E IdESTEM Terneuzen aan de Wolga Rijrichting Veilig werken Aanbieding Langs de lijn t Mm fyr n DHTHmE FSTANDIG ERNEMER! HE JA, DAT KEN IK1 Dat staat in d'n trouwboek ook niet! ZEELAND C4 precies tijd is voor gesprek 't Was evegoed wel lief bedoeld oor! PASTORIEDIENSTEN PC-KERKDIENSTEN RK-KERKDIENSTEN 1996 ZATERDAG 23 MAART 1996 1 en Gent dichtbij en ibant op ruim een half aantrekkelijk genoeg omen wonen, nteresseerd? Voor meer kunt u contact opnemen er S.P. van der Klok, jedrijven/hypotheken, 0114) 38 27 05. sollicitatie met c.v. dagen naar de directie jank Hulst Nieuw-Namen, 2, 4560 AB Hulst, lologisch onderzoek uitmaken van eprocedure. WIJ BIEDEN: ne of parttime job als zelfs,?jl„gn ler met uitstekende perspecne gen c.q. vakdiploma's niet ve lekend produkt met een g°ea rijs-/kwaliteitsverhouding. n jen ondersteuning bij promor administratie. t iten/inkomsten naar eigen inz INTERESSE? Schriftelijke sollicitaties, j Garden Creations Nederland a.v. de heer igen voor kantoorautomatisering cepteren van de >te zaak van de wereld. Hiermee en de begeleiding door Datames :t komen met kandidaten voor de :en MBO opleiding en enkele jaren listratieve pakketten. Kennis van ;te. U kunt zowel zelfstandig als in ;en en heeft goede communicatieve leeftijd is circa 30 jaar. pC1, MBO opleiding. Praktische kennis ringssystemen, zoals Novell 3 en 4 is waarde. U heeft geen problemen meI ktijden en bent in het bezit van een jd is circa 30 jaar. een HAVO opleiding, aangevuld met siding. Uiteraard heeft u een prettige en representatief uiterlijk. U kunt sn heeft een flexibele instelling. Uw jaar. jeidsvoorwaarden zijn afgestemd op nex Breda B.V., t.a.v. Mevrouw J. van UWE TOEKOMST ALS indel/fabrikant van decoratieve oires zoekt voor diverse regio s Nederland padviseurs/handelspartners. VEREISTEN: oede commerciële instelling U werkt graag zelfstandig _nst uw eigen salaris te bepalen it in het bezit van een eigen auto Zeeland Rond verschijnt elke zaterdag in de Zeeuwse editie van dagblad ne Stem Bijdragen deze week van Ronald Verstraten, Marjon Sarneel, frank Deij en Camile Schelstraete. De redactie stelt reacties op prijs. Geen anonieme inzendingen, en niet op rijm. Voor tips, wetenswaardigheden 0p. en/of aanmerkingen belt u: 0115-645769. U kunt ook schrijven naar: Postbus 145,4530 AC Terneuzen. DE DEUR van kamer 4.06 werd opengegooid. „U kunt naar binnen," zei een man in een grijszwart uniform. Mid den in het kale vertrek stond een houten tafel. Er zaten drie ambtenaren aan. Svetlana was nergens te zien. „U bent Dmitri Ivanovitsj," stelde de middelste vast. „Jawel," antwoordde de aan gesprokene met onvaste stem. „U bent gevraagd hier te ko men, omdat u uw huisvuil ver keerd hebt aangeboden. Onze medewerkers hebben op 12 maart een losse plastic zak aangetroffen in de Lenin- straat. Het Facilitair Bedrijf heeft de inhoud aan een onder zoek onderworpen en is daar bij een giro-afschrift tegenge komen. Het stond op uw naam. Het heeft dus geen zin te ont kennen. Wat hebt u voor uzelf te zeggen, Dmitri Ivanovitsj?" „Ik geef het toe. Ik ben ver keerd geweest. Mijn vrouw had grote schoonmaak gehouden en er moesten een heleboel dingen weg. U weet hoe dat gaat." De mannen keken hem onbe wogen aan. Plotseling herken de Dmitri de man in het mid- -den. Sergei! Zijn jeugdvriend, met wie hij nog appels uit de boomgaard van de oude Petrov had gegapt. Hoe was het moge lijk. Hij was apparatsjik ge worden. 'Een bureaucratisch formalist zonder vermogen tot menselijk contact', herinnerde hij zich uit het woordenboek van Van Dalski. De voorzitter hernam het woord. „U weet dat uw vrouw hier vanmorgen ook al is ge weest?" Ja, maar waar is zij? Ik heb haar niet zien buitengaan." ,Uw vrouw heeft op 29 fe bruari zelf haar afvalcontainer gereinigd, terwijl ze weet dat dit de taak is van de stad. De stad is heel goed voor haar PARKEREN bij ziekenhuis De Honte is van het begin af aan een probleem geweest. De pleinen zijn ontoereikend voor het aanbod en de plaatsen zelf zijn ronduit krap. Om een en ander te vergemakkelijken, zijn er op het asfalt pijlen aan gebracht met de aanbevolen rijrichting. Het is lang geleden dat ik in het ziekenhuis ben geweest maar vanmorgen heb ik een afspraak. Ondanks het vroege uur staat het plein direct voor het ziekenhuis al vrij vol. Op timistisch sla ik linksaf, in de hoop ergens in de rij een gaat je te vinden. Uit de tegenge- stelde richting komt een auto I .mij tegemoet. Foeterend ga ik mensen. Ze betalen daar dui zend roebel voor per maand. Daarom kunnen we eigen ini tiatief niet toestaan en hebben we toegestemd in haar wens om zich te resocialiseren. Over enkele maanden ziet u haar te rug." „Maar dit is toch..." „Wees blij, Dmitri Ivanovitsj! Ze zal een voorbeeld zijn voor de stad." Zijn knieën knikten, ongecon troleerd schokten zijn schou ders naar de rand van de waanzin. „Beheerst u, Dmitri Ivano vitsj! Er zijn ernstiger zaken waarover we moeten spreken. Dat giro-afschrift bijvoor beeld. U staat rood, maar eet wel Beluga-kaviaar. We heb ben de blikjes gevonden! En dan die wodka-flessen. U weet toch dat de stad daar speciale containers voor heeft? Waarom hebben we in heel die zak geen enkel condoom gevonden? Wie van u beiden gebruikt trou wens zo veel medicijnen? En waarom schrijft u uw tante niet terug? Pizza-restjes moe ten in de groencontainer. An ders heeft het geen zin dat we die komen schoonmaken." Het werd Dmitri Ivanovitsj zwaar te moede. „Sergei, maar weet je dan niet meer? Vroeger, als kinderen speelden we sa men?" „Vroeger is nu niet. We hebben te maken met concrete cijfers. Boosdoeners die de regels met voeten treden. Dan komt het Facilitair Bedrijf in actie. Maar we geven je nog één kans. Stop die zak volgende week in de daartoe bestemde container. En doet u het niet, dan wordt het betalen. Hon derdduizend roebel, aan u de keus. Bij wanprestatie schake len we de deurwaarder in. Want onze huisvuil-actie zal een succes worden. Of u dat wilt of niet." (KV) zo dicht mogelijk langs de ge parkeerde auto rijden, zodat wij elkaar kunnen passeren. Ik trakteer de automobilist op een vernietigende blik; als ie dereen zich gewoon aan de voorgeschreven rijrichting zou houden, hadden we deze cap riolen niet nodig. Geen won der dat hier zo vaak glas ligt; als er geen politie staat, doen automobilisten blijkbaar ge woon waar ze zin in hebben. Met veel moeite en ergernis van mijn kant passeren wij el kaar. Als het zicht weer vrij is, zie ik een dikke witte pijl op het wegdek. Hij wijst beschul digend mijn richting uit. Wan neer hebben ze dat hier veran derd? (MS) JE ZIET het nog vaak. Ook weer bij de in aanbouw zijnde warm tekrachtcentrale van Elsta bij Dow. Op een groot bord bij de ingang van het terrein wordt dagelijks het aantal veilig ge werkte uren bijgehouden. Er zit een filosofie achter. Je maakt werknemers ervan be wust dat ze veilig moeten wer ken. Het bord wakkert tevens competitiedrang aan bij de werknemers. Het is immers een BIJ ons in de buurt hebben we een supermarkt. Niet zo'n hele grote, ik schat dat ik uit drie merken per product kan kiezen, inplaats van uit zeven zoals bij z'n grote broer maar dat vind ik prima. Wat ze wel hebben, zijn heel aantrekkelijke vleesaan biedingen en als je geen vegeta riër bent, kun je daar je voor deel mee doen. Zo ook afgelo pen week. Het vlees dat in de aanbieding is, staat toevallig op mijn boodschappenlijstje. Komt mooi uit, denk ik nog en vraag een pond aan het meisje met het mutsje op. De aanbieding geldt alleen per kilo, mevrouw, waarschuwt ze. Een kilo vind ik veel te veel, en zo belandt er een pond in mijn boodschappenkarretje. Even sta ik aan de kassa. Eén voor één worden al mijn aankopen over de scanner gehaald. Ook het pond vlees. „U heeft maar een pönd!roept de caissière. Ik knik instem mend. „Maar de aanbieding gaat per kilo. Als U nog een pond neemt, betaalt U even veel!" Ik stamel dat ik maar een pond nodig heb. „Dan steek je de rest toch in de diepvries! Ik ga d'r wel even om." Het meisje laat de rij wachtende klanten ge woon staan en loopt hoogstper soonlijk naar de vleesafdeling. Het moet iets te maken hebben met haar beroepstrots, peins ik, als ik thuis het extra pond vlees gehoorzaam in de diepvries leg. (MS) uitdaging om zo min mogelijk brokken te maken. En onder schat niet het onderlinge com petitie-element in de Zeeuws- Vlaamse industrie. Het staat wel goed bij de collega-bedrij ven als je met een record aantal veilige gewerkte uren kan pron ken. Om die reden zijn er in het ver leden, en misschien gebeurt dat nu nog wel eens, werknemers die slachtoffer van een klein on geluk werden stiekem buiten de poort gedragen. Dan moesten de bordjes niet verhangen worden. Bij de cokesfabriek in Sluiskil, waar deze week een nepbom voor veel commotie zorgde, houden ze er wel een heel merk waardige manier van tellen op na. Dinsdag, de dag dat de bom werd gevonden, bedroeg het aantal dagen gewerkt zonder ongeval twee. Woensdag, 24 uur later, was het aantal ongevallo- ze dagen vijf!!!!. (FD) 24 Uur en een nepbom later: vijf ongevalloze dagen. FOTO'S CAMILE SCHELSTRAETE LANGS de lijn en bij de lagere elftallen, meestal van oude zeu rende mannen, hoor je nog hoe het vroeger moet zijn geweest. Balletje uit de lucht dood, sub tiel een balletje door de benen, splijtende passes over veertig meter, vernietigende uithalen, een rush langs de lijn, puntgave voorzetten, kille kopballen, flu welen balbehandeling. Wim Dekker van Middelburg had het, Tonnie Sheilds uit Axel, Jan Doorns, Piet Wissel, Franz van der Peijl uit Terneu zen en Piet Ruytenburg en Dries Wieland van AZVV. Do delijk de schoten van Fré Ka non. Persoonlijkheden op het veld die een wedstrijd naar hun hand konden zetten en die het publiek in extase konden bren gen met een ogenschijnlijk sim pele voetbeweging. Tegenwoordig, zo hoor je langs de lijn van diezelfde oude man nen, valt er op dat gebied niet veel meer te beleven. Is het ar moe troef. Is het spel niet eens de naam uoetbal waardig. Spe lers gebruiken scheenbenen om ballen te stoppen, ellebogen om een doorgang te forceren, kop pen met hun schouders, schie ten, als ze al hun voeten gebrui ken, ongecontroleerde ballen tegen medespelers en tegen standers op. Flipperkastvoet- bal, noeste arbeid die eerder op de lachspieren werkt dan een blik van bewondering af dwingt. Is de nood echt zo hoog? Heb ben we dan niet een Hoek dat de koppositie van de eerste klasse B van het amateurzater- dagvoetbal bezet. Misschien. En hebben we niet een Axel dat in de vierde klasse H met nog zeven speeldagen voor de boeg twaalf punten los staat op naas te belager Sluiskil, de kloof tus sen de anderen is nog groter. Ach, niets ten nadele van het jeugdig enthousiasme en elan van het eerste elftal van Axel, daarmee zit het wel goed. En als de ongekend grote voorsprong het gevolg zou zijn van groot machtsvertoon, superieur voet bal, grote klasse, is het natuur lijk een geweldige prestatie. Axel het Ajax van het amateur voetbal? Maar wie zondags de gang naar het terrein bij de Wa tertoren maakt, zelfs liefheb bers die niet in het verleden le ven, kan niet anders conclude ren dan dat het gebodene maar zelden de ogen streelt. Wat eraan te doen? Daar mogen trainers zich het hoofd over breken. Die hebben er tenslotte voor gestudeerd. De trainer van het eerste elftal van een onbe duidend doch gezellig zater dagclubje dacht vorige week, toen hij een wedstrijdje van de lagere elftallen bezocht, het antwoord te hebben gevonden. Aan de andere kant van het veld zag hij vanuit zijn ooghoe ken een linkerspits met een paar fabelachtige bewegingen zijn directe tegenstander uit spelen. Zoiets had hij de laatste jaren zelden waargenomen op de Zeeuwse velden. Die vent moet ik hebben, dacht hij. Ruw verstoorde navraag zijn droom. Het talent bleek een oud eerste- elftalspeler te zijn. Jaargang 1952. (FD) ?ree tuut, de '"ïi'i p 7>x aontal jaoren saomen geweund en toen z't min of meer gewend waoren bij makaor maor °P 9ewao9d: ze gingen trouwen, da vonne ze dan toch 't beste nog maor. mocht ook 'n kindjen kommen, al aoie z'allebei wel 'n ele goeje baon. evegoed welkom; de pil en ammel die fiekfakkerai daor deje ze niemer aon. Ge 6 moe te naotuur 'n kans geven zeettij alt en ij deej't dan ook zoveel as attij kost. J] aoi 't ook gjèrn, dus geen zwaoregeid, ze zaogen't nie as iets da perse most. it at kan aoie z'op d'n tv gezien, nie allenug maor voort slaopen gaon! mement da't past: binnen, buiten, opt gazon en waor ge maor keu gaon of staon. \dnC}lt dasse 20 wi?.d was en zii naor d'n dokter °m 's t'infermeren. Da 4hk dagge 9eliik èt?" zeettie' «want iao, meestal kom 't toch vant perberen. i(2 z'ook en zees'r bij: „Aon ons lig 't nie, wij emmen genoegt ons best gedaon." let r ammel puik uit von't'n dnkt.prmnnr- „r,b nmn hestann. 9 s t'h on9erust zijn, wijd van daor, ik deenk dagge t'ard ulder best gedaon èt. VQ$t man 1 J-'-TJ Ii i .j. ©tl'/U 'JW 7 '- 4 t 'fc X f - jii »Gao i't'n dokter, maor: Diene man moet'r ook van bestaon. nog 's naor d'n vrouwendokter, twee suffers weten meer as enen niewaor? %nt I vruuwenauKier, iwee sujjers weten meer as enen nu Nee «iAeloof dat'r.'n aor }n de boter zit, maor da d'oorde dan wel daor nie Nie dn 9 9ezien aoi: n'n tweelink! 't Overviel ulder vreed vaneigen. Uvo M mewillekom waoren, maor ge zult'r toch maor twee ineens krijgen! Hat Z1] Wa schuldu9: Liefken, da d'is nie wa d'ak wou oor, neemta van mij aon! Jen, troosten zij, g'oefou niks te verwijten: Gij d't ook nie gedaon! t mee eel veel liefde gedaon, maor om te beginnen ist deenkeluk iets overzet. jiiOif" )7/\ v iK Mi I 1 raat 134 - 5615 ccuiui 10 O. Schreuders 615 PV EINDHOVEN Voor geestelijke bijstand in het weekeinde is onderstaande pastorie te bereiken. OOST-ZEEUWS-VLAANDEREN Hulst, Hontenisse en Koewacht - Van zond. 12 u. tot maand. 24 u. Past. J. Verster, Kloosterzande, tel. 0114- 681775. WEST-ZEEUWS-VLAANDEREN Van zond. 12 u. tot maand. 20 u. Past. N. v. Waterschoot, tel. 0115-491990 (bgg. Ziekenhuis Oostburg: tel. 0117- 459000). KANAALZONE Terneuzen, Philippine, Axel, West- dorpe, Sas van Gent, Zuiddorpe - Van zond. 12 u. tot dinsd. 12 u. Past. K. Jordens, tel. 0115-618398. zaterdag 23 maart ZEVENDEDAGS ADVENTISTEN Terneuzen (Goede Herderkerk): 10 u. ds. J. Engelgeer. Middelburg (Doopsgezinde kerk): 10 u. ds. G. de Rond. Vlissingen ('t Anker): 9.30 u. ds. G. de Rond. zondag 24 maart HERVORMDE KERKDIENSTEN Aardenburg (Ontmoetingskerk): 10.30 u. Ds. H. Valk. Axel: 10 u. Dhr. J. Ende. 17 u. Ds. R. Brand. Biervliet: 9.30 u. Ds. J. v.d. Schee. Breskens: 9.30 u. Ds. Leentfaar. Cadzand: 9.30 u. Ds. Houwaart. Groede: 11 u. Ds. M. Taalman. Hoek: 10 u. Ds. F. Blokland. Hontenisse: 9.30 u. Ds. A. de Meij Mecima. Hoofdplaat: dienst te Biervliet. Hulst: 10 u. Ds. A. de Meij Mecima. Nieuwvliet: 10 u. Ds. C. Hoogen- doorn. Oostburg: 10 u. Ds. C. v. Duinen. Philippine: 10 u. Ds. J. Roodenberg. Schoondijke: 9.30 u. Ds. Taalman-de Ruiter, di. 19 u. Vesper in Ger. Kerk. Sint Anna ter Muiden: 11 u. Ds. Hou waart. Sint Kruis: 9 u. Ds. H. Valk. Terneuzen: (Grote Kerk): 10 u. Ds. W. de Boer. (Goede Herderskerk): 10 u. Dhr. Vercouteren. 19 u. Ds. W. de Boer. (Opstandingskerk): 9 u. Ds. J. Vissers. (Ziekenhuis De Honte): 17.45 u. Ds. P. Storm. (Verpleeghuis 'Ter Schorre'): 10.30 u. dienst. Waterlandkerkje: 11 u. Ds. Koelman. IJzendijke: dienst te Biervliet. Zaamslag: 10 u. Ds. A. de Haan. Gez. dienst in Herv. Kerk. 19 u. Ds. R. de Jonge. Gez. dienst in Geref. Kerk. GEREFORMEERDE KERKDIEN STEN Axel: 10 u. ds. S. Ridder-Van Megge- len te Grijpskerke, 17 u. ds. R. Brand te Kapelle. Terneuzen: (Goede Herderkerk) 10 u. ds. A. Vercauteren te Voorburg,19 u. ds. W. de Boer. (Opstandingskerk) 10. 30 u. mevrouw T. Don te Graauw. Zaamslag: 10 u. ds. A. de Haan, 19 u. ds. H. Reinders. GEREFORMEERDE KERKEN (VRIJGEMAAKT) Axel: 10 en 15 u. ds. A. de Hullu. Hoek: 9. 30 en 15 u. ds. A. Souman. Terneuzen: 10. 30 en 15 u. ds. P. Storm. Zaamslag: 9.30 en 15 u. ds. L. Leef- tink. CHRISTELIJK GEREFORMEERDE KERKDIENSTEN Zaamslag: 10 en 15 u. ds. A. van Ek. EVANGELISCHE GEMEENTE Hulst: (Mavo school 'Het Ravelijn'): 10 u. Br. E. Bos. Terneuzen: (De Kandelaar) 10 u: dhr. R. Bogaerts. VRIJE EVANGELISCHE GEMEEN TE Breskens: 9 u. ds. Van Poucke te Gent. Nieuwvliet: 10.30 u. ds. Van Pouc- kee. Retranchement: 10 u. dhr. J. Ver- duijn te Wemeldinge. DOOPSGEZINDE GEMEENTE Goes: 10 u. ds. C. Lecompte te Ant werpen. Vlissingen: 9. 30 u. dhr. H. Blom te Middelburg. NIEUW-APOSTOLISCHE KERK Terneuzen (Schuberthof 31): 10.00 uur dhr. R. Brink. WEST-ZEEUWS-VLAANDEREN Aardenburg - Maria Hemelvaart, zond. 9.15 u. Biervliet - H. Maagd Maria Onbevlekt Ontvangen, zat. 19 u. Breskens - H. Barbara, zat. 19 u. zond. 10 u. Eede - H. Maria ten Hemelopneming zat. 19 u. Groede - H. Bavo. zat 19 u. Hoofdplaat - H. Eligius. zat. 17 u. Oostburg - H. Eligius. zond. 10.30 u. Schoondijke - H. Petrus Apostel, zond. 09.15 u. Slijkplaat - Maria Sterre der Zee. zat. 17 u. IJzendijke - H. Maria Hemelvaart, zond. 10.30. Sluis - H. Johannes de Doper. zond. 10.30 u. OOST-ZEEUWS-VLAANDEREN Clinge - H. Henricus. zat. 19 u. Hulst - H. Willibrordus. zat. 19 u. zond. 10.30 u. Graauw - Maria ten Hemelopneming, zond. 9.30 u. St. Jansteen - H. Johannes de Doper, zat. 19 u. Boschkapelle - H. Petrus en Paulus. zond. 11.00 u. Westdorpe - O. L. Vr. Visitatie, zat. 19 Hengstdijk - H. Catharina. zat. 19.00 u. Heikant - H. Teresia. zond. 9 u. Kloosterzande - H. Martinus. zat. 18.30 u. zond. 11.00 u. Koewacht - H. H. Philippus en Jaco bus. zond. 10.30 u. Lamswaarde - H. Cornelis. zond. 9.30 u. Nieuw-Namen - H. Joseph, zond. 11.00 u. Ossenisse - H. Willibrordus. zond. 9.30 u. Stoppeldijk - H. Gerulphes. zond. 9.30 u. Sluiskil - St. Antonius. zond. 9.30 u. Terhole - H. Gerardus Majella. zat. 19.00 u. Axel - H. Gregorius de Grote. zat. 19 u. zond. 11 u. Philippine - O. L. Vr. Hemelvaart, zond. 9.30 u. Sas van Gent - Maria Hemelvaart, zond. 11 u. Zandstraat - H. Pastoor van Ars. zond. 10 u. Terneuzen - H. Willibrordus (Trini- teitskerk). zond. 11 u. Verrezen Chris tus: zat. 19 u. Hoek - H. Kruiskerk, zond. 11 u. Zuiddorpe - H. Maria Hemelvaart, zat. 17 u. zond. 9.45 u. Aflevering 452 DE LIEFDE heeft haar schone kanten leerde het liedje van vorige week ons, er kan ook wel eens wat schaduw over vallen. Dat lezen we tenminste in het lied dat G. de Jaeger-van Hecke uit Westdor pe ons deed toekomen. „Dit lied," vertelt ze erbij, „werd rond 1930 veel gezongen door marktzanger Riebe de Bie uit Zelzate." Dames en heren luistert eens naar mijn geval! Gij denkt zeker wat ik hier vertellen zal. Ik ben gezonden door de wet Die veel dingen belet. Laat gij u somtijds verbinden in de trouw Vergeet nooit uw plichten, niet als man en vrouw. Doe geen overdaad in schijn Zoals er toch zovelen zijn. Refrein: 't Vrouwken denkt weeral aan haar plezier Z'amuseert heur mee Jan en mee Pier. Komt heur ventsjen naar huis van 't werken, Ze verwijt hem veur ezel en verken. Maar bij een ander heeft zijj geen verdriet, Maar dat staat in d'n trouwboek niet! Lange slapen, kaffé drinken hier en daar. Zeven soorten vuiligheid veur aan heur haar. Zo ziet men die vrouwkes fijn, Waar ze niet meer nodig zijn. 't Kleintje ligt in huis te schreien in z'n wieg Helemaal betatert, zeg 't als ik lieg. Maar madam es op de zwier Ze komt naar huis en ge ziet van hier: Refrein: Als haar ventje teveel reclameert, Zegt z'al rap: ik ben haast gekreveerd. Maakt een beetje gebruik van uw handen Ik zit haast zot van de pijn in mijn tanden. Bij een ander daar voelt zij dat niet Maar dat staat in d'n trouwboek niet. Refrein: Maar ook de man heeft zijn gebreken in d'n trouw Maar hij is toch nog zo slecht niet als zijn vrouw. Hij zit geerne hier of daar Bij de leute, dat is waar. Pensejagen buiten uren met een karabijn, In een andermans jacht, dat mag ook niet zijn. En terwijl z'n vrouwken op hem wacht Slaapt hij soms elders voor een nacht. Refrein: Sanderendaags mag zijn vrouw bovendien Hem niet storen of lelijk bezien. Met een koleire dau roept hij: 'k en keure. 'k Kan u missen gaot er maor vandeure, 'k weet 'n ander die mij liever ziet, Maar dat staat in d'n trouwboek niet! Refrein: Pegam.

de Stem | 1996 | | pagina 25