4Klok van Arnemuiden' naar RBC Belgische toppers zondag naar Sluis Geen favorieten in Amerikaanse zwemploeg UITSLAGEN standen Scheldesport blijft bestaan DE STEM SPORT ZEELAND C2 ATLETIEK Stichting Zwinstedenloop gereed voor derde halve marathon Jan Poortvliet per 1 juli opvolger van Bram Braam sport AGENDA VOETBAL BASKETBAL VOLLEYBAL HOCKEY TENNIS ZAALHANDBAL BASKETBAL Bestuurlijke problemen zijn opgelost Slotwedstrijd zwemloopcircuit in Middelburg sportnieuws KORT Dressuurconcours manege Magrette Badmintontoernooi Sjuttul Finale strijd om Gouden Ruif Erotic start in Woudenomloop De Bruinvis naar Middelburg Arnemuiden tegen Yerseke Zeeland wint gelukkig van Dordrecht Springwedstrijden KNGB m V VRIJDAG 15 MAART 1995 Van onze atletiekmedewerker Sluis - De Stichting Zwinste- denloop is gereed voor de der de halve marathon, de zondag 17 maart op het programma staat. Men is er opnieuw jn geslaagd een aantal sterke at leten en atletes naar Sluis te halen. Met name onze zuider buren zijn goed vertegen woordigd met Geert de Rud- dere, winnaar van de ope ningseditie en vorig jaar tweede, Marnix Goegebuer, de winnaar van vorig jaar en Chris Verbeeck, die vorig jaar vierde werd. Van Nederlandse zijde komt de Middelburgse Mexicaan Mauri- cio Gonzales aan de start terwijl het regionale korps wordt aange voerd door Hans van de Griendt en de op de halve marathon de buterende Theo Rabout. Bij de vrouwen was Carla Beurs- kens vastgelegd, maar de Noord- Limburgse staat met een heup blessure twee maanden buiten spel. Dat betekent dat de Brugse Ciska Maton en uiteraard de voor eigen publiek lopende Terése van Lare in deze categorie de blik- vangsters zijn. Jaap Fremouw, de man die zich binnen de Stichting bezig houdt met het deelnemersveld, is dan ook tevreden met het veld dat hij heeft kunnen vastleggen. Fre mouw: „Het wordt steeds moei lijker. In Nederland zijn de atle ten zelf niet te benaderen. Je stuit steeds op hun makelaars. In Bel gië gaat dat nog wel wat soepeler al zie je daar ook al de tendens dat de atleten je doorverwijzen naar hun manager. Daarnaast willen we wel een aantal aan sprekende atleten en atletes aan de start, maar dan binnen onze mogelijkheden en zeker niet de ten koste van de rest van de deel nemers. Zij moeten niet betalen voor een aantal mannen of vrou wen die we naar ons evenement kunnen halen. Vandaar dat ons besluit om het inschrijfgeld met 33 procent te verlagen een beslis sing is waar ik me volledig in kan vinden." Willy Schram voorzitter van de Stichting beaamt dat. „We heb ben langs het kanaal Sluis-Brug- ge een schitterend parcours te bieden. Dat betekent dat we mik ken op de massa en zeker niet op de paar toppers zoals ons wel eens verweten wordt. Ons evene ment is en moet dat blijven, voor iedereen toegangkelijk." Men is er wel in geslaagd de start en finish naar het hart van Sluis te krijgen. Lag het begin- en eindpunt in de openingseditie aan het begin van het jaagpad, vorig jaar nabij het Walplein, nu is de streep getrok ken op de Groote Markt vlak naast het statige Belfort. Schram: „Dat was onze hartewens. In het centrum van Sluis, waar met na me de zondag veel bedrijvigheid heerst. Dat betekent dat om aan de exacte afstand te komen we het parcours aan hebben moeten passen. We nemen nu voor het dorp Oostkerke een afslag eerder terwijl we een ommetje maken richting St.-Anna ter Muiden, een Zwinstadje dat er ook bij hoort, maar waar we aan de rand blijven. Dit om verkeerstechni sche redenen." Er kunnen in Sluis snelle tijden gelopen worden getuige de 1.04.59 die Marnix Goegebuer er vorig jaar liet optekenen. Naast de halve marathon kan er ook nog een tien kilometer worden gelopen terwijl er voor de jeugd een mijl op het programma staat. De halve marathon wordt om 14.00 uur weggestuurd. Vijf mi nuten later de tien kilometer ter wijl de jeugdloop om 14.10 uur wordt weggeschoten. Er kan worden ingeschreven in sporthal 'De Vliete' waar tevens de was- en kleedaccommodatie is. De prijsuitreiking vindt plaats in het gemeenschapshuis 't Zoute Vestje. Men is er in geslaagd een schitte rende prijzentafel aan de atleten aan te bieden. Naast geldprijzen voor de eerste vijf mannen-senio ren, drie voor de mannen-vetera nen en drie voor de vrouwen is er ook een groot aantal prijzen in natura. Prijzen die via verloting zullen worden verdeeld. Schram: „Op die manier bestaat de mogelijk heid dat de laatste met een waar devolle prijs naar huis gaat en dat wordt door onze Stichting volledig gedragen." Een Stichting die bestaat uit Wil ly Schram, Frank Gijsel, Sjaak Oosterling, Jaap Fremouw, Frank Verschorre, Theo Schram en Mario Polderman en die de medewerking hebben van de Zeeuws-Vlaamse trimlooporga- nisator Remy Magnus. Door Jacques Hendriks Roosendaal - Met ingang van 1 juli aanstaande zal de kraker 'Als de klok van Arnemuiden' regelmatig luiden rond sportpark De Luiten in Roosendaal. Het is namelijk het favoriete nummer van de in het Zeeuwse Arnemuiden geboren Jan Poortvliet, de nieuwe trainer van RBC. Poortvliet, 40 jaar jong, en nu nog assistent-trainer bij TOP Oss plus coach van zondagtweede klasser De Valk uit Valkens- waard, volgt Bram Braam op, die nog maar heel kort geleden (per 2 januari '96) Wim Koevermans verving omdat die naar NEC ver trok. Onder Braam speelde RBC pas 6 wedstrijden, waarin het niet erg succesvol was en slechts 4 punten pakte met een negatief doelsaldo van 4-13. Na een onderhoud met de spe- lersraad kwam het RBC-bestuur tot de conclusie 'dat er onvol doende vertrouwen was' en dat de Roosendalers dus geen ge bruik willen maken van de optie voor nog twee jaar, die in het contract met Braam stond. Jan Poortvliet, 19-voudig inter national en onder meer ex-speler van PSV, OlympiqueNimes, Ant werp FC, AS Cannes en VCV Zee land, tekent binnenkort een con tract voor twee jaar, maar moet nog wel de komende maanden de cursus coach betaald voetbal af ronden. Dat Poortvliet nog niet over de juiste papieren beschikt, is geen probleem voor de voorzitter van RBC: „Het praktijk-examen is binnenkort, over een kleine twee maanden gevolgd door het theo rie-examen. Poortvliet doet het prima op de cursus, dus we zien het niet somber in. Mocht hij het onverhoopt niet halen, dan tacke len we dat probleem tegen die tijd wel." Schoolbanken Jan Poortvliet, gisteravond in Zeist vanwege de cursus, is ook niet bang dat hij niet slaagt. „In principe mag het geen problemen opleveren. Al geef ik toe, soms valt het niet mee, aangezien het een jaar of 24 geleden is dat ik in de schoolbanken heb gezeten." Maandagavond had Poortvliet pas voor het eerst telefonisch contact met RBC, dinsdag volgde al een vruchtbaar gesprek. „Ik begreep dat ik al langer op het lijstje stond. Maar omdat De Valk me eerder dit seizoen niet tussen tijds naar Dordrecht wilde laten gaan, ging het voor RBC ook over." Omdat gisteren de zaak plots in een stroomversnelling raakte - Poortvliet was er van uitgegaan dat RBC pas volgende week zou beslissen - was hij nog niet in de gelegenheid geweest om contact op te nemen met Bram Braam, de verliezer van de dag. „Natuurlijk vind ik het sneu voor Bram, het is nooit leuk om weg te moeten ter wijl je ergens nog maar kort bent. Maar ik kan er weinig aan doen. Wij trainers willen allemaal om hoog en als je een kans krijgt, moet je overwegen of je die wilt pakken." Onrust Poortvliet wilde deze kans maar wat graag pakken. Dat het regel matig rommelt bij maar vooral ook rond RBC, de nummer 14 van de eerste divisie, neemt Poort vliet voor kennisgeving aan. „On rust moet je op je eigen manier aanpakken. Toen ik dit seizoen bij De Valk begon, was die club net gedegradeerd, met alle pro blemen vandien. Nu staan we tweede met nog alle kansen op promotie en is alles weer koek en ei." Poortvliet woont nu nog in Eind hoven, maar een terugkeer naar Zeeland ligt voor de hand. Dich ter bij het werk én dichter bij de klok van Arnemuiden. „Oh, maar die hoor ik iedere week in de kan tine bij De Valk," lacht Pootvliet. „Dat is toch eigenlijk het belang rijkste van voetbal, al wordt dat vaak vergeten. De sfeer, daar gaat het om." Bram Braam: boos 'Een klap in mijn gezicht'. Aldus Bram Braam gisteravond nadat woede en teleurstelling tijdens de avondlijke rit naar zijn woning in Arnhem wat gezakt waren. Gistermiddag, nadat hij van voorzitter Theo Mangnus had vernomen dat hij na dit seizoen niet terug hoeft te komen, ver zorgde Braam de training alsof er niets gebeurd was. „Een man moedige reactie, hij heeft heel ge dreven de training geleid. Dat vind ik grote klasse van Bram," zei Mangnus daarna. „Wat moet ik anders", aldus Braam vanuit zijn huiskamer, „ik ben financieel niet onafhanke lijk, dus ik heb weinig keus, ik moet gewoon mijn werk doen zo als dat in mijn contract staat. Ik snap ook wel dat een bestuur niet staat te juichen als je vier punten uit zes duels haalt. Maar als ze dat gewild zouden hebben, had den ze toch ook zelf kunnen con stateren dat er een gedreven groep bezig is die zin in voetbal heeft en die gewoon lekker bezig is en hard werkt". Zondagvoetbal KNVB afdeling Zee land eerste klasse: Corn Boys-Lewe- dorpse Boys, Renesse-Oostburg, Domburg-Hontenisse, Hansweertse Boys-Clinge, Graauw-Zeeland Sport, Zeelandia-Schoondijke. Vrijdag 15 maart: BC Vlissingen 2- Oostburg 1 (vrouwen eerste klasse Zeeland), sporthal Baskenburg Vlis singen, aanvang 19.45 uur. Voor waarts 1-Smokkelhoek 1 (vrouwen eerste klasse Zeeland), sporthal 't Sportuus Axel, aanvang 21.00 uur. Zaterdag 16 maart: Barons 1-Schel- desport 1 (mannen rayon overgangs klasse A), sporthal De Doelen Breda, aanvang 16.00 uur. Zaterdag 16 maart, landelijk: Mor- res-Mikro Electro (tweede divisie mannen), sporthal Den Dullaert Hulst, aanvang 17.00 uur. Morres 2- Foranto (derde divisie vrouwen), sporthal Den Dullaert Hulst, aan vang 17.00 uur. WS'92-Nivoc (derde divisie vrouwen), sporthal Basken burg Vlissingen, aanvang 15.00 uur. District: Scheldesport-Savok (pro motieklasse vrouwen), sporthal Oude Vaart Terneuzen, aanvang 15.30 uur. De Kikkers-Dynamo'70 2 (promotie klasse vrouwen), sportzaal Aarden burg, aanvang 17.00 uur. CVC-Ardi- to (eerste klasse vrouwen), sportzaal Clinge, aanvang 16.30 uur. De Ster- re-BOK (promotieklasse mannen), sportzaal Zuiddorpe, aanvang 17.00 uur. Scheldesport-Savok (promotie klasse mannen), sporthal Oude Vaart Terneuzen, aanvang 15.30 uur. YVC- WR (promotieklasse mannen), sportzaal IJzendijke, aanvang 14.30 uur. Zondag 17 maart, Derde klasse A mannen: Spirit-Goes, Pollux-Ra- pide, Souburgh-Olympia. Vierde klasse A vrouwen: Goes-Olympia, sportpark Het Schenge Goes, aan vang 12.45 uur. Oudenbosch-Rap- ids. Zondag 17 maart, Zeeuwse indoor- competitie: Sluiskil 1-Schouwen Duiveland 1 (mannen eerste klasse), Den Dullaert Hulst, aanvang 14.00 uur. 't Halve Maantje 1-De Schelde 2 (mixed tweede klasse), Racketcen trum Kapelle, aanvang 12.00 uur. Ludo et Emergo-MLTC 7 (mixed derde klasse), Racketcentrum Ter neuzen, aanvang 11.00 uur. SJEF- Goblin (mixed vierde klasse), Racketcentrum Terneuzen, aanvang 11.00 uur. Zondag 17 maart, Belgische compe titie: HVSV-Waasmunster (vrou wen), sporthal 't Zwaantje Terneu zen, aanvang 13.00 uur. HV Hulst- Eeklo (vrouwen), sporthal Den Dul laert Hulst, aanvang 11.15 uur. HV Hulst-Eeklo (mannen), sporthal Den Dullaert Hulst, aanvang 10.00 uur. Rotterdamse competitie: GSC-Oli- veo (mannen), Sportpunt Zeeland Goes, aanvang 11.00 uur. Jan Poortvliet, de nieuwe trainer van RBC: Natuurlijk vind ik het sneu voor Bram, het is nooit leuk om weg te moeten terwijl je ergens nog maar kort bent. Maar ik kan er weinig aan doen. FOTO VAN DEMEULENHOF Van onze basketbalmedewerker Terneuzen - De basketbalclub Scheldesport uit Terneuzen nodigde al haar leden en de ouders van de jeugdleden uit voor een bijzondere algemene ledenvergadering. Voor zo'n 40 aanwezigen werd uitvoerig ingegaan op de huidige pro blematiek waarin de overi gens financieel gezonde club momenteel verkeert. De meeste bestuursleden tre den aan het einde van het sei zoen af en zonder kader zou men zich genoodzaakt zien het rayon te vragen van de club een zogenaamde slapen de vereniging te maken en Scheldesport van alle compe titieverplichtingen te ont slaan. Tijdens de vergadering werd dan ook een dringende oproep gedaan voor nieuwe bestuursleden en vrijwilligers die het voortbestaan van de grootste basketbalclub in Zeeuws-Vlaanderen kunnen ga randeren. Huidig Scheldesport-voorzitter Erik Beumer: „Ik heb vooraf naar de pers toe en op de avond zelf heel bewust volledig open kaart gespeeld. Anders sta je achteraf met gewetensvragen voor een voldongen feit. Het was duidelijk dat het besef was doorgedrongen, ook bij de mensen die forfait moesten geven op de avond zelf. De eindconclusie was echter po sitief. Johan Faas en Jan Hoense- laar hebben zich reeds definitief aangemeld als nieuwe bestuurs leden. Wellicht dat ook een derde gegadigde zich binnenkort kan didaat stelt. Huidig penning meester Peter Heijnen is het eni ge bestuurslid dat ook volgend seizoen aanblijft. Het totaal komt dus op vier, wat een minimale vereiste is om een bestuur te vor men. Ad Kimenai en ikzelf zullen het nieuw te vormen bestuur on dersteuning geven om de trein zo snel mogelijk terug op de rails te krijgen. Net zo belangrijk als een bestuur zijn de mensen die bereid zijn trainingen te geven, de teams te begeleiden en de competiever- plichtingen te coördineren. Ook hiervoor hebben we reeds een ze vental namen op papier," aldus Beumer. Ook Peter Vaal stopt aan het ein de van dit seizoen als coach van het eerste mannenteam, momen teel uitkomend in de overgangs klasse van de rayoncompetitie. Op de vraag hoe de toekomst er voor dit leidersteam en de rest van de ploegen uit zal gaan zien is de voorzitter kordaat: „Een aantal spelers heeft reeds aange geven te stoppen om verschillen- Van onze sportmedewerker Middelburg - Het ZEBRA- zwemloopcircuit wordt zater dag 16 maart in Middelburg afgesloten. Bij de mannen-se nioren viel vorige week in Roosendaal al de beslissing. Ron Vermaat volgt Miquel van Tongeren op als winnaar. Ver- maat, die onlangs van Nieuw- Vossemeer verhuisde naar het nabij Antwerpen gelegen Zwijndrecht, is in tegenstel ling tot Van Tongeren (moet een wedstrijd voor zijn club afwerken) wel present in Mid delburg. Ook Niels Koole is van de partij en hij zou Vermaat wel eens van de dagzege af kunnen houden. Verder in de outsidersrollen Bram van de Wege, Ronny de Martelaere, Sjaak de Kok en Remco Berentsen. Theo van Hal is vrijwel zeker van de winst bij de jongste mannen- veteranen. Zijn naaste belager Kees van Ginderen moet ruim twee minu ten goedmaken om de Middel burger van de winst af te houden. Ook bij de vrouwen lijkt de be slissing al gevallen. Mitzy Nieuwenhuizen uit Hellevoet- sluis heeft een tweetal minuten voorsprong op de winnares van vorig seizoen, Bianca van den Kieboom. Het zwemloopcircuit liep dit seizoen goed, want ook nu vielen bij Sjaak Sinke zo'n 100 voorinschrijvingen in de bus. De eerste start in zwembad 'Poelen- daele' is om 14.00 uur met de eer ste serie van de 1000 meter zwemmen en 10 kilometer lopen. De tweede serie van de langste afstand start om 14.30 uur. Om 15.00 uur gaan de vrouwen en de jeugd voor de kortere afstanden van start, terwijl de mannen voor de kortste afstand - 500 meter zwemmen en 5 kilometer lopen - om 15.20 aan hun opdracht beginnen. de redenen. De voorwaarde voor de eerste mannenteam is dan ook vrijwillig een niveau te verlagen, Wat er daaronder aan teams ge vormd kan worden is nog niet duidelijk. Daar kan en wil ik niets over zeggen. Het nieuw te vormen bestuur zal onderzoeken wat de mogelijkheden zijn voor het aantal teams en de invulling van het kader en zal daar op een later tijdstip op terug komen." Voorlopig ziet de toekomst er weer rooskleurig uit voor de club en zal de planning van de nabije toekomst meer duidelijkheid brengen. „Begin april is er een bijeen komst van het nieuw te vormen bestuur. Hierin zullen de taken verdeeld en de voorbereidingen voor het nieuwe seizoen gestart worden. Kort daarop is er een sa menkomst gepland voor de vrij willigers binnen de club. Pas als die taken duidelijk omschreven zijn kunnen we weer echt aan de toekomst van Scheldesport wer ken," aldus de aftredend voorzit ter. Indianapolis (rtr) - De Verenigde Staten, jarenlang een toonaangevende natie in de zwemsport, stuurt geen uitgesproken fa vorieten naar de Olympische Spelen van Atlanta. De kwalificatiewedstrijden in Indianapolis vielen erg tegen. Voor het eerst sinds 1920 werd er geen enkel na tionaal record verbeterd. „Ik zie op geen enkel onderdeel een Ameri kaanse kanshebster op goud," zei vrouwen- coach Richard Quick berustend. „En ik zou ook niet weten hoe ik daar in de resterende maanden nog verandering in kan brengen." De tendens tijdens de zevendaagse in India napolis was duidelijk: het olympisch bad in Atlanta is voor de Amerikaanse jeugd vooral een kans om ervaring op te doen. En daarbij is ze ongetwijfeld concurrerend, meer niet. Routine ontbreekt in Quicks selectie. Alleen de 24-jarige Janet Evans, die in het verleden onverslaanbaar leek op de 800 meter maar de laatste jaren niet meer in de buurt komt van haar toptijden op de lange afstanden, brengt een geschiedenis mee. Ammanda Beard, Jilen Siroky, Beth Botsford (allen 14 jaar), Brooke Bennett en Whitney Metzier (beiden 15) zijn getalenteerd maar internationaal onbeschre ven blaadjes. Bij de mannen sprongen Tom Malchow (19) en Tom Dolan (20) eruit. In Atlanta echter geen Summer Sanders, tweemaal goud in Barcelona, of andere vete raan. „De druk van deze trials is te veel ge worden. Het is dan moeilijk te presteren," was de constatering van coach Jonty Skinner. „Daar moeten we dan toch iets aan zien te doen," reageerde Quick, „want in Atlanta zal de spanning niet minder zijn". Axel - In manege Magrette nabij Axel wordt zondag 17 maarteen kringconcours dressuur gehouden voor paarden en pony's. Zo'n 70 combinaties komen in de ring voor het rijden van hun dres- suurproef. Om 10.00 uur worden de wedstrijden geopend met de B-klasse pony's. In de M2-klasse paarden gaat de meeste belangstelling uj( naar het optreden van Laura Broodman met Mister Ed van De Zwinruiters en Teuneke Keizer met Passepartout van Luctor el Emergo. In de Ml-klasse paarden zijn van de partij Tinie Scheele met Mahruss en Nicole Vaes met Ivan Deux van De Oranjeruiters Sandra Sanders met Royal Term van Graeve Jan en Evelien Sturm met Haeven Star van De Honteruiters. Favorieten in de M2-klasse pony's zijn Suzanne Lybaart met Diego van De Ha- ringruiters en Sylvia Hoefnagels met Rowana van De Honterui- ters. Juryleden in manege Magrette zijn Vivian Thijs uit Wachtebeke Janet Murre uit Koewacht en Nout de Feyter uit Zaamslag. Oostburg - Voor de 23e keer in successie houdt de Oostburgse badmintonvereniging Sjuttul een teamtoernooi voor formaties van de eerste tot en met de vierde klasse van het district Zeeland en de vierde klasse van de bondscompetitie. Het toernooi wordt gespeeld in sporthal Noorddijk te Cadzand- Bad op zaterdag 16 en zondag 17 maart en wordt afgewerkt op acht banen. Zaterdag wordt gespeeld van 10.00 tot 20.00 uur en zondag van 10.00 tot 18.00 uur. In totaal hebben 22 teams voor dit bijzonder populaire toernooi ingeschreven. De organisatie van dit evenement is in handen van Rudi den Dunnen. Vlissingen - Bij de ruitersportvereniging De Scheldestad in Vlis singen worden vrijdag 15 en zaterdag 16 maart in de gelijknami- ge manege aan de Gerbrandystraat de finalewedstrijden dressuur gehouden voor de competitie om de Gouden Ruif. De strijd om de Gouden Ruif is een dressuurcompetitie over drie wedstrijden, waarbij de paarden en pony's in alle klassen in han dicap rijden. Precies 173 combinaties staan er op de startlijsten waarvan 58 bij de pony's en 114 bij de paarden. Doordat het aan tal zo groot is, wordt er vrijdag 15 maart al begonnen om 17.00 uur. Die dag gaat men door tot 23.00 uur. Zaterdag wordt gereden van 08.00 tot 23.00 uur. De wisseltrofee 'Gouden Ruif' wordt na de laatste rubriek uitgereikt. Hulst - Erotic Discount Centre staat zaterdag aan de start in het verre Friesland voor de Woudenomloop met start en finish in Dokkum. De tweede wedstrijd in de topcompetitie moet ten opleveren voor de ploeg van Hans Vogelaar. Marcel van der Vliet, Robin van Kessel, Michel Rommers, Franklin Klaasse, Theo Akkermans en Michel Stobbelaar verdedigen de paarse kleuren van Erotic. Zondag 17 maart is de Erotic-ploeg ingeschreven de klassieker Gent-leper. Deze wedstrijd gaat over een afstand van 190 kilometer door het Vlaamse land. De formatie staat onder leiding van John Paul vat den Ameele uit Terneuzen en hij krijgt Patrick van Passel, Lubbers, Nico Vuurens, Jeroen Lenting, Patrick Tolhoek en Mar cel van der Vliet met zich mee. Middelburg - De zwemploeg van De Bruinvis trekt zondag 11 maart naar Middelburg voor de derde ontmoeting in de Zeeuwse Neckermann-zwemcompetitie (eerste klasse). Luctor leidt in klasse en De Bevelanders staat op de laatste plaats. Aan' 15.15 uur. In Terneuzen worden zondagmiddag door De Schelde wedstrijden gehouden waarvoor de ploegen van Dolfijn'92, De Braakman, De Otters, De Honte en 't Vrije zijn uitgenodigd. Deze wedstrijd begint om 14.15 uur. Arnemuiden - De kans is groot dat Arnemuiden zaterdag de thuiswedstrijd tegen Yerseke in de derde klasse A van het lande lijk amateurvoetbal op zaterdag gewoon afwerkt. Naar aanlei ding van de molestatie van scheidsrechter Rijnders uit Breda na afloop van het twee weken terug gespeelde duel Arnemuiden- Dauwendaele kreeg Arnemuiden afgelopen weekeinde een speel verbod opgelegd van de KNVB en ging het duel tegen Tholense Boys niet door. Nu de tuchtcommissie de partijen in deze zaak heeft gehoord was de voorzichtige conclusie dat de club Arnemui den in die onverkwikkelijke affaire nauwelijks of gi had. Vandaar dat men verwacht dat Arnemuiden komende zater dag de competitie hervat. Kapelle - De Zeeuwse voetbalselectie jongens tot 14 jaar won met 2-1 van de leeftijdsgenoten van de afdeling Dordrecht. kwam overigens niet zonder enig geluk tot stand. Vooral door een matige inzet was Zeeland vrijwel de gehele wed strijd minder dan Dordrecht. Toch kwam De Zeeuwse selectie via Marcel Karsen van Middelburg op voorsprong. Nog voor rust stond Dordrecht op gelijke hoogte door een doelpunt van Jeffrey van de Maale van ASWH. Na rust was het overwicht van Dord recht nog groter en werd Zeeland constant op eigen helft gedrukt. Een counter in de slotfase volstond echter om Zeeland tegen de verhouding in de winst te bezorgen. Het was opnieuw de snelle Marcel Karsen die scoorde. Geertuidenberg - De Regio Zeeland van de Koninklijke Neder landse Gymnastiek Bond houdt zaterdag 23 maart regionale springwedstrijden in sporthal De Veste te Geertruidenberg. Dat gebeurt in samenwerking met de plaatselijke turn- en gymnas tiekvereniging GV Turnlust. Het inspringen begint om 08.15 uur en de ochtenwedstrijd vangt aan om 09.10 uur. Voor de middag wedstrijd wordt er ingesprongen vanaf 13.15 uur. Die wedstrijd start om 13.40 uur. Het hele gebeuren duurt tot ongeveer 16 3® Mariska G uur en staat onder leiding van Ben Westrate en 1 i Gov® Het aantal deelnemende ploegen is erg groot. Men schat dat circa 140 teams van de partij zullen zijn en dat betekent dat zo'n 900 turnsters en turners actief zijn op de onderdelen mini-trampoliMi mini-trampoline/paard, mini-trampoline/kast en lange mat. voetbal a-junioren Derde divisie C: EDS Al-Oranje Wit Al 2-2, Taxandria Al-RCS Al 0-5, SVV Al-Feyenoord A2 2-1, Papendrecht Al-Neptunes Al 2-7. Vierde divisie: HW'24 AI- STEEN Al 3-2, Kapelle Al- Meeuwen Al Meeuwen Al niet opgekomen, Kloetinge Al-Wal- cheren Al 1-4. Groep A2: Goes Al-Heinkens- zand Al 5-2, RCS A2-Zierikzee Al 5-1. Groep A4: Terneuzen A2-Mid- delburg A2 1-2. Groep a5: Corn Boys Al-Honte- msse Al 4-0, AZVV Al-Terneu- zense Boys Al 2-3. Groep A6: 's-Heer Arendskerke Al-SSV'65 Al 7-2, Zierikzee A2-Duiveland Al 0-12, Kloetin ge A2-Mevo Al 1-11. Groep A7Dauwendaele Al -We- meldinge Al 1-8, Rillandia Al- Zeelandia Al 7-4, Patrijzen Al- Kruiningen Al 2-3. Groep A9: HW'24 Al-Clinge Al 0-2, IJzendijke Al-Aardenburg b-junioren Derde divisie D: DOSKO Bl- Wilhelmina BI 1-4, Middelburg Bl-ZIGO Bl l-o, RCS Bl-Baro- me BI 0-2, TSC Bl-VOAB Bl 4- 2, Zierikzee Bl-DESK Bl 6-0, Longa Bl-Terneuzen Bl 0-0. Vierde divisie: Dauwendaele Bl- Goes Bl 6-2, OostburgBl-Kra®" bendijke Bl 1-2, Vlissingen J"' Terneuzense Boys Bl 3-5. Groep B2: SKNWK Bl-Kloetin ge Bl 1-8, WolphaartsdijK Middelburg B2 8-3. R, Groep B3: Lewedorpse Boys^1 Kapelle Bl 3-3. 3 Groep B4: GPC Bl-RCS B2 3- Heinkenszand Bl-Dauwen B2 6-4. Groep B5: Hoek Bl-KoeW® Bl 9-3, Spui B1-HW24B13- Groep B6: Aardenburg Bl-w zand Bl 3-1, Philippine Bl"1 neuzen B2 2-4. ji. Groep B7: Duiveland Bl-f® zee B2 3-0, Wemeldinge Bi-" senkerke Bl 6-0. os. Groep B8: Meeuwen Bl-b» kerke Bl 1-1, DFS Bl-W plaatse Boys Bl 14-2. fll. Groep B9: Hoedekenskerke Yerseke B2 6-2, SSV65 Apollo Bl 0-1. 82- Groep B10: Arnemuiden Walcheren B2 2-11- TT laal Groep Bil: Sluis Bl-H* Bl 9-2, Terneuzen B3-M*' Bl 1-5, Sluiskil Bl-Terneu® Boys B2 3-1. nl-A#1 Groep B12: IJzendijke Bl Bl 2-2. c-junioren x Hoofdklasse: Goes Cl Terneu- C1 1-3, Middelburg Cl-ie zen C12-2, RCS ei-Terne^ Boys Cl 5-1. De 73-jarige schrijvei De Boekenweek (tot 23 n! speciale aandacht voor C Zuidamerikaanse literati Onze verslaggever had ,o] ontmoeting met schrijvei ambtenaar-in-ruste Boel Leeuwen. De Curaqaoën; w.C.J. van Leeuwen (192 rechten en promoveerde Daarna werkte hij enkeli advocaat in Venezuela. C was hij secretaris van de na zijn pensionering pro da de armenwijken van V schreef onder meer 'De r stuikeling' (I960), 'Schilt (1984) en 'Het teken van D°or Peter van Vlerken I

de Stem | 1996 | | pagina 14