TEURS IÜ>s Rondwegen allemaal overbodig' I taffen Ichoondijke kunnen komen te vervallen. Ook de Modeshow bij opening van tentoonstelling IKOPER Eindelijk lampion-optocht in Terneuzen POLITIE RAPPORT PLAATSELIJK NIEUWS ofd (m/v) ZEELAND Bezwaar Platform Woonwagenbewoners tegen weigeren subsidie [4 Ireda B.V. DE STEM C3 Alternatief plan natuurbescherming voor Duurzaam Veilig West-Zeeuws-Vlaanderen Terneuzen legt bouwplicht [op aan projectontwikkelaar PROFESSIONELE AANPAK BINNEN UW BUDGET Rommelmarkt in Goede Herderkerk Proeverij van zeebanket in Breskens Inbraken in caravans Winkeldiefstal Gereedschap weg Proces-verbaal voor roken joint Valsheid in geschrifte Laagvlieger Geld en sieraden gestolen uit huis Automobilist rijdt man omver Drankmisbruik Diefstal Lichtgewond Sas van Gent Breskens Nieuw-Namen Kieldrecht Heideroosjes naar Terneuzen x 77 39 3n modern in reparatie, Ie merken materiaal. wstation van: nzers en i wij enkele erk willen maken, im. in wij, dat ze net vaandel ergieke instelling rdere uitbouw sturen naar. 'natie van een ver ileeghuia biedt plaats natrische bewoners en oor 15 bezoekers. 193 bewoners. De rk in ontwikkeling, icht op verbetering van indacht voor de multi- Ktem richten de ontwik- hjw van het subregio- m naadloos samen- ictionaris ontstaat in het een vacature voor de t een arbeidsduur erantwoordelijk voor de fdelingsbeleid o.a. door tellingen in een praktisch continue 24-uurs zorg- arden hiervoor, ng af met de andere kers van de afdeling, lofd verzorgingsdienst. voor 50 in de directe u deel aan de oproep- nst, aan de supervisie- en aan de bereikbaar- rgcomplex te Etten-Leur. i verpleegkundige iezit van een diploma van ring in een verzorgingshuis Ie functie is een pré. volgens functiegroep 45. zijn volgens de CAO voor inctie kunt u inwinnen bij rgingsdienst. I tot 25 maart a.s. richten satie en opleidingen van ZATERDAG 9 MAART 1996 M SYSTEMS B.V. met een deel uit van de inter- iwerkers. aardigen van: sn. teamwork m.b.v. mo esfeer. wij een: e instelling, port. iveau (Wtb). e PET-markt. n ons Europese netwerk, tie, met prima honorering nisatie gericht op interne n deze uitdagende functie fe!üis/Aardenb9ur^e- Het Re- Platform Woonwa- I nbewoners maakt bezwaar ILen de afwijzing van een subsidieverzoek door de ge beente Sluis-Aardenburg. lïojgens het platform stelt die ge- Cente 'absoluut ten onrechte dat het platform zich enkel en hoofdzakelijk zou richten naar de woonwagencentra in Midden- en Oost-Zeeuws-Vlaanderen. De bewering dat het Maatschap pelijk Werk mans genoeg is om de belangen van de woonwagenbe woners te behartigen houdt vol gens het platform geen steek. Het reguliere maatschappelijk werk richt zich namelijk vooral op in dividuele belangenbehartiging en niet op de algemene belangenbe hartiging. Omdat de woonwagenbevolking een groepering is met een grote achterstand op het gebied van scholing en tewerkstelling is vol gens het platform een aparte be nadering nodig. Men geeft toe dat men in West-Zeeuws-Vlaanderen tot nu toe niet zo actief is geweest 'dan wij zouden willen'. Maar dat komt volgens het platform omdat 'in West-Zeeuws-Vlaanderen ons geen extra mogelijkheden ter be schikking staan'. Het platform ziet op zich geen probleem als reguliere instellin gen, zoals maatschappelijk werk, worden ingeschakeld ten behoeve van minderheidsgroepen als woonwagenbewoners. Maar dan moeten die instellingen zich wel op 'aangepaste' wijze kunnen ge dragen. „Het zal duidelijk zijn dat de groep woonwagenbewoners een bevolkingsgroep is met een ande re culturele achtergrond dan de doorsnee burgerbevolking." Het platform dicht zichzelf onder meer de taak toe om reguliere in stellingen te begeleiden met hun activiteiten naar de woonwagen bewoners toe. Het platform spreekt ten slotte de hoop uit dat B en W van Sluis-Aardenburg hun afwijzend besluit zullen terugdraaien. üeg van ongelijkvloerse kruisingen op wegen in West- uws-Vlaanderen is niet acceptabel. )at is de reactie van de natuur- ermingsvereniging 't ïpje op het landelijk experi- int om de wegen in West- i Zeeuws-Vlaanderen aanzienlijk Iveiliger te maken door snelver keer en langzaam verkeer zoveel imogelijk van elkaar te scheiden. ['Duurzaam Veiliger', heet het al- Iternatief dat de West-Zeeuws- Vlaamse natuurbeschermers gis teravond presenteerden. Gedepu teerde J. Hennekeij (Verkeer) [nam gisteravond met' grote be langstelling het eerste exemplaar I in ontvangst. ■op dit moment is het verkeer dat inaar Sluis rijdt voor het grootste Lel bestemmingsverkeer. Ver- Ikeer dat naar Retranchement of [Cadzand rijdt, is namelijk ver keer dat uit de richting Knokke [komt en bij Retranchement de 'grens oversteekt. Daarom kan de [rondweg Sluis in de visie van het Duumpje vervallen. Het verkeer (kan beter via Zuidzande worden lgeleid. Ten aanzien van het verkeer om [Aardenburg zijn er twee alterna- ltieven: geen aansluiting met de Kxpresweg (N49) of wel. Zonder [aansluiting kan de rondweg door [Aardenburg vervallen en kan een Inieuwe weg voor de route Ee- [de/Aardenburg/Draaibrug vol staan. Als de aansluiting er wel komt, is een ontsluitingsweg tus sen Eede/Aardenburg en Draai brug nodig. Met het wegvallen van het veer Vlissingen/Breskens door de aan leg van de oeververbinding is de rondweg aan de oostzijde van Schoondijke langs de Molen kreek niet meer nodig. En voor de rondweg aan de zuidzijde is een alternatief te bedenken, 't Duumpje beschouwt ongelijk vloerse kruisingen te veel als ob stakel in het landschap. Wat de veiligheid betreft, zijn kruispun ten te verbeteren door ze meer op te laten vallen in het landschap. Dat kan door ze te accentueren door middel van een bepaalde constructie of door bomen, strui ken of gekleurde klinkers. Het zicht mag daarbij uiteraard niet belemmerd worden, maar het is een middel om de verkeersdeel nemers te dwingen beter uit te kijken. De milieuvereniging pleit verder in haar rapport voor we gen met een maximumsnelheid van tachtig in plaats van honderd kilometer per uur. Dit omdat ze vindt dat de nadelen voor natuur, milieu en landschap niet opwe gen tegen de voordelen van het twintig kilometer harder kunnen rijden. Van onze verslaggever Ibrneuzen - Burgemeester en wethouders van Terneuzen ne men een bouwplicht op in de overeenkomst voor de bouw van [vijf appartementengebouwen in het Zuiderpark. Tr moet worden gebouwd of in [elk geval betaald worden voor de [grond als er vijftig procent van de [appartementen in een blok zijn [verkocht, uiterlijk een half jaar Jnadat de verkoopcampagne is ge lstart. tiet is een van de belangrijkste [voorwaarden in de overeenkomst [die het dagelijks gemeentebe stuur wil aangaan met Proverko, p projectontwikkelaar die de 76 [appartementen in het Zuiderpark ilaat bouwen. [Het plan is een onderdeel van de pernieuwing van het gehele ge- Jbied rond het Zuidersportpark. [Behalve de reeds gerealiseerde [herinrichting en renovatie van de [velden van de twee voetbalclubs i Terneuzen, gaat het om de (jouw van een dependance voor Pt instituut voor verstandelijk fcnandicapten De Sterre uit Pnge en de genoemde apparte- pentenbouw. [De opknapbeurt van het gebied, [waarbij het parkachtige karakter Por middel van groen en wan- Plpaden behouden blijft, kost j'ffld de zes miljoen gulden kost. r011 viereneenhalf miljoen gul- komt uit de verkoop van pond aan De Sterre en Proverko, P test komt voor rekening van Pe te bouwen appartementen ko- f™ m vijf blokken in de vorm r® een halve maan rond de vij- P'ln net gebied te liggen. Vier (ADVERTENTIE) Over één ding kunnen we kort zijn: een copier moet betrouwbaar en rendabel zijn, maar ook haarscherpe kopieën afleveren. Zoekt u bovendien een compact model, dan kunnen we nog korter zijn: Toshiba 1340 en 1350! De naam Toshiba geeft trouwens al aan, dat u niet te maken heeft met de eerste de beste. Beide modellen leveren topkwaliteit voor een bijzonder gunstige prijs, en dit jaren lang. terneuzen r* tJ. Haarmanwee 61 W: 0115-617342 T«: 0115-618654 Een jeugdig model showt kleding die allochtone vrouwen hebben gemaakt tijdens een naaicursus bij modevakschool Jacolien. foto camile schelstraete complexen bestaan uit vier bouwlagen. Het vijfde apparte- mentenblok komt 'met de voeten' in de vijver te staan. Dat bestaat uit zes bouwlagen. De verkoop van de eerste appartementen gaat naar verwachting in de loop van dit jaar van start. Er is nog geen zicht op wanneer De Sterre een dependance in het bewuste gebied kan gaan bou wen. Adjunct-directeur N. Van- devorst van het instituut voor verstandelijk gehandicapten in Clinge meldt dat het college voor ziekenhuisvoorzieningen op dit moment het plan bestudeert. Uit voering van de bouw in Terneu zen is afhankelijk van een posi tief advies van dat college. Terneuzen - De kerkvoogdij van de Hervormde Gemeente Terneu zen houdt vandaag een rommel markt. De markt begint om 9.00 uur in de benedenzalen van de Goede Herderkerk aan de Konin- ginnelaan 4 in Terneuzen en duurt tot twaalf uur. Op deze markt is onder meer een groot aantal nieuwe goederen te koop, die de Kerkvoogdij aan het begin van dit jaar kreeg. De op brengst van de rommelmarkt is bestemd voor het onderhoud van de gebouwen van de kerk. Van onze verslaggever Terneuzen - Middels het voor lezen van een gedicht van Jo ke Smit, opende Nel Florusse, voorzitter van de Vereniging Vluchtelingenwerk Terneuzen (WT), gisteren de tentoon stelling 'Vluchteling in Ne derland' in de openbare bibli otheek van Terneuzen. De tentoonstelling bestaat uit een expositie van 'huisvlijt van vrou wen van overal in Terneuzen' en een fotoserie over vluchtelingen in Nederland. Ook staat een reeks boeken voor, door en over vrou wen uitgestald in het kader van de Internationale Vrouwendag. Onzekerheid De foto's schetsen een beeld van het leven van vluchtelingen in Nederland. Het verblijf in een opvangcentrum, de onzekerheid over het lot van achtergelaten fa milieleden en over de eigen toe komst in Nederland. Ook vertel len de foto's het verhaal van een afgewezen asielzoeker, die het land wordt uitgezet. Vitrines In enkele vitrines staat het hand werk uitgestald van verschillen de Terneuzense vrouwen met di verse nationaliteiten. De Franse Marie-France Hoenselaar-Pérel- le, één van de initiatiefneemsters van de tentoonstelling: „Het is onze bedoeling de culturele si tuatie in Terneuzen weer te ge ven. We leren alles van elkaar." Zelf maakte Hoenselaar-Pérelle enkele voorbeelden van kruis werkmotieven. Verder staan in de vitrines aller lei werkstukjes van bijvoorbeeld Liberiaanse, Somalische, Indone sische, Roemeense, Bosnische, Canadese en Nederlandse vrou wen. Aan de muur hangen schil derijen, gemaakt door een Bosni sche vluchteling. Enkele allochtone vrouwen die deelnemen aan een naaicursus bij modevakschool Jacolien, maak ten onder meer twee teddyberen. Gisteravond gaven ze een mode show van zelfgemaakte kleding. Interview Jongeren kunnen deelnemen aan een interview-wedstrijd. Degene die het beste interview maakt met een vluchteling of asielzoe ker, maakt kans op een prijs. In formatie over de wedstrijd is ver krijgbaar in de bibliotheek. Breskens - De samenwer kende restaurants van Bres kens houden op 31 maart een 'zeebanket proeverij' in de vismijn in Breskens. Tegen sterk gereduceerde prijzen kunnen de bezoekers kennis maken met het culinaire zee banket. Verder zal er een presentatie worden gehou den over vis en worden de monstraties gehouden van ambachten als netten boeten, garnalen pellen en het fileren van vis. Er zijn visserssche pen te bezichtigen en wordt een modeshow verzorgd. De proeverij begint om 12.00 uur en duurt tot 21.00 uur. MIDDELBURG Arnesieinweg 61 Tel: 0118-636151 Fax: 0118-613447 Nieuwvliet - De caravans van vijf Duitsers op een camping aan de Sint Jansdijk in Nieuw vliet zijn afgelopen donderdag open gebroken. Overal werd een raampje geforceerd. De to tale buit bedroeg drie schote lantennes, twee televisie, twee videorecorder en een televisie- receiver. Heikant - Een 16-jarige jongen uit Heikant is door een winke lier in de Julianastraat in zijn woonplaats betrapt toen hij zonder te betalen de winkel wilde verlaten met een hele slof en nog wat losse pakjes sigaret ten. Terneuzen - Bij een bedrijf aan de Oudelandseweg is een be hoorlijke hoeveelheid gereed schap gestolen. De deur die toegang geeft tot de werkplaats werd opengebroken. De waar de van de gestolen spullen is nog niet bekend. Terneuzen - Een zeventienjari ge Terneuzenaar kreeg een pro ces-verbaal omdat hij door de binnenstad wandelde terwijl hij liep te genieten van een joint. Dat is op grond van de Algemene Plaatselijke Veror dening verboden. Een 22-jarige Terneuzenaar kreeg een bin nenstadsverbod opgelegd. Hij was in het centrum actief als drugrunner. Terneuzen - Tegen een in Ter neuzen wonende vreemdeling is proces-verbaal opgemaakt omdat hij in strijd met de waarheid een verklaring on dertekende waarin hij aangaf nooit eerder met de politie in aanraking te zijn geweest. Dat bleek niet zo te zijn. De man had voor verschillende misdrij ven al een aantal malen gevan genisstraf gekregen. Hij kreeg nu een proces-verbaal wegens het plegen van valsheid in geschrifte. Kapellebrug - Eén laagvlieger reed afgelopen donderdagmid dag met 103 kilometer per uur door de bebouwde kom langs de radarpost van de politie. De bestuurder mag rekenen op een fikse bekeuring. Nog 63 andere automobilisten gingen met hem in de fout. Verder passeerden overigens ook nog 724 voertui gen waarvan de bestuurders zich wel keurig aan de ter plaatse geldende maximum snelheid van vijftig kilometer per uur hielden. Sluis - Uit een woning aan de Mersenierstraat zijn geld en sieraden gestolen. Men had zich toegang verschaft door het forceren van de achterdeur. Hulst - Een 61-jarige automo bilist uit Hulst heeft gisteren in de Gentsestraat iemand omver gereden die achter zijn auto stond. De bestuurder stopte op een zogeheten losplaats om een passagier uit te laten stappen. Op zeker moment reed hij ach teruit en zag daarbij niet dat er iemand achter zijn auto stond. De man kwam ten val en hield aan de botsing pijnlijke lede maten en vuile kleren over. Hulst - De politie hield op de Glacisweg een 39-jarige auto mobilist uit Vogelwaarde aan. Hij viel op door zijn rijgedrag. Onderzoek wees uit dat hij te diep in het glaasje had geke ken. Kloosterzande/Hulst - Een 36- jarige man deed bij de politie aangifte dat in het kleedlokaal aan de sportvelden in de Em- mastraat zijn portemonnee was gestolen. Daarin naast een be drag van ongeveer 100 gulden ook persoonlijke papieren, waaronder bank- en giropas en rijbewijs. Een 31-jarige Hul stenaar meldde bij de politie diefstal van zijn portefeuille. Daarin zaten onder meer zijn paspoort, enkele bankpassen en nog wat persoonlijke papie ren. Sas van Gent - Een 31-jarige automobilist uit Sas van Gent liep een snijwond onder het rechteroog op als gevolg van een aanrijding op het kruis punt met de Paul Krugersdreef Calandstraat en Ravelijn. Bij het ongeval waren drie perso nenwagens betrokken. Een 19- jarige autobestuurder uit het Belgische Assenede verleende geen voorrang aan de 31-jarige Sassenaar. Er ontstond een aanrijding, als gevolg waarvan de Sassenaar tegen een gepar keerde auto tot stilstand kwam. Alle voertuigen liepen zware schade op. STAMBOMEN - De genealogi sche werkgroep Zeeuws- Vlaanderen houdt op zaterdag 13 april een open dag in cultu reel centrum De Speye, Wïlhel- minalaan 1 in Sas van Gent. De informatie omtrent stambomen zal gratis worden verstrekt, al leen voor kopieën moet worden betaald. Er zijn microfilms aanwezig van de parochie-re- gisters van de Nederlands-Bel gische grensstreek, ook zullen talrijke stamreeksen ter inzage liggen. De zaal is geopend van 9.00 tot 12.00 uur en van 13.00 tot 16.00 uur, de toegangsprijs bedraagt 5 gulden. VERGADERING - Muziekver eniging Breskens-Groede houdt maandag 11 maart een algemene vergadering voor le den en donateurs. De bijeen komst in verenigingsgebouw De Uitkomst begint om 20.30 uur. VOLLEYBALTOERNOOI - Op 18 mei houdt W Hulsterloo in samenwerking met Nienavoc een volleybaltoernooi in het kader van de Hulsterloofees- ten. Dit toernooi wordt georga niseerd op het voetbalveld van W Hulsterloo. Aan dit toer nooi kunnen buurtverenigin gen van Nieuw-Namen, jonge ren vanaf 16 jaar en diverse teams uit Groot Beveren en uit Groot Hulst meedoen. Er wordt gespeeld met maximum 24 teams. Inschrijving is moge lijk tot 15 april. De aanvang van het toernooi is om 11.45 uur stipt. Het einde van het toernooi is voorzien om 16.30 uur. Voor opgave en voor meer informatie kunt u terecht bij de heer G. de Waele uit Nieuw- Namen of bij mevrouw C. Kint uit Nieuw-Namen. Verder doet ieder mee op eigen verantwoor ding. HARMONIE - Op zaterdag 9 maart om 20.00 uur en op zon dag 10 maart om 14.30 uür brengt de Koninklijke Harmo nie Sint-Cecilia uit Kieldrecht haar tweede dubbel-concert in de zaal Sint-Michiel te Kield recht. De muzikale leiding is in handen van de heer E. Buyle. Net als vorig jaar worden om praktische - en om veiligheids redenen het aantal stoelen in de zaal beperkt tot 200 per con cert. Kaarten zijn te verkrijgen bij het bestuur, de muzikanten en op het secretariaat. MINIV OLLE YB ALTOER- NOOI - Op zaterdag 9 maart om 14.00 uur houdt de volley balclub Asterix uit Kieldrecht haar 21e minivolleybaltoernooi in de sporthal De Kriekeputte. Dit toernooi is voor kinderen, die geboren zijn in de jaren 1983,1984,1985 of in 1986. ZIJDESCHILDEREN - De Amedee Verbruggenkring richt een cursus in om de kunst van het zijdeschilderen aan te le ren. Beatrijs Tavernier zal de lessen geven. Zij hield reeds meerdere malen een tentoonstelling van haar kunstwerken, die door de men sen als zeer waardevol beoor deeld werden. De cursus is be doeld voor beginners. De lessen vinden plaats op donderdag 21 maart, donder dag 18 april, donderdag 25 april, donderdag 2 mei en op donderdag 9 mei. Inschrijving voor deze cursus is mogelijk bij mevrouw H. van Nerum-Cap of bij mevrouw R. Crutzen-Prove. Het kan verkeren, wist Bredero in de middeleeuwen al. Eerder speelde kou, storm en regen spelbreker bij de lampionoptocht van de Terneuzense buurtvereniging Zeldenrust/Sint Annapolder. Gisteravond was het bijna omgekeerd: een lampion-optocht vanaf het Rivie renhuis aan het eind van een dag waarop de zon uitbundig scheen en de temperatuur op beschutte plaatsen soms wel de twintig graden haalde. Desalniettemin was ervoor de kinderen na afloop chocolademelk. foto camile schelstraete Terneuzen - Punkrockband De Heideroosjes treedt 20 april op in jon gerencentrum Kalashnikov in Terneuzen. De voorverkoop start op 15 maart op verschillende plaatsen in Ter neuzen, Hulst en Oostburg. In het voorprogramma staat de snelle hard-coreband Catweazel uit Groningen. De zaal zal opengaan om 21.00 uur, de entree bedraagt 7,50 gulden. Vorige zomer stonden De Heideroosjes op zowel het Lowlandfestival als op Rocking Colonia, een onderdeel van Pink-Pop. Dit jaar geven ze een optreden op het hoofdpodium van Pink-Pop.

de Stem | 1996 | | pagina 37