ION 95 1 95 mm, 5.- Onderhoud kerk veel te duur' SINGLETSl Stichting wil in juli beginnen met bouw van gymzaal in Graauw 'Gedichten moeten hardop gelezen worden DAG KLAPPER UITSLAGEN Bleu bronchiën 4 ïrabantse varkensboer eist .ergunning in Sas van Gent )E stem ?Sjr,K™ aSstsisu 6 Gemeenten moeten beter betrokken worden bij Euregio ScheldemoncP Gemeente Hulst trekt 3,5 miljoen gulden uit voor stads- en dorpsvernieuwing OBS Oostburg wint voor tiende keer schaakstrijd Hontenisse naar Raad van State als waterschap de Stuiverstraat afsluit nflSTEM ZEELAND C2 013) 528 49 76 jestuur parochie Nieuw-Namen somber over toekomst St. Josephkerk $ZTZee,an* EMM Koewacht houdt infomiddag Verkoop afgeschreven boeken 996 DINSDAG 19 MAART 1996 95 2 ut Vismarkt Burchtstraat Garenmarkt W.C. Serlippens Noordstraat W.C. Zuidpolder ieer vragen? gist of reformhuis geeft u undig advies over het ïun Hee®. dens kantooruren direct en twoord krijgen via de blijn. )EELCOUPON nlevering van deze bon 1 u voor Shun Hee® 49.,s maar tijdelijk f 44.JS VOORDEELj jan onze verslaggever 1 It De stichting gemeenschaps- -ntrum Graauw wil in juli beginnen r de bouw van een nieuwe gym- l i pe nieuwe accommodatie Ust aan het huidige dorpshuis aan ^Dorpsstraat. De stichting heeft bij gemeente Hulst een subsidiever- pek ingediend. De zaal gaat in totaal 520.000 gulden kosten. Het bestuur van de stichting heeft behalve de eenmalige subsidie van 65 mille de gemeente ook verzocht om een jaarlijkse subsidie van 35 mille om de lening af te lossen en de rente te beta len. Met dat bedrag heeft de gemeente al rekening gehouden in de begroting voor 1997, maar de stichting zou dat graag met een half jaar vervroegd zien. Het college van burgemeester en wet houders moeten zich nog uitspreken over het verzoek van de stichting. „Daarom wil daar ik nu nog niet op vooruitlopen," aldus wethouder P. Weemaes. Verder doet het stichtingsbestuur een beroep op het Juliana Welzijn Fonds voor een bijdrage in de bouw van de nieuwe gymzaal van 30.000 gulden. Voordat de bouw kan beginnen, moet eerst het bestemmingsplan herzien wor den. Want het perceel waar de zaal gesi tueerd is, heeft binnen het bestemmings plan Graauw nu nog de bestemmingen 'openbare en bijzondere doeleinden' en 'landbouw'. Na wijziging kan pas de bouwvergun ning verleend worden. Burgemeester en wethouders hebben, planologisch gezien, geen bezwaar tegen het bouwplan omdat de nieuwe zaal goed aansluit op het bestaande gemeen schapshuis aan de Dorpsstraat. „Boven dien is in de afweging rekening gehou den met het feit dat het hier gaat om een gemeenschapsvoorziening," aldus B en W in hun voorstel dat de raadscommissie stads- en dorpsontwikkeling donderdag 21 maart bespreekt. |an onze verslaggever 'ieuw-Namen - „Hopelijk begrijpen de parochianen dat ,et draaiende houden van de kerk geen haalbare kaart Lr is. Het onderhoud van de kerk is voor zo'n kleine Lchie als Nieuw-Namen niet meer te behappen. Dat er lts móet gebeuren, staat dus wel als een paal boven later." iuuingmeester T. van Duyse fcn het Nieuw-Namense kerkbe- laur is somber gestemd over de aekomst van de St. Josephkerk. jj denkt dat aan sluiting van de erkop termijn haast niet te ont wen valt. Vandaag houdt het Trkbestuur twee bijeenkomsten 1 gemeenschapscentrum De lauter, waarbij ook de aanbeve len uit het rapport van het teki-bureau aan de orde omen. Jat bureau heeft, in opdracht i het bisdom, een onderzoek (daan naar de problemen van storaal-organisatorische aard I de Zeeuws-Vlaamse parochies Jeuws-Vlaanderen. De onder- s bevelen het bisdom aan kerken in Oost-Zeeuws- ïaanderen, waaronder die van fieuw-Namen te sluiten, n Duyse kan eigenlijk niet tot :re conclusie komen, ooral omdat het achterstallig |derhoud de parochie boven het bold groeit. „Het kost een mil- jen om de kerk weer in orde te «ngen. En dat geld is er niet. Jong jaar heeft er geen onder- fiid aan de kerk plaats gevon- fn. Dan nog zitten we met een Sarlies op de begroting." Doral het dak van de kerk ver at in deplorabele staat. Het t en het hout is aangevreten tor boktorren (grote kevers), pvendien moeten de glas-in- Iramen nodig opgeknapt wor- to, de muren zijn slecht en er het nodige schilderwerk neten gebeuren, aan zowel bui ten- als binnenkant. Het bestuur heeft een videofilm van de bouwkundige staat van de 'kerk laten maken. „Die zullen we vandaag vertonen. Als je die film ziet, weet je voldoende," denkt Van Duyse. Tel daar bij op de teruglopende inkomsten voor de parochie, en het is duidelijk dat het bestuur voor een schier onmogelijke opgave staat het kerkgebouw in de toekomst draaiende te houden. „Je kunt roomser zijn dan de paus, maar je moet je kop niet voor de werkelijkheid in het zand steken. Bij een mis in de winter verstoken we meer dan dat er aan collectegelden binnenkomt. Bovendien zal ook het tekort aan pastoors zijn tol eisen. Pastoraal werkers drukken nu eenmaal zwaarder op de begroting." Van Duyse erkent dat sluiting of sloop van de kerk 'emotioneel' ingrijpend kan zijn voor vele parochianen. „Want zelfs voor niet-kerkgebonden inwoners is de kerk een beeldbepalend gebouw," aldus Van Duyse die binnen het bestuur al gesproken heeft over alternatieven voor de diensten in de toekomst. Het bestuur wil daarover graag de mening van de parochianen horen. Er zijn vandaag twee bijeenkom sten: vanmiddag om 14.00 uur voor KBO-leden en vanavond om 19.30 uur voor andere belangstel lenden. Beide keren in gemeenschapscen trum De Kauter. in onze correspondent jen Haag/Sas van Gent - De Nuenense varkenshouder M. pepers vindt dat het gemeentebestuur van Sas van Gent er (iet omheen kan hem een milieuvergunning te geven voor een larkensmesterij met vijfduizend dieren aan de Loze Schorweg. Kepers procedeerde hier giste- Ben over bij de afdeling bestuurs- Tfchtspraak van de Raad van (late. B en W van Sas van Gent lebben de gehele vergunning Tweigerd omdat van de aange jaagde varkens maar hooguit de Pt kan worden toegestaan. Jat met deze halvering de vergunningsaanvraag op f? grondvesten staat te trillen, P het het college van B en W ■erstandiger om de aanvraag in p geheel af te wijzen. Sas van 1®' heeft de varkens van Sche- liever niet binnen de peentegrenzen. [_erj?dsman van de varkensmes- 1 H. van der Westen, stelt dat 5 van zijn cliënt best MEZEELAND bST,T,""dt 4532 CG ban 769, fax 0115-645742. Ifrw T'Peter °"e' feditiechef), ,.l ,e" Assem, Frank van Cooten, (plv. ed. chef), Rein van der Harold de Puysseleijr. IiSn'1'4461 JK Ifct 2'3700'fax 0113-273701. LgqIneSMaaS<Pr0VinCie" Pst R*rktMa,4561 CW «dan 77°'fax 0114-372771 S^eCra«en.hH0ChStenbaCh' Ntjiri»Tij. ons. 645751 zondag 0115-645753 'Sl?»tie-exP|oita«e s,eni en ZVK rneuzen: &?32,4532CG Wsfc privé 0115-562354 D4a, 4561 CW ■band "",:|ers: i>Verl™nde' Privé 01N-314570, 'etuenPnvé 0114-316755. bo76.5n™o„HfneMuurmans, lit8*1»: i ™,r- 830 -17.00 uur voor de helft kan worden gehono reerd. De grondslag van de ver gunning is daarmee niet verlaten, aldus de raadsman. Van der Wes ten is van mening dat zelfs 71 procent van het aangevraagde aantal varkens kan worden geho- noreerd. Schepers gaat immers een groenlabelstal bouwen. Deze soort stallen heeft een geringere ammoniakuitstoot dan traditio nele stallen. De raadsman wees op het stand punt van de Regionale Milieu inspectie. Die is van mening dat een varken in een traditionele stal gelijk staat aan 1,4 varken in een groenlabelstal. Van der Wes ten voerde voorts aan dat de omgeving waar Schepers zijn bedrijf wil beginnen, een volledig agrarische omgeving is. Gemeen tewoordvoerder L. de Beleir bes treed dit omdat er burgerwonin gen zouden staan. Rechter L. Beekhuis van de Raad van State zei dat het standpunt van de Milieuinspectie niet is opgenomen in de regelgeving. Daar wil hij dan ook geen reke ning mee houden. De rechter beslist over enkele weken. Van onze correspondente Koewacht - De Muziekvereni ging Eendracht Maakt macht (EMM) Koewacht houdt zaterdag 23 maart een info middag in het repetitielokaal de Roffel. Alle muziekliefhebbers uit Oost- Zeeuws-Vlaanderen zijn welkom. Er kan geluisterd worden naar muziek, maar het is ook mogelijk zelf muziek te spelen of video films te bekijken. Natuurlijk kunnen belangstellenden zich inschrijven. Verschillende solisten en ensem bles fleuren de middag op met goed in het gehoor liggende wer ken. Deze optredens bieden de toehoorders een goede kijk op de mogelijkheden van de verschil lende instrumenten. De infomiddag begint om 14.00 uur, de toegang is gratis en ook staat er een gratis consumptie klaar. Vandaag presentatie vierde poëziebundel Jos Pirenne in Hulst Door Jeanette Vergouwen Hulst - De poëziebundel Vra gend naar het Licht met gedichten van Jos Pirenne wordt vandaag gepresen teerd in de hal van het stads kantoor in Hulst. Het is de vierde bundel van de hand van Pirenne die pas ging dichten op de leeftijd dat anderen met pensioen gaan. De 78-jarige Marist put zijn inspiratie in alledaagse gebeur tenissen en probeert er een boodschap in te verpakken. „Schrijven geeft iets weer van wat je innerlijk bezighoudt. Ik ben priester en dat is in mijn gedichten terug te vinden, maar ik hoop dat het eigene van de schrijver het eigene van de lezer ontmoet. Het moet een ontmoe ting van geesten, van verstand en gevoel zijn waaruit dan iets nieuws wordt geboren. Ik vrees dat het puur subjectieve van de kunstenaar verloren gaat voor vele mensen die behoefte heb ben aan kunst. Ik hoop met mijn bundels de drempel wat te ver lagen. Het zou fout zijn als poë zie alleen voor elite zou zijn." Jos Pirenne schreef zijn eerste bundel Getijden in 1985. In 1986 en 1988 verschenen Vensterver zen en Wegen zonder einder, na acht jaar van uitfilteren van gedachten verschijnt dan Vra gend naar het Licht. De schrijver stelt zich vele vra gen maar weet wel absoluut zeker dat kunst zich moet ont wikkelen en niet stil mag staan. Poëzie is een directe vorm, maar spreekt niet altijd direct aan. „Dat hoeft ook niet. Een gedicht hoeft niet onmiddellijk weer te geven wat men ervan verwacht. Het is ook niet nodig dat de lezer de mening van de schrijver deelt. Over smaak valt niet te twisten. Nee, ik zie liever dat het tot nadenken stemt. Overigens meen ik dat een gedicht hardop gelezen moet worden. Dan hoor je de muziek in de taal." Hij onderstreept dat nieuwe metaforen (overdrachtelijke, figuurlijke uitdrukkingen), woordwendingen en de muzika le kracht van de gebruikte taal hem aanspreken. Het goede gebruik van eindrijm ziet hij als een sterk element, maar het kan ook leiden naar een geforceerd woordgebruik. „Ik waardeer het als er in een serie gedichten een lijn zit en de rode lijn in mijn vierde bundel is het om me heen kijken: naar het verleden, het heden en de toe komst. Ik probeer zo kernachtig mogelijk te schrijven, dus met weinig woorden veel uit te druk ken. Kijk, een gedicht roept Dichter Jos Pirenne: „Ik ben maar een liefhebber die op verantwoorde wijze zijn steentje pro beert bij te dragen.foto camile schelstraete gemakkelijk stilte op en vraagt om bezinning. Als ik dat bereik ben ik gelukkig." Hij wil gewoon via zijn werk communiceren met de lezers. „Het is interessant en soms zelfs grappig hoe mensen op mijn werk reageren. Ik ver wonder me vaak over het effect dat een bepaald gedicht heeft op verschillende mensen. Ik zie mezelf niet als een professional, ik ben maar een liefhebber die op verantwoorde wijze zijn steentje probeert bij te dragen. Ik vind het fijn dat mensen uit het vak mijn werk als literatuur hebben bestempeld. Het doel van mijn schrijven was een behoefte om mezelf te uiten en om anderen te bereiken. Ik zoek de kracht in een kort gedicht, niet in verhalende verzen. Mijn poëzie is een korte weergave van een stroom van gevoelens." Na veertig jaar werkzaam geweest te zijn als leraar geschiedenis en pastoor in Zeeuws-Vlaanderen keert Jos Pirenne die momenteel in Lie- velde woont terug naar Hulst om in het land waar hij zoveel mensen kent, zijn vierde bundel te presenteren. De presentatie bestaat uit een korte lezing over religie en poëzie door dr. Jan Hulshof, het voorlezen van enkele gedichten en toespraken van burgemeester A. Kessen en K. Visser, die uitgeverij Dabar- Luyten uit Aalsmeer vertegen woordigt. Mezzo sopraan Jeanette de Caluwé en pianist Jos Verpoorten zorgen voor twee muzikale intermezzi met liede ren van Robert Schumann en Richard Strauss. Het eerste exemplaar wordt uitgereikt aan burgemeester A. Kessen. Van onze verslaggever Gent - Gemeenten in de drie provincies moeten nog beter betrokken worden bij het werk van Euregio Scheldemond, het samenwerkingsverband van de Belgische provincies Oost- en West-Vlaanderen en Zeeland. Dit omdat, volgens de Oost- Vlaamse provinciegouverneur Balthazar, het meest voor de hand liggende niveau van samen werking in de grensgebieden die tussen gemeenten is. Dat niveau heeft volgens hem voordelen: het staat dicht bij de burger, de gemeenten zelf staan niet ter dis cussie en de beoogde samenwer king is er een die als het ware 'van onderop' komt. Bijeenkomst Binnen de Scheldemondraad zijn vertegenwoordigers van gemeen ten uit de drie deelnemende pro vincies opgenomen. De terugkop peling in Zeeland naar de overige gemeenten gaat via de Vereniging Zeeuwse Gemeenten, een club die geen Belgische evenknie heeft. In de beide Belgische provincies moeten daarvoor andere structu ren gevonden worden. Balthazar suggereerde eens per jaar alle (geïnteresseerde) gemeenten voor een bijeenkomst over Schelde mond bijeen te roepen. Intussen zijn er volop voorberei dingen om ambtenaren en bestuurders uit de drie provincies nog beter toe te rusten op grens overschrijdende aspecten van hun werk. Later eventueel uit te breiden op gemeentelijk niveau. Geprobeerd wordt een soort opleiding uit de grond te stam pen. Die omvat een theoretisch gedeelte, mogelijk een studiedag om de politieke en bestuurlijke verschillen tussen Nederland een Vlaanderen te belichten. Thema's Daarnaast moeten er workshops komen rond bepaalde thema's zoals ruimtelijke ordening, toe risme, onderwijs en dergelijke. Het sluitstuk van de opleiding moet bestaan uit een diepgaande meerdagse training voor beleids medewerkers. Bedoeling is dit idee uiteindelijk als een Interreg- project voor subsidiëring in te dienen. Het team van die school, bestaan de uit Koen Leenhouts, Jonathan Andeweg, Paula Wildeboer en Maarten Prot, werd op overtui gende wijze kampioen in het Zel- denrustcollege te Terneuzen. Alle wedstrijden werden in winst omgezet. Tweede werd het team van De Oude Vaart uit Terneu zen. Dat team, bestaande uit Matthieu Freeke, Bart de Hoon, Sander Kuyer en Davy Nielen, verloor van Oostburg 1 (4-0) en Oostburg 2 (3-1). Zowel Oostburg 1 als de Oude Vaart mogen op 1 juni deelnemen aan de kwartfinales van het Nederlands kampioenschap. Tij- DIVERSEN TERNEUZEN Groei en Bloei avond - thema om gaan met rozen - door E. de Raedt - Zuidlandtheater -19.30 uur WALSOORDEN Schieting voor bejaarden - café Rue de Nord -13.30 uur NIEUW-NAMEN Vleeskaarting - café St.-Cecilia - 20.00 uur ST.-JANSTEEN Kaarting - café Zondagsvermaak - 14.00 uur KLOOSTERZANDE Vleeskaarting - café De Reizende Man -19.30 uur ZUIDDORPE Schieting voor bejaarden - 't Schutterslokaal -13.30 uur CLINGE Volksdansen, zang, kaarten, bil jarten - Malpertuus - KBO - 13.30 uur Kaarting - café De Gouden Kroon - 14.00 uur SAS VAN GENT Koersbal - St.-Albert -13.30 uur WESTDORPE Koersbal - Concordia -13.30 uur AXEL Koersbal - De Halle -13.30 uur Jokeren - Gregoriuscentrum - 13.30 uur GRAAUW Jokeren - Gemeenschapshuis - 13.30 uur SLUISKIL Bloemschikken - ZVU/SKI - 't Meu- lengat-19.30 uur HULST Dansen - KBO - De Lieve - 20.00 uur Bieden - De Lieve -13.30 uur FILMS GOES Grand Theater 20.00 uur Dangerous Minds HULST De Koning van Engeland 20.00 uur Casino 20.00 uur Jumanji 20.00 uur Heat 20.00 uur Ace Ventura: when natu re calls 20.00 uur Kids MIDDELBURG Cinema - 20.00 uur Thank you for each new morning VLISSINGEN Alhambra 1 - 20.00 uur Ace Ventu ra: when nature calls Alhambra 2 - 20.00 uur Jumanji Alhambra 3 - 20.00 uur Heat Alhambra 4 - 20.00 uur Casino BRUGGE Kennedy Complex 20.00 uur Casino 20.00 uur Sense and Sensibility 20.00 uur Dead man walking GENT Decascoop 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur Ca sino 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur Broken Arrow 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur Dead man Walking 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur Sense and Sensibility 14.30 en 17.00 uur Babe, een bui tengewone big (Ned versie) 14.30,17.00, 20.00 en 22.30 uur Ba be, the pig (Eng. versie) 14.30,17.15,20.00 en 22.30 uur She Good Fighter 14.30,20.00 en 22.30 uur Heat 14.30,17.00 en 20.00 uur Jumanji 14.30, 17.00 en 20.00 uur Dange rous Minds 20.00 uur Citizen X 14.30,17.00, 20.00 en 22.30 uur Se ven 20.00 en 22.30 uur Leaving Las Vegas 14.30 uur Pocahontas (Ned) KNOKKE Beverly Screens 20.00 uur Broken Arrow 20.00 uur Sense and sensibility 20.00 uur Heat 20.00 uur Casino Kaartingen Clinge - Malpertuus, 32 personen. Jokeren: 1. R. de Vos, 2. Th. Kints, 3. mevrouw Winterinck, extra prijs: A. Boussen. IJzendijke - Bridgeclub IJzendijke, achtste wedstrijd: 1. Bukkens-Arnol- di, 2. Van Poelje-De Doelder, 3. Van de Hout-Van de Man. Schietingen St.-Jansteen - KBO, De Warande, 34 schutters. Hoge vogel: B. Scheffers, eerste zijvogel: E. Fierens, tweede zijvogel: R. Schalkens, grootste aan tal (4): G. van Goethem. Van onze verslaggever Hulst - De gemeente Hulst denkt dit jaar voor bijna 3,5 miljoen gulden verschillende projecten te realiseren in het kader van de stads- en dorpsvernieuwing. Dat blijkt uit het meerjarenpro gramma stads- en dorpsvernieuwing, dat deze maand door de gemeenteraad wordt vastgesteld. Een aantal projecten zat al gerui- wordt uitgegaan van 50.000 gul- Van onze correspondente Hulst/Kloosterzande - In de openbare bibliotheken van Hulst en Kloosterzande worden afgeschreven boeken verkocht. Vrijdag 22 maart worden de lees-, prenten-, kijk- en andere boe ken voor een lage prijs aangeboden in de bibliotheek van Kloos terzande vanaf 13.30 uur. De leeszaal is die dag geopend van 13.30 tot 17.00 en van 18.00 tot 20.00 uur. Een dag later, zaterdag 23 maart, is het mogelijk leesvoer aan te schaffen in de bibliotheek van Hulst vanaf 10.00 uur. De opening stijden op die dag zijn 10.00 tot 12.00 en 13.00 tot 16.00 uur. Van onze schaakmedewerker Terneuzen - Aan de hegemonie van de Openbare Basisschool uit Oostburg valt nog steeds niet te tornen in de Zeeuwse titel strijd schaken voor basisscholen. me tijd in de pen, maar nieuw in het meerjarenprogramma is de reconstructie van de Kapellen- dreef in Clinge, waar riolering wordt aangelegd. Andere belang rijke herinrichtingsprojecten zijn de reconstructies van de Truman- laan in Hulst en de Polenstraat in Clinge.Omdat de reconstructie van de Trumanlaan gepaard gaat met het inmiddels opgestarte nieuwbouwproject van de Woon- stichting Hulst, gaan B en W dit karwei bij de provincie aanmel den voor een bijdrage. Door de bouw van de woningen voldoet het project namelijk aan de door de provincie gestelde criteria. Voor de sanering van het terrein van het constructiebedrijf Lampo met aansluitend de reconstructie van de Tuinstraat/Paardenmarkt is er al een subsidie-toezegging binnen. Dat geldt ook voor de herinrichting van de Houtmarkt. Beide projecten worden ook dit jaar uitgevoerd. Verder staat de sloop van de voormalige kleuterschool aan de IJzerenhandstraat op de rol. Dat kan nu de Hulster harmonie een nieuwe oefenruimte heeft gevon den in de Rietvliet. De sloop zou eerst 80 mille kosten, maar nu den. B en W willen alleen maar het hoogstnodige doen, omdat nog niet bekend is wat er precies met het vrijkomende terrein gaat gebeuren. De gemeente krijgt geen subsidie voor de reconstructie van de Lan ge Bellingstraat en Paarden markt, maar binnenkort gaat daarvoor toch de eerste spade de grond in. Het project wordt nu bekostigd uit de post voor herbe- stratingswerkzaamheden in de gemeentebegroting. Dit jaar hopen B en W ook de der-* de fase van het fietspad Hulst- Heikant te realiseren. Het gaat hier om het gedeelte van de Tra gel dat ligt tussen de tunnel onder de rijksweg en de ontsluiting van het plan Oversprong. Ten slotte is voor dit jaar ook de sanering van de timmerwerk plaats aan de Oude Drydijck opgenomen. Ook daarvoor pro beert de gemeente een provinciale subsidie voor te vangen. Het pand staat in de weg voor een goede invulling van het terrein van het inmiddels verhuisde gezinsver vangend tehuis aan de Hoofd straat. Die invulling willen B en W overigens het liefst overlaten aan particuliere initiatieven. Van onze verslaggever Kloosterzande - De gemeente Hontenisse zal niet aarzelen naar de Raad van State te stappen mocht het waterschap Hulster Ambacht zijn plannen doorzet de Stuiverstraat voor het door gaande verkeer af te sluiten. dens de prijsuitreiking compli menteerde ZSB-jeugdleider Adri Paauwe de animator van het schoolschaken te Oostburg, schoolmeester Jan Cruson. EINDSTAND 1. OBS Oostburg 1 16 wedstrijdpun- ten en 32 bordpunten, 2. De Oude Vaart (Terneuzen) 12-22, 3. Cypres- senhof (Middelburg) 12-21, 4. OBS Oostburg 2 11-21, 5. RKBS Sint-Bavo (Oostburg) 10-20, 6. CBS Reuzenhoek (Zaamslag) 10-17V2, 7. Het Stoofje (Ouwerkerk) 10-17, 8. Louise de Coligny (Vlissingen) 10-17, 9. 't Honk 1 (Kapelle) 9-16, 10. De Casembroot (St.-Annaland) 8-18, 11. Marijke- school (Axel) 8-18, 12. De Meerpaal (Terneuzen) 8-17, 13. Prins Willem van Oranje (Terneuzen) 8-16, 15- Jan van Schengen (Heinkenszand) 7-16. Het autoluw maken van de Stui verstraat, van Kloosterzande richting Ossenisse, maakt onder deel uit van de plannen die het waterschap heeft om de fietsin- frastructuur in Oost-Zeeuws- Vlaanderen te verbeteren. Om de veiligheid van de fietsers te ver groten wil het waterschap onder meer de Stuiverstraat autoluw maken. Bedoeling is het verkeer door middel van borden tegen te houden. Alleen bestemmingsver keer mag er dan nog overheen. Burgemeester en wethouders van Hontenisse vinden dat het water schap met die maatregel volledig 'de plank mis slaat'. „We spreken over nog geen vierhonderd auto mobilisten die dagelijks van de Stuiverstraat gebruik maken. Als je die weg afsluit, belast je ande re wegen ermee, vooral de Water straat. Wat schiet je dan met zo'n maatregel op? Niets," zei wet houder B. Pauwels gisteravond in de vergadering van de commissie Grondgebiedzaken. Burgemeester T. Steenkamp kon digde aan opnieuw bij het water schap bezwaar tegen de plannen te maken. Ook vorig jaar trok Hontenisse bij Hulster Ambacht aan de bel. „Maar toen werd ons bezwaar wel ontvankelijk, maar niet gegrond verklaard," aldus Steenkamp. „Mocht dat dit keer weer zo zijn, dan stappen we zonodig naar de Raad van State."

de Stem | 1996 | | pagina 15