Spart Hoek blijft lijstaanvoerder Corn Boys klopt HaWsweertse Boys Koewacht countert naar verdiende zege Gelijkspel Zeeuws-Vlamingen in boeiend duel tegen DOVO i Goes doet goede zaken Aardenburg en Hulsterloo vergroten hun voorsprong Ivoploper Axel op roze Middelburg kansloos ten| j Hongkong - De Britse Pr onder tegen MOC'17 DE STEM AFDELINGSVOETBAL ZEELAND Veel verrassingen in eerste klasse afdeling EERSTE KLASSE B AFDELINGSVOETBAL Sir - r |gjS|s|' Verlies Luctor'88 VIERDE KLASSE G Pascal en Johnny Lensen zetten Vogelwaarde-defensie voor schut VIERDE KLASSE H MOSSELEN' en V n bolleke De Koninck ECHT ANTWERPS VIERDE KLASSE H 'Goede kans v0or zeehonden' Betuweroute op de rails PolyGram stapt in betaaltelevisie 'Politie schiet niet te snel' Hongkong krijgt DERDE KLASSE D China oefent met raketten bij Taiwan Van onze sportmedewerker Terneuzen - De verrassingen waren niet van de lucht in de eerste klasse afdeling van het zondagvoetbal. Koploper Domburg maakte geen fout. Die ploeg won, overigens vrij moeizaam, met 4-2 van Renesse. Naaste concurrent Hansweertse Boys ging onderuit (0-3) tegen Corn Boys. Hekkensluiter Zee land Sport haalde opvallend fors uit (5-0) tegen Hontenisse en het eveneens laag geklasseerde Schoondijke versloeg Oostburg in de regionale derby nipt met 1- 0. Clings won met 2-5 van Zee- landia en Graauw verloor op eigen veld (0-2) van Lewedorpse Boys. SCHOONDIJKE-OOSTBURG 1- 0 - Schoondijke had in de eerste helft een licht overwicht, maar kreeg in die fase weinig kansen. Na rust drong de thuisploeg meer aan, Guust de Smit miste voor de thuisploeg een fraaie scorings kans, maar aan de andere kant was Brian Verhulst voor Oost burg dicht bij een treffer. Tien minuten voor tijd kopte Frank Steijaert uit een voorzet van Guust de Smit via de onderkant van de lat 1-0 op het scorebord. HANSWEERTSE BOYS-CORN BOYS 0-3 - Op de zege van Corn Boys viel niets af te dingen. Hansweertse Boys miste nogal wat vaste krachten. Omdat dit aanvankelijk een vrij weekend was waren verschillende spelers van dat team op wintersportva kantie. Corn Boys was veel feller en slagvaardiger. Bij rust was het 0-1 door Jeroen Navarro en in de tweede helft werd het 0-3 door treffers van Martin Kalfsvel en Philip de Baedts. ZEELANDIA-CLINGE 2-5 - Clinge was veel sterker en de zege was dan ook dik verdiend. Bij rust was het 0-1 door Jan de Vis ser. Kort na de pauze kwam de thuisploeg nog langszij uit een strafschop van Danny 't Gildfe, maar daarna liepen de bezoekers uit naar 1-5 door doelpunten van Ivan van de Vijvere (2x), Peter Drumont en Pascal Delforge. In blessuretijd scoorde André Poortvliet nog tegen voor Zeelan- dia. ZEELAND SPORT-HONTENIS- SE 5-0 - In de eerste helft wees niets er op dat Zeeland Sport met forse cijfers zou winnen. In die fase kreeg Hontenisse zelfs de iets betere kansen. Na vijf minu ten in de tweede helft was het al 2-0 door treffers van Rupesh Baghola. Bosko Abozovic scoorde 3-0 en toen daarna een Hontenis- se-speler wegens natrappen het veld moest verlaten kon de thuis ploeg gemakkelijk naar 5-0 uitlo pen door goals van Johan Kaste lein en Willy Maas. GRAAUW-LEWEDORPSE BOYS 0-2 - Graauw was het eer ste half uur beter. In die fase liet de thuisploeg drie goede sco ringskansen onbenut. Tien minu ten na rust kwamen de bezoekers op 0-1 door Danny van Dijk. Graauw zocht daarna de aanval, maar kon opnieuw niet tot scoren komen. In de slotminuten legde Wilbert de Hond de 0-2-eindcij- fers vast. DOMBURG-RENESSE 4-2 - Een spectaculaire wedstrijd. Renesse kwam op voorsprong door Micha van de Hoek, maar Ko Brand bepaalde de ruststand op 1-1. Na rust werd het 3-1 door doelpun ten van Ramon Vader en Ko Brand. Renesse kwam nog op 3-2 door Leon Bakker. Kort daarna moest een Renesse-spele met twee keer geel het veld verlaten. Kort voor tijd kwam de thuis ploeg overigens goed weg toen Renesse het houtwerk trof. Pas in blessuretijd bepaalde Mario Dek ker de eindstand op 4-2. Door Rinus Verperkmoes Veenendaa! Hoek en DOVO hebben goed overwinterd. Deze conclusie, mag zonder meer getrokken worden uit hetgeen beide equipes zaterdag in Veenendaal op de mat legden. Dat er geen winnaar tevoorschijn kwam, was voor velen geen bezwaar. „Ik heb er vrede mee," oordeelde trainer Jan Rab van de thuisclub. „Er zat meer in," zei zijn collega Johan Ballegeer van Hoek over de 2-2-eind- stand. „Reclame voor het voetbal," oor deelden supporters van de thuis club op de goed gevulde tribune bij DOVO. Een duel dat van meet af aan boeide. Verrassend eigen lijk. Na drie maanden verstoken te zijn geweest van competitie voetbal lag een aftastende start in de lijn der verwachtingen. Bei de formaties kozen echter voor een bliksemstart waarin 'over rompeling' de tactiek was. Met name DOVO was daar sterk in. Jan Rab en zijn maats trokken fel van leer, zetten Hoek onder druk, dwongen kansen af en overklasten Hoek in een hoog tempo met goed combinatievoet bal en het winnen van vele duels. „Hoek ving dat goed op. Compli menten voor die ploeg," zei Rab later over die fase. Een openings fase waarin na zes minuten voet bal 1-0 op de borden verscheen. Helaas voor Hoek door een enor me defensieve blunder. Verdedi ger Erwin Dek speelde namelijk het leer verre van zuiver naar het centrum, waar vrije man Danny Magito niet bij de bal kon. Spits Wim van Silfhout wel en die strafte die 'pupillen-fout' af. Die blunder en 1-0 haalde Balle geer achteraf nog vaak aan. „Er zat meer in," had daar mee te maken. Zij het met enige reser ves, want had DOVO korte tijd later 2-0 en 3-0 gemaakt, dan had Hoek weinig in te brengen gehad. Dat die score er niet kwam, had te maken met het feit dat de paal een inzet van spits Peter van den Top keerde en dat dezelfde speler even daarna bij een uitval over zicht miste. Greep Hoek overleefde die beginfase dus vrij goed en nam naarmate het duel vorderde het initiatief over. Dit resulteerde in een schot van Jacky Lambert over de veste van doelman Jeroen Moormans en in een schot van Dave Gijsel op de vuisten van diezelfde sluit post. Dat Gijsel voor de thee een vrije trap in de muur kegelde en Geert de Poorter net naast schoot, toonde aan dat Hoek meer greep op het duel kreeg. „Na de opening zijri we een uur sterker geweest," zei Ballegeer achteraf. Hij kreeg gelijk, want zo werve lend als DOVO van start was gegaan, zo knap opende Hoek in de tweede termijn. Een periode waarin Mare Minnaert op de rechterflank zich beter manifes teerde dan voor de pauze. „We hebben tijdens de rust gezegd dat hij meer zijn eigen spel moest spelen," meldde Nico van de Biervliet deed het eveneens goed door met 0-3 van Volharding te winnen. AARDENBURG-JONG AMBON 2-1 - Aardenburg was in de eeste helft de betere ploeg. Remco d'Hont maakte er 1-0 van en Mare Buzeijn 2-0. Na de hervat ting was het Jong Ambon dat de toon zette. Toch kwam het niet verder dan een doelpunt benutte strafschop van Izak Rehatta. HULSTERLOO-SLUIS 4-1 - Twee treffers van John Ilegbody betekenden 2-0. Sluis kwam terug tot 2-1 via het benutten van een strafschop door Patrick de Wagenaëre. Een bekeken kopbal van Stefano de Vos betekende 3- 1, waarna Guy Feyen de eind stand op 4-1 bepaalde. OUWERKERK-BIERVLIET 0-3 - Biervliet heerste in de eerste termijn. Hierin scoorden de haringkakers drie keer en dat bleek achteraf dik voldoende voor de winst. Ze kwamen van Jurgen Naeye, William Faas en Jurgen Hooreweghe. VOLHARDING-GROEDE 1-0 - Maker van het winnende doel punt was Hans Vermeulen. Hans de Jonge van Volharding kreeg een rode kaart en mocht vroegtij dig vertrekken-. SDO-TERHOLE 0-1 - Na de doelwisseling viel trainer/speler Ivo Wauters bij Terhole in en dat maakte het verschil dat uiteinde lijk tot winst zou leiden. Wauters zelf was de maker van de win nende goal. RIA-NOORMANNEN 2-1 - RIA nam in de eerste helft een 1-0- voorsprong via een rake inzet van Erwin Nachtegaal. Na de rust v t - - - v ■- -■ j •- - - i DOVO en Hoek maakten er zaterdag een mooie wedstrijd van. Van onze sportmedewerker Axel - In de tweede klasse A van het afdelingsvoetbal op zon dag hebben koploper Aardenburg en volger Hulsterloo meer afstand genomen. Aardenburg won met 2-1 van Jong Ambon en Hulsterloo klopte concurrent Sluis met 4-1. trok Jacky Minderhout de zaak in evenwicht, waarna Ludwig van Gremberghe matchwinnaar werd. Van onze sportmedewerker Terneuzen - In de vierde klasse G moest Luctor'88 naar Sprundel. De ploeg van trainer Kees Hage- stein zou bij verlies de aansluiting met de kop groep kwijtraken en de kans op het behalen van een periodetitel verspelen. Een periodetitel heeft Sprundel al op zak, maar de club van coach Henny Hee- ren wil meer dan dat. SPRUNDEL-LUCTOR'88 3- 0 - Jan Kees de Jonge en Arne Honing (geblesseerd) en de geschorste Mark Uter- mark ontbraken bij Luc tor'88. Veel krachtsverschil was er in de eerste helft niet. Na ruim een half uur kwam Sprundel op 1-0 door een doelpunt van Jack Verlaar. Daarna lange tijd een aan dringend Luctor'88. Halver wege de tweede helft stuurde Gerrie van Peer spits Verlaar de ruimte in en deze scoorde 2-0. Luctor'88 bleek niet bij machte het tij te keren, hoe wel het het beste van het spel bleef houden. Peter Laze- roms kopte kort voor tijd nog 3-0 binnen. Kerkhoven van Hoek over die opmerkelijke verbetering. Sterker dan voor de winterstop was eveneens het spel van Franky Standaert, die tot een van de betere spelers behoorde. Even eens opvallend was de inbreng van Jacky Lambert in de spits. Dat hij meer had moeten scoren, was een minpunt. Zijn eerste kans kreeg hij pal na de hervat ting op een pass van Patrick Naudts. Knap twee man uitkap pend besloot de Koewachtenaar tegen de goed reagerende doel man Moormans om kort daarop opnieuw deze portier op weg naar succes tegen te komen. Bij de derde kans, opnieuw door een pass van Naudts, schoof hij de bal af naar Standaert, die in een vrij doel kon tikken. „Buiten spel," oordeelden de grensrechter en arbiter. „Niets van aan," foe terde Hoek. Het bleef dus 1-0. Dave Gijsel, die tot dan toe een uur om geel had lopen smeken, kreeg die prent van de uitsteken de leidende arbiter Dick Beid- man voor het gefrustreerd weg trappen van de bal. Vogende week tegen Ajax is hij normaal gesproken geschorst. Een tegen valler. „Hij leert het niet af," wist Balle geer, die zaterdag Geertjan de Smet moest missen wegens een enkelblessure. Dat gezien het Spel de gelijkma ker een kwestie van tijd was, werd voor iedereen duidelijk. In de 73e minuut kwam die er. Dave 'Gijsel legde de basis. Franky Standert schilderde vervolgens de bal op het kopgrage hoofd van Jacky Lambert, die Moorman loepzuiver het nakijken gaf: 1-1. Vanaf dat moment zat er voor Hoek meer in. De uitbraak via spits Wittenrood van DOVO ten spijt. De tegenslag volgde. Opnieuw ging Hoek in de fout door zwak uitverdedigen. Dit leidde tot een ingreep van Naudts, die met een vrije trap werd bestraft. Theo van de Laar belastte zich daarmee en knalde keihard door de muur, buiten bereik van doelman Wim Ver- poorte hoog in de touwen: 2-1. Met toen nog zes minuten te gaan, leek het pleit beslist. Hoek knokte echter voor gerechtigheid en kreeg die in de 90e minuut. Bij een doelworsteling hield Gijsel het overzicht, tikte de bal behen dig over verdediger Henry van de Craats, die voor GijseFvrij voor zijn doelman kwam te staan, zich bliksemsnel omdraaide om het gevaar trappend te keren. In die actie raakte hij de bal verkeerd waardoor deze als een ideale lob over zijn eigen sluitpost in het lege doel plofte: 2-2. Daarmee FOTO CORD OTTING kwam een einde aan een uiterst boeiend duel waarin bij Hoek Mart van de Guchte inviel voor Franky Standaert (gescheurde nagel), Tony Coppens de gebles seerde Jos Kayser kwam vervan gen en Johnny de Ritter zijn opwachting voor Wim Verpoorte (gescheurde hamstring) moest maken. DOVO-HOEK 2-2-7. Wim van Silf- hout 1-0, 73. Jacky Lambert 1-1, 84. Theo van Laar 2-1. 90. Henry van de Craats 2-2 (eigen doel). Scheidsrech ter: Dick Beldm&n. Toeschouwers: 800. Gele kaart: Dave Gijsel (Hoek). DOVO: Jeroen Moormans, Henry van de Craats, Theo van Laar, Frank Ver- kuyl, Kees van Rijswijk, Karsten Wie- ringa, Dirco de Vries (84. Steffen Hyl- kema), Christiaan Wolf, Wim van Silf hout (84. Joël Titaley), Peter van den Top, Freek Wittenrood. HOEK: Wim Verpoorte (87. Johnny de Ritter), Leo Kayser, Jos Kayser (65. Tony Coppens),'Erwin Dek, Danny Magito, Mare Minnaert, Geert de Poorter, Patrick Naudts, Franky Stan daert (84, Mart van de Guchte), Dave Gijsel, Jacky Lambert. Vogelwaarde - Koewacht had een gemak kelijk middagje tegen Vogelwaarde. De groen-witten konden geen greep krijgen op het uitgekookte spel van de vlassers en moesten met een 2-4-nederlaag de kleed kamers opzoeken. De twee broers Lensen in de Koewacht-voorhoede blonken uit. In Vogelwaarde had men gedurende de win terstop nog wat oefenwedstrijden gespeeld, terwijl Koewacht de laatste maanden bijna geen grasveld meer gezien had. In het pro grammablad van Vogelwaarde meende men, dat Vogelwaarde daardoor wat voorsprong had op de oranje-gelen, maar Koewacht-trai ner Rudi Rietjens zag dat iets anders. „Mijn jongens hebben zo lang niet gespeeld, dat ze er vandaag invliegen. Ze hebben er echt zin in." Na afloop bleek hij het gelijk aan zijn zij de te hebben. Zijn ploeg had een prima indruk achter gelaten en met slim counter voetbal een teleurstellend Vogelwaarde aan de zegekar gebonden. Vogelwaarde deed zijn best, maar er wilde weinig lukken. De ploeg had veel balbezit en mocht ook rustig aan de opbouw werken, maar dat alles leidde nau welijks tot uitgespeelde kansen. De spitsen Edward Tieleman en Arno Wauters werden weinig in stelling gebracht en doelman Pol van de Vijver van Koewacht werd amper voor hete vuren geplaatst. In de eerste helft zag hij wat afstandsschoten voorbij vliegen van Den nis de Poorter en Wim Delaere en moest hij een keer handelend optreden na een actie van Rudi Raes. Bovendien rammelde de groen witte defensie, die was geposteerd rond laat ste man Guido Gelderland aan alle kanten. Een compliment moet daarbij ook gemaakt worden aan Pascal en Johnny Lensen, die gisteren onbespeelbaar leken voor hun tegen standers. Rudi Rietjens na afloop: „Pascal met zijn snelheid en Johnny met zijn techni sche trucs houden toch vier verdedigers bezig. Neem daarbij mannen als Dennis Aerts, Jac ky van Nieulande en Patrick Boone, die bereid zijn te werken en nu al beschikken over een bereconditie en je hebt een verkla ring voor de variatie." De verdedigers Harold de Rijk en Jurgen de Block kunnen er na gisteren over meepraten. Ongelukkig Voor De Rijk begon de wedstrijd al bijzonder ongelukkig na een tiental minuten. De bal sprong van zijn voet en meteen was Pascal Lensen ter plekke om dit foutje af te straffen. Hij 'tunnelde' de arme verdediger en had gelijk vrije doortocht naar het doel. Voor doelman Peter Döbbelaer viel er ook niets meer te redden. Tien minuten later ging er weer een kapitale blunder in de Vogelwaar- de-verdediging vooraf aan het tweede Koe wacht-succes. Patrick Boone mocht ongehin derd de bal aannemen in het strafschopgebied en vanaf tien meter de bal in het doel kogelen. Even voor rust werd het lot van Vogelwaarde feitelijk al bezegeld door een Koewacht-aan val uit het boekje. Carlo van Grimberghe ver zond een fraaie dieptepass, die door Johnny Lensen in één keer werd doorgegeven aan zijn broer Pascal. Deze lepelde de bal over de uit gekomen Peter Döbbelaer, maar de terugge komen Guido Gelderland kon het leer nog van de lijn. werken. Het zou slechts uitstel van executie blijken. Pascal Lensen pakte de bal opnieuw op en gaf een puntgave voorzet, die door Johnny Lensen hoog in de touwen werd gekopt. Definitief Trainer Jan Kolijn probeerde na de rust het tij nog te keren met het inbrengen van Wilf- ried van Waterschoot en Patrick van der Vöort, maar na een kwartier spelen werd ook deze hoop definitief de grond ingeboord. Een diepe pass werd niet goed behandeld door de groen-witte defensie en kwam voor de voeten van Patrick Boone. Zijn voorzet werd inge kopt door Pascal Lensen, die daarmee voor de tweede keer deze middag doel trof. Daarmee wa het kruit van de grensdorpers echter ver schoten. Het vele loopwerk begon zijn tol te eisen en daar Rudi Rietjens kampt met een smalle selectie kon hij enkele vermoeide spe lers niet wisselen. Vogelwaarde zou nog twee keer profiteren en daarmee de stand een draaglijker aanzien geven. Eerst was het de hard werkende Edward Tieleman, die Van de Vijver met een laag schot in de rechterhoek wist te verschalken en in de slotminuut pakte ook Arno Wauters zijn doelpuntje mee uit een scrimmage na een hoekschop. Koewacht heeft goed overwinterd en speelde het spelletje gisteren slim. Voor Vogelwaarde-trainer Jan Kolijn is er nog het nodige werk aan de win kel, want de lijn in het spel van de thuisploeg was af en toe ver te zoeken. „Waar zijn we nu mee bezig," riep hij vertwijfeld uit na het tweede doelpunt van Koewacht. Kolijn heeft een week de tijd om het antwoord op die vraag te vinden. MAANDAG 4 MAART 1996 R' Sluiskil krijgt verrassend slaag van VC Vlissingen 1 Restaurant 500 HMtlfQ ai Nieuwe Ginnekenstraat 3 - Breda Van onze sportmedewerker Terneuzen - In de vierde klas se H van het landelijk ama teurvoetbal kwam lijstaan voerder Axel gisteren op rozen te zitten. Zelf wonnen de oranje-witten in Vlissingen met 2-1 van Walcheren en runner-up Sluiskil kreeg in datzelfde Vlissingen met 3-0 de kous op de kop van VC Vlissingen. Hekkensluiter Robur verloor met 4-0 van Philippine. Ook Hoofd plaat blijft in de zorgen door op eigen veld met 2-4 te verliezen van STEEN. WALCHEREN-AXEL 1-2 - Wal cheren had als eerste succes door halverwege op voorsprong te komen via een treffer van Vin cent de Rijke. Daarna nam Axel het offensief over. Na een uitstekende aanval was het na ruim een half uur Michel Nieuwenlink, die op aan geven van Pascal Danckaert 1-1 liet aantekenen. Axel bleef vanaf dat moment het spel dicteren. Jochem Marcus trof een keer de paal, maar de bezoekers kwamen voor de rust op 1-2 door een doel punt van Joop Frush. In de twee de helft probeerde Walcheren de bakens te verzetten, maar de Axelse verdediging gaf weinig kansen weg. Verder dan een schot tegen de paal kwam het niet. De slotfase was voor Axel, maar ook spits Gino van de Broecke had het vizier deze middag niet op scherp staan. HOOFDPLAAT-STEEN 2-4 - De bezoekers kwamen al" vroeg in dit duel op voorsprong door een doelpunt van Lieven de Boey, waaraan al of niet een handsge- val vooraf ging. Halverwege werd het 0-2 door een treffer van Mark Strijdonck, die in de rebound na een schot van Mark Otjens -de Hoofdplaat-doelman het nakij ken gaf. Kort daarna leek het duel te zijn beslist toen de jeugdi ge Wouter de Neijs 0-3 liet aante kenen. Maar ook de STEEN-vtl deging maakte fouten en rond! half uur scoorde Robby Jonk 1-3 en vijf minuten later dei sluitingstreffer, waarmee dei aanbrak. Na de hervatting al gauw duidelijk dat beide te, hun krachten al in de eerste i hadden gebruikt. Toch Hoofdplaat mogelijkheden 3. Jean Paul Pielaet kopte', keer net naast en Pascal Pi» zag een keer zijn schot rakelin langs de voor Hoofdplaat vgl keerde kant van de paal gjt Even was er wat consternat» toen een deel van de Hoofdpla aanhang van mening was i STEEN-goalie Theo de Bot del na een vrije trap achter de de, lijn stopte en scheidsrechtf Broekhoven liet doorsp Twee minuten voor tijd viel i beslissing en maakte WernerBj schop aan alle onzekerheid einde door 2-4 te scoren. VC VLISSINGEN-SLUISKIL; 0 - Een gelijk opgaande wedstrijj met zeker voor de rust de kansen voor Sluiskil. In de minuut kwam VC Vlissingen 1-0 door een doelpunt van Ai huur van Huizen. De tweede he begon met een sterk aanvallei Sluiskil en de thuisclub alle zeilen bijzetten om onheil! voorkomen. Na een kwartier' het opnieuw Van Huizen die: cesvol was en 2-0 scoor Dezelfde speler bepaalde tie minuten voor tijd de 3-0-eii stand. PHILIPPINE-ROBUR 4-# Robur startte met een licht over| wicht, maar succes kwam aan: andere kant. Na een kwa scoorde Arjan Sol voor Philipp ne 1-0. Het duurde tot na kwartier in de tweede helft Sol opnieuw succes had. slechte uittrap van de Robur] doelman stelde Sol in staat 2-0 scoren. Uit een hoekschop bratl Marnix Schieman Philippine i 3-0. Een strafschop wegens' onderuit halen van Arjan werd door Schieman benut en i werd het nog afgetekend 4-0 vo de thuisclub. Hulst - Vooral in de Westerschel- j liggen goede ontwikkelings kansen voor de zeehond. Dat stelt jiet gchelde Informatiecentrum. pe verbetering van de waterkwa- I liteit is gunstig voor de zeehon- I den. Ook het beperkte recreatieve I gebruik van de Westerschelde biedt mogelijkheden voor een j groei van de populatie. 1 ZIE ZEELAND-Cl Den Haag - Een poging van de j provincie Gelderland en de gemeente Valburg om in te grij pen in de procedures voor de Betuweroute strandde gisteren voor de Raad van State. Het Ont- werp-Tracébesluit van het Kabi- i net ligt nu gewoon ter inzage. ZIE BINNENLAND-A4 Londen - PolyGram Filmed Entertainment, de filmdivisie van het muziek- en amusements concern PolyGram, neemt een belang van 50 procent in de j betaal-televisiezender Sundance Channel. Philips is voor 75 pro cent eigenaar van PolyGram. Het is de bedoeling dat Sundance Channel binnenkort ook buiten de Verenigde Staten van start gaat, onder andere in Europa. ZIE ECONOMIE-A6 Hoogerheide/Tilburg - O. Adang van het Politie Instituut voor Openbare Orde en Veiligheid (PIOV) in Hoogerheide. Adang vindt dat agenten te vaak schie ten. Vuurwapendocenten ontken- nen dat. Adang stelt echter dat agenten nog teveel lijden aan wat I hij 'jachtdrang' noemt. I ZIE BINNENLAND-A3 Van onze sportmedewerker Terneuzen - Met uitzondering van het duel MOC'17-Middell burg (4-1) waren gisteren de doelpunten in de overige wedstrijj den in de derde klasse D van het landelijk amateurvoetfe schaars. Patrijzen speelde met 1-1 gelijk tegen het bezoekende BSC. RCS won met 1-0 van Steenbergen. Moerse Boys-WR en Roosen- daal-Virtus eindigden zelfs doel puntloos. PATRIJZEN-BSC 1-1 - In de eer ste helft een licht overwicht van Patrijzen, daarbij kwamen enke le goede kansen Voor zowel André Smulders die niet werden benut. Drie minuten voor rust had Smulders wel. succes en scoorde 1-0. Na de hervatting een duidelijk beter Patrijzen, maar het liet daarbij de kansen liggen. Het moest zelfs toezien hoe BSC in blessuretijd op gelijke hoogte kwam. Een vrije trap van Rik Schimmel werd door Denniè van Loon in het net geschoten. MOC'17-MIDDELBURG 4-1 - Nadat in de vijftiende minuut Middelburg-spits Jan de Rijke boven alles en iedereen optor nend net naast had gekopt was het vrijwel direct daarop Fred Zwaanen die na een pass van Dave Roels de thuisclub op voor sprong bracht. Dat was meteen het enige wapenfeit in de eerste helft. Na de hervatting een sterk aanvallend Middelburg. Dl resulteerde in de tiende minui in 1-1 door een treffer van Wei) ner Blanckaert. Middelburg bid het offensief naar zich toe tre ken, maar succes kwam andere kant. Dave Roels scoori op een onverwacht moment 2- Die klap kwam bij de hard aan. Toen Pierre 3-1 liet aantekenen was beslist. Na en half uur werd t nog 4-1 door opnieuw de dB middag zeer succesvolle Da Roels. RCS-STEENBERGEN 1-0 - een rommelig duel won de thui club op gelukkige wijze. K« Westerweel kreeg daarbij na« half uur de hulp van Steenbei gen-goalie Fred Raaijmakers,1 de bal na een vrije trap tussend benen door in het doel zag gas Dezelfde Westerwei schoot een keer tegen de lat en Mart Jansen zag zijn schot net naasts verkeerde kant van de paal f Steenbergen probeerde het maar echt gevaarlijk werd niet en zo bleef het bij die treffer. ROOSEND AAL-VIRTUS O-O Rust- en eindstand. MOERSE BOYS-VVR 0-0-R« en eindstand. Axel - Goes heeft een goede herstart van de competitie acW de rug. Gisteren klopten de Goesenaren op eigen terrein Gastel met 3-1 en dat mag een verrassing heten, omdat de BB banders de leiding in deze tweede klasse B in handen hadden TWEEDE KLASSE B Dat SC Gastel leider bleef kwam omdat Zwaluw VFC niet in actie kwam. Deze ploeg moest in en tegen Terneuzen uitkomen. Het terrein werd echter afgekeurd. In de staar van de ranglijst bleef Beek Vooruit rode lantaarndra ger door met 0-4 van Terheijden te verliezen. Helvoirt bleef daar pal boven, omdat deze equipe met 4-1 klop kreeg van RKTVV. SVSSS-Dongen kende door 2-2 geen winnaar en TAC/BWB- NOAD werd 0-2. GOES-SC GASTEL 3-1 - Goes opende goed en nam door een doelpunt van Serge Berrevoets een 1-0-voorsprong. Pearl Does burg meldde zich daarna voor 2-0 via een goede uithaal in de zeven tiende minuut. Nog voor de thee werd het 3-0. Gerry Voets pas- tijd geblesseerd B~-- TAC/BWB-NOAD 0-2 - Bust 0 Ed Gigliardy 071 en 0-2. BEEK VOORUIT-TERHEIJDt 0-4 - Rust 0-1, John Wirken», Marco Bierens 0-2 en 0-3, Pijper 0-4. SVSSS-DONGEN 2-2 - Bust 1 Stefan van Asten 1-0, Eric bords 1-1 en 1-2, Stefan Asten 2-2. RKTVV-HELVOIRT 4-1 - 3-0, Eric Verschut 1-0, b",j Vermeulen 2-0, Stef S'aps Mike de Bresser 3-1, Peter ders 4-1. Premier :ohn Major heeft de inwoners van Hongkong gisteren ervan verzekerd dat ze er niet alleen voor zullen komen te staan als Hongkong volgend jaar in Chine se handen overgaat. Major zei onder meer dat inwoners van Hongkong ook na 1 juli volgend jaar zonder visum Groot-Brittan- nië in mogen. ZIE BUITENLAND-A5 HET WEER Weinig verandering Hogedruk westelijk van Engeland breidt zich uit. Dat zorgt na vandaag voor minder somber weer. Het blijft daarbij koud. Vandaag wisselend bewolkt en van tijd tot tijd wat lichte regen. Peking - China zal van 8 tot 15 aart raketoefeningen houden kust van Taiwan. Dit r» v -,t Chinese staatspersbu- u Xinhua. De raketoêfeningen deel uit van een groot- al fefSf mihtaire oefening, die laat? weken bezig is. In de laatste weken heeft China aan de zuidoostkust militairen ongeveer 150.000 samengetrokken. oe bedoeling van het Chinese nam»?6?0011 is volgens waar" Drec JS ?e komende Taiwanese ^erkiezingen te beïn- maart pVinden plaatS °P tpffo„ j Pekmg is mordicus Teng-huj Zlttende president Lee seerde zijn eigen doelman. Gastel kwam intussen niet ver» dan een knal van Michel l Le» hart tegen de paal. Na de B scoorde Gerry Voets 3-1. n® Koster van Goes viel in du uit met een liesblessure. tegenvaller voor Goes en „lllca lelQen Al speler, omdat hij eerder al al®®alen hebben de Chinezen Taipei tijd geblesseerd was geweest dreigd met een invasie inrlL raat" a en Pr°beert het eleeto- weerti ^tinridatie ervan te cS adfao.Phem te stemmen, een =f'„ ?r ^aawan beschouwt als Lee ervan Ta Pr°VinC'e' verdenkt le oiwflf lwan naar de forme- zii in 17 een invasie, indien volhard? °nafhankelijke koers Altijd al gedacht dat je ziek wordt van werken

de Stem | 1996 | | pagina 20