DE STEM PSV laat Barcelona ontsnappen Voorkeur schaatstop voor kernploeg KNSB lieert klVVB kan Feyenoord dwingen mee te werken aan uitzendingen' Borussia Mönchengladbach bang voor gewelddadigheden UITSLAGEN standen markt det échte ori9";a®e,BiRKENSTocK* Bekkers schoenen maar één van de 140!) ;UKENGILDE Bestelwagens 85/86/90/jp tajanen glaan feilloos toe uit twee haarscherpe counters Kleintje Tuin- gereedschap "FIF-tools" ilang 20 meter rootbloemige Qfl' Tomba raakt fotograaf met ferme karatetrap Winnende coach Johan Cruijff: 4Precies wat ik verwacht had Bordeaux schakelt Milan uit SPORTNIEUWS Meespelen Herrlich twijfelachtig Frank Bruno gaat door Tafeltennisters degraderen uit Superliga BASKETBAL SCHAKEN SPQRTPRIJSVRAGEN TENNIS VOETBAL SCHAATSEN 110 - OOSTERHOUT - Tel. 0162-453873 Sport l gofhuis brengt club duidebjke nederlaag toe (vesvolg voorpagina vcot lijkt niet zo eenvoudig als Mentink het Lvoorkomen. De KNVB kan de club, onder drei- van sancties van de tuchtcommissie, waar- ijnlijk dwingen mee te werken aan rechtstreekse f Hofhuis bracht Feyenoord een duidelijke ne- ia« toe in Utrecht. De president stelde, samen- ijt dat Feyenoord zich als lid van de KNVB heeft thouden aan het door de bond gehanteerde vereni- f .„echt. Volgens de jurist heeft de bond juist in PL van dat recht gehandeld door de tv-rechten rijs de 36 profclubs voor zeven jaar te verkopen j het Sportkanaal. Ook stelde Hofhuis, dat de i van de revenuen, onder andere 2,9 mil joen per club, zoals dat de KNVB betaamt 'in het al gemeen belang van het betaald voetbal' is geschied. Feyenoord is ondanks de uitspraak van de rechter halsstarrig in zijn strijd. „Tot op de dag van van daag verkopen wij zelf de rechten van onze thuis wedstrijden in de competitie. Dat recht is ons afge pakt. Daar kunnen wij niet mee akkoord gaan," zo zei een getergde Van den Herik buiten de rechts zaal. „Ons wordt gebrek aan solidariteit verweten, maar weet iedereen dat Feyenoord per jaar 600.000 gulden aan de KNVB afdraagt en een clubje als Heracles mogelijk slechts 40.000 gulden? We willen best verder gaan in die solidariteit, maar het wegge ven van onze 'thuisrechten' gaat ons veel te ver." Ten behoeve van zijn guerrilla tegen de KNVB heeft Van den Herik nog wat munitie thuis liggen, zo be loofde hij. Want hoewel hij formeel niks tegen het nieuwe Sportkanaal zegt te hebben, laat hij geen mogelijkheid onbenut om de bond over het plan aan te vallen. Na zijn onthulling van de inmiddels be ruchte Tetter of intent', kondigde de Feyenoorder de publikatie van een nieuw document aan. Hij heeft een door NOS-directeur Bouke Geersing op 8 februari jongstleden ondertekende brief in handen, waarin de KNVB en de NOS overeenstemming to nen over de verkoop van de tv-rechten aan de pu blieke omroep. Het papier is echter minder specta culair dan het lijkt, want het is niet ondertekend door de KNVB. De niet aflatende strijdlust in Rotterdam is Jos Staatsen, voorzitter van de profsectie van de KN VB, koud op zijn dak gevallen. „Ik hoop dat Feye noord de uitspraak van de rechter respecteert en dat een eventueel resterend probleem intern gehou den wordt. Daar hebben we een arbitragecommissie voor." Op de dreigementen van Feyenoord wilde Staatsen niet ingaan. „Ik wacht de daden af, pas dan kan ik reageren. Maar ik zou tegen iedereen in het profvoetbal nu eens willen zeggen: 'count your blessings'. Er zitten nog drie clubs in de Europacup, we gaan naar het EK, er wordt een goede regeling in het kader van de afschaffing van het transfersys teem getroffen, we mogen het EK 2000 organiseren en we hebben de best denkbare verkoop van de tv- rechten gedaan." D en B/LPg'c Renault Expresse 1,7L benz Mercedes 207 motor slecht! ƒ2.000,-. Ex. Renault Master turbo D '91 met schade Master met motorschade verlengd '86, 2.500 - 0186-613366.' Een plaatsen: resultaten boeken. Kindhoven (anp) - Met Spaanse furie heeft PSV Europees ■tegenstander Barcelona bijna een helft over de kling ge- ,gd, maar trainer Cruijff had meer geluk aan zijn zijde j collega Advocaat. PSV verloor in de kwartfinale van leUEFA-beker thuis met 3-2 van Barcelona en dat bete- Ikende na de 2-2 van Nou Camp onherroepelijk uitschake- ;t blankaelakte steel: tands, tuinkrabber 3 tands, schottel, hak, blad-/gazonhark net essen steel: it AA' open dul, i - per stuk accessoires, halfduims bekende systemen ^ett 15 jaar garantie - drukvast tot 25 bar III - in diverse kleuren w I P'as het verder bekeren van Bar- i alleen geluk of ook een |idtje wijsheid? Waarschijnlijk 3 combinatie van beide. PSV, jder Ronaldo, Valckx, Faber |s Wouters, was voor rust volle sloos tegen de toen uitge- ploeg van Cruijff. Een loelpunt van Zenden vlak voor luist bracht de totale ommekeer. t moment dat de Eindho- lanaren de Catalanen hadden sloeg Barcelona feilloos |.oe uit een gemene counter. Je achilleshiel van PSV lag, door liet ontbreken van Valckx en Fa lie, als verwacht in het centrum I» de verdediging. Dat is verve- i voor een ploeg die 'alleen |taar' de nul hoeft te houden. Na n vier minuten was dat al Bnmogelijk. Cocu kreeg een verre ■inworp ongelukkig op het hoofd de bal viel pardoes voor de rechtervoet van Bakero. |De kleine Bask, aanvoerder van i gezelschap, was ook in |h Camp de maker van Barce- T openingstreffer. Hij joeg i op de bal, wetende waar de kwetsbaarheid lag, soms geassis- tod door de fabuleuze artiesten ®de vleugels, Hagi en Figo. IKV nel voor rust wel aan, maar p Spaanse doelman Busquets lacht vooral zichzelf in de pro- fcen met zijn lachwekkend lichte uittrappen. Als Nilis of Blek in schietpositie kwamen, Pitte de bal steeds wel op een Catalaans been. De ruimte was tel en misschien ideaal geweest artiest Ronaldo, maar die ftftnaeen knieoperatie net zijn ™kken mogen inleveren bij de lokter. Wvocaat had maandag de hoop %sproken dat het publiek de twaalfde man zou zijn en dat Florence (rtr) - Alberto Tom- ra is opnieuw verwikkeld geraakt in een ruzie met de S®8- De Italiaanse skiër, »eervoudig olympisch en ««akampioen, raakte Maandagavond in Florence pmteerd door flitslampen m® rij een feestje verliet, '«reeling keerde hij zich te- te de fotografen en vloerde denek"10'Sen 'JaratetraP 'n slachtoffer, Riccardo «nnacher, bleef bewe- ffi?0SLOp de S™"0 liggen. a bood daarop onmid- 3* excuses aan. f temacher kon na onder- hnio'tr- z>ekenhuis naar sm V6rklaarde de excu- !ïtl;e accepteren en een te dienen bij de ri'barstingen haal- aerhaaldelijk de voor- taak t^ort voor Kerstmis jj.,, j}J een andere foto- die naaktfoto's van ItjH- ilenJriar maakte in een chaJfS tijschrift, met een i&agnefles. lat ri 'd.i Verklaarde onlangs teasing Van de me(!ia on- teSnt?' kondigde hen van drie maan- tiin i?01 te bedenken of vWrtUenl00pbaann0gzal overgebleven 'grote jongens' als Nilis en Jonk PSV op sleeptouw zouden nemen. Veel meer was die rol echter weggelegd voor Cocu, die in absolute oranjevorm ver keert en voor de gelegenheid cen traal achterin was te vinden. De steun van het publiek was zonder meer massaal. De bijna 30.000 toeschouwers in het Phi- lips-stadion, wel eens omschre ven als theaterpubliek, roerden zich als in een arena waar de stie ren het onderspit delven. De wedstrijd leek beslist na de 0- 2, halverwege de eerste helft. Een produkt van een geweldig uitge voerde counter, met Hagi als uit eindelijk aangever en Figo als in tikken PSV was even geslagen. Van der Doelen volhardde in het maken van onnodige overtredin gen en was eigenlijk Van der Doelloos. Bij gevaar van PSV was Cocu betrokken. Na een hoek schop kopte hij prachtig grond, maar Amor redde op de lijn. En Busquets moest gestrekt na een slim genomen vrije trap. Alleskunner Cocu, hij verdedigt, valt aan, schiet, kopt en scoort, stond aan de basis van de belang rijke tegentreffer voor rust. Als Tomba op de hellingen van Gar- misch slalomde hij door de defen sie, om de bal perfect terug te leg gen op Zenden: 1-2. Het was de aanzet tot een fel of fensief van PSV na rust, dat bin nen tien minuten een paar doel punten had moeten opleveren. Met name de IJslander Gudjohn- sen, ingevallen voor Van der Doe len, had zich kunnen onderschei den. Hij schoot over en zag een kopbal gestopt, na een puntgave voorzet van weer Cocu. Ook Nilis kopte te zwak in, na een flankbal PSV'er René Eijkelkamp (links) vecht een verbeten kopduel uit met Sergi en Bakero van Barcelona. van Vink. Johan Cruijff is de trainer van de aanval en dat bleek. Het was onbegrijpelijk dat Barcelona, tot de 44e minuut zo veel beter, volledig de weg kwijt was. Voetballend en emotioneel. PSV, aanvallend op dreef met Jonk iets meer naar achteren ge schoven, mocht zich wel gelukkig prijzen met de makkelijke rode kaart die de Russische scheidsd- rechter Levnikov gaf aan Nadal, na een opstootje met Eijkelkamp. Barcelona lag, PSV hoefde alleen nog maar te scoren. Dat gebeurde ruim vijf minuten na Nadals uit sluiting en weer loste Cocu het startschot van de aanval. Hij pas- ste op Nilis, die voorzette op Eij kelkamp. Wat de uitblinker in Nou Camp niet lukte, was nu ge makkelijk. Hij gleed de bal bin nen: 2-2. Nilis zag even later een superbe volley juist naast zeilen en Vink stuitte na een lange ren op Busquets. 'Het beslissende doelpunt van PSV leek een kwestie van tijd, maar weer counterde Barcelona dodelijk. Klomp raakte de bal verkeerd met het hoofd en Sergi had vrije doorgang. Waterreus redde dapper op zijn eerste inzet. Met rechts schoot Sergi de bal daarna keihard in. Het gezel schap van Advocaat is in een sei zoen dat toch al mooi is nog in de strijd voor twee prijzen. De landstitel en de beker. PSV-BARCELONA 2-3 (1-2). 4. Ba kero 0-1, 22. Figo 0-2, 44. Zenden 1- 2, 65. Eijkelkamp 2-2, 79. Sergi 2-3. FOTO ANP Scheidsrechter: Levnikov (Rus). Toe schouwers: 29.050. Rode kaart: 58. Nadal (Barcelona). Gele kaart: Van der Doelen, Cocu en Van der Weer den (PSV), Sergi, Abelardo en Ba kero (Barcelona). PSV: Waterreus; Van der Weerden, Klomp, Cocu en Numan; Vink, Van der Doelen (46. Gudjohnsen), Jonk (84. Maas) en Zenden; Eijkelkamp en Nilis. Barcelona: Busquets; Ferrer, Nadal, Abelardo en Sergi; Amor, Guardiola en Popescu; Figo (72. Celades), Ba kero (52. Roger) en Hagi (84. Cuel- lar). Eerste wedstrijd 2-2. PSV uitgescha keld. Door Bert Willemsen Düsseldorf - Hoop en vrees beheersen Borussia Mön chengladbach voor de Euro pacup-return tegen Feye noord. De hoop om ondanks het teleurstellende gelijkspel (2-2) in de eerste wedstrijd toch de halve finales van het toernooi voor bekerwinnaars te bereiken. De hoop vooral ook van Max Huiberts om zich in het middelpunt van de be langstelling te plaatsen. Maar ook de vrees voor supporters- geweld in Rotterdam. Borussia Mönchengladbach laat zijn felgroene spelersbus thuis en heeft voor de reis naar Rotterdam een Nederlandse touringcar ge huurd. Bestuursleden en spon sors laten hun luxueuze limousi nes in de garage en verplaatsen zich eveneens in een bus toet een Nederlands kenteken. De sup porters is op het hart gedrukt om te reizen met de trein, die hen pal voor het stadion aflevert. Duitse journalisten hebben Nederlandse auto's gehuurd om niet door mid del van het witte nummerbord op hun eigen wagen verraden te worden. Dat alles uit vrees voor een aanval op auto, lijf en leden. De Duitsers herleiden de veilig heidsmaatregelen tot een simpel rekensommetje. Bij de eerste wedstrijd in Düsseldorf wisten duizend agenten, vijfhonderd Duitse suppoosten en driehon derd Rotterdamse stewards niet te voorkomen dat enkele honder den Feyenoord-supporters in het Rheinstadion bezit namen van het binnenterrein en daarbij voor 850.000 gulden schade aanricht ten. Voor de return in Rotterdam bewaken vierhonderd politie mensen en honderd stewards de orde. Veel te weinig, is de vrees in Duitsland waar het machtsden ken de boventoon voert. Ze maken er wel erg veel drukte over, vindt Max Huiberts. „Ik weet niet of er zoveel ernstige za ken in Düsseldorf zijn gebeurd," wreef hij Duitse journalisten gis teren onder de neus. Gelijk heeft hij. De boulevardkranten bliezen de Nederlandse misdragingen gi gantisch op. „Dit is de hel," krijs- ten ze. Max Huiberts heeft ande re zaken aan zijn hoofd. De Zwollenaar die vorig jaar furore maakte bij Roda JC is nog niet eens helemaal fit maar krijgt nor maal gesproken morgenavond toch een plaats in de basisploeg. Ook al is de ziekenboeg in Mön chengladbach grotendeels leeg gestroomd - naast Huiberts zijn ook Pflipsen, HochstStter, Klin- kert en Wynhoff weer inzetbaar - toch heeft trainer Bernd Krauss voor de aanvalslihie weinig keus. Martin Dahlin herstelt van een spierscheuring en Jörgen Petters- son, een andere Zweed, is niet speelgerechtigd. „Dit is mijn kans", beseft Huiberts. „Als ik speel, en daar reken ik op, dan kan ik me bewijzen." Door Marcel Luycks Heerenveen - De kernploegleden van Henk Gemser en ook tweevoudig we reldkampioene Annamarie Thomas willen niets liever dan de KNSB trouw blijven. Een vereiste is wel dat de schaatsbond hun prestaties beter beloont. En dat hoofdsponsor Aegon 'haar huisstijl' aanpast. Ton Elias, di recteur sponsorzaken van de verze keraar, is afgelopen winter sfeerver pestend bezig geweest. Dat verklaar de Gemser gisteren op een door hem belegde persbijeenkomst in Heeren veen. Als de KNSB de salarissen drastisch ver hoogt, zal het solo-avontuur van Rintje Ritsma geen navolging krijgen, zo verze kerde Gemser. De bondscoach wilde giste ren geen bedragen noemen. Afgelopen weekeinde tijdens het WK afstanden in Ha- mar sprak hij over twee, minimaal ander halve ton voor de toppers. „Bedragen die Rintje afgelopen zomer wegwuifde. Daar om zijn die bedragen hier niet aan de orde. Ik weet dat het bedrijfsleven de formule van Rintje Ritsma op anderen los wil laten. Niet één van deze wereldkampioenen heeft de intentie de KNSB te verlaten," zei Gem ser, wijzend op Ids Postma, Jeroen Straat hof en Gianni Romme die evenals Martin Hersman op uitnodiging van hun coach de persconferentie bijwoonden. Falko Zands- tra, het vijfde kemploeglid, was verhin derd. Postma bevestigde dat hij geen behoefte heeft om uit de kernploeg te stappen. „Het liefste ga ik op dezelfde voet door. Het heeft bijna een jaar gekost om te wennen aan de aanpak van Henk Gemser." Tijdens de ko mende onderhandelingen moet de ongelijk heid in honorering tussen (de falende) Zandstra en zijn (presterende) ploeggeno ten uit de weg geruimd worden, stelde Gemser. Het nieuwe KNSB-bestuur, dat op 30 maart aan zal treden, heeft de taak om bij de sponsors Aegon en Deloitte Touche betere arbeidsvoorwaarden te bedingen voor de topschaatsers. Gemser heeft zelf al het een en ander op papier gezet voor Ard Schenk en co. Hij pleit ervoor dat schaat sers ingezet worden voor nevenactiviteiten. „De schaatser die presteert en zich weet te presenteren, is drie ton te verdienen. Wie wereldkampioen wordt, daarna zijn kop WOENSDAG 20 MAART 1996 DEEL B Van onze verslaggever Eindhoven - De winnende coach heeft altijd gelijk, en ze ker als hij Johan Cruijff heet. Het was allemaal precies ge gaan zoals Nederlands beroemdste voetballer en coach van Barcelona voorspeld had, zei hij meteen na afloop. Maar hij gaf ook toe dat Barcelona, zowel thuis, als in Eindhoven, van enige mazzel had mogen genieten. „Het is maar weer eens bewezen dat je er in een uitwedstrijd met een voorsprong van 2-0 voor rust nog lang niet bent. Toen PSV vlak voor rust 2-1 scoorde, begon ik toch wat te twijfelen. En toen we Nadal kwijtraakten kon ik niets anders meer doen dan één- op-één gaan spelen en hopen op een kansje. Dat kwam, en dat hebben we benut. Dat het een harde wedstrijd geworden is, daar stond ik ook niet van te kijken. Grimmig? Ja, misschien wel, maar dat is toch logisch, of niet soms? PSV heeft alles gedaan wat het moest doen, en wij ook." Dat PSV gehandicapt was, zonder Ronaldo, Wouters, Faber en Valckx, dat wilde er bij 'Jopie' niet in. „Daar zou je Eykelkamp mee tekort doen," aldus de maestro, „die heeft zowel bij ons als in Eindhoven een wereldwedstrijd gespeeld, zeker op het niveau van Ronaldo. Dat mag ook wel even gezegd worden. Maar een beetje mazzel, ja misschien wel, daar hoor je mij niet over klagen. Dit is een hele belangrijke beslissing voor het Barcelona van nu." PSV-trainer Dick Advocaat sprak van 'wat meer geluk voor Bar celona'. „We kregen veel meer kansen, maar de bal ging er niet in. Barcelona had dat geluk wel. Dat was het verschil." Breekpunt in de wedstrijd was de verkeerde kopbal van Klomp, die onder schept werd door Sergi. De Spanjaard velde het vonnis over PSV door 2-3 te scoren. „Maar die goal mag je Klomp niet aanrekenen. Het was een slechte vrije trap en we hadden achterin nooit een- op-een mogen spelen. Het is jammer, maar nu gaan we gewoon voor het landskampioenschap," aldus Advocaat. Bordeaux - Bordeaux heeft gisteren voor een grote verrassing gezorgd door AC Milan uit te schakelen. Milan, dat twee weken geleden thuis met 2-0 won, dacht op rozen te zitten. Maar Tholot en Dugarry, die twee keer scoorde, maakten een einde aan de bekerdroom van de Ita lianen. BORDEAUX (Fra) - AC MILAN (Ita) 3-0 (1-0). 14. Tholot 1-0, 63. Dugarry 2- 0, 69. Dugarry 3-0. Scheidsrechter: Cakar (Tur). Toeschouwers: 30.000. Eerste wedstrijd 0-2. Bordeaux naar halve finales. NOTTINGHAM FOREST (ENG) - BAYERN MÜNCHEN (DUI) 1-5 (0-2). 30. Ziege 0-1, 44. Strunz 0-2, 65. Klinsmann 0-3, 72. Papin 0-4, 80. Klinsmann 0- 5, 85. Stone 1-5. Scheidsrechter: Ceccarini (Ita). Toeschouwers: 30.500. Eerste wedstrijd: 1-2. Bayern München naar halve finales AS ROMA (Ita) - SLA VIA PRAAG (Xsj) 3-1 n.v (0-2) Slavia Praag naar halve finales Zijn eerste seizoen in Duitse dienst bracht nog weinig goeds voor Huiberts. Een taktische wij ziging - het aantal aanvallers werd teruggebracht van drie tot twee - en een eindeloze reeks blessures plaatsten hem op een zijspoor. „Voor mijn toekomst zal de wedstrijd tegen Feyenoord be-, langrijk zijn", beseft Huiberts. „Presteer ik daarin góed, dan tel ik weer helemaal mee. Dat moet want ik wil bij Borussia slagen." Vermoedelijke opstelling Borussia Mönchengladbach: Kamps; Kasten- maier, Klinkert, Andersson en Wolf; Effenberg, Pflipsen, Hochstatter en Wynhoff; Sternkopf en Huiberts. ZIE OOK SPORT - B2 Feyenoord wil 'verantwoord' aanvallen Amsterdam - Het is twijfelachtig of Heiko Herrlich woensdag bij Borussia Dortmund inzetbaar is voor de return tegen Ajax in de kwartfinales van de Champions League. De 24-jarige spits raakte dinsdag tijdens de laatste training geblesseerd aan zijn rechter voet. Volgens trainer Ottmar Hitzfeld is de kans op meespelen van Herrlich slechts 1 procent. Voormalig tennister Ilie Nastase wil -zich inspannen Anghel Iordanescu voor het Roemeens voetbalelftal te behouden. Maan dag kondigde de bondscoach aan op te stappen omdat volgens hem niets is gedaan en nauwelijks is gereageerd op zijn bezord- heid over het herhaald manipuleren van uitslagen bij voetbal wedstrijden. „Ik ben bereid het verschil in salaris te betalen," zei Nastase, voormalig Wimbledon-finalist en een van de meest kleurrijke en omstreden tennissers uit de jaren zeventig. Londen - De nederlaag tegen Mike Tyson is voor Frank Bruno geen reden zijn carrière te beëindigen. „Na overleg met 'mijn vrouw heb ik besloten verder te boksen," verklaarde de 34-jarige Bruno dinsdag in Londen. De Brit verloor zaterdag in Las Vegas zijn wereldtitel in het zwaargewicht, versie van de World Boxing Council, aan Tyson. Volgens Bruno heeft promotor Don King hem beloofd dat hij een revanche krijgt. Die revanche zou in de herfst in Londen kunnen plaatsvinden. Spa - De Nederlandse tafeltennisvrouwen zijn dinsdagavond in Spa gedegradeerd uit de Superliga. Het tweede degradatieduel tegen België eindigde gelijk: 2-2. De Belgischen hadden aan twee punten voldoende om Oranje uit de hoogste divisie van de Euro pese competitie te laten degraderen. UITSLAGEN BELGIË-NEDERLAND 2-2. Gedetailleerd: Ozer (Bel) - Noor (Ned) 13- 21, 17-21. Reginster (Bel) - Keen (Ned) 14-21, 5-21. Hubert (Bel) - Bak- ker (Ned) 21-14,. 11-21, 21-15. Ozer/Hubert - Noor/Bakker 21-18, 24-22. Eerste wedstrijd Nederland-België 1-4. Nederland degradeert uit de Superliga. dichthoudt en meteen op zijn fietsje naar huis gaat, is 60.000 gulden waard." Gemser leverde opvallend felle kritiek op Ton Elias van Aegon, trok diens integriteit in twijfel. „Onduidelijkheid heeft er toe geleid dat de KNSB op het verkeerde been is gezet in het kort geding rondom de kleding van het be geleidingsteam van Ritsma. Elias heeft ons niet de waardering gegeven die wij als Ae- gon-schaatsers verdienen." Gemser merkte op dat Aegon maandag geen advertenties had gezet in de landelijke kranten, ondanks de wereldtitels van Romme, Straathof, Postma en Thomas. Na het WK allround fe liciteerde de hoofdsponsor van de KNSB Ritsma wel via een advertentie-campagne. Ritsma werd gisteravond op het ijsgala in Heerenveen verkozen tot schaatser van het jaar. Sofia. Vrouwen, EC landskam pioenen, halve finales: Wuppertal (Dui) - Ruzomberok (Slw) 84-67 (40-34), Como (Ita) - Bourges (Fra) 62-54 (26-21). Finale: Wuppertal - Como, om de derde plaats: Ruzom berok - Bourges. Ter Apel. Kloostertoernooi. Tweede ronde: Nijboer (Ned) - Ni- kolic (Bos) 1-0, Leko (Hon) - Oil (Est) 1-0, Svidler (Rus) - Anders son (Zwe) 1/2 -1/2. Stand: 1. Andersson en Leko 1 1/2 pnt, 3. Nijboer en Svidler 1, 5. Ni- kolic en Oil 1/2. Toto 11. Eerste en tweede prijs: geen win naar. Derde prijs: 3 winnaars, elk f. 8.832,50. St. Petersburg. Mannen. 420.000 gulden. Eerste ronde. Tarango (VSt) - Steeb (Dui/8) 6-7 6-2 6-1, Apell (Zwe) - Kulti (Zwe) 4-6 6-2 6-4, Gustafsson (Zwe/7) - Roux (Fra) 6-2 6-4, Dewulf (Bel/4) - Ogorodov (Oez) 6-3 4-6 6-1, Till- ström (Zwe/5) - Volkov (Rus) 6-2 7-5, Marques (Por) - Delaitre (Fra) 6-4 7-6, Kafelnikov (Rus/1) - Cam- porese (Ita) 6-3 6-3. Eredivisie, tweede elftallen, Vites- se-NAC 3-3. Engeland: Newcastle-West Ham 3-0. Stand aan kop: Newcastle 29-64, Man. United 30-61, Liverpool 30- 59. Duitsland: Leverkusen-Rostock 2- 0, Uerdingen-Stuttgart 3-4, HSV- Köln 0-0. Stand aan kop: Dortmund 22-48, Bayern M. 23-47, M'gladbach 22- 37. Kuala Lumpur. Olympisch kwali ficatietoernooi Aziatische zone Groep B: Zuid-Korea - Ka- zachstan 2-1 (0-1). 3. Maslionov 0- 1, 59. Lee Ki Hyung 1-1, 88. Woo Sung Yong 2-1. Toeschouwers: 5000. Saudi Arabië - China 1-1 (0- 0). 53. Dossary 1-0, 75. Tan Ende 1-1. Toeschouwers: 5000. Stand: 1. China 2-4, 2. Zuid-Korea 2-4, 3. Saudi Arabië 2-2, 4. Kazachstan 2-0. Heerenveen. IJsgala. 3000 m: 1. Postma (Ned) 3.59,15, 2. De Jong (Ned) 4.00,90, 3. Veld kamp (Bel) 4.02,70, 4. Romme (Ned) 4.03,06, 5. Boutiette (VSt) 4.04,88, 6. Neal Marshall (Can) 4.05,54, 7. Dittrich (Dui) 4.06,57, 8. Knoll (Can) 4.17,58. AEGON sprintbokaal, punten - 100 - 300 - 500 m. Mannen: 1. Van Velde (Ned) 70,540 -10,09 (3)-- 23,66 (2) - 36,79 (1), 2. Klevsjenja (Rus) 70,830 -9,88 (1) - 23,65 (1) - 37,30 (4), 3. Ström (Noo) 70,940 - 9,92 (2) - 23,82 (3) - 37,20 (3), 5. Leeuwangh (Ned) 71,880 - 10,12 (4) - 24,07 (5) - 37,69 (5). Vrouwen: 1. Zjoerova (Rus) 76,600 - 10,47 (1) - 25,52 (1) - 40,61 (1), 2. LeMay (Can) 77,280 - 10,80 (2) - 25,96 (2) - 40,82 (2), 3. Aaftink (Ned) 78,580 - 11,20 (3) - 26,27 (3) - 41,11 (3), 6. Zwolle (Ned) 81,250 - 11,76 (5)- 27,35 (6)-42,14 (6). -V I

de Stem | 1996 | | pagina 9