Schooljaar start met nieuwe rector 't Vr dag klapper plaatselijk nieuws printempsweek-end Kunst van verstandelijk gehandicapten wordt in Hulst geveild DE STEM Brandweer strijdt met smeulende mesthoop Scheepv Raad Hontenisse gaat schoorvoetend akkoord met antomatisering Meisjes snuffelen aan mannenwereld Eerste team Eis van vij voor hand Zuidpolder volwaardig DE STEM ZEELAND Reynaertcollege Hulst gaat er vanuit dat nieuw schoolgebouw in 1998 gebouwd kan worden The Eagles naar Gent Sandeschool kampioen van rayon Hulst Aanrijding Clinge Koewacht Waterschap V VRIJDAG 29 MAART 1996 Van onze verslaggever Hulst - De reizende tentoonstelling van kunstwerken van verstandelijk gehandicapten, wordt vandaag afge sloten met een veiling. Alle 64 geëxposeerde werken worden in Den Dullaert per opbod verkocht. De tentoonstelling is in januari van start gegaan in Terneuzen. Via Oost burg kwamen de kunstwerken op 11 maart terecht in Hulst. De tentoonstel ling is georganiseerd door het Regio naal Overlegorgaan Zorg (ROZ) voor mensen met een verstandelijk handi cap. Volgens ROZ-coördinator Rachel Oudshoorn is de tentoonstelling, die voor het eerst werd georganiseerd, een succes gebleken. „Er is flink wat be langstelling voor geweest. Vooral na tuurlijk omdat de expositie telkens in openbare gebouwen, waar per definitie veel mensen komen, te zien is geweest. De reacties waren erg leuk. Mensen die met kunst van verstandelijk gehandi capten niet bekend waren, toonden zich aangenaam verrast door de kwaliteit." De veiling in Den Dullaert vandaag, wordt om 14.00 uur geopend door bur gemeester A. Kessen vah Hulst. Ze duurt tot 16.00 uur. Marlies de Vliegere fungeert als veilingmeester. „De opbrengst van de veiling gaat in de activiteitenpot van het ROZ. Indirect profiteren daardoor de verstandelijk gehandicapten hiervan," aldus Oudsr hoorn die derhalve haar hoop uit spreekt op een grote opkomst. „We den ken er verder over om verstandelijk ge handicapten, die zich meer in de kunst willen verdiepen, te ondersteunen. Dat zou bijvoorbeeld kunnen door het uit nodigen van een kunstenaar die enkele lessen geeft." Van onze verslaggever Hulst - Het Hulster Reynaertcollege gaat ervan uit het school jaar 1996-1997 met een nieuwe rector te kunnen starten. Nadat in augustus vorig jaar een sollicitatieprocedure geen geschikte kandidaat opleverde, besloot de directie de procedure op te schorten. „Het leek ons verstandig om met wat interne verschuivingen het jaar zonder rector af te ronden. Vooral ook omdat we ervan uit zijn gegaan dat er aan het einde van het schooljaar, nu dus, meer belangstelling voor een dergelij ke functie is dan aan het begin," vertelt adjunct-directeur J. van den Dries. De gespreksronde in augustus 1995, ter benoeming van de op volger van de vorig jaar vertrok ken rector Cosijn, leverde geen geschikte kandidaat op. Er had den destijds dertig mensen op de vacature gereageerd. De dagelijkse leiding van de ge fuseerde school is momenteel in handen van oud-directeur J. Leegstraten van de voormalige Rietvlietschool en Van den Dries, oud-conrector van het Jansenius. Leegstraten zal in ieder geval in de kerndirectie blijven, naast de nieuwe rector die de eindverant woordelijkheid over de school zal hebben. Daarnaast zijn er dan twee locatiedirecteuren: Van den Dries voor het gebouw aan de Ti- voliweg en De Nijs (oud-direc teur van Het Ravelijn) voor het gebouw aan de Gildestraat. Van den Dries gaat ervan uit dat het Reynaertcollege in 1998 met De oppositiepartijen bleven bij hun bezwaren tegen de forse uit gave die met de aanschaf ge moeid is. Vooral het feit dat er nog steeds geen automatiserings plan is, stuitte hen tegen de borst. Dat plan moet in grote lij nen duidelijkheid geven over toekomstige investeringsplan nen. Het college van B en W zeg de toe die notitie in de juni-ver gadering aan de raad voor te leg gen. Dat veroorzaakte bij het CDA- raadslid A. Sponselee, daarbij gesteund door M. Ie Roy (Pro gressief Hontenisse), een 'gevoel van onvrede'. „Eerst moeten we een besluit nemen over dit kre diet en dan pas komt er een auto matiseringsplan. Ik had het lie ver andersom gezien," aldus Sponselee, die in zijn tweede ter mijn overigens niet 'halsstarrig' wilde zijn en met 'pijn in mijn hart' met het voorstel akkoord EDITIE ZEELAND Redactie Terneuzen: Zuidlandstraat 32,4532 CG tel. 0115-645769, fax 0115-645742. Redacteuren: Peter Oggel (editiechef), Peter van den Assem, Frank van Cooten, Frank Deij (plv. ed. chef), Rein van der Helm, Harold de Puysseleijr. Goes: Klokstraat 1,4461 JK tel. 0113-273700,fax 0113-273701. Redacteur: Cees Maas (provincie verslaggever). Hulst: Paardenmarkt 14a, 4561 CW tel. 0114-372770, fax 0114-372771. Redacteuren: Gerlach Hochstenbach, Eugene Verstraeten. Sportredactie Zeeland: Ton Koomen tel. ma t/m vrij. 0115 - 645751 tel. zondag 0115-645753 Advertentie-exploitatie De Stem en ZVK Terneuzen: Zuidlandstraat 32,4532 CG tel 0115-645740, fax 0115-645741 Vertegenwoordigers: Martin Boeije, privé 0115-563976, Silvia Broekhoven, privé 0115-452732, Hans Dimmers, privé 0115-562354 Hulst: Paardenmarkt 14a, 4561 CW tel. 0114-372770. Vertegenwoordigers: Eddy van den Brande, privé 0114-314570, Marjan Verstraeten privé 0114-316755. Verkoopleider: Harrie Muurmans, privé 076-5020894 Openingstijden: ma. t/m vr. 8.30 - 17.00 uur de bouw van nieuwe huisvesting gestart kan worden. De bedoeling is dat bij het Maristenklooster aan de Carmelweg een nieuw schoolgebouw komt. Daar moe ten alle brugklasleerlingen, van vbo tot en met vwo, gehuisvest worden plus alle andere havo- en vwo-leerlingen. De leerlingen die na de brugklas het vbo of de ma vo kiezen, vertrekken naar het gebouw aan de Gildestraat. Of de streefdatum 1998 gehaald wordt, is volgens Van den Dries voor een groot deel afhankelijk van de landelijke politiek. „We zijn op een intensieve en con structieve wijze met de gemeente in overleg. Maar de Tweede en vervolgens Eerste Kamer moeten nog beslissen over het wetsont werp decentralisatie huisvesting, dat de minister van Onderwijs heeft ingediend. Als dat wordt aangenomen, betekent dat dat gemeenten in plaats van rijks overheid, verantwoordelijk zijn voor schoolgebouwen. We hopen daar snel duidelijkheid over te krijgen. Dat is een voorwaarde om echt verder te kunnen gaan met onze plannen. Zit er vertra ging in de besluitvorming, dan is het de vraag of ons tijdschema, 1998 dus, haalbaar is." Van onze verslaggever Kloosterzande - De gemeenteraad van Hontenisse, met uitzon dering van de fracties van Progressief Hontenisse en Algemeen Belang, is woensdagavond schoorvoetend akkoord gegaan met het B en W-voorstel 387.500 gulden beschikbaar te stellen voor vervanging van het verouderde gemeentelijke automatiserings systeem. Ook het CDA had grote bedenkingen, maar koos na een uur bakkeleien uiteindelijk de kant van het college. ging. A. Roctus (Algemeen Be lang) was het felst in zijn kritiek op het voorste] Hij hamerde er op dat Hontenisse op het gebied van automatisering de samenwer king met andere Zeeuws-Vlaam se gemeenten moest zoeken. „We moeten ons realiseren dat we een kleine gemeente zijn en daarom dit soort geldverslindende zaken niet moeten doen." Samenwerking met andere ge meenten is volgens burgemeester T. Steenkamp niet mogelijk om dat het in deze om de aanschaf van software gaat. Ging het om hardware, dan was dat wellicht anders geweest. Hulst beschikt namelijk over dezelfde compu terapparatuur als Hontenisse. Steenkamp besefte dat het bij automatisering om dure investe ringen gaat, maar ze zijn volgens hem onontkomelijk. Want door de invoering van de Wet Waarde ring Onroerende Zaken en een gewijzigde Algemene Bijstands wet is de huidige programma tuur niet toereikend. Het college heeft daarnaast de investering laten toetsen door VB Accoun tants. Dat bureau heeft de ge meente uitdrukkelijk geadvi seerd het nieuwe systeem aan te schaffen. Hoewel dat systeem tot 2003 meekan, kon Steenkamp de raad 'niet garanderen' dat er de ko mende jaren geen nieuwe auto matiseringsinvesteringen gedaan moeten worden. De vrijwillige brandweer van Sas van Gent had een hele kluif aan de broei in een hoop compost bij een mestdrogerij. Sas van Gent - De vrijwillige brandweer van Sas van Gent rukte donderdagoch tend om 6.10 uur uit voor een hooibrand. Bij aankomst bleek dit broei te zijn in een hoop compost bij een mestdrogerij op het Kanaaleiland. Het werd een uitruk die tot laat op de dag duurde. De enorme composthoop was al enige dagen aan het broeien, maar nu werd het kritiek en werd de brandweer gealarmeerd. Toen deze ter plaatse kwamen ging die onmiddellijk aan de slag met zogenaamde Victor-lansen. Daarmee kan men water tot diep in de berg compost brengen om de gloeiende kern af te koelen. Tevens wordt daarmee voorkomen dat onnodig veel water gebruikt wordt. Een grote thermometer van de Zuidchemie kwam FOTO WIM KOOYMAN goed van pas om de kern te lokaliseren. Ver volgens werd de hoop afgegraven en uitgere den, waarna de compost afgeblust werd. Dit karwei nam de gehele dag in beslag en het was dan ook al avond toen de laatste brand weermensen huiswaarts konden keren. Poli tie en milieu-deskundigen van de gemeenten Sas van Gent en Terneuzen waren eveneens ter plaatse. Van onze verslaggever Gent - Terwijl het Feyenoord stadion ai helemaal is uitver kocht en het Wembley in London zelfs twee keer, doet zich een nieuwe, zij het kleine kans voor om een concert van The Eagles bij te wonen. In het kader van hun Hell Free zes Over-World Tour 1996 doen Glenn Frey, Don Henley, Don Felder, Joe Walsh en Timothy B. Schmit op dinsdag 16 juli het Belgische Gent aan. Ze treden op in de Flanders Expo. Weliswaar een kleine zaal, maar er zijn - op dit moment- nog kaarten be schikbaar. Ze kosten 1.420 Bfr. en kunnen telefonisch worden gereserveerd bij Tele-Ticket Service (00.32.70.233233) in Bel gië en bij Pedaal Productions (01184-65369) in Vlissingen. Zesendertig leerlingen van ROC/Westerschelde deden gisteren mee aan de provinciale Doe-dag voor meisjes. Onder meer in het gebouw van De Rede in de Axelsestraat in Terneuzen schilderden ze deuren, sleutelden aan auto's en bakten ze broodjes. Docenten van het ROC en meisjes die de technische beroe pen al hebben gekozen, hielpen hen bij de activiteiten. Doelstelling van deze dag is meisjes warm te la ten lopen voor technische beroepen. Weinig meisjes kiezen een beroep in de techniek omdat dat nog steeds als een mannenwereld wordt be schouwd. Volgens Gre Krijn, docente aan het ROC, zien zij weinig voorbeelden van meisjes die een be roep in de techniek kiezen en worden ze van huis uit ook weinig gestimuleerd om een mannenberoep in te gaan. In veel gezinnen heerst nog steeds het traditionele rollenpatroon, volgens de docente. De meisjes konden kiezen uit de richtingen brood en banket, schilderen, motorvoertuigen, elektrotechniek, metaaltechniek en procestechniek. Veel meisjes die aan de Doe-dag deelnamen, zijn van mening dat de techniek geen mannenwereld hoeft te zijn. foto wim kooyman Kloosterzande - De San deschool uit Kloosterzan de heeft woensdagmiddag het kampioenschap van de jongens-zeventallen voetbal van het rayon Hulst behaald. De strijd vond plaats op het sport park van voetbalvereni ging Hontenisse. Het team van de Sandeschool werd in een spannende wed strijd tegen de Stelle uit Phi lippine kampioen. Straf schoppen moesten uiteinde lijk de beslissing brengen na dat een 0-0 eindstand het sco rebord had bereikt. De jon gens uit Kloosterzande wisten hun strafschoppen net iets be ter te nemen dan het team van de Stelle. Ook bij de strijd om de derde en vierde plaats moesten strafschoppen de be slissing brengen. De wedstrijd tussen de Ark uit Hulst en Es- doornveste uit Sas van Gent eindigde in 1-1. De Hulsten aren bleken het vizier vanaf de elf meter stip beter te heb ben afgesteld. In de strijd om de vijfde en zesde plaats wist de Warande uit Axel met 3-1 te winnen van de kampioen van vorig jaar, de Werf uit Philippine. De zevende plaats was een prooi voor de Fre- derik Hendrik-school uit Sas van Gent die het tweede team van de Sandeschool met 5-1 klopte. Het eerste team van de Sandeschool mag het rayon Hulst op woensdag 8 mei ver tegenwoordigen tijdens het Zeeuws kampioenschap in Nieuwdorp. Overslag - Doordat een 32-jarige bestuurder van een tractor geen voorrang verleende aan een 27-ja- rige bestuurder van een auto ont stond op de kruising Zuiddorpse- weg - Dorpsstraat een aanrijding. De auto, bestuurd door een man uit Overslag, raakte aan de voor zijde zwaar beschadigd. De trek ker, met aan het stuurwiel een in woner uit het Belgische Wachte- beke, liep geen schade op. THEATER GOES We the spirits of the air (muzi kale dans) - door Joaquim Sabaté - Podium 't Beest - 20.30 uur 15) MIDDELBURG Labdakos (muziektheater) - Oude tragedies in nieuwe verpakking - Stadsschouwburg - 20.30 uur 25) SINT-NIKLAAS Ramona in Explorada - (Vertel sels onderweg) - door Alibi Collec tief - Museumtheater Zwijgers- hoek - 20.00 uur TEMSE De Lady Di Show (cabaret) - door Jeroen Maes - Theaterzaal Roxy - 20.30 uur LOKEREN Verwarringen - door de Sinfra's - Cultureel Centrum Kerkplein - 20.00 uur (29 t/m 31 mrt) KLASSIEK GOES Het Zeeuws Orkest - o.l.v. Wolf gang Seeliger - m.m.v. Sylvia Schlu- ter (alt) - Gustav Mahler Kinderto- tenlieder en Symfonie no 1. - Grote Kerk - 20.00 uur 25) HULST Willem Vermandere - Den Dul laert - 20.15 uur 20 - scholieren 10) SINT NIKLAAS Passieconcert - door Kamerkoor Concinentes, Chapelle de la Lorrai ne en solisten o.l.v. Jan van Lande- ghem - Haydn - Collegekerk - 20.00 uur POP EN JAZZ GOES Grant Forsyth (tussen pop en country) - Prins van Oranje - 20.00 uur 35) HULST Willem Vermandere - liedjes avond (oud en nieuw) - den Dul laert-20.15 uur DIVERSEN MIDDELBURG Matthaus-Passion - lezing met dia's en luistervoorbeelden door dr. Albert Clement - Hoogelandse- weg 3 - 20.00 uur 10) ST.-JANSTEEN Kaarting - café De Kroon - 14.00 uur STOPPELDIJK Koersbal - 't Gelaag -13.30 uur EEDE Kaarting - Hof van Eede - 19.30 uur CLINGE Spellenmiddag - KBO - Malper- tuus-13.30 uur TERNEUZEN Dansen - Zuidlandtheater - 20.30 uur FILMS GOES Grand Theater 19.00 en 21.30 uur Jumanji HULST De Koning van Engeland 19.30 en 22.00 uur Get Shorty 19.30 en 22.00 uur Money Train 21.00 uur Casino 19.30 uur Jumanji 19.30 en 22.00 uur Clueless 21.00 uur Heat 22.00 uur Ace Ventura: when nat» re calls MIDDELBURG Cinema - 20.00 uur Dolores Cb I borne 22.30 uur Underground VLISSINGEN Alhambra 1-2-3-4 21.30 uur Get Shorty 19.00 en 21.30 uur Money Train 20.15 uur Casino 19.00 uur De Jurk 19.00 en 21.30 uur Sudden Death BRUGGE Kennedy Complex 20.00 en 22.30 uur Get Shorty 20.00 uur Sense and sensibility 20.00 en 22.30 uur Dead man wal-1 king 20.00 uur Casino 22.30 uur Never talk to strangers GENT Decascoop 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uyr Ace Ventura: when nature calls 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 Nobody's Fool 14.30, 17.00; 20.00 en 22.30 uur Get Shorty 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur 121: Monkeys 14.30 en 17.00 uur Toy Story (Nedi I 14.30, 17.00 en 20.00 uurToyStor, (Eng) 17.00, 20.00 en 22.30 uur Never i talk to strangers 14.30, 20.00 en 22.30 uur Casino 22.30 uur Broken Arrow 20.00 en 22.30 uur Dead man Wal-1 king 17.00 en 20.00 uur Sense and Sensi-1 bility 14.30 en 17.00 uur Babe, een b tengewone big (Ned) 14.30,17.00 en 20.00 uur B pig (Eng) 14.30 uur She Good Fighter 20.00 en 22.30 uur Heat 14.30 uur Jumanji 14.30 uur Dangerous Minds 17.00, 20.00 en 22.30 uur Seven 22.45 uur Leaving Las Vegas KNOKKE Beverly Screens 20.00 en 22.30 uur Ace Ventura: when nature calls 22.30 uur Copycat 20.00 uur 12 Monkeys 20.00 uur Toy Story 20.00 uur Casino 22.30 uur Never talk to strangers OUD PAPIER - Leden van VV Clinge halen zaterdag vanaf 09.00 uur oud papier op. VISWEDSTRIJD - De Clingse Hengelaarsvereniging houdt zaterdag de eerste viswed strijd die meetelt voor de zo meravondcompetitie. De wed strijd vindt plaats op de Witte Bergen en begint om 13.30 uur. KBO - De plaatselijke aide j| ling van de Katholieke Bons van Ouderen (KBO) houd! morgen, zaterdag 30 maart j een dansavond in gemeen schapscentrum De Vlas- schaard. Aanvang 20.00 uur. Muzikale II medewerking is er van tó|| Schelde-duo. (ADVERTENTIE) Bij Printemps Week-End ontdekt u de collecties Donaldson La Gaviotta, Burberrys, Escada Sport en nog andere kwaliteitsmerken... Printemps Week-End, Kaai 9, Sluis 0117-46 16 68 PESTEM Van onze verslaggever Breskens - Het kantoor neming Vroon aan de Ha kens wordt uitgebreid. I vanwege het succes van Zo is het personeelsbestan zes jaar uitgebreid met twi tonnage van de vlootomva: verdubbeld. Vroon biedt n genheid voor zeventig med Bet personeel zit nu een Vandaar de uitbreiding va: Van onze verslaggever Oostburg - Het waterscl kater overgehouden aan over het natuurherstelpl; Dat bleek gisteren tijdens i gemene vergadering van schap. Nog voor de waters pen en de gemeenten former standpunt kenbaar hadden nen maken schoot het dag bestuur van het Bestu Overleg Westerschelde (BO ontpolderingsplannen af. JV argument dat een maatsch lijk draagvlak voor de oi delingsplannen ontbreekt. De vergadering ervaarde gi; het debatje over het nog t sturen advies van 't Vrij* zich trouwens ook tegen oi dering uitspreekt, dan oo mosterd na de maaltijd. Het kwalijke van de hele vond de vergadering dat er lijk nimmer een inhoudelijk cussie is geweest over het na herstelplan dat uit meer be dan alleen ontpoldering. Gezworene J. Provoost mis nuance, zei hij. Volgens hot geland mevrouw I. Batsi heeft de landbouw (fel teger der) de discussie 'overschret waardoor het standpunt va BOW niet op een goede ir tot stand is gekomen. Zij st gisteren als enige tegen d< spraak van de vergadering er nu nog van het oorspronk plan overblijft houdt vc haar geen enkele compensa voor de natuurwaarden die de verdieping van de W< schelde verloren gaan. Gezworene T. Wemaer spra teren van een breuk tusst landbouw en natuur-en m verenigingen. Beide partijei in de discussie lijnrecht t over elkaar komen te staan zal volgens Wemaer lang voor het vertrouwen, dat de lopen jaren moeizaam is bouwd, is hersteld. „De dist heeft veel kapot gemaakt," Wijffels zich daar bij aan. Dijkgraaf C. Almekinders, c Van onze correspondent I Middelburg - Tegen de 39 J op de zitting van de rech straf van 15 maanden geë H., die overigens heeft bel I wordt ervan verdacht in VU I gen te hebben gehandeld u medio 1994 tot en met 8 ja: I van dit jaar. Veel last haddi I buren van H. overigens nie 1 de handel. H. gebruikte een I Per'leverde de bestelli I bij zijn klanten thuis af. „O I manier heeft mijn gezin i I buurt er geen hinder van," l toogde hij. Ook het klante I stand van H. was niet b I groot: circa tien vaste kla I Het geld dat een en andei bracht, had hij nodig om hei Barbé heeft vertrou I 7an onze correspondent terneuzen - De uitbrei I met achttien nieuwe wip I pHits en de overkapping I ken van Zuidpolder een I waardig winkelcentrum I de toekomst. Burgeme* s- R- Barbé ziet de toek( I voor het centrum met vert IWen tegemoet. frU?i°r de °tficiële openings I Ra 'k® haalde burgeme Imt een ^esje renovatie een kluisje. Daarmee - I Punt gezet achter de ren I rii werden de feestelijkh [geopend611 Z3terdag d IH- Murre, voorzitter v I aern,emersvereniging laa* adrukte dathe I ^gepast is aan de Inkomst. „We b I over een prachtig* I geografische IW?en' We hebben I §o en een nieuwe van d* Zuic t het een - eisen vf beschikkei ig centrum i: midden van - een n formul*

de Stem | 1996 | | pagina 10