e beloning voor de aanval >80.- Zeeuwse titelstrijd springen Geslaagd WK voor Arnold Polderman l osse ompetilie in xel gaat beginnen Goede sfeer bij De Biezenruiters ■AUTO1' [ike Simon zag met Zeeuwse titel jarenlange wens in vervulling gaan JK DE STEM SPORT ZEELAND B3 PAARDENSPORT Zaterdag in manege De Scheldestad in Vlissingen TENNIS nders Park ihowröóm EUZEN 1111 Paralympics in Atlanta volgend hoofddoel van Axelaar Nieuwe rij vereniging en ponyclub PAARDENSPORT SPORTNIEUWS KORT Hoofdplaat versterkt zich Zeemeeuw treft De Cocq in finale Hydo-Agri-lopen in Terneuzen Zwemloopcircuit in beslissende fase Zeeuws-Vlaams bilj artj eugdtitelstrijd Turnwedstrijden WIK voor jeugd DONDERDAG 7 MAART 1996 Fiat Puiito 60 SX 5-deurs', 5-ver.sn. bak deelbare a.-bank ceotr. slóten elek. 'ruiten, wit 1994 21,500.- Peugeot 205 .1.1 Accent •Et-deurè 5-bak metallic grijs '1992 14.950.- Fiat Panda 10Ó0 CL t.E. wie'lplaten wisser'achter rood 1990 ƒ9.500.- onze paardensportmedewerker to singen - In manege De Scheldestad van de l'iiknamige ruitersportvereniging aan de r brandystraat in Vlissingen worden zater- fl 9 maart de provinciale springkampioen- fLpen gehouden voor paarden en pony's, r" zjL de selectiewedstrijden voor de natio- fle kampioenschappen van de KNF (Konink- Fu Nederlandse Federatie van Landelijke biiverenigingen en Ponyclubs) in het federatie- Ltrum te Ermelo op vrijdag 29 en zaterdag 30 art. uitzending naar deze kampioenschappen 0 n de volgende combinaties in aanmerking: 0 ioen M-pony's, kampioen en reservekampioen zz-pony's en Z-paarden en kampioen ZZ- 1?negentig combinaties komen zaterdag in actie. ■L dertig bij de pony's en vijftig bij de paarden. |j rijden een klassiek parcours en daarna, maar Mazda 626 LX diesel 2.0 ajartn gëtrht glas 5-versn.jbék grijs'metallic,-1988 Daihatsu Charade - automaat wisser achter' als riieo.w wit 1989 10.500.- Peugeot 309 1.4 XR open dak, %deurs 5-versn.rBak trekhaak grijs nietadic 199,1. 14.950.- Lancia Deiia 1.6.I.E, iatchtmet. vefejeftii^dia dó-hlauW, 1.995 /31.SÖ0.- Fiat Bravo 1.4 S 3-deurs, stutirbekr. boogie stoelverstélling getint glas, rood Zie voor verdere aanbie dingen in onze showroom ^fOVOTA LMISCHE wMïW'k dan in omgekeerde startvolgorde, een verkort klas siek parcours. Was er vorig jaar, toen deze kam pioenschappen in manege Magrette bij Axel werden gehouden, nog een ZZ-kampioen met Bart Bomeré met Kadaphi JH van de Zwinruiters, nu is dat niet meer het geval. Deze combinatie bestaat niet meer, omdat Kadaphi JH is verkocht naar het buitenland. Dit jaar is er zelfs geen inschrijving in de ZZ-klas- se. Wel komen er vijf combinaties uit in de Z-klasse, maar niet titelhouder Rob Terborg met Ekros van De Sasruiters. Wel reservekampioene Brigitte Bon net met Camille van De Oranjeruiters uit Willem stad en haar andere paard Al Capone. Ellen Briquet met Queen van Hulst, Han Wattel met Cyriel van De Vroonruiters, Sanja Dingemanse met Gultana van De Paardebloem (vorig jaar derde in de M-klasse) starten eveneens. Ilyo de Loos met Nadir van de Axelse Oranjeruiters staat op de startlijst, maar dat is een misvatting, want hij komt aan het vertreke in de M-klasse. In deze M-klasse negen deelnemers. Titelhouder Jan Noordhoek met Ferini van De Zwinruiters is niet van de partij. Hij heeft het te druk met de fok kerij. Favoriet in deze klasse is de jeugdige Christi- aan van de Plasse met Evident uit Yerseke. Twintig deelnemers in de L-klasse paarden. Hier gaat de strijd alleen om de provinciale titel, want er is geen uitzending naar de nationale titelstrijd. Hierbij zes Zeeuws-Vlaamse deelnemers met Jeroen Burm met Elegant en Esmiralda, Anthony van de Ven met Johan en Ellen Briquet met Top Gun van Hulst, Carolien de Munck met Emforosa van De Oranjeruiters uit Axel en Natasja Hertogh met Wagner van De Zwinruiters. Bij de ZZ-pony's is maar één deelnemer, namelijk Christiaan van de Plasse met Quarry Hill uit Yerse ke, titelhouder en nationaal kampioen outdoor 1994. Titelhouder in de M-klasse, Stieven van Bunder met Diamantha van de ponyclub Hulst, staat op de startlijst in de Z-klasse, maar of deze combinatie zaterdag aan het vertrek komt is nog niet zeker. Diamantha is geblesseerd. In de M-klasse wordt het een open srijd met zes deelnemers. Vanuit Zeeuws- Vlaanderen zijn dit Angelique de Beule met Bon Amour en Colinda Cornelissens met Au Revoir van de ponyclub Hulst. Het programma ziet er als volgt uit: 09.00 uur eerste manche alle pony's; 11.20 uur tweede manche in omgekeerde volgorde; 13.15 uur huldiging pony kampioenen; 13.30 uur eerste manche B- en L-paar- den; 15.30 uur tweede manche in omgekeerde volg orde; 16.45 uur huldiging B- en L-paarden; 17.00 uur eerste manche M- en Z-paarden; 17.45 uur tweede manche in omgekeerde volgorde; 18.30 uur huldiging M-en Z-paarden. De juryleden in Vlissingen zijn: Paul Burm uit Kapellebrug, Jan de Kroo uit Nieuw- en St.-Joos- land en Jan de Feyter uit Axel. Parcoursbouwer is Bram Wattel uit Vrouwenpolder. 751 irHenk van de Voorde jek - Lange tijd waren Hans Felius, Rob Simon, Serge Sarpentier en Virgil Greeve 'stoorzender' voor hem eweest. Onlangs zag Mike Simon, 32 jaar inmiddels, dan ich zijn lang gekoesterde wens in vervulling gaan. Hij lerd Zeeuws tenniskampioen in Goes. 5 de finale won Mike Simon in Vee sets van Joost Thorenaar. J)e ideale voorbereiding - voe- ig, regelmaat - had ik niet ach- ir de rug. Op de donderdag tij de Zeeuwse kampioen- Ijhappen staat mijn broer Rob in keer voor de deur. Dat |beurt ook niet iedere dag.Rob non woont en werkt tegen- oordig in Israël. „Rob is vader geworden. Dat Vbben we gevierd. De hele week - op stap geweest. Goed fgeten en gedronken. Ik zei nog tegen Rob: 'als ik verlies, is dat jouw Ikiild'. Zaterdagavond was mijn Is Nicole jarig en pas diep in de ptzijn we teruggegaan. In het avan de finale voelde ik me ti ook gammel. Maar het credo a mijn vader was: 's avonds een 's morgens een vent. jpnncipe probeer ik elk jaar or de titel te gaan. Dus ook str- s bij de Zeeuwse buitenkam- senschappen in Terneuzen. "1 speelstijl is in de loop der jen veranderd. Vroeger, toen ik 1 met wedstrijdspelen, was tin en fijn. Ik kon gemakke- k met een lob verschalkt wor- iToen ik ouder werd en naar- e volley, smash en de inko- al verbeterde ben ik s aanvallender gaan spelen, jben all-round geworden. Vaak ik weliswaar positiespel lachteruit, maar als de kans er »p ik gewoon op: op een kor- bal of na de service." 1 dit jaar was Mike Simon, uitnodiging van Paul Haar- is, twee weken in Australië, ar op Flinders Park, tijdens de njralian Open', maakte hij de «ute tennistop van nabij mee. aar de andere grand slam- mooien - Wimbledon, Roland cos en de US Open - was ik in verleden al eens geweest. Op STOjd dam is het betere ten 's zien. Alle spelers gaan er it Anders dan een grand prix- ®ooi waar er meer sleur Op de Australian Open ifvZe er„a"emaa' honderd pro- twee weken in Australië hiel- joor tennisleraar Simon een 'tvanwerk-vakantiein. „Met Pas van Paul Haarhuis kon ik - a' naar toe. Hij is een leef tijdgenoot van mij. Net als Men- no Oosting en Tom Nijssen. Tot een jaar of 18 heb ik veel tegen hen gespeeld. Ook in satellites, challengers en grand prix-toer- nooien. Zij stroomden door naar de grotere toernooien en gingen naar de wereldtop. Australië was een hele ervaring. Niet alleen op de tribunes. Ik kon in 'het hart' kijken met alles erop en eraan. Hoe de daginvulling van de profs was. Hoe men daar leefde', voeding, slapen, ontspan ning. Er waren trainingsclinics. Bekende trainers gaven sessies, zoals Brad Gilbert. Veel gesprek ken heb ik gevoerd met coaches. Zij betrokken mij bij wedstrijd analyses. Het coachen gaat er daar niet zo aan toe als bij de Davis Cup. De coaches houden analyseformulieren bij. Ik heb daar onder andere getraind met Kristie Boogert en Brenda Schultz. De mannen zijn vaak te sterk voor mij. Met Chenda Rubin, de revelatie van het toer nooi, heb ik ook gespard. Zij won van Sanchez in een hele lange partij en werd op handen gedra gen door het publiek. Op de play- ersparty zat ik te eten aan dezelf de tafel als Chenda Rubin. De hitte daar was ongelooflijk. Ze moesten spelen bij 37 graden. Men moet niet denken 'wat doet hij moeilijk of waarom die pet', want het is afzien in die hitte. Echt brandend. Getennist wordt er daar op een speciaal soort verende hard-court-baan." Mike Simon zou uren kunnen uit wijden over Australië. Anekdotes somt hij moeiteloos op. „Ik sliep daar op dezelfde kamer als de fotograaf van Bild, het Duitse boulevardblad. Foto's van de ten nisbaan zijn er miljoenen. Hij had een andere opdracht. Hij moest Thomas Muster in de gaten houden die iets met de Engelse prinses Sarah Ferguson zou heb ben. Om twee uur 's nachts werd hij opgepiept vanuit Duitsland vanwege die opdracht. Hij moest letten op de slaapkamer van Muster. Uiteindelijk kwam Mus ter alleen uit zijn kamer." Mike Simon heeft als manager van Ador Sport weer een drukke periode voor de boeg. „Naast het geven van tennisles en het rege len van de administratie en de horeca bij Ador, komen de ten- niskampen er weer aan. Er zijn dan weer veel activiteiten voor de toeristen." Competitie speelt 4538 AS Terneuze A. 4'j ^senverdeling is niet ,T na vorig seizoen. De «e vTT" uitkomen in de |S«o™fd,e 80 cc. 125 cc, 250 ■data, °IJcentiehouders. ,?n da wedstrijden zijn ipril nm ,m-aart'23 maart> um,29iuni'13 Kber '11 september en Ndaantllt1diiden W°rdt er iSttroam andere evenemen- wordt er op 0'"i' van 15.00 uur lnen0D7MnJSUpercross ver" jWedstriiri 1 u 2 november raWse trifeg kader van de eai crow er wordt Parkin,. ®eor§aniseerd in Mike Simon: „Mijn vader zei altijd: 's avonds een vent's morgens een vent. Mike Simon bij Ador Sport in de tweede klasse. Hoewel het team nog niet helemaal rond is, is al wel duidelijk dat het versterkt wordt met talentvolle jeugd. Hij houdt een pleidooi voor het 35+ tennis. „Dat zie ik over een paar jaar echt zitten. Het 35+ circuit vind ik enorm interessant. Ik wil mee gaan doen aan een Europees of wereld 35+ circuit." Zoals bekend verlaat districts trainer Jan-Willem Baars aan het eind van de zomer de KNLTB Zeeland. Mike Simon, gelouterd tennisleraar met het hoogste diploma, staat niet op voorhand afwijzend tegenover de vrijko mende vacature. „Jan-Willem is een perfecte trainer, maar hij is wel na enkele jaren weg. Iemand met grote affiniteit voor het Zeeuws-Vlaamse tennis zou goed zijn voor de KNLTB Zeeland. Te denken valt aan een bondstrainer voor Zeeuws-Vlaanderen naast een districtstennisleraar van boven de Westerschelde." motorsportmedewerker P ket Smitsschorrecircuit in Axel wordt zaterdag 9 j j6rste wedstrijd verreden voor het clubkampioen- leiznp11 In tien wedstrijden, verdeeld over het gehe- n' zullen de diverse deelnemers strijden om de ere- _ln eetl vijftal klassen. en 27 mei is de BVM te gast, op 1 mei komt de MCB/BLB op bezoek en op 30 juni vindt er een wedstrijd plaats van de VLMB. Nadat vorig jaar een recordaan tal rijders werd geteld, dat deel nam aan de wedstrijden bij de RES, hoopt het bestuur, dat dit jaar dat aantal toch overtroffen kan worden. Zo hoopt men op een ruimere deelname bij de Idasse van de licentiehouders. Om de deelname aan deze klasse te sti muleren heeft men het aanvangs- tijdstip van de reeksen in deze klasse vervroegd. De licentiehou ders zullen niet meer als laatste in de baan verschijnen, maar al eerder op de middag starten. Zo hoopt men rijders, die van ver komen en de volgende dag ook weer aan andere wedstrijden deelnemen, te Verleiden ook in Axel aan de start te komen. Van onze sportmedewerker Axel - Arnold Polderman, pas terug van een geslaagd wereldkampioenschap lang laufen in het Zweedse Sunne (vier uur met de bus van Oslo in de kop van Zweden) blikt al weer vooruit. De visueel gehandicapte sportman uit Axel wil als het even kan pre sent zijn op de Paralympics, die van 12 tot 26 augustus in Atlanta worden gehouden. Vier jaar terug werd Barcelona gemist. Nu moet het dus maar gebeuren ondanks dat er nog een ernstige 'hobbel' moet worden genomen, namelijk de limiet op de marathon halen. Dat zou dan moeten gebeuren in de Rotter dam Marathon op 28 april samen met zijn begeleider Frank Ver- schorre uit Breskens. Polderman: „Ik heb een persoon lijk record staan van 2 uur en 44 minuten. De limiet staat op 2.45, dus zou het moeten kunnen. Er zijn echter in de sport altijd van die factoren die het resultaat van een prestatie bepalen. Rotterdam is overigens nog niet 'heilig' voor ons, want we hebben de tijd tot 1 juni om aan de eis voor kwalifi catie te voldoen. Lukt het niet op de marathon dan liggen er voor ons nog mogelijkheden op de 5000 meter." Polderman werkte inmiddels een geslaagd wereldkampioenschap langlaufen af. In Sunne, waar het op de openingsdag twintig gra den onder nul was en waar een koudste temperatuur werd geme ten van 29 graden onder nul, kreeg hij de aansluiting met de wereldtop, die in de visueel gehandicapte sportwereld wat langlaufen betreft wordt aange voerd door atleten uit Duitsland, Rusland en Finland. Hij kwam uit op vier onderdelen, $èt de Noord-Hollander Niels Hopman Arnold Polderman, de visueel gehandicapte sportman uit Axel, die terug kan blikken op een geslaagd wereldkampioenschap lang laufen. als begeleider, omdat zijn vaste partner Edward de Leng verhin derd was. „Niels is een uitstekende lang laufer. Het klikte meteen tussen ons en ik heb zelfs veel bijge leerd. Op de openingsdag stond; de 5 kilometer klassiek op het programma. Ik werd er elfde in 17 minuten en 32 seconden. Op de 7,5 kilometer biatlon werd het een twaalfde plaats in 30 minu ten en 22 seconden. Een onder deel waarbij geschoten dient te worden en dat overigens organi satorisch geen WK waardig was. Ze hadden het schietvlak in de zon gelegd, Wij schieten, omdat we visueel gehandicapt zijn, met een laser straaltje dat een hoog geluid laat horen als je op de roos zit. Naar mate je er verder vanaf zit krijg je een minder hoge toon. Puur op het geluid moet de prestatie dus geleverd worden. Door de weer kaatsing in de door de zon beschenen sneeuw werd het geluid vervormd en uiteraard de resultaten minder, maar omdat dit een euvel was waar iedere deelnemer mee te kampen had werd de uitslag gehandhaafd. De vierde dag was er weer een elfde plaats op de 10 kilometer skating, die ik aflegde in 32 minuten en 22 seconden. Op de afsluitende 20 kilometer klassiek werd ik zevende in 1 uur, 15 minuten en 24 seconden. Dat betekende dat ik alle vier mijn persoonlijke records scherper heb gesteld en de kloof met de rest niet onoverbrugbaar mag zijn in de toekomst. Ik ben immers nog maar twee jaar bezig. Levien de Groote en Cor van de Lijke, beide visueel gehandicapte sporters uit Vlissingen, vroegen me een keer mee te gaan. Ik was gelijk verkocht. Heerlijk zo in de natuur. Wel zwaar, want de armen en de benen worden zwaar belast. Ik vind het zelfs zwaarder dan het fietsen waar ik toch ook de Europese top mee heb gehaald." Met dat fietsen haalde hij dus de Paralympics in Barcelona vier jaar terug niet. Met het lopen moet dat lukken, ondanks dat hij de laatste tijd met problemen kampt in de lies en de rug. „Tij dens het langlaufen heb ik daar geen enkel probleem mee. Bij het lopen ligt dat anders. Hopelijk kan de bondsarts me daar vanaf helpen, want een Olympiade is to$i het hoogste wat een sport man kan bereiken." Van onze paardensportmedewerker Eede - Vorig jaar november gaf de KNF (Koninklijke Nederlandse Federatie van Landelijke Rijverenigingen en Ponyclubs) al het groene licht om een landelijke rijvereni- ging en ponyclub op te richten in de regio Eede-Aarden- burg. Daarmee werd De Biezenruiters een feit. Het voorlopige oprichtingsbe stuur werd door de leden als defenitief bestuur gekozen. Dat bestuur bestaat uit voorzitter Guido van Hevel uit St.-Kruis- Brugge, secretaresse Marjan Koster uit IJzendijke, penning- meesteresse Nancy Wollrabe uit Waterlandkerkje en wed strijdsecretaresse Arlet Begijn uit Eede. De vereniging heeft nu dertig leden, waarvan 21 rijdende, vier ponyruiters en 17 paardenruiters, waaronder vijftien wedstrijdruiters. Voorzitter Guido van Hevel: „Onze thuishaven is bij de familie Boone aan de Biezen- straat in Eede, waar binnen kort met de bouw van een bin- nenmanege wordt begonnen. Instructrice Diana Boone ver zorgt de lessen voor onze leden. Onze activiteiten met de leden zijn allereerste gericht op de sfeer binnen de club. Een goede sfeer is het belangrijkste en we willen als bestuur hiervoor het goede voorbeeld geven. Hoewel voor het groene seizoen op de wedstrijdkalender nog wel ruimte was voor het orga niseren van een concours en we hier de beschikking hebben over acht hectare weiland, heb ben we besloten van de zomer nog geen concours te houden. Wel in het volgende indoorsei- zoen. Dan is de manege klaar. Dan zijn we als bestuur en leden beter op elkaar inge speeld en kunnen we bijvoor beeld in november het eerste indoorconcours van De Biezen ruiters houden. De financiën ontbreken even eens nog. We zijn nog maar pas gestart. Sponsors zijn welkom, liefst een hoofdsponsor. Wel gaan we snel concoursen bezoeken. Een veewagen is beschikbaar voor de leden. Er hebben zich al enige leden gemeld, die de mensport willen gaan beoefenen, maar die geen paard of pony hebben. Die zijn hier voor hen beschikbaar, ook om naar de wedstrijden te gaan. Zoals je ziet volop activititen. Er is nog meer. We gaan pony kampen organiseren. Men is bezig een clubkrantje op te starten. De Biezenruiters heeft grote idealen. We gaan ook de afdelingsdressuur beoefenen, zeker met een achttal paarden. Tenslotte: de sfeer is het belangrijkste." Hoofdplaat - Het in zware degradatiezorgen verwikkelde Hoofd plaat heeft zich tijdens de lange winterstop weten te versterken met Robby Jonkman en Johnny den Besten. Jonkman vertrok afgeiopen zomer van Hoofdplaat naar Terneuzen, kan op dit moment wegens het vervullen van zijn dienstplicht niet of hauwe- lijks trainen en kon dankzij de medewerking van Terneuzen de Hoofdplaat gelederen versterken. Ook Johnny den Besten (die samen met Jonkman ooit in de jeugd van Middelburg speeld) ver vult zijn dienstplicht en komt amper aan trainen toe. De Bressi- aander speelde de laatste tijd bij de reserves van Middelburg en kreeg ook daar alle medewerking voor zijn overschrijving naar Hoofdplaat. Oostburg - Nadat vorige week Zeemeeuw zich verrassend in de finale van de ZAVTO-beker had gespeeld, bereikte nu ook De Cocq de eindstrijd. De Zeeuwse kampioen en bekerhouder had geen enkel probleem om Rabo Aardenburg/Eede te verslaan, 13- 2. De finale wordt op maandag 1 april (aanvang 20.45 uur) gespeeld. In de ZAVIO-competitie behield Zeemeeuw de kleine kans op de titel door met 1-3 van Security te winnen. Verduin handhaafde zich door 2-4-winst op Bron in de middenmoot. Stand ZAVIO competitie: 1. Dikke van Dale 11-31, 2. Zeemeeuw 11-25, 3. Groosman/Casuals 10-22,4. Verduin 10-19, 5. Bron 10-9, 6. Leenhouts 10-7, 7. Rabo Aardenburg/Eede 10-7, 8. Security 11-3. Terneuzen - De Hydro Agri Runners houden in samenwerking met SV Aloy op zaterdag 9 maart him jaarlijkse lopen in Terneu zen. De afstanden van deze trimlopen zijn: 2, 5,6, 11,2 en 16,8 kilometer. Er kan worden ingeschreven vanaf 14.00 uur in de aula van het ROC Westerschelde aan de Zeldenrustlaan in Terneuzen, waar tevens de was- en kleedaccomodatie is. Het startschot voor alle afstanden wordt om 15.00 uur gegeven. Vlissingen - In Roosendaal wordt zaterdag 9 maart de voorlaatste wedstrijd van het ZEBRA-zwemloopcircuit afgewerkt. Vrijwel zeker valt daar de beslissing over de eindzege, met Miquel van Tongeren en Ron Vermaat in de hoofdrollen. Beiden komen immers tijdens de afsluitende wedstrijd in Middelburg niet meer aan de start, omdat ze andere verplichtingen hebben. Vermaat staat op dit moment met acht punten voorsprong aan de leiding, wat omgerekend zestien seconden betekent, zodat er nog een aardig robbertje knokken verwacht mag worden. Verder zijn ook Ronny de Martelaere, Sjaak de Kok en Remco Berentsen van de partij. Bij de vrouwen moet Bianca van den Kieboom nog afrekenen met Mitzy Nieuwenhuizen. Die afrekening kan ook zaterdag gebeu ren. Theo van Hal, Ed de Wit en Kees van Ginderen zijn de belang rijkste kandidaten voor de eindzege bij de veteranen. De langste afstand gaat ook nu weer over 1000 meter zwemmen en 10 kilo meter lopen. Daarnaast staan een korte afstand (500/5) en een jeugdafstand (250/2,5) op het programma. De eerste start van de lange afstand in zwembad 't Zand is om 16.00 uur. De volgende starts zijn: 16.30 (tweede serie lang), 17.00 (vrouwen kort) en 17.20 uur (mannen kort en jeugd). Hulst - De biljartvereniging JBH uit Hulst houdt onder leiding van Willy Brand het jaarlijkse kampioenschap van Zeeuws- Vlaanderen voor de jeugd. Deze titelstrijd op handicap-basis wordt zaterdag 23 en zondag 24 maart afgewerkt in Het Houten- kwartier te Hulst. Op beide dagen beginnen de wedstrijden om 10.00 uur. Deelnemers: 1. M. Dhondt (Hof van Eede, Eede) 80 caramboles, 2. R. van Tiel (NASA Axel) 60, 3. J. Ollebek (NASA) 40, 4. B. van Boven (OBV Oostburg) 40, D. Houwer (JBH Hulst) 130, A. van de Voorden (JBH) 40 caramboles. Programma eerste ronde: Ollebek-Van Boven, Van Tiel-Houwer, Dhondt-Van de Voorde. St.-Annaland - De gymnastiekvereniging WIK uit St.-Annaland houdt zaterdag 9 maart een landelijke turnwedstrijd voor jon gens. De deelnemers voor deze wedstrijd komen uit de regio's Zeeland, Rotterdam, 's-Gravenlanden, Dordrecht en Gouda van de KNGB (Koninklijke Nederlandse Gymnastiek Bond). De jongens komen uit op zeven toestellen: vloer, paard voltige, ringen, sprong, brug, rek en powergym. De beste acht geplaatste turners van deze wedstrijd stromen - na nog een tweede plaat singswedstrijd - door naar de landelijke finale. In totaal komen er zaterdag in sportcentrum De Wellevaete in St.-Annaland 86 tur ners in actie. Gezien de speciale jongenstoestellen die op deze dag gebruikt worden, belooft het een mooie wedstrijd te worden. De ochtendwedstrijden duren van 09.45 tot 12.30 uur en de middag- wedstrijdei$?an 13.45 tot 17.15 uur.

de Stem | 1996 | | pagina 13