Oostburg gaat weer in de fout TIE MET or INHAAK BEVEILIGING lenheid Nieuwe straatnamen voor uitbreidingsplan gemeente Aardenburg 19, kan zijn, eftijden men DE STEM Eigen gebouw voor fanfare St. Jan klaar Steltkluut plant bomen voor Van der Steen DAG KLAPPER POLITIE UITSLAGEN Overeenkomst college met zeevisgroothandel 'rammelt' volgens commissie J Sarah heten. j opdracht van de raadscommissie I financiën gekregen de overeen- I komst terug te nemen en grondig I te herzien. Volgens deze commis- I sie rammelt de overeenkomst Oude vrienden lijnrecht tegenover elkaar bij rechter H 'Eén loket voor ouderen in gemeente hard nodig' culieren DE STEM ZEELAND A6 I gluis-Aardenburg - De Sint I sebastiaanstraat en Gaai- I meer van over. het veiligste adres EXAMENS x 53 inkje, jubileum, verloving, tatie, examen, enz. i 0,65 incl. BTW, verplicht, elding, 26.- incl. BTW. op aanvraag, geretourneerd. Df geef uw tekst ng af bij één van iftelijke opgaven accepteerd, indien zijn, ook indien uw ivoegd is. recht voor teksten Jenen te weigeren, ten bereiken over de udt de uitgever zich de naam van de end te maken. MAANDAG 4 MAART 1996 I Van onze verslaggever I Derswei. Dat zijn de namen I van de twee nieuwe straten in het uitbreidingsplan Coensdi- ke in Aardenburg die B en W van de gemeente Sluis-Aar- denburg in gedachten hebben. Het uitbreidingsplan Coensdike wordt momenteel bouwrijp gemaakt voor de bouw van een woonzorgcentrum met aanleun woningen en woningen in de vrije sector. Tot 1985 was dit terrein in gebruik als Gaaiperswei van het handbooggilde van Sint Sebasti- aan. Het gilde vindt zijn oor sprong omstreeks het jaar 1433 en heeft volgens het college altijd een prominente plaats ingeno men in de gemeenschap van Aar denburg. Om deze reden wil het college aan de twee nieuwe straten de namen Sint Sebastiaanstraat en Gaaiperswei geven. Sint Sebasti- aan is de patroonheilige van boogschutters en kruisridders. Een gaaipers is een houten staak of mast waarop de gaaien bij het gaaischieten worden geplaatst. Het voorstel komt dinsdag aan de orde tijdens de vergadering van de raadscommissie financiën en algemene zaken. Tijdens deze vergadering stelt het college ook voor het afhandelen van subsi dieverzoeken tot 250 gulden over te laten aan B en W. Door ambte naren, college en commissies wordt momenteel veel tijd gesto ken in de afhandeling van deze geringe bedragen. Vandaar dat wordt gevraagd de afhandeling op te dragen aan het college. In de begroting is hiervoor een post opgenomen van 2.500 gul den. De commissie welzijn en maatschappelijke dienstverle ning blijft haar adviserende taak bij dergelijke verzoeken behou den. De vergadering van de raadscom missie begint dinsdag om 20.00 uur in het stadkantoor aan de Groote Markt in Sluis. Van onze verslaggever Oostburg - De kans is aanwezig dat Zeevisgroothandel Noordzee in Breskens een gemeentelijke subsidie van een ton in de wacht sleept om vervolgens te verkassen naar Zeebrugge. Althans, dat gevaar zit in de overeenkomst tussen B en W van Oostburg en de groothandel. Het college heeft daarom de arte feliciteerd in Zundert, Bert Janssen in iiwd r, 29 februari 1996, )r, 29 februari 1996, link, 1 maart 1996, Annie wil er nog niets van weten, maar zal vanaf vandaag toch vandaag toch :1 aan alle kanten. Zeevisgroothandel Noordzee wil behoorlijk wat investeren in uit- i het bedrijf op het rein in Breskens. maaf de groothandel heeft twee I opties. Uitbreiden in Breskens of zich vestigen in Zeebrugge. Het bedrijf wil in Breskens blijven als J de gemeente een arbeidsplaat- I. senbijdrage van een ton beschik- 1 baar stelt. Die bijdrage komt neer op tienduizend gulden per nieu- I we arbeidsplaats. Kritiek J De gemeenteraad ging in decem- 1 ber vorig jaar akkoord met deze bijdrage waarop het college een j overeenkomst afsloot. Maar deze I overeenkomst kan de goedkeu- ring van de commissie financiën niet verdragen. „Na soortgelijke overeenkomsten met de bedrijven Prolion en Unitron is het voor de I derde keer dat we forse kritiek I hebben. Een aantal elementen uit I deze overeenkomst zit knurftig in elkaar," aldus L. Wille (PvdA). „In de overeenkomst moet duide- I lijk de voorwaarde komen te j staan dat de uitbreiding in Bres kens wordt gedaan. Anders gaat het feest niet door." Ook de fracties van de WD en D&T hebben forse kritiek op de huidige overeenkomst. D. Doeze- Jager (WD) wil dat in de over eenkomst de arbeidsplaatsenbij - drage wordt gekoppeld aan de nieuwe investeringen in de uit breiding. Daarnaast wil hij pas tot uitbetaling van de bijdrage overgaan als alle tien nieuwe arbeidsplaatsen zijn gerealiseerd. „We moeten de hand op de knip houden tot juni 1997. De zaak moet goed worden afgegrendeld omdat nog niet zeker is of alle nieuwe arbeidsplaatsen worden gerealiseerd." Volgens wethouder A. Bosendaal is niet mogelijk de arbeidsplaat- senbijdrage te koppelen aan de uitbreiding van het bedrijf omdat dat niet volgens het raadsbesluit is. Voorwaarde Maar hij is wel bereid in de over eenkomst op te nemen dat het bedrijf in Breskens moet uitbrei den en dat aan de bijdrage de voorwaarde wordt gekoppeld dat alle arbeidsplaatsen worden gerealiseerd. Maar dat is volgens de commissie niet goed genoeg. „We willen een waterdicht con tract en geen lapmiddel," aldus S. de Putter (D&T). Vandaag is het dan zo ver, vandaag ben je de Abraham-ster!! Kevin, Pascal, Mijke. Gevangenisstraffen geëist voor fraude Van onze correspondent I Middelburg - Ze waren lange tijd boezemvrienden geweest, de 145-jarige Goesenaar T. van L. en de 31-jarige D.R. uit Kapelle. I Op de zitting van de rechtbank in Middelburg bleef daar niets I Ze zaten ver uit elkaar en met I name Van L. had vrijdag geen I goed woord meer over voor zijn I vroegere vriend en later med- I evennoot van hun beider fitness- l centrum. I Beiden stonden terecht voor een j aantal misdrijven, die kort kon- I den worden samengevat met het I ontduiken van de belastingen. R. 1 ra Van L. begonnen medio 1990 I hun fitnesscentrum in Goes en I het was voornamelijk R. die voor I ue administratie zorgde. En daar, I zo bleek al snel, werd uiterst cre- latief mee omgegaan. 1 Instructeurs en instructrices, I oarpersoneel en schoonmaak- I sters werden met ofwel te weinig I-uren in de administratie opge- I werd en van de 24 mensen die er [haddengewerkt, was er niet een le niet zwart werd betaald. Op EDITIE ZEELAND iristian Dior organiseren iculaire promotie. >m kennis te maken met dverzorgingsprodukt :rbaas is bij ons te gast om rodukt te vertellen en u ïs te geven.Tevens presen- -up kleuren van ver. ons in de winkel een persoonlijk advies. speciale promotieweek an produkten uit de col or een prachtig cadeau ivilt Breda - Tel. 076-5215616 ■Temeuzen: ■«andstraat 32,4532 CG I IÜh L15"645769'fax 0115-645742. Meuren: Peter Oggel (editiechef), ™anden Assem, Frank van Cooten, Eu1 (plv'ed-chef).Rein van der Goes, 'J de Puysseleijr. ix'aat 14461 jk I feilSrt fax 0113-273701. |«ulaS0MaaS<Pr0VinCie" I Hulst: Iwfff14'4561 AS I RedaL 70'fax 0114-372771. lu ®"ren; Gerlach Hochstenbach, '"gene Verstraeten. I factie Zeeland: onKoomen !(Unïmv„rii-01'5-645751 I^dag 0115-645753 Ifc»,iW*ploitatie ""tem en 2VK jemeuzen: Verleno fax 0115-645741 Et W-Ordigers: |SiË'"»r3'pr,vé0l15-563976, Pans DiSfm privé 0115-4527- ■Hulit. ers'privé 0115-562354 |"4n W Brande'privé 0114'314570, Fanfare St. Jan speelt voor een volle zaal in het nieuwe clubgebouw. Van onze correspondent Sint Jansteen - Met de onthulling van een bas oftewel bombardon door burgemees ter Kessen van de gemeente Hulst samen met Willy, Dominique, Meivin, Sanne en Kim, nakomelingen van de muzikanten van de fanfare St. Jan was de officiële ingebruikname van het clubgebouw een feit. Voorzitter Jos van Eek memoreerde het gezegde dat een dorp niet zonder fanfare kan, maar dat daar tegenover staat dat een fanfare niet zonder oefenruimte kan. Toen dan ook een einde kwam aan het onder komen in café Den Ouden Arend, waar het muziek sinds 1945 haar repetities hield, moest naar een andere accommodatie worden uitgekeken. Na een tijdelijke behuizing kwam al spoedig een andere oplossing in zicht, maar daar moest ook vanwege de fanfare veel werk voor worden verzet. „Het is dan ook," aldus Van Eek, „na lang wachten, hard werken en slapeloze nachten, foto camile schelstraete sjouwen, passen en meten, dat een prachtig multifunctioneel gebouw tot stand is geko men. Dankzij de inzet van vele leden van het muziek en dankzij de bijdragen van gemeen ten en verschillende bedrijven is een en ander gerealiseerd kunnen worden." Burgemeester Kessen, leden van de gemeen teraad en vertegenwoordigers van de ver schillende verenigingen uit Sint Jansteen maakten evenals vele muziekliefhebbers van de gelegenheid gebruik het bestuur geluk te wensen met het prachtige gebouw aan de Tra- ^«ijden: 8.30- 17.001 papier was er overigens maar één personeelslid en ook haar uren werden maar voor de helft opge geven. Maar ook met de dagsta- ten, waarop alles moest worden verantwoord, was het een en ander mis.- De staten werden ingevuld aan de hand van het geld dat die avond in de kas zat en dat klopte meestal van geen kanten omdat zowel Van L. als R. - volgens ver klaringen - regelmatig en zonder dat ze het van elkaar wisten een greep in de kassa deden. Eind 1992 kwam er een einde aan de v.o.f. doordat R. eruit stapte en Van L. op de oude, frauduleuze voet verder ging. Toen in 1994 de enige officiële werkneemster ziek werd en zij te weinig ziekengeld van de bedrijfsvereniging kreeg, kwam de bal aan het rollen. R., inmiddels naar het buitenland gegaan, kwam terug om te vertel len hoe de financiële vork in de steel zat en administraties wer den in beslag genomen. Alles bij elkaar had het duo voor elk een ton aan belasting ontdoken. De fiscus heeft nu - inclusief verho gingen en kosten - een naheffing opgelegd van 350.000 gulden. Op de zitting verweet Van L. zijn vroegere maat hem te hebben beroofd en volledig te hebben kaalgeplukt. „Voor hem heb ik altijd klaargestaan. Voor hem heb ik altijd gezorgd. Ik heb hem uit het criminele circuit gehaald en dat krijg ik ervoor terug. Stank voor dank." Voor officier van justitie mr. T. de Jong was het zoals hij zei 'een makkie'. „De FIOD heeft een gedegen en gedetailleerd onder zoek uitgevoerd en alle twee bekennen ze. Ik kan dus kort zijn met mijn requisitoir en constate ren dat ze het allebei niet zo nauw hebben genomen met de regels." En zo eiste de officier tegen R. een gevangenisstraf van zes maanden, te vervangen voor 240 uur dienstverlening, plus zes maanden voorwaardelijk en tegen Van L. omdat-ie een goede leerling van R. was geweest omdat-ie naadloos was doorge gaan daar waar R. was gestopt, een gevangenisstraf van een jaar plus zes maanden voorwaarde lijk. De rechtbank doet uitspraak op 14 maart. Vijftien leden van natuurbeschermingsvereniging De Stelt kluut hebben zaterdag een boom geplant in het natuurgebied Canisvliet in Sas van Gent ter nagedachtenis aan de onlangs overleden Johan van der Steen. Van der Steen was jarenlang een voorvechter voor behoud van Canisvliet. Hij maakte deel uit van de werkgroep Behoud Canisvliet. Reden voor De Steltkluut als herinnering aan hem de boom te planten. De vereniging koos voor een zomereik. „Deze soort past prima in het natuurgebied. Daarnaast is deze boom duurzaam,aldus L. Calle van De Steltkluut. „Het is de bedoeling dat iedereen bij deze boom stilstaat bij het vele werk dat Johan van der Steen voor het behoud van Canis vliet heeft gedaan. foto camile schelstraete (ADVERTENTIE) 'errit Lejon^e techniek axel Oranjestraat 5 - Telefoon 0115 - 562710 DIVERSEN AXEL Bijeenkomst PCOB - info door wijkagent G. Zondervan - vereni gingsgebouw Kerkdreef 19 - 14.30 uur Sport overdag instuif - 't Spor- tuus-13.30-15.00 uur-vanaf 16 jaar (ƒ3,-) Kaarting - De Halle -14.00 uur ST.-JANSTEEN Kaarting - café De Kroon - 14.00 uur VERREBROEK Schieting - Terminus -15.00 uur CLINGE Kaarting - café De Landbouw - 20.00 uur Dansen - KBO - Malpertuus -13.30 uur KOEWACHT Koersbal - De Vlachaard - 13.30 uur SAS VAN GENT Kaarting - St.-Albert -14.00 uur FILMS GOES Grand Theater 20.00 uur Sudden death HULST De Koning van Engeland 20.00 uur The usual Suspect 20.00 uur Jumanji 20.00 uur Fair Game 20.00 uur Heat 20.00 uur Ace Ventura MIDDELBURG Cinema - 20.00 uur Tokyo Story VLISSINGEN Alhambra 1 - 14.00 en 20.00 uur Jumanji Alhambra 2 - 14.00 en 20.00 uur Ace Ventura Alhambra 3 -14.00 uur De Boefjes 20.00 uur Heat Alhambra 4 -14.00 uur Pocahon tas (ned) 20.00 uur Dangerous Minds BRUGGE Kennedy Complex 20.00 uur Sense and sensibility 20.00 uur Babe 20.00 uur She Good Fighter 20.00 uur Heat GENT Decascoop 14.30 en 17.00 uur Babe, een bui tengewone big (Ned versie) 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur Babe, the pig (Eng. versie! 14.30,17.00,20.00 en 22.30 uur She Good Fighter 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur Heat 14.30 uur A little Princess 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur Jumanji 14.30, 17.15, 20.00 en 22.30 uur Dangerous Minds 17.00,20.00 en 22.30 uur Sabrina 22.45 uur Kids 22.45 uur Citizen X 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur Seven 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur Sense and sensibility 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur Leaving Las Vegas 20.00 uur Fair game 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur Goldeneye 14.30 en 17.00 uur Pocahontas (Ned) 20.00 uur Braveheart KNOKKE Beverly Sereens 20.00 uur Sense and sensibility 20.00 uur Heat 20.00 uur She good Fighter 20.00 uur Seven Inbraak kerk Axel Axel - In de Gereformeerde kerk aan de Kerkdreef in Axel is in de namiddag van vrijdag ingebroken. Na het forceren van de deuren is alles door zocht. Voorzover is nagegaan, werd niets vermist. Valse aangifte Hulst - Een 18-jarige inwoner uit Hulst heeft vrijdag bij de politie een valse aangifte gedaan van beschadiging van zijn auto. Hij vertelde de poli tie dat zijn geparkeerde auto op het Stationsplein door een aanrijding aan de achterzijde was beschadigd. Maar tijdens het opnemen van de aangifte bleek dat door een 37-jarige inwoner uit Kieldrecht ook aangifte werd gedaan van een aanrijding in Clinge. Ook hier was de dader doorgereden. Uit onderzoek bleek dat de dader de 18-jarige inwoner uit Hulst was. Hij is aangesproken op het doen van de valse aangifte. Inbraken Temeuzen - In de nacht van 1 op 2 maart werd ingebroken in een woning aan de Tivoliweg in Hulst. Een ruit aan de achterkant van de woning werd geforceerd. Vermoedelijk zijn er wat sie raden meegenomen. In de avond van 1 maart is ingebroken in een tandart spraktijk in Axel door het for ceren van een deur aan de ach terzijde. Er wordt wat klein geld vermist. Een woning aan de Lange Kerkstraat in Temeuzen was in de nacht van 1 op 2 maart doel wit van een inbraak. Een klok en een bijbel met koperen beslag zijn meegenomen. In dezelfde nacht is ingebroken in een winkel aan de Noordstraat in de Scheldestad. Enkele goe deren werden meegenomen waaronder geld. Aanrijding Sluiskil - In de vroege morgen van 2 maart kwam de politie tot de ontdekking dat een auto op de rotonde van de provin ciale weg N252 bij Sluiskil rechtdoor was gereden. De aan de voorkant beschadigde auto stond vierhonderd meter ver derop zonder bestuurder mid den op de weg. De auto is door een takelbedrijf weggesleept. De politie is op zoek naar de bestuurder. Ruiten beklad Temeuzen - Van een woning aan de Rozenstraat in Temeu zen werden gisteren rond 10.15 uur de ruiten beklad met verf. De politie hield ter plaatse een 43-jarige man uit Rijswijk aan. Hij had problemen in de rela tiesfeer. Alcoholcontrole Oostburg - In West-Zeeuws- Vlaanderen is in de nacht van zaterdag op zondag een alco holcontrole gehouden. De poli tie deed dit in samenwerking met de Koninklijke Mare chaussee, Veilig Verkeer Nederland en leden van de vrij willige politie. In totaal zijn honderdveertig bestuurders gecontroleerd waarvan er vier een rijverbod en boete kregen. Nijmegen - Katholieke Universiteit. Doctoraal bedrijfscommuni catie: Petra Vervaet, Hulst. Kaartingen Clinge - Malpertuus, veertig sonen. Bieden: 1. P. van Ite- gim, 2. E. Sturm, 3. R. Him- brecht, extra prijs: W. Sorber. Ouderenbonden doen beroep op Hulst Van onze verslaggever Hulst - De gemeente Hulst moet zo snel mogelijk één loket realiseren waar ouderen voor alle zorgvragen terecht kunnen. Dat is de strekking van een brief van zeven afdelingen van de Algemene Nederlandse Bond voor Ouderen (ANBO) en de Katholieke Bond voor Ouderen (KBO) aan B en W en de gemeenteraadsfracties van Hulst. De ouderenbonden volgen via het overleg met de Stichting Welzijn voor Ouderen Hulst de ontwikke lingen met betrekking tot de één loket functie zeer nauwlettend. Alle concept-plannen zijn besproken en de bonden hebben zich georiënteerd op de ervarin gen van ouderen bij het één-loket in de gemeenten Uden en Veghel. Beide Brabantse gemeenten wer ken al een jaar met dit systeem. „Deze ervaringen hebben onze mening versterkt dat de één- loketvoorziening van zeer groot belang is." De ouderenbonden doen daarom een beroep op het college en de raadsfracties deze voorziening voor ouderen snel te realiseren. „Ouderen blijven langer zelfstan dig wonen. Dat kan alleen als de hierbij noodzakelijke hulp aan wezig en op elkaar afgestemd is."

de Stem | 1996 | | pagina 7