Sport HW'24 speelt gelijk tegen Virtus Sluiskil roept Axel halt toe: 3-0 Hoek door zege alleen op kop TOEGIFT OP MAANDAG Hoofdplaat deelt de punten met Vlissingen Benny van Leeuwen bewijst opnieuw zijn waarde voor thuisploeg Terneuzen door gelijk spel niet zeker van periodetitel] Zwemclub Koewacht wint wedstrijd van De Honte DE STEM DERDE KLASSE D ZEELAND Krappe overwinning van Middelburg op Steenbergen VIERDE KLASSE H Doelman Mario Harte uitblinker in duel (1-3) met Barendrecht EERSTE KLASSE B VIERDE KLASSE H Kampioen in stilte TWEEDE KLASSE B De pot Actie tegen AKI in Terneuzen 'Sneller vervolgt bij mishandeling Jaar cel geëist j tegen Tapie 'Bijverdienplan is te mager' Chinezen stoppel met oefeningen SEP bouwt geenl kolenvergasser ^Ac versterkt organisatie fic oOr o< W SLUIS 3^. Grote Markt Terneuzen - In de derde klasse P van het landelijk amateur voetbal reisde HW'24 af naar Zevenbergen voor het duel te gen Virtus dat in 1-1 eindigde. Zierikzee greep de tweede pe- riodetitel door in Rijsbergen met 2-1 van Hekkensluiter WE te winnen. Patrijzen kwam tegen MOC'17 verdiend aan een winstpunt. Het werd in 's-Heerenhoek 1-1. Mid delburg bleef met 2-1 aan de po sitive kant van de score in de thuiswedstrijd tegen Steenber gen. VIRTUS-HW'24 1-1 - Een duel met twee gelijkwaardige teams met in de eerste helft enkele goe de kansen voor HW'24 die niet werden verzilverd. Het bleef in MAANDAG 25 MAART 1996 [Jij die periode dan ook 0-0. Tien mi nuten na de pauze kwam Virtus op 1-0. Een vrije trap even buiten het Hulster strafschopgebied ge nomen werd in tweede instantie door Toine Leijs benut. Virtus kwam een keer goed weg toen na een kopbal van Carlo Blommaert een verdediger de bal nog net van de doellijn kon trappen. HW'24 bleef het beste van het spel hou den. In de slotfase kwam de 1-1 op het bord. Een voorzet van Er- win van Dorsselaer bereikte Car lo Blommaert, die met een zuiver gerichte schuiver de Virtus-goa- lie het nakijken gaf. PATRIJZEN-MOC'l 7 1-1 - Pa trijzen speelde een goede eerste helft en schiep zich daarbij ook verschillende kansen. Rob Koole schoot een keer rakelings langs de voor Patrijzen verkeerde kant van de paal en even later tegen de MOC'17-doelman op. Toch kon de thuisclub met 1-0 gaan rusten. Een pass van Hubert Rentmees ter werd door André Smulders in een treffer omgezet. Na de her vatting een fel drukkend MOC'17. Halverwege werd het 1- 1 door een schot van Luc van de Leijgraaf. Daarna kwamen beide doelen nog enkele keren in ge vaar, maar het bleef bij die 1-1. VVR-ZIERIKZEE 1-2 - Al na drie minuten keek Zierikzed te gen een achterstand aan. WR- spits John van Opstal werd on deruit gehaald en de bal kwam op de witte stip. Marcel van Hees voltrok het vonnis. De gelijkma ker liet niet lang op zich wachten. Met een fraai diagonaal schot was het linkerspits Marco Jonker die voor Zierikzee raak schoot. De beste kansen waren voor WR en een keer had Zierikzee be paald niet over geluk te klagen toen Johan Suijkerbuijk vrij voor het doel staande net naast knal de. Met nog een kwartier te spe len werd WR-speler Maurice Hendrickx om voor velen ondui delijke reden het veld uitge stuurd en moest de thuisclub met tien man verder. Met een treffer die duidelijk naar buitenspel rook scoorde Roegier Bourgongje kort voor tijd 1-2. ROOSENDAAL-RCS 0-0 - Een tamme wedstrijd. Onbegrijpelijk ook van RCS, dat kans had op de tweede periodetitel bij een mis stap van de concurrentie. De Souburgers speelden erg behou dend, daarbij loerend op de coun ter. Dat alles gaf Roosendaal nog de beste mogelijkheden op suc ces. Zo kwamen die er voor Carlo Dielemans, die daar echter slor dig mee omsprong en dus bleef het 0-0. MIDDELBURG-STEENBER GEN 3-1 - Middelburg was in de eerste helft de beter voetballende ploeg. Na een half uur werd het 1-0 door een treffer van Domini que Diroux. Kort voor de rust slalomde Albert Slinger door de Steenbergen-verdediging en scoorde 2-0. In de tweede helft twee hardwerkende ploegen. Uit een vrije trap van Pascal van den Berg scoorde Diroux met een fraaie kopbal 3-0. Pas daarna kon Steenbergen wat terug doen en het was Gert Uitdewilligen die alsnog de eer voor de bezoekers kon redden. BSC-MOERSE BOYS 0-0 - Rust en eindstand. Door Sjaak Begijn Sluiskil - „We kwamen er vandaag gewoon niet aan te pas." Aanvoerder Leo Bracke van Axel was rea listisch genoeg om toe te geven dat er voor zijn ploeg tegen een ontketenend Sluiskil geen kruid gewas sen was: 3-0. Met dit resul taat pakte Sluiskil naast de winst ook de tweede perio detitel. In een rechtstreeks duel tussen de nummers een en twee van de vierde klasse H bewees Sluiskil op volle sterkte een toonaange vende ploeg te zijn in deze klas se. „Maar Axel is de meest con stante ploeg en maakt daardoor de meeste aanspraak op de ti tel," opperde Sluiskil-trainer Bert Timmers na afloop. Timmers zag zijn ploeg uit de eerste drie duels na de winters top slechts één punt behalen. „Op zich niet verwonderlijk als je met vijf spelers moet aantre den die slechts op halve kracht kunnen voetballen," verklaarde de winnende coach. Gisteren kon de in Axel woonachtige oe- fenmeester over zijn sterkste formatie beschikken zonder blessureleed. En dat deed zich gevoelen. Axel dat voor aanvang van het duel een straatlengte voorsprong had in puntenaantal (twaalf punten) werd het kind van de re kening. De trotse koploper werd niet alleen op inzet afgetroefd, maar vooral ook op voetbaltech- nisch vlak. Achteraf mocht het zelfs nog de handen dichtknij pen dat het 'slechts' 3-0 was ge worden. De thuisploeg kreeg le gio kansen, maar hielp er bijna het dubbele aantal om zeep. Vooral de snelle spitsen Nicky de Een verdediger van Axel kopt de bal weg voor het doel voordat Sluiskil-aanvaller RolfMobach in kan koppen. Wolff, Doninique Verlinde en Danny van de Velde waren een voortdurende kwelling voor de Axel-verdediging. De blauwhemden stoorden in een vroeg stadium en gaven Axel geen moment de kans een snelle aanval op de bouwen. De man nen van coach Rinus Zegers wa ren wel veel in balbezit, maar op het moment dat zijn ploeg over de middenlijn kwam, werd zij aangepakt. Leo Bracke van Axel: „We kwa men hier om het thuisverlies te gen die ploeg recht te zetten. Van gemakzucht was dan ook geen sprake. Sluiskil zat er iets korter op dan wij. Alleen de laatste twintig minuten ging het bij ons wat beter, maar toen was de wedstrijd al gelopen." Reden tot paniek is er voorals nog niet in het Axel-kamp. „Maar," waarschuwt de Axel aanvoerder, „we moeten wel uit kijken dat door deze nederlaag de klad er niet inkomt." De wed strijd van volgende week tegen Philippine zal naar zijn idee die- FOTO WIM KOOYMAN. nen om aan te geven dat het ver lies tegen Sluiskil slechts een slippertje was. Al na bijna twintig minuten spe len kwam Sluiskil op voor sprong. Van ruim twintig meter afstand schoot Benny van Leeu wen vanuit een scherpe hoek diagonaal in de rechterboven hoek. Het was een goal om in te lijsten en eentje die hij in de rest van zijn tot nu toe roemruchte voetballoopbaan niet meer zal maken. Het 'enfant terrible' van Sluiskil zou dit huzarenstukje diep in de tweede helft herhalen. Deze keer joeg hij een afgeslagen aanval met links in de linkerbo venhoek. De ontlading bij Van Leeuwen was zeer uitbundig. De Terneuzense caféhouder liet trainer Bert Timmers meedelen in zijn vreugde. Kort daarop was een publiekswissel zijn beloning. „De afgelopen week heb ik extra getraind om terug te komen na een kuitblessure. Deze wedstrijd geeft mij voldoening en loon na werken. Vandaag stond ik op de voor mij ideale positie: kort ach ter de spitsen. Normaal juich ik nooit na het maken van een doel punt. Vandaag wel. Sluiskil heeft na de winterstop een moei lijke periode doorgemaakt." Rolf Mobach was de maker van de derde treffer. Dat de uitslag niet hoger uitviel was te danken aan het manco van een onzorg vuldige afwerking. Verlinde, Van der Velde en De Wolff wis ten niet de juiste weg naar het net te vinden. „Deze overwinning was niet ge stolen," vond Bert Timmers na afloop, gezeten aan een koude pot met bier. „Rolf Mobach speelde Joep Frusch volledig uit de wedstrijd en ook mijn backs hielden de Axelaars goed in toom. Deze overwinning is goed voor de spanning." Timmers rea liseerde zich echter op hetzelfde moment dat de kloof van negen punten met Axel bijna niet meer te overbruggen is. Het behalen van de periodetitel was op zich al een overwinning. Omdat Vo gelwaarde van naaste concur rent Walcheren had gewonnen ging de tweede periodetitel naar de kanaaldorpbewoners. Het is aan Timmers en de zijnen nu de taak om te laten zien dat de overwinning op Axel niet op toeval berust. Het thuisduel van volgende week tegen Vogelwaar de moét dat bewijs leveren. Door Rinus Verberkmoes Barendrecht - Door met 1-3 bij Barend recht te winnen, is Hoek opnieuw alleen leider in de eerste klasse B van het KN- VB-zaterdagvoetbal geworden. Twee doelpunten van Jacky Lambert en een treffer van Dave Gijsel waren voldoende om Barendrecht te vellen. Temeer daar Hoek-sluitpost Mario Harte uitgroeide tot de beste man binnen de lijnen. „Bij DOVO en Kozakken Boys hebben we spektakel geboden. Twee keer stonden we met lege handen. Nu was het een stuk min der, maar winnen we," glimlachte Hoek- trainer Johan Ballegeer. Een terechte con clusie, want Hoek speelde niet best in Ba rendrecht. „Er werd te weinig aangesloten, te weinig om de bal gevraagd en er waren teveel eilandjes," had Nico van de Kerkho ven gezien. Wat dat betreft, was er weinig verschil van mening. Dat Hoek toch won, kwam enerzijds door goed keeperswerk van doelman Mario Harte en door het feit dat Barendrecht een matige ploeg is die slordig met de kansen omspringt. Want had Hoek, dat Geert de Poorter als laatste man had ge posteerd op de plaats van de geschorste en geblesseerde Danny Magito - vandaag on dergaat hij een kijkoperatie - na amper ze ven minuten spelen met 1-0 achter gestaan, had niemand daar iets op aan kunnen mer ken. Het was dat de attente Mario Harte nog net op tijd de inzet van Jarno van de Wilde op een pass van Peter Wickel onschadelijk kon maken en Hoek er door het oog van de bekende naald deed ontsnappen. Aan de andere kant duurde het tot de 24e minuut voordat Franky Standaert een inzet losliet die via de kruin van verdediger Frans Brienen over het doel verdween. Acht minu ten later nam Patrick Naudts een vrije trap pal bij de achterlijn op een zestiental meter rechts van het doel van Barendrecht. De ex- Lokeren-vedette zag zijn voorzet door Leo Kayser ingekopt. Vervolgens werd de bal uit de rebound door Jacky Lambert ingeknald. Die nipte voorsprong ging op slag van rust nog bijna de mist in. Een door Fred Lagen dijk genomen vrije trap, een listige lob over de muur van Hoek, bracht Wickel vrij voor Harte, die op zijn beurt niet bestand was te gen de boogbal van deze doorgebroken Ba- rendrechter. De trapvast terugsnellende Geert de Poorter redde op de lijn waardoor de thee met 0-1 op de borden werd opge zocht. Rommelig Na de hervatting was het spel mogelijk nog minder dan voor de rust. Hoek, dat als kop loper het spel moest maken, kon dat niet omdat er zoals eerder gemeld, rommelig werd gespeeld. Vrijwel niemand zat echt in de wedstrijd. Desondanks werd het 0-2. Dit in de 58e minuut óp een pass van de matig spelende Dave Gijsel. Jacky Lambert maak te bekwaam af en dat leek de doodslag voor Barendrecht te zijn. „Zo had het ook moeten zijn," wist Balleg eer later. Dat het niet zo liep, kwam omdat Hoek chaotisch ging spelen. Barendrecht rook daardoor de mogelijkheid om terug te komen. Het slaagde hier ten dele in. De aan sluitende goal viel in de 68e minuut. Jarno de Wilde was de maker: 1-2. Barendrecht putte er moed uit. En juist toen iedereen op de gelijkmaker wachtte, sloeg Hoek terug door voor de derde maal te scoren. Incas seerder van dit 'cadeautje', de hele defensie van Barendrecht faalde, was Dave Gijsel: 1- 3. Die tik kwam Barendrecht niet meer tebo- ven. Zij het dat Jarno van de Wilde nog dicht bij een tweede treffers voor de thuis club kwam. Zijn inzet in de 85e minuut werd door Min- naert van richting veranderd, maar door goed reageren van Mario Harte alsnog geëli mineerd. Hoek won daardoor vrij simpel van een matig Barendrecht, dat over veer tien dagen (paaszaterdag) bij Hoek op be zoek komt. Volgende week is Strijen te gast in de Lovenpolder en na de return tegen Ba rendrecht komt Spakenburg richting Hoek. Drie thuiswedstrijden op rij. „Komen we die goed door, dan zijn we een eind op de goede weg," aldus Johan Balleg eer met een knipoog richting kampioen schap. Een titel die nog steeds lonkt naar een Hoek dat zaterdag invallers in moest zetten voor de verdedigers Danny Magito, Jos Kayser en Geertjan de Smet. Dat Hoek zaterdag een vleugellamme linkerflank had, is met de wetenschap dat daar Standaert en Coppens niet groots speelden en De Smet moest toekijken, verklaard. Een zorg die Ballegeer aanstaande zaterdag niet heeft. De Smet is dan terug waardoor Hoek wat meer pressie kan voeren. Want dat is een wapen dat Hoek nodig heeft om de defensie, die nog altijd niet solide is, wat te ontlasten. BARENDKECHT-HOEK 1-3 - 32. Jacky Lam bert 0-1, 58. Jacky lambert 0-2, 78. Jarno van de Wilde 1-2, 76. Dave Gijsel 1-3. Toeschouwers: 400. Scheidsrechter: M Vroegop. Gele kaarten: Robert Ouwendijk (Barendrecht). BARENDRECHT: Arie Vernooij, Marcel Brie nen, Fred Lagendijk, Jeroen Pronk, Frans Brie nen, Robert Ouwendijk, Marco van de Heuvel (63. Jaouad Fertoute), Stephen van der Linden (46. Derrick Goedhoop), Peter Wickel, Pieter Vermaas, Jarno van de Wilde. HOEK: Mario Harte, Erwin Dek, Geert de Poor ter, Leo Kayser, Tony Coppens, Mare Minnaert, Patrick Naudts, Franky Standaert, Dave Gijsel, Benedikt van de Walle (72. Peter Nieskens), Jac ky Lambert (81. Davy Maes). Hoofdplaat speelde met 2-2 ge lijk tegen VC Vlissingen en Bres- kens won gemakkelijk met 6-1 van het bezoekende Robur, VOGELWAARDE-WALCHE- REN 2-0 - Vogelwaarde kwam na en kwartier op voorsprong door een schitterende goal van Arno Wauters. Met de rug naar het Walcheren-doel staande ont ving hij de bal en in een halve draai schoot hij hoog in de krui sing. Vogelwaarde speelde voor de rust een goede wedstrijd. Het kreeg daarbij nog verschillende kansen, maar het bleef bij die ene treffer. Na de hervatting een sterk aandringend Walcheren, maar de Vogelwaarde-verdedi ging gaf weinig kansen weg. Die kwamen er wel voor de thuis club. Zeven minuten voor tijd viel de beslissende treffer. Bal verlies bij Walcheren achterin stelde Rudy Raas is staat 2-0 te laten aantekenen. HOOFDPLAAT-VC VLISSIN GEN 2-2 - Het eerste gevaar kwam van VC Vlissingen, waar bij Marcel Krant het houtwerk trof. Het werd verder een eerste helft met twee aanvallende ploe gen, die echter geen kansen kon den afdwingen. Een keer was Hoofdplaat wel dichtbij een tref- MAANDENLANG HAD het vrouwenteam van de volleybal vereniging De Sterre uit Zuid- dorpe er naar toegeleefd. Het kampioenschap in de tweede klasse van de districtscompeti tie. Het was dan ook al jaren geleden dat Zuiddorpe bij de vrouwen kampioen werd. Vrij dagavond moesten de vrouwen naar Colijnsplaat om daar te gen Delta 2 aan te treden. De volle winst was voldoende voor het kampioenschap en de pro motie naar de eerste klasse. Ze waren liever in de eigen sportzaal, voor eigen publiek kampioen geworden, maar tot zolang wilden ze het toch maar niet uitstellen. De wedstrijd werd binnen 35 minuten met 3- 0 gewonnen. Het kampioens feestje werd samen met de twee(!) meegereisde supporters gevierd. De champagne werd in plastic bekertjes geschonken en met volle teugen genuttigd. Helaas was er niemand van de NeVoBo present om de kam pioenen te feliciteren. Op de te rugreis lieten de vrouwen zich niet onbetuigd. Op de boot klonk regelmatig het 'We are the Champions' en ook in Zuid dorpe zal menigeen wakker ge schrokken zijn. Het feestje in het stamcafé duurde tot in de late uren. Het echte kampioensfeest barst wellicht aanstaande zaterdag tijdens de thuiswedstrijd tegen VVR pas los. Vrijdag moest het nog even in stilte gevierd wor den al is dat voor een team met Van onze sportmedewerker Terneuzen - In de vierde klasse H van het landelijk amateur voetbal op zondag verloor Walcheren met 2-0 van Vogelwaarde en zag hoe een winnend Sluiskil (3-0 tegen Axel) met de twee de periodetitel ging schuiven. fer. Robbie Jonkman schoot ech ter tegen doelman John Jasperse aan. Na ruim tien minuten in de tweede helft kwam VC Vlissinn- gen op 0-1 door een doelpunt van Eric Jan Baas. Hoofdplaat nam het heft in eigen handen, koos voor de aanval en na ruim een half uur werd het door Patrick Suttin 1-1. Daar leek het bij te blijven, maar in blessuretijd kwamen de bezoekers opnieuw op voorsprong door opnieuw Krant. Bij een laatste wanhoops- aanval van de thuisclub slaagde Marco van Waes er alsnog in de 2-2-stand op het bord te zetten. BRESKENS-ROBUR 6-1 - Een wedstrijd met vooral in de twee de helft een éénrichtingsverkeer. Voor de rust kon Robur de score nog beperkt houden tot een 2-0- achterstand. Al vroeg in het duel werd het 1-0 door een doelpunt van Mark Boekhout en binnen een kwartier zorgde John Alle man voor 2-0. Na de pauze kwam de Breskens-doelpunten- machine pas goed op gang. Mark Boekhout liet 3-0 aantekenen. Levien van de Wege zorgde voor 4-0. Uit een vrije trap scoorde John Alleman 5-0 en het halve dozijn werd volgemaakt door een treffer van Eddie Buijsse. Daarna nam Breskens wat gas terug. In de slotfase werd het nog 6-1. Ui tgesproken. Luc Nilis, winnaar van de Gouden Schoen, in HUMO over zije trainer Dick Advocaat: „Advocaat is een grappige, sponta®, warme man. Toen ik de ochtend na het gala op de club aankwam,] vloog hij me om mijn nek om me te feliciteren." Wielrenner Axel Merckx, zoon van, in De Volkskrant: „In hetpe-j loton ben ik inmiddels wel Axel Merckx. Daarbuiten zal ikwelal-j tijd de zoon van Eddy blijven, ook al win ik zes keer Milaan - San Remo." Johan Cruijff in AD over het Nederlandse voetbal: „Ze heitel hier altijd buitenlanders nodig. Ajax heeft Litmanen en Georgein] de aanval staan. PSV heeft Ronaldo en Nilis. Feyenoord Ubikaes] Nilsson. Of nee, Obiku en Larsson." Jos Staatsen, de voorzitter van het sectiebestuur betaald voetbal, in Trouw: „Dat vind ik zo gemeen hè! Dat nu wordt gedaan atol het de schuld van de KNVB is wanneer de mensen straks twee-olj driehonderd gulden moeten betalen wanneer het Sportkanaalinj een pluspakket komt." Van onze sportmedewerker Axel - Tweedeklasser Terneuzen moet nog even in de wadiij mer. Het doelpuntloze gelijkspel bij NOAD maakte dat derc zwarten de tweede periodetitel nog niet te pakken hebl Hiervoor moet Terneuzen wachten op SC Gastel, dat nog inhaalduel te gaan heeft. blijft dit jaar onberekenbaar speelt men de sterren van i" mei, zo gaat men zonder i aanleiding het schip in. Na W Gerben Ubins werd de theeojj zocht. Na de doelwisseling het noodlot toe. Een foutje' doelman Versluijs maakte i Eric Verschut voor 0-2 konzo| en de winst definitief bij Br kon brengen. ZWALUW VFC-DONGEN i Rust 1-1, Mare Korthals 1-0.4 van der Linden 1-1, Erik de 1-2, René Marechal 2-2, P>» de Wendt 3-2, René MarechaH TERHEIJDEN-HELVOIRT Rust 0-0, Rob van den Boogaah 0.2,0 en 3-0, Josef Jansen W SC GASTEL-SVSSS3-2-W 1, Michel Leonhart 1-0, Ene1 len 1-1, Ronald Akkerta (strafschop), Patrick van1 2, Robert van Caan 3-2. TAC/BWB-BEEK V00RW'j - Rust 2-0, Jos van Meche» en 2-0, Pieter in 't Groen Mark Rompa 3-1. Hulst - Zwemclub De Honte uit Kloosterzande hield in het Hulst een wedstrijd ter gelegenheid van het 20-jarig bestaan. 0 had voor deze gelegenheid de tegenstanders uit de Zeeuwse co»r en de B-ploeg van de zwemclub Koewacht uitgenodigd. Stefan1' van de Honte behaalde twee overwinningen. Met haar ploeg woi Jjl de afsluitende estafette. Bij de mannen won Winfried Baije® Braakman de 100 meter schoolslag in de goede tijd van 1.19 UITSLAGEN nnifijcl ZCK (Koewacht) 1998,3; 2. De Honte (Kloosterzande) 2109,2; 3. uJ (Tholen) 2183,7; 4. Stelleduikers (Heinkenszand) 2279,5; 5. de U 2307,8; 6. de Braakman (Hoek) 2338,2. VROUWEN lffnS|agl 200 meter vrije slag all in: Stefanie Apers (HON) 2.39,7.50 metei-rugA| el-JoJanda Boonman (ZCK) 40,5. 100 meter wisselslag 1980 el: Stew 1.22,8.100 meter ruglag all in: Linda Vink (ZCK) 1.22,6.100 meterrus efcLmda Vink (ZCK) 1.22,4.100 meter schoolslag 1982 el: Marina de ra 1.32,4.50 meter schoolslag 1980 el: Martina de Regt (BRA) 41,9 vrije slag all in; De Honte 2.18,1. MANNEN „.gslagl! 50 meter vrije slag all in: Marcel van Hese (STEL) 26,9.100 meter w el: Wemer de Viet (DOL) 1.16,4. 50 meter vlinderslag 1980 el:Adn* Sar (ZCK) 34,5. 100 meter schoolslag all in: Winfied Baijens A s|ag 1^ meter schoolslalg 1978 el: Remco de Viet (DOL) 1.23,9. 50 meter vnj ^Werner de Viet (DOL) 30,4. 100 meter vrije slag 1980 el: Mf* (OTTERS) 1.05,9. 4x50 meter vrije slag estafette all in: ZCK 2.02, Dit SC Gastel, leider in deze klas se, won met 3-2 van SVSSS en weet dat Zwaluw VFC blijft vol gen. Temeer daar deze ploeg met 4-2 van Dongen won. Voor Beek Vooruit gaat het er na de 3-1-ne- derlaag bij TAC/BWB somber uit zien. Dit geldt tevens voor Hel- voirt. Ondanks de 0-4-zege op Terheijden. Dit Terheijden zal sa men met Goes, dat met 0-2 van RKTW verloor op zijn tellen moeten gaan passen. NOAD-TERNEUZEN 0-0 - Een goed op dreef zijnde doelman André de Letter hield de formatie van trainer Henk Ottens overeind. NOAD was sterker, maar kon niet scoren tegen een niet groots spe lend Terneuzen. „We hadden nie mand voorin," verzuchtte men in Tilburg. Dit als excuus voor het niet scoren. Een verdienste van Terneuzen, dat zich prima weert in deze klasse. GOES-RKTW 0-2 - Goes is èn het wee de'bijnaam 'De Rateltjes'moei- lijk voor te stellen. J nieuwsgierig zijn naar y nog te wachten staat is weï£ delijk. DAT ER bij het tweede im„. nenteam van de volleybalvere. niging Savok uit Sas van Geni altijd wel iets te beleven is werd afgelopen zaterdag weer eens duidelijk. Naast het spet), veld in sporthal De Vlaanderen in Sas van Gent voor de derby tegen Voorwaarts stonden na", melijk nogal wat vreemde at tributen opgesteld zoals kamerplant, een kinderpotje een wc-pot en een 'plee-boy' vol wc-papier. Savok 2 wift zijn supporters er namelijk op wijzen dat het een spannende pot zou worden en dat de benen van sommige spelers raar gaan staan als ze nodig moeten „Luiers gebruiken tijdens is spelen gaat weer te veel seta- ren," werd er in het infobulle tin gemeld. „Welke pc" len we nou. Na de v wordt er regelmatig gv.„cp[„, zit er nog wat in de pot, is de pot al leeg of waar is de pot. .Bovendien worden regelmatig de bloemetjes buiten gezeten die horen weer in een bloempot te staan." Kortom, voor de be zoekers in de Sasse sporthal werd na het lezen van het info bulletin ineens duidelijk waar om de potten stonden tentoon gesteld. 0 Veel wind In de ochtend kan het eerst wat regenen, maar in de loc van de dag klaart het op. D noord- tot noordoostenwin neemt toe van matig tot vri krachtig. Eindredactie: Ton Bijdragen: Willy van Leeuwen, Terneuzen - Uit protest tea plannen van de extreem-ra splintergroepering AKK dag naar Terneuzen té kl wordt achter de schermen 1 Scheldestad druk gewerkl een of andere vorm van tegl tie. Burgemeester Barbé hel demonstratie van AKK inmf verboden ZIEZEELAND-C1 Utrecht - Mannen die hun i ernstig mishandelen, moeter] der strafrechtelijk worden volgd dan nu het geval politie heeft nog te veel dl ging bemiddelend en sussei te treden. Dat is de strekkinl de 'Handleiding Vrouwe! handeling: een zorg voor de tie!', die gisteren is gepij teerd. ZIE BINNENLAND-A3 j Bethune - In het proces teg voormalige Franse zakenml politicus Bernard Tapie (53)1 J de openbare aanklager gis] voor de .rechtbank in BethurJ jaar cel, twee jaar voorwaard en een boete geëist. Tapie terecht wegens onregelmati J den in de bedrijfsvoering val I fabriek van meetapparatuul 1 zou tientallen miljoenen ui| bedrijf hebben gehaald. Den Haag - Een KamermeeJ heid van PvdA, D66 en vindt dat de bijverdienreg I voor bijstandtrekkers van i 'ter Melkert (Sociale Zl tekort schiet. Van Melkert nj alleen alleenstaande ouders I kinderen jonger dan vijf jal ouderen wat bijverdienen za dat de uitkering wordt geko| partijen willen dat ook aan a re groepen in de bijstand! I staan. ZIE BINNENLAND-A4 I Peking - China heeft zijn mil I re oefeningen bij Taiwan gisj I beëindigd. Dit meldde het f 1 ciële persbureau Xinhua. Ta, I bevestigde dat Chinese trc] ?lc" hebben teruggetrokken bet eiland Pingtan, waar pl rijn laatste manoeuvres hiel) ■ZIE BUITENLAND-A5 Borssele - De vier openbare I jriciteitsproducenten, verl •n de SEP, zullen de kont ren jaar geen enkele nieuwa trale meer bouwen. Tot 2C I IJ160: dan genoeg vern) I beschikbaar. De SEP haalt! mee een streep door de boud een 600 megawatt grote kL ergasser, die in BorsseleJ gedacht. ■ZIE ECONOMIE-A7 l Hl1*3 &aat zijn orgag b.„, versterken met een direl b algemene zaken. De nieuwe i °ans komt te opereren j mercieel directeur Ma hijsen. Ook komt er een\ "sch coördinator, die zichl Door h °Pleiding ontfl niwt' 7 versterken van de f sinÜ i®" wil NAC nog pil 17ir co V00r da® komen. ■ZIESPORT. Bi J Je bent rund a| je me koeien sS

de Stem | 1996 | | pagina 20