Graham Arnold staat op scherp Ajax alweer langs Feyenoord p?esta Classic! ,/f? 19.990,- DESTEM Ajacieden delen complimenten uit aan Feyenoord Brusselers beoogd manager van NAC Thomas en Aaftink slagen met lof Hi koop ,S jordelig voor 25 cent per s gratis. Kortom, over Hi krijg je Intercity Mobile Australiër neemt in duel tegen Utrecht alle treffers voor zijn rekening Blessure van John Karelse valt mee I Thuis verloor Haan met 2-4 en I gisteren met 2-0. Het verschil I stadion al van zijn spanning Kloof tussen twee clubs is wat kleiner geworden 4Commerciële TV op termijn dood voor wielersport 54 Excl all. kosten en 4 bijdrage. li;i MUM doet meer voor u Rreda - Etten-Leur - Oosterhout Sport poor Peter Vierenhalm Utrecht - En dat was four. NAC-spits Graham Arnold balde voor de zoveelste keer zijn vuist. Hij maakte gisteren tegen het zielto gende Utrecht een super- Uttrick vier treffers. In zijn eentje schopte hij het ploegje van Ronald Spelbos naar de bodem van de ere divisie. I De trefzekere Australiër glunder- de na afloop. „In deze période ben ik altijd goed. Ik weet niet I doe dat komt, maar ik scoor in I maart altijd makkelijk." Gelijk ft-ie. Want vorig jaar in elfde maand maakte hij met treffers Dordrecht al een Jtje af (2-5). Het is misschien de laatste keer Arnold in een wedstrijd eel kansen voor NAC verzil- I vert. De kans is groot dat hij de 1 Bredase club aan het einde van dit seizoen verlaat. Arnold: „In I april neem ik de beslissing, dan I ben ik transfervrij. Er is belang- I stelling uit het buitenland voor I me. Ik kan bij een club in Austra- I Eê speler/trainer worden. Mijn vrouw wil graag terug naar Aus tralië en diep in mijn hart wil ik dat ook. In april valt de grote beslissing, dan hak ik de knoop door." Arnold schroefde tegen Utrecht zijn marktwaarde en zijn aantal doelpunten flink op. In de thuis wedstrijd tegen Utrecht was hij goed voor twee treffers. Gisteren •verdubbelde hij 'uit' dus die pro ductie, waarmee hij zijn seizoen- stotaal op dertien bracht. Daar mee is hij met afstand de beste scherpschutter bij de Bred- anaars. NAC had in zijn jacht op Euro- Van onze verslaggever Breda - De blessure van NAC-doelman John Karelse valt mee. De Bredase sluitpost moet een paar dagen rust houden met zijn pijn lijke enkel. Donderdag hoopt hij de training weer te hervatten. In de competitiewedstrijd zaterdag tegen Heerenveen, belangrijk voor Europees voetbal, wil Karelse gewoon weer van de partij zijn. De doelman van NAC ging in de slotfase van het duel in en tegen FC Utrecht (0-4) op de voet van ploeggenoot Linskens staan. Hij ging daarbij door zijn enkel. John Achterberg was zijn vervanger. Hij vertrekt na dit seizoen naar Eindhoven, waar hij een tweejarig contract heeft getekend. pees voetbal geen oog voor degra datiekandidaat Utrecht. Het geel-zwarte collectief spleet de verdediging van de thuisclub open waar het maar wilde. Spel bos, die spelmaker Ten Hag weer eens op de bank had gezet, hoop te op een succesje, maar zag zijn ploeg steeds dieper wegzakken. Utrecht verdedigde hopeloos. Daar kwam Arnold in de vijftien de minuut ook achter. Vaak een eenzame spits, als het even niet draait, en nu eenzaam omdat zijn directe bewaker Smit in geen vel den of wegen was te bekennen. Oostrom legde de bal opzij en Arnold zocht rustig de hoek uit, 0-1. Op dat moment was Utrecht al groggy. De knock-out kwam in de 23e minuut. Abdellaoui ging ach ter een verkeerde terugspeelbal van Vierklau aan en probeerde Van Ede met een schot te verras sen. De Utrechtenaar keerde de bal, die daarna voor de voeten van Arnold rolde. De Aussie bedacht zich geen moment en maakte zijn tweede treffer. Spelbos probeerde het naderende onheil te keren door Graanoogst (voor Smeets) en Ten Hag (voor Nascimento) binnen de lijnen te brengen. Die paniekwissel bracht geen uit komst. Utrecht liep toen al achter de feiten aan, NAC bleef heer en meester. Het doek viel pas echt, toen de enige angel in de Spel- bos-formatie, Van Loen, een aan val van 'gekke-koeienziekte' kreeg. Hij trakteerde Linskens tijdens 'een luchtduel op een onvervalste elleboogstoot. Hij kon met rood inrukken. Supervorm In de tweede helft joeg NAC de tegenstander nog verder over de kling. Linskens onderschepte de Graham Arnold (links) in een gelukkig moment met Ton Lokhoffna een van zijn vier doelpunten. FOTO GERRIT DE HEUS bal en passte op Abdellaoui. De Marokkaan bediende de in super- vorm verkerend Lokhoff. Diens pass op Arnold was scherp en de Australiër maakte met een vlam mend schot het karwei af. „Die derde goal was mijn mooiste," aldus Arnold. „Lokhoff, die ouwe, liep tachtig meter en gaf de bal zo knap af. Die aanval was de mooiste, en de bal ging er lekker in. Dat ook." Arnold maakte een kwartierje later het kwartet vol door een voorzet van Van Wonderen ach ter Van Ede te werken. Spelbos was na de Bredase bol- wassing weinig mededeelzaam. „Ik heb niet het idee dat wij in de wedstrijd hebben gezeten. Com mentaar is overbodig. Wat moet ik zeggen? Het was bedroevend." Spelbos wenste zijn oude club succes op de weg naar Europees voetbal en verder hield hij zijn kaken stijf op elkaar. 'Europa' lonkt dus. NAC klom na een middagje Utrecht naar de vierde plaats, maar NAC-trainer Rijsbergen liet zich niet gek maken. „Volgende week moeten we tegen Heerenveen. Ajax staat nog op het programma, Vitesse, Feye- noord. Nu staan we vierde, maar voor je het weet staan we zo weer achtste." FC UTRECHT - NAC 0-4 (0-2). 16. Arnold 0-1, 24. Arnold 0-2, 54. Arnold 0-3, 65. Arnold 0-4. Scheids rechter: Wegereef. Toeschouwers: 6000. Rode kaart: 33. Van Loen). Gele kaart: De Jong, Philips (FC Utrecht). FC UTRECHT: Van Ede; Vierklau, Van der Net, Nascimento (32. Ten Hag) en Refos; Philips, Smit en De Jong (69. Van Kessel); Visser, Van Loen en Smeets (30. Graanoogst). NAC: Karelse (81. Achterberg); Atmodikoro, Lokhoff, Van Burik en Vidmar; Van Wonderen, Gaasbeek en Linskens (70. Gesthuizen); Oostr om, Arnold en Abdellaoui (83. Schaap). I Door Chris van Nijnatten I Amsterdam - Verlies kan onder bepaalde omstandigheden nog I draaglijk zijn ook. Meestal dropen Feyenoorders als geslagen I tonden weg uit het Olympisch Stadion als ze er weer eens een I pak slaag hadden gehad. Gisteren spraken de cijfers alweer Ivoor zich, maar de complimenten waren voor de Rotterdam mers. Dat was even wennen. „Ik heb liever de punten," bromde |ArieHaan, maar het was voor hem als trainer dan ook pas zijn ede 'klassieker' tegen Ajax. bleef gelijk, maar toch, zo was de I gedachte, is Feyenoord nog maar een klein stapje verwijderd van I Ajax. Zelfs Ajacieden vonden dat. I.We hebben een beetje mazzel f gehad," bekende Frank de Boer lei hij geldt als de beste analyti- I onder de kampioenen uit De l«er. Maar ook een zwijgzaam I 'ype als Jari Litmanen liet na het I sPd in zijn kaarten kijken. „Onze Iwste goal (die van hemzelf viel 1 P'ecies op het goeie moment. We I wü ™emaa' niet in de wed- I «njd. Dat die tweede zo snel na I ["st kwam, was gewoon een puur gelukkie' voor ons." voor de wedstrijd begon, was I e laatste Ajax-Feyenoord in het ontdaan. De uitglijder van PSV II Groningen bracht bij Ajax rust I j1 de tent en het verlies van de I st!'e^e su^0PPers (Vitesse) ont- I Pande de geesten in het kamp I an Feyenoord. De eer telde deze I zwaarder dan de punten. IL Ke s verhezen nooit zom- I rvan elkaar. Je hebt als speler I aar de pest in als je verliest, 1»°°k we^ "iet °P het spel |stM" aldus Frank de Boer. - d Koeman beaamde die ««enswijze, maar zocht en vond l„ nuance. "Ik heb zelf lekker I rt ^et team functioneerde Ij, ?aed. Noem het 'het laatste li-T waaraan het ons ont- I. tt- Toen Trustfull in het I Van a '!ans hreeg alleen voor sew ®ar' die bal er I dienrl°n Sem°eten. Wij ver- Ij,, en geen achterstand. Maar I bptoCn stond, kwamen zij erW de wedstrijd." scnrt an,sPeeWe op een verras- weer6 s-,,<->f eigenlijk ook I zijn p-niet' speelde yer voor |de B,'den verdediging, precies op Pïan S Waar whde spelen. Iiiet i>osteerde zijn speler echter aar om hem te plezieren. Hij werkte met mandekkers ach terin en daar mocht Koeman nie mand voor de voeten lopen. „Maar iedereen heeft kunnen zien dat het team op deze manier veel meer aan me heeft. Ik krijg meer ballen en daar heeft vervol gens iedereen wat aan. Boven dien komt er in aanvallende situ aties een man op me te staan. Kanu liep steeds met me mee, dat geeft anderen weer ruimte." Geen Feyenoorder greep de absentie van Van Gastel, Vos en Taument aan als verklaring voor zijn blanco score. „Zij misten er ook een paar, over zoiets moet je nooit zeuren," vond Koeman, die niettemin wel het gebrek aan slagvaardigheid bij gelegen- heidsspits Trustfull had aange stipt. Doordat Ajax eveneens wat afwezigen telde, werd er ook daar geïmproviseerd, zij het niet in de aanval zoals bij Feyenoord het geval was. „Ik droeg nummer drie, maar liep de eerste twintig minuten 'op vier'," onderstreepte Litmanen het geschuif aan zijn kant. De consensus na afloop was opvallend; Ajax had geluk, Feye noord had recht op iets meer dan het kreeg. Het verschil van mening betrof slechts één geval; de situatie tussen Van der Sar en Trustfull voor rust. Scheidsrech ter Uilenberg floot voor een over treding van de Feyenoorder, toen die in het strafschopgebied bukte voor Van der Sar, die de bal par does uit zijn handen liet vallen, waarna Trustfull zijn illegale treffer maakte. „Het was obstructie," zei Van der Sar. „Wie bukt er niet voor negentig kilo in zijn nek?", vroeg Trustfull zich af. De arbiter floot echter. „Maar misschien had ik onge lijk," zei de 'scheids'. Zijn reactie illustreerde de 133e Ajax-Feye noord als geen andere. Het ging om eer, niet om punten. Jari Litmanen loopt juichend weg, nadat hij voor 1-0 heeft gezorgd. Amsterdam (anp) - Voor de derde keer in het lopende seizoen heeft Ajax van Feye noord gewonnen. In het Olympisch Sta dion eindigde de klassieker zondagavond in 2-0. De kloof met PSV, eerder op de dag grote verliezer bij Groningen, werd uitgebreid. Tot vijf punten om precies te zijn. Iets bijzonders is winst op de aartsrivaal voor de Amsterdammers eigenlijk niet meer. Daar voor is de tegenstand de laatste jaren uit Rot terdam te gering geweest. Het grootste ver schil met voorgaande jaargangen is dat Feye noord zich niet meer met ruim verschil laat slachten. De kloof is kennelijk wat kleiner aan het worden. De ontmoeting tussen beide teams zondag was minder spraakmakend dan de beide voorgaanden duels. Bij dé aftrap van het sei zoen won Ajax in Rotterdam de Super Cup door een door Kluivert benutte strafschop in extra speeltijd. De wedstrijd daarvoor was 'scherp' en boeiend geweest. Later werd het in de Kuip 2-4 voor de Amsterdammers. In dat duel was de opening van Feyenoord met twee snelle treffers wel haast sensationeel. Tot dan had Van der Sar in de competitie nog geen doelpunt tegen gehad. Zondag zat er een bijzonder tintje aan Ajax' openingstreffer. De maker was namelijk Lit manen, de, schaduwschutter die sinds 24 december (NEC thuis) niet meer had ges coord. In de tussenliggende periode kwam de Fin door blessures nauwelijks in actie. Opval lend was dat hij tegen Feyenoord raak trapte in een fase dat hij een verdedigende rol had op de positie van de geblesseerde Blind. De fans van Feyenoord konden de tegenvaller niet verkroppen en zetten het doorgaan van de strijd op het spel met meer dan wanstalti ge spreekkoren. Voor scheidsrechter Uilen berg had dit aanleiding kunnen zijn het duel te onderbreken. Het ingrijpen bleef beperkt tot een vermaning van de stadionspeaker en een intocht van de ME in het betreffende vak. Ajax liet zich er niet echt door uit het ritme halen. De kampioen bleef het initiatief behouden en zag een minuut of tien na de rust Kluivert het duel beslissen. Op dat moment had Ajax door de nood gedwongen voor de zoveelste keer de organisatie moeten aanpas sen. Wooter was voor rust al met een spier blessure uitgevallen, Musampa kwam en dat leidde tot de nodige omzettingen. Zo schoof bijvoorbeeld Ronald de Boer van het midden naar de rechtsbuitenpositie. In de laatste drie duels heeft deze speler nu al op vijf uiteenlo pende posities gestaan. Veel opvallender eigenlijk nog was de wijze waarop Haan de, rollen bij Feyenoord had verdeeld. Vooral omdat Koeman wel wat erg ver voor zijn viermansverdediging speelde. De oud-international zwierf over het midden veld en geen Amsterdammer leek zich er druk over te maken. Inspirerende acties ten faveu re van zijn aanvallers had Koeman echter nauwelijks in huis. Nu viel het bij Feyenoord ook niet mee een bal kwijt te raken aan een aanvaller. Echte spitsen had de-club nauwelijks bij zich. Tau ment was het diepste aanspeelpunt, Trustfull en Iwan kenden een meer teruggetrokken bestaan. Desondanks kreeg Trustfull al na vijf minuten een riante mogelijkheid, na een fout van Frank de Boer. De matchwinner van het duel met Monchengladbach faalde alleen voor Van der Sar. Ajax moest wennen aan de wijze waaop Feye noord speelde. Dat duurde, zo verklaarde Van Gaal naderhand, zo'n 20 minuten, „Daarna vonden we de antwoorden en hebben we de wedstrijd gedomineerd. Dat neemt niet weg dat de start van Feyenoord gewaagd was." Meer gevaar van Feyenoord kwam daardoor pas in de slotfase, bij een min of meer gelopen koers. Obiku kwam en werd prompt door Trustfull voor Van der Sar gezet. Ook dat leidde niet tot een score. „Het geloof om het echt af te maken, ontbrak nog een beetje," zei Haan. Verder was hij tevreden. „Het veldspel was verzorgd. Anders gezegd, we zijn goed bezig." Bij Ajax kwam Santos kort voor tijd nog in de ploeg. De Braziliaan had ruim een half jaar niet gespeeld, nadat hij begin dit seizoen bij een interland tegen Uruguay de achillespees afscheurde. De terugkeer kwam sneller dan verwacht. Gezien de waslijst van blessures kan Ajax de rest van het seizoen wel enige extra krachten gebruiken. AJAX - FEYENOORD 2-0 (1-0). 25. Litmanen 1-0, 54. Kluivert 2-ft. Scheidsrechter: Uilenberg. Toe schouwers: 42.500. Gele kaart: Davids (Ajax). AJAX: Van der Sar; Silooy, Litmanen (61. Schol ten), Frank de Boer en Bogarde; Ronald de Boer, Kluivert (77. Santos) en Davids; Wooter (35. Mus ampa), Kanu en Hoekstra. FEYENOORD: De Goey; Boateng (61. Obiku), Maas, Schuiteman en Heus; Bosz, Koeman en Van Bronckhórst; Taument, Trustfull (75. Klioejev) en Iwan. MAANDAG 25 MAART 1996 DEEL B Door Chris van Nijnatten Breda - Zaterdagmiddag is Geert Brusselers met NAC een nieuw contract overeengekomen. De middenvelder (26) blijft tot de zomer van het jaar 2000 als voetballer verbonden aan de Bredase eredivisieclub. De Eindhovenaar beschikt over de optie om aansluitend op zijn carrière als profspeler bij NAC bij dezelfde club in dienst te tre den als commercieel manager. Hij is de beoogd opvolger van directeur Martien Vreijsen, die te kennen heeft gegeven op termijn elders aan de slag te willen. Gedurende de komende vier jaar krijgt Brusselers geleidelijk aan een opleiding binnen het management van NAC, opdat hij straks zonder problemen in zijn nieuwe functie kan stappen. „Dit is een mooie kans," zei Brus selers, nadat hij samen met zijn zaakwaarnemer Kees Ploegsma en voorzitter John Peek van NAC de kwestie had afgerond, „in fei te is het precies wat ik wil, bij NAC in dat nieuwe stadion voet ballen en vervolgens in het management aan de slag." Er was veel belangstelling voor Brusselers. FC Utrecht had hem een financieel aantrekkelijk bod gedaan, maar ook bij Roda JC heeft hij een gesprek gehad met trainer Huub Stevens. Sportclub Heerenveen gaf eveneens van interesse blijk, maar tot een gesprek is het met de Friezen niet gekomen. „Ik had voor het geld best ergens anders heen kunnen gaan, maar NAC betaalt me wat ik graag wil hebben en ze knopen er er een baan aan vast die ik ambieer. Voeg daar aan toe, dat ikzelf toch wel erg graag bij NAC wilde blij ven spelen, nou, dan is de keuze niet moeilijk. Ik ben echt hart stikke blij." „Wij zijn zelf ook ingenomen met het vastleggen van Geert," zei Peek. „Het is een jongen op wie je kunt bouwen. Hij heeft een goede wedstrijdmentaliteit en hij is zel den geblesseerd. Onze trainer (Rijsbergen) wilde hem graag houden". Door de komst van Barry van Galen zal Brusselers mogelijk wel zijn plaats aan de linkerkant van het middenveld verliezen. Hij zal meer centraal komen te spe len, zo luidt de verwachting. Vooruitlopend op de beslissing van Arnold - al of niet vertrekken - is NAC inmiddels al op zoek naar een nieuwe centrumspits. Peek houdt er namelijk ernstig rekening mee dat de gisteren zo trefzekere Graham Arnold na dit seizoen terug gaat naar Australië. „We zijn aan het zoeken," aldus Peek, „maar niet alleen naar een spits. We willen eigenlijk .voor .iedere linie zes mensen beschik- 'baar hebben, dat is ons uitgangs punt. En nu onze reservedoelman John Achterberg naar Eindhoven vertrekt, zullen we ook een nieu we keeper moeten halen." De doorlopende contracten (nog ruim een jaar) van de verdedigers Atmodikoro en Van Burik laat NAC voorlopig ongemoeid. De enige twee A-spelers met wie men nog praat, zijn Brood en Gesthuizen. Van beide voetbal lers loopt de overeenkomst na dit seizoen af en NAC wil hen graag houden. De belangstelling voor Abdellaoui is momenteel, voor zover bij NAC bekend, nihil. San Remo (anp) - 'San Remo per tutti,' blokletterde la Gaz- zetta dello Sport, Milaan-San Remo voor iedereen, een kop die de lading nauwelijks dekte. Zeker wat betreft Neder land en België, want het gros van de TV-kijkers bleef afge lopen zaterdag verstoken van beelden van de Primavera. De rechten van de openings- klassieker om de wereldbeker zijn verkocht aan de commer ciële zenders. In de lage landen kocht Supersport het exclusie ve recht, hetgeen betekende dat tal van liefhebbers vergeefs op de traditionele reportage langs de Italiaanse bloemenrivièra met de Cipressa en de Poggio wachtten. Supersport probeert zoveel mogelijk interessante sporteve nementen aan de man te bren gen. Voor dit jaar heeft de zen der de rechten van nog vier andere WB-koersen: Leeds International Classic, kam pioenschap van Zürich, Clasica San Sebastian en Ronde van Lombardije, plus de Giro d'Ita- lia en de Vuelta e Espana. Dat is een ontwikkeling waar mee de Nederlandse sponsors bepaald niet blij zijn, want het aantal mensen dat beschikt over een decoder is beperkt, dus de impact van de naamsbe kendheid van Rabobank en TVM is uiterst klein. En dat baart de bankier en de verzeke ringsmaatschappij zorgen. .„Deze ontwikkeling dient een halt te worden toegeroepen," zei Frans van der Meijden, PR- man van de Rabobankwieler- ploeg. „Op termijn zou dat de dood van de sport kunnen bete kenen. De organisatoren besef fen dat niet. Ze kiezen voor het grote geld. Maar deze trend kan geen sponsor goed vinden. We investeren, miljoenen om in beeld te komen. We moeten snel tot actie overgaan. Ook de UCI (Internationale Wielren Unie) moet het belang van de sppnsors bewaken. Binnen twee weken hebben we een gesprek met Hein Verbruggen (voorzitter UCI)." Ook Arjen Bos van TVM meent dat snel ingegrepen moet wor den. „Wielrennen is een volkssport. De wedstrijden moeten voor iedereen toegankelijk zijn. Het wordt snel tijd voor overleg. Zeker, het dringt nu pas door. Nu pas gaat een lampje bran den. De sponsors moeten een blok vormen. Ik heb begrepen dat Hein Verbruggen (voorzitt- ter UCI) in deze eigenlijk ook machteloos is. Niet de UCI maar de organisatoren onder handelen met de commerciële zenders." Calgary (anp) - Annamarie Thomas en Christine Aaftink zorgden in Calgary voor een fraai slot van een lang schaatsseizoen. Thomas verbeterde op de Olympic Oval het wereldrecord op de klei ne vierkamp en het nationale record op de 1000 meter. Aaftink schaatste als eerste Nederlandse de 500 meter onder de 40-secon- dengrens (39,88) en verbeterde het nationaal record op de sprintvier kamp tot 160,795 punten. Thomas kwam vooral naar de recordwed- strijden in Canada om het punten totaal kleine vierkamp van Emese Hunyady, sinds twee jaar op 164,658, te verbeteren. De Friezin slaagde cum laude: 163,901. De 500 meter ging in 40,17, Thomas was nooit sneller. De 1000 meter ging in 1.19,26, zelfs geen Neder landse was ooit sneller. Op de 1500 en 3000 meter consolideerde ze haar voorsprong. „De kleine vierkamp is voor mij ideaal," zei de nieuwe houdster van het incou rante wereldrecord. „Maar het zijn de afstanden die mij het beste liggen." Met de 1.19,26 was ze vooral tevreden. „Heel hard, heel mooi. Deze 1000 meter ging veel beter dan die in Hamar. Bart (Veldkamp) zei dat ik veel rusti ger, veel stabieler reed nu, tech nisch beter." Aaftink werd de eni ge Nederlandse schaatsster, die de magische grens van 40 seconden op de 500 meter doorbrak. Het record vierde ze uitbundig. Zon dag slaagde ze geen tweede maal, 40,01. Maar de 39,88 van zaterdag maakte haar trip naar Canada meer dan de moeite waard. „Ein delijk, eindelijk," zei Aaftink. „Ik loop al zes jaar te roepen dat ik in de 39 seconden kan schaatsen." Bij de Olympic Oval Finals, waar gezelligheid voor de meeste deel nemers boven presteren ging, sneuvelden ook twee wereldre cords voor junioren. De Japanner Tatsuya Ichinose reed de 1500 meter in 1.52,61, de Canadees Jeremy Wotherspoon de 1000 meter in 1.13,14. „Het waren goe de wedstrijden", concludeerde organisator Jacques Thibault.

de Stem | 1996 | | pagina 11