands vlees la ten zien dat ons product vrij is van alle smetten. De prijs die ervoor betaald moet worden, het laten vernietigen van 64.000 kalveren, wordt op de koop toegenomen. Evenals het gegeven dat Nederland niet veel solidariteit toont met hei toch al zo zwaar getroffen Engeland. De koopman heeft hel weer eens gewonnen van de dominee. De politie heeft met ingang van gisterochtend negen uur het Zuid-Hollandse dorp Kedichem afgesloten met hekken. Agenten patrouilleren overal in de gemeente. Burgemeester Van Veelen van Kedichem heeft tot deze maatre gel besloten om te verhinderen dat het vandaag tijdens een de monstratie van aanhangers van de extreem-rechtse partij CP'86 tot ongeregeldheden komt. Vandaag is het precies tien jaar geleden dat anti-fascisten en CP'86'ers in Kedichem met elkaar slaags raakten. De gemeente is nog tot vanavond zes uur 'op slot'. foto anp Door Harry Coerver Den Haag - Professor Rood is hogelijk verbaasd over de kritiek die Haagse po litici leveren op zijn adviesjover de pro blemen bij het College van Toezicht So ciale Verzekeringen (CTSV). Staatssecretaris Linschoten (Sociale Za ken), op wiens verzoek Rood het advies op stelde, en ook sommige politieke partijen le verden deze week tijdens een debat in de Tweede Kamer kritiek op het advies. Het advies speelde een belangrijke rol in de ontwikkelingen die tenslotte leidden tot het aanbieden van het ontslag door de drie CTSV-bestuurders Van Leeuwen, Van Ot- terloo en van Rooijen. Rood, hoogleraar so ciaal recht aan de Rijksuniversiteit in Lei den, kreeg in februari van de staatssecreta ris de opdracht om hem te adviseren. Het advies dat hij binnen drie weken opstelde, is inmiddels openbaar gemaakt en bleek ver nietigende teksten te bevatten over het het functioneren van het driehoofdige bestuur van het CTSV. Ook maakte Rood kritische kanttekeningen bij de rol van het ministerie van Sociale Zaken zelf. Eerder deze week liet Linschoten tijdens een kamerdebat mer ken weinig waardering te hebben voor het advies van Rood. Deze zou geen 'hoor en we derhoor' hebben toegepast. Die kritiek kwam ook van het bestuur van het CTSV. Rood verwerpt die kritiek. „Hoor en wederhoor is een begrip uit de rechtspraak. Mijn onderzoek moest met gro te snelheid gebeuren en was zeker geen rechterlijke uitspraak." Rood wijst erop dat hij het bestuur wel degelijk de gelegenheid heeft gegeven om te reageren op zijn bevin dingen. „Ik heb aan het begin van het onderzoek met het bestuur gesproken en aan het einde van het onderzoek. De bestuursleden waren echter tijdens dat tweede gesprek niet alle drie bereid commentaar te leveren." PvdA-Kamerlid Van Nieuwenhoven kriti seerde de aanpak van Rood deze week tij dens een kamerdebat door te wijzen op het hoog 'story-tell'-karakter van zijn advies. Daarmee bedoelt zij dat het advies vol staat met talloze anonieme, maar uiterst negatie ve, uitspraken van allerlei betrokkenen bin nen en buiten het CTSV. Volgens het kamer lid heb je daar weinig aan, omdat je niet kunt inschatten wat dé uitspraken waard zijn. Je weet immers niet van wie de uitspra ken zijn. Volgens Rood had hij geen andere keuze. „Ik moest absolute anonimiteit beloven an ders had ik geen enkele uitspraak gekregen van wie dan ook." Rood begrijpt de geringe waardering van Linschoten voor zijn advies niet. „Voordat het advies werd uitgebracht, heb ik er nog met hem over gesproken. Ik heb toen niet begrepen dat hij ontevreden was over de manier waarop ik het had aange pakt. Ik denk dat Linschoten politieke argu menten heeft om te reageren zoals hij rea geert. Ik heb bij het opstellen van het advies niet gekeken of het advies de politiek wel of niet welgevallig zou zijn. Er staan dan ook kritische opmerkingen in over het departe ment van Linschoten. Dat Linschoten dit soort opmerkingen niet leuk vindt, kan ik goed begrijpen." Amersfoort - Het salaris van onderwijspersoneel moet met 4.5 procent omhoog, vinden de samenwerkende onderwijsbonden ABOP en NGL. Ook willen zij dat mensen in het onderwijs gemid deld 36 uur per week gaan werken, zodat de werkdruk eindelijk omlaag kan. Verder eisen de bonden handhaving van de speciale regelingen voor ouder personeel om korter te kunnen werken zon-1| der het evenredig inleveren van loon. Dit zijn de belangrijkste punten waarmee de twee bonden, die op J j 1 januari 1997 fuseren, de onderhandelingen voor een nieuwe cao met minister Ritzen (Onderwijs) ingaan. Volgens ABOP-onder- handelaar Van der Kolk gaat het om 'harde eisen', waar de bon den weinig op willen inleveren. Den Bosch - De Bossche Lokale Omroepstichting (Blos) is door de j rechtbank in Den Bosch failliet verklaard. Dat heeft de griffier van de faillissementskamer van de rechtbank gisteren bevestigd De televisiezender Blos, een grotendeels van subsidie afhankelijk bedrijf met een schuld van ruim 350.000 gulden, balanceerde al geruime tijd op de rand van de afgrond. Doorslaggevend voor het failissement was de weigering donder dag van de gemeenteraad van Den Bosch om in te stemmen met een aanvullende subsidie. Bij de Blos werken 12 betaalde krach-1 tenen 1£5 vrijwilligers,wUvlJU „J Den Haag - De achterban vap de AbvaKabo gaat akkeppd met de invoering van een flexibel pensioen voor ambtenaren. Dit systeem moet de huidige vut- en pensioenregeling vervangen. Eerder al stemden de CFO-leden voor de regeling. De leden van de grootste vakbond willen wel dat er een betere I overgangsregeling komt. Een kleine groep levert in de ogen van de bondsleden te veel in bij de overgang van het oude naar het nieu we pensioensysteem. In het nieuwe systeem wordt namelijk de re- j geling afgeschaft waarbij men na 40 dienstjaren met pensioen kan. Den Haag - Het is volgens minister Dijkstal van Binnenlandse Zaken geen gek idee om de ministeries tussen kerst en oud op, nieuw te sluiten. In de praktijk is het eigenlijk al zover," aldus Dijkstal in een reactie op de onderhandelingen over arbeidstijd verkorting voor ambtenaren. De onderhandelaar namens Binnenlandse Zaken bracht gistere het idee naar buiten om de 36-urige werkweek te bereiken via het gedurende twee weken op slot doen van de ministeries. De ambte- narencentrales zijn er fel tegen gekant. Verkorting van de be drijfstijd om de 36-urige werkweek te bereiken is volgens hen uit-1 gesloten. Algemene Rekenkamer nam zes ministeries onder de loep Door Carla Joosten Den Haag - Gouden hand drukken mogen dan wel voor de nodige opwinding zorgen in politiek Den Haag, de ex traatjes die de overheid uit deelt aan zittende ambtenaren mogen er ook zijn. (ADVERTENTIE) De Algemene Rekenkamer nam zes ministeries onder de loep en die bleken in 1993 ruim 31 mil joen gulden aan extra beloningen te hebben uitgekeerd. En wat blijkt: relatief gezien ko men de gratificaties het meest bij topambtenaren terecht. Vooral bij Economische Zaken en Financiën is dat het geval. Jaar in jaar uit ontvangen dezelfde amb tenaren daar bovenop hun salaris gratificaties van duizenden gul dens. De echte toppers toucheren 20.000 gulden extra. Zo niet op het ministerie van So ciale Zaken en Werkgelegenheid. Dat departement doet zijn naam eer aan door de extraatjes even wichtig te verdelen over alle sala risschalen. Het ministerie van Buitenlandse Zaken is helemaal een outsider: daar profiteren vooral de lagere ambtenaren van extra betalingen van gemiddeld 440 gulden. Gratificaties Het rijk kent drie beloningsrege lingen: 'gratificaties bij loffelijke dienstverrichting', 'gratificaties bij bijzondere prestaties' en 'toe lagen wegens zeer goede of uit stekende functievervulling'. Behalve goed prestereren is in de praktijk ook de schaarste op de arbeidsmarkt een belangrijk cri terium. Sommige ambtenaren zijn zo schaars dat het bedrijfsle ven hen, al zwaaiend met een aanlokkelijk salarisbod, voor de neus van de minister wegkaapt. Vooral financieel-economische en fiscale functionarissen zijn ge wild. Het is daarom niet verwonderlijk dat bijvoorbeeld de Belasting dienst en het ministerie van Fi nanciën deze topfunctionarissen jaarlijks iets extra's toestoppen om hen voor de publieke dienst te behouden. Levendig Voorzitter Koning van de Alge mene Rekenkamer kan zich dat zelfs levendig voorstellen. De voormalig staatssecretaris van Financiën wist ooit nog eens op die manier een belastinginspec teur binnenboord te houden die alles wist van heffingen op olie. Maar het systeem is volgens de zelfde Koning uit zijn voegen ge groeid. Niet dat ministeries over de schreef gaan, maar ze passen de regels wel willekeurig en geheel naar eigen inzichten toe. Van 'be wust belonen' is nauwelijks spra ke meer: dezelfde ambtenaren ontvangen vaak jaren op rij het zelfde extraatje en een deel profi teert zelfs van meerdere regelin gen. Maar hoger ingeschaalden zijn nu eenmaal moeilijk te krijgen èn te behouden, verdedigt minister Wijers (Economische Zaken) de praktijk op zijn ministerie. Extra beloningen kunnen compensatie bieden. En iemand die goed func tioneert, doet dat veelal jaren achter elkaar. Wijers vindt het dan niet meer dan logisch om zo iemand extra te blijven belonen. De Rekenkamer heeft daar geen verweer tegen, maar houdt vol dat er meer duidelijkheid moet komen. Echt ongerust maakt 'de contro leur van de overheid' zich over ambtelijke fraude en corruptie. Sinds 1990 zijn 90 ambtenaren van departementen om die reden bestraft. Maar het beleid om te voorkomen dat ambtenaren zich laten omko pen of geld achterover drukken, staat nog in de kinderschoenen. En dat terwijl de overheid steeds meer de markt op wil en het risi co toeneemt dat ambtenaren en bestuurders over de schreef gaan. Bij zeven van de dertien ministe ries moeten ambtenaren melding maken van nevenfuncties die ze in diensttijd uitoefenen. Grens Richtlijnen voor het aannemen van geschenken van relaties be staan op zes departementen. Slechts drie hebben een grens voor de waarde van cadeaus: deze mogen 50 of 75 gulden kosten. Verbieden dat ambtenaren ook maar iets van derden mogen aan nemen en hen attenties als een agenda of fles wijn laten terug sturen, is volgens de Rekenkamer niet reëel. Maar er moeten wel regels voor alle ministeries komen. Voorzitter Koning: „Elke corrup te ambtenaar is er een te veel. Het ondermijnt het vertrouwen van de burger in de overheid en dat moeten we zoveel mogelijk voor komen." F® Vanaf 10 april gelden alleen de nieuwe telefoonnummers. Ook als u lokaal belt, zult u vanaf die datum nieuwe nummers moeten gebruiken. Dit kan mèt of zonder netnummer. Dus als u lokaal belt, is tot zes of zeven tellen ook voldoende. Mocht u nog vragen hebben over de nummerwijziging, dan kunt u het gratis informatienummer bellen: 06-0096. Brussel (anp/ap) - Een ster heeft gisteren in e Kortrijk twee vrouwen „af zich 's avonds ove rische politie. Devrou rise echtgenote van ee de huishoudster, kwan vrij- Volgens de politie was d van een bende, waarvan vanuit Roubaix twee led Van onze redactie buitenl Sarajevo - De politie ir nis voor het vredesproi torpederen de geünifor jn opdracht, belangrijk Dat zeggen diplomaten Verenigde Naties en de vredesmacht IFOR in Bos internationale politiemac de VN heeft nauwelijks m om tegen de politie van c lim-Kroatische Federatie treden, wordt gezegd. De troepenmacht beperkt dreigementen en treedt ho incidenteel op. Het vredesproces verkeert gevoelige fase. De lijst vai standers in eigen gelederer moslim-Kroatische feder naar de mening van dipl en politici nu duidelijk lan die van de voorstanders. In de buitenwijk Hidza va jevo werden de VN-poli sen, die moeten toezien plaatselijke politie, openl blameerd. Ze mochten de 1 niet meer in en geen stuk zien. NAVO-soldaten en - functionarissen hadden de rajevo door de moslims neerde federale politie no goed twee weken geleden voorheen door Serviërs be stadsdeel begeleid. „Hier geheim," zegt de chef van politie, Detlef Buwitt. Ji soort politiewerk moeten mensen controleren. Dat ook dringend nodig: mosli: tiemensen hebben deelgi aan overvallen op Serviërs In het hele land perken controleposten van de polit Dayton overeengekomen gingsvrijheid van de men Alleen al de afgelopen dag< ben IFOR-soldaten meer d, tig controleposten verv waar onbevoegd tol werd De terugkeer van minde wordt zo onmogelijk ge klaagt de VN-vluchtelinge nisatie in Sarajevo. Van het recht onaangekond vangenissen te inspecterei de internationale politi, nog geen enkele keer gebru: nen maken. De toegang wo weigerd. Als er bezwaar wc maakt, is het steeds hetzelfc je: „Opdracht van boven," plaatselijke chef. Op hoger reageert men met verontw S®g: „Het geval wordt onn "jk geregeld." Maar vaak er niets, vertelt VN-woord\ Alex Ivanko. De VN-functionarissen ra toenemende mate gefrustre telecom Van onze redactie buiten Turijn - De regering rentie over de toekomsi Europese Unie is gister zeiend uit de startblok gaan. In Turijn waren mooie woorden, maar verwacht - nog weinig De stevige impuls vc Europees werkgelegei oeleid, waarop het It voorzitterschap vurig hoopt, bleef uit. Werkgelegenheid komt bi Europese agenda zal bij de top in juni mepgaand worden besloten de regerii.0„.._ willen echter vooralsnc extra geld vrijmaken Pese projecten die Kunnen scheppen. wens van de missie om een we hoofdstuk in het u se verdrag op te geenonvoor- een speciale v- den de leiders ucl van werk te beschouwen moriteit. fet de Economische |e Unie (EMU) snheid een ement' zijn in id, zei premier vftien landen mus„, Wien van werkloosheic leide economische g ejtelen op Europa Ita 1 te s in I bespn regeringsleic lsnc VOO banen Europes werkgelege het nieuwe "worag op te neme n onvoorwaardelijke speciale nieuwe nemer verklaring b slechts het en IV moet we 'gezichtsb, rt Euroj Kok. IV mogen hi groei en e i

de Stem | 1996 | | pagina 4