'Totale oorlog tegen Harnas' Giro 667 mtmm 'Ga weg, v Help de mensen van Srebrenica JW** RVICE 5411089 Zege rechtse coalitie in Spanje valt tegen Israël rust niet voor Palestijnse terreurorganisaties volledig zijn vernietigd Politiechef van Zeeland overweegt vacaturestop Bredase wint Songfestival Mensen in Nood Bel dames'thuis 06-98.50 Blind DateT 06-350.20.279 Clubs meisjes gevraagd Massagesalon Berge Met v.d. Born valt te leendertv.d. Gelijkspel Hoek 176-5428315 sgestuurd A58 R'daal-Breda Dordrecht Nieuw Hard Vitesse vloert Ajax Japanners halen uit Steels wint Het Volk Tier kinderen bij [brand in centrum ntwerpen gedood l'Spionage is storm |ineen glas water' Sob Dole is weer [terug in de race kote nederlaag Labor Australië Ook Bonn eist harder drugsbeleid Vanwege miljoenentekort op begroting Terneuzenaar in België gepakt met xtc-pillen Bouwen aan een nieuwe toekomst voor de ontheemden. UDENTES geven itis sex op nun kamertir 1 06-9603 (75cpm) iminante vrouwen gey6n irs. v. gratis SM-kontakt il nu 06-320.325.80 1-VOOR-2: direkt apart or dominant sexkontakt -320.329.99 (75cpm) >mo:jongens onder elkaar >or die knullen genieteni -320*330*88 (75cpm) DMO-KONTAKTEN direkt rad Brabant/Zeeland il 06-9614 (Nu 50cpm! in heel Nederland GEHEEL PRIVÉ 24 u/p.d. 1 g.p.m. De snelste tele-dating service van Brabant en Zeeland (100 cpm) /ellustige hete hitsige rouwtjes via je postcode! 6-340.320.50 50cphm. .xtreem hete sexbeluste rouwen via je kengetal! 6-340.350.70. (50cphm). Jw! Gluur door de ramen v. Esther en Peter en beleef nee wat ze met Anja doen! 16-320.323.13 maar 1gpm. Seen Mededogen voor jou! Ie meesteres zegt wat Joen. 1gpm. 06-320.331.13 ABUIS, geen solarium maar 3M kamer. Martine was laakt. 06-350.250.20 1gpm Businessclub Venus Roosendaal 0165-535556. Erotische/aqua/body/relax. 7 dgn. 11-23u. Engelsestr.5 B.o.Zoom. 0164-236986 jÉmJÈk. SPINVELD 33 en 37, 4815 HR BREDA, Tel. 076-5223 116e JAARGANG Zeeland vecht voor beter imago Middelburg - Zeeland gaat verfi jn voor een beter toeristisch M, in het buitenland. Deze maand start een grootschalige nromotie-campagne in Duitsland jn België- De VW Zeeland onderkent de toenemende con currentie van andere kustgebie- !jen en wil daarom het bezoek van Duitsers en Belgen aan Zee land stimuleren. t ZIE ZEELAND -A5 S.M.meesteres aanwezig "1 jstzegel naar ZIE SPORT-B3 j HETWEER stig weer I Het blijft de komende dagen I tamelijk rustig weer. Af en toe schijnt de zon met tussendoor een enkele regen- of sneeuwbui. Privé Rosanne Tevens Escort 11 -24 uur. 0165-344146 2 meisjes 18/19 jaar. 7 dgn.] p.w. Koninginnenstr. 83 JACKY en Joyce, privé en] ontsp.mass. ma-zo 11-22 uur. Oostertstr 17, Klundert. KARIN Breda ontv. u in een| discr. rom. sfeer. 7 dg. p.w, 10.3Q-23.00u 076-5211197, WENDY ook op zat. en zon, van 12-24uur. Ook escort] Tel. 076-5206416 VANDAAG IN DEZE KRANT Een hard spelend Vitesse heeft er met een 2-1- zege op Ajax voor gezorgd dat de spanning in de eredivisie terug is. PSV maakte tegen Roda JC geen fout en heeft nu een punt voorsprong op de Amsterdammers. sport - b1 Drie Japanners verbeter den bij de wereldbeker wedstrijden in Calgary een wereldrecord, Hiroyasu Shimizu op de 500 meter, Manabu Horii op de 1000 meter en Hiroyuki Noake op de 1500 meter. INHOUD 2 katernen De Binnenkrant A2 Binnenland A3 Buitenland A4 Zeeland A5/A6 Gids A7 RTV-programma's A8 Sport deel B 8 I I I I I MAANDAG 4 MAART 1996 LOS EXEMPLAAR: MAANDAG T/M VRIJDAG: 2,00 - ZATERDAG: 2,50 Van onze redactie buitenland Madrid - De conservatieve Partido Popular van José Maria Aznar heeft volgens eerste prognoses de parlementsverkiezin gen in Spanje gewonnen. De coalitie van rechtse partijen zou 155 van de 350 zetels gaan bezetten, maar blijft daarmee ver van de absolute meerderheid. De verliezende socialisten van premier Felipe Gonzalez hebben - Lijstaanvoerder I Hoek in de eerste klasse B van het i zaterdagvoetbal kwam in Veen- endaal in de eerste competitie wedstrijd na de winterstop niet dan een gelijkspel (2-2) tegen DOVO. Trainer Johan Bal- legeer was teleurgesteld. „Er had ingezeten," verklaarde hij. SPORT-B9 Belg Tom Steels van het sterke Mapei-bolwerk zaterdag de Omloop Het ,.j, Hij won in Lokeren de sprint van een zeven man sterke kopgroep, waarin geen Nederlan- ders zaten. Jelle Nijdam was met de achtste plaats de beste Neder- uitwerpen -Bii een brand in een ent i.i het centrum van uitwerpen zijn zaterdagavond [vier Marokkaanse kinderen in de tijd van 6 tot 12 jaar om het ingekomen. De moeder en een jarige zoon overleefden de |biand. De oorzaak van de brand j niet bekend. De zoon is Jdoorde politie voor verhoor mee- jgenomen. Jen Haag - Minister Van Mierlo (Buitenlandse Zaken) noemt de eschuldiging dat een Neder- ffidse diplomate zich in Grie- pnland schuldig zou hebben Semaakt aan spionage een 'storm in een glas water'. Ook de Tweede 'hmer gelooft niets van de kiekse beschuldiging. Afgelo pen vrijdag werd bekend dat de Merlandse door de Grieken N gearresteerd en uitgewezen. 1® BINNENLAND- A3 charleston - Bob Dole is weer Wg in de race. Bij de Republi- tasevoorverkiezingen in South Mraina versloeg hij zijn uiterst conservatieve tegenstander pUchanan. De overwinning van I M is daarom zo overtuigend r™at South-Carolina een van de ®t conservatieve staten van fflerika is. De verwachting was FBuchanan hier zijn slag zou '®BUITENLAND-A4: pwte aansprekende zege ÏSf hberaal-nationale Tr»7 0ni^er lading van de con- Mtieve politicus John Howard zaterdag de Australische Huigen gewonnen. Labor, part] yan premier pauj r® werd verpletterend ver- Jn- Daarmee kwam een einde I,..®® Periode van dertien jaar ItMi. 'an(l onafgebroken Zou 'de eerste keer' ook de laatste zijn Van onze redactie buitenland Jeruzalem/Gaza - Israël zal niet rusten voor de funda mentalistische Palestijnse terreurorganisaties Harnas en Islamitische Jihad volle dig zijn vernietigd. Premier Shimon Peres kondigde gisteravond na de bloedige aan slag op een stadsbus in Jeruzalem de 'totale oorlog' tegen Harnas aan. Bij de aanslag kwamen 19 men sen om het leven. Tien passagiers raakten zwaar gewond, onder wie zeven in levensgevaar verke ren. Onder de doden zijn drie sol daten en-zes in Israël werkende Roemenen. Ook de dader, volgens de politie een 24-jarige Palestijn uit Hebron, kwam om. De aanslag vond plaats op het zelfde tijdstip en op dezelfde bus lijn (18) als de aanslag van een week geleden. Daarbij kwamen 25 mensen om. Ook de verdachte van die aanslag kwam uit Hebron. In een fax stelde de militaire arm van Harnas, de brigade Ezzedin al-Qassem, zich verantwoorde lijk. Volgens de verklaring ein digde Hamas met de aanslag zijn wraakcampagne voor de dood van zijn in januari vermoorde 'bommenmaker' Yehya Ayyash. Die is in januari naar alle waar schijnlijkheid door de Israëlische veiligheidsdienst om het leven gebracht. Tevens bood de organisatie een bestand van drie maanden aan, waarin Israël via de Palestijnse Autoriteit met Harnas kan onder handelen over een wapenstil stand. Israël verwerpt dat aan bod. OP BUITENLAND - A4: -Wraak staat weer centraal in Israël -Stem-commentaar -Israël voert controles op München/Den Haag - Na Frank rijk eist nu ook de Duitse rege ring dat Den Haag het drugsbe leid aanscherpt. Weigert Neder land dat dan gaan de binnen grenzen weer dicht. Dat meldt het Duitse weekblad Focus in zijn vandaag te verschij nen editie op grond van een geheim regeringsdocument. In het vertrouwelijke stuk staat dat het Nederlandse beleid voor de buurlanden 'enorme proble men oplevert en bijdraagt tot een verergering van de drugsproble matiek'. Nu de voor 7 maart geplande drugstop van Frankrijk, Duits land en de Benelux-landen is afgeblazen, wil Bonn dat Den Haag de rijen sluit op het gebied van de drugsbestrijding. In regeringskringen wordt erop gewezen dat Nederland, krach tens het akkoord van Schengen over vrij verkeer, verplicht is zijn beleid te 'harmoniseren'. Op het gebied van synthetische drugs heeft Nederland al de sta tus van een Tand van herkomst', aldus het document. Volgens politie-statistieken was vorig jaar 98,5 procent van de xtc, 95,5 procent van de cannabis, 93,3 procent van de lsd, en 65,6 pro cent van de amfetaminen die vorig jaar in Duitsland in beslag zijn genomen, afkomstig uit Nederland of via dat land aange voerd. Ook Europees Commissaris Van den Broek vraagt Den Haag om meer oog te hebben voor de bezwaren van Frankrijk en Duitsland tegen het 'eigenzinni ge' drugsbeleid van Nederland. Het Nederlandse gedoogbeleid inzake drugs veroorzaakt volgens Van den Broek 'onrust' in de buurlanden. Van onze redactie buitenland Jeruzalem - De aanslag gisteren in hartje Jeruzalem heeft Israëls premier Shimon Peres politiek verder in het nauw gebracht. Toen hij enkele uren II. na de aanslag de hL:^ plaats des onheils fcpaff bezocht, werd hij mas- sf* saai uitgejouwd. f .ffit 1 j Omstanders riepen InB St*. 'Ga weg, verrader' en jn| 'Dood aan de Arabie- JM ren'. Ondanks de aanslag en de oorlogszuchtige taal van veel Israëliërs nam Peres gisteren nog niet volledig afstand van het vre desproces. Naast de 'totale oorlog' aan Harnas blijft zijn blik gericht op de onder handelingen met de Shimon Peres PLO en met Syrië. De Israëlische president Weiz- man riep de regering na de aanslag op het vi edesproces op te schorten. Maar Peres beklemtoonde dat Israël de akkoorden met de Palestijnse Autoriteit van Yasser Arafat zal naleven. Peres: „Er zijn, op dit moment geen onderhandelingen met de Palestijnen. We hebben de akkoorden gerespecteerd en zullen dat blijven doen, op voorwaarde dat de Palestijnen foto epa dat ook doen." Of Peres dat de komende weken kan volhou den, wordt in Jeruzalem betwijfeld, zeker met het oog op de komende parlementsver kiezingen in mei. Uit de laatste opiniepeilingen blijkt dat Peres de grote voor sprong op zijn rivaal oppositie leider Nethanyahu heeft ver speeld. Als er nu verkiezingen zouden worden gehouden, zou de rechtse Likud-leider pre mier worden. de schade wel beperkt kunnen houden: met rond 35 procent van de stemmen bezetten ze 142 zetels. Het lijkt dan ook Onwaarschijn lijk dat Aznar zonder steun van kleine regionale partijen op een meerderheid kan rekenen, 's Lands derde politieke macht, het door de communisten geleide Verenigd Links (IU), zou 21 zetels halen. IU bezit er nu 18. De Catalaanse CiU, die met haar steun de minderheidsregering van Gonzalez in het zadel hield, zou een paar zetels verliezen. De Baskische nationalisten krijgen er volgens prognoses een of twee zetels bij en komen daarmee uit op zes of zeven. De opkomst onder de 32 miljoen stemgerechtigde Spanjaarden was groot. 'Het is de zevende maal dat de Spanjaarden naar de stembus mochten sinds de terugkeer van de democratie na de doöd van dictator Franco in 1975. De socialisten kwamen in 1982 aan de macht en veranderden de daaropvolgende 13 jaar Spanje van een achtergebleven, in zich zelf gekeerd land in een moderne staat die lid is van de Navo en de Europese Unie. De laatste jaren raakte de regering echter in dis krediet door politieke en finan ciële schandalen. Bovendien bleek zij onmachtig de enorme werkloosheid, met 23 procent de hoogste in de EU, te bestrijden. In zijn campagne richtte Aznar, een enigszins saaie voormalige belastinginspecteur, zich met name op de jongeren en de mid denklasse. Hij zei dat de PP met haar rechtse verleden had afgere kend en. meer een centrumpartij was geworden. Aznar beloofde de werkloosheid te bestrijden, de belastingen te verlagen, het begrotingstekort te verminderen en de Baskische terreurbeweging ETA te bestrijden. Een aantal maanden geleden ont snapte hij zelf maar ternauwer nood aan een bomaanslag van de ETA. OP BUITENLAND - A3: -Aznar moet eerst op zoek naar stabiliteit Van onze verslaggever Terneuzen - Korpschef A. Smeels van de politie Zeeland over weegt een vacaturestop, omdat het korps op de begroting van dit jaar met een tekort van 2,3 miljoen gulden zit. Groot was de ravage in het centrum van Jeruzalem toen daar gistermorgen in een stads bus een bom ontplofte, op dezelfde lijn en op dezelfde tijd als de bom die vorige week zon dag 25 mensen het leven kostte. Het duurde uren eer de hulp diensten de slachtoffers hadden geborgen. foto epa Van onze verslaggever Kortrijk/Terneuzen - De Bel gische rijkswacht heeft giste ren bij Kortrijk een Neder landse drugssmokkelaar aan gehouden die in het bezit was van 10.000 xtc-pillen. Het gaat om een 32-jarige inwo ner van Terneuzen. De man heeft 'de smokkel bekend. Hij zei te handelen uit puur winstbejag. De Belgische politie hield de Nederlander gisteren kort na de middag aan bij Rekkem, in de buurt van Kortrijk, bij de Bel gisch-Franse grens. Onder de bestuurdersstoel van de auto troffen agenten drie pakket ten van telkens 1 kilo peppillen aan. Een woordvoerder van de rijks wacht weigert 'in het belang van het onderzoek' nadere medede lingen te doen. Het gelegenheidsduo Maxine (rechts) en Franklin Brown heeft het Nationale Songfestival gewonnen met het liedje 'De Eerste Keer' van Peter van Asten en Piet Souer. De Bredase zangeres en haar Rotterdamse cpllega zijn daarmee de Neder landse afvaardiging naar de voorronde van het Eurovisie Songfestival. Als zij daar worden geselecteerd, doen ze op 18 mei mee aan de 41ste editie van het liedjesspektakel in Noor wegen. Maxine heet in het dagelijks leven Gonny Buurmees ter, is 25 jaar en werkt bij de Sociale Verzekeringsbank. Brown is deeltijd-agent bij de Rotterdamse politie. foto anp (ADVERTENTIE) Hij doet deze mededeling aan de leden van het regionaal college. Smeels legt duidelijk een ver band tussen het financiële tekort en het mogelijk niet invullen van vacatures. Het dagelijks bestuur van het regionaal college stelt zich wel nadrukkelijk op het standpunt, dat in het geval van een vacature stop de afzonderlijke districts- colleges vooraf worden betrok ken bij een eventuele heroverwe ging van de in de beleidsplannen gestelde prioriteiten. Als immers vacatures niet worden opgevuld zullen bepaalde doelstellingen in die plannen wellicht niet meer uitgevoerd kunnen worden. Minister Dijkstal van Binnen landse Zaken verwacht aan de hand van de meerjarenraming dat het tekort van 2,5 miljoen gulden oploopt tot 4,4 miljoen gulden in 1999. Op grond daarvan deelde de minister aan de toemalige korps beheerder C. Rutten van de poli tieregio Zeeland mee, dat de begroting 1996 en de daarop betrekking hebbende begrotings wijzigingen eerst door hem moe ten worden goedgekeurd. Zolang de begroting niet is goed gekeurd moet de minister eerst toestemming geven voordat uit gaven kunnen worden gedaan. De politie krijgt wel toestemming uitgaven te doen tot een bedrag van 84.144 gulden. Voor uitgaven die betrekking hebben op personeelsuitbreiding of investeringen voor uitbreidin gen boven de 5000 gulden per eenheid, moet wel toestemming worden gevraagd. Dat hoeft niet als deze kosten kunnen worden gedekt uit daar toe bestemde bijzondere bijdra gen van het Rijk en/of subsidies van derden. De mogelijke invoering van eep vacaturestop wordt 7 maart besproken in de vergadering van het regionaal college in Middel burg. Den Bosch De hulpprojecten worden uitgevoerd door Bureau Midden- en Oost Europa, een samenwerkingsverband van Vastenaktie Cebemo en Mensen in Nood. Dit woord is vandaag in het nieuws. Een van de vele. Een krant vol. Nu de daad bij het woord: een echte Parker Roller-pen voor u, met uw woord(en) naar keuze erin gegraveerd, als u een nieuwe abonnee opgeeft. U de pen, de nieuwe abonnee om te beginnen twee weken de krant gratis. Noteer als nieuwe abonnee: Naam: Adres: Postcode:Plaats: Telefoon (voor controle bezorging): De nieuwe abonnee betaalt per: maand autom. incasso31,15 kwartaal autom. incassoƒ91,25 O bank/gironrkwartaal acceptgiro93,75 De Parkerpen zenden aan: Naam:g Adres: Postcode:Plaats: I In de pen moet komen Ie staan: (max. 15 letters) De pen wordt opgestuurd zodra wij het eerste abonnementsgeld ontvan- gen hebben. Stuur deze bon in een open envelop zonder postzegel naar Dagblad De Stem, Antwoordnummer 112,4800 VB Breda. S E STEM. DAGBLAD VOOR ZUIDWEST-NEDERLAN

de Stem | 1996 | | pagina 1