DE STEM Davids leidt Ajax naar zege Weinig spektakel, weinig doelpunten Amsterdammers na 2-0 in Dortmund met een been in halve finale onald de Boer: 'Eigenlijk zijn we echte klasse' UITSLAGEN standen Blessures voor PSV'ers Wouters, Numan en Vink Voordeel bij van Riel (8> HYUnDFII VAN RIEL Record-aantal fans Feyenoord vandaag richting Diisseldorf sportnieuws KORT Blinker geeft visitekaartje af Sparta - Feyenoord op Eerste Paasdag AUTOSPORT BASKETBAL CRICKET SKI SPORTPRIJSVRAGEN VOETBAL HANDBAL IJSHOCKEY Tijdelijk is complete Excel Ufttaek extn, scherp geprijsd. Zolang de voorraad „In kost een Hyundai Excel #*r£%%rr- 21.995>r da Generaal Maczekstraat 6-14, tel. 076 - 5213825/5219209 Sport DONDERDAG 7 MAART 1996 DEEL B Sïr;-en Ajax ^heeft Begroting Ajax dankzij Arena naar topniveau KOincuw «ions League meer nodig om i financieel op gelijke hoogte met de Europese top te komen. De oplevering van de ^sterdam Arena zorgt zeker voor een verdubbeling van de begroting tot een bedrag van minstens 60 miljoen gulden, •jax werkt nu nog met een begroting van ongeveer 30 mil- joen In dat bedrag zijn de inkomsten uit de deelname aan je Champions League ook niet opgenomen. Het nieuwe stadion, waarin Ajax vanaf augustus gaat spelen, kan in totaal 52.000 toeschouwer bevatten, tegenover de huidige thuishaven De Meer slechts 19.000. Omdat de Arena nu al zo goed als uitver kocht is, weet Ajax zich komend seizoen verzekerd van ruim 20 miljoen gulden inkomsten uit de verkoop van nornale kaarten voor comeptitieduels. Grote klappers zijn bovendien de skyboxen, VIP-plaatsen en der gelijke. Eigenaren van die luxe plaatsen moeten voor thuisduels ook nog zeer dure kaarten aan schaffen en daaruit verkrijgt Ajax een soort extra recette van tientallen miljoenen guldens per jaar. Overigens zijn de luxe-plaatsen uitverkocht, maar bij vooral bedrijven nog enorm gewild. Aandelen worden nu al voor het drievoudige van de eigenlijke prijs onderhands verkocht. In de Arena nemen de mogelijk heden voor bordreclame ook enorm toe. Ajax rekent verder op een verhoging van andere spon sor-inkomsten. Zo loopt het contract met Umbro af. In de huidige overeenkomst is een vaste prijs opgenomen voor de verkoop van artikelen met het Ajax-logo, het nieuwe contract zal voor Ajax aanmerkelijk lucratiever zijn. Al met al verwacht Ajax pro bleemloos op een begroting van 60 tot 70 miljoen te komen. Het bestuur spreekt daarbij zelfs nog van uiterst 'defensieve' cijfers, waarbij alle inschattingen nog laag gehouden zijn. Bovendien begroot Ajax dan nog steeds slechts twee of drie ronden in de Europa Cup. Een fors deel van de extra arm slag zal naar de spelers vloeien. Ajax heeft inmiddels besloten de selectie zowel kwalitatief als kwantitief uit te breiden. Dat zal geld kosten en bovendien zullen lopende contracten wor den verbeterd. Ondanks de sta king van vorig jaar en de maan denlange vorstperiode van deze winter ligt de bouw van de' Amsterdam Arena nog redelijk op schema. De oplevering vindt begin augus tus plaats. Wel zal het de eerste maanden enigszins behelpen zijn, omdat er toch enige vertraging is opgelo pen, waardoor de afwerking van het stadion niet op tijd voltooid is. De officiële opening zal plaats vinden op 14 augustus met een wedstrijd tussen Ajax en AC Milan. Door Henk Mees Dortmund - De shirtjes van Ajax gingen gisteren weer triomfantelijk uit. In het Westfalenstadion van Dortmund kon de kou Edgar Davids en Patrick Kluivert niet deren. Zij aan zij lieten de twee doelpuntenmakers zich bejube len nadat Ajax met een 2-0-zege bij Borussia Dortmund de halve finale van de Champions League, tegen de win naar van Legia Warschau - Panathinaikos, binnen hand bereik had gekregen. Kluivert vierde alvast openlijk de kwalificatie bij de laatste vier. Over twee weken is hem dat bij Je return in Amsterdam niet Een schorsing, vanwege zijn tweede gele kaart, houdt de Ajax-schutter dan aan de kant. Nog zwaarder weegt dan de erfe nis van gisteravond door voor Borussia Dortmund. Stefan Reu ter en Klaus Sammer, de enige Duitse spelers die Ajax gister- 1 af en toe tot waakzaam heid dwongen, zitten dan even eens op het strafbankje. Aan- oerder Sammer moet boeten voorde rode kaart die hij gister- vond kreeg na twee gele kaarten minder dan vijf minuten, e vergrijpen van de Duitse iernational symboliseerden de tratie en wanhoop bij Borus sia Dortmund. Bundesliga-kampioen van 5 was maar sporadisch in at Ajax in het nauw te bren gen. Zelfs met zoveel meer handi caps dan Borussia Dortmund, dat ging onder het gemis van de geblesseerde Andy Möller, was jax in staat zijn Europese repu tatie te onderstrepen in het West- '"'en-stadion. Dortmund had niets in te bren- en leek nog zwakker dan arcelona dinsdag. Ajax buitte dat anders dan PSV wel uit met «en vroege en een late goal die de uitslag een aureool meegaven waaruit superioriteit spreekt. In ortmund liet Ajax zich ook in n geïmproviseerde opstelling et van de wijs brengen zoals het eerder wel overkwam in de ennelijk minder inspirerende tourages van Tilburg, Leeuw den en Arnhem. Bij afwezig- eid van de geschorste Frank de °er, de niet speelgerechtigde «ter Hoekstra en de geblesseer- en Mare Overmars en Litmanen eerde gisteravond 'koning avids'. thuisclub evenwel pas een ant woord nadat het door hem op 0-1 was gezet. De kleinste Ajacied lukte dat al in de zevende minuut toen hij na een een-twee-combi natie met Kluivert door het cen trum sneed. Een ouderwetse Duitse 'Ausputzer' ontbrak en door de hevig tegenspartelende aanvaller Riedle liet Davids zich niet meer afremmen: 0-1. De voorsprong gaf Ajax vertrou wen en bleek een domper voor de Duitsers. Uit vrees voor nog gro tere schade stelde Sammer eerst achterin orde op zaken waardoor Ajax een tijdlang weinig te vre zen had. Alleen op de momenten dat Sammer en Berger op het gaspedaal drukten of Reuter over rechts oprukte, moest Ajax oplet ten. De rest van Borussia maakte zo weinig indruk, dat Ajax maar zelden in verlegenheid werd gebracht. Zeker nadat Sammer met twee keer geel van het veld was gestuurd, kon Borussia in de laatste 25 minuten al helemaal niet meer tornen aan de autoriteit van de Europese clubkampioen. Ajax hoefde zich daarom geen zorgen meer te maken en joeg de thuisclub eerst de stuipen op het lijf met schoten van Davids en de kittige Musampa voordat Klui vert toesloeg. Davids, het duiveltje van de eer ste goal, vervulde ook een hoof drol bij de tweede treffer. Davids voltooide zijn lange ren in de 83e minuut met een afgemeten passje op Kluivert die in de draai zowel de bal onder controle hield als doelman Klos op het verkeerde been zette: 0-2. Het Westfalen stadion reageerde geschokt en berustend. Ajacied Edgar Davids (midden) is Dortmund-speler Karl-Heinz Riedle (liggend) te snel af en scoort. Rechts kijkt Jürgen Kohier beteu terd toe. FOTO ANP BORUSSIA DORTMUND (DUI) - AJAX (NED) 0-2 (0-1). 8. Davids 0-1, 83. Kluivert 0-2. Rode kaart: 67. Sammer (Borussia Dortmund, 2x geel). Gele kaarten: Reuter (Borussia Dortniund), Blind, Kluivert (Ajax). Scheidsrechter: Gallagher (GBr). Toeschouwers: 42.000. BORUSSIA DORTMUND: Klos; Schmidt (46. Herrlich), Kohier, Freund en Cesar; Reuter, Sammer en Berger; Rieken (78. Zore), Riedle en Reinhardt. AJAX: Van der Sar; Reiziger (85. Scholten), Blind, Davids en Silooy; Finidi, Kluivert en Ronald de Boer; Wooter (46. Musampa), Kanu en Bogarde. eaanval (Wooter, Kanu, Bogar- elwas tweede keus en handelde aarnaar, het venijn kwam uit de lijn, ook al voelde Ronald e Hoer zich voor de rust op links 'ejumn °P zijn gemak als na de °P rechts toen Wooter was erv.angen door linkermiddenvel- pa en Finidi weer naar wen was geschoven. e öacht van Duitse ploegen is tactische flexibiliteit," had wussia-coach Ottmar Hitzfeld gaan op eigen gelegenheid. Zij hebben op de vrije markt in Duitsland een kaartje bemachtigd. Bei de clubs, die de laatste weken veelvuldig contact hadden over de supporterskwestie, zijn min of meer voorbereid op de komst van deze grote risi cogroep. Een kleine delegatie van de Rotterdams politie is in Diisseldorf aanwezig. Feyenoord zet ruim 300 stewards in. Het Rhein-stadion is met 52.000 toeschouwers vrijwel uitverkocht. De politie in Diisseldorf en omgeving is op het ergste voorbereid. Met de inzet van ruim duizend agenten hoopt het stadsbestuur de orde en veilig heid in de stad en in het stadion te handhaven. Uo nog ineen rmoedige bui verkondigd. Op opmarsen van Davids vanuit üefensiecentrum vond de Diisseldorf (anp) - Feyenoord schrijft van avond tijdens de eerste Europa-Cupwed strijd tegen Borussia Mönchengladbach in Diisseldorf hoe dan ook geschiedenis. Het legioen in het Rhein-stadion zal uit ongeveer 12.000 fans bestaan. Dat is een ondubbelzin- ning record in de roemrijke historie van de Rotterdamse club bij een internationale uit wedstrijd. Achtduizend supporters maken gebruik van een georganiseerde reis. Een konvooi van 170 tou ringcars vertrekt vanmiddag richting Duitsland en keert meteen na de wedstrijd terug. Op het plein voor de arena zijn voorzieningen getroffen om de fans op te vangen en te vermaken totdat de wedstrijd begint. Ongeveer vierduizend aanhangers van Feyenoord De Duitse politie verrichtte gisteren voor Borussia Dortmund - Ajax twaalf arrestaties. Buiten het Westfalen-stadion vonden enkele vechtpartijen plaats. r hap van Essen Mmund - „Het valt me zo langzamer- wel op. Steeds analyseren we voor- ..tegenstanders. En komen we tot de e het hele goede teams zijn. :®re[e keer wanneer we op het veld n' blllkt dat wij toch iets beter zijn." oonl?6 ^°er stetde het vergenoegd vast na ortmimü u met 2"° gewonnen wedstrijd in ~jj ,.lf ™t bracht de oudste van de twee 's: Fi n® vo'gende vrolijke constate- btekiaV ziin wtj gewoon heel goed, "tuurliikSC iZe^s' Internationaal staat het e Duitip u weer deel aardig. We verslaan tehuis vfPi0ej toch gewoon met 2"° in "e Ajac J n aardi« tikie dacht ik zo." a'Edsarn nfaven gisteren na afloop aan bleken 7av de sleutel tot het succes was dden w» k° t00'1 ®onald de Boer. „Tactisch teeJs vrii Poed v°or elkaar. Edgar kwam ouis van pn n Pr°fiteerden we van." sentipoi w ^de uit waarom Davids zo as voor het Amsterdamse succes. „Zoals verwacht renden de spelers uit de as van Dortmund bij balverlies meteen naar achteren. Daardoor kwam Edgar steeds weer vrij. Daar werd door alle spelers goed van geprofiteerd. De klasse van Edgar is natuur lijk dat hij daarvan gebruik maakte. Boven dien was hij bij balbezit van Dortmund dege ne die steeds weer duels won." De tactiek van Ajax was er ook voortdurend op gericht geweest om Sammer het spelen onmogelijk te maken. „Kluivert, Kanu of Davids moesten hem opvangen en dat ging in grote lijnen goed," vond Van Gaal. „Daardoor dwongen we Dortmund veel gebruik te maken van lange ballen van achteruit. En dat soort aanvalsspel is voor onze verdedigers makkelijk op te vangen." Het ging zelfs zo makkelijk dat Danny Blind na afloop concludeerde dat Dortmund feite lijk maar één kans had uitgespeeld. „Dat was die bal van'Kohier, maar die was bovendien buitenspel." „We hadden natuurlijk de maz zel van een snel doelpunt, dat was weer ouderwets. Daarna hadden we de wedstrijd eigenlijk altijd onder controle. Soms leek het wel of er druk van Dortmund was, maar het werd toch nooit gevaarlijk? Na de rode kaart van Sammer was het Blind die zijn medespelers opzweepte aanvallender te spelen. „Er zat gewoon meer in, ik wist dat we een veilige score konden bereiken. Daar om heb ik ook tegen Davids en Ronald de Boer gezegd dat ze vooruit moesten spelen. Zij zijn tenslotte de spelers die de openingen maken." Matthias Sammer, de man die met een domme tweede gele kaart zijn elftal op slag in een kansloze positie manoeuvreerde, trok gister avond niet echt het boetekleed aan. „Ik had van een Engelse scheidsrechter, in een kwart finale van de Europacup wat meer Finger- spitzengefühl verwacht. Maar goed, hetzij zo. Als ik realistisch ben, zeg ik dat we geen kans meer hebben op het bereiken van de halve finales. Maar misschien kunnen we in Amsterdam nog een goede uitslag neerzetten. We moeten in ieder geval het Duitse voetbal goed vertegenwoordigen." Bij Jan Wouters werd in het Sint Annaziekenhuis een scheuring in de kuitspier geconstateerd. Aan voerder Arthur Numan bleek in Barcelona hetzelfde letsel te heb ben opgelopen aan een ham string. Marciano Vink tobt met een pijnlijke knie. Wouters kan de returnwedstrijd tegen Barcelona wel uit zijn hoofd zetten. De PSV-routinier moet waarschijnlijk rekening houden met een herstelperiode van vier tot zes weken, een perio de die normaliter staat voor zo'n blessure. Dokter Weber schatte de kwets uur van Numan iets gunstiger. „Je kunt zoiets nooit met zeker heid zeggen, maar de spierscheu- ring van Arthur zag er wat min der erg uit," aldus Weber. „Ik durf niet te zeggen of hij er over twee weken weer bij kan zijn. Het enige wat zeker is, is dat hij er vrijdag tegen RKC niet bij is." Wat er aan de knie van Vink hapert, is nog niet precies duide lijk. „Marciano heeft er een flin ke tik tegen gehad. We hopen dat de schade beperkt is gebleven tot een kneuzing. De komende dagen kijken we hoe de genezing zich ontwikkelt." Het gezicht van trainer Dick Advocaat stond derhalve niet bepaald vrolijk gistermiddag op Eindhoven Airport. Waarschijn lijk stond de PSV-trainer al te peinzen over een oplossing voor zijn personele problemen, die wel erg nijpend worden. Veel mogelijkheden resten hem niet na het recentelijke vertrek Birmingham - Regi Blinker, voormalig linksbuiten van Feye noord, heeft in zijn eerste wedstrijd voor het Engelse Sheffield Wednesday, nadrukkelijk zijn visitekaartje afgegeven. De aan valler scoorde in de uitwedstrijd tegen Aston Villa tweemaal voor zijn nieuwe werkgever, maar kon niet verhinderen dat de thuis ploeg het duel alsnog winnend afsloot, 3-2. Sheffield blijft hier door veertiende op de ranglijst in de Premier League. Het doelpunt dat Eric Cantona maandag voor Manchester Uni ted maakte tegen Newcastle heeft de aandelen van zijn club met 6 procent doen stijgen. Ze gingen van 267 naar 284 pence. Dit is woensdag op de beurs van Londen bekendgemaakt. De Franse spits maakte het enige doelpunt van de wedstrijd. Manchester is de koploper in de Engelse league hiermee tot op één punt genaderd. Uitslagen Engeland: Aston Villa - Sheffield Wednesday 3-2, Queens PR - Leeds 1-2. Zeist - De halve finale in het toernooi om de KNVB-beker tussen Sparta en Feyenoord wordt Eerste Paasdag, 7 april, in Rotterdam gespeeld. De aanvang is bepaald op 18.00 uur. De competitielei der van de KNVB zoekt nog naar een datum voor de andere halve finale, PSV - Roda JC. Van onze verslaggever Barcelona/Eindhoven - Twee spierscheuringen en een gekwet ste knie. Dat is de medische balans die PSV-arts Weber gisteren opmaakte nadat de Eindhovense spelersgroep was terugge keerd van de Spaanse missie, die zo'n fraaie 2-2-uitslag opgele verd had. van Linskens en Prommayon plus de vergeefse pogingen om Vam- peta terug te halen en Anders Limpar van Everton te huren. In de komende competitiewedstrij den is er nog wel een uitweg te bedenken. Bijvoorbeeld door Tommie van der Leegte morgen tegen RKC zijn debuut te laten maken in de basis. Op de positie van Numan, die hij onlangs in oefenduels tegen Telstar en VW ook al eens innam. Problematischer wordt het voor de return tegen Barcelona. Advo caat kan dan zeker geen beroep doen op Ronaldo, Wouters, Stam (niet speelgerechtigd) en Valckx (geschorst). Het is geenszins uit gesloten dat ook Numan dan nog moet verzuimen. Dat zou Advo caat tot nogal wat gegoochel dwingen. En daarmee wordt de fraaie uitslag tegen Barcelona aanmerkelijk minder florissant dan die dinsdagavond leek. De Spaanse kranten oordeelden woensdag overigens zeer positief over het spel van PSV, dat ze vooraf niet zo hoog hadden inge schat. De teneur was dat PSV medelijden had getoond door niet te winnen van Barcelona. La Vanguardia schreef dat het gezel schap van Cruijff is ontsnapt aan een vernedering. El Periodico kopte dat PSV imponerend was. Tegelijkertijd werden de kansen voor Barcelona om een ronde ver der te komen een stuk minder hoog ingeschat dan voor de wed strijd. 'Ay, ay, ay' kopte El Mun- do Deportivo dan ook op de voor pagina. Figueira da Foz. Rally van Portu gal. Stand na eerste etappe: 1. Madei- ra/Silva (Por) Toyota 1.41.39, 2. Peres/Caldeira (Por) Ford 0.36, 3. Mokkonen/Silander (Fin) Ford 0.42, 4. Miguel/Magalhaes (Por) Ford 1.34, 5. Loix/Smeets (Bel) Toyota 2.27, 6. Kamioka/Gormley (Jap/GBr) Subaru 3.53. Istanbul. Korac Cup (mannen), finale, eerste wedstrijd: Efes Pil- sen Istanbul (Tur) - Stefanel Milan (Ita) 76-68 (40-32). Tweede wed strijd: 13 maart in Milaan. Trapani. Vrouwen, finale Coupe Ronchetti. Tarbes (Fra) - Alcamo (Ita) 81-63 (31-20). WK, GROEP A Kandi (Sri Lanka). SRI LANKA - KENYA 2-0. Sri Lanka 398 voor vijf, Kenya 254 voor zeven. Sri Lanka wint met 144 runs. Topscorers: Sri Lanka: De Silva 145, Gurushina 84, Ranatunga 75 not out, Jayasuriya 44. Kenya: Tikolo 96, Modi 41 run out, Chud- asama 27. Bowlingcijfers: Sri Lanka: Suji 1/85, Odumbe 2/34. Kenya: Vaas 1/44, Muralitharan 2/40, Ranatun ga 2/31, Dharmasena 1/45. Kanpur (Ind). INDIA - ZIMBAB WE 2-0. India 247 voor vijf, Zim babwe 207 all out. India wint met 40 runs. Topscorers: India: Kamli 106, Sid- hu 80, Jadëja 44 not out. Zimbab we: Streak en G. Flower 30, Campbell en A. Flower 28. Bowlingcijfers: India: Streak 29/1, Lock 2/57, B.Strang 1/22, P. Strang 1/55. Zimbabwe: Srinath 2/36, Kumble 2/33, Raju 3/30. Eindstand: 1. Sri Lanka 3-10, 2. Australië 4-6, 3. India 5-6, 4. West-Indië 4-4, 5. Zimbabwe 5-2, 6. Kenya 5-2. Australië en Nieuw- Zeeland zagen van de wedstrijd tegen Sri Lanka af. GROEP B Lahore (Pak). PAKISTAN - NIEUW-ZEELAND 2-0. Pakistan 281 voor vijf, Nieuw-Zeeland 235 all out. Pakistan wint met 46 runs. Topscorers: Pakistan: Anwar 62 run out, Malik 55 not out, Sohail 50. Fleming 42, Germon 41, Parore 36, Cairns 32. Bowlingscijfers: Pakistan: Cairns 1/53, Kennedy 1/32. Nieuw-Zee land: Younis 2/32, Aaqib 2/45, Mushtaq 2/32, Malik 2/41 Sohail 1/51. Eindstand: 1. Zuid-Afrika 5-10, 2. Pakistan 5-8, 3. Nieuw-Zeeland 5- 6, 4. Engeland 5-4, 5. Ver. Arabi sche Emiraten 5-2, 6. Nederland 5-0. 23 (16-11). Topscorers Nederland: Hölscher, Kersten 6, Portengen 5 Lillehammer. Wereldbeker afda ling. Mannen. Laatste wedstrijd: 1. Kjus (Noo) 1.27,09, 2. Mader (OOs) 1.27,48, 3. Ghedina (Ita) 1.27,49, 4. Runggaldier (Ita) 1.27,52, 5. Alphand (Fra) 1/27,?5, 6. Mahrer (Zwi) 1.27,97, 7. Kernen (Zwi) 1.28,12, 8. Hermann (Zwi) 1.28,67, 9. Perathoner (Ita) 1.28,68, 10. Assinger (Oos) 1.28,71. Eindstand wereldbeker afdaling: 1. Alphand 577, 2. Mader 407, 3. Ortlieb (Oos) 359, 4. Kjus 343, 5. Kernen 325. Stand werelbeker algemeen (na 32 van de 35 wedstrijden): 1. Kjus 1138 pnt, 2. Mader 955, 3. Von Grünigen (Zwi) 838, 4. Aphand 759, 5. Knauss (Oos) 748. Lillehammer. Wereldbeker afda ling vrouwen, laatste wedstrijd: 1. Zurbriggen (Zwi) 1.10,25, 2. Kost- ner (Ita) 1.10,26, 3. Seizinger (Dui) 1.10,60, 4. Götschl (Oos) 1.11,10, 5. Dorfmeister (Oos) 1.11,13, 6. Meis- snitzer (Oos) 1.11,28, 7. Merlin (Ita) 1.11,41, 8. Gladisjiva (Rus) 1.11,44, 9. Zelenskaja (Rus) 1.11,55, 10. Gutensohn (Dui) 1.11,60. Eindstand wereldbeker afdaling: 1. Street (VSt) 640 pnt, 2. Seizin ger 485, 3. Zurbriggen en Kostner 449, 5. Zelenskaja 424. Stand wereldbeker algemeen na 31 van de 34 wedstrijden: 1. en winnaar Seizinger 1292 pnt, 2. Wachter (Oos) 943, 3. Ertl (Dui) 934, 4. Kostner 845, 5. Street 837. Saelen (Zwe). WB freestyle. Bückelpiste, mannen: 1. Rochon (Fra) 25,12, 2. Roennback (Zwe) 25,12, 3. Brassard (Fra) 24,55. Stand: 1. Moseley (VSt) 572 pun ten, 2. Rochon 548, 3. Ougier (Fra) 544. Bückelpiste, vrouwen: 1. Wein- brecht (VSt) 24,27, 2. Gilg (Fra) 23,98, 3. Karhu (Fin) 23,61. Stand: 1. Weinbrecht 800 punten, 2. Mittermayer (Dui) 580, 3. Gilg 576. Duitse lotto: Trekking A: 3-10-13- 14-19-49. Reservegetal: 39. Trek king B: 5-11-1-15-19-32-48. Reser vegetal: 45. Supergetallen: 5 9. Spel 77: 4080294. Super 6: 088733. Belgische lotto: 5-22-24-29-32-33. Reservegetal: 25. Jokernummer: 3394248. Portugal, competitie: Tirsense - Amadora 0-0. Budel. Vrouwen, oefeninterland NEDERLAND - BELGIË 4-0 (0- 0). Doelpunten: Van Waarde 2, Davidse, Griffioen. Beverwijk. Mannen, oefeninter land. Nederland - Verenigde Staten 29- Tilburg. Play-offs, Best-of-Seven, derde wedstrijd: Tilburg - Nijme gen 6-2 (3-1 1-0 2-1). Stand: 1-2. Madrid (anp) - Vier kwartfinales in de Champions League leverden gisteravond weinig spektakel en weinig doelpunten op. Ajax en Nantes waren de topscorers, de Fransen wonnen hun thuiswedstrijd tegen Spartak Moskou met 2-0. Real Madrid klopte Juventus met 1-0, Legia Warschau - Panathinai kos was en bleef 0-0. Real Madrid zette Juventus onder zware druk. Het doelpunt van Raul, in de 21e minuut, was een juiste afspiegeling van de krachtsverschillen. Het 18-jarige talent rondde een fraaie combi natie af van de Chileen Zamo- rano en de Deen Laudrup. Ook na de rust was Real de bepalende ploeg. Beide ploegen kregen in de tweede helft één goede kans. Zamorano en Ravanelli misten voor open doel. Nantes, in de Franse competitie pas terug te vinden op de achtste plaats, creëerde een goede uit gangspositie voor de return tegen Spartak Moskou, op 20 maart. De thuisclub scoorde in elke helft eenmaal, in de 28e minuut open de N'Doram de score, halverwege de tweede helft maakte Ouedec 2-0. Enfant terrible Pedros kreeg een kwartier voor tijd rood van de Duitse scheidsrechter Krug na een overtreding op de Rus Anan- ko. Legia Warschau en Panathinai kos zouden twee van de zwakkere ploegen in het belangrijkste Europese bekertoernooi zijn. Hun eerste confrontatie, in Polen, eindigde kleurloos in 0-0. LEGIA WARSCHAU (POL) - PANATHINAIKOS (GRI) 0-0. Scheidsrechter: Diaz Vega (Spa). Toeschouwers: 12.000. Gele kaarten: Jozwiak, Bednarz (Legia), Markos, H. Georgiadis (Panathinaikos). REAL MADRID (SPA) - JUVENTUS (ITA) 1-0 (1-0). 21. Raul 1-0. Scheidsrechter: Röthlisberger (Zwi). Toeschouwers: 77.000. Gele kaarten: Hierro (Real), Carrera, Torricelli, Ravanelli (Juventus). NANTES (FRA) - SPARTAK MOS KOU (RUS) 2-0 (1-0). 28. N'Doram 1-0, 65. Ouedec 2-0. Scheidsrechter: Krug (Dui). Toeschouwers: 35.000. Rode kaart: 75. Pedros (Nantes). Gele kaarten: Guyot, Cauet (Nantes), Tsjoedin (Spartak).

de Stem | 1996 | | pagina 9