d Eddy Schurer sterkste spurter Mauricio Gonzales is snelste JSSENS SAR/De Kombuis is op de goede weg Warrens onstuitbaar Oostburg verslaat koploper Souburg ring verstopt? 995.' John Vermeule krijgt klop in Boulevard-City-Run in Vlissingen NT Van Dorsselaer zestiende Rabobank RANT IS UIT SPORT ZEELAND B6 Openingswedstrijd Zeeuws wielerseizoen in Oud-Vossemeer WIELRENNEN ATLETIEK der tuinpad verzakt? De Steigerspecialist chine of lockmachine defekt?* reda 076-5217300 oud- en kadoshop I: 076-5717171 pr wie schoon wil leven, lig reiniging bv Breda rs Schilderwerken streeks van de fabriek r eiken bankstellen >n 5 zitkussens gfljj 3NFABRIEK SG RATIS 7300 ATLETIEK Kloosterse ploeg heeft tweede divisie binnen bereik TAFELTENNIS SPORTNIEUWS KORT BASKETBAL PAARDENSPORT 1996 ■2L55 •d onder het genot van offie. 30 maart dus vrij in Want wordt u daarna een huis, dan weet u t u te doen staat. e er niet alleen voor. e De voorjaarskrant van an naaimachines (óók met bo- :uur. dt u dan gratis toegezonden. we Markt 48 emeestr. 17 ;e Brugstr. 30 mstraat 21 4701 AJ ROOSENDAAL 4611 TK B. op ZOOM 4811 WS BREDA 5611 HB EINDHOVEN DESTEM MAANDAG 25 MAART 1996 MrRien de Jonge .Vossemeer - Eddy Schu- trok zaterdag aan het eind in de 48e Ronde 'Oud-Vossemeer, een wed- Lijd voor elite- en neo-ama- Js waarmee het Zeeuwse Leierseizoen werd geopend, ne 31-jarige Brabander was l rapste in een kopgroep van es die na 45 kilometer de slag id gemaakt. In de eindsprint eld Schurer als naaste bela- (ers zijn streekgenoten Peter (eeren en Theo Akkermans lChter zich. Ron Verweij, Ro- ,ert Karremans en Jan van felzen drongen in de laatste „ptprs niet meer aan. In Oud-Vossemeer had men deze keer gekozen voor een vroege da tum op de wedstrijdkalender, omdat het aantal deelnemers vo rig jaar bitter tegenviel. Over de opkomst van de renners had men dit jaar niet te klagen. Negentig kleppers gingen van start. Het wedstrijdverloop was overigens niet boeiend voor de talrijke toe schouwers, want nadat het eerder genoemde zestal aan de leiding was gekomen werd er achter hen nooit een echte vuist meer ge maakt. In het begin werd in eerste in stantie een speldeprikje uitge deeld door Francois Franse en Ronald Roos, maar dat werd in de kiem gesmoord. Ook Edward Farenhout, Jan Horijk en Mario van Vlimmeren, die na 25 kilome ter een gaatje wisten te slaan werden tot de orde geroepen. Eveneens kregen geen ruimte Peter Mol, Rob Plandsoen, Eddy Schurer en Casemir Vink, maar na een goed uur werd het naar la ter zou blijken toch serieus. De zeer bedrijvige Theo Akker mans en Eddy Schurer trokken aan de bel en kregen steun van Robert Karremans, Peter Heeren, Jan van Velzen en Ron Verweij. Dit zestal verstond elkaar uitste kend, hoewel een volggroep van ruim twintig man de koplopers steeds in het vizier hield. De voorsprong van de koplopers bleef dan ook rond de twintig se conden schommelen en het was opvallend dat bij de volgers nie mand bereid bleek tot offensieve daden. Een kolfje naar de hand uiteraard voor de mannen in de frontlijn die niet al te veel moeite hadden om hun voorsprong te consolideren. In de laatste meters deelden de oud-profs Schurer, Heeren en Akkermans de lakens uit. Eddy Schurer versloeg zijn naaste concurrenten met een paar fietslengten. Bij de cyclosportieven en dag kaarthouders maakten vijf man zich los en bleven uit de greep van het peloton. UITSLAGEN Amateurs: 1. E. Schurer (Oud-Gas tel) 80 kilometer in 1.56.12, 2. P. Heeren (Sprundel), 3. T. Akkermans (Nieuw-Vossemeer), 4. R. Verweij (Tul aan 't Waal), 5. R. Karremans (Alphen aan de Rijn), 6. J. van Velden (Zoetermeer), 7. op 30 seconden J. Hordijk (Mijnsherenland), 8. J. Leijs (Standdaarbuiten), 9. P. Mol (Kapel- ie), 10. D. Mesu (Middelburg), 11. R. Zijlmans (Roosendaal), 12. M. Rom- mers (Rilland), 13. B. Schilperoord (Dordrecht), 14. R. Beukers ('s-Gra- veland), 15. M. Duijnmaaijer (Gou da), 16. E. van de Boom (Dongen), 17. W. Oldenburg (Uitwijk), 18. A. Goense (Lewedorp), 19. E. Kistema- ker (Purmerend), 20. W. Schmid (Goes). Cyclosportieven/dagkaarthouders: 1. J. Peemen (Rijsbergen) 60 kilome ter in 1.24.22, 2. T. Keiler (Steenber gen), 3. T. van der Velde (Rijsbergen), 4. J. Akkermans (Nieuw-Vossemeerj, 5. F. Hommel (Oud-Vossemeer), 6. L. van Laarhoven (Den Bosch), 7. L. Beijer (Den Bommel), 8. R. Meijer (Putte), 9. P. Jongeneelen (Ouden bosch), 10. T. van Duivenbode (Noordwijk), 11. R. Haast (Steenber gen), 12. A. van der Heijden (Scha- ijk), 13. J. Broeren (St.-Willebord), 14. J. Nieuwkoop (Roosendaal), 15. R. Martens (Ulicoten), 16. E. van Baal (Breda), 17. P. Bierkens (Stam persgat), 18. K. Jongers (Oud-Gas tel), 19. S. Rommers (Rilland), 20. R. van der Wal (Vlaardingen). lfan onze atletiekmedewerker Vlissingen - Vorige week zondag werd Mauricio Gonzales n de Zwinstedenloop te Sluis in een zinderend spurtje loor de Belg Marnix Goegebuer uit de bocht gelopen. Beiden werden als eerste geklasseerd. Afgelopen zaterdag iioest de Mexicaan van Sporting Walcheren opnieuw aan ie spurtbak tijdens de twintig kilometer lange Boule- fod-City-Run in Vlissingen. Nu was het John Vermeule (|e hem gezelschap hield. Tot uw dienst ies n admini- toiljetten. Meustr. 5214282, ,6174. ken jnen, alle ken rte: 70. Algemeen Is uw terras of Wij halen het weer voor u op. Tel. 076-5877286. Klusbedrijf D| Verhuur van rolsteigers stalen steigers en Stuca- doors-vloeren kompleet geleverd! van Schootensstr, 10 (Ginneken) Breda. Tel. 076 - 5656466. jaden verschenen na twintig ki- ometer wedstrijd aan de voeten Én Michiel Adriaanszoon de iuyter, die daar op zijn Boule- ird al jarenlang de wacht houdt, i dat moment zijn er nog een iehonderd meter te lopen en men het Bellamypark in. inzales had geen oog voor de :held van weleer, versnelde, ikte een tiental meter en John 'ermeule, wat gehinderd door van de volgwagens, was ge lept. [etparcoursrecord op naam van lm Reynierse (1.03.31) kwam lit in gevaar, want de winnen- tijd van Gonzales was 1.05.01. ir Gonzales, na successen in itende-Brugge en de Zwinste- is het een uitstekende laand maart geweest. Vermeule lurde er niet om. De Middel- ger, lid van Achilles, heeft de mende weken andere pijlen op Reparateur ze perfekt! alle merken binnen 2 dagen t vakkundige monteurs.Vraag vrijblijveno Ook alle onderdelen los nkelcentum Hoge Vught, Breda-Noord.; vakhandel. Tel. 076-5715383. sortiment pannen/serviezen ikelen groot assortiment en-elektrische huishoudartikeiei jnt serviezen enz. enz. Rioolontstopping hogedruk-, industrie- en gevelr8|n'9'S'. ^ren en het aanbrengen van anti-g ann ïg ontstoppen, repareren en vernieiwe schoonmaakonderhoud van kantor gebouwen. Schilderwerken verk gebruiken. Vraag vrijblijvend offerte.j 62-436111 b.g.g. 0653365382. Brabantplein estoffeerd in stoivanai v in 5 zitkussens in leder lankstellen sche aanvraag komen rend bij u langs met of en leder vanaf in 185 is kantooruren van 9.00-l7f"JjJ-i-, let was duidelijk dat Gonzales, |e hier ook vorig jaar won en meule de dienst uit zouden lan maken in een Boulevard-Ci- jy-Run die ieder jaar zowel orga- 'atorisch als sportief uitgroeit (it een van de grootste klassie- s in het Zeeuwse. Mensen die lat roet in hun eten zouden kun- len gaan strooien waren de de- (uterende Edwin de Leeuw en de Griendt. Dit tweetal t ook lang mee vooraan. De 1 al gemaakt op de Bou- i waar men op de heenweg E wind in het nadeel had. Eer- nd kwartet zonderde h daar al af van de rest van het 80-koppige deelnemersveld. ffvaller pt ging niet echt hardzou Hans pnde Griendt na afloop verkla- «i. Toch werd hij de eerste af- nller. Dit na zo'n dertien kilo- Mer wedstrijd in de buurt van pishoek. „Ik blokkeerde hele- taal. Barste van de kou en dan fat het bij mij niet. Ik voelde me *d, zat nooit kapot, maar de 'aan wilden niet wat er in mijn tofd werd geregiseerd." jroin de Leeuw, die een knappe "istrijd liep en kan terugblik- fen op een bevredigend debuut, Bleef wel bij. Op het moment dat B tag dat Van de Griendt in de Tablemen kwam versnelde hij Ms. Het werd het 'doodvonnis' Pr Van de Griendt. Gonzales, 'integenstelling tot de Zwin- adenloop zich nu wel aan kop |el tien, zorgde er voor dat De teuw werd kwijtgespeeld. Dit a een vijftiental kilometer, zo- jat de twee favorieten afgeschei- P de Boulevard, nu met de pd in het voordeel, konden af- FKen. Vermeule, opvallend JP'g, bleef in het spoor van ppales en juist daarom bleef j Parcoursrecord ver buiten F bereik. trouwen lat was niet het geval bij de I uwen waar Irma Heeren liet r,® het wel goed zit. Wie nog iat w ^delburgse twijfelde na L Nederlands kampioenschap F ss moet gerustgesteld zijn. In lon?°nr van een sterh lopende L, en Wim Besuyen dui- 7 u? Bellamypark in om Ij. Jr e in totaliteit onder het t doek door te komen. Met een bende tijd van 1 uur, 9 minu- en 34 seconden bleef ze 32 se ll. en °uder haar eigen par- feeord en mocht het organi- v, ,e Atletica de knip openen i{pre^extra beschikbaar gestel- BelB^Lerwee'' die dit seizoen lie ,J;ard loopt, hield opnieuw j(„ 'eranen achter zich en liet '.«.I,,, het winnen van de se crosstitel bepaald geen toevalstreffer is geweest. Eerder op de middag was Erik Goossen al superieur geweest op de tien kilometer. De Terneuzenaar haalde het met anderhalve mi nuut voorsprong op Ron Dellebe- ke. „Ik vloog vandaag. Een su perdag," was het simpele com mentaar van de Scheldesport-at- leet, die vier minuten later Karin Bastian als eerste vrouw zag bin nenlopen. In totaal kwamen er zo'n 400 atleten en atletes aan de start voor deze zevende editie van het geesteskind van Rein Swint. UITSLAGEN 10 KM Mannen-senioren: 1. Erik Goossen (Scheldesport) 33.12, 2. Ron Dellebe- ke (Atletica) 34.46, 3. Anton Mol (AV Flakkee) 36.58, 4. Wibo Verstraate (Sporting Walcheren) 37.03, 5. Arjen Hartog (Atletica) 37.17. Mannen-veteranen: 1. Jan Vissers (LPK) 39.17, 2. Simon Maljaars (Dy namo) 39.23, 3. Carlos Verbuyt (Scheldesport) 41.13. Vrouwen-senioren: 1. Karin Bastian (Sporting Walcheren) 37.23, 2. Petra Rasenberg (Scheldesport) 41.45, 3. Marianne de Voogd (Sporting Wal cheren) 42.27. Vrouwen-veteranen: 1. Rita Ohlen- roth 42.15, 2. Willy de Nooyer (bei den Sporting Walcheren) 43.27, 3. Ineke Guiquierre (Dynamo) 45.57. 20 KM Mannen-senioren: 1. Mauricio Gon zales (Sporting Walcheren) 1.05.01, 2. John Vermeule (Achilles) 1.05.04, 3. Edwin de Leeuw (AV'56) 1.06.13, 4. Hans van de Griendt (Atletica) 1.07.10, 5. Johan van den Branden (Diomedon) 1.07.24, 6. Wilco de Vos (AV'56) 1.08.58, 7. Peter Ramsteijn (Sporting Walcheren) 1.09.01, 8. Ron le Roy (Atletica) 1.09.28, 9. Adriaan Janisse (Sporting Walcheren) 1.10.27, 10. Jan de Wilde (AV'56) 1.11.19, 11. Jan van Hassent (AV Flakkee) 1.11.34, 12. Rens Bostelaar (Dynamo) 1.12.05,13. Marc van Nas sau (Rotterdam Atletiek) 1.12.25, 14. Hennie Franke (Dynamo) 1.12.41,15. Chris de Visser (Sporting Walcheren) 1.12.58, 16. Manfred Meulmeester (Dynamo) 1.13.17, 17. Frank Ver- sohorre (LPK) 1.13.33, 18. Jos van Ars (AV'56) 1.13.58, 19. Lion van Luijk (Atletica) 1.14.01, 20. Bart de Koster (Dynamo) 1.14.35. Mannen-veteranen: 1. John O ver weel 1.09.21, 2. Wim Besuyen (bei den Dynamo) 1.09.31, 3. Arie van Dijke (AV Flakkee) 1.11.26, 4. Wim van Dijke (Olympia) 1.12.02, 5. Jan Geense (Veteranen Nederland) 1.14.03. Vrouwen-senioren: 1. Irma Heeren (Sporting Walcheren) 1.09.34, 2. Martine Lust (Voorne Atletiek) 1.21.31, 3. Adrienne Voorthuizen (AV Flakkee) 1.34.49. Vrouwen-veteranen: 1. Nellie van Horssen (Dynamo) 1.25.21, 2. Ellie Westerweele (Atletica) 1.26.48, 3. Mientje de Jonge (Dynamo) 1.29.34. Beeld van de kopgroep in Vlissingen, met in het midden winnaar Mauricio Gonzales (borstnummer 371). Links van hem (met zonne bril, 354) John Vermeule, die beslag legde op de tweede plaats. foto jaap wolterbeek Van onze atletiekmedewerker Kloosterzande - Matthieu Warrens won afgelopen zater dag in Kloosterzande voor ei gen publiek de dertien kilo meter lange Klaroenlöop. Hij had er ook zijn zinnen opge zet. De jeugdige Kloosterzan- denaar, lid van het Bredase Sprint omdat daar studie en training gecombineerd kun nen worden, liet zich niet van zijn stuk brengen. Ook niet door Darwin Kint, die tradi tiegetrouw snel opende en bij de eerste van de vijf te lopen rondjes een honderdtal meter voor Matthieu Warrens liep. In diens gezelschap bevonden zich op dat moment Mario van de Leur uit Gent en vader Fons Warrens. Kint kreeg in de tweede ronde al de rekening voor zijn snelle ope ning gepresenteerd. Hij werd door Sterke winnaar Klaroenloop in Kloosterzande het achtervolgend trio in de kraag gevat en ter plaatse gelaten en zou in het verdere verloop minuten verspelen. Toen in het derde rond je het ook voor 'ouwe' Fons te snel ging, moest Matthieu alleen nog de in deze regio onbekende Belg Van de Leur proberen kwijt te spelen. Hij wachtte met zijn ultie me aanval tot in de laatste kilome ters. Het scenario kon niet beter ge schreven worden. Van de Leur verspeelde nog een halve minuut en het zoet van de overwinning smaakte voor eigen publiek nog aanmerkelijk beter. Fons War rens, derde op een kleine minuut, was de eerste om zijn zoon te feli citeren. Darwin Kint hield aan zijn snelle opening nog een vierde plaats over. Trees Vermeeisch meldde zich als eerste vrouw bij bar 'De Klaroen'. Op de 7,8 kilometer greep Jos de Kok, ook al een Kloosterzanden- aar, net naast de winst. Benny Aper uit het Belgische Stekene bleef hem een dertigtal seconden voor. Hester Vink, al jarenlang een trouwe verschijning in de re gionale trimlopen, mocht niet de winst op deze afstand terug naar Westdorpe. Met 78 starters geen overweldigende belangstelling bij de Bleijko Runners, die samen met SV Aloy de regie voerden. Deson danks was woordvoerder Paul Vaal niet ontevreden. „Het waren er duidelijk meer dan tijdens onze vorige editie. We zitten in een stij gende lijn en hebben de pech dat we tussen een aantal grotere lopen zaten. Vorige week was er de Zwinstedenloop en komende za terdag Graauw-Kieldrecht- Van onze tafeltennismedewerker Kloosterzande - De tafeltennisploeg van SAR/De Kombuis is hard op weg de vorig seizoen verloren gegane plaats in de tweede divisie van de lan delijke competitie te heroveren. Za terdag bleef de formatie uit Klooster zande voor de zevende keer op rij on geslagen. Het bezoekende De Sprint uit Brielle werd met een 8-2-neder- laag naar huis gestuurd. Gezellig was het niet, zaterdag aan de Kloosterse Groenendijk. Binnen het team van De Sprint lijkt het al weken niet te boteren en dat komt de prestaties van de inmiddels tot onder de degrada- tiestreep afgezakte ploeg niet ten goede. De wil om daar iets aan te veranderen ontbrak ook zaterdag bij de Brielse for matie. Met hun gedrag droegen de be zoekers niet bij aan een goede sfeer, ter wijl men achter de tafel slechts een mat te indruk maakte. Het dieptepunt werd bereikt toen bleek dat sterspeler Dennis Blok zijn batje thuis had laten liggen en dus met geleend materiaal aan de slag moest. De zesde overwinning in zeven wedstrijden werd door SAR/De Kom buis dus nauwelijks in een leuke wed strijd behaald. Tijdens de wedstrijd stoorde de Zeeuws- Vlaamse koploper zich zelden aan de slechte sfeer. Alleen Johan 't Hooft had in zijn eerste partij moeite om zich ge heel op het duel te concentreren. Nadat Pascal Neve in de eerste partij Blok een voudig had afgeserveerd moest de ge tergde Johan 't Hooft onverwacht een game afstaan aan zijn tegenstander De Knegt. In de slotfase van de beslissende game vond 't Hooft echter toch net op tijd zijn concentratie terug om de zwak ste van het Brielse trio naar verlies te spelen. Na winst van Wim 't Hooft op Ykema bleek De Sprint in het dubbelspel plot seling toch tot goed spel te kunnen ko men. Opmerkelijk eensgezind trad het duo Ykema/Blok aan tegen Pascal Neve en Wim 't Hooft. Het Kloosterse koppel, normaliter goed voor menig dubbelspel zege, had geen antwoord op het optreden van de Zuid-Hollanders en ging met 21- 19 en 23-21 verrassend onderuit. De op leving van De Sprint was echter van korte duur. Johan 't Hooft veegde in de vijfde partij met 21-12 en 21-5 de vloer aan met de aanmodderende Dennis Blok. Pascal Neve en Wim 't Hooft hadden eveneens aan een minimale inspanning voldoende om de stand via winst op res pectievelijk Ykema en De Knegt naar 6- 1 te tillen. Toch kwamen de bezoekers nog aan een tweede winstpunt. Het aanvalsspel van Ykema ging net een tempo te snel voor Johan 't Hooft. De Kloosterse derde man zag de ballen links en rechts langs zich heen flitsen en werd kansloos naar ver lies gespeeld. Wim 't Hooft stelde vervol gens snel weer orde op zaken tegen Blok. In de slotpartij werd De Sprint in rap tempo uit zijn lijden verlost toen Pascal Neve korte metten maakte met De Kne gt. Ondanks de verdiende 8-2-zege was het voor SAR/De Kombuis echter geen wedstrijd om met plezier op terug te kij ken. Met het traditionele gezamenlijk eten na de wedstrijd werd dan ook ge wacht tot De Sprint de thuisreis had aanvaard. De meisjesploeg van SAR blijft in de landelijke A-klasse eveneens koploper. Met 6-4 bleven de Kloosterse meisjes in eigen huis baas over De Korenbeurs uit Schiedam. Met drie zeges had Naomi Schelfhout weer een groot aandeel in de zege. Tweemaal winst voor Nathalie van Wolffelaar en de winst in het dubbelspel maakten de score voor SAR compleet. Bij de jongens boekte Noël Verdurmen twee overwinningen voor Reynaert in het duel tegen Vriendenschaar. Benja min de Maat en Mark Staal waren min der gelukkig, zodat de Hulster formatie toch met 8-2 aan het kortste eind trok. UITSLAGEN VROUWEN Tweede divisie: DOV-Zand 3-7, Amstel veen- Amsterdam'78 2 7-3, Docos-Pecos 6-4. Derde divisie: Unicum-De Toekomst 8-2, STI/Westa-Qutility/MZ 6-4, ATC Nijme- gen-De Korenbeurs 7-3. Vierde divisie: Vice Versa-Tanaka 9-1, DNW-Wanzl/Belcrum 2 7-3, Qutility/MZ 2-ATV 1-9. MANNEN Tweede divisie: Blue Star-Heemstede GSV 8-2, OKI 2-FVT/Visser 2 2-8, Cos- mos/TTVV 2-Zand 6-4. Derde divisie: SAR/Kombuis- Sprint/Lammerts 8-2, Sibbe-Spaame 7-3, Cosmos/TTVV 3-Hotak'68 2 6-4. Vierde divisie: Wibats-Kubo/Smash 5-5, Qutility/MZ-FVT/Visser 4 2-8, Zand 2- Shot'65 6-4. MEISJES A-klasse: SAR-De Korenbeurs 6-4. B-klasse: Qutility/MZ-Nieuwenhagen 7- C-klasse: Arnemuiden-Luto 2-8. JONGENS B-klasse: Zand-Nileta 6-4. C-klasse: Reynaert-Vriendenschaar 2 2-8, Dordrecht-Westerzicht 5-5. Patrick Tolhoek rapste spurter Kruiningen - Patrick Tolhoek werd winnaar van de tweede trainingsrit van de stichting Trimbelangen Midden-Zeeland. Vijf man ontsnapten reeds na twaalf kilometer en hielden daarna stand. Tolhoek was de rapste in de eindsprint. Jos Boot won via een solo bij de B-renners en bij de C-categorie werd een solo van Ton Kramer succesvol afgesloten. UITSLAGEN A-categorie: 1. P. Tolhoek (Yerseke), 2. G. van Gessel ('s-Heerenhoek), 3. H. Slabbekoorn (Kapelle), 4. C. de Wijze (Kapelle), 5. J. van der Klooster (Lewedorp), 6. A. van Loon (Hoogerheide), 7. G. Suijk (Kruiningen), 8. P. Boogaard (Kruiningen), 9. G. van Antwerpen (Nieuwdorp), 10. R. Visser (Wuustwezel). B-categorie: 1. J. Boot (Zoutelande), 2. F. Vos (Enschede), 3. A. van Loon (Woensdrecht), 4. G. van der Pluijm (Hank), 5. H. van Riet (Kapelle). C-categorie: 1. T. Kramer (Hoogerheide), 2. J. van Dommelen (Roosend aal), 3. E. Eckhart (Kruiningen), 4. M. Wagenaar (Borssele), 5.D. Verhulst (Waarde). YVC en Scheldesport succesvol Philippine - De jeugdteams van Gilderakkers, YVC en Schelde sport zijn de winnaars geworden van het mini-volleybaltoernooi dat afgelopen zaterdag in de sportzaal in Philippine werd gehou den. EINDSTANDEN D-jeugd B: 1. Scheldesport 4, 2. Philippine 3, 3. De Sterre 6, 4. YVC 3, 5. Scheldesport 3, 6. Philippine 4, 7. De Sterre 5, 8. De Sterre 7. D-jeugd A, poule 1:1. YVC 1, 2. Scheldesport 1, 3. De Sterre 1, 4. Savok 1, 5. Savok 3. Poule 2: 1. Gilderakkers 1, 2. YVC 2, 3. De Sterre 3, 4. Scheldesport 2, 5. Philippine 2,6. Savok 2. Poule 3:1. Gilderakkers 2, 2. Philippine 1, 3. Savok 4, 4. De Sterre 2, 5. De Sterre 1. Voorwaarts-turnsters naar NK Hoogenveen - Clarissa Oggel en Jolanda de Putter van de turn- en gymnastiekvereniging Voorwaarts uit Axel zijn zaterdag 30 maart gerechtigd deel te nemen aan het kampioenschap van Nederland op B-niveau van het KNCGV. Die nationale titelstrijd wordt in de plaatselijke sporthal te Hoogenveen afgewerkt. Nederlaagtoernooi HGL/KOT'86 Sas van Gent - De biljartvereniging HGL/KOT'86 houdt in het ka der van het 10-jarig bestaan een nederlaagtoernooi voor clubs uit de regio. Zaterdag 30 maart zijn Hof van Eede uit Eede en KOT uit Sas van Gent te gast in café Reseda. Deze wedstrijden beginnen om 19.00 uur. Libretoernooi voor vrouwen Middelburg - De biljartvereniging 't Raedthuys uit Middelburg houdt van zaterdag 8 tot en met zondag 16 juni een open libretoer nooi voor vrouwen in biljart- en snookercentrum Que Action te Middelburg. De organisatoren houden dit toernooi om de biljarts- port onder vrouwen te promoten. Iedereen kan inschrijven voor dit gebeuren. Aanmeldingen moeten binnen zijn voor woensdag 1 mei. Van onze basketbalmedewerker Terneuzen - Het mannenteam van Oostburg doet een serieuze greep naar de koppositie in de eerste klasse van de Zeeuwse basketbalcompetitie. In een rechtstreeks duel werd de huidige koploper Souburg 2 gedecideerd teruggewezen. Graauw. Veel jongens lassen dan even een rustperiode in." UITSLAGEN JEUGD 2600 METER Jongens: 1. Marino Rodrigo (Hulst) 10.08, 2. Kevin Cnudde (België) 10.41, 3. Thomas Wouterse (Hulst) 10.57. Meisjes: 1. Linda Wouterse 10.22, 2. Ta- ra Wouterse (beiden Hulst) 10.44. MANNEN 5,2 km: 1. Leon van Bavinckhoven (Ter- neuzen) 20.06, 2. David Scheele (Zaam- slag) 20.36, 3. Rudy Vervaet (Klooster zande) 22.41,4. Hans Meul 22.50, 5. Wim Meul (beiden België) 22.51. 7,8 km: 1. Benny Aper (België) 28.09, 2. Jos de Kok' (Kloosterzande) 28.38, 3. Marc van Hoecke (Terneuzen) 29.36, 4. Chris Verhage (Zaamslag) 30.10, 5. And- re Fierens (België) 31.10. 13 km: 1. Matthieu Warrens (Klooster zande) 44.32, 2. Mario van de Leur (Bel gië) 45.02, 3. Fons Warrens (Klooster zande) 45.30, 4. Darwin Kint 47.28, 5. Henk van Tatenhove (beiden Terneuzen) 48.14, 6. Alex Lippens (Axel) 49.49, 7. Cor Koekkoek (Terneuzen) 49.50, 8. Eric Cnudde 51.00, 9. Noël Verbrugge (bei den België) 51.43, 10. André Maes (Ter neuzen) 52.04. VROUWEN 5,2 km: 1. Annie de Sutter (België) 28.10. 7,8 km: 1. Hester Vink (Westdorpe) 38.54, 2. Christine de Schepper 42.22, 3. Griet van Enis (beiden België) 45.39. 13 km: 1. Trees Vermeersch (Sas van Gent) 53.39, 2. Jante Heethuis (Terneu- zën) 1.03.13, 3. Christianne de Craene (België) 1.09.19. In de overgangsklasse A van het rayon voor mannen verloor Schel desport van SVH, de nummer twee van de rangschikking. MANNEN RAYON OVERGANGSKLASSE A SCHELDESPORT 1-SVH 1 71-83 - Scheldesport speelde een prima wedstrijd tegen de nummer twee. SVH nam onmiddellijk het initia tief en nam snel acht punten voor sprong. Ietwat onfortuinlijk sprong de thuisploeg daama met de kansen om waardoor een ach terstand van 28-40 bij de rust op het scorebord geprikt werd. In de tweede helft kon Scheldesport de ze achterstand niet ongedaan ma ken ondanks het naderen tot op zes punten. Zonder Willem van de Bogaart speelde men een prima wedstrijd waarin André Wissel (25 punten) de motor van de ploeg was. Joeri van Aalst (14 punten) speelde zich in de kijker door zijn prima passes en sterke verdedi- gingsspel. EERSTE KLASSE ZEELAND OOSTBURG 1-SOUBURG 2 51- 41 - Oostburg trad aan zonder Mark de Jonge, op dit moment de sterkste Oostburg-speler. Hier door moest Willem van de Broec- ke (4 punten) drie grote mensen van Souburg in zijn eentje com penseren en vooral verdedigend optreden. Aanvallend verloor men daardoor alle rebounds en begon Oostburg slecht aan de wedstrijd. Een schamele 6-2-tussenstand na negen minuten was Oostburg on waardig en gelukkig herstelde de ploeg zich in het tweede deel met een 24-16-ruststand als gevolg. Cees Rijnberg en zijn ploeg hiel den Oostburg van zijn geliefde fastbreak-spelletje waardoor men om moest schakelen naar een an dere tactiek. Na 49-32 in de veer tiende minuut viel Oostburg stil, maar kon de winst niet meer ver loren gaan. Patrick Marteijn scoorde 18 punten terwijl Tobi Musson en Jan Moggre respectie velijk voor 11 en 10 punten zorg den. Nationale dressuurkampioenschappen Ermelo Van onze paardensportmedewerker Ermelo - Voor de Zeeuwse kampioenen was het niveau van het nationale indoordressuurkampioenschap voor paarden en po ny's net een stapje te hoog. In het federatiecentrum te Ermelo moest de Zeeuwse afvaardiging in deze titelstrijd van de KNF meestal met een bescheiden klassering genoegen nemen. In de Zl-klasse kwam de Hei- kantse amazone Christian van Dorsselaer met Harvy aan het ver trek. Vorig jaar was de amazone van de ruitersportvereniging Hulst ook al present op het natio nale vlak. Toen acteerde zij in de M-klasse met een verdienstelijke zevende plaats. Nu moest zijn in een deelnemersveld van twintig combinaties met een zestiende plaats genoegen nemen. De drie jury leden gaven haar een respec tievelijke puntenscore van 181, 172 en 176. Terugblikkend op haar optreden reageerde zij met: „Toch had ik bij het verlaten van de ring het gevoel dat ik een be hoorlijke proef had gereden. Geen echte fouten. Maar mijn man Jos zei direct dat ik al eens beter had gepresteerd. Als je thuis de video band bekijkt dan zie je dat de sterkste punten van Harvy de ga lop en uitgestrekte draf, toch vaak goed voor hoge puntenwaarderin gen, er deze keer niet uitkwamen. Waarschijnlijk heb ik te behou dend gereden." Die behoudende rijstijl paste in het totale plaatje van dit kam pioenschap. Dat onderschreef ook internationaal jurylid en voorzit ter van de daar aanwezige jury, Jan Peeters uit Weert: „Dit kam pioenschap kenmerkte zich door behoudend rijden. De deelnemers hebben zonder uitzondering alle maal uitstekende paarden, maar durven geen risico te nemen en be ginnen al verkrampt aan hun on derdeel. Ze zouden eens enkele dressuurclinics moeten volgen. Dan zouden de einduitkomsten een stuk hoger liggen." Winnaar in de Zl-klasse was Joy ce Heutink uit Varsseveld met haar paard Dancer met een score 189,191 en 195 punten. In de M2-kiasse kwam Eppo Roovers met Gabriël in actie. De ruiter uit Kruiningen werd tiende met een score van 152,148 en 153 punten. Kampioen werd Jovancka de Wit met Jensen van Hasker- land uit Friesland. In de Z2-klasse werd Marlies van Baaien met Arthur van Rodichem kampioen met 208, 205 en 199 punten. De Zeeuwse amazone Ir ma van Niedek van der Wal moest met een vijdtiende plaats genoe gen nemen. Haar paard Gustafson was goed voor een score van 174, 162 en 172 punten. In de Zl-klas- se pony's werd Jacqueline Walra ven van de ruitersportvereniging Oranjezon met Edelweis achtste. De titel was voor Sanne Voorts met It's Me. Paardebloem-amazo ne Rachel de Wolff uit Kloetinge eindigde met Diamond op een ac ceptabele vijfde plaats. Kampioen werd Roosje Brouwer met El Pa- rada. In de M2-klasse pony's pak te Tessa de Vrie (Paardebloem) met Morven Collin de tiende plaats. Volgende week komen de springruiters en amazones in actie tijdens dit nationale gebeuren.

de Stem | 1996 | | pagina 17