DE STEM 'Rijkswaterstaat ligt dwars' Wie biedt er meer. Vedior 't Gouddoppertje! De Schelde Terneuzen gaat dicht: ontslag voor 28 man Coltattït, $óby-& iS biWe/ïu JRES Delta wil gasleiding van Zeebrugge naar Kanaalzone Medische staf ziekenhuis: huisartsen op matje roepen 'Traumaverwerking is te vergelijken met topsport' Politie blijft ijveren om veiligheidsgevoel inwoners Terneuzen te verbeteren Handtekeningenactie voor behoud atelier van oud-boswachter Riemslag k)n(\trkl&dirio> ASB e workforce Klokkenshow van maar dan 400 Klokken Kamer van Koophandel wil betere bewegwijzering voor Liefkenshoektunnel Veiling van kunst van verstandelijk gehandicapten in Hulst Jeugd vernielt carnavalswagen Grote buit bij inbraak in Sluis Babymeubel paradijs Breda Auto gestolen uit garagebedrijf nu is ver weg dichtbij.... 96 72 emers zoek Detwarenfabriek in Ooster- n wij met spoed, m/v; Eisen: opleiding MBO- deientechnoiogie, LSBL-a APRO-A en/of -B, ervarinq ,GMP of ISO 9002 is een pre, /aring in de levensmiddelen' Voor de functie geldt dat rricht in één 2- of 3-ploegen- eresse, neem dan zo snel ontact op met Vedior asb, k 2-2a, 4901 ET Oosterhout 452824. '-'••V Zeeland gjJRCHTSTRAAT 8, OOSTBURGj Door Frank Deij ftrneuzen - De Scheldevestigmg Terneuzen, onderdeel van de noodlij dende Koninklijke Schelde Groep (KSG) gaat dicht. De sluiting van het bedrijf betekent het verlies van 28 arbeidsplaatsen. Het personeel is inmiddels op de hoogte gebracht. Gisteren is de ondernemings raad door de raad van bestuur formeel om advies gevraagd. Volgens or-voorzitter R. de Jonge is er geen redden meer aan. „De mededeling van de raad van bestuur komt er simpel op neer dat De Schelde stopt in Terneuzen." Voor een deel van het personeel zijn er nog lichtpuntjes. Onderhoudsbedrijf Den Exter in 's Heer Arendskerke is bereid een deel van het personeel over te nemen. Het is niet bekend om hoeveel mensen het gaat. De rest kan volgens De Jonge geen kant uit. „Met de werkgelegenheid in Zeeuws-Vlaanderen is het ook al niet best gesteld." De sluiting van Terneuzen is volgens de or onafwendbaar. „Terneuzen maakt ook deel uit van de reorganisatie." Die heeft tot nu toe bij de KSG tot verlies van 555 van de 3100 arbeidsplaatsen ge leid. De ondergang van de Terneuzen Scheldepoot was een kwestie van tijd. Eind jaren tachtig werd het personeel al teruggebracht van 120 werknemers naar ruim dertig. Vorig jaar werden nog eens acht mensen ontslagen. Hoofd van de Terneuzense vestiging van de Koninklijke Scheldegroep, ing. A. de Wijze, gaf bij die gelegenheid aan dat er drastische maatre gel nodig waren om zijn bedrijf weer ge zond te maken. De Schelde Terneuzen draaide met verlies, de vooruitzichten waren slecht. Op welke termijn de vestiging in Terneu zen dichtgaat is nog onduidelijk. Maan dag praat de or over de adviesaanvraag. Door Frank Deij lbmeuzen - Rijkswater staat houdt tegen dat er op' Zeeuws en Brabants grond gebied een deugdelijk be wegwijzering voor de Lief kenshoektunnel komt. Rijkswaterstaat ijvert daar niet voor omdat een inten siever gebruik van de Lief kenshoektunnel ten koste gaat van het verkeersaan bod voor de veren en op langere termijn van de W0V. Een en ander blijkt uit een toe lichting op een intern bestuurs voorstel van de Kamer van Koop handel voor Zeeuws-Vlaanderen om een route-informatiekaart, "wegwijs, naar Zeeuws-Vlaande ren', voor zakelijke en toeristische bezoekers van deze regio uit te ge ven. Het ontbreken van de aan duiding Liefkenshoektunnel is voor de Kamer aanleiding de kaart in samenwerking met het [Toeristisch Bureau en de Kring van Werkgevers op de markt te brengen. Secretaris A. Zabel van de Kamer van Koophandel wil de houding van Rijkswaterstaat niet jpubliekelijk veroordelen. „Bij dit soort zaken spelen verschillende belangen een rol. Wij proberen iet deze kaart op onze eigen ma- een betere bewegwijzering naar Zeeuws-Vlaanderen te ver wezenlijken." h het voorstel wordt erop gewe- dat sinds de opening van de Liefkenshoektunnel en de Zoom- weg-Zuid, Zeeuws-Vlaanderen er verbinding via Antwerpen bij beeft die sneller en goedkoper is. Vooral zakenlui zijn daarmee ge baat. Maar ook voor vakantiegan- kan de tunnel een uitkomst zijn. Een boottochtje is leuk, maar toeristen een uur moeten wachten gaan ze daar toch anders overdenken, is de gedachte. Binnen Zeeuws-Vlaanderen is er echter niet één bord te vinden waarop de route via de Liefkens hoektunnel staat aangegeven. Bij 'gen op Zoom staat weliswaar bord, maar daar staat alleen Antwerpen op aangegeven. Wel staan er, door toedoen van het [Toeristisch Bureau Zeeuws- Vlaanderen, in de omgeving van Antwerpen bruine borden waarop Zeeuws-Vlaanderen staat aange geven. De ANWB heeft er volgens het be stuursvoorstel wel oren naar om ie route via de Liefkenshoek aan 'e duiden maar werd dwarsgeze ten door Rijkswaterstaat. „De ANWB is voorstander om deze mute aan te duiden, maar is in 1992 ten tijde van realisatie van wze nieuwe autosnelwegverbin- ™ig tegengehouden dor Rijkswa terstaat. Met name HID directie Zeeland, de heer Saeijs zou ver antwoordelijk zijn voor deze keu- Bij de overwegingen gaat het met name om bescherming van de Provinciale belangen van de veren j>P korte termijn en de WOV op bigere termijn," aldus het voor- e'- Saeijs was gisteren niet be reikbaar voor commentaar. Hij is met vakantie. O0!1 gedeputeerde Hennekeij zou "einig voor voelen voor een bete re aanduiding van de tunnel. „De eer Hennekeij heeft letterlijk ge- egd dat toeristen het leuk vinden via de boot te komen en dat Mr de terugreis de campingbaas el een alternatieve route via legt"61?611 aan de §asten v00r" gedeputeerde Hennekeij zei gis- riiwldl„b„ew!^f Lianneke Lantsheer en Harm Theunisse houden hun kunstwerk omhoog, in de hoop dat er flink op geboden wordt. Moeder Lantsheer koopt het werk uiteindelijk voor 45 gulden, 25 meer dan de basisprijs. foto camile schelstraete Van onze verslaggever Hulst - De 21-jarige Chris Neissen blinkt van trots. Trots omdat hij een van de kunstenaars met een verstandelijke handicap is, wier werk deze middag geveild wordt. Zijn twee waterverfschilderijen moeten minimaal 45 gulden opbrengen. Later blij ken zijn kunstwerken gekocht te zijn door moeder en zus. „Ik maak vaak schilderijen. Ik heb er al drie gemaakt," zegt Chris, die bewoner is van De Sterre in Clinge. Hij toont een van zijn kleurrijke waterverfschilderijen. „Het zijn de kleuren van de lente. Allemaal mooie kleu ren." De reizende tentoonstelling van 65 kunstwerken van verstandelijk gehandicapten, is gistermiddag in Den Dullaert in Hulst afgesloten met een veiling. De geëx poseerde werken werden per opbod verkocht. De ten toonstelling is in januari van start gegaan in Terneu zen. Via Oostburg kwamen de kunstwerken op 11 maart terecht in Hulst. De tentoonstelling is georgani seerd door het Regionaal Overlegorgaan Zorg (ROZ) voor mensen met een verstandelijk handicap. Burge meester A. Kessen van Hulst leidt de veiling in. Hij heeft de werken afgelopen maandag uitvoerig bekeken. „Ik vind het ontzettend leuk wat jullie allemaal ge maakt hebben. Ik hoop dat de veilingmeester het on derste uit de kan haalt voor een zo hoog mogelijke op brengst." Als veilingmeester fungeert Marlies de Vliegere, die de 64 werken, vaak met behulp van de kunstenaars zelf, aan de man brengt. Het blijkt al snel dat veel kunste naars hun eigen werk willen kopen. Toch laten ook ouders en andere belangstellenden.zich niet onbetuigd. Mevrouw Lantsheer uit Terneuzen koopt het werkstuk van haar dochter Lianneke, die samen met Harm Theu nisse en Els de Block met hout en verf in de weer is ge weest. Het zal thuis een mooi plaatsje krijgen, laat ze weten, ,,'t Is gewoon een mooi kunstwerk." Aan het einde van de middag blijkt dat de veiling 3300 gulden in het laatje heeft gebracht. De helft van de werken is door de makers zelf gekocht. „Het meest spectaculaire vanmiddag was de veiling van het schilderij van Fred Jansen, getiteld 'Indianen'. Dat moest minimaal 75 gul den brengen, het werd maar liefst 225 gulden," vertelt Mie Teuchis, een van de organisatoren. Zij spreekt van een succes, 'zeker voor herhaling vatbaar'. De opbrengst van de veiling gaat in de activiteitenpot van het ROZ. Indirect profiteren de verstandelijk ge handicapten ervan in de vorm van lessen van een kun stenaar. „In ieder geval zijn we uitgenodigd voor een provinciale tentoonstelling in het ziekenhuis van Goes, voorjaar 1997. Wij mogen voor die expositie twee men sen voordragen," aldus Teuchis. Terneuzen - Delta Nutsbedrijven gaat met driehonderd landei genaren en pachters praten over de aanleg van een gastrans- portleiding van West-Zeeuws-Vlaanderen naar de Kanaalzone. 'Zwegen een aangelegenheid kj Rijkswaterstaat is. De opmer- g tijdens een overleg met verte- »oordigers van de Kamer van rpanï1^ en Toeristisch Bu- ,euws"Vlaanderen staat 'wiot m»t meer kelder voor de siaari"^a?[ ik kan die best ®e" hwh i bben-" Volgens hem Zeeuws-Vlaanderen belang is l!in Hoede bewegwijzering. Al kom a)}een maar om zo te voor- emmdAaterteveelautokilome- ers worden gemaakt." Die 'gesprekken', waar over ver goedingen en de consequenties wordt gepraat, vinden plaats tij dens drie bijeenkomsten in Zuid- zande, IJzendijke en Sluiskil. De leiding komt anderhalve meter on der de grond te liggen. Delta heeft bij de aanleg 25 meter werkbreed- te nodig om de pijpleiding onder de grond te stoppen. De pijpleiding is bedoeld om de grote industrieën in de Kanaalzo ne, zoals Dow en Hydro Agri, te voorzien van gas uit Groot-Brit- tannië. De pijp moet in het westen aangesloten worden op een nog aan te leggen verbinding naar Zee- brugge waar gas van diverse aan bieders (Groot-Brittannië en Noorwegen) aan land komt. Over de verbinding met België wordt nog overleg gevoerd met het Bel gische bedrijf Distrigaz. De trans portleiding krijgt, vanaf het punt in Zeebrugge, een totale lengte van zestig kilometer. Er wordt tijdens de bijeenkomsten volgens Delta woordvoerder H. Janssen zowel met eigenaren als met pachters ge praat. Eerst zijn de eigenaren aan geschreven om te achterhalen hoe veel gebruikers er van de gronden zijn. Janssen rekent per bijeen komst op honderd mensen. De eer ste bijeenkomst is op woensdag 10 april in café-restaurant De Zwaan in Zuidzande. Op 11 april volgt een voorlichtingsavond in café-restau rant Dallinga in Sluiskil. Tot slot, op maandag 15 april, is er een bij eenkomst in partycentrum Mau- ritshof in IJzendijke. Alle bijeen komsten beginnen om 19.30 uur. Na de voorlichtingsbijeenkomsten houdt Delta met alle betrokkenen individueel overleg. Het is de be doeling om in het voorjaar van 1997 met de aanleg te beginnen. Het streven is om de gaspijp in ok tober 1998 in gebruik te nemen. Naar verluidt is er met de aanleg een investering van honderd mil joen gulden gemoeid. Delta wil daar geen bevestiging van geven. Clinge - Een carnavalsvere niging uit Clinge is flink ge dupeerd. De praalwagen van de vereniging was al ver kocht, maar stond nog ge parkeerd achter een café aan de 's Gravenstraat. Het is waarschijnlijk baldadige jeugd geweest die voor dui zend gulden schade aan de wagen aanbracht. Daardoor ging de verkoop niet meer door. De carnavallers deden aangifte van de vernielingen bij de politie. Sluis - Bij een inbraak in een bedrijf aan de Grote Markt in Sluis zijn enkele duizenden gul dens gestolen. Niet duidelijk is hoe de daders zich toegang verschaften. Moge lijk is dat met een valse sleutel gebeurd. Van onze verslaggever Terneuzen/Axel - Voorzitter A. Corbey van de medische staf van ziekenhuis Zeeuws-Vlaanderen wil dat de Regionale Huisartsen Vereniging drie van zijn leden op het matje roept. In een brief aan de secretaris, de Axelse huisarts J. Hoefman, stelt Corbey tevens voor dat toekom stige gesprekken tussen staf en huisartsen alleen nog maar plaatsvinden via het regio-be stuur. Aanleiding is het feit dat volgens Corbey de drie huisart- sen, H. Bruggeman, R. Laterveer en J. de Meijer, op grote schaal een 'nog niet door partijen goed gekeurd verslag hebben ver spreid van een informeel gesprek tussen chirurgen en een huisart sendelegatie uit West-Zeeuws- Vlaanderen. Afgesproken is toen dat de acute chirurgische zorg in het Anto- nius-ziekenhuis buiten kantoor uren en in de weekends niet meer plaatsvindt en er wel een chirurgisch spreekuur op zater dagmorgen in het ziekenhuis is. Het gesprek vond op 26 februari ZATERDAG 30 MAART 1996 DEEL 1 Groedse marathonloopster Rianne Griffioen: Van onze correspondent Vlissingen - Het is een eind, die marathon, maar de 43-jari- ge Groedse Rianne Griffioen gaat hem op 28 april in Rot terdam toch lopen. Niet omdat die 42 kilometer en nog wat losse meters zo'n goed gevoel geeft, maar om via sponsoring geld in te zamelen. burgse onderkomen van Arte- Geld dat wordt bestemd voor traumaverwerkingsgroepen. Gisteren toen Rianne voet op Walcherse bodem zette werd zij verwelkomd door collega's van Stichting Artemis, die zich met traumaverwerking van vrouwen bezighouden. Ze stonden daar in de kille, gure wind om vervolgens de mara thonloopster voor het goede doel met step, fiets, tandem, paard, skeelers en rolschaatsen te begeleiden naar het Middel- Met het lopen van die mara thon wil Artemis de aandacht vestigen op het trauma ten ge volge van seksuueel misbruik en/of mishandeling, waar een intensieve begeleiding - en dus geld - voor nodig is. „Trauma verwerking is topsport," zegt Rianne. „Voor beide is een on gekende kracht nodig en voor beide is wil en moed nodig om de eindstreep te halen." vervolg van voorpagina De APV bevat onder meer regels over een samenscholingsverbod en mogelijke sancties als het op leggen van een binnenstadverbod aan drugsdealers, -runners en -ge bruikers. Volgens Goudswaard is het afge lopen jaar aanzienlijk minder vaak proces-verbaal opgemaakt ten aanzien van overtreding van de gemeentelijke verordening. Exact cijfermateriaal heeft hij niet voorhanden. Afgaand op de doelstelling die de Zeeuws- Vlaamse politie zich dit jaar stelt (250 processen-verbaal) zullen het er in 1995 vele honderden geweest zijn. Cijfers die Goudswaard wel beschikbaar heeft, zijn 98 zaken in het kader van de Opiumwet 'over 1995 en de inbeslagname van vijfenzestig illegale vuurwapens. Doelstellingen voor dit jaar zijn de aanpak van twintig overlastge vende drugspanden, tweehon derdvijftig processen-verbaal en bekeuringen voor overtreding van de APV, vijfenzeventig Opium wetzaken en inbeslagname van twintig verboden (vuur)wapens. De geboekte successen vormen voor de politie echter zeker geen aanleiding nu op de lauweren te gaan rusten, benadrukt Gouds waard. „Cijfers zeggen niet alles. Er zijn nog altijd mensen in de binnenstad die aangeven dat ze zich niet veilig voelen. Wij zullen er voor blijven ijveren om het vei ligheidsgevoel van de inwoners van Terneuzen te verbeteren." Biervliet - Oud-boswachter C. Riemslag van het Braakmanbos zit in zak en as. Zijn atelier dat vier jaar geleden aan zijn huis aan de Bolderweg in Biervliet is gebouwd, moet volgens de ge meente Oostburg worden afgebroken omdat het illegaal is ge bouwd. De Bolderweg ligt op het grondgebied van de gemeente Oostburg. Kunstenaar Bert Begijn heeft zich het lot van Riemslag aange trokken. Begijn gaat bij zijn Zeeuws-Vlaamse vakbroeders handtekeningen verzamelen om zo te proberen het atelier voor oud-boswachter Riemslag te be houden. Ook de bewoners van de Bolderweg zijn voor behoud van het atelier. Riemslag: „Mijn zoon heeft destijds mondeling bij een wethouder gevraagd of er ge bouwd mocht worden. Deze zei: als het er staat, zien we wel. Nu moet het atelier verdwijnen om dat er op het gebied een agrari sche bestemming rust. Schilderen betkent voor mij alles op dit mo ment en zou mij daardoor onmo gelijk gemaakt worden." Heel de buurt werkt mee aan een bezwaarschrift dat de zoon van de heer Riemslag heeft opgesteld. De oud-boswachter krijgt nu ook steun uit een onverwachte hoek. (ADVERTENTIE) plaats tussen een delegatie van de maatschap chirurgie en de drie West-Zeeuws-Vlaamse huisartsen. De toen op papier gezette afspraken geven overi gens een bestaande situatie weer. „Het vertrouwen in de personen van de gesprekspartners is ern stig verstoord. De gevolgen hier van gaan het gehele ziekenhuis aan, zie ook alle artikelen in de pers," schrijft Corbey. Het RHV- bestuur wordt verzocht de be trokken drie leden aan te spre ken op het schenden van afspra ken. Het verslag, waarop De Stem indertijd de hand wist te leggen, werd verstuurd naar ziektenkostenverzekeraars, zie kenhuisdirectie, huisartsen, ge neeskundige inspectie en de maatschappen van in Terneuzen en Oostburg werkzame specia listen. J. P. de Meijer, voorzitter van de Districts Huisartsen Vereniging West-Zeeuws-Vlaanderen en een van de gewraakte huisart sen, was voor commentaar niet bereikbaar. o.a. BABY MINI PETIT BOY CHEVIGN0N •MINI MAN «MINI MEXX*JEAN-B0URGET o Maten 50t/m 104 ^Schoenen t,mmaat 24 ETTENSEBAAN 17A. BREDA. TEL. 07fr 5210695 Bert Begijn vindt dat Riemslag- zijn hobby uit moet kunnen oefe nen. „Vroeger had ik het weieens aan de stok met hem als ik eens stukje hout meenam uit het bos. Nu delen beiden een passie en zijn we vrienden. Kunstenaars onder elkaar begrijpen dat. Van daar deze handtekeningenactie. Volgens een woordvoerder van de gemeente Oostburg is sloop nog niet aan de orde. „We hebben Riemslag gevraagd eerst zijn zienswijze op papier te zetten. De gemeente heeft nog niet besloten het atelier af te laten breken. Daar gaat immers een hele proce dure aan vooraf." Riemslag is door de gemeente aangeschreven omdat het atelier, in strijd is met het bestemmingsplan en omdat het om een zogenaamde directie container gaat. „Het bestem mingsplan spreekt over een agra rische bestemming. Hij moet dus de noodzaak aantonen. Dat zal overigens een moeilijke zaak worden omdat het beleid van de gemeente is dat er in het buiten gebied geen containers geplaatst mogen worden. Maar aan slopen zijn we nog niet toe." Van onze verslaggever Axel - Een garagehouder aan de Nieuwendijk in Axel heeft een aanvankelijk gestolen auto uit zijn bedrijf zelf net buiten Axel teruggevonden. De garagist had aangifte gedaan van de diefstal van de auto, die voor het bedrijf geparkeerd stond met de sleutels erop. De eigenaar ging zelf na de aangifte nog eens zoeken in de omgeving. (ADVERTENTIE) met een SIEMENS S4 GSM-telefoon bereikbaar in heel Europa gerxit dejonge axel Oran|«atraat 6 - Talafoon 011B 562710 'D

de Stem | 1996 | | pagina 21