N UW THEEK? jeine sportbonden woedend over deal NOC-NOS Feyenoord-aanhang in de ban RKC strikt spits John Lammers KNVB legt forse geldboetes op UITSLAGEN STANDEN rtische tuinier JEFA straft Feyenoord voor supportersgeweld, fans niet welkom in Wenen Ronald Koeman gaat jaartje door Zülle wint voor tweede keer Catalaanse Week DESTEM SPORT B2 gratis 06-0767. EEKSHOP huis èn leven I Heibel Verstappen 8e in eerste vrije training Verlies maakt Pelupessy kansloos Agassi in finale Key Biscayne Boersma niet zeker van toernooi in China Jalabert meldt zich af Rios prefereert Amsterdam boven Atlanta Turken laten zich niet gek maken ZATERDAG 30 MAART 1995 benadrukt dat maart de maand is om te mesten. Kweker Steven Hoekstra geeft in zijn 'Notitie boekje' praktische informatie over groot blad en de klem- blauw. In de rubriek Tuin Praktijk is maandelijks aan dacht voor het balkon, de groentetuin, fruit, de siertu'in en kamerplanten. Kleine tuin Volgens Mallens wil de redactie vooral aansluiten bij de gemid delde tuinbezitter. Om die re den wordt in het eerste nummer aandacht besteed aan de kleine tuin. Een terugkerend iets, al dus de hoofdredacteur. „Ik heb hier het tweede nummer voor mijn neus en daarin staat op nieuw een uitgebreid verhaal over mensen met een kleine tuin." Het is volgens hem de kracht van Tuin Vrije Tijd: „Het is een blad waar de tuin bezitter iets mee kan en dat hij de hele maand door tevoor schijn kan halen." ZATERDAG 30 MAART 1996 i'iSflfïfi )or lage rentes tot uitge- livtdueel maatwerk gaat u 'an de 255 NVM Hypotheek- net land. Kijk in de Gouden net dichtstbijzijnde adres. meer informatie of een OTHEEKSHOPADVISEUR otheekshop v. Horssen Receveur, |l 20 Tel.: 076-5315315 i Rijen otheekshop Paul Kin, taat 118 Tel.: 0161-226161 tout otheekshop Noud Kops, traat 57 Tel.: 0162-455025 beek jotheekshop Van der Jagt, Jongen, Van der Meer, Tel.: 076-541134 RHOUT (Gemeente Hoogstraten) iantal kilometers over de grens, een gelegen bouwperceel, ca. 5.300 m ed ruim 100 m diep), met aansluiten nd ca. 9.000 m2. rij uitzicht over de weilanden en ne e Mark, beschermd natuurgebied. fraaie bouwgronden te Hoogstra|e" n2 en 720 m2. Beide percelen hebbe^ rij uitzicht over beschermd natuurge N.V., Nachtegaallaan 2, nogstraten. 3 3157917, fax: 00323 3150445. Lensbroek (anp) - De kleine bonden f hben forse kritiek op de beslissing van 1-nC/NSF om de uitzendrechten van de Ut onder te brengen bij de Nederland- Omroep Stichting (NOS). In een brief /.„voorzitter Wouter Huibregtsen van 1cnortkoepel hebben ze vrijdag laten Eten dat de werkwijze van NOC/NSF |tn in het verkeerde keelgat is gescho- nn -ige maand kreeg de sportkoepel van K Nederlandse sportbonden het man- |.at om binnen 21 dagen een oplossing T inden voor de uitzendrechten. Aan- Lmg tot die beslissing was de geboorte van het sportkanaal, die met medewer king van de KNVB de voetbalrechten van het betaald voetbal heeft verkregen. De andere bonden, uitgezonderd tennis- bond, deden daarop een beroep op NOC/NSF hun belangen te behartigen. Een aantal kleinere bonden stelt de uit komst van de bemoeienissen van de sportkoepel niet erg op prijs. Met name de handboog-, kegel-, touwtrek-, mid getgolf-, kano-, klootschieters-, jeu-de- boules- en triathlonbond hebben grote problemen met de manier waarop NOCNSF zaken heeft gedaan met de NOS. „De sportbonden zijn overrompeld door de snelheid waarmee NOC/NSF de beslissing over de uitzendrechten heeft geforceerd," schrijft woordvoerder Ruud van Oudshoorn, tevens voorzitter van de handboogschutters, vrijdag aan Hui bregtsen. „Deze gang van zaken is niet acceptabel." Van Oudshoorn en zijn achterban gingen ervan uit dat de sportkoepel pas maan dag aan iedereen openheid zou geven over de uitkomsten van de onderhande lingen met de NOS en het sportkanaal. Die bijeenkomst staat nog steeds op het programma, maar door het naar buiten brengen van het samenwerkingsverband met de NOS op donderdag voelen de kleine bonden zich voor het blok gezet. De 'kleintjes' hebben via het organisatie bureau S.M. O Sports al tijden uitge werkte programmavoorstellen bij diver se omroepen liggen. „Voorstellen die de sport op een juiste, verantwoorde en financieel interessante manier in beeld brengen. Door de actie van NOC/NSF worden de belangen van de kleine bon den nu geschaad," vindt Van Oudshoorn. „Het riekt naar minachting voor de min der bekende sporten en het is onfatsoen lijk naar het organisatiebureau, dat voor de kleinere bonden steeds alle deuren richting zendgemachtigden heeft open gehouden." Hij is vast van plan maandag bij de bijeenkomst met NOC/NSF zijn hart te luchten. „De NOS heeft al meer dere keren te kennen gegeven met name geïnteresseerd te zijn in zogenaamde 'mediagenieke' sporten. Dat zou beteke nen dat de kleintjes opnieuw uit de boot vallen. Dat willen we voorkomen." Voor Van Oudshoorn staat de deur naar het sportkanaal, dat volgende week zijn programmering naar buiten brengt, nog steeds open. „De bonden waarvoor ik optreed, worden door NOC/NSF niet serieus genomen." Rotterdam (anp) - De ■supporters van Feye- loord zijn niet welkom (tijdens de return van de Rotterdammers tegen Wien op donder- lag 18 april. Dat heeft de EFA vrijdag bekendge maakt. De Feyenoord- laanhang wordt daarmee Jgestraft voor het wange- (drag in Düsseldorf, waar ploeg van trainer (Haan in de kwartfinales ■Borussia Mönchenglad- (bach trof. ■Niet alleen de fans van Feye- Inoord zijn in Wenen niet welkom, look voor de sponsors en leden Ivan de businessclub is tijdens de Itelum in de halve finales van de ■Europa Cup voor bekerwinnaars ween plaats. De UEFA maakt ■slechts een uitzondering voor ■Feyenoord-officials. ■Voorzitter Jorien van den Herik vrijdag gelaten op de ■straf. I jk hoop nu maar dat de rel- Ischoppers hier lering uit trekken. IZe hebben ervoor gezorgd dat fceyenoord een slechte naam ■beeft gekregen in Europa. Daar ■zijn wij niet blij mee. De goede ■lans moeten nu onder de kwaaien ■lijden, een kwalijke en niet te ■accepteren ontwikkeling. IWenen lüe algelopen dagen reisden grote ■groepen Feyenoord-fans naar ■Wenen om al kaartjes voor het Iduel te bemachtigen. Dat lukte. ■De schattingen omtrent het aan- llal kaartjes in Nederlandse han- Iden lopen uiteen tussen de twee- len vijfduizend. Dat baart Hans ■Hagelstein, manager algemene [zaken, zorgen. „Maar we weten nog niet precies 1 we kunnen voorkomen dat )toch op pad gaat." Beroep [Feyenoord vecht het 'supporters- 'erbod' voor Wenen niet aan. Het is met de fout van de UEFA, maar van een heel kleine groep [supporters. En niemand anders." De club tekende inmiddels wel beroep aantegen de geldstraf van 70.000 [gulden. Van den Herik denkt dag in Genève te kunnen aantonen dat de rellen in Düs seldorf zijn ontstaan omdat er Duitse kaarten in handen van Rotterdamse supporters waren gekomen. De voorzitter verwacht weinig van het beroep: „Maar ik ■wil graag van de gelegenheid gebruik maken nogmaals te ver rellen dat wij er als club alles aan ■hebben gedaan die wedstrijd toen I vlekkeloos te laten verlopen." I feyenoord vreest in Wenen een ■herhaling, fans die in vakken van I thuisclub heibel trappen. Van I den Herik: John hammers poseert bij de maquette van het nieuwe stadion van RKC. FOTO ANP Door Henk Mees Drunen - In het nieuwe stadion waarop RKC vast rekent, maakt John Lammers komend seizoen zijn ren tree maar is geen toekomst meer weg gelegd voor trainer Leo van Veen. Op een bijeenkomst in Het Land van Ooit verbond Lammers (32), nu nog spelend voor Willem II, zich gisteren voor twee jaar aan RKC. Lammers speelde eerder bij RKC van medio 1984 tot eind '86. Een hereniging met Leo van Veen is uitgesloten. De Waalwijkse club heeft besloten niet af te wachten of de huidige trainer nog trek heeft in contractverlenging. De verbinte- nis wordt niet verlengd. „Vanwege zijn negatieve houding tegen over RKC in de media. Van Veen laat regelmatig blijken dat de ambitie van RKC niet past bij zijn ambitie. Nou, dan krijgt hij van ons de vrijheid zijn ambities waar te maken. De tijd is voorbij dat wij een zielig clubje zijn," betoogde secreta ris Jan Gerrits in Drunen. Nieuw stadion Een nieuw stadion van zeven miljoen, met 6700 overdekte zitplaatsen, moet de ambities volgend seizoen onderstrepen. De presentatie in Drunen ging gister avond gepaard met ferme woorden waar bij Van Veen het moest ontgelden. Met de meeste spelers was Van Veen gisteren uit genodigd voor een sponsorbijeenkomst die anderhalf uur later was gepland dan de persconferentie waarop hij mikpunt was van kritiek. „Vreemd en een beetje slordig. Van de secretaris hoor ik dat hij niet weet waarom ik daarvoor niet was uitgenodigd. De echte reden is nu niet verteld. Ik kan me voorstellen dat RKC geen contract wil verlengen waarmee ik - zoals nu - op elk moment tussentijds kan vertrekken bij een beter financieel aan bod." Lammers Van Veen maakt dit seizoen nog wel af in Waalwijk. De interesse van Go Ahead Eagles staat volgens hem nog 'op een laag pitje'. Door RKC is hij al niet meer betrokken in het plan John Lammers aan te trekken. De spits van Willem II kreeg onlangs in Tilburg te horen dat hij zonder afkoopsom zijn nog twee jaar lopende contract kan ontbinden. „Bij RKC zie ik meer toekomst. Ik heb de toezegging dat ik na twee jaar in de tech nische staf word opgenomen en ook spor tief gezien zie ik er meer perspectief," zei de spits die in de eredivisie dit seizoen negen keer scoorde voor Willem II. Lam mers kwam vorig jaar als reserve-spits over van NAC. Een blessure houdt hem de laatste weken aan de kant. Voordien kreeg hij de laatste tijd de voorkeur boven Jack de Gier. Voor het komend sei zoen heeft Willem II bovendien Huub Loeffen (Vitesse) voor de centrale aan valsposities geconcentreerd. „Dat had al veel eerder moeten gebeuren. Eigenlijk moeten we alle twee samen in de spits spelen, maar omdat de voorzitter een keer heeft gezegd dat elke trainer bij Willem II die niet met drie aanvallers speelt zijn doodvonnis tekent, houden de trainers zich daaraan. Dat heeft De Jong gedaan, dat zie je nu bij Calderwood. Het zou toch heel logisch zijn voor het duo De Gier- L'ammers te kiezen. Dat probleem zou ik anders volgend seizoen weer krijgen. Dan zit ik liever bij RKC." dat onze supporters de I siraf respecteren en niet afreizen. I in alle eerlijkheid denk ik dat ons ■riftal het in Wenen beter zonder I s[eun kan doen, dan dat het net Ijls in Düsseldorf weer uit de I tand zou lopen. Echte supporters I ®°eten begrijpen dat onze finan- I ®le en sportieve toekomst I athankelijk is van de Europa- I Dupinkomsten. Als we door wel- I oorzaak ook zouden worden I Mgesloten van verder deelne- jimng, nu en in de toekomst, dan 15 net leed niet te overzien. En I je voor dat we ons voor de •nale in Brussel plaatsen, maar wn vervolgens door de UEFA I worden uitgesloten..." Gedrag Volgende week donderdag speelt 'eyenoord thuis tegen de Oosten- Heiik- bekerwinnaar- Van den »Er zal dan door de UEFA-waar- met een heel grote loep ar het gedrag van onze suppor ts worden gekeken, we kunnen rJ? enke' incident permitte- I w bet e^tal nHeen naar leist' .hebben we thuis 5 an °°it positieve steun ig en geen gedonder. Ik vraag om sP°Ttief gedrag en goede sociale controle." Zeist (anp) - De KNVB blijft de clubs forse geldboetes opleggen. Nadat donderdag FC Utrecht een geldstraf van 30.000 gulden had gekregen wegens wangedrag van de eigen supporters, werden vrij dag FC Haarlem (15.000 gulden), AZ (10.000 gulden) en RBC (5000 gulden) om dezelfde redenen beboet. Haarlem kreeg de bekeuring wegens wanordelijkheden van de supporters tijdens Haarlem- Emmen eind februari. Scheids rechter Westerink en enkele spe lers van Emmen kregen beledi gende teksten naar hun hoofd geslingerd. AZ kreeg de geldboe te omdat niet voldoende midde len waren gebruikt om te verhin deren dat fans vuurwerk afsta ken voor het duel met Sparta in januari. Bovendien diende de scheids rechter het duel te onderbreken omdat een kapot geslagen flesje met sterke drank op het speelveld was gegooid. Ook RBC kreeg een geldstraf wegens het afsteken van vuurwerk. De tuchtcommissie schorste de volgende spelers: Vier wedstrij den: Heering (GA Eagles), Van Diemen (NEC). Twee wedstrij den: Van Loen (FC Utrecht), Pontjodikromo (Veendam). Een wedstrijd: Twillert, Bekking (GA Eagles), Djasai (Roda JC), Inge (Telstar), Peeters (VW). Gerard van der Lem, assistent-trainer van Ajax, werd met 500 gulden beboet wegens aan- en opmer kingen op de scheidsrechter en de weigering op de tribune plaats te nemen. Rotterdam (anp) - Ronald Koeman dient zijn nog een jaar lopende contract bij Feyenoord uit. De oud-international verklaarde dat in het programma Barend en Van Dorp van RTL. Een paar weken geleden zei Koeman te overwegen zijn loopbaan af te sluiten. Het niveau van Feye noord was hem enigszins tegen gevallen. De speler had een clau sule in zijn verbintenis na één seizoen te kunnen stoppen. Een gesprek met voorzitter Van den Herik deed Koeman besluiten toch verder te gaan. De toezeg ging dat Feyenoord de intentie heeft zich te versterken was daarbij van groot belang. „Bovendien was het anders over vijf, zes weken voorbij geweest. Dat is toch wel wat snel." Zijn broer Erwin heeft besloten zijn contract bij FC Groningen met een jaar te verlengen. De 34- jarige libero is momenteel bezig aan zijn tweede seizoen bij FC Groningen. Koeman begint vol gend jaar aan zijn negentiende seizoen in het betaald voetbal. De Braziliaan Rai is voorlopig drie weken uitgeschakeld. De aanvaller van Paris Saint Ger main scheurde donderdag, zoals vrijdag tijdens een onderzoek in het ziekenhuis bleek, een spier in zijn rechterdijbeen. De Zuid-Amerikaan kreeg twee weken volstrekte rust voorge schreven plus een week om weer in het ritme te komen. PSG mist de sterspeler onder meer in de halve finales om de Europa Cup voor bekerwinnaars tegen Deportivo La Coruna. Glasgow Rangers heeft Aberd- een-doelman Theo Snelders gecontracteerd. Snelders vertrekt aan het einde van het seizoen voor ongeveer 200.000 pond (ruim een half miljoen gulden) naar de huidige koploper in de Schotse voetbalcompetitie. De Nederlander wordt tweede doel man achter international Andy Goram. De Hongaarse bondscoach Kalman Meszöly is vrijdag ont slagen wegens gebrek aan succes. De voormalige international slaagde er niet in met zijn selectie door te dringen tot de eindronden van het WK voetbal 94 en het EK 96. De 51-jarige Meszöly was al voor de derde keer in zijn trainer sloopbaan de verantwoordelijke man voor de nationale selectie. Maar de prestaties van Hongarije vielen tijdens zijn laatste dienst verband bijna voortdurend tegen. Er rolde vrijdag nog een kop. Bondsvoorzitter Mihaly Laczko, pas een maand in functie, dwong secretaris Sandor Berzi plaats te maken voor Lajos Czekus. De miljoenen Duitse voetbal liefhebbers die FC Barcelona - Bayern München op 16 april op de buis willen zien, zullen daar voor moeten betalen. De Ham- burgse pay-tv-zender Premiere doet zijn naam eer aan met het verwerven van deze halve-finale in het toernooi om de UEFA- beker. Nog niet eerder hoefde de Duitse televisiekijker in de knip te tasten voor een live uitzen ding. Barcelona (anp) - Alex Zülle heeft vrijdag voor de tweede keer in zijn loopbaan de Catalaanse Week gewonnen. De Zwitser zegevierde in de afsluitende tijdrit over elf kilome ter op de Montjuich in Barcelona. Het eerste deel van de vijfde etappe kwam op naam van de Italiaan Stefano Zani- ni, die de Duitsers Erik Zabel en Marcel Wust in de sprint versloeg. De Italiaan Gabriele Colombo, winnaar van Milaan-SanRemo, is de nieuwe leider in de Ronde van Sardinië. In de derde etap pe van Cagliari naar Nuoro eindigde Colombo als derde achter zijn landgenoot Marco Di Renza. De heerschappij van ONCE in de Spaanse rittenkoersen blijft aanhouden. Neil Stephens won de Ruta del Sol, Laurent Jala- bert de Ronde van Valencia en Melchor Mauri de Ronde van Murcia. Vier jaar na de eerste triomf als neoprof liet Zülle voor de tweede keer het rondje door het Catalaanse land op zijn naam schrijven. De 27- jarige Helveet legde de basis voor de tweede eindzege woensdag in de bergrit naar het skistation Pak In de slotrit tegen het uurwerk op de olympische bult Mont juich triomfeerde hij opnieuw. De Zwitser was 25 tellen snel ler dan zijn ploeggenoot Mel chor Mauri. Vijfde etappe, eerste deel; Vic- Sant Cugat: 1. Zanini (Ita) 74 km in 1.37.16 (45,648 km/u), 2. Zabel (Dui), 3. Wust (Dui), 4. Bontempi (Ita), 5. Virenque (Fra), 6. Zülle (Zwi), 8. Olano (Spa), 9. Van Hees- wijk (Ned), 10. McEwen (Aus), 24. Voskamp, 25. Dekker, 47. Van der Steen, 65. Breukink, 69. Jonker, 71. Thebes, 82. Indurain (Spa), 90. Groenendaai. Opgave: Eiis (Den). Tweede deel, Montjuich, tijdrit: 1. Zülle 11,8 km in 15.42 (45,096 km/u), 2. Mauri (Spa) 0.25, 3. Francesco Casegrande (Ita) 0.28, 4. Cuesta (Spa) 0.31, 5. Zanini (Ita) 0.37, 6. Frattini (Ita) 0.43, 7. Olano 0.52, 8 Montoya (Spa) 0.54, 9. Noë (Ita) 0.55, 10. Dufaux (Zwi) 0.56, 13. Breukink 1.10, 14. Dekker 1.15, 50. Indurain 2.22, 53. Vos kamp 2.23, 59. Groenendaai 2.37, 84. Van der Steen 3.22, 96. Van Heeswijk 3.49, 97. Thebes 3.53, 106 Jonker 1.06. Algemeen klassement: 1. Zülle 21.35.45, 2. Cuesta 1.20, 3. Case- grande 1.27, 4. Frattini 1.32, 5. Delia Santa (Ita) 2.31, 6. Dufaux 2.33, 7. Olano 2.39, 8. Noë 2.45, 9. Jimenez (Spa) 3.00,10. Mauri 3.08, 24. Breukink 6.01, 39. Dekker 8.14, 47. Van der Steen 9.53, 61. Van Heeswijk 18.28, 64. Jonker 20.58, 67. Voskamp 23.27, 76. Ind urain 24.54, 97. Thebes 38.45, 106. en laatste Thebes 53.14. Ronde van Sardinië Derde etappe, Cagliari-Nuoro: 1, Di Renzo (Ita) 205 km in 5.50.51, 2. Mondini (Ita) 0.49, 3. Colombo (Ita) 11.46, 4. Fondriest (Ita) 12.37, 5. Lanfranchi (Ita), 6. Puttini (Zwi), 7. Miceli (Ita), 8. Berzin (Rus), 9. Baffi (Ita), 10. Gasperoni (Ita). Algemeen klassement: 1. Colombo 15.01.07, 2. Di Renzo 0.41, 3. Baffi, 4 Pierdomenico (Ita) 0.43, 5. Ber zin, 6. Fondriest 0.45, 7. Faresin (Ita), 8. Marcelino Garcia (Spa), 9. Gasperoni, 10. Miceli. SPORTNIEUWS KORT Sao Paulo - Jos Verstappen heeft donderdag tijdens de eerste vrije training voor de Grand Prix van Brazilië de 8e tijd neerge zet. De Nederlandse Formule I-coureur liet in zijn Arrows-Foot work Hart op het Interlagos-circuit in Sao Paulo een tijd van 1.21,199 registreren. De Fransman Jean-AIesi reed in een Benet ton-Renault met 1.19,246 de snelste tijd, voor zijn Oostenrijkse teamgenoot Gerard Berger (1.19,879). Tom Walkinshaw heeft het Formule- 1-team Arrows-Hart overgenomen. Daarmee komt het team van Jos Verstappen in financieel opzicht in rustiger vaarwa ter te zitten. Walkinshaw is momenteel nog teammanager van het Franse Ligier-team. Het overname-akkoord met Arrows-eigenaar Jackie Oliver treedt definitief in werking bij Grand Prix van Europa op de Nurburgring. Spala - De kans dat Pierre Pelupessy zich kwalificeert voor de Olympische Spelen in Atlanta is sterk gedaald. De Haarlemse badmintonner verloor vrijdag in de achtste finales van de open Poolse titelstrijd van de Chinees Yu Lizhi, nummer 22 van de wereldranglijst. De gamestanden waren 9-15 18-16 9-15. Pelu pessy is met Joris van Soerland in een fel gevecht verwikkeld om olympische plaatsing. Om kansrijk te blijven voor de spelen moet Pelupessy op 31 maart Van Soerland achter zich laten op de toon aangevende wereldranglijst. Door zijn nederlaag in Polen is die kans daarop nagenoeg verkeken. Pelupessy had het toernooi in Spala moeten winnen om Van Soerland op de wereldranglijst te passeren. Key Biscayne - André Agassi heeft vrijdag voor de derde achter eenvolgende keer de finale bereikt van het tennistoernooi in Key Biscayne. De als derde geplaatste Amerikaan versloeg de Frans man Arnaud Boetsch in de halve eindstrijd in twee sets: 6-4 6-3. Agassi, die vorig jaar in Key Biscayne zegevierde, speelt in de finale tegen zijn landgenoot Pete Sampras of de Kroaat Goran Ivanisevic. Key Biscayne, 6,6 miljoen gulden. Vrouwen, halve finales: Rubin (VSt/6) - Habsudova (Slw) 4-6 6-4 6-2. Finale: Graf (Dui/1) - Rubin. Mannen, kwartfinales: Ivanisevic (Kro/6) - Chang (VSt/4) 6-4 6-4. Halve finale: Agassi (VSt/3) - Boetsch (Fra/15) 6-4 6-3. Casablanca. Mannen, 370.000 gulden Kwartfinales: Schalier (Oos/1) - Fromberg (Aus) 4-6 6-4 6-2, Berasategui (Spa) - Novak (Tsj/4) 6-3 6-4, Carbonell (Spa) - Norman (Zwe) 6-3 6-2, Tsjesnokov (Rus) - Moya (Spa) 6-4 6-3. Zeist - Het is onzeker of volleybalster Chinta Boersma volgende maand met het Nederlands team afreist voor twee vierlanden- toemooien in China. Het hangt van de prestaties in de playoffs af of haar Italiaanse werkgever Altamura de aanvoerster vrijgeeft. Henriëtte Weersing gaat niet mee naar China. Na de competitie in Italië beslist de speelster van Modena in overleg met bondscoach Bert Goedkoop of ze deelneemt aan het olympische kwalificatie toernooi eind mei in Japan. Oranje neemt van 10 tot en met 12 april eerst deel aan een toernooi in Guangzhou met het gastland, Japan en Cuba. Van 15 tot en met 17 april wordt in Nanjing een tweede toernooi met dezelfde landen gespeeld. De selectie: Erna Brinkman, Saskia van Hintum, Claudia van Thiel, Ing- rid Visser (Bonduelle/WC), Riëtte Fledderus (Gala/OS), Jerine Fleurke, Marjolein de Jong, Irena Machovcak (Link/AMVJ), Jettie Fokkens, Elles Leferink (Dick de Lange Volco), Marrit Leenstra (Martinus), Ruth Heer schap (Rentokil/ZVH). Castres - Laurent Jalabert heeft zich vrijdag definitief afgemelcf voor het Criterium International. Verleden jaar won de 27-jarige Fransman de tweedaagse wedstrijd in het zuiden van Frankrijk. 'Jaja' zegde af wegens de geblesseerde linkerknie, die hem ook vorige week zaterdag dwong Milaan-San Remo te laten schieten. De nummer één van de UCI-ranglijst sukkelt sinds veertien dagen met knieklachten. Hij liep de blessure veertien dagen geleden op tijdens Parijs-Nice. Ondanks de kwetsuur schreef hij de Rit naar de Zon voor het tweede achtereenvolgende jaar op zijn naam. Daarna begon hij te kwakkelen. Santiago - De tennisser Marcelo Rios heeft vrijdag aangekondigd de Olympische Spelen te laten schieten voor de Open Nederland se kampioenschappen van 29 juli tot 4 augustus in Amsterdam. De Chileen verdedigt in de hoofdstad zijn titel. Rios, dit jaar gestegen van de 25e naar de 15e plaats op de ranglijst, prefereert het toernooi in Amsterdam boven de Spelen. „Ik wil graag voor mijn land spelen", zei Rios. „Maar ik heb het toernooi in Amster dam vorig jaar gewonnen. Ik kan daar belangrijke punten voor de ATP-ranglijst verdienen." Ankara - De Turkse voetbalploeg wil zich tijdens het EK voetbal in Engeland niet door gekke koeien te grazen laten nemen. Naast de ballen, hesjes en pionnen overweegt de ploegleiding ook al het voedsel in te pakken en mee te nemen. Senes Erzik, voorzitter van de Turkse voetbalbond, maakte vrij dag bekend dat hij twee voedingsdeskundigen naar Engeland stuurt om de situatie te bestuderen. „Als onze spelers echt risico lopen, nemen we deze zomer alles mee." De Duitse ploeg heeft inmiddels al honderden kilo's rundvlees uit eigen land laten reserveren voor de eindronde van het EK voetbal in Engeland. De Duitsers willen geen risico nemen wegens de gekke-koeienziekte in Engeland. BADMINTON Spala. Open Poolse titelstrijd. Mannen, achtste finales: Yu Lizhi (Chi) - Pelupessy (Ned) 15-9 16-18 15-9. BILJARTEN Kessel. Grand Prix driebanden. Derde ronde: Amouts - Pijl 50- 41/51 beurten, Jaspers - Siemens 50-50-18/27, Wijnen - Van TJum 40-50/48, Nieuwenburg - Van der Smissen 32-50/31, Velthuis - Ha vermans 50-40/35, Schumann - Van Kuijk 28-50/34, Verlouw - Van de Looy 39-50/46, Burgman - Henskens 50-36/40. Kwartfinales: Van Uum - Amouts 50-44/36, Jaspers - Van der Smis sen 50-39/29, Van Kuijk - Van de Looy 50-34/33, Burgman - Vel thuis 50-50/31. Halve finales: Burgman - Van Uum 50-33/37, Jaspers - Van Kuijk 50-40/26. Finale: Jaspers - Burgman. BWA Grand Prix Eerste ronde: Ceulemans (Bel) - Havermans (Ned) 3-1 (15-10 5-15 15-4 15-5 gem. 2,000-1.417), Broe- dérs (Ned) - Vredeveldt (Ned) 3-0 (15-9 15-9 15-12/1,286-0,882), Verkijk (Ned) - Kühl (Dui) 3-1 (15- 11 6-15 15-10 15-14/1,208-1,316), Van de Berg (Ned) bye. (Zwe) 139, 61. Muntz (Ned) 146. SCHIETEN Boedapest. EK. Mannen, luchtpistool: 1. Neumaier (Dui) 684,1, 2. Nestroejev (Rus) 683,6, 3. Loekatsjik (WRu) 682,6, 4. Di Donna (Ita) 682, 5. Dumoulin (Fra) 681,8. Landenwedstrijd: 1. Rusland 1745, 2. Duitsland 1741, 3. Italië 1741. VOETBAL Medellin. Vriendschappelijke interland. Colombia - Bolivia 4-1 (4-1). 10. Tufino 0-1, 11. Valencia 1-0, 32. Mendoza 2-1, 36. Asprilla 3-1, 39. Valencia 4-1 (strafschop). Toe schouwers: 25.837. VOLLEYBAL GOLF Ponte Vedra Beach. Players Championship, 5,75 miljoen gul den, stand na eerste ronde (wegens slecht weer pas vrijdag voltooid): 1. Leonard (VSt), Perry (VSt) 65, 3. Parry (Aus), Couples (VSt), Zoeller (VSt) 66, 6. Forst (ZAf), Calca- vecchia (VSt), Triplett (VSt), Pa vin (VSt), Irwin (VSt) 67. Machico. Madeira Open, stand na tweede ronde: 1. Chopra (Zwe) 135 slagen, 2. Oldcorn (Eng) 137 Kopenhagen. Europees kwalifica tietoernooi Olympische Spelen, mannen, tweede dag: Rusland - Denemarken 3-0, Joegoslavië - Bulgarije 3-0. Stand: 1. Rusland 2- 4 (6-2), 2. Joegoslavië 2-2 (5-3), 3. Bulgarije 2-2 (3-3), 4. Denemarken 2-0 (0-6). Canberra. Aziatisch kwalificatie- toermooi Olympische Spelen, vrouwen, tweede dag: Zuid-Korea - Japan 3-1, Taiwan - Australië 3- 0. Stand: 1. Zuid-Korea 2-4 (6-1), 2. Japan 2-2 (4-3), 3. Taiwan 2-2 (3-3), 4. Australië 2-0 (0-6). ZEILEN v3. Mitchell (Eng) 138, 4. Sandelin Punta Ala (ita). WK Soling, eind stand na 5 races (zesde vrijdag afgelast wegens gebrek aan wind): 1. Schaidoeko/Skalin/Sjabanov (Rus) 11,4, 2. Celon/Celon/Torboli (Ita) 16, 3. Schümann/Flach/Jakel (Dui) 42,7, 4. Doreste/Vera/Manri- que (Spa) 46,4, 5. Holmberg/Bar- ne/Alm (Zwe) 51,7.

de Stem | 1996 | | pagina 13