NS: dertig spoorlijnen onrendabel Identificatieplicht op het werk simpel onderuit gehaald pi^ kan honderd gulden kosten Bevrijdingsboom Opnieuw aangifte ontucht tegen godsdienstleraar Rijssen 'e Klokkenberg heeft nog een lange weg te gaan Arts moet zijn ex-assistente schadevergoeding betalen A2 BINNENLAND Contract voor exploitatie Nieuw in Rreila: Hie GANT Store.! Rhenense apen doen niet moeilijk over adoptie I 23 MAART 1996 oot-Brittannië en Ierland- lel bewolking en vooral in; lland en Schotland van tiid V tijd regen. Zondag in WaU Imetname in Engeland gete. ld zon en op de meeste plaat" droog. Ook in Ierland tijde" c droger en meer zon. Later I de dag opnieuw buien, mo- (lijk met onweer. Maxima nd 14 graden, in Schotland kele graden lager. Ilgië en Luxemburg: Zater- Ig wolkenvelden en af en toe kt regen of motregen. Zondag pmt de zon erbij en dan blijft fct vrijwel overal droog. De liddagtemperatuur gaat dan Inhoog naar een graad of lg joord- en Midden-Frankrijk- laterdag in Bretagne en Nor- landie tamelijk veel bewol' Ing en mogelijk wat regen |erder perioden met zon enjS verwegend droog. Hogere'; fcmperaturen; zondag maxima liteenlopend van 14 langs de Tanaalkust tot dichtbij de 20 raden in de Champagne, lortugal: Bewolkt en enkele legen- of onweersbuien. Zon- pag ook opklaringen. Maxima - lond 20 graden, zondag iets" poeier. ppanje: Zaterdag droog en pe rioden met zon. Zondag van het westen uit toenemende be,. Ivolking en buienkans, moge- lijk ook onweer. Langs de kus-~ pen in het oosten en zuidoosten nog lang zonnig. Zaterdag mid- üagtemperatuur rond 22 gra den, in het zuiden plaatselijk' graden, zondag in het wes- Jten minder warm. ICanarische Eilanden: Zaterdag leerst perioden met zon. Maar in lde loop van de dag toenemende ■bewolking en kans op een en- Ikele regen- of onweersbui. (Maxima rond 23 graden. ÏMallorca en Ibiza: Overwegend (zonnig en droog. Maxima iets I boven de 20 graden. Italië: Afwisselend zon en sta pelwolken. Vooral zaterdag kans op een bui, mogelijk met onweer. Zondag meer zon en opj de meeste plaatsen droog weer/: I Middagtemperatuu r ongeveer''I 15 graden, op Sicilië ongeveer; 18 graden. Griekenland en Kreta: Afwis-/ selend zon en wolkenvelden en vooral zaterdag een enkele re-s, gen- of onweersbui. Zondag! perioden met zon en minder buiig. Maxima van 10 graden bij Thessaloniki tot plaatselijk 15 in het zuiden. Duitsland: Overwegend veel bewolking en kans op wat re gen of motregen. Slechts hier en daar zon. Zondag op dë-, meeste plaatsen droog en voor al in het midden en zuiden ge regeld zon. Maxima van +6 gradem op zaterdag in het ui-" terste noordoosten tot 15 plaat selijk op zondag in het zuiden. Oostenrijk: Zaterdag bewolkt, en een enkele bui, boven de 1500m mogelijk sneeuw. Zon dag overal geleidelijk meer zon en op de meeste plaatsen droog. Middagtemperatuur meest tus sen 9 en 13 graden. JESTEM ZATERDAG 23 MAART 1996 van onze redactie binnenland na Haag - Dat de soep niet zo heet lit gegeten als ze wordt opge- jmd blijkt uit het arrest over de 5 ntificatieplicht dat de belastmg- van het Haagse gerechtshof heeft uitgesproken. verplichte identificatie wordt be lt tot inzage in het paspoort; de jtrknemer hoeft zijn baas geen kopie te simpelweg de wet door te nemen op de drie van belang zijnde artikelen ont dekten de rechters namelijk dat bij de totstandkoming van de Wet op de identi ficatieplicht is verzuimd de werknemer te verplichten tot het verstrekken van een kopie van zijn paspoort. Pas als de werknemer zou weigeren om zijn paspoort ter inzage te geven, kan de belastinginspecteur met de wet in de hand ingrijpen. Want op het niet voldoen aan de identificatieplicht op het werk staat een sanctie: een hoger belastingta rief van zestig procent (het zogenoemde anoniementarief) bij de looninhouding. De rechter moet zich in een later stadium nog wel uitspreken over de vraag of die straf in overeenstemming is met de ernst van het vergrijp. De belastingrechter sprak zich uit over de zaak van de 44-jarige J. Derks uit Rotterdam. Deze was in augustus vorig jaar door de Belastingdienst in het zoge noemde anoniementarief geplaatst om dat hij geen kopietje van zijn paspoort bij zijn werknemer in wilde leveren. De Rotterdammer heeft principiële bezwa ren tegen de Wet op de identificatie plicht. Als gevolg van de extyra inhouding op zijn salaris derft Derks zodoende al een klein half jaar netto 2600 gulden in de maand. Ter zitting droeg Derks aan dat er niet zoiets bestaat als een 'afgifte plicht', maar wel een 'inzage-plicht' en aan dat laatste had de Rotterdammer wel voldaan. De belastingrechter gaf hem daarin gisteren gelijk. Derks krijgt trouwens achteraf wel be lasting terug als hij een aangifteformu lier voor de inkomstenbelasting indient. Het anoniementarief dupeert hem zo doende tijdelijk. De staatssecretaris van Financiën Ver meend gaat tegen de uitspraak in cassa tie bij de Hoge Raad. Hij overweegt nog niet om de Wet op de Loonbelasting aan te passen. Daarin zou eigenlijk moeten komen te staan dat de werknemer een kopie moet overleggen van zijn paspoort danwel dat zijn werkgever die kopie mag maken ten behoeve van het dossier van de loonadministratie. Van onze Haagse redactie ii Haag - NS Reizigers wil met minister Jorritsma (Verkeer ...Waterstaat) een contract afsluiten voor de exploitatie van ïèrtig onrendabele spoorlijnen. Zonder dat contract zullen de Spoorwegen de lijnen vanaf medio 1998 niet meer exploiteren. Arnhem - Gemeente Arnhem, politie en horeca voeren gericht ac tie tegen het plassen op straat. De politie zal de komende tien we ken intensief controleren op het urineren op de openbare weg. Wie betrapt wordt krijgt een boete van honderd gulden. Volgens de gemeente liep de overlast door het plassen tegen ge bouwen en winkelpuien in het uitgaanscentrum totaal uit de hand. Door het openbaar urineren ontstond, behalve overlast, ook veel schade. Horeca, politie en gemeente hebben daarom de han den ineen geslagen om een eind te maken aan het buiten plassen. De politie heeft een speciaal verbodsbord ontworpen, dat gister middag is onthuld. Op drie beruchte urineerplekken heeft de ge meente een 'piaspiramide' geplaatst, die dient als urinoir. Horeca-exploitanten hebben beloofd dat zij zullen zorgen voor schone toiletten, zodat de bezoeker niet uit hygiënische overwe gingen op straat gaat plassen. Amsterdam (anp) - Een Amsterdamse arts die zijn assistente heeft ontslagen moet een schadevergoeding betalen van 12.500 gulden wegens gederfde inkomsten, heeft de kantonrechter gis teren bepaald. Jorritsma zal op haar beurt weer jjan onderhandelen met provin ces, gemeenten en vervoersbe- irijven, schrijft ze in een brief (ADVERTENTIE) KAMPEER- EN CARAVANSHOW 31 Rotterdam 010 432 14 55 WH EDE, Frankeneng 17, tel 0318-690029 'n Ede geen accessoires, zondags gesloten) Op de hoek van de Wilhelminasingel en ï'ilhelminastraat vindt u de nieuwe GANT Store. De heje collectie van dit beroemde Amerikaanse merk onder één dak! The GANT Store, Wilhelminasingel 1, Breda. aan de Tweede Kamer. De onder handelingen hoopt zij voor de zo mer af te ronden. Jorritsma kan provincies en ge meenten om een exploitatie-bij drage vragen om de onrendabele lijnen overeind te houden. Even tueel kan ook besloten worden de trein te vervangen door andere vormen van openbaar vervoer. Bijvoorbeeld door taxi's of bus sen. De spoorlijnen die volgens NS 'zeer onrendabel' zijn en in aan merking komen voor subsidie contracten tussen overheden en spoorbedrijven, liggen voor een groot deel in het noorden en oos ten van het land. De enige spoor lijn van Zeeland behoort volgens NS niet tot groep waarvoor con tracten worden afgesloten. Op merkelijk is dat een aantal splin ternieuwe lijnen onder de catego rie 'zeer onrendabel' vallen. Het gaat om Weesp - Almere (1987) en Almere - Lelystad (1988). Dat NS Reizigers geld vraagt voor de exploitatie van de,onren dabele lijnen, is een direct gevolg van de verzelfstandiging van de NS waartoe de Tweede Kamer vorig jaar besloot. Daarbij is ook beslist dat lagere overheden kun nen bijdragen in de exploitatie van onrendabele lijnen. De ver zelfstandiging, jaren geleden al aanbevolen door de commissie Wijffels, moet vanaf 2000 leiden tot meer concurrentie op het spoor en tussen de verschillende vormen van openbaar vervoer. Tot en met juli 1998 verandert er in ieder geval niets in de dienst regeling. De NS krijgen daarvoor van Jorritsma 130 miljoen gulden voor de exploitatie van alle on rendabele lijnen. Uiteindelijk is het de Tweede Kamer die het laatste woord heeft bij het schrappen van lijnen. Een besluit daartoe moet ten minste een jaar van tevoren bekend worden gemaakt. Koningin Beatrix schept onder het toeziend oog van twee kinderen wat aarde weg om even later een boom te kunnen planten. Samen met de Canadese gouverneur-generaal Leblanc die dezer dagen een bezoek aan Nederland brengt maakte de vorstin gisteren in het Gro ningse Noorddijk een begin met de aanleg van het Canadese Bevrijdingsbos. Rechts op de foto de Groningse burgemeester Ouwerkerk. FOTO ANP De 24-jarige assistente Fatima Al Fahmi, van Marrokkaanse af komst, riep na haar ontslag in fe bruari de hulp in van het Anti Discriminatie Buro. Dit bureau diende bij de Commissie Gelijke Behandeling een klacht in. Vol gens Fatima wilde de arts haar ontslaan, omdat zij sinds januari als praktizerend moslim een hoofddoekje was gaan dragen. De arts stelde dat er al veel lan ger conflicten waren en dat het dragen van het hoofddoekje niet de reden van ontslag was. De vrouw zou volgens hem onrede lijke salariseisen hebben gesteld en vakanties veel te kort van te voren hebben aangevraagd. Hier door raakte de werkrelatie ver stoord. De kantonrechter stelde dat de arts tijdens gesprekken met de assistente meermalen zijn bezwaren heeft geuit tegen het hoofddoekje, maar dat hij het dragen hiervan niet heeft verbo den. Volgens de arts zou dit pa tiënten afschrikken. De rechter vond echter dat de arts onvol doende aannemelijk heeft ge maakt dat dit inderdaad het ge val was. De arts heeft veel al lochtonen in zijn praktijk, onder wie veel vrouwen met hoofd doekjes. De assistente en de arts zijn het er wel over eens dat de relatie dusdanig verstoord is dat verdere samenwerking onmogelijk is. Fa tima eiste 20.000 gulden waarvan 10.000 wegens immateriële scha de. Dë rechter bepaalde echter dat daarvan geen sprake is. Wel verhoogde hij de materiële scha de met 2.500 gulden. De Commissie Gelijke Behande ling bepaalde woensdag dat ont slag wegens het dragen van een hoofddoekje in strijd is met de wet. De commissie concludeerde dat de hoofdoek een bron van spanningen was tussen beide partijen. Volgens R. Masselman van het Anti Discriminatie Bu reau betekent dat 'enige erken ning' van het standpunt dat de arts wel degelijk fout heeft ge handeld. „Van een jubelstem ming is echter geen sprake," liet zij weten. „Al met al is Fatima toch het slachtoffer geworden van discriminatie, doordat ze nu op straat staat." Ook de advocaat van de assisten te is niet helemaal tevreden over de uitspraak. „Als de rechter be paalt dat de bezwaren van de arts tegen het hoofddoekje niet ge rechtvaardigd zijn, moet hij dat ook tot uitdrukking brengen in een immateriële schadevergoe ding." Rijssen - Een oud-leerling van de scholengemeenschap Reggesteijn in Rijssen heeft aangifte gedaan van ver krachting door de ex-godsdienstleraar RV. (53). Die zou zich in de eerste helft van de jaren tachtig geregeld aan de scholier hebben vergrepen. Dat gebeurde niet alleen op school, maar ook tijdens bijeenkomsten van de Noorse Broederschap. De jongen en de leraar waren indertijd allebei lid van die kerkelijke organisatie. Politie en Openbaar Ministerie spreken in deze zaak zelf niet van verkrachting. „De aangifte heeft betrekking op de eerste helft van de jaren tachtig. Toen bestond verkrachting van mannen wettelijk nog niet. Dat is pas sinds 1991 het geval. Daar voor kon er uitsluitend sprake zijn van on tucht. De Rijssenaar wordt daarom alleen van ontucht verdacht, hoe ernstig de aan gifte ook is," stelt de politie. De jongen heeft er volgens de politie grote moeite mee dat de oud-leraar niet voor verkrach ting is te vervolgen. De inmiddels ontslagen godsdienstdocent heeft in totaal dertig gevallen van ontucht met jongens bekend. Een oud-tekenleraar (63) van dezelfde scholengemeenschap wordt eveneens verdacht van ontucht met leerlingen (ook jongens). Tegen hem zijn zes aangiften binnengekomen. Hij heeft een gedeeltelijke bekentenis afgelegd. Inmiddels blijkt dat bestuur en schoollei ding van de Franciscusschool voor zeer moeilijk lerende kinderen in Veghel in overleg met de ouders in oktober vorig jaar besloten hebben een mogelijk geval van ontucht binnenskamers af te doen. Vol gens directeur W. Arts is er destijds iets gebeurd 'van betrekkelijk onschuldige aard'. De politie verdenkt de betreffende leraar (36) ervan dat hij op school ontucht heeft gepleegd met twee leerlingen, ver standelijk gehandicapte meisjes van 16 en 17 jaar.De zaak kwam deze week aan het rollen toen de ouders van het jongste meis je aangifte deden. Woensdag deden de ouders van het oudste meisje alsnog aan gifte van een voorval dat zich eveneens eind vorig jaar heeft afgespeeld. Rhenen - In Ouwehands Die renpark in Rhenen is don derdag oerang oetan Bosja bevallen van een gezonde ba by. Het is een jongen, maar een naam is nog niet verzon nen. Gisteren voltrok zich in de apenkooi volgens de verzor gers een klein wonder. Bosja kan haar kind namelijk niet zelf opvoeden, maar Jewel, een aap uit Singapore, adop teerde het jong zonder pro blemen. De groep apen doet nergens moeilijk over.- Bosja kan haar jong niet op voeden omdat ze zelf met de fles grootgebracht is. Dat be tekent vaak dat de jongen die geboren worden bij deze die ren specifiek begeleid moe ten worden. De ouders heb ben daarvoor zelf niet de be nodigde ervaring opgedaan. Met Bosja liep het niet an ders en ze negeerde haar jong totaal. Jewel zag het met lede ogen aan en omdat zij in december al moeder werd, ontfermde zij zich over het nieuwe jong. Jewel is wél in de vrije na tuur geboren en door haar moeder opgevoed. Ze zit nu rustig met onder elke arm een jong. Bosja heeft er geen enkel probleem mee. Anagram: rage- niet- stel- rite- moet- mare- heel- ding- eeuw- reep -vragen -intrek -nestel -gretig -emotie -rammen -hellen -onding -garen -trein -steel -griet -motie -ramen -helen -godin -geeuw- -peerd-dweper p staat er met precies zoveel woorden en toch staat *er ook weer niet, in de deze week uitgegeven fesverklaring van de Raad van Toezicht van De pokkenberg in Breda. 'De Raad heeft met waarde- F9 kennis genomen van de rapportage' van de Com- pissie-In 't Veld. Verder dan 'waardering' gaat de fade van de Klokkenberg-bestuurders voor hun on- przoekscommissie niet meer. In 't Veld beveelt de pfhuizing van het thorax-centrum naar een alge- pn ziekenhuis aan. De bestuurderen, die hun soe- f'heid ir> de jongste conflicten-reeks bepaald niet pbben bewezen, willen daar echter niets van weten. 'Leo Mierse ,°®sdagochtend 20 maart. Het -, 'o van elven als de kapel "et eertijdse sanatorium De eeuwig v|NGErhOEO 1,. '"erS aan de Galderse- lamr ®rec*a volstroomt met I sten' artsen en verpleeg- liriJ611' meeste (para-)me- l11 onmiddellijk herkenbaar Li un Wltte werkkleding en |f.„s aan hun semafoons, Inhoudelijk afgaan. Vv m,muni<lué dat voorzitter Lj aen Dungen namens de L jan Toezicht voor1 1 doorregen met de ■s^uiipung'atf^s PU do uajtp 'dumpauiatps felle van de artsen-piepers, oze voordracht van de |?'e hakkenberg-bestuurder Éi:, ,no°dsignalenillustreren. Ito'.. a,n °°k een heet half jaar ]bh s Seweest in het me- P) er n™- De kranten heb- L wi°! van gestaan, niemand (Is Va '1<le °mgeving die er niet Re en a5 aading tussen de di ne medici blootlegt en al snel escaleert tot een machts strijd tussen algemeen-directeur G. Tanke en de thorax-staf. Als de Raad van Toezicht, in een poging zijn algemeen-directeur te redden, zelf ook de thorax-spe cialisten tegen zich in het harnas jaagt, zit de zaak muurvast. De bestuurders verspelen het laatste krediet bij de medici als zij het fiere volkje blijven 'schofferen' met herhaalde spreekverboden. Als de lancetten eenmaal strijd bijlen worden, begint de hele - in totaal 950 werk- cq opdrachtne mers tellende - Klokkenberg-po- pulatie de pijn van het conflict te voelen. Ook de kwaliteit van de zorg in het thoraxcentrum, maar eigenlijk in het gehele multi-ca- tegorale ziekenhuis, komt zo langzamerhand in het geding, vreest de Inspectie voor de Volks gezondheid. De hoogste provin ciale autoriteit op het gebied van de geneeskunde ziet zelfs het ver lies van de hartchirurgie in West- Brabant in het verschiet liggen. Er moet snel iets gebeuren. Maar door het opschorten van de longoperaties in het thoraxcen trum door de Raad van Toezicht, drie weken geleden, naar aanlei ding van het Inspectie-rapport over het sterfgeval in september, loopt de spanning alleen maar verder op. Totdat begin deze week zich dan toch de langver wachte doorbraak lijkt aan te dienen. Als de Raad van Toezicht en de ingehuurde externe onderzoeks commissie In 't Veld het tenmin ste eens kunnen worden over de knelpuntenanalyse en de maatre gelen die de commissie voorstelt. Tot in de vroege woensdagmor gen blijven commissie en raad onderhandelen over de punten en komma's van de gezamenlijke verklaring, die voor enkele uren later is aangekondigd. Als het tegen elf uur eenmaal zo ver is, dromt het thorax-perso neel hongerend naar nieuws en snakkend naar een doorbraak achter de pers aan naar binnen. En dan spreekt, in aanwezigheid van twee commissieleden en ge flankeerd door drie mederaadsle den, voorzitter Van den Dungen. 'De Raad heeft met waardering kennis genomen van de rappor tage' van de Commissie-In 't Veld. Met 'waardering' dus. Nog niet eens met zoiets als 'instemming', laat staan dat de bestuurderen van het medisch centrum zich ro buust en volmondig achter de conclusies en aanbevelingen van hun eigen (externe) onderzoeks commissie plaatsen. Zelfs die 'waardering' klinkt niet echt gemeend. De onderzoekende wetenschappers en hun op drachtgever, de Raad, zijn het niet eens kunnen worden, al po gen zij met behulp van hun cosmetisch taalgebruik hun ver deeldheid te verbloemen. O wrede ironie. Voor heel veel geld - naar schatting enige hon derdduizenden guldens - heeft de Raad van Toezicht vijf zwaarge wichten ingehuurd, om het me disch centrum uit de ellende te halen. Meervoudig hoogleraren zoals nationaal troubleshooter en kortstondig staatssecreatris R. in 't Veld, voormalig schatkistbe waarder L. Koopmans en ge zondheidsstelsel-hervormer A. Dunning, een cardioloog van zelfs internationale statuur. Ze zijn hun gewicht waard in het goud waarmee ze gehonoreerd worden. Mannetjesputters die weten hoe je orde op zaken stelt, ook in die kleine jungle aan de rand van het Mastbos die De Klokkenberg heet. En volgens menig personeelslid beter als een slangenkuil aan de Mark zou kunnen worden aangeduid. Vier maanden lang verdiepten In 't Veld cs. zich in het vijf klinie ken tellende labyrint met zijn tal rijke wandelgangen, en ander halve week geleden waren zij er uit. Ten eerste: de hart/longkliniek - het thoraxcentrum - moet ver huizen en bij een algemeen zie kenhuis worden ondergebracht, wil De Klokkenberg zijn klinken de reputatie op het gebied van de hartchirurgie behouden en ver antwoorde cardiologische zorg kunnen blijven bieden. Ten tweede: algemeen-directeur dr. G. Tanke kan niet langer aan het hoofd van het thoraxcentrum blijven staan, omdat de - alom bekende - vertrouwensbreuk tus sen hem en de thoraxspecialisten compleet is. En ten derde: het thoraxcentrum moet een driehoofdige leiding krijgen, waarin logistiek en de snijdende én verplegende disci plines worden samengebald, een trias met een medicus als voorzit ter. Dit medisch hoofd wordt de eerste man in de hart/longkli niek. Alleen dat laatste advies is ac ceptabel voor de bestuurders, die hun algemeen-directeur het liefst willen willen sparen -'in de luwte houden', noemde raadslid Van Steyn dat - maar voor geen prijs hun thorax-centrum kwijt wil len. Met haar 1565 hartoperaties en duizend DPCA's (dotter-behan delingen) per jaar is de kliniek goed voor zestig procent van de totale Klokkenberg-omzet. Ook in bedrijfseconomisch opzicht is het thoraxcentrum dus het klop pend hart van De Klokkenberg en het is maar de vraag of het multicategorale ziekenhuis zon der zijn meest vitale orgaan niet ten dode is opgeschreven. Dus moet de hart/longkliniek aan de Galderseweg blijven, bestuurd door een tweehoofdige directie, aldus Van den Dungen en zijn Raad. „Vestiging van het thorax centrum elders kan op zijn vroegst over een paar jaar en dan is het nog maar de vraag of de overheid er toestemming voor geeft," werpt de voorzitter tegen. De Klokkenberg in Breda. Desnoods zou hij - met het inhu ren van de noodzakelijke flanke rende disciplines - de spreek woordelijke berg naar Moham med willen laten komen. Want dat het thoraxcentrum, een van 's lands beste hartklinieken, zijn zorg moet verbreden met 'belendende' medische discpli- nes, daaraan valt niet te ontko men. De regering, en dus ook Inspectie van de Volksgezondheid, stuurt daar - in overeenstemming met het Rapport-Biesheuvel uit 1993 2 ook sterk op aan. De boodschap van zijn peperdure 'huurling' In 't Veld, namelijk dat daartoe Mohammed wel degelijk naar de berg zal moeten, is voor de Raad van Toezicht echter een steek in de rug. „Met In 't Veld heeft de Raad zijn eigen paard van Troje binnengehaald," is de afgelopen dagen menigmaal meesmuilend in de wandelgan gen van De Klokkenberg vastge steld. Gaandeweg de persconferentie en zeker na afloop doen de onder zoekers steeds minder moeite hun minachting voor hun stuntelige opdrachtgevers te verhullen. „Mensen met knikkende knieën die niets kunnen," schampert één van de commissieleden als de ca- FOTO DE STEM/DICK DE BOER mera's, de microfoons en de bloc notes opgeborgen zijn. De zwaar gewichten hebben geen hoge pet op van het bestuur, zoveel is dui delijk. „Het is hier behoorlijk uit de hand gelopen," verzucht 'on derzoeksleider' In 't Veld met ge voel voor understatement. „Is de crisis nu voorbij?" wilde een van de aanwezigen in de ka pel van Van den Dungen weten. Neen, dat citaat wilde de raads voorzitter niet voor zijn rekening nemen. De hoogste Klokkenberg- bestuurder verkreeg niet meer over zijn hart dan dat 'het diepte punt gepasseerd is'. Er is nog een lange weg te gaan.

de Stem | 1996 | | pagina 3