't Vrije heeft kater van ontpoldering Scheepvaartonderneming Vroon succesvol: uitbreiding op komst jéÉÉii POLITIE RAPPORT PLAATSELIJK NIEUWS 't Vrije automatiseert gemaal Nieuwe Sluis Eis van vijftien maanden [voor handelen in heroïne Zuidpolder in Terneuzen volwaardig winkelcentrum Vangnet moet bruggen beschermen Geld en Concert Luchtmachtkapel op 5 april in Oostburg Optreden Southern Blues rock band in De Gravin DESTEM ZEELAND B3 faterschap mist inhoudelijke discussie over natuurherstelplan Westerschelde jJK NIEUWS Koewacht I Gezworene T. Wemaer sprak gis- I teren van een breuk tussen de Excursie rond Biologisch Museum in Oostkapelle PSWEEK-END horloges gestolen -n JC :>jê Diefstal uit caravan Snorfiets gestolen Binnenstadverbod Harddrugs Diefstal 'Rabobank in Sas mag door sloop niet verloren gaan' Biervliet Sluiskil Ondanks bedenkingen hoofdingelanden }>AG 29 MAART 1996 ($2 Grand Theater 19.00 en 21.30 uurJumanji HULST De Koning van Engeland 19.30 en 22.00 uur Get Shorty 19.30 en 22.00 uur Money Train 21.00 uur Casino 19.30 uurJumanji 19.30 en 22.00 uur Clueless 21.00 uur Heat 22.00 uur Ace Ventura: when natu re calls MIDDELBURG Cinema - 20.00 uur Dolores Clai borne 22.30 uur Underground VLISSINGEN Alhambra 1-2-3-4 21.30 uur Get Shorty 19.00 en 21.30 uur Money Train 20.15 uur Casino 19.00 uur De Jurk 19.00 en 21.30 uur Sudden Death BRUGGE Kennedy Complex 20.00 en 22.30 uur Get Shorty 20.00 uur Sense and sensibility 20.00 en 22.30 uur Dead man wal king 20.00 uur Casino 22.30 uur Never talk to strangers GENT Decascoop 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur Ace Ventura: when nature calls 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur Nobody's Fool 14.30, 17.00; 20.00 en 22.30 uur Get Shorty 14.30,17.00,20.00 en 22.30 uur 12 Monkeys 14.30 en 17.00 uur Toy Story (Ned) 14.30,17.00 en 20.00 uur Toy Story (Eng) 17.00, 20.00 en 22.30 uur Never talk to strangers 14.30, 20.00 en 22.30 uur Casino 22,30 uur Broken Arrow 20.00 en 22.30 uur Dead man Wal king 17.00 en 20.00 uur Sense and Sensi bility 14.30 en 17.00 uur Babe, een bui tengewone big (Ned) 14.30,17.00 en 20.00 uur Babe, the pig (Eng) 14.30 uur She Good Fighter 20.00 en 22.30 uur Heat 14.30 uurJumanji 14.30 uur Dangerous Minds 17.00, 20.00 en 22.30 uur Seven 22.45 uur Leaving Las Vegas KNOKKE Beverly Screens 20.00 en 22.30 uur Ace Ventura: when nature calls 22.30 uur Copycat 20.00 uur 12 Monkeys 20.00 uur Toy Story 20.00 uur Casino 22.30 uur Never talk to strangers VRIJDAG 29 MAART 1996 Van onze verslaggever Rreskens - Het kantoor van scheepvaartonder- neffling Vroon aan Haven Westzijde in Bres- ;.ens Wordt uitgebreid. De uitbreiding is nodig het succes van de laatste jaren. Zo is het personeelsbestand aan de wal de laatste ,es jaar uitgebreid met twintig medewerkers en de wage van de vlootomvang is de laatste tien jaar verdubbeld. Vroon biedt nu aan de wal werkgele- venheid voor zeventig medewerkers. Het personeel zit nu een beetje krap op elkaar. Vandaar de uitbreiding van ons kantoor," zegt ad junct directeur L. Hoedemaker. „Er wordt een vleugel aangebouwd. We hebben hiervoor de wo ning naast ons kantoor aangekocht. Deze woning is inmiddels gesloopt." De uitbreiding kwam deze week aan de orde tij dens de vergadering van de raadscommissie plano logie van de gemeente Oostburg. De commissiele den hadden geen moeite met het nemen van het voorbereidingsbesluit dat nodig is voor de ge vraagde uitbreiding. Er is immers een wijziging van het bestemmingsplan voor nodig. „Wij kunnen ons vinden in de opstelling van het college. Het kantoor wordt immers omgeven door bedrijfsge bouwen. Daarnaast is Vroon ook economisch be langrijk voor de streek," stelde J. Provoost (VVD). De meerderheid van de commissie toonde weinig begrip voor de kritiek van buurman W. de Braban- dere. Hij vreest onder andere voor aantasting van zijn privacy en verlies aan lichtinval. Tevens wordt zijn uitzicht belemmerd. Daarnaast gaf hij aan dat de gemeente in 1989 tegen hem had verteld dat Vroon niet zou uitbreiden. „Dat was voor mij toen een belangrijke reden de woning te kopen." Wat dat laatste betreft werd de kritiek weerlegd door H. Lippens (CDA). „In 1989 kan dat best te gen hem gezegd zijn maar dat wil niet zeggen dat het bestemmingsplan dan nooit veranderd zou worden. En dat is nu aan de orde." Volgens adjunct-directeur Hoedemaker van Vroon hoeft De Brabandere niet te vrezen voor zijn pri vacy. „De nieuwe vleugel blijft drie meter van zijn wo ning af. Daarnaast zit een 'gewone' buurman als het ware 168 uur per week naast je. Ons kantoor is 45 uur per week open. Onze medewerkers worden betaald om te werken en niet om op meneer De Brabandere te letten. Daarnaast produceren we geen geluid en geen stankoverlast. We hebben een goede verstandhouding met de heer De Brabande re. En we hopen dat zo te houden." Van onze verslaggever Oostburg - Het waterschap 't Vrije van Sluis heeft een flinke kater overgehouden aan de abrupt afgebroken inspraakrondes I over het natuurherstelplan voor de Westerschelde. Dat bleek gisteren tijdens de al gemene vergadering van het schap. Nog voor de waterschap pen en de gemeenten formeel hun standpunt kenbaar hadden kun nen maken schoot het dagelijks bestuur van het Bestuurlijk Overleg Westerschelde (BOW) de ontpolderingsplannen af. Met als argument dat een maatschappe lijk draagvlak voor de ontpol- I delingsplannen ontbreekt. I De vergadering ervaarde gisteren I het debatje over het nog te ver- sturen advies van 't Vrije, dat i I zich trouwens ook tegen ontpol- dering uitspreekt, dan ook ais mosterd na de maaltijd. Het kwalijke van de hele zaak vond de vergadering dat er eigen lijk nimmer een inhoudelijke dis cussie is geweest over het natuur herstelplan dat uit meer bestond I I dan alleen ontpoldering. I Gezworene J. Provoost miste de I nuance, zei hij. Volgens hoofdin- I geland mevrouw I. Batselaere I heeft de landbouw (fel tegenstan- I der) de discussie 'overschreeuwd' I waardoor het standpunt van het IB0W niet op een goede manier I tot stand is gekomen. Zij stemde I gisteren als enige tegen de uit- I spraak van de vergadering. Wat I er nu nog van het oorspronkelijke overblijft houdt volgens Ihaar geen enkele compensatie in voor de natuurwaarden die door KBO - De plaatselijke afde ling van de Katholieke Bond van Ouderen (KBO) houdt Ise morgen, zaterdag 30 maart, dt een dansavond in gemeen schapscentrum De Vlas- schaard. |te Aanvang 20.00 uur. Muzikale 30 medewerking is er van het Schelde-duo. I de verdieping van de Wester- I schelde verloren gaan. I1 landbouw en natuur-en milieu verenigingen. Beide partijen zijn I in de discussie lijnrecht tegen- I over elkaar komen te staan. Het I zal volgens Wemaer lang duren I voor het vertrouwen, dat de afge- 1 lopen jaren moeizaam is opge- I bouwd, is hersteld. „De discussie I heeft veel kapot gemaakt," sloot I Wijffels zich daar bij aan. I Dijkgraaf C. Almekinders, die te vens deel uitmaakt van het dage lijks bestuur van het BOW, er kende dat er fouten zijn gemaakt. De keuze voor een zogenaamde open-plan procedure, waarbij de plannen zonder al te veel toelich ting de inspraak zijn ingegaan, was geen beste en zorgde volgens Almekinders voor veel verwar ring. „Velen hadden een grote infor matieachterstand. Er zijn uit spraken gedaan over ontpolde ring maar het plan behelst veel meer dan dat." Almekinders had er begrip voor dat de vergadering zich eerder had willen uitspreken maar de procedure was nu een maal zo dat bestuurlijk Zeeuws- Vlaanderen, waterschappen en gemeenten, pas na de inspraak rondes met de bevolking en be langengroeperingen, hun zegje mochten doen. De vroegtijdige uitspraak van het dagelijks be stuur van het BOW heeft dat, jammerde de vergadering, door kruist. Oostkapelle - In het teken van de lente wordt op paaszaterdag 6 april een excursie gehouden rondom het Zeeuws Biologisch Museum in Oostkapelle. Daar staan de stinzenplanten nu volop in bloei. Stinzenplanten zijn in gevoerde planten die horen bij landgoederen. Op dit moment bloeien bij het museum ook andere bloemen als narcissen, sleutelbloemen, bos- tulpen en wilde hyacinthen. Tij dens de excursie geeft drs. B. van de Hoef, directeur van het mu seum, uitleg. De rondleiding start om 14.00 uur en duurt tot ongeveer 15.30 uur. EETENTIE) itemps Week-End kt u de collecties Donaldson Burberrys, Escada Sport ■ere kwaliteitsmerken... ïek-End, Kaai 9, Sluis 7-46 16 68 Van onze correspondent Middelburg - Tegen de 39-jarige W. H. uit Vlissingen is gisteren op de zitting van de rechtbank in Middelburg een gevangenis straf van 15 maanden geëist wegens de handel in heroïne. H.. die overigens heeft bekend, wordt ervan verdacht in Vlissin- BM te hebben gehandeld van medio 1994 tot en met 8 januari 'an dit jaar. Veel last hadden de buren van H. overigens niet van de handel. H. gebruikte een 'pie per' en leverde de bestellingen bij zijn klanten thuis af. „Op die manier heeft mijn gezin en de buurt er geen hinder van," zo be toogde hij. Ook het klantenbe stand van H. was niet bijster fïoot: circa tien vaste klanten. geld dat een en ander op bracht, had hij nodig om heroïne te kunnen kopen voor zowel zijn vrouw als hemzelf: elke dag een half gram 'bruin'. H. is al eerder wegens de handel in drugs ver oordeeld. Tegen de 28-jarige M. H., waar van niemand weet waar hij zich bevindt, eiste de officier bij ver stek een gevangenisstraf van een jaar. H. wordt ervan verdacht in de laatste maanden van 1994 ze ker veertien inbraken in zowel Vlissingen als Middelburg te hebben gepleegd. In beide zaken doet de recht bank uitspraak op 11 april. Barbé heeft vertrouwen in toekomst centrum onze correspondent fenieuzen - De uitbreiding ®et achttien nieuwe winkel units en de overkapping ma- en yan Zuidpolder een vol waardig winkelcentrum voor toekomst. Burgemeester ars. R. Barbé ziet de toekomst voor het centrum met vertrou wen tegemoet. j°.or de officiële openingshan- ellng haalde burgemeester arbe een flesje renovatiewijn 1 een kluisje. Daarmee werd en Punt gezet achter de renova- j,e werden de feestelijkheden c tot en met zaterdag duren kopend. 8 Murre, voorzitter van de on dernemersvereniging Zuidpol- i benadrukte dat het centrum l®ePast is aan de eisen van de )ve St' "We beschikken nu r een prachtig centrum in het grafische midden van Ter- zen- We hebben een nieuw en een nieuwe formule. Er Met het plaatsen van een vangnet wil Rijkswaterstaat het sluizencomplex in Terneuzen beschermen tegen aanvaringen. foto wim kooyman Van onze verslaggever Terneuzen - Rijkswaterstaat in Zeeuws-Vlaan deren heeft een manier bedacht om de bruggen bij de middensluis van het sluizencomplex in Terneuzen te beschermen tegen aanvaringen. Er komt een soort vangnet. De scheepvaart richt jaarlijks aan het totale com plex voor een half miljoen tot anderhalf miljoen gulden schade aan. „Serieuze aanvaringen betekenen dat we een sluis een half jaar moeten stremmen voor het scheep vaart- of het wegverkeer. Bovendien kost het ho pen geld," verklaart J. Cappon, plaatsvervangend hoofd van Rijkswaterstaat Zeeuws-Vlaanderen, de maatregel. De dienst heeft nu ongeveer een mil joen gulden uitgetrokken voor het aanbrengen van een vangnet voor schepen die bij het invaren van de middensluis niet te stoppen zijn en dreigen de brug te rammen. Een gespecialiseerd bedrijf is begonnen met de constructie van een staaldraad in de noordelijke sluiswand. Daardoor is de middensluis nu zes we ken gestremd. Volgens Cappon is het hele karwei in september klaar. Ook de zuidzijde van de sluis wordt voor zien van een soortgelijke constructie. Gekozen is voor de middensluis, omdat de bruggen daar onbeschermd liggen. De zeesluis bijvoor beeld, heeft deuren voor de brug liggen. Die kun nen die bij het doorschieten van een schip eventue le klappen nog opvangen. staan nog vier winkels leeg. Er lopen momenteel onderhande lingen met gegadigden. We zou den nog een hakkenbar, winkel voor vrije tijdskleding, film en of video-zaak kunnen gebrui ken." Barbé zei in zjn toespraak niet bang te zijn voor twee winkel centra die hun voltooiing nade ren. „Zuidpolder heeft vijfentwintig jaar gewacht op de uitbreiding. Nu is het een volwaardig cen trum. Ook Steenen Beer is bijna gereed. Het blijkt dus dat on dernemers vertrouwen hebben in de gemeente Terneuzen als vestigingsplaats. De vaste oeververbinding komt er. Daar ben ik zeker van en zal een ge weldige impuls geven voor Ter neuzen." Gisteravond was er een speciale koopavond, met live-muziek. Vandaag zijn er demonstraties door lifestylecenter Bodyline en morgen komen de kinderen aan de beurt. K- - p v ff X' l W Met veel muziek werd gisteren winkelcentrum Zuidpolder in Terneuzen geopend. .'*"v 'i .,3 Breskens - De Duitse eigenaar van een caravan op recreatie park Schoneveld deed aangifte van diefstal van een televisie en de radio/cas'sette/cd-speler. Terneuzen - Van een vrouw uit de Leliestraat is haar snorfiets gestolen. Het voertuig stond in haar achtertuin. Terneuzen - Een 25-jarige zwerver heeft een proces-ver baal gekregen, omdat hij zich in de binnenstad bevond ter wijl hij een verbod op zak had daar te zijn. Terneuzen - De politie hield in de binnenstad twee mannen1 van respectievelijk 47 en 51 jaar oud aan. Zij worden ver dacht van handel in harddrugs. Axel - Bij een bedrijf aan de Capellestraat is een aantal ge reedschappen gestolen. Het gaat om onder meer een haakse slijper, een compressor en een boormachine. Het materiaal vertegenwoor digt een waarde van enkele honderden guldens. Van onze verslaggever Terneuzen - Zes jonge meis jes zijn in de garderobe van overdekt zwembad Het Zwaantje aan de Bel- lamystraat in Terneuzen be stolen. Het ging in alle geval len om geld of het polshorlo ge- De slachtoffertjes van de diefstal varieerden in leeftijd van elf tot vijftien jaar en waren afkomstig uit Hoek, Goes en Terneuzen. Van onze verslaggever Sas van Gent - Het beeldbe palende pand van de Rabo bank aan de Westkade mag niet door sloop verloren gaan. Dat voorschotje op de ge plande verbouwing van het bankkantoor namen de ge meenteraadsleden A. van Belleghem en M. Weemaes gisteravond in de gemeente raadsvergadering. Van Belleghem en zijn collega M. Weemaes maakten bij het ne men van een voorbereidingsbe sluit ten behoeve van de uitbrei ding van de Rabobank bezorgde opmerkingen over eventuele plannen rond de noodzakelijke verbouwing van het bestaande pand. Van Belleghem zei bang voor sloop te zijn. „En dan moeten we maar weer afwachten wat er voor in de plaats komt. Het mag in ieder geval het beeld van de Westkade niet aantasten." En ook Weemaes drong er bij het college van burgemeester en wethouders op aan het bestaan de kantoor in de oorspronkelijke staat te houden. „Want het is een prachtig pand," aldus dit raadslid. Burgemeester J. van Rest vond dat de twee volksvertegenwoor digers 'voor de muziek uitlie pen'. „Er is nog niet eens een officiële bouwaanvraag binnen," zei ze. „De normale procedure van be zwaren indienen wordt hier ge volgd als het zover is. Dan kan iemand zich laten horen als hem iets niet aanstaat aan hef bouw plan." De raad stemde overigens wel in met het voorbereidingsbesluit. Het plan voorziet in een uitbrei ding van de bank op de percelen van het voormalige benzinesta tion en het voormalige kantoor van Van Waterschoot aan de Kloosterlaan. JEUGDAVOND - De voetbal vereniging Biervliet houdt za terdagavond 30 maart een jeugdavond in de kantine, aan vang 19.00 uur. REÜNIE - In Het Meulengat staat voor zondagmiddag 31 maart een reünie van de familie Boerjan op het programma. In middels hebben 350 'Boerjan- nen' op de bijeenkomst inge schreven. Aanvang 14.00 uur. Sluiskil - Woensdag 3 april is er een kindervoorstelling in wel- zijnscentrum Het Meulengat te Sluiskil. 'Wachten op regen' is een pop pen- en muzielrvoorstelling die geschikt is voor de leerlingen van de basisschool. Het verhaal is een woestijnavontuur over een meisje en een oude woes tijnvos. De voorstelling begint om 14.30 uur. Van onze verslaggever Oostburg - Waterschap 't Vrije van Sluis mag 370.000 gulden stoppen in de automatisering van het gemaal Nieuwe Sluis. Het dagelijks bestuur moest gis teren die toestemming echter wegslepen voor de poorten van de hel want de algemene vergade ring wenste het bedrag niet zon der slag of stoot op tafel te leg gen. Heikel punt was de financiële on derbouwing van het voorstel. Het dagelijks bestuur was er namelijk niet in geslaagd, en dat lukte ook tijdens de vergadering niet, aan te geven wat nu precies de voor delen van de automatisering zijn. Voor hoofdingeland J. Becu gaf dat niet. Ongeacht de voor-of na delen, automatiseren was het voor hem helemaal. „Dat is de toekomst," zei hij. Anderen, met J. de Rechter, A. Scheppers en A. D'Hont in de frontlinies, dachten er wat ge nuanceerder over. Met name D'Hont was benieuwd naar de kosten-batenanalyse. Met andere woorden: wat schieten we ermee op. En De Rechter vond het geen slimme zet om de aanbesteding te gunnen aan een bedrijf uit Sneek zonder dat er bij anderen prijsof- fertes was opgevraagd. Hij vond dat niet erg zakelijk. Het gevaar dat het waterschap op die manier een 'oor zou worden aan genaaid' lag volgens hem levensgroot op de loer. Almekinders kwam in zijn verde diging niet verder dan de ver wachting dat de automatisering van het gemaal meer mogelijlche- den voor het peilbeheer van het oppervlaktewater bood dan handmatige bediening. En de vergadering moest er bij de aan besteding maar vanuit gaan dat het waterschap het er echt om te doen was om de kosten zo laag mogelijk te houden. „Ervarings cijfers leren dat het niet altijd zin heeft om meerdere offertes op te vragen." Het lukte hem niet om de te ver wachten kostenbesparingen, waar A. van Haneghem nadruk kelijk om vroeg, zichtbaar te ma ken. De onmacht van Almekin ders bracht A. Scheppers tot het voorstel om het stuk terug te ne men. Scheppers, en hij werd daarbij openlijk gesteund door bijna de helft van de vergadering, vond dat hij zo geen oordeel kon vellen. Volgens Almelcinders had het geen enkele zin om het huiswerk over te doen. Het voorstel was volgens hem voldoende beargu menteerd. Hij kon ook zo gauw niets anders verzinnen om de ver gadering over de streep te trek ken. „Het zal weinig toevoegen. Ik zie geen andere motieven." De laatste ontboezeming bracht een kentering in de opstelling van Scheppers en de zijnen. Zij gin gen alsnog akkoord met de uitga ve. Scheppers drukte het dage lijks bestuur echter op het hart de volgende keer met een beter ver haal te komen. Van onze verslaggever Oostburg - De Kapel van de Koninklijke Luchtmacht verzorgt vrijdag 5 april een avondvullend Amerikaans concert met licht show in sporthal De Veerhoek in Oostburg. Het optreden staat onder leiding van gast-dirigent Jan Stulen. Met het programma voor die avond maakt het orkest een mu zikale reis door de geschiedenis van Amerika. Zoals het conflict tussen cowboys en indianen, de burgeroorlog en de strijd tussen blank en zwart die voor iedereen herkenbaar zullen zijn in de film muziek North and South en Ro deo van A. Copland. Ook frag menten uit West Side Story van componist Leonard Bernstein zijn te horen. De Luchtmachtkapel laat tijdens het concert een aantal bekende muziekstijlen horen. De kapel bestaat dit jaar 45 jaar en telt 56 beroepsmilitairen die allemaal een conservatorium-opleiding of een gelijkwaardige studie hebben gevolgd. De organisatie van het concert is in handen van de mu ziekvereniging Breskens-Groede en Martin Rijk. Kaarten zijn verkrijgbaar bij eet huis De Smickelaer aan het Le- delplein in Oostburg en P. Pielaet aan de Orion 17 in Oostburg. Het concert begint vrijdag 5 april om 20.00 uur. foto wim kooyman Van onze correspondent Westdorpe - Het is zaterdag 30 maart weer Blues-Rock-time in het Westdorpse café de Gravin. Dan staat de Limburgse vijfmans formatie The Southern Blues Rock Band op het programma. Deze band bestaat reeds zes jaar en heeft al flink wat optredens op haar naam staan in onder meer België, Duitsland en Noorwe gen. Ook in de Gravin speelden zij reeds drie maal tevoren. Vier jaar geleden heeft de band een cd-single uitgebracht met daarop vier eigen nummers. Deze cd werd geproduceerd door Peter Vincent, die ook de producties van onder meer Doe Maar en Raymond van het Groenewoud begeleidde. De band bestaat uit Johan Philipsen (zang), Alexander Baak (drums), Gerard Bastiaans (bas), Emiel de la Rambeije (bottlen eck) en Jolrn Menheere (gitaar en zang). De Southern Blues Rock Band speelt hoofdzakelijk eigen werk, maar maken af en toe een zijsprong naar de bekendere bluesnummers. Het optreden begint om 22.00 uur en de toegang is gratis.

de Stem | 1996 | | pagina 11