Ruia NKLEEDJEI 1951 Wel degelijk vraag naar softdrugs' ëstem Vrijwilligers gezocht voor juridische begeleiding asielzoekers IDERBRiKENW iNT. mam, nuttig mooi kan zm lie leeftijden olommen EHBOers hebben de handen vol Orkest Young Ones wil zijn vleugels uitslaan DAG klapper PLAATSELIJK nieuws Orfeus Kwartet mist de nodige finesse 'INE PRIJZEN Jo Morres (77) op Bonaire overleden 0BSTEM ZEELAND C2 1 -Persoons ■Hulster koffieshop Gandalf vecht besluit burgemeester Kessen bij Raad van State aan SCHE SEN ALLE- /1AERT 30 Ste NEDERLANDS' KUNST-*' ANTIEKBEra lorpsraad ergadert editie zeeland fcrMaas("e- Politieagent ontslagen na plichtsverzuim Scholieren brengen Reynaartproducten aan de man Eerste prijs voor hoornist Wouter Jansen Kloosterzande Hulst Terhole 1996 DINSDAG 26 MAART 1996 95 |\f3n onze verslaggever weuzen - Vluchtelingenwerk koekt vrijwilligers die asielzoekers in ■euws-Vlaanderen juridisch kun nen begeleiden. teuws-Vlaanderen telt drie opvangcen- La voor asielzoekers, waarin zo'n 220 mensen wachten op de uitslag van hun asielaanvraag. Deze centra zijn gevestigd in Schoondij- ke, Zuiddorpe en Cadzand. In samen werking met de bureaus voor rechtshulp onderhoudt Vluchtelingenwerk contac ten met Justitie, ze assisteert bij asiel aanvragen, begeleidt vluchtelingen bij de gesprekken en verhoren, staat in con tact met advocaten en tolkencentra en pleegt overleg met de medewerkers van de Centrale Opvang voor Asielzoekers. De uitslag van een asielprocedure laat meestal lang op zich wachten. Vaak ver loopt de procedure zeer moeizaam en blijven de aanvragers lang in onzeker heid over het al dan niet verkrijgen van een verblijfsvergunning. Het ministerie van Justitie moet hierover beslissen. De asielzoekers kunnen in deze spannende tijd de steun van de vrijwilligers goed gebruiken. Vluchtelingenwerk Terneuzen voert haar werkzaamheden nu met vijf en thousiaste part-time medewerkers uit. Die groep is aan versterking toe. Vrijwil ligers die de vluchtelingen willen bij staan, moeten Engels spreken en twee dagdelen per week inzetbaar zijn. Vluchtelingenwerk Nederland zorgt voor de opleiding die voor het werk noodzakelijk is. Belangstellenden kun nen zich vóór 15 april aanmelden bij Vluchtelingenwerk Terneuzen, Nieuw- straat 2-4 4531 CW Terneuzen. Telefoon: 0115-620099. ;t als ui Vismarkt Burchtstraat Garenmarkt W.C. Serlippens Noordstraat W.C. Zuidpolder [van onze verslaggever IHulst/Den Haag - Aan de Lijd van Hulst tegen de ver hoop van softdrugs binnen de [gemeentegrenzen is gisteren Ler een hoofdstukje toege- 'ederom boog de Raad van State Den Haag zich over het protest m een Hulster koffieshophouder ie zijn nering, Gandalf in dit ge- op last van de burgemeester Jt moeten sluiten. Eerder deze iaand wees de Raad het protest in de eigenaar van Casablanca iefinitief ai 'olgens burgemeester A. Kessen er in zijn gemeente helemaal »n vraag naar softdrugs. Hij is dat de verkoop van soft- s zal leiden tot massaal igstoerisme vanuit België, met Ie overlast vandien. let jongste protest tegen sluiting van R. de Vliegere, eigenaar van landalf aan de Beestenmarkt, ij zegt dat er in Hulst wel dege- ijkvraag is naar softdrugs, lm zijn stelling kracht bij te zet- I had De Vliegere gisteren een ikundige van het Nederlands itituut voor Alcohol en Drugs als getuige meegenomen. Ie deskundige, E. Fromberg, re- voor dat een plaats als luist met zijn 19.000 inwoners itistisch gezien behoefte heeft in twee verkooppunten voor iftdrugs. Want: „Nederland ft één koffieshop per tiendui- md inwoners," luidde From- ïrgs motivatie. lessen liet in november de kof van De Vliegere sluiten, lie was toen een jaar open. In een Ier stadium (juli vorig jaar) id de rechtbank in Middelburg ;t protest van De Vliegere al af wezen. :gen die uitspraak ging De liegere in hoger beroep bij de ad van State. Die doet binnen 'ee maanden uitspraak. Gan- ilf lijkt weinig kans van slagen ibben aangezien de Raad van late enkele weken geleden oor- ilde dat Kessen in zijn recht >nd om Casablanca aan de lardenmarkt te sluiten. De Raad 1 toen weten het met Kessen te zijn dat de verkoop van |s in koffieshops een grote trekkingskracht op Belgen en ■en kan hebben en dat daar J)te overlast door kan ontstaan, ovendien was de Raad van me- hg dat burgemeesters een grote leleidsvrijheid toekomt waar het om het gedogen of juist niet van koffieshops. sterij Hnerie 6weg 9 i _ST -313093 i Het Tur Openingstijden: dagelijks 14-22 uur. zaterdag, zondag, 7., Goede Vrijdag, Paaszatt^ en beide paasdage0 11 Chasséveld - Breda - lelefoon 076 -TJ/iu, id* u ^genwoordigers: JtinBoeije, privé 01 C0' -T, privé 0115-563976, lint ï!oe™ven. privé 0115-452732, «1st rs. privé 0115-552354 te™43,4561 "J^genwoordigers; I™",den Brande. privé 0114-314570, Cnl!?raeten Phvé 0114-316755. ^76M20894arneMUUrmanS' •en'mgstjjden: f™»r. 8.30- 17.00 uur Een bekkenbreuk, een dubbele beenbreuk, diverse snijwonden, brandwonden en een epileptische aanval. De Lotus-slachtoffers speelden hun verwondingen gistera vond zeer natuurgetrouw. Het betrof natuurlijk een oefening, maar de 22 leden van de Graauwse EHBO-vereniging hadden er hun handen aan vol. Voorzitter G. Wee moes sprak van een 'fantastischgeslaagde demonstratie. „Er was behoorlijk veel be- «idzande - De dorpsraad van uidzande houdt donderdag 28 BR£D®aart zijn openbare jaarvergade- ing. bijeenkomst is in hotel De «aan aan het Dorpsplein en be nt om 19.30 uur. Naast de ge- ruikelijke agendapunten wordt de pauze het project 'Duur- lam Veilig' nader toegelicht. B 'W van Oostburg brengen deze b® een werkbezoek aan Zuid- actie leuzen: jlandstraat 32,4532 CG £0115-645769, fax 0115-645742. Meuren; Peter Oggel (editiechef), van den Assem, Frank van Cooten, Dei) (plv.ed. chef), Rein van der Harold de Puysseleijr. okstraat 1,4461 JK 10113-273700, fax 0113-273701. ulst: Un1markt 14a' 4561 CW 770, fax 0114-372771. in. u6n:Cerlach Hochstenbach, u9ene Verstraeten. Mredactie Zeeland: *n Zoomen ma t/m vrij. 0115-645751 zondag 0115- 645753 Overtentie-exploitafie 'StenienZVK «neuzen: !S'i Kd?raat 32,4532 CG ^115-645740, fax 0115-645741 Van onze verslaggever Goes - Een 38-jarige briga dier van het district Ooster- scheldebekken van de Zeeuwse politie is met in gang van 1 mei wegens plichtsverzuim ontslagen. Het ontslag is een discipli naire maatregel na een in tern onderzoek. De brigadier, die werkzaam was op Zuid-Beveland, is met onmiddellijke ingang tot zijn ontslag op nonactief ge steld. De betrokken politieman heeft geen strafbare feiten gepleegd, aldus woordvoer der J. van Mourick van de re giopolitie Zeeland. „Wel heeft de man doordat hij - ambtelijke- en privézaken moeilijk gescheiden kon houden, meerdere malen on geoorloofde contacten gehad met vrouwelijke slachtoffers. Ook was hij tijdens ziekte ongeoorloofd afwezig." Van onze verslaggever Hulst - Leerlingen van de admi nistratie-groep van het Reynae- rtcollege in Hulst hebben giste ren in het kader van de Week van de Winkel, allerlei Reynae- rtproducten verkocht. Vanuit kraampjes in zes ver schillende Hulster winkelbedrij ven, brachten ze de spullen aan de man. Elk kraampje werd bemand door drie leerlingen. Zaken als Rey- naertwijn, -koffie, -gebak, -boe- ken, -beeldjes enzovoort, gingen grif van de hand. Aan de verkoopdag was een wedstrijd gekoppeld, met VVV- cadeaubonnen als prijzen. Win naars werden Fanny Kool, Leo- nie Steyaart en Suna Ylmaz, die gezamenlijk voor een bedrag van 288,75 gulden aan Reynaertpro- ducten verkochten. Louella van Arenthals, Martine de Bock en Esmeralda Lampaert gingen met de tweede prijs aan de haal Hun opbrengst bedroeg 205,35 gul den. Roel Neve, Gadim Dieng en Hetty van Gessel legden beslag op de derde plaats. Zij brachten 179,10 gulden in het laatje. Van onze verslaggever Bonaire - Op Bonaire is afge lopen vrijdag op 77-jarige leeftijd Jo Morres overleden, oud-directeur van het gelijk namige meubelbedrijf in Hulst. Dat is gisteren bekend gemaakt. Morres is inmid dels in familiekring begra ven. Samen met zijn jongere broer Antoine maakte Jo het familie bedrijf tot een van de grootste meubelzaken in Europa. De geschiedenis van Morres be gon in 1909 met de oprichting van een meubelmakerij door va der Frederik Morres. Na de Bis schoppelijke Nijverheidsschool in Voorhout en de Vakschool in Sint-Niklaas kwam Jo Morres in 1934 als meubelmaker bij zijn vader in het bedrijf. Na de oor log legde het bedrijf zich steeds meer toe op de verkoop van meu bels dan op het maken ervan. De aanzet voor de grote bloei van het bedrijf werd in de jaren vijf tig gegeven, toen schuchter werd begonnen met postorders. Toen de huisvesting aan de Vismarkt te klein werd verhuisde Morres Meubel in 1968 naar het indus trieterrein De Tol. Van de toen malige werkplaats met amper 350 vierkante meter oppervlakte is het bedrijf nu uitgegroeid tot 120.000 vierkante meter be bouwde oppervlakte. Er werken 850 mensen en daarmee is Mor res veruit de grootste werkgever in de gemeente Hulst. Jo Morres was geen man die graag in de schijnwerpers stond. Dat bleek ook toen hij een aantal jaren geleden een koninklijke onderscheiding weigerde, In 1992 nam Jo Morres afscheid als directeur en ging hij op Bonaire wonen. Twee van zijn zoons, Etienne en Paul, zijn hem in de directie van het bedrijf opge volgd. Jo Morres was jaren lang hoofdingeland van het water schap Hulster Ambacht, be stuurslid van de Brabants- Zeeuwse werkgeversvereniging kring Zeeuws-Vlaanderen en be stuurslid van de stichting Bos- dorp. Sportievelingen weten nog dat het mede aan Jo Morres te danken is geweest dat de tennis club Hulster Ambacht destijds nieuw leven werd ingeblazen. Van onze correspondente Hulst - Het in 1989 opgerichte orkest The Young Ones met nog steeds enthousiaste jeug dige muzikanten, brengt een repertoire van lichte muziek. Het jaarlijkse grote optreden met gastartiesten is deze keer op vrijdag 12 april in de Noordhal van Den Dullaert in Hulst. Het orkest speelt onder leiding van Joop de Pooter en wil na ze ven jaar de vleugels wel eens verder uitslaan. Niet alleen op tredens in de regio, maar ook in andere provincies en zelfs in het buitenland. Het programma van het zevende Young Ones Concert kreeg de ti tel Gonna Fly Now en bevat een muzikale wereldreis. Het thema reizen komt tot uitdrukking in de muziekkeuze en in de aankle ding van het hele gebeuren. Het bestuur verwacht net als vorig jaar 1100 belangstellenden. „We zijn al maanden bezig met de voorbereiding, een dergelijk evenement vergt veel energie. Er moeten gasten gezocht worden, de zaal moet in stijl aangekleed zijn, het programma moet vol doen aan het gestelde doel en we moeten zorgen dat de zaal ook vol komt," vertelt Arno Kramers die samen met Dick Buyze uit Terneuzen de promotiekar van The Young Ones trekt. „Het programma biedt het pu bliek een mozaïek van muziek uit allerlei landen. We doen Amerika, Spanje, Brazilië aan en belanden natuurlijk in Neder- Presentator Marijn Devalck. land," stelt Dick Buyze die enke le partituren voorlegt: Barcelona van Freddy Mercury, ligt gezel lig naast de rockversie van de Toccata van Bach en wordt afge- foto archief de stem dekt met Passie van Koen Wau- ters. Swingende stukken en mooie rustige werken wisselen elkaar af. De eerste grote concerten von- THEATER MIDDELBURG Het Groot niet te Vermijden Showorkest - Back in town - Stad- schouwburg - 20.00 uur 32,50) SINT NIKLAAS Stoutste Dromen - van Ayckbourn - door het Mechels Miniatuurthea ter - de Klavers Belsele - 20.00 uur KLASSIEK TERNEUZEN Het Zeeuws Orkest - met werken van Gustav Mahler - Kindertotenlie- der en Symfonie no 1 - o.l.v. W. See- liger - Grote Kerk - 20.00 uur 25) DIVERSEN NIEUW-NAMEN Vleeskaarting - Café St.-Cecilia - 20.00 uur ST.-JANSTEEN Kaarting - Café Zondagsvermaak - 14.00 uur KLOOSTERZANDE Vleeskaarting - Café De Reizende Man-19.30 uur SAS VAN GENT Koersbal - St.-Albert -13.30 uur WESTDORPE Koersbal - Concordia -13.30 uur AXEL Koersbal - De Halle -13.30 uur Jokeren - Gregoriuscentrum - 13.30 uur CLINGE Kaarting - café De Gouden Kroon - 14.00 uur Volksdansen, zang, kaarten en biljarten - KBO - Malpertuus - 13.30 uur HULST Schieting - De Blaauwe Hoeve - 13.30 uur Jokeren - De Lieve -13.30 uur Dansen - KBO - De Lieve - 20.00 uur TERNEUZEN Dansen - SWOZ - De Veste flat B - 19.00 uur KIELDRECHT Warenvergelijking, chocolade - socio-cultureel - bond grote en jon ge gezinnen MIDDELBURG Taal en hersenen - lezing door prof. dr. J. Koster - Aula Zeeuwse Bi bliotheek Kousteensedijk 7 - 20.00 uur 7,50) FILMS GOES Grand Theater 20.00 uur Heat HULST De Koning van Engeland 20.00 uur Get Shorty 20.00 uur Money Train 20.00 uur Casino 20.00 uur Jumanji 20.00 uur Heat 20.00 uur Ace Ventura: when natu re calls MIDDELBURG Cinema - 20.00 uur Wereldmuziek 5 VLISSINGEN Alhambra 1 - 20.00 uur Get Shorty Alhambra 2 - 20.00 uur Money Train Alhambra 3 - 20.00 uur Casino Alhambra 4 - 20.00 uur De Jurk BRUGGE Kennedy Complex 20.00 uur Never talk to strangers 20.00 uur Dead man walking 20.00 uur Casino GENT Decascoop 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur 12 Monkeys 14.30,17.00,20.00 en 22.30 uur Ne ver talk to strangers 14.30,17.00,20.00 en 22.30 uur Ca sino 14.30 en 20.00 uur Nixon 14.30,17.00,20.00 en 22.30 uur Ca sino 14.30, 17.00, 20.00 en 22.45 uur Broken Arrow 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur Dead man Walking 14.30,17.00 en 17.00 uur Sense and Sensibility 14.30 uur Babe, een buitengewone big (Ned versie) 14.30, 20.00 en 22.30 uur Babe, the pig (Eng. versie) 20.00 en 22.30 uur She Good Figh ter 14.30, 20.00 en 22.30 uur Heat 14.30 en 17.00 uur Jumanji 14.30, 17.00 en 20.00 uur Dange rous Minds 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur Se ven 22.30 uur Leaving Las Vegas KNOKKE Beverly Screens 20.00 uur 12 Monkeys 20.00 uur Sense and sensibility 20.00 uur Never talk to strangers 20.00 uur Casino langstelling.Plaats van handeling was de Dorpsstraat, die momenteel een uitge breide opknapbeurt ondergaat. Een betere plek had de EHBO niet kunnen hebben, want kranen en bulldozers waren voor de gelegenheid in bedrijf, zodat het allemaal nog echter leek. Het gemeenschapshuis van Graauw diende als opvangcentrum van de gewonden. Ook een ambulance was aanwezig. foto wim kooyman Van onze correspondente Kloosterzande - Wouter Jansen uit Kloosterzande heeft bij het Solistenconcours van de West- Brabantse Muziekbond zondag 24 maart te Bergen op Zoom een eerste prijs behaald. Hij kreeg liefst 52,5 punten, dat is een hoge score zodat er ook nog een promotie inzat. Wouter Jansen speelt hoorn en is lid van de Fanfare Vrijheid Een dracht van Lamswaarde. De jonge muzikant, die door een deskundige jury werd beoor deeld, speelde op het concours de Romance van Camile Saint Saens. SCHOOLVOETBAL - Op de velden van voetbalvereniging Hontenisse vindt woensdag 27 maart het kampioenschap van de jongens-zeventallen van het rayon Hulst plaats. De winnaar mag deelnemen aan het kam pioenschap van Zeeland, dat op woensdag 8 mei in Nieuw- dorp plaats vindt. De winnaar van vorig jaar, De Werf uit Phi lippine, moet het deze keer op nemen tegen de teams van de Sandeschool (Kloosterzande), de Ark (Hulst, de Warande (Axel), Esdoornveste en Fred. Hendrik (Sas van Gent) en de Stelle uit Philippine. KOFFIEOCHTEND - In Den Dullaert vindt vandaag, dins dag 26 maart, een vrouwenkof fieochtend plaats. Die is geor ganiseerd door de Evangelische Gemeente Hulst en Linda van de Dussen houdt een lezing met als titel 'Is ons leven een toe valligheid?' De ochtend begint om 09.30 uur en de toegang is gratis. KOFFIECONCERT - Fanfare Excelsior houdt zondag 31 maart traditiegetrouw een kof fieconcert in het Dorpshuis in Terhole. De fanfare zal voor elk wat wils ten gehore brengen. Een vijftiental jeugdige leer lingmuzikanten zal ook een aantal ingestudeerde nummers uitvoeren. Het concert begint om half drie. Baudeloo-Kamermuziek concerten den in de grote zaal plaats maar toen men gastsolisten als trom pettist Theo Mertens, zangeres Justine Pelmelay en saxofonist Hans Dulfer over de vloer kreeg wordt, uitgeweken naar de Noordhal waar heel wat meer mensen in kunnen. Dit jaar moet dwarsfluittist Thijs van Leer voor de muzikale hoogstandjes zorgen. Hij be speelt echter meerdere instru menten en zal dat ook laten ho ren. Hij speelt bekende werken en heeft ook een aantal leuke muzi kale verrassingen in petto. De presentator die de muzikale reis begeleidt, is Marijn Devalck alias Balthasar Boma uit FC de Kampioenen. Devalck is echter ook songwriter en combineert zijn zang-, dans- en acteertalent zodat hij vaak te zien is in musi calproducties, televisieseries en films. Hij neemt de fakkel over van Carl Huybrechts en Felice Damiano die eerder met The Young Ones optraden. De be lichting is in handen van Phlip- po Showlights die er een specta culaire lichtshow van wil ma ken. Het afgelopen jaar heeft het or kest flink geïnvesteerd in instru menten en kleding. De nieuwe outfit wordt 12 april gepresen teerd. Als extraatje maakt de concertbezoeker tijdens de mu zikale wereldreis kans op een reisje naar het buitenland. Het concert begint om 20.15 uur, de kaarten kosten een tientje en zijn verkrijgbaar in Den Dullaert, telefoon 0114-314351. Kloosterzande - NH kerk-Re- cital door Orfeus Strijkkwar tet: Patrick Merry (eerste viool), Mare Tillema (tweede viool), Dominique Eyckman (altviool) en Mare Lambrecht (cello). Werken van Haydn, Van Beethoven en Schubert. Gehoord zondag 24 maart. Door Jea nette Vergouwen Een van de belangrijkste waar merken van een strijkkwartet is de eigen klankkleur. De vier indi viduele timbres moeten versmel ten tot één geheel. Om het brood nodige evenwicht en een homoge ne klankkleur te verkrijgen is het noodzakelijk om veel, vaak en lang samen te musiceren. De programmakeuze van het Or- feuskwartet was niet bescheiden. Met het vijfde strijkkwartet (Leeuwerikenkwartet) opus 64 van Haydn, het eerste van de opus 18 van Ludwig van Beetho ven en het strijkkwartet in g van Schubert werd een goed beeld ge geven van de rijkdom van de klassieke en romantische strijk kwartet literatuur. Jammer was dat de stijlverschillen niet echt uit de verf kwamen. Hiervoor werd te recht toe recht aan ge speeld en miste het recital de no dige souplesse en finesse. Het Leeuwerikenkwartet van Haydn is een van de meest ge speelde werken in dit genre. Het Allegro Moderato begint met een gescandeerd motief waarna de eerste viool de hoofdmelodie pre senteert. Het werk met volle ak koorden, spitse triolen en synco pen biedt de muzikanten de gele genheid om alle mogelijkheden van de instrumenten te etaleren. Het Adagio bezit een prachtige melodiek en is rijk aan expressie, het Menuet heeft de allure van een scherzo en het trio is bijna fu- gatisch. Het Vivace is virtuoos. Zowel bij Haydn als bij van Beet hoven viel op dat het contraste rende Trio in het Menuet of Scherzo niet dat duidelijke ver schil meekreeg. Beide werken hadden subtieler vertolkt kunnen worden en er waren, ondanks de goede gelijke inzetten, te veel ontsporingen om echt te kunnen genieten. Dat werd vooral duide lijk in de briljant geschreven Van Beethoven compositie, waarin de grootmeester in de kunst van het schrijven van variaties al herken baar is. Het is het langste en meest bril jante kwartet van de zes vroege strijkkwartteten van Van Beet hoven. Het energieke openings motief van het Allegro con brio doordringt het hele deel. Het tweede levendige, zelfs vrij vro lijke thema en de belangrijke stil tes zorgen voor een geraffineerde afwisseling. Het werk moet met een grote muzikale spanning ver tolkt worden. Het Kwartet (opus posthumus) van Schubert werd met grote in zet gespeeld. De primarius over heerst nooit, maar valt wel op door een vrij scherpe toon. De ba lans tussen de lage strijkers is zeer mooi en er wordt gedegen gemusiceerd. Fragmenten van virtuoos spel konden echter niet verbergen dat er nog hard ge werkt moet worden aan coördi natie en verfijning van speelstijl.

de Stem | 1996 | | pagina 13