Theo de Jong op non-actief gesteld Feyenoord wil 'verantwoord' aanvallen Sörensen zet kroon op het werk Feyenoord gaat met Taument in gesprek Amateurploegleiders vormen werkgroep Ajax niet verlost van blessures Pele wil transfersysteem in Brazilië afschaffen Succes teams De Smickel Van Hecke scoort elf keer DESTEM SPORT ZEELAND B2 Rotterdammers spijkeren doel niet dicht in duel tegen Borussia Mönchengladbach Algemeen FUN ACTION WENEN L0URDES Maaskant Reizen Sauerland Toscane Umbriëen Rome Appartementen Itali In en om de tuin Rabarber J van Deen bezorgt ploeg De Rooy tweede etappezege in Tirreno-Adriatico SPORTNIEUWS KORT Jeugd Zeeland verliest van Zierikzee Martijn Mortier tweede in interland Mia Rundcrantz succesvol in Rijsbergen BILJARTEN ZAALVOETBAL 1 1996 WOENSDAG 20 MAART 1996 [Lg (anp) - Het bestuur In de Tilburgse eredivisie- Tfb Willem II heeft met on- Uddellijke ingang trainer- Cch Theo de Jong op non- I, tief gesteld. In een verkla- „«wordt als reden voor het ■besluit gebrek aan vertrou wen opgegeven. Ine Brit Jimmy Calderwood, on- Etr De Jong assistent-trainer, zal Lrlopig als coach fungeren. Hij Ileeft nog niet de vereiste papie- Cn maar volgt momenteel m Ifaist de cursus coach betaald If-tbal. Calderwood is oud-spe- |1 van onder meer Willem II. Ifechnisch manager Martin van |fiee] wilde geen commentaar ge- ven op de ontwikkelingen. „Er komt geen persconferentie. Het enige wat ik kan zeggen,is dat we er binnenkort nader op ingaan. Wanneer precies weet ik nog niet." De Jong kreeg op 25 maart van het vorig jaar de leiding van Wil lem II, nadat technisch directeur Jan Reker besloten had over te gaan naar eerste-divisieclub MW. Onder Reker was De Jong veldtrainer. Aanvankelijk was het de bedoeling dat De Jong pas aan het einde van het seizoen 1994-'95 Reker zou opvolgen. De besprekingen over de verlen ging van het contract van De Jong bij Willem II verliepen al lange tijd stroef. Op 14 januari, direct na de spectaculaire over winning op Ajax (1-0), consta teerde De Jong het vreemd te vin den dat hij kennelijk geen opti maal vertrouwen genoot bij zijn bestuur. Hij zei toen dolgraag contractverlenging te willen. „Al vóór de Kerst zouden we praten over het seizoen 1996-'97," zei De Jong. Dat gesprek werd uitgesteld en had begin januari plaats. De Jong proefde echter onzekerheid bij het bestuur, dat het nog te vroeg vond tot verlenging van de ver bintenis over te gaan. „Ik wil graag door, mijn werk afmaken. Waarom het bestuur me zo lang laat wachten, weet ik niet. Ik ge niet blijkbaar niet het volste ver trouwen," aldus De Jong na de aansprekende zege op Ajax, dat de eerste competitienederlaag leed in 52 duels. Voorzitter Groels wilde toen alleen maar zeggen: „Het zal geen tien weken meer duren voor we uitsluitsel geven." Wat dat betreft heeft hij woord gehouden. Op 25 januari deed het bestuur van Willem II Theo de Jong alsnog een aanbie ding tot verlenging van zijn con tract. Daarop vroeg de trainer bedenktijd. Hij verklaarde bij die gelegen heid dat enkele puntjes nog aan passing behoefden. „Maar daar komen we wel uit," zei hij opti mistisch. Afgelopen zaterdag kreeg De Jong nog een nieuw contract mee naar huis, dat door het bestuur van de Tilburgse club was ondertekend. Sinds de winst op Ajax is er bij Willem II nogal wat veranderd in het spelersbestand. Stam (PSV) en Van Gastel (Feyenoord) wer den verkocht, Prommayon (PSV), de Finnen Hyypia en Kolkka en Konterman (Cambuur) kwamen de gelederen versterken. Met de vele wijzigingen werden de resul taten van Willem II ook wissel valliger. De laatste twee thuiswedstrijden, tegen NAC (1-3) en Roda JC (1-2), gingen verloren. Op 3 maart won Willem II op ei gen veld ternauwernood van het onderaanstaande Volendam (1- 0). Willem II, dat half januari nog derde stond op de ranglijst, is in middels afgezakt naar de achtste plaats. Advertentie geldig ^JannT 13.3.96 t/m 2G3QJ zolang de voorraad strok? I Prijswijzigingen voorbehci,,^ (Door Jacques Hendriks Botterdam - Feyenoord gaat morgen niet het doel dichtspijke ren en hopen op 0-0 of 1-1 in de thuiswedstrijd tegen Borussia Jjffinchengladbach. Inzet is een plaats bij de laatste vier in het Vakantie/Recr. ■Furonese toernooi der bekerwinnaars. Het eerste duel eindigde weken terug in 2-2. De beste strand- en aclieJ vakanties voor jongeren! Frankrijk, Spanje, Italië] Griekenland, Nederland België vind je bij FUNTIM Bel snel voor de c brochure: 073-5 8 dgn pér luxe touringc.. Hotel in Laaben met hall pension incl. excursies Vertrek 20, 27 april, 111 vanaf 749,-. Lid SGR ANVR Maaskant Reizen Vraag onze gratis reisgid aan! Tel. 0412-4 Rectificatie 7 dgn per luxe touringc Hotel in Lourdes met vol pension, incl. excursies,] Vertrek 4, 18,22,291 vanaf 689,-. Lid SGR/ANVR Vraag onze gratis i aan! Tel. 0412-482828.1 5 dgse busreis. VP incl. rd verzekering en exc. v.a.l 498,-. Vertrek 6/5,20/9 (SZ108). SROPIus- Vakanties/KRAS Ster Vakanties 073-5999999, i kom paar ons reisburo Haatjdijkd2a Breda. 8 dgse vliegreis. HP incl. exc. v.a. 998,- Vertrekj 21/4, 5/5, 19/5 (EZ 116). Bel KRAS Ster Vakantie 073-5999999 of komni ons reisburo Haagdijk 1: Breda. ffet als toen in Düsseldorf zullen I je Rotterdammers 'verantwoord' aanvallen. „We hebben een goede I uitgangspositie, maar moeten wel Izien zelf te scoren, de wedstrijd I r.aar onze hand proberen te zet- ten," aldus trainer Arie Haan gis- I termiddag in de Kuip. „Borussia [zal ongetwijfeld 'Duits' spelen, wil dus zeggen: afwachten, lang het 0-0 staat, denken ze j een kans te hebben. En ver- I geet niet dat Borussia de laatste tier, vijf wedstrijden steeds mini- al twee keer gescoord heeft. |iet door de tegenstander vast te n, maar via de counter." i maakte traditiegetrouw rijn opstelling nog niet bekend. Volgens hem hangt die voor een deel ook af van hoe zijn Duitse a Bernd Krauss met zijn belangrijkste poppetjes gaat schuiven, de zeer offensieve rechtsback Kastenmaier en 'grote ir' Effenberg. „Mischien zet hij Kastenmaier voor de verdediging, daar :1de hij onlangs ook. Ai ver- wacht ik eerlijk gezegd dat Kas- tenmaier gewoon weer rechts back staat. Aan die kant viel twee i terug hun 1-0, en scoorde Van de Brink zondag ook namens J.De Graafschap tegen ons; dat we kten zij heus wel." „Als je Effenberg helemaal laat I volgen door een speler, dan bete- lat dat je ergens op het veld ruimte weggeqft. Dat moeten we zoveel mogelijk zien te voorko- I men. Kijk, je kunt wel volledig Ivan jezelf uitgaan, maar dan I neem je altijd bepaalde risico's. I Zeventien Feyenoorders trainden I gistermorgen in de Kuip. Daarbij t ontbraken Witschge (gepasseerd [enziek), Kliouev (vierde buiten- lander) en Henk Fraser. „Fraser is ons enige echte probleem. Hij leek terug, kreeg één tikje tegen zijn been bij MW en heeft daar na niet meer kunnen spelen," al dus Haan. Taument, twee weken geleden uitblinker, maar zondag bij De Graafschap niet van de partij vanwege een spierblessure, is fit. „Gaston deed zondag op dat slechte veld uit voorzorg niet mee, maar hij speelt," verzekerde Haan, die er vanuit gaat dat Bor- ussia-aanvaller Martin Dahlin morgen ontbreekt. De Zweed viel in de eerste wedstrijd al na een paar minuten uit met een spier blessure. „En de genezing schijnt vier weken te duren, dus..." De Feyenoord-leiding verwacht donderdag om 20.30 uur een praktisch uitverkocht huis, dat wil zeggen ca. 45.000 man. Van daag zijn er nog zo'n 2000 kaar ten te koop in de Kuip; morgen blijven de kassa's dicht. De vrij wel volle Kuip levert een bruto recette van zo'n 3 miljoen gulden op. „Laat de mensen donderdag in verband met de verkeersdrukte vroeg komen, de poorten gaan om half zes al open," stipte senior manager Fred Blankemeijer aan, en smeekte daarbij de aanhang om zich te gedragen, aangezien Feyenoord nu al op een forse boe te mag rekenen na de ongeregeld heden in de uitwedstrijd en de clrtb bij herhaling nog grotere problemen met de tuchtcommis- sie van de UEFA vreest. Om de goede stemming erin te krijgen, heeft de clubleiding een van de beroemdste Rotterdam mers, de zingende 'misthoorn' Lee Towers, bereid gevonden vanaf 19.40 uur de muzikale war ming up te verzorgen. Volop keus uit mooie vakantiehuisjes in Toscan Umbrië en aan de kust. Vraag snel de prachtige CASACLUB-brochure aai van KRAS Ster Vakanties 073-5999999 of kom na ons reisburo Haagdijk 12 Breda. BLAASKAPEL de St. Anj ke Mannekes zkt. bassis en bekkenist(e), inl. 0/ 5878064. 57 siergrinttegels en grondwerings 0106010® ken, rood beton, elk w Tel. 0164-249054_ Div. rassen Aspergeplanten F. Mies, Heistraat 8-A, 4725SE Wouwse Plantas Tel. 0165-379328' Fax: 0165-379408 13 BIELZEN rood beton 100 rondpaaltjes en o waalstenen, elk 0164-249054. Botterdam (anp) - Het bestuur van Feyenoord opent volgende week de onderhandelingen met Gaston Taument over een mo gelijke contractverlenging. De Rotterdamse clubleiding wil de 25-jarige aanvaller voor een lange periode vastleggen. Het is Dog onduidelijk of de kandidaat-international dat eveneens wenst. Taument staat zowel bij binnenlandse (PSV) als buitenlandse clubs in de belangstelling. Zijn verbintenis bij Feyenoord loopt dit seizoen af. kan zonder vergoedingssom naar een andere werkgever vertrek- «halve Taument zijn ook Ruud Heus, George Boateng en Rob Maas naafloop van dit seizoen transfervrij. Waarschijnlijk krijgt alleen de lange verdediger Boateng een nieuwe aanbieding. Voorzitter Jorien ®n den Herik wilde aan de vooravond van de Europese retum tegen wrussia Mönchengladbach niet al te diep ingaan op de toekomstige samenstelling van de A-selectie. „Daarvoor is het moment nu niet ge wikt," liet hij weten. an den Herik verwacht in elk geval dat Ronald Koeman ook volgend ®zoennog bij Feyenoord speelt. De oud-international liet eind vori- Se week doorschemeren dat hij komende zomer wellicht al stopt als profvoetballer, omdat hij ontevreden is met het spelpeil en de taktiek a? ae Rotterdamse ploeg. Volgens Van den Herik zal het allemaal «nvaart niet lopen. Ook trainer Arie Haan zei dinsdag in de Kuip t de twijfels bij Koeman wel meevallen. inkort ga ik lekker met Ronald dineren in een Belgisch restau- I SaI Fan den Herik te kennen. „Hij mag reserveren, ik zal beta- We sullen er dan samen best uitkomen." Bij ro te li 1996 Bt\etdfa^d hui'* - «in nende te tl aan de Valkeru w opgeheven wege"s aan baten. vanMk'l Cur. mr. J.J*"1 Postbus 4714 4803 ES Breda Utrecht (anp) - De amateurploegleiders hebben in Utrecht werkgroep van vijf gevormd. at'is gebeurd naar aanleiding van het feit dat dit jaar ook e ueroepsrenners mogen deelnemen aan de wedstrijden Vait de topcompetitie. „acteurs - sinds dit jaar v„C e^te zonder contract wezen dat ze, zoals afgelo- S 2ater<Iag in de Wouden- ®w°p, door de profs - elite K'n„aCOr?tract overvleugeld n in hun wedstrijden. one16 \pril keeft de werk- OT - Leo van Etten, Wim taTr 'ise' Han Vaan" Egbért Van Doornmalen en Koersen een eerste M«f overleg met Gerrit en Ad Reyntjes van de KNWU (Koninklijke Neder landse Wielren Unie). Een van de voorstellen voor volgend jaar is de topcompetitie alleen open te stellen voor neo-ama- teurs. Tijdens de bijeenkomst in Utrecht met de KNWU is wel besloten de oude puntentelling voor het klassement weer in te voeren. De eerste dertig renners wor den nu weer beloond. Afgelopen zaterdag kregen al leen de eerste twintig punten. »Ajax speelt woensdag definitief zonder Danny Blind, Michael Reiziger en Finidi George de return tegen Borussia Dortmund in de kwartfinales om de Champions League. De Amsterdammers verdedigen een voorsprong van 2-0. Door het afhaken van het trio, allen geveld door spierblessures, is de selectie van technisch directeur Louis van Gaal geslonken tot vijftien man. De coach is niet van plan een zestiende speler op te roepen. Santos, Overmars en Reuser zijn herstellende van langdurige blessures, Kluivert is ge schorst en Hoekstra is niet speelgerechtigd. Maandag verwachtte Van Gaal nog dat Blind zou kunnen spelen, maar een laatste test dinsdag bewees het tegendeel. Op de foto worden Bogarde, Wooter en Musampa op het strand van Egmond gevolgd door een meu te toeschouwers. foto anp Brasilia (sid) - Pele wil in zijn hoedanigheid als minister voor sport het transfersysteem in Bra zilië afschaffen. De 'beste voet baller aller tijden' doet dit naar aanleiding van de Zaak Bosman, die onlangs in de Europese Unie tot opheffing van de spelershan- del leidde. Braziliaanse voetbal profs zijn tot hun 30e jaar eigen dom van de club waarvoor zij spelen. „Slavernij is het," aldus Pele, „een ander woord kan ik er niet voor bedenken." Pele heeft al overleg gevoerd met de president van het Braziliaanse Hooggerechtshof. De president heeft de uitspraak van het Euro pees Hof onderzocht. Hij steunt het initiatief van Pele. Die legt binnen twee weken een wetsont werp ter goedkeuring aan het parlement voor. Het ontwerp heet intussen al Lei Pele (Wet Pe le). Het krijgen van de goedkeuring van het parlement wordt nog een hele strijd. Veel volksvertegen woordigers hebben nauwe con tacten met clubs. Die worden veelal geleid door corrupte be stuurders van wie bekend is dat zij forse delen van transfersom men in hun eigen zak steken. Bovendien is Pele's landgenoot Joao Havelange, voorzitter van de wereldvoetbalbond FIFA, te genstander. „Voor de meeste voetballers betekent het een tra gedie als ze hun lot in eigen han den krijgen." Pele laat zich door die mededeling niet weerhouden. „Tachtig procent van de Brazili aanse voetbalprofs leeft in ar moede en ellende," aldus de voor malige voetbalvedette die met de nationale teams in '58, '62 en '70 het wereldkampioenschap be haalde. De politie in de Europese Unie gaat gegevens uitwisselen over relschoppers die de wedstrijden tijdens het EK voetbal in Groot- Brittannië zouden kunnen ver storen. De ministers van Binnen landse Zaken van de EU-landen hebben dit dinsdag in Brussel af gesproken. Een van de gespreks onderwerpen tijdens het overleg was de eindronde van het EK voetbal. Het inititatief voor de uitwisse ling is genomen door de Britse overheid. De gegevens die uitge wisseld worden betreffen het ver wachten aantal raddraaiers, hun graad van gewelddadigheid, de transportmiddelen waarvan zij gebruik maken en de tijd waarop ze arriveren. De Engelse politie heeft zelf een lijst van 6000 voet balfans met een strafblad. Door Ivar Penris Monte San Pietrangeli - Vanaf vandaag zijn alle blikken gericht op Milaan - San Remo, de afgelopen nacht droomde de gehele Rabo-ploeg nog van het goede werk dat ze had afgeleverd in de Tirreno - Adriatico. De equipe van Theo de Rooy keek al heel tevreden terug op de ge slaagde week, gisteren zette Rolf Sören sen nog even de kroon op het werk door de voorlaatste etappe naar Monte San Pietrangeli op zijn naam te schrijven. Teammanager Jan Raas was naar de Adriati- sche kust afgereisd om in Italië met eigen ogen te zien of al het goede nieuws dat naar Nederland was doorgesijpeld over zijn ploeg, ook waar was. Na de etappezege van Van Bon in de openingsrit had zijn ploeg zich constant van voren laten zien, met als positieve uit schieter Michael Boogerd, die in alle zware bergetappes met de besten meekon. Ploegleider Theo de Rooy had zijn baas na de eerste dag niet nog een succesje kunnen mel den, maar de timing van Raas was perfect. De hele koers waren 'zijn' mannen gisteren op nieuw volop in de aanval, uiteindelijk be kroond met de zege van Sörensen. „Ik weet precies wanneer ik langs moet komen," stelde de Zeeuw nuchter vast. Raas kon met een tevreden gevoel constateren dat er veel progressie in zijn ploeg zit. „Het heeft waarschijnlijk alles te maken met de be tere trainingsaanpak en de intensieve bege leiding van de doktoren," constateerde hij, net als De Rooy, Van Bon en Boogerd eerder de goede resultaten verklaard hadden. Vooral de vooruitgang van Boogerd baarde Raas op zien. „Dit had ik niet verwacht, maar mede dankzij hem hebben we de koers gedomi neerd." Dat is wellicht een beetje overdreven, aange zien zijn ploeg niet meedoet voor de eindover winning. Vjatjeslav Ekimov staat met een ze vende plaats het best geklasseerd, maar kan nooit meer aanspraak maken op het geel-rode tricot. Francesco Casagrande zal de leiders trui vandaag naar San Benedetto del Tronto brengen, waar de sprinters gaan strijden om de laatste etappezege. Van enige overmacht van de equipe van De Rooy was alleen sprake in de finales van de verschillende etappes. Dagelijks waren er één of meer renners uit zijn ploeg betrokken bij ontsnappingen. Zo ook gisteren, toen op nieuw Boogerd zich in de lange finale voor aan meldde. Hij reed in een kopgroep van vijf man, toen Sörensen de tijd rijp achtte om zijn leidersrol in de ploeg enige vorm te geven. Met zijn ploeggenoot Ekimov, Rolf Aldag, Germano Pierdomenico en Wladimir Belli zette hij de achtervolging in, om er na de aan sluiting tot twee keer toe met Belli tussenuit te knijpen. De tweede keer bleef het duo weg, Sörensen won de sprint-a-deux simpel. De complimenten van Sörensen waren voor de rest van de ploeg en in het bijzonder voor Boogerd. „Hij is heel sterk, een complete ren ner. Ik was natuurlijk zelf ook goed, maar zonder de hulp van Boogerd en de rest had ik het niet gered." Zierikzee - De Zeeuwse voetbalselectie jongens tot 13 jaar verloor in een attractief duel met 4-2 van de B-junioren van Zierikzee. Aanvankelijk stond een duel tegen Bevelanders BI gepland, maar dat ging niet door. Dat gold ook voor het duel Aardenburg Al- Zeeland tot 15 jaar. Zeeland begon sterk in Zierikzee, maar liet tal van scoringskan sen onverzilverd. Zierikzee had uiteraard fysiek wat meer inhoud en was op basis daarvan doeltreffender in de afwerking. Daar door kon die ploeg met een 3-2-voorsprong gaan rusten. Na de pauze was Zierzikzee de betere ploeg en was het aan de sterk keepende Konraad van de Velde van Schoondnijke te danken dat de nederlaag van Zeeland tot 4-2 beperkt bleef. Voor Zeeland scoorden Gert-Jan Tierie van SKNWK en Wouter Kolijn van Ter- neuzen. Den Haag - Martijn Mortier van RKHAV, die als enige Zeeuw in de nationale B-juniorenploeg werd opgesteld voor de indoor-in- terland tegen Sachsen en Nordrhein Westfalen voldeed aan de verwachtingen. De Hulstenaar uit de 'stal van Piet Lossie' eindig de als tweede op de 60 meter in 7,17 seconde en droeg daarbij zijn steentje bij aan de winst van de Nederlandse ploeg. Rijsbergen - De Duitse amazone Mia Rundcranz, die uitkomt voor de landelijke rijvereniging Hulst, liet in de Z/ZZ-barrage haar zes Nederlandse collega's een poepje ruiken tijdens het indoor- springtoernooi van de Belleruiters. In manege Hoeve Galderzicht te Rijsbergen flitste ze met Golden Dream dik een volle seconde sneller dan de concurrentie over de obstakelrij, die Johan de Jong had weggezet. In de L-klasse ein digde Mia Rundcranz met Jardanta op de tweede plaats. Van onze biljartmedewerker Hulst - De kampioenen van de teamwedstrijden in de verschil lende spelsoorten en klassen van het biljartdistrict Zeeuws- Vlaanderen zijn bekend. Het Hulster De Smickel legde beslag op de titel in het driebanden op groot biljart en het libre in de C4-klasse. Het driebanden klein biljart werd na kruisfinales gewonnen door Hof van Eede. CBC Clinge, HGL/KOT'86 Sas van Gent en ABC 1 Breskens werden kam pioen in respectievelijk de Cl-, C2- en C3-klasse libre. De kampioen in het driebanden werd pas na de na de groepswed strijden bekend via de kruisfina les tussen de winnaars. In de Bi- groep veroverde GBC uit Groe nendijk op overtuigende wijze de eerste plaats en in de B2-groep was Hof van Eede te sterk voor de concurrentie. ENZK stak met ruim verschil boven de overige deelnemers uit in de B3-groep. Die drie teams moesten uitmaken wie kampioen van Zeeuws- Vlaanderen werd en daardoor door mocht stromen naar de ge westelijke voorronden. In HCR Dallinga te Sluiskil veroverde Hof van Eede, bestaande uit Jo han de Taeye, Fred Ballegeer, Al ois van den Bunder en Jack van der Bliek de titel. Dat team won met 4-2 van zowel GBC als EN ZK. Vooral de partij tussen Johan de Taeye en Jo d'Hooghe was van een aantrekkelijk niveau. De Taeye besliste die partij in zijn voordeel door met 45-47 (d'Hoog he moest naar 50 caramboles spe len) in 43 beurten te winnen. Spannend was de strijd in de C3- klasse. Uiteindelijk redde ABC 1 het met één punt voorsprong op Ed Horemans uit Axel. In de Cl- klasse was sprake van hetzelfde scenario. Daarin werd CBC Clin ge kampioen met één punt voor sprong op plaatsgenoot HBC/De Troubadour. In de overige klas sen was er een duidelijk punten- verschil. Zaterdag 13 april wordt in café Reseda te Sas van Gent de gewes telijke voor-voorronde van de C4-klasse afgewerkt. Zaterdag 20 april staan de gewestelijke voorronden van het driebanden klein biljart en de libreklassen Cl en C2 op het programma. Zondag 21 april worden de voorronden gehouden van het driebanden groot biljart en C3- en C4-klasse libre. De C3-klasse is te gast in café De Troubadour te Clinge. EINDSTANDEN DRIEBANDEN Groot biljart: 1. De Smickel 1 (Hulst) 47 punten, 2. HGL/KOT'86 1 (Sas van Gent) 41, 3. HGL/KOT'86 2 35, 4. 't Bierwinkeltje (Terneuzen) 32, 5. SBC (Sluiskil) 29, 6. De Smickel 2 26. Klein biljart Bl-klasse: 1. GBC (Groenendijk) 75, 2. HGL/KOT'86 63, 3. De Smickel 3 60, 4. De Graan- beurs 59, 5. Den Ouden Arend 1 (St.- Jansteen) 57, 6. CBC 1 (Clinge) 53, 7. KOT (Terneuzrn) 48, 8. SBC 47, 9. Concordia (Terneuzen) 42. B2-klasse: 1. Hof van Eede (Eede) 71, 2. De Kastelein (Eede) 61 (93%), 3. Ed Horemans (Axel) 61 (89%), 4. Den Ouden Arend 2 45, 5. WBC 1 (Wals oorden) 43, 6. GBC 2 40, 7. 't Bier- winkeltje 39, 8. Dow (Terneuzen) 32. B3-klasse: 1. ENZK (Philippine) 75, 2. WBC 2 66, 3. De Smickel 4 59, 4. Den Ouden Arend 3 57, 4. DOS (Hoek) 55, 6. HBC/De Troubadour (Clinge) 53, 7. NASA (Axel) 48, 8. TMW (Sluis) 47, 9. CBC 2 44. LIBRE Cl-klasse: 1. CBC 54, 2. HBC/De Troubadour 53, 3. Concordia 37 (84%), 4. BW (Terneuzen) 37 (83%), 5. Ed Horemans 29. C2-klasse: 1. HGL/KOT'86 69, 2. HBC/De Troubadour 54, 3. ABC (Breskens) 53, 4. Hof van Eede 48, 5. De Smickel 6 47, 6. De Smickel 5 44. C3-klasse: 1. ABC 1 72, 2. Ed Hore mans 71, 3. GBC 46, 4. CBC 41, 5. ABC 2 40. C4-klasse: 1. De Smickel 7 80, 2. KOT 63, 3. Hof van Eede 49, 4. HBC/De Troubadour 24 punten. Axel - Met nog een duel te gaan in de eerste klasse van het re gionale zaalvoetbal, zijn er nog drie kanshebbers voor de titel over. ABAB voert samen met Van der Gucht de ranglijst aan. Beide teams zegevierden deze week. ABAB klopte Gemeente met 2-10 en Van der Gucht won met 8-10 van Vooruit. „Dit hadden we nog net even nodig", gniffel de De Rooy na de zege van Sörensen. Dat Sö rensen en Ekimov de kansen van Boogerd op een goed resultaat dwarsboomden door naar de kopgroep toe te rijden, vond hij van min der belang. „Begrijp me goed, Boogerd is heel goed bezig, maar hij had tegen Adreano Baffi en Fabio Baldato geen kans gehad. We had den vooraf al afgesproken dat we de hele dag voor Sörensen zouden rijden. De tactiek heeft dus goed uitgepakt." Het vertrouwen in een goede afloop van Mil aan - San Remo groeit nu bij de Deense kop man met de dag. Hij stond tien keer eerder aan de start van de eerste wereldbekerklas- sieker van het seizoen, eindigde zeven keer bij de eerste tien, maar acht de tijd nu rijp toe te slaan. „De ploeg ondersteunt me geweldig, dat is een grote stimulans. Nu nog een beetje slecht weer en ik ben een serieuze kandidaat voor de overwinning." Tirreno-Adriatico Zevende etappe, Elpidio Mare - Monte San Pietrangeli: 1. Sörensen (Den) 174 km in 3.56.04 (40,412 km/u), 2. Belli (Ita), 3. Colombo (Ita) 0.12, 4. Bartoli (Ita) 0.13, 5. Pianegonda (Ita), 6. Mus eeuw (Bel), 7. Coppolillo (Ita), 8. Gontsjenkov (Oek), 9. Francesco Casagrande (Ita), 10. Massi (Ita), 14. Den Bakker 0.21, 17. Boogerd, 52. Van Bon 1.10, 61. Hoffman 2.56, 71. Van der Poel 7.15, 73. Breukink, 121. Nijboer 18.09. Algemeen klassement: 1. Francesco Casagrande 30.53.05, 2. Gontsjenkov 0.23, 3. Pianegonda 0.29, 4. Coppolillo 0.32, 5. Colombo 0.51, 6. Massi 1.22, 7. Ekimov (Rus) 4.30, 8. Filippo Casagrande 5.17, 9. Gelfi (Ita) 5.19, 10. Paluan (Ita) 5.56, 14. Boo gerd 6.17, 33. Den Bakker 26.39, 51. Hoffman 43.57, 76. Van Bon 58.03, 79. Breukink 1.01.47, 94. Van der Poel 1.08.23,125. Nijboer 1.37.48. Corn Boys/Benny Sport volgt op één punt en bleef zo dichtbij door Terneuzen met 16-0 te kraken. Hekkensluiter en degradant ZVH Morres 2 pakte tegen Philippine via een 2-2-eindstand een puntje. Subtopper BVS haalde in het duel met Vervaet fors uit en zegevierde met 11-0, waardoor doelman Phi lip de Smet zo goed als zeker voor het derde achtereenvolgende sei zoen de minst gepasseerde doel man wordt. Hij werd 81 keer ge passeerd. Kees Mechielsen- ZVC/Max Korting werd 6-2. ZVH MORRES 2-PHILIPPINE 4- 4 - In een leuk treffen tussen twee gelijkwaardige teams, leek ZVH Morres weer eens een zege te pak ken. In de slotfase kwam Philippi ne echter terug en scoorde de ge lijkmaker waardoor een punten- deling een feit werd. Francois van de Bosch (2x), Bruno Vanassche en Marco Maas scoorden voor de equipe van coach Ben Ockeloen. Marnix Schieman (2x) en Harry Vermeire (2x) deden dat voor de Philippinenaren. BVS-VERVAET U-O - Vervaet miste enkele vaste krachten en werd in de Hulster derby een sim pele prooi voor BVS. Jean-Claude Everaert (5x), Angelo Verbraeken (2x), Mark Triest (2x), Gino Her- regwegh en Peter Bouwman tik ten het winnende elftal doelpun ten in de touwen. BVS verzekerde zich via deze zege van de vierde plaats. VOORUIT-VAN DER GUCHT 8- 10 - In dit doelpuntrijke duel nam Van der Gucht een 5-7-voor- sprong, zag Vooruit tot 8-8 terug komen, gaf daarna nog wat gas en won alsnog met 8-10. Voor de thuisclub scoorden Michel de Ruysscher (4x), Frank Neve, Frank van de Vijver en Serge de Ruysscher (2x). De rake inzetten voor de Hulster ploeg kwamen op naam van Jan de Visser (5x), Peter Drumont, Edwin Martens (2x), Marcel Verdurmen en Ronny Goossens. CORN BOYS/BENNY SPORT- TERNEUZEN 16-0 - Terneuzen werd weggevaagd. Het treffen in de Sasse sporthal werd een doel- puntenfestijn waarin topschutter Luc van Hecke zich uit kon leven. Hij scoorde elf keer. Mike Moens, Peter van Remortel (2x), Ive Cou- vreur en John Boelens maakten de winnende serie in dit partijtje éénrichtingsverkeer vol. KEES MECHIELSEN- ZVC/MAX KORTING 6-2 - Tot de pauze ging het gelijk op: 1-1. Na de hervatting trokken de Ter- neuzenaren flink van leer en trok ken de winst via doelpunten van Dennis Hamelink (2x), John de Ritter (2x), Jaap Romeijnsen en Dicky Buijze naar zich toe. Ed van Bellen en Dave van Overmeeren scoorden voor de equipe uit Kloosterzande. GEMEENTE-ABAB 2-10 - Deze week geen stunt van Gemeente. Koploper ABAB was daar niet voor in en zette de toon. Henk Ot- tens (4x), Werner Corijn (3x), Theo Schram (2x) en Mare Corijn scho ten de winnende serie binnen. Alex Dehulster en Benny Lauret schoten voor Gemeente raak. Stand: ABAB 21-46, Van der Gucht 21- 46, Corn Boys/Benny Sport 21-45, BVS 21-41, Terneuzen 21-37, ZVC/Max Kor ting 21-36, Voruit 21-33, Philippine 21- 25, Kees Mechielsen 21-21, Vervaet 21- 19, Gemeente 21-14, ZVH Morres 2 21-5. I i i

de Stem | 1996 | | pagina 11