Milieuvergunning fors duurder Rillanders pakken gewoon hun boeltje op Groothandel Breskens gepikeerd over uitspraken raadsleden ZAKEN NIEUWS SPORT IN HÉT KORT res voor al uw iren- en koude ►chotels B en W Oostburg voeren stijging tarieven fasegewijs in NIEUW 3DAUTOMAAT Mernemingsraad wil van prectie uitleg over kantooruren-zorg Antonius fotovak rnh I jos KSy •lm UITSLAGENHMMMi rid Damesconfectie MO! Plein 49, Zaamslag Tel.: 0115-432352 SHOW PASEN taf 30 maart a.s. pjd ge- Brood-automaat bij Melse Demonstraties bij De Bree Philippine toont paasbest gezicht Schoenenzaak Van Kampen in het nieuw L'Oréal hij Etienne Vrouwentennis Cadzand Vrouwentennis Hulst OREVO Oostburg Clubkampioenschap Schepnet Volleybal Sas van Gent Bedrijfsvolleybal Hulst Bedriifstennis Hulst Sportdag verstande lijk gehandicapten Vissen Kaartineen 0115-563755 4571 GE Axel I Van onze verslaggever Rrcskens - Zeevisgroothandel t Noordzee Breskens bv voelt l' ich in zijn wiek geschoten idoor uitspraken van enkele raadsleden van de gemeente Ihnstburg. De zaak draait om Concept-overeenkomst tus- fjen (iet bedrijf en de gemeente [over een subsidie van hon derdduizend gulden. Het bedrijf wil op het industrie terrein uitbreiden en vraagt de gemeente een arbeidsplaatsenbij- drage van een ton ofwel tiendui zend gulden per arbeidsplaats. Tijdens een commissievergade ring werden kritische kantteke ningen bij deze overeenkomst ge plaatst. Volgens de PvdA en de WD is de overeenkomst niet wa terdicht. Zo is het mogelijk dat het bedrijf de subsidie opstrijkt om vervolgens niet in Breskens uit te breiden, maar naar Zee- brugge te verkassen. Daarnaast kan het bedrijf vol gens de VVD de subsidie in de zak steken zonder een nieuwe ar beidsplaats te scheppen. De over eenkomst moet in de ogen van de ze fracties op deze punten water dicht zijn. Directeur H. van Hanegem van de zeevisgroothandel maakt in een brief aan de gemeente duide lijk gepikeerd te zijn over deze verdachtmakingen. Volgens hem moeten de bewuste raadsleden zich eerst eens goed informeren alvorens dergelijke uitspraken te doen. „We zijn immers al begonnen met de uitbreiding in Breskens en de tien nieuwe arbeidsplaatsen zijn al grotendeels opgevuld. Wij heb ben dus al invulling gegeven aan de voorwaarden die verbonden zijn aan de subsidie. De raadsle den hadden dat kunnen weten." Directeur Van Hanegem heeft het geschil inmiddels uitgepraat met wethouder A. Rosendaal van fi nanciën. „De wethouder heeft me uitge legd dat het een aangelegenheid is tussen de leden van de commis sie financiën en B en W. Wij heb ben daar als bedrijf niets te ma ken. Maar dat laat onverlet dat onze naam wel is genoemd." De zeevisgroothandel investeert vier miljoen gulden in de uitbrei ding. Het gaat onder andere om de aanleg van een distributieplat form en het vergroten en moder niseren van de koel- en verpak kingsruimtes. De uitbreiding moet half juli ge reed zijn. tan onze verslaggever Oostburg - De tarieven Ivoor het aanvragen van een I milieuvergunning in de ge- Imeente Oostburg gaan de ■komende drie jaar fors om toog, De stijging wordt ■vanaf dit jaar fasegewijs [ingevoerd. linde praktijk blijkt namelijk dat' |de huidige tarieven bij lange na liiet kostendekkend zijn. Het col lege streeft naar een dekkings percentage van honderd procent lin 1998. lüe tarieven zijn in vier catego- |riën ingedeeld. In de goedkoopste 1 categorie stijgt het tarief dit jaar (van 561 naar 945 gulden en in de ■duurste categorie van 3.528 gul- Iden naar 6.187 gulden. I De verschillende tarieven zijn af hankelijk van het soort bedrijf een milieuvergunning aan- agt. Hiermee wordt dit jaar leen dekkingspercentage van zes- Itig procent bereikt (nu nog 35 4, 4571 HG Axel, tel. 0115-561237^ [Geprofiteerd [Binnen het samenwerkingsver band Milieuzaken Zeeuws- Vlaanderen is afgesproken dat ille Zeeuws-Vlaamse gemeenten [dezelfde tarieven gaan hanteren n dat volgend jaar alle gemeen- n kostendekkend werken. Maar Jlit zou voor Oostburg binnen Iwee jaar een verdrievoudiging tan de legestarieven voor een mi lieuvergunning betekenen. De gemeente Oostburg hanteerde namelijk een lager legestarief ten opzichte van andere gemeenten. [En daar hebben veel bedrijven pan geprofiteerd die de afgelopen twee jaar een milieuvergunning lebben aangevraagd. ]0m een te forse stijging te voor komen maakt het college een pas ip de plaats. jOm toch aan de regionale afspra ken te voldoen lijkt het college W tariefsverhoging in drie fasen invaardbaar. [Je gemeenten Oostburg en Hon- lenisse zijn overigens de enige ge beenten die nog niet op een hon- jderd procent kostendekkend ta- lief zitten. JDe stijging van de tarieven voor iet aanvragen van een milieuver- TJinning is ingegeven door de tijd pie aan de afhandeling van een Tanvraag wordt besteed, i verband met de nieuwe Wet Milieubeheer neemt de vergun ningverlening meer tijd in beslag, •eis de milieuvergunning uitge lid met voorschriften betref- Ede afvalpreventie en energie- sparing. Daarnaast moeten ge- icenten door middel van metin- p ter plaatse beter letten op de fciuidhinder. Dergelijke metin- nemen een of meerdere dagen De spectaculaire verhuizing van de villa van de Rillandse familie Coremans naar de overkant van de straat in Stationsbuurt bracht heel wat mensen op de been. FOTO RUBEN SCHIPPER n de zaak recht te zetten moe- pn de leges dus fors omhoog, fd voorstel wordt vrijdag 29 fSart behandeld tijdens de ver- Pdering van de raadscommissie ancien. Door John Nijssen Stationsbuurt/Rilland - Het is net hoe je het brengt. Krijgt de een met moeite anderhalve man en een paardekop op de been bij een verhuizing, voor Frans en Hennie Coremans zijn vlot duizend mensen op de been. Om naar de over kant van de straat te verkassen. De Rillanders pakken toch gewoon hun boeltje op. Letterlijk. Woensdag 20 maart anno domini 1996 is voorgoed een memorabele dag in de ge schiedenis van het speldekopje Stations buurt. Een gekkenhuis was het. Een gek huis ook, vandaar het spektakel. RBC zou een moord doen voor zo'n toestroom, me nig stationsrestaurateur voor de omzet van spijzen en dranken. En alle media bivak keren op een witte vlek, een etmaal the place to be. Frans Coremans hanteert al deze aandacht met een gemak en een flair, als ware hij Jo- rien van den Herik. Vrouwlief is toch wel een beetje onder de indruk. Broer Harry schatte de unieke gebeurtenis op waarde en hoeft geen spijt te hebben van zijn koek, zopie en wat dies meer zij-kraampje. „We delen alles samen." Frans Coremans (strepsils in de aanslag, want het voortdu rende uitleggen beneemt hem bijkans de stem) lacht: „Hij de helft van onze verhuis kosten en ik de helft van zijn opbrengst." Vertraging De soep valt goed in de smaak, temeer om dat het kwik natuurlijk laag wordt gehou den door een hardnekkig mistgordijn èn het transport van de complete, riante wo ning van het gezin Coremans dik twee uur vertraagt. Even na twaalven pas constate ren gezagdragers van provincie, Rijkswa terstaat en politie dat de nevel voldoende is opgetrokken. Een vrij zichtsveld van 400 meter is minimaal vereist bij wegafzetting. Zo dragen dan, in krap een uur tijd, tweeënzeventig paarsgewijs te besturen luchtbanden van de Mammoet-mammoet (een hydraulisch hoogstandje) Coremans' tijdelijke luchtkasteel over driehonderd meter provinciale weg. Vele (videocame ra's leggen het moment vast en de toe schouwers begeleiden het gevaarte naar een bouwput, plaatselijk bekend als Hal testraat 63. Het landhuis kwam van '78' (hemelsbreed krap honderd ferme stap pen) en de eigenaars vonden het wel zo aardig bij aanvang van de nooit eerder vertoonde mega-move het nieuwe nummer naast de voordeur op te hangen. Ze vertrouwen hun hele boedel zorgeloos toe aan de medewerkers van het Bredase Mammoet/Stoof en funderingspecialist Bresser uit Krimpen aan de Lek. Door een extra versteviging van de betonnen huis basis is voorkomen dat de villa uit z'n voe gen barst. De garantie dat alle spulletjes het plekje bewaren dat ze altijd innamen, bedraagt volgens manager W. Lodder van Mammoet 99 procent en nog een hele rits negens achter de komma. Hij aanschouwt de verhuizing optima forma 100 procent trots en tevreden. In Den Haag en Rotter dam zette zijn firma al eens gebouwen een eindje opzij. Deze koek kent weer heel an dere ingrediënten. Aanvragen voor soort gelijke verhuispartijen ontvangt hij vaker. „Maar in de meeste gevallen is het onmo gelijk." Meer waard De technische haalbaarheid daargelaten bewees Coremans dat het voor hem in alle opzichten een zaak was van meerdere vlie gen meppen in één klap. De villa stond pal naast zijn metaalbewerkingsbedrijf een dringende uitbreiding gruwelijk in de pad. Nu staat het vrijer dan vrij (Coremans ge niet bij voorbaat al van de toekomstige privacy) op 3000 vierkante meters voor malige boomgaard en is het in een hand omdraai stukken meer waard. „Slopen en elders een vergelijkbaar huis nieuw bou wen is vele malen duurder. Omslachtiger bovendien. Zo snel als nu kun je anders nooit verhuizen. Zonder iets in te pakken." De bankdirecteur heeft derhalve geen pro blemen met deze mobiele hypotheek. Enige ogenblikken voordat de prehistori sche olifant een ijzersterk staaltje aflevert, laat Coremans ons nog even binnen. Het laddertje van Dikkertje Dap brengt ons bij de hoogdrempelige voordeur. Dat de solide meubels zich niet ongerust maken, is klaar. Maar staan de vazen, het servies goed en de kudde porseleinen varkentjes op het keukenkozijn schrap? Geen centje pijn. De Oranje- en Ajaxshirts van zoon Kees blijven ook bewegingsloos voor zijn slaapkamerraam hangen. Van daag worden gas, water en licht weer aan gesloten en is slechts het uitzicht veran derd. De rust is wedergekeerd. Stationsbuurt nestelt zich weer in de vertrouwde anoni miteit. j|8n onze verslaggever Tptburg - De ondernemingsraad van ziekenhuis Zeeuws- f aantieren wil van de directie een onderbouwing van het be- Iom acute chirurgische zorg in het Antoniusziekenhuis in T° 'owg alleen tijdens kantooruren te verlenen. Eïï directie is de raad niet F M m de afspraak tussen chi- jZ®1611 West-Zeeuws-Vlaamse I,,!,acute chirurgische PP m te krimpen. hl w'ben weten in hoeverre dit L.Je™°udt met onze statuten n duidelijk staat dat wij |I° Sedecentraliseerd als mo- t-vo ls'.w'^en aanbieden," zegt wzitter Wim Engels. „Wij j, r blij mee als alles zo- uit het ziekenhuis in Oost- iilrePat" (jjj Js °°k op het besluit geen ui hulp bij bevallin- ■at Dostburg te verlenen. mtt&mh,ipaag- tegensas §e- likhprlc. hdaas zijn onze moge- lö hoperkt. Toch zijn tij In 2m, ?lles in het werk te stel- el mogelijk zorg te be- houden, maar het is eigenlijk vechten tegen de bierkaai," zegt Engels gelaten. In hoeverre de medisch specialis ten verantwoordelijk zijn voor de 'leegloop' in Oostburg weet En gels niet. „Het blijft voor ons on duidelijk wat de macht of moge lijkheden van de specialisten zijn. Wij kunnen ook niet recht streeks met hen overleggen, onze lijnen lopen via de directie." Intussen is bekend geworden dat ook de maatschap anesthesiolo gie zich aan de nieuwe situatie heeft aangepast. Anesthesie in Antonius wordt alleen verleend tijdens kantooruren en ook de pijnbestrijding blijft daar handhaafd. Tot mei geldt overgangssituatie. Voor tweede dienst zijn dan nog enkele externe (Belgische) specialisten beschikbaar. een een Axel - Brood- en banketbakke rij Melse uit de Walstraat in Axel heeft nu de beschikking over een broodautomaat, zodat men elk uur van de dag vers brood kan krijgen. Bijzonder handig als je na sluitingstijd ontdekt dat je geen brood meer hebt voor de volgende ochtend. De automaat is niet het enige nieuwtje bij Melse. In het assor timent zitten nü ook doop- en bruidsuikers. Terneuzen - Voor liefhebbers van creatieve hobby's houdt De Bree aan de Oranjestraat in Ter- neuzen de komende tijd ver schillende demonstraties. Zater dag 23 maart is een demonstra- trice aanwezig die alles uitlegt over het werken met driedimen sionale papiertechnieken. Zij laat zien welke ruimtelijke ef fecten je kunt creëren met be hulp van papier. Vervolgens vindt op zaterdag 6 april een demonstratiedag plaats van de 'Bob Ross-schil- dertechniek'. Er is dan een er kend instructeur aanwezig zijn, die uitleg verschaft over deze techniek. De schildertechniek van Bob Ross is bijzonder popu lair geworden, mede door de cursussen op televisie. De bij deze cursus behorende schilderartikelen zijn op de creatieve afdeling van De Bree Wonen Leven te verkrijgen. Voor de demonstratiedag op 6 april is een beperkt aantal kaar ten beschikbaar, zodat reserve ren gewenst is. Philippine - Morgen, zaterdag en zondag staat Philippine in het teken van de paasbeurs. De ze beurs - die altijd om de twee jaar in de lente op poten wordt gezet - wordt door een speciale werkgroep uit de middenstands vereniging Philippine in elkaar gestoken en gaat door in De Kaaie. De middenstanders ge ven tijdens de beurs demonstra ties en tonen hun nieuwste pro ducten. Elke vijftigste bezoeker van de beurs kan op een prijs re kenen. Aan de paasbeurs doen de volgende standhouders mee: drankenhandel De Smet, Assu- rantiebedrijf Zeeuwsch Vlaan deren Van Hecke, restaurant De Mosselbank, de bouwbedrijven John Donks en Veenman BV, schoonheidspecialiste Nel Die- leman, Installatiebedrijf Erik Pieters, Rabobank, aannemings bedrijf Haers, auto- en rijwiel- bedrijf Segers, de gemeente Sas van gent, Meermarkt Van der Velde, Kabu, ABN/Amro, bak kerij De Putter en hoveniersbe drijf Dhuyvetter De openingstijden van de beurs zijn: vrijdag 22 maart van 18.30 uur tot 22.00 uur, zaterdag 23 maart van 14.00 tot 21.00 uur en zondag 24 maart van 11.00 tot 17.00 uur. Oostburg - Schoenenzaak Van Kampen aan de Burchtstraat in Oostburg is ingrijpend gereno veerd. Moderne tinten en eigen tijdse vormgeving bepalen nu het interieur. Ter gelegenheid van de vernieuwingen houdt Van Kampen een krasbonactie. De klant krijgt voor elke 25 gul den die hij besteedt in de zaak een krasbon. Minimaal is er 1 gulden mee terug te verdienen en hoogstens 250 gulden. Dat bedrag kan besteed worden bij de volgende aankoop in de zaak. Tijdens de zeebanketshow kun- nnen bezoekers alles aan in koopsprijs verorberen. In de Vismijn vinden allerlei activitei ten plaats waaronder veel de monstraties. Er worden garna len gepeld, vis gefileerd en ook de onderhoudswerkzaamheden aan netten en vissersboten kun nen bewonderd worden. Verder is het Productschap voor Vis en Vlees van de partij. Tijdens de proeverij vindt er een modeshow plaats door Viviane Yachting and Sailing Fashion, is een nieuw te openen modehuis in Breskens. De proeverij begint om 12.00 uur en duurt tot om streeks 21.00 uur. Hulst - De L'Oréal kappersza ken brengen een doorbraak op permanentgebied, het middel Argina 4. Met dit product be houdt het haar alle natuurlijke eigenschappen, maar kan er toch een permanent worden ge zet dat lang in model blijft zit ten. Argina 4 wordt in Zeeuws- Vlaanderen ondermeer toege past door kapsalon Etienne aan de Dubbele Poort in Hulst. Ineke Brakman/Ann van Hoote- gem-Ina Verhage/Carma Wonder- gem 6-11, Netty de Winter/Sonja Cornelis-Vera Smits/Elsie Polder man 6-13, Ineke van Noord/Josèp- hine ten Braak-Lena Kools/Matty Dees 11-7, Connie van Eenen- naam/Marjan GlimmerVéen-Ma- ria Schol/Suzan Enkelaar 12-0, Annie Mabelis/Marietje de Mail- lie/Greta van de Slikke Pauls van der Heijden/Paula du Bois 10-6, Christianne Dhont/Riny Schijve, Annemarie de Blander/Erna de Lodder 10-7, Miriam van Waes/Hedy Bouman-Rieheke Dhont/Greta Ingels 5-11. r Poule A: TAH-Axel United 4-4, Deltour-Vogelvlucht 1 5-3. Poule B: HAK-Veertig PluS*2-6, TZN-Vlasbloem 2-6. Poule C: Axel 1-Acclivity $-3, Doetterniettoe-Vogel vlucht 2 è-2. Oostburg - In de eerste klasse van het OREVO wonnen de beide overgebleven titelkandi daten hun duel. Oud Sluis bleef in de Sluisse derby de baas over Groosman/Pacojeans, ter wijl Sunset Boulevard de Bres kens derby tegen Boemerang in zijn voordeel besliste. RVS/En- gelaar pakte tegen De Block weer twee belangrijke punten om uit de greep van het degra datiespook te blijven. UITSLAGEN Eerste klasse: De Block-RVS/Ên- gelaar 2-3, Groosman/Pacojéaös- Oud Sluis 2-8, Sunset Boulevard- Boemerang 6-2. Tweede klasse: ABN/AMRO-Del- tan4-6. ,ri Derde klasse: Jopie-Chefc ftêné 5- 2. STANDEN Eerste klasse: Sunset Boulevard 15-25, Oud Sluis 14-22, De Block 18-18, Francke Sport 16-17, La Porte d'Or 15-16, RVS/Engelaar 18-16, Boemerang 15-14, OBÖ/Er- asmus 16-13, Texaco/'t Krikje 16- 13, Groosman/Pacojeans 17-13, Traas 16-9. Tweede klasse: Valentine 17-34, Stekelinck 16-28, Deltan 15-20, Omnisport/Woittiez 10-18, ABN/AMRO 16-17, Mefeuaön 16- 14, Rode Leeuw 17-13, Wiéïdtvaal 17-12, Gemeente Oostbuttj 16-9, De Zwart 17-7, Bon Ami 15-6. Derde klasse: 1. Du Commerce 16- 29, 't Hart van Sluis 16-24, Télë- post 15-21, Van Looy 15-20, Op- tics 15-19, Wolf 15-17, Riemens 15-17, WOD/St.Pierre 18-8, Chez Rene 17-4, Jopie 17-8, Van de Sande/Les Amies 15-5. Sluis - De Sluisse badminton club Schepnet hield in de plaatselijke sporthal De Vliete de jaarlijkse clubkampioen schappen voor de jeugd. Dit onder toeziend oog van voor zitter Adrie Oosterling, cBè de prijsuitreiking verzorgde. WINNAARS Jeugd 2 enkel: Kevin Vermeulen. Jeugd 3 enkel A: Elise Bodflerij. Jeugd 4 enkel A: Susanne Masclee. Jeugd 4 enkel B: Ruben Speller. Dubbel: Elise Bodderij/Karina van Hal. Sas van Gent - In de eerste klasse gemengd van de recrea tieve volleybalcompetitie in Sas van Gent is de topper tus sen Acke en C1000 Jansen 1, met als inzet de tweede plaats, in een ruime 3-0-zege voor C1000 Jansen geëindigd. Acke, dat met vijf vrouwen en een man aantrad, moest in elke set fors het onderspit delven. Acke kwam niet vender dan 11 punten in drie sets en staat nu op een derde plaats. In de eer ste klasse vrouwen behaalde Savok 2 een verrassende 2-1 zege op Cerestar Benelux 2. De eerste set won Savok met 17- 15, maar verloor de tweede set met klinkende cijfers: 15-0. De laatste set sleepte Savok bin nen met 13-11. UITSLAGEN VROUWEN Eerste klasse: Cerestar Benelux 2- Savok 2 1-2 (15-17, 15-0, 11-13), De Doorzetters-Gilderakkers 0-3 (8-15, 1-15, 1-15), Savok/De Block-C-Line V.-2V, (13-15, 12-15, 3-3). Tweede klasse.' Knape/De Sterfe- Philippine 1-2 (4-15, 2-15, 15-9), Savok 3-Place du Marche 1-2 (13- 15, 6-15,12-6). Mannen: Van der Tuyn-HAS 1-2 (11-15, 10-15, 15-7), Savok-Aster 1-2 (5-15, 11-15,15-12). GEMENGD Eerste klasse: C-Line-Savok/Out- okumpu 3-0 (15-9, 15-13, 15-13), Gilderakkers-Bode 2 1-2 (tf-15, 12-15, 15-11), Acke-C1000 JanSen 1 0-3 (2-15, 4-15, 5-15). Tweede klasse: Savok/VBB-'t Stremijn 3-0 (15-6, 15-4, 15-1), Bode 1-C1000 Jansen 3 3-0 (15-2, 15-6, 15-8). STANDEN VROUWEN Eerste klasse: Cerestar Benelux 1 15-32, C-Line 14-23'/., Peters 13- 23, Cerestar Benelux 2 14-21, Gil- derakkers 13-20, Swagemakers 13-18'/., De Doorzetters 14-17'A, Savok/De Block 13-14'/., Savok 2 13-13. Tweede klasse: Place du Marche 17-33'/., Savok 3 17-30, Philippine 1 18-25, Knape/De Sterre 17-23, Philippine 2 17-17'A. Mannen: Wisse 16-29, Astet 15-27, Savok 17-25, HAS 16-21, Vart der Tuyn 16-18. GEMENGD Eerstè klasse: C-Lmd 17-38, C1000 Jansen 1 15-25, Acke 15- 24'/, Bode 2 15-24, SaVok 16-20, Gilderakkers 18-12'/.. Tweede klasse: Bode 1 i3-35, Fa- bricom 15-27, Knape/De Sterre 13-26, Savok 14-25, C1000 Jansen 2 13-22, Philippine 13-22, Van der Tuyn 12-11, CloOO Jansen 3 14-7, 't Stfemifn 13-5. Hulst - Stuntmarkt heeft de ti tel bij de mannen in het Huls ter volleybal te pakken. Met vijf man, een te Weinig, werden de laatste benodigde punten gepakt tegen De Sterre. De be haalde 1-2-zege Was voor aan voerder Reirfco de Röoy en zijn kwartet Marien Meijer, Ad van Doesêlaar, Eddy Bertïam en Mojtaba Aghanali daarvoor voldoende. In de tweede klasse speelt Ërandax de hoofdrol. Het kam pioenschap bij de vróuwen gaat vrijwel zeker naar Van Waterschoot. Tenzij deze for matie het in de slotfase af laat weten. UITSLAGEN VROUWEN Eerste klasse: Zaman-WC Rho- dos 2-1 (15-6, 13-15, 15-13), CVC- SC Morres 2-1 (10-15, 15-6, 15-9), Ferket en De Maat-Lybeert/Vers- traeten 3-0 (15-12, 15-4, 15-4), Voorwaarts-CVC 2-1 (15-4, 15-8, 14-15), Jong Morres-A-Markt 2-1 (15-5,15-6,13-15). Twêede klasse: 't Hoeksken-SC Morres 3 2-1 (15-4, 15-13, 9-15), CVC 2-Rabo 3-0 (15-6, 15-13, 15- 13), Van Wesemael-WC Rhodos 2 1-2 (15-10, 5-15, 10-15), Tence- Jong Morres 3 1-2 (15-8, 7-15,11- 15). MANNEN Eerste klasse: De Sterre-Stunt- markt 1-2 (11-15,15-6, 6-15), WC Rhodos-CVC Doolaege 3-0 915-0, 15-0, 15-0), Luctor-De Trouba dour 3-0 (15-5,15-2, 15-6), Smash 2000-Broomchemie 0-3 (12-15, 12-15, 6-15). Tweede klasse: Luctor 2-Brandax 0-3 (0-15, 0-15, 0-15), ABN/Amro- Ambulo 0-3 (U-15, 6-15, 14-15), Jong Morres-Rijk 3-0 (15-2, 15-8, 15-2), Reitlaertcollege-Van Wes ten 3-0 (15-6, 15-11,15-13). STANDEN VROUWEN Eerste klasse: Van Waterschoot 20-54, Zaman 20-46, Jong Morres 21-40, Ferket en De Maat 22-35, A-Markt 20-34, WC Rhodos 21- 34, Voorwaarts 20-32, SC Morres 20-26, Van Damme 19-25, Ly- beert/Verstraeten 21-25, SC Mor res 2 19-16, L'Entree 19-12, CVC 20-12. Tweede klasse: WC Rhödos 2 21- 57, Van Wesemael 20-47, Broom- chemie 19-46, Reinaertcollege 21- 45, Wentzler/Pauwels 20-44, Jong Morres 2 21-30, Jöng Morres 3 20- 27, Tence 19-22, De Sterre 19-22, 't Hoeksken 22-21, SC Morres 3 20-18, CVC 2 20-9, Rabo 20-4. MANNEN Eerste klasse: Stuntmarkt 24-68, Broomcheibie 24-49, WC Rhodos 23-41, Smash 2000 24-41, Luctor 24-40, Dé Sterre 23-23, CVC Doolaege 24-11, De Troubadour 24-7. Tweede klasse: Brandax 23-58, Reinaertcollege 23-49, Jong Mor res 24-44, ABN/Amro 25-43, Am- bulo 22-42, Van Westen 25-27, Rijk 24-12, Luctor 2 24-9. Poule A: "Barco-De Ruysscher 2-6, Reinaert College-Electron 8-0, Permont Terneuzen-Delforge 1-7, Dagmarkt-Lybeért Verstraeten 6- 2, Zaman Sport-De Boy 6-2. Poule C: Van Damme-Nijboer 2-6, Het Bonte Hett-Stuntmarkt 2 4-4, Aquavia-HAS 1 4-4, De Koeyer- £)e Schrijver 0-8, V&K-Stunt- markt 17-1. Poule E: Polydesign-HAS 2 3-5. STANDEN Poule A: Lybeêrt/Verstraeten 9- 54, Zamatt Sport 9-47, Dagmarkt 9-45, KCS 9-41, Reynaert College 9-39, De Boy 9-36, Electron 9-32, Delforge 10-31, Barco en De Ruys scher 9-28, Fermoilt Terneuzen 9- 19. Poule C (eindstand): V&K 10-58 (kampioen), De Schrijver 57 (pro moveert), De Koeyer 49, Het Bon te Hert 46, Nijboer 45, Foto Van Damme 39, Stuntmarkt 2 36, Aquavia 35, Stuntmarkt 1 33, Fas- saert 22, HAS 1 20. Goes - In het Sportpunt Zee land te Goés wordt zaterdag 30 maart de tweede provinciale sportdag voor verstandelijk ge handicapten gehouden. Van 10.00 tot 15.30 uur zijn on geveer 100 sporters met een verstandelijke handicap uit ge heel Zeeland actief in een bas- ketbaltoernooi, een gymnas- tiek-circuit, bewegen óp mu ziek en op trampolines. Hoogtepunt Van de dag vormt de démonstratie G-Gym door een groep verstandelijk gehan dicapten van de gymvereniging Jahn uit Leiden. De organisatie is in handen van de Nederlandse Sportbond voor mensen met een verstan delijke handicap, het Konink lijk Nederlands Christelijk Gymnastiek Verbond, gymver eniging OKK uit Goes, de Zeeuwse Sportraad en het CIOS te Goes. Dit gebeuren staat open voor het publiek. De toegang is gra tis. Kloosterzande - ZHV Dê Vogel, eerste viswedstrijd Westerschelde ter hoogte van Zeedorp, 30 deelne mers. Vrij aas: 1. M. van Bellen, Kloosterzande, 116 cm; 2. J. varl Heese, Kloosterzande, 61 cm; 3. P. de Waal, Kloosterzande, 34 cm- Leeglopers: 1. P. van Voofen, Lamswaarde, 61 crh; 2. k. de Waal, Axel, 32 cm; 3. H. van Vooren, Ter neuzen, 29 cm. De pijp was voor K. van Kerckhoven uit Kloosterzan de. Volgende wedstrijd is op zon dag 14 april bij de Wilhelmus. Hulst - KBO/De Lieve, bieden, 34 deelnemers: 1. H. Kooien, 2. J. de Dijcker, 3. D. van Iteghem.

de Stem | 1996 | | pagina 23