,&A Titel Qutility via ruime zege De Nooijers gaan eigen weg Real Madrid wil Edgar Davids ABAB verovert kampioenschap op doelsaldo Voetbaltweeling van Sparta breekt met WC S-begeleider Peter Gerards l-KNOOPS VAN 'N Horecabeaif BREDA 0 1 68-483452 Iristan Hoffman profiteert fan beulswerk Ballerini DE STEM SPORT ZEELAND B2 ge- e ^"'ZAALVOETBAL I"! O.G. Huur. Kleintje Rinus Israel na dit seizoen weg bij KNVB SPORTNIEUWS KORT Turnsters Voorwaarts goed op dreef Braakmanuurloop afgelast Rob Kroonen tweede in judotoernooi ZAALVOETBAL 11996 X 56 DONDERDAG 28 MAART 1996 (DA Ipolyester- 1/AL1TEIT. is tóch voordeliger! HP incl. fertrek EZ 535). akanties kom naar gdijk 12A ort taj. Orion en bbm, B-326958. Select 9, vr.pr. .2782. Van onze zaalvoetbalmedewer- I ker wel - Qutility heeft door met jO-2 van Van Haperen te win nen de eerder geslagen kloof van drie punten voorsprong „p naaste belager GTI behou den. Op de slotdag van de competitie werd daarmee de litel in de tweede klasse van de regionale zaalvoetbalcom petitie veilig gesteld en tevens promotie bereikt naar de hui dige eerste klasse, die volgend seizoen tweede klasse zal he ten. Deze tweede klasse wordt derde klasse. gen en ander als gevolg van het I (git dat de hoofdklasse voortaan 'eerste klasse' zal gaan heten. GTI was en bleef tweede. Maas werd met 10-4 verslagen. De Gravin-Wentzler/Pauwels ein digde in 5-4, HKC-Corn Boys/De Graaff in 11-4 en OZ-IZV in 2- 13. Dit betekende voor OZ een teruggang naar het Terneuzense rayonvoetbal. In de plaats van deze degradant keert DOW, kampioen in Terneuzen, terug. De resterende duels - HKC- Wentzler/Pauwels, Corn Boys/De Graaff-IZV, Corn Boys/De Graaff-Ron's Fashion en De Gravin-Van Haperen - die als inhaalduels te boek stonden, worden niet meer gespeeld. De uitslagen hebben geen enkel be lang meer voor de promotie- en/of degradatiestrijd. QUTILITY-VAN HAPEREN 10- 2 - Bloemen voor de gastheren. De echtgenote van coach Jacky van Balen bedacht haar favoriete team ermee. Een leuke en ge waardeerde geste voor een ploeg die via sportief voetbal de titel veroverde. Qutility deed dat in het slotduel via rake inzetten van Hubert van de Hemel (4x), Men- no den Dekker (2x), Mirco Tomic (2x) en Patrick de Meyer (2x). Naast deze prijsschutters kwa men verder doelman Jan Bakker en de veldspelers Paul Sieck en René Busropan in actie. Manfred den Dekker en August van de Bossche scoorden voor Van Ha peren. GTI-MAAS 10-4 - Na 3-3 trok GTI, met de hoop op een beslis singsduel, de touwtjes strakker aan. Gewonnen werd er, maar het extra duel bleef uit omdat Qutility ook won. „Jammer," zei men aan GTI-zijde. Patrick Fre- ijser (4x), Marti Dobbelaar, Ben ny Maes (4x) en Jean-Paul Eg- germont scoorden de winnende serie treffers. Jean Dooms (3x) en Ronald Gort scoorden voor Maas. DE GRAVIN-WENTZ LER/PAUWELS 5-4 - Angstige gezichten in Sas van Gent. „Het werd nog 5-5, maar die goal werd afgekeurd," stelde men teleurge steld bij Wentzler/Pauwels. Dat ene puntje zou namelijk genoeg geweest zijn om niet te moeten degraderen. Kans op ontsnap ping was in dit geval nog een in- haalduel. Achteraf bleek niets van dit alles nodig, omdat OZ met 2-13 van IZV verloor. Voor de Westdorpenaren scoorden Bas van Waes (3x), Arjan de Mey en Theo Goethals. Marco van Vlier- berghe, Wim de Laere (2x) en Pa trick Vonk schoten voor IZV raak. HKC-CORN BOYS/DE GRAAFF 11-4 - De 'Handel en Kantoor Combinatie' was op dreef en gaf de oranjehemden uit Sas van Gent weinig kans. Na 4-2 bij de doelwisseling werd het 11-4 door winnende goals van Menno Sandrini (4x), Johan Plamont (2x), Frank Piepers (2x), Bram van de Brink en Hans Stof- fijn (2x). Hans van de Boom, Lex Janse en Christoff de Beule scoorden voor Corn Boys/De Graaf. Eindstand: Qutility 20-43 (144-101), GTI 20-40 (108-94), Maas 20-35 (139-109), De Gravin 19-34 (86-70), Corn Boys/De Graaff 18-29 (102- 93), Ron's Fashion 19-29 (120-107), IZV'19-26 (109-110), Van Haperen 19-21 (71-108), HKC 19-18 (93-111), Wentzler/Pauwels 19-17 (85-107), OZ 20-14 (70-117). Rotterdam (anp) - De voetbaltweeling Gerard en Dennis I de Nooijer heeft gebroken met Peter Gerards, één van de spelersbegeleiders van de vakbond WCS. Het duo van I Sparta is ontevreden over de werkwijze van de voormali- I ge doelman. Met onmiddellijke ingang hebben ze, met de I hulp van een advocaat in Rotterdam, hun contractzaken 1 in eigen hand genomen. I „Er zijn de afgelopen maanden e veel dingen fout met ons ge- aan," legde Dennis de Nooijer 26) uit, die momenteel in ge- I sprek is met het door Jupp I Heynckes getrainde Tenerife, I dat hem al twee keer in Rotter- i is komen bekijken. „Het I daarbij niet om alleen om I misverstanden met Gerards, [maar juist ook om goed door- dachte praktijken van zijn kant. [Die staan ons absoluut niet aan. lik wil nu nog niet in details tre- Iden. Maar ik weet wel dat er veel Imeer spelers in het betaalde Itoetbal zijn die klachten hebben lover de handelwijze van Ger- |aids." [Het tweetal blijft voorlopig wel [lid van de WCS. Een andere [voetbaltweeling, Frank en Ro- [nald de Boer, heeft wel alle ban- met de vakbond voor prof voetballers verbroken. De inter- lationals van Ajax beschuldigen [de WCS ervan vertrouwelijke informatie naar buiten te heb ben gebracht. Bovendien wil het Iduo een individuele regeling Jtreffen voor hun portretrecht, [iets wat de WCS voorlopig wei- Igert. [Dennis de Nooijer wil zijn voor- i zaakwaarnemer niet he- [lemaal afvallen. „Gerards heeft ]bet gewoon veel en veel te druk," [stelde hij. „Hij moet de zaken Ivan ongeveer 230 spelers rege- llen. Dat kan natuurlijk nooit bij [iedereen helemaal goed gaan." Theo van Seggelen, de voorzitter |van de WCS, gaf toe dat de |Werkdruk op zijn medewerkers momenteel bijzonder hoog is. |.Na de uitspraak van het Euro- Hof in de zaak-Bosman is [let in de spelerswereld een com pleet gekkenhuis," zei hij. „Al •lie drukte speelt ons zeker par ten. We proberen zo snel moge lijk de contractbegeleiding van onze leden te optimaliseren." Van Seggelen betreurde de stap van de gebroeders De Nooijer, maar toonde zich verheugd dat beiden wel aangesloten blijven bij de WCS. „Ik ben al een paar weken op de hoogte van hun on vrede over Gerards. In feite heb ik hen zelf aangeraden om een beetje afstand van de WCS te nemen. Als zij denken dat ze be ter af zijn als ze hun eigen zaken gaan behartigen, moeten ze dat gewoon doen. Met de zaakwaar nemer van de gebroeders De Boer heb ik binnenkort een ge sprek." Het contract van zowel Gerard als Dennis de Nooijer loopt dit seizoen af bij Sparta. Daardoor kunnen ze transfervrij overstap pen naar een binnen- of buiten landse club. Voor beiden is de belangstelling zeer groot, maar voorlopig zijn er nog geen con crete zaken gedaan. Volgens de tweelingbroers uit Zeeland komt dat mede door de drukke agenda van Gerards en diens ietwat ei genzinnige optreden. „Maar ook allerlei duistere figu ren uit de makelaarswereld zit ten ons dwars," benadrukte Dennis de Nooijer. „Iedereen wil aan ons verdienen, dat is me wel duidelijk geworden. Overigens, Gerards bedoel ik hier niet mee." Directe aanleiding voor de breuk met de WCS-man vormen de perikelen van Gerard de Nooijer met de Duitse club Arminia Bie lefeld. Het bestuur van de club uit de tweede Bundesliga be weert met de verdediger een mondelinge overeenkomst te hebben gesloten. Gerard de Nooijer bestrijdt dat. Hij ver- Te huur aangeboden: kantoorruimte van 55 m2, eventueel, opslagruimte van 20 100 m2. Ruimte zich in een zeer rep» I tiet pand gelegen ip J kende locaties te 8 (Moleneind °°sj'-,-71?g4(). formatie tel. 076-57 J JONG werkend stel J woning/etage/apP' O'hout of omg- lel' 5752559. Te huur aangeb^.r j 6.10 m lodel '94, showroom Panorama slaapkamer afzuigkap 350,- voor 2-456358 brede uitv., .500,-. Tel. aaKgge Oranjeboomstras'./J Tussenwoning wa J(iiJfl fecte staat van onde_„J 3.60 m., gasfles en 872778. tecte staar vo" - verkeerd, zoals n kozijnen, keuken met 3Slt' badkamer met «ga 'jfjeito «ira.,»». Prijs 159.000," (injirjifle®ers verrassing Nederlands maandlast bij W H®ipioen wao nmmu™ c r c~70 (N Knaus tr., 695 kg, 5613849. uimte Dl mtr. lang nvaardbaar. 4. pikele minuten tevoren had hij pars door België op zijn naam pracht, een Belgische semi- pssieker. Zijn eerste zege dit Werjaar, de twaalfde sinds zijn Jrouut. Hij onttroonde TVM- Iwgmakker Jelle Nijdam. fwfman was de sluwste en rap- F na 210 kilometer in de sprint I® vijf, Edwig van Hooydonck de Rabobank-ploeg van Jan ^as finishte als tweede, voor de «n Brian Holm. En de grote Kiezers Carlo Bomans en Fran- j> Ballenni van Mapei GB. De Jaliaans/Belgische wielerforma- fle die op papier woensdag in de 16 Dwars door België de sterk- P leek met onder anderen ook i° n Museeuw, Wilfried Peeters 1 Tom Steels, recent nog win- F van de Omloop Het Volk, als .^hebbers. Het geduld van rnnan, maar ook van ploeglei- F Cees Priem werd in Waregem foond. Eindelijk loste de van riprong Groenloër de belofte De verwachting die hij vier F geleden over zichzelf had af- oepen nadat hij in Meerssen Een e,aa*beoV resultaten fripioen was geworden. Sinds- K»Ü zwee®e de 26-jarige Neder- der een beetje tussen de mid- n°0,; en de sub-top. Hij 'gde de geschiedenis in te L a's het eeuwige talent, dat ar niet wilde komen boven- jj ,en- Rhzeges in Zwitserland, den Toekomstronde en Mur- L ,'Pen hem niet van dat nik ^ok dit seizoen leek EL jdzakelijk de erepodia van nd te moeten bestuderen. In moedt dat Peter Gerards in Duitsland een verkeerde voor stelling van zaken heeft gegeven. Bielefeld heeft Gerard de Nooij er inmiddels per fax gedreigd met juridische stappen indien hij bij een andere club een nieuw contract tekent. „Na alle nega tieve ervaringen doen we de con tractbesprekingen voortaan lie ver zelf," geeft Dennis de Nooij er te kennen. „Als je zelf overal bij zit en alles aanhoort, kan er weinig fout gaan. Het is een kwestie van vraag en aanbod. Het invullen van alle cijfers komt vanzelf aan de orde. Echt, het lijkt me allemaal niet zo pregem (anp) - Buddy, de hond, sprong vrolijk tegen zijn Pasje op. Vriendin Eva gaf hem een dikke knuffel. Tristan poffman had weinig oog en aandacht voor zijn partner en de Mspelende Newfoundlander. Hij genoot intens, vierde een festje op de Zuiderlaan in Waregem, besefte dat hij een mooie Tiomf op zijn erelijst had laten noteren. de Haut Var eindigde hij als der de, tevoren behaalde hij een paar hoge klasseringen in de Ster van Besseges, maar een vette prijs ontbrak. Toch gaven die resulta ten hem wel het gevoel dat de doorbraak niet lang meer op zich zou laten wachten. „In Dwars door België heb ik al tijd goed gereden, altijd een plaats bij de eerste tien. Maar dat is inmiddels iedereen al weer ver geten. Het werd zeker de hoogste tijd, niet dat Priem ontevreden over me was, maar ik moest toch maar eens de belofte inlossen", vertelde Hoffman. „Dit is mijn periode, altijd al. Voor deze wed strijden was ik altijd de man die uitgespeeld werd, maar het nog niet had waargemaakt", vertelde hij. „Ik hoop deze trend te kunnen voortzetten de komende weken, de lenteklassiekers horen er bij en ik zal zeker nog van me laten horen", zei hij met bravour. Waregem. Dwars door Belgie: 1 Hof fman (Ned) 210 km in 5.18.00 (41,100 km/u), 2. Van Hooyddonek (Bel), 3. Holm (Den), 4. Bomans (Bel), 5. Bal lerini (Ita) 0.09, 6. Michaelsen (Den) 2.25, 7. Peeters (Bel) 2.34, 8. Piziks (Let), 9. Tsjmil (Mol), 10. Roscioli (Ita), 24. Vierhouten 3.49, 33. Bouw- mans, 46. Knaven, 48. Den Bakker, 49. Nijdam, 63. Mulders 8.11, 64 Van der Meer, 67. Boven, 69. Meijs, 73. Veenstra, 76. Talen, 79. Blijlevens, 80. Van den Akker, 89. Gilsing 104. Van de Meulenhof, 107. en laatste Pelliconi (Ita). 193 renners gingen van start. Amateurs: 1. Peter Van der Velden (Heerle) 178 km in 4.27.00 (41 348 km/u), 2. Roodhooft (Bel), 3. Laplas- Se (%1),\4'Jr?uve (Bel>. Vancaute- ren (Bel), 17. Maikel den Ouden (Gal- der), 28. Jurgen de Jong (Nispen). Den Haag (anp) - Lorenzo Sanz, voorzit ter van Real Madrid, heeft er veel peseta's voor over om Davids in te lijven. „Hij is onze eerste keus om volgend seizoen achter de vernieuwde aanvalslijn Suker (Se- villa), Raul en Mijatovic (Valencia) te opere ren," gaf hij toe in de Spaanse pers. Sanz weet van de belangstelling van AC Mi lan voor de Ajacied. Namens de Italiaanse club had Ruud Gullit reeds een oriënterend gesprek met de middenvelder. Maar Sanz weet absoluut zeker dat Davids nog niet heeft getekend voor de club uit Milaan. Bondscoach Rinus Israel stapt na dit sei zoen op bij de KNVB. Volgens een persverkla ring van de voetbalbond is in goed overleg be sloten om het contract, dat op 30 juni afloopt, niet meer te verlengen. In verband met nog uitstaande vakantiedagen neemt de Amsterdammer al half mei afscheid in Zeist. Dat betekent dat hij het Europees kampioenschap, van 8 tot 30 juni in Enge land, niet meer meemaakt. Volgens een woordvoerder van de KNVB heeft Israel zelf voor deze procedure gekozen. „Als hij had gewild, was hij gewoon als assis tent van Guus Hiddink naar het EK meege gaan," liet voorlichter Rob de Leede weten. Het is nog onduidelijk wie nu naast Hiddink in Engeland op de bank zal zitten. Wel staat vast dat de bondscoach van het Nederlands elftal een nieuwe trainer voor de functie van Israel gaat aantrekken. Israel is vanaf juli 1992 in dienst van de KN VB. Eerst als assistent van Dick Advocaat, daarna van Guus Hiddink. Onder Advocaat fungeerde de 47-voudige international ook als bondscoach van Jong Oranje. Hiddink maakte aan de dubbelfunctie van Israel een einde. De voormalige Feyenoorder was woensdag voor commentaar onbereikbaar. In verband met het komende EK bekeek hij de wedstrijd Schotland - Australië. Volgens De Leede heeft Israel zelf min of meer besloten om bij de KNVB weg te gaan. „Rinus heeft te kennen gegeven aan iets anders toe te zijn," stelde de woordvoerder. De KNVB is met Hiddink en Hans Dorjee, bondscoach van het Olympisch team, nog in onderhandeling over een nieuw contract. Hiddink kan bijtekenen tot en met het WK in 1998 in Frankrijk. Dorjee, wiens huidige con tract pas in 1998 afloopt, kan voor een nog langere periode in dienst van de KNVB blij ven. De Delftenaar zal worden belast met de 'technische beleidsontwikkeling' en gaat te vens als coördinator optreden van de nationa le elftallen onder 21,18 en 16 jaar. Bert van Lingen is aangesteld als teamcoördi nator van het Nederlands elftal. Hij is de op volger van Carel Akemann, die onlangs met pensioen ging. Van Lingen blijft tevens ver antwoordelijk voor de ontwikkeling van de jeugdopleiding. Ruud Gullit zal vier jaar lang optreden als ambassadeur voor 'sport, tolerantie en fair play'. Die campagne moet racisme en discri minatie in de sport tegengaan. Staatssecreta ris Terpstra maakte dinsdag tijdens de begro tingsbehandeling van VWS in de Eerste Ka mer bekend dat de speler van Chelsea heeft toegezegd het ambassadeurschap op zich te nemen. De campagne gaat van start tijdens de ronde tafelconferentie met sportministers en -orga nisaties op 11 april in Amsterdam. De confe rentie moet de negatieve ontwikkelingen in en rond de sport tegengaan. Gullit zal bij de conferentie aanwezig zijn, mits zijn club toe stemming geeft. De Duitse bondscoach Vogts heeft zijn se lectie voor het EK voetbal bijna rond. Zeven tien spelers zijn er zeker van dat ze mee mo gen. Voor de resterende vijf plaatsen komt een tiental spelers in aanmerking. Onder hen is Lothar Matthaus, de 35-jarige aanvoerder van Bayern München. Matthaus dineerde dinsdagavond met Vogts. „Ik zit in de wachtkamer," zei hij na het on derhoud. De libero zal niet opgeroepen wor den voor de oefeninterland tegen Nederland op 24 april in De Kuip, maar wordt bij vorm behoud zeker één van de laatste vijf. Axel - Tijdens gewestelijke turnwedstrijden van het KNCGV op B-, C- en D-niveau kwam de organiserende vereniging Voor waarts uit Axel aardig voor de dag. Vooral op D-niveau heerste die vereniging op de vierkamp meis jes 12-13 jaar. Maar ook op D-niveau vierkamp 12-13 jaar ging de eerste plaats naar een Voorwaarts-turnster. Danielle van Ham bleef in die categorie met gering verschil Ellen Mol van de turn vereniging Zaamslag voor. UITSLAGEN B-NIVEAU Meisjes 12-13 jaar vijfkamp: 1. Jacolien Joosse (Veldo Middelburg) 37,25 punten. Vierkamp: 1. Mariska Allaart (DIOS Souburg) 31,95. C-NIVEAU Aspirant-vrouwen vijfkamp: 1. Charlotte Visser (DIOS) 44,70, 2. Liselot- te de Bos (Veldo) 41,60. Vierkamp: 1. Yolanda Meulkens (Genie Bergen op Zoom) 36,45. Meisjes 12-13 jaar vijfkamp: 1. Angie Arendse 43,90, 2. Deborah Visser 42,85 (beiden DIOS). Vierkamp: 1. Daniëlle van Ham (Voorwaarts Axel) 35,45, 2. Ellen Mol 35,15, 3. Marieke Kempe 33,70 (beiden GV Zaamslag). D-NIVEAU Aspirant-vrouwen vijfkamp: 1. Eveline Tange 40,30, 2. Joan Kruse 40,00 (beiden Veldo). Vierkamp: 1. Agnes Korteknie (OKK Goes) 34,50. Meisjes 12-13 jaar vijfkamp: 1. Pauline Poortvliet (Veldo) 42,90, 2. Wen dy de Jong (DIOS) 41,70. Vierkamp: 1. Nina Tangelder 35,15, 2. Wendy Breepoel 33,65, 3. Ruth Mast 33,10, 4. Daphne van Hoeven 32,50, 5. Geertje Oppeneer 32,40 (allen Voorwaarts). Terneuzen - De Braakmanuurloop, die zaterdag 30 maart in het gelijknamige recreatiegebied zou worden gehouden, gaat niet door. De Terneuzense atletiekvereniging Scheldesport, dat 26 edities lang voor de organisatie zorgde heeft besloten deze unieke loop van de kalender af te halen. Ferdi de Klerk: „We speelden al een aantal jaren met die gedach te. De belangstelling daalde ieder jaar opnieuw en woog op een gegeven moment niet meer op tegen de tijd dat wij er als organi satie in moesten steken. Het evenement heeft als het ware zichzelf ten grave gedragen." Dat betekent dat de records van Johan de Vlieger (mannen) en Trijnie Smeenge (vrouwen) voor altijd in de boeken van deze uurloop zullen blijven staan. Naast deze uuur- loop heeft Scheldesport ook de halve marathon, die aanvankelijk voor zaterdag 4 mei op de kalender stond, geschrapt. Ook hier was de geringe belangstelling de laatste jaren debet aan de ophef fing van de commissie 'Halve marathon' van Scheldesport. Kloosterzande - Rob Kroonen uit Kloosterzande heeft met succes en pech meegedaan aan een sterk bezet judotoernooi in Vlaardin- gen. In dit evenement van sportschool Tino Hoogendijk won Kroonen vier partijen met Ippon. In de finale moest hij echter op geven. Eddy Walters kreeg de winst daardoor in de schoot geworpen. Kroonen liep namelijk een voetblessure op en moest een teen la ten hechten. Toch blikte hij tevreden terug op zijn optreden dat als voorloper geldt voor het toernooi van judoclub Breskens op 20 april. Van onze sportmedewerker Axel - ABAB heeft de titel in de eerste klasse van het regionale zaalvoetbal te pakken. De equipe van coach Theo de Smet won met 5-3 van concurrent Corn Boys/Benny Sport en bleef daar door op gelijke hoogte met Van der Gucht, dat met 2-6 over Kees Mechielsen zegevierde. Beslissend in dit geval, omdat er niet wordt gepromoveerd, was het doelsaldo. ABAB kwam op een positief saldo van 54 (153-99) en Van der Gucht op 36 (145- 109). Dennis de Nooijer (links) in duel met Twente-speler Karnebeek: „Er zijn de afgelopen maanden te veel dingen fout met ons gegaan. FOTO ANP moeilijk. Als alle afspraken op papier zijn gezet, laat ik er nog even door mijn advocaat en door een fiscalist naar kijken. Op die manier kunnen denk ik nauwe lijks misverstanden ontstaan." „Voor mij zou deelneming aan het EK een droom zijn," aldus de record-international met 112 caps, die op 18 december 1994 zijn laatste interland speelde. De zeventien uitverkoren spelers voor het EK zijn: Babbel, Helmer, Kahn, Klinsmann, Scholl, Strunz, Ziege (Bayern München), Basler, Eilts (Werder Bremen), Freund, Kohier, Sammer, Möller, Reuter (Borussia Dortmund), Köpke (Eintracht Frank furt), Hassler (Karisruher SC), Kuntz (Galatasa- ray). Het Argentijnse voetbal is zo goed als bankroet. De financiële krachttoeren van de clubs om de sterren uit het buitenland terug te halen, worden door de fans nauwelijks ge waardeerd. Het aantal toeschouwers bij de wedstrijden loopt schrikbarend terug. Gemiddeld trekken de twintig clubs iets meer dan 1000 toeschouwers per wedstrijd. Bij een vooraanstaande club als River Plate, het Ajax van Argentinië, is het ledental gehalveerd. Ri ver Plate had in 1980 nog 77.000 leden, nu nog geen 35.000. Zelfs landskampioen Velez Sars- field heeft nog maar de helft over van de 66.000 in het begin van de jaren tachtig. De voornaamste reden van het verminderde stadionbezoek is het gebrek aan veiligheid. De stadions worden geterroriseerd door groe pen gewapende fans die neutrale toeschou wers te lijf gaan met knuppels, messen en vuurwapens. Daarbij zijn een half dozijn do den en vele gewonden gevallen. Bovendien zijn de toegangsprijzen in Argen tinië hoger dan in de andere Zuid-Ameri kaanse landen. Het goedkoopste kaartje kost vijftien gulden, voor Argentijnen een aanslag op de portemonnee. Daarom bekijken vele liefhebbers de competitieduels op de televisie in plaats van op de tribunes. Door de afgenomen belangstelling verkeren de clubs in grote financiële nood. Boca Ju niors, dat Maradona en Caniggia terughaalde, staat zestien miljoen gulden in het rood, hoe wel het Italiaanse concern Parmalat er jaar lijks als sponsor miljoenen dollars in pompt. Landskampioen River Plate heeft meer dan 23 miljoen gulden schuld en Racing Club 17 miljoen. In deze spannende slotfase van de competitie ging het in Sas van Gent nog mis. Philippine-Ge- meente moest met nog een halve minuut te gaan gestaakt worden door arbiter Walter Naessens. Philippine werd als 'boosdoener' van de massale kloppartij aange wezen. Voor Gemeente dubbel triest, omdat deze ploeg degra deert naar de tweede klasse, die volgend jaar derde klasse zal he ten. Het maakt dit stapje terug sa men met ZVH Morres 2, dat niet meer in actie kwam en komt. Hun plaatsen worden ingenomen door Zwaantjes/Kiss, dat terugkeert uit de provinciale hoofdklasse en door Qutility, dat promoveert uit de tweede ldasse. Vooruit haalde via 1-10 fiks uit in en tegen Ter neuzen. ABAB-CORN BOYS/BENNY SPORT 5-3 - De Sassenaren moesten in Oostburg knokken voor de laatste kans op de titel. Het duel in 'De Veerhoek' was dan ook zinderend van begin tot eind. Temeer daar de gastheren winst nodig hadden om kampioen te kunnen worden. Het kon nog slechts mislopen als Van der Gucht met ruim twintig treffers verschil van Mechielsen zou win nen. Rekening hield men er niet mee. Vandaar dat Theo de Smet al voor het duel van Van der Gucht meldde: „We zijn kampioen." Zijn ploeg koos voor dit treffen voor een vaste man op goalgetter Luc van Hecke van de oranjehemden. Een taak die Theo Schram naar behoren uitvoerde. Van Hecke kwam deze keer maar tot twee doelpunten en dat is gezien zijn reputatie als beste schutter uit de regio weinig. Peter van Remortel maakte het derde Sasse goaltje. Voor de winnende goals kwamen Marc Corijn, Werner Corijn (2x), Theo Schram en Henk Ottens in aanmerking. Voldoende om de winst thuis te houden en ABAB, dat verder spelers als doelman Pa trick Goethals en de veldspelers Jacky Carniere en Jos Dieleman binnen de lijnen bracht, de titel te bezorgen. PHILIPPINE-GEMEENTE 4-3 (GESTAAKT MET NOG 30 SE CONDEN TE GAAN) - De ont moeting in sporthal De Vlaande ren werd met nog enkele minuten te gaan als 'pittig' omschreven. Het werden uiteindelijk hectische toestanden die volledig uit de hand liepen. „Philippine had maar één man meer over en Ge meente drie. Voor mij naast het onderling schoppen en slaan re den genoeg om er een eind aan te maken. Dat er nog maar een halve minuut te gaan was, doet niet ter zake," aldus arbiter Walter Naes sens. Coach Ko Heule van Ge meente legde de oorzaak van het uit de hand lopen bij Philippine, dat met name Alex Dehulsters on heus bejegende. Deze pikte dat niet en knokte terug met als ge volg veel tumult en een vroegtijdig einde. Voordat de definitieve rel uitbrak werd er gescoord. Voor de gastheren deden dat Paul de Put ter (2x), Michel Cornelis en Huub Dhuyvetter. Voor Gemeente knal den Alex Dehulster, Piet de Blaey en Hans de Klerk raak. KEES MECHIELSEN-VAN DER GUCHT 2-6 - Een diep teleurge stelde Marcel Verdurmen van Van der Gucht. Hij wist niet dat er geen beslissingsduel gespeeld zou worden bij winst van ABAB en zijn ploeg. „Een enorme tegenval ler. Ik had me er zo op verheugd," zei hij. De 2-6-zege door doelpun ten van Peter Drumont (4x), Jan de Visser en Verdurmen zelf, ver lichtten de pijn enigszins. Johnny de Ritter schoot twee keer voor Mechielsen in de touwen. ZVC/MAX KORTING-VERVAET 5-3 - Na 1-1 liep de thuisclub uit. De Hulster derby viel daarmee uit in het voordeel van ZVC/Max Korting, dat in Ed van Bellen, Sjef Pouwels, Peter Cambeen (2x) en Dave van Overmeeren doelpun tenmakers had. Jeroen Vervaet (2x) en Mario Vermeersen scoor den voor Vervaet. TERNEUZEN-VOORUIT 1-10 - Terneuzen heeft een overvolle zie kenboeg en moest met teveel in vallers aantreden om goed partij te kunnen geven. Vooruit walste simpel naar een fikse zege, die met name na de doelwisseling (1-3) ge stalte kreeg. Voor Terneuzen scoorde Peter Vermast. Voor de mannen uit Breskens troffen Ser ge de Ruysscher (5x), Tonny van Vooren (3x) en Roland de Muynck (2x) de roos. EINDSTAND ABAB 22-49 (153-99), Van der Gucht 22-49 (145-109), Corn Boys/Beriny Sport 22-45 (136-92), BVS 21-41 (137-81), ZVC/Max Korting 22-39 (137-109), Terneuzen 22-37 (144-157), Vooruit 22-36 (145-154), Philippine 22-28 (98-131), Kees Mechielsen 22- 21 (88-121), Vervaet 22-19 (92-112), - Gemeente 22-14 (100-144), ZVH Mor res 2 21-5 (78-144).

de Stem | 1996 | | pagina 11