jordi moet voor Oranje kiezen' Irritatie bij bestuur van Ajax trecht wen in taal a DE STEM PSV in nood sleurt zelfs spelers van de fiets luminense moet snel ietalen voor Yampeta Borussia-trainer Hitzfeld tempert euforie UITSLAGEN standen nonieme post Stijlbloempjes I Eigenlijk was het de bedoeling [de campagne op te sieren met leen zin die bol staat van de I bureaucratische stijlbloempjes. De initiatiefnemers hebben hem echter van de poster afgehaald. Sakkers: „Niet iedereen begreep dat die zin als grapje was bedoeld." 7Ó0 AUTO'S OP VOORRAAD USTERD |ohan Cruijff adviseert zoon om keus te maken voor Nederlands elftal Nieuw soort papier tegen fraude f ÏVwaiiko Kanu is nog zoek Clubleiding wil duidelijkheid van Kanu, Davids en Reiziger sportnieuws KORT Nastase mogelijk burgemeester Boekarest Pelupessy reserve voor EK badminton Profs naar Ronde van Midden-Brabant Huldiging 'illegale' Elfstedenrijders Maradona roept op tot staking Roda JC lijft Martens in Interesse Tour-organisatie in Parijs-Nice GOLF PAARDENSPORT SCHAKEN SPORTPRIJSVRAGEN TENNIS VOETBAL WIELRENNEN ZEILEN 19 MAART 1996 ijs uw aanvraag af." Er faegracht stromen voor- teven de deur uit doet ifhalve wordt vastgesteld Vigerend beleid terzake' laan moet de ambtenaar pan de buitenwacht. voorstelling ongevraagd len vergast op poep en hia. I enthousiast de ambtenaren 1 zijn, sommige taalzonden len hardnekkig. De lijdende jn bij voorbeeld: 'Uw aan- Ig wordt niet goedgekeurd' Kers: „Daarmee kun je han- I verdoezelen wie iets doet Ijij degene bent die de aan- ^g weigert." Ook het uik van 'wij' in plaats van is populair: 'Wij hebben heend...'. ferdoor onstaat een fa?ade Wachter niemand meer aan- (eekbaar is," vindt Sakkeis. er af en toe juridische ter- li in een brief moeten, kan hij (ijken. „De overheid moet i soms indekken tegen aller- procedures. Maar meestal de ingewikkelde formule- |gen niet nodig. Ze wijzen, net de andere voorbeelden, oral op de cultuur die erbo- hangt: niet je verantwoor- Jlijkheid nemen, want dat is ker veilig." komende tijd zal blijken wat lrtaal-je-taal heeft opgele- 9rd. Sakkers kan dat met eigen len zien, want de terugge duwde brieven gaan in eerste Istantie naar een centraal nt. Daar wordt bekeken of de (acht redelijk is. Burgers die actie misbruiken, hoeven let op een toelichting te reke- en. Anonieme post blijft even- fcns onbeantwoord, loor de rest geldt volgens bur- lemeester Opstelten: „Een brief |ie niet wordt begrepen, moet „Dat moet voor alle amb- fenaren duidelijk zijn. Je mag och aannemen dat we hier een Irief kunnen schrijven," zo stel- sle hij bij de aankondiging van let project. Loch is er voor het gemeentelijk personeel geen reden om de pen bevend ter hand te nemen. Sak kers: „We vragen de schrijver gewoon om het nog eens over te Boen, en om ons het resultaat te laten zien. Zonder dat er sanc- Jties zijn. Zo proberen we het op (te lossen. Verder zullen we over tijdje de teruggestuurde brieven per dienst bundelen en Idie pakketjes - met suggesties - Inaar de hoofden sturen. Blijkt (de aanpak niet te helpen, dan (zien we wel weer." Nog één keertje dan, om het ai te leren: „Het is een feit dat bur gers en het gemeentebestuur er gezamenlijk belang aan zouden moeten hechten dat helderheid een meer geapprecieerd element in hun relatie zou moeten wor den, gezien het belang dat daar aan wordt gehecht in het kader van een algemeen gedemocrati seerd proces." (Financiering zonder eigen geld #3 maanden 100% garantie autopas ,500 fietsen tegen bodemprijzen Alle auto's ANWB-gekeurd huurkoop ntHl IASTRAAT 46 - MADE - TEL. 0162-683380| Sport L jaap Bakker Loven - De dag begon een verrassing. Daniel t trainde in het Philips Ljion temidden van de Ifers die zich opmaakten |L bet duel met FC Barcelo- Daniël wie? „V-O-I-G-T, Twiner Dick Advocaat, na- hem was verzocht of hij n even kon spellen, gen uit de jeugd, verde- C zeventien jaar. Die hebben we vanochtend van zijn fiets ge plukt toen hij op weg was naar de training van het tweede," grapte Advocaat. Met de kwartfinale van het UEFA-Cuptoernooi in het verschiet maakte Voigt giste ren zijn entree in de hoofdselectie van PSV. Ferry Maas, de debutant van za terdag, had gisteren griep en dat was voor Advocaat reden zijn ge zicht weer in een serieuze plooi te trekken. Want wat als Maas, een negentienjarige Eindhovenaar uit het tweede team, niet op tijd beter wordt? „Een vervanger zul len we niet oproepen, want meer smaken hebben we niet. Of ik moet iemand uit de jeugd tot vijf tien jaar erbij halen", antwoord de de trainer. Zonder Maas be staat de selectie uit zestien spe lers en is Voigt verzekerd van een plaatsje op de bank. Frank Arne- sen, de technisch manager van PSV, gaf in twee zinnen het ver schil aan tussen de opponenten van vanavond. „Barcelona heeft Robert Prosinecki thuisgelaten. En Gheorghe Hagi zit op de tri bune." Dat is andere koek. Ruim twee maanden geleden speelde trouwens het trio Peter Hoekstra, Geoffrey Prommayon en Edward Linskens nog bij PSV. Aan het begin van dit seizoen tel de de hoofdselectie bovendien 22 man, nu twintig. „We hebben er geen spijt van dat we spelers tussentijds hebben la ten gaan," beweerde Advocaat, „maar trekken er wel onze lering uit. Dus beginnen we volgend sei zoen weer met 22 spelers. En nie mand mag tussentijds weg. In principe." Nu Ferry Maas ziek is, Ernest Fa- ber en Jan Wouters geblesseerd zijn en Jaap Stam en Stan Valckx niet mogen spelen, staat mis schien René Klomp wel in het hart van de defensie van PSV 1. De 21-jarige Rotterdammer speelde drie jaar geleden in de Champions League mee tegen Porto en Milan, maar nadien ver nam het grote publiek niets meer van hem. jurXavier Moonen indhoven - Johan Cruijff zal zijn zoon Jordi adviseren |or het Nederlands elftal te kiezen. „Als ik de keus ïoest maken, dan koos ik voor Oranje," vertelde de trai ler van Barcelona gisteren. „Maar Jordi beslist, niet ik. Ij moet er helemaal achter staan. i senior heeft de momen- fcrgeblesseerde junior, hij is Wergebleven in Spanje, nog Eén keus gemaakt. „Het is ook [en kwestie van een Spaans of rierlands shirtje aantrekken. adviseer slechts. Maar het is kzo dat je als Hollander iets (daal bent. Helemaal als je wij ons gedragen. Wij itten een stapje voor. Dat lijt te raken of weg te gooien «ergzijn. Daarom: mijn keus «'Oranje zijn." (pmerkelijk was dat Cruijff zijn iaal deed voor een gehoor van (de honderden verkopers van Imyff Sports in Eindhoven. Hij i'daartoe het trainingskamp i Barcelona in Oisterwijk in liegende vaart verlaten. hingen aan zijn lippen [koorden een bezorgde vader |'er zijn zoon - die in het bezit is i een Nederlands en Spaans (spoort- vertellen. Had hij poit, met het schrikbeeld van i Basten voor ogen, gedacht het wel eens afgelopen zou men zijn met Jordi? „Dat had Ikund," klinkt het nuchter, pet klinkt misschien hard, aar in het geval Van Basten lier medische fouten gemaakt, [flakkig hebben wij op het juis- poment halt geroepen. Ik geef jt dat het een keihard gevecht is west. Je praat nooit tegen een (twee dokters, maar tegen een fle organisatie. Je kunt ook [els stiekem doen. De proble- "1 die we hadden zijn voorbij. |e hebben nu alles onder con- lle." Jat Jordi er vanavond niet bij is, (natuurlijk een grote teleurstel ling. Na een afwezigheid van vijf maanden is gepoogd junior in twee weken speelklaar te krij gen. „De moeite van het probe ren waard, maar eigenlijk niet reëel," zegt senior. „We hadden een scherp programma, maar er is een kleine kink in de kabel ge komen. Het is niet gelukt." Des ondanks gaat het goed met de re validatie van Jordi. Op korte ter mijn zal de aanvaller weer voluit kunnen gaan. Cruijff kwam ook nog terug op het bericht vorige week dat hij overwoog een punt achter zijn carrière te zetten. „Ik heb voor de radio een interview gegeven en niets gezegd over stoppen. Dus ik begrijp niet wie dat de wereld heeft ingebracht. In de Spaanse kranten stond zelfs he lemaal niets. Dat zegt al genoeg." Hij geeft wel toe gezegd te heb ben zijn langste tijd als trainer achter de rug te hebben. „Ik zit al lang in het vak. Als speler was het het leukste zelf te spelen en als trainer is het het leukste met de jongens mee te doen. Als dat niet meer kan, is er geen gein meer aan. Ik word ouder en ben benieuwd hoe lang ik nog mee kan doen." Concreet werd Cruijff niet. Hij heeft nog een contract bij Barce lona voor volgend seizoen. Dat schijnt, al dan niet getekend, er gens in een kast te liggen. „Maar Voor het treffen van vanavond met PSV is Cruijff optimistisch. „Maar dat ben ik altijd. Of dat realistisch is? Natuurlijk. Het probleem dat PSV nu heeft had den wij twee weken geleden. Toen misten wij onder anderen Van onze verslaggever Den Haag - Gemeenten kirnn binnenkort overschakelen P T nieuw soort beveiligd pap1 1 frauderen onmogelijk I maken. Bij het kopiëren v nieuwe papier laat de direct zien dat het om ee j, gaat. Het papier is ont* door de Verenigingvan Ne landse Gemeenten (VNGjI Centrale Recherche Inform dienst (CRI). .„nrd® Het nieuwe papifj Burger gebruikt op de afdeling zaken van de geI"ee"* en afgeven van afschr:regis- treksels uit het bevo Wg 0 ka» pdhoven - De Braziliaanse Huminense moet uiterlijk ten PSV een bankgarantie F® voor de huur van midden- l«r Vampeta. Gebeurt dat f] aan legt de FIFA de Brazili- rdag een speelverbod I moet de speler van PSV J® Eindhoven terugkeren. II' tuchtcommissie van de KNVB «e volgende spelers uit het be- voetbal voor een duel ge- «Faerber, Price (FC Den A .an Gastel (Feyenoord), Ver- MWV Eagles), Matthaei, Godee 1! £a|?hap)' GaU <FC Gronin- a* ,„?er (Herenveen), Sija- i Metoond Sport), Brusse- jTAp). Crüden (NEC), Nilis Pijper (RBC), Jalink, Van de '«iftj/ Nooijer (Sparta), Ntón S (T?lstar)' Ten Caat (FC L®«), Bos (Vitesse), Van de Meer treksels uit ter en bij andere waaraan de burgerftaliaanse ontlenen. Het 'veilig pr0. werd medio vorig jaa meentei beerd in twaalf grote 6 vol- en die proef was een gensdeVNG. .er is op verschil lende manieren mindfjn water- Het nieuwe papier is oP.^ge- lende manieren mindern voelig gemaakt. Door t. merk in het papier weet vangende intentie „roert 'M om het originele docun of dat het een kopi Jt gek het document toch trt pieerd.komteropdeawr woord 'kopie' te staan. '|esPrek tussen de Italiaan- fe u. ond (FIGC) en de spe- d over de ontstane im- j? maandag niet doorge- De voetballers weigerden Jopen weekeinde voor het de geschiedenis te spelen, j® dat de bond een garan- voor failliete clubs in- u".™1 transfersysteem af- als er niet snel een oplos- mt willen de voetballers opnlcpnieuw staken. IT oordvoerster van de FIGC ®aandag verklaard dat sn»l amPana> voorzitter van P ersvakbond en Antonio e, preses van de voetbal- ®et elkaar hebben ge- ,at voorlopig ook niet ontmoet het tweetal el- •C1 g- C* voor het eind- hl i„Tdl;Europesevoetbal- Ih A„ P and hee£t Bonds- lordanescu van '«O met onmiddellijke in- hovooSTrgelegd- Als itunn v eslmt 8eeft I°r- i- P dat er met zijn her- waarschuwingen tegen Barcelona-trainer Johan Cruijff geeft op een trainingsveld in Oisterwijk aanwijzingen aan zijn sterspeler Bakero. Nadal en Ferrer. Maar ditmaal heeft PSV een gigantisch pro bleem in het centrum van de ver dediging waar ze twee belangrij ke spelers missen. Zet je er twee goede middenvelders neer, dan tast je een andere linie aan. Ze zullen zich moeten aanpassen. De bordjes zijn daarom verhan gen." De handicaps in Eindho ven komen Cruijff niet ongele gen. Onder normale omstandig heden was de wedstrijd voor Barcelona wellicht een onover komelijk probleem geweest. „PSV behoort tot de besten van Europa. Technisch gezien dan. Wie kan er nu beschikken over een middenveld met Cocu, Wou ters en Jonk. Nilis? Een zeer goe de speler. Of die bij Barcelona zou passen? Daar zeg ik niets op. Anders wordt morgen al beweerd dat we hem hebben gekocht." manipulatie in de competitie niets is gedaan. Familieredenen zouden volgens hem ook een rol hebben gespeeld. Van onze verslaggever Amsterdam - „Hij zat niet op het vliegtuig dat zondagnacht naar Nederland vertrok. Thuis werd ook niet opgenomen. Verder moe ten we hopen dat hij dan maar op de eerst volgende vlucht naar Ne derland terecht komt. Dat bete kent wel weer extra reistijd, extra belasting. Maar gelukkig kan Kanu overal slapen." Louis van Gaal zei het lachend, maar huilde volgens eigen zeggen inwendig. Nwanko Kanu ontbrak gisteren op het appèl in De Meer voor het duel tegen Borussia Dortmund. De Nigeriaanse spits speelde zondag met het Olym pisch elftal tegen Zimbabwe, maar miste vervolgens de vlucht naar Nederland. Ajax hoopt dat Kanu zich vandaag in het trainingkamp in Egmond meldt. Zeventien spelers vertrokken daar gisteren al heen. Onder hen 'de vraagtekens' Danny Blind, Michael Reiziger en Finidi Ge orge. Wat de inzetbaarheid van de laatste twee betreft heeft Van Gaal niet meer dan een sprankje hoop. Over Blind toonde de tech nisch directeur zich optimistisch: „Ik ga er vanuit dat hij speelt." Blind zelf was niet zo zeker: „Zondag ging het nog redelijk, vandaag weer minder. Zouden we nu moeten spelen, dan deed ik niet mee." Om zijn geteisterde groep op sterkte te brengen, heeft Louis van Gaal Dave van den Bergh en Danny Landzaat aan zijn selectie toegevoegd. Dortmund (sid) - Ottmar Hit zfeld waarschuwde gisteren voor al te veel optimisme voor de return van zijn club Borus sia Dortmund in de kwartfi nales van de Champions Lea gue, woensdagavond in Am sterdam tegen Ajax. „We staan met 2-0 achter en Ajax is geen Stuttgart. De Amster dammers zijn een klasse beter dan alle andere Europese teams," zei de trainer. Na de ondubbelzinnige overwin ning in de uitwedstrijd voor de Bundesliga van zaterdagavond op VfB Stuttgart (5-0) ontstond er een zekere euforie over de kansen van Borussia tegen Ajax. Hitzfeld bleef realistisch, ook omdat hij bijna een half elftal moet missen. „Al moet ik er aan toevoegen dat we in soortgelijke omstandighe den eerder goed hebben ge speeld." Borussia mist in het Olympisch Stadion twee spelers wegens schorsingen: internatio nal Matthias Sammer en Stefan Reuter. De Tsjech Patrik Berger heeft last van een gescheurde spier en Jörg Heinrich, ex-Frei- burg, is niet speelgerechtigd voor Borussia in de resterende wed strijden voor de Champions Lea gue. Hitzfeld ontzenuwde geruch ten over de terugkeer van Andy Möller, die ruim twee weken gele den een meniscusoperatie onder ging. „Na zo'n ingreep is het on zin hem in recordtijd weer in te zetten. Hij is voor ons te waarde vol om grote risico's te nemen." Achter de naam van de Braziliaan Julio Cesar staat nog een vraagte ken. Hij klaagt al weken over een spierblessure. In Stuttgart werd Cesar uit voorzorg gewisseld. Sammer is ervan overtuigd dat zijn team ondanks de verzwak kingen in Amsterdam goed zal presteren. Hij nam ook nog even de criciti na de verloren thuis wedstrijd tegen Ajax op de korrel. „Ik kan die kritiek voor een deel niet onderschrijven. Het is juist dat we op een domme manier twee treffers moesten toestaan. Afgezien daarvan hadden we evenveel scoringsmogelijkheden als Ajax." Reuter heeft maandag zijn con tract bij Borussia Dortmund met vier jaar verlengd. De kampioen van Duitsland heeft daarmee vrij wel de hele selectie voor een lan gere periode vastgelegd. Door Jaap van Essen Amsterdam - De irritatie loopt zo lang zamerhand hoog op. Al maanden wacht het bestuur van Ajax op duidelijkheid van het drietal Kanu, Reiziger en Davids. Graag verneemt Ajax of de spelers van wie het contract afloopt, volgend seizoen ook nog in Amsterdam zouden willen voetballen. Komt die duidelijkheid niet heel snel, dan hakt de clubleiding waar schijnlijk zelf knopen door. Eerst gaf Louis van Gaal al aan dat hij niet gelukkig is met de situatie. „De spelers ver schaffen geen duidelijkheid. Eigenlijk zou Ajax die jongens een termijn moeten stellen, maar als technisch verantwoordelijke ga ik daar niet voor pleiten. Ten slotte wil ik Da vids en Reiziger graag in mijn selectie heb ben, ook al beslissen ze pas in mei. Maar het bestuur heeft andere verantwoordelijkheden, andere uitgangspunten. Ik kan het nog goed begrijpen ook wanneer daar gezegd wordt: 'Dit is de limiet, nu beslissen, anders is het voorbij.'" Penningmeester Arie van Os, altijd zo rustig, werd later zelf een beetje boos, toen de kwes tie ter sprake kwam. „Wij willen van die spe lers weten wat ze willen. Het gaat er niet om dat ze nu tekenen, maar ze kunnen minstens zeggen of ze willen blijven of niet. Al maan den ligt die vraag er, maar ze geven helemaal niets aan. Sterker nog, het blijkt tot nu toe niet eens mogelijk een afspraak te maken voor een gesprek. De WCS houdt de zaak ge woon op." „Het lijkt alsof de spelers door de Bosman zaak nog in een overwinningsroes verkeren. Het wordt tijd dat ze doorkrijgen dat ze be halve veel rechten ook nog wat plichten heb ben. Verplichtingen aan de club bijvoorbeeld, maar ook naar hun medespelers. Om maar wat te noemen: Reiziger heeft ook een verant woordelijkheid ten opzichte van bijvoorbeeld de broers De Boer en Van der Sar, die voor vijf jaar hebben getekend." Wat Van Os betreft, is het geduld van Ajax bijna ten einde. „Er komt een moment dat wij klaarheid verlangen. En dat moment is heel dicht bij." Inderdaad dringt de tijd voor Ajax. Want wil het bestuur de kwestie hard spelen, dan zal er over maximaal drie weken actie moeten wor den ondernomen. Dan namelijk ligt de deadli ne om eventueel een ontslag-vergunning aan te vragen voor de betreffende spelers. Zou Ajax dat niet aanvragen, dan kunnen de spe lers zelfs nog in juni besluiten bij Ajax te blij ven tegen dezelfde financiële voorwaarden als in hun huidige contract staan. Louis van Gaal gaat er in ieder geval vanuit dat zijn selectie volgend seizoen - of Davids, Reiziger en Kanu nu blijven of niet - aanmer kelijk breder zal zijn dan nu het geval is en is daar niet blij mee. „We gaan naar een grotere groep en dat gaat tegen mijn visie in." „Ik voorzie dat we straks een eerste groep van een man of 25 hebben. Dat betekent dat er wekelijks negen man op de tribune zitten. Die worden daar niet beter van, voor de sfeer is het ook niet bevordelijk. Ik heb altijd heel be wust gekozen voor 18 tot 20 man, dat is steeds DINSDAG 19 MAART 1996 DEEL B - Boekarest - Ex-toptennisser Hie Nastase heeft volgens opiniepei lingen een uitstekende kans de nieuwe burgemeester te worden van Boekarest. Volgens het onderzoek kan Nastase rekenen op 47 pro cent van de stemmen. Zijn grootste concurrent Victor Ciorbea heeft voorlopig 25 procent van de kiezers achter zich staan. Nieuwegein - Interim-bondscoach Martijn van Dooremalen heeft Pierre Pelupessy aangewezen als reserve voor het enkelspel bij de Europese kampioenschappen badminton volgende maand in Her- ning (Denemarken). Van Dooremalen, die drie spelers voor het in dividuele toernooi mocht selecteren, gaf de voorkeur aan Jeroen van Dijk, Joris van Soerland en Chris Bruil. Ron Michels en Dennis Lens komen uit in het dubbel. Bij de vrouwen koos Van Doorema len voor Brenda Beenhakker en Judith Meulendijks. Eline Coene, Erica van den Heuvel, Brenda Conijn en Nicole van Hooren vormen de dubbels. Michels/Van den Heuvel en Lens/Meulendijks komen in actie bij het mixeddubbel. Dongen - Aan de Ronde van Midden-Brabant, komende zondag, doen naast topamateurs ook profs mee. Gisteren is bekend gemaakt dat de Nederlandse profploeg Floreldorado en de Belgische Coll- strop-foimatie in Dongen aan de start zullen verschijnen. In de Flo- reldorado-equipe zitten onder meer Eddy Bouwmans en Wiebren Veenstra. John den Braber komt voor Collstrop uit. Heerenveen - Tot een echte Elfstedentocht kwam het deze winter niet. Toch hebben minstens 911 schaatsers de tocht langs de elf plaatsen gereden. De Koninklijke IJsvereniging Thialf en het Ge nootschap Us Eigen Houtsje huldigen deze 'illegalen' zondag in het Thialf-stadion. Zo'n tweeduizend mensen zullen de tribunes van de ijshal bevolken, want de rijders moeten allemaal een getuige mee brengen om te bewijzen dat ze de Elfstedentocht werkelijk gereden hebben. Ook de rayonhoofden en het bestuur van de Vereniging Friese Elfsteden zijn bij de huldiging aanwezig. Buenos Aires - Diego Maradona heeft de voetballers in de Argen tijnse competitie opgeroepen te gaan staken. De voormalige inter national wil dat de Argentijnse voetbalbond de wedstrijden naar een ander tijdstip verplaatst. „Om vier uur 's middags in de hitte spelen is onmenselijk," zei de 35-jarige sterspeler. Als voorzitter van de internationale vakbond voor profvoetballers (AIFP) heeft Maradona er bij de wereldvoetbalbond (FIFA) op aan gedrongen de spelers in hun voorbereiding op het WK in 1998 in Frankrijk te ontzien. „Als wij aan de planning niet kunnen mee werken, komt het WK in gevaar." Kerkrade - Roda JC heeft maandag de Belgische aanvaller Jean- Pierre Martens van KV Mechelen voor vier jaar gecontracteerd. Martens (21) maakte dit seizoen voor Mechelen vijf doelpunten. Volgens trainer Huub Stevens kan hij op alle posities in de aanval worden ingezet. Anderhalve week geleden had Roda centrumspits Gerald Sibon (26) van VW al voor vier jaar vastgelegd. Verdediger René Trost (31) verlengde zijn arbeidsovereenkomst maandag met twee jaar. Nice - De Société du Tour de France is sterk geïnteresseerd in de organisatie van Parijs-Nice. Hoewel nog geen concrete gesprekken hebben plaatsgehad, bevestigde wedstrijddirecteur Josette Leulliot zondag na afloop van de Rit naar de Zon de belangstelling om de organisatie over te nemen. De Société organiseert behalve de Tour ook onder meer Parijs-Roubaix, Luik-Bastenaken-Luik en de Waalse Pijl. Leulliot nam 14 jaar geleden de leiding van Parijs-Ni ce over van haar vader Jean Leulliot, de oprichter van de ritten koers. voldoende gebleken. Maar de ontwikkelingen maken het onvermijdelijk dat de groep groter wordt." Bij het aantrekken van spelers heeft Van Gaal nog steeds dezelfde voorkeuren: hij wil het liefst Nederlandse spelers en als het even kan ook nog spelers die bij Ajax zijn opgeleid. „Nederlandse voetballers zijn tactisch en technisch nu eenmaal verder dan spelers uit andere landen. Bovendien spelen wij 4-3-3 en buiten Nederland gebeurt dat bijna nergens. Spelers uit onze eigen jeugd houden de voor keur, want die kennen het systeem en onze cultuur 't beste." Edgar Davids en Michael Reiziger laten zich ondertussen niet opjagen door de wens van Ajax om snel hun besluit te nemen. Reiziger: „Ik hak eind deze maand de knoop door. Er liggen aanbiedingen van verschillende clubs, of beter gezegd, er is interesse. Van AC Milan, maar ook van clubs uit andere landen. Ik moet eerst beslissen wat ik wil. Zo'n nieuw stadion hier is geen argument om te blijven, dan zou ik bijvoorbeeld moeten kiezen voor Mexico, het Azteken-stadion." Davids is van plan nog langer te wachten. „Eind volgende maand uiterlijk. Dan laat ik het weten. Ik snap niet waarom het bestuur geïrriteerd zou zijn. Ik wil geen gekke dingen doen, me voorlopig concentreren op het voet ballen voor Ajax. Daar is de club ook bij ge baat. Wanneer ik nu de hele tijd bezig zou zijn met wat ik volgend seizoen doe, dan wordt mijn spel er ook niet beter op. Dan zou ik nu steeds met clubs moeten praten, me links en rechts oriënteren. En dan praten we niet over binnenlandse vluchten..." Orlando. Bay Hill invitatietoer- nooi, 1,9 miljoen gulden. Eindstand: 1. Goydos (VSt) 275 slagen (67 74 67 67), 2. Maggert (VSt) 276, 3. Purtzer (VSt) 277, 4. Pavin (VSt), Gamez (VSt), Mark Calcavecchia (VSt), Glasson (VSt), O'Meara (VSt) 279. Den Bosch. Indoor Brabant. Grote Prijs: 1. Lansink (Ned) Boll- vorm's Lianos 0-31,54, 2. Mc- Naught (Zwi) Alex H 31,87, 3. Skelton (GBr) Dollar Girl 4- 30,31, 4. Bril (Ned) Bollvorm's Chablis 4- 33,96, 5. Tops (Ned) Sonora la Sil- la 5-44,21, 6. Fuchs (Zwi) Interpa- ne Goldlights 8-35,8, buiten bar rage: 7. Geerink/LBH Royal Bra- vour 4-62,48, 10. Rayma- kers/Jewel's Amethyst 4-64,79,11. Van der Schans/Damiro B 4-64,91, 15. Van der Vleuten/Vink Diejas- perT 4-66,88. Ter Apel. Kloostertoernooi. Eerste ronde: Svidler (Rus) - Leko (Hon) 1/2-1/2, Andersson (Zwe) - Nijboer (Ned) 1-0, P. Nikolic (Bos) - Oil (Est) 1/2-1/2. Lotto 11: eerste prijs en tweede prijs: geen winnaar, derde prijs: 64 winnaars (elk 1000 gulden), vierde prijs: 51 winnaars (elk 250 gul den), vijfde prijs: 3642 winnaars (elk 25 gulden), zesde prijs: 1314 winnaars (elk 10 gulden), zevende prijs: 57.769 winnaars (elk 5 gul den). Cijferspel 11: zes goed: geen win naar, vijf goed: 3 winnaars (elk 10.000 gulden), vier goed: 21 win naars (elk 1000 gulden), drie goed: 264 winnaars (elk 100 gulden), twee goed: 2548 winnaars (elk 10 gulden). Indian Wells. Mannen, 3,5 miljoen gulden. Dubbelspel: finale: Wood- bridge/Woodforde (Aus/1) - Mac- Phie/Tebbutt (VSt/Aus) 1-6 6-2 6- 2. Wereldranglijsten Mannen: 1. Muster (Oos) 4470 punten, 2. Sampras (VSt) 4451, 3. Agassi (VSt) 4210, 4. Chang (VSt) 3862, 5. Becker (Dui) 3698, 6. Ivanisevic (Kro) 3144, 7. Kafel nikov (Rus) 2505, 8. Courier (VSt) 2487, 9. Enqvist (Zwe) 2209, 10. Ferreira (ZAï) 2167, 23. Siemerink 1149, 26. Krajicek 1067, 27. Haar- huis 1059, 53. Schalken 778, 69. Eltingh 674, 176. Winnink 225, 189. Groen 210. Vrouwen: 1. Graf (Dui)/Seles (VSt) 315,11 punten, 2. Martinez (Spa) 265,63, 3. Sanchez Vicario (Spa) 223,21, 4. Majoli (Kro) 181,20, 5. Huber (Dui) 153,30, 6. Sabatirii (Arg) 135,53, 7. Magdalena Malee- va (Bul) 133,87, 8. Date (Jap) 133,19, 9. Rubin (VSt) 114,64, 10. Novotna (Tsj) 104,16, 11. Schultz- McCarthy 104,09, 39. Öremans 33,79, 45. Boogert 32,39, 90. Kamstra 16,26. Kuala Lumpur. Olympisch kwali ficatietoernooi, Aziatische zone. IRAK - VERENIGDE ARABI SCHE EMIRATEN 3-1 (1-1). 9. Adel Mohamed 0-1,31. Shaniyn 1- 1, 52. Naji 2-1, 90. Drain 3-1. JAPAN - OMAN 4-1 (2-1). 19. Maezono 1-0 (strafschop), 34. Al- mukhaini 1-1, 39. Maezono 2-1, 50. Shoji Jo 3-1, 67. Nakata 4-1. Stand: 1. Japan 2-4 (+3), 2. Irak 2- 4 (+2), 3. Oman 2-3, 4. Verenigde Arabische Emiraten 2-0. Tirreno-Adriatico Zesde etappe, Tuoro-suI-Trasime- no - Amandola: 1. Bartoli (Ita) 192 km in 4.46.92 (40,181 km/u), 2. Sö- rensen (Den) 0.34, 3. Gelfi (Ita), 4. Boogerd (Ned) 0.38, 5. Bortolami (Ita) 1.28, 6. Belli (Ita), 7. Bettin (Ita), 8. Beat Zberg (Zwi), 9. Eki- mov (Rus), 10. Paluan (Ita) 1.33, 14. Francesco Casagrande (Ita) 1.37,29. Den Bakker, 72. Breukink 6.27, 73. Van der Poel, 81. Hoff man, 113. Van Bon 11.13,126. Nij boer 16.42. Algemeen klassement: 1. Frances co Casagrande 26.56.48, 2. Gontsj- enkov (Oek) 0.23, 3. Pianegonda (Ita) 0.29, 4. Coppolillo (Ita) 0.32, 5. Colombo (Ita) 0.53, 6. Massi (Ita) 1.22, 7. Ekimov (Rus) 4.22, 8. Fi- lippo Casagrande (Ita) 5.09, 9. Gelfi 5.11, 10. Paluan 5.48, 14. Boogerd 6.09, 35. Den Bakker 26.31, 54. Hoffman 41.14, 78. Breukink 54.45, 87. Van Bon 57.06, 103. Van der Poel 1.01.21, 130. Nijboer 1.19.53. Haifa (Isr). WK mistral. Derde race; 1. Herbert (Fra), 2. Sensinii (Ita), 3. De Vries (Ned), 14. Stalman (Ned); vierde race: 1. Herbert, 2. Lee Sai Shan (HKo), 3. Kendall (NZe), 5. De Vries, 20. Stalman. Stand na vier races: 1. Herbert 3 punten, 2. Kendall 13, 3. De Vries 14, 22. Stalman 59. msm

de Stem | 1996 | | pagina 9