HW'24 mag blij zijn met punt IJzendijke gaat nipt onderuit Effect zet goede lijn door gg DESTEM jtzomiig in liyainerswisselingen brengen thuisploeg nog niet in juiste ritme ip eerste slag UITSLAGEN standen Hulst krijgt wiele^fc binnen gemeentegrenzen SPORT ZEELAND kutse Linies derde klasse d I amateurvoetbal. I Vooraf verzekerde trainer Freddy ■de Rooij nog dat er een ander jjyV'24 binnen de lijnen zou jkomen. Zijn uitspraak klopte wat Jbetreft de opstelling en inzet, Laar voor de rest viel er weinig [verschil te merken met de voor- Jgaande maanden. vierde klassëh~ Mark Boeckhout bezorgt Breskens in blessuretijd de volle buit tafeltennis Terneuzense formatie speelt gelijk tegen Zand 3 WIELRENNEN NK tijdrijden met bekende profs aan dff'start Echtpaar Sandrini houdt spanning in seniorencompetitie BRIDGE 1AART 1996 MAANDAG 4 MAART 1996 B7 Ireft, de kar voorname- Ikken moet worden door Tekenden als Francois IWüfred Geijs, Antoine In Mario van Vlimmeren. nnen renners als Reinier |Does, Arnold Duijnhou- nis Mesu, Glen van Ges- lalter Schmid een aardig .bijdragen om tot goede In te komen. Middelkamp richt men Ier weer op de nationale Ipetitie waarin men vorig Ireikte naar een fraaie ■plaats. Daarnaast staan Ie grote wedstrijden op T-amma in ons land en in vaaronder het nationaal |pioenschap en het nds kampioenschap tijd at 26 juni in Hulst wordt tn- jmioren is de hoop geves- iJac Schuit en bij de nieu- fn worden goede resulta- vacht van de 15-jarige i Slabbekoorn. pN s: Reinier van der Does, Duijnhouwer, Francois Fran- van Gessel, Wilfred Geijs, [Goense, Erik Joosten, Erwin I, Jacco Luteijn, Dennis Mesu, [Peters, Walter Schmid, John- bek, Toon Vermeulen, Vincent J, Mario van Vlimmeren, Chris [nd, Brendan Mc Agliffe, Chris 4 het viertal dat tot een gast- [rereniging behoort: Patrick Franklin Klaasse, Michel en Marcel Remijn. Als cyclo- len rijden: Johan van Dijke, mgemanse, Dirk Houweling, Btoutjesdijk en Frank Torque, fiders Ronald de Jong, René van hte en Hans Harinck. Hoofd» [Tacx bv Wassenaar. Ploeglei- blosportieven Arnod Boyenk. n: Walter van Overbeeke, Peter ^e en Jac Schuit. Ploegleider Jruijnooge. Hoofdsponsor Roem Iseke. klingen: Richard Slabbekoorn, Iteijn en Danny Langenberg, |ider Jan de Munck. Hoofa- Roem van Yerseke. amateurs-vrouwen behoort |Rijk en bij de junioren is dat i Janse. luvel op, gaf nog eens gas goed gaan zitten. Davy fcrmacht de tiende editie fe broodheer Floreldorado. -man Van Passel moest Ia ook nog Kil voor zich dul- lie sneller was in de sprint, vervalst Zeeuws-Vlaams en [hend deed Dubbeldam zijn „Meestal wil ik te snel, ga roeg. Maar nu hield ik me |tijd rustig in het peloton. Ik op het juiste moment weg, niet meer in de proble- ende editie van de 'Houtse p' is de tweede klassieker Dubbeldam in de wacht te. Vorig seizoen won hij in les. De man die graag prof porden, was dat jaar goed acht overwinningen. pet: 1. Davy Dubbeldam (Sluiskil) 5 min, 2. Pelle Kil (Losdorp), min., 3. Patrick van Passel LI) zt., 4. Pascal Appeldoorn >n) 3.26.55 min, 5. Pascal >ts (Tiel), 6. Peter van de Velden le), 7. Marcel Remijn (Wilhelmi- •p), 8. Rudi Kemna (Deurningen), Iward Farenhout (Spijkenisse), efan van Dijk Honselersdijk), 11. an van Est (Tilburg), 12. Henry elo (Nijverdal), 13. Burt Alleblas Hoorn), 14. Danny Stam (Koog ie Zaan), 15. Theo Akkermans ?rmans), 16. Michel Cerneus ismeer), 17. Michiel Stobbelaar 18. Mark Vlijm (Avenhorn), luib de Vries (Oosterhout), 20. en Kroon (Groningen), 21. Marco n (Lage Zwaluwe), 22. Marcel der Vliet (Oost-Graftdijk), 23. Keijzers (Baarle-Nassau), 24. van Hees (Zundert), 25. Jeroen er (Hoogeveen), 26. Hans Pijpers erhout), 27. Jurgen de Jong (Nis- 28. Charles Overgaag ('s Graven- e), 29. Wally Buurstede (St. Wule- i), 30. Mark Saathof (Nijverdal). IDoor Sjaak Begijn Hulst - „Achteraf gezien ben ik tevreden met dit punt." I De nieuwbakken trainer van het eerste elftal, Freddy de Rooij, moest toegeven dat zijn ploeg eigenlijk door het ■bekende oog van de naald was gekropen in het thuisduel tegen Zierikzee: 1-1. Vooral in de tweede helft kwam de thuisploeg enkele keren goed weg. Omdat het vizier van je gasten niet op scherp stond kon de gelijke stand die ■eeds bij de rust bereikt was als eindstand de boeken in. deeld. Tweede trainer Freddy de Rooij werd als vervanger aange zocht. De Rooij probeerde op korte ter mijn de ploeg weer op het juiste spoor te krijgen. De van vakantie teruggekeerde Angelo Verbraec- ken werd op de zaterdagavond nog onder handen genomen. Voorts introduceerde De Rooij het positivisme: de ploeg moest nu eindelijk eens gaan geloven in het eigen kunnen. Studentenleven Toch was de start voor de nieuwe trainer verre van ideaal. Bij zijn debuut ontbraken de geschorste Jurjen Swiers en de geblesseerde Alexander d'Haens. Robin de la Ruelle had een eigen invulling gegeven aan het studentenleven en was drie weken zoek geweest. Daarom maakten tweede elftal spelers Marco Ducheine en Pas cal de Badts hun debuut in de hoofdmacht. Vooral eerstge noemde speler maakte indruk door zijn onverzettelijkheid, het nieuwe wapen van HW'24. Ducheine had echter de pech om op ongelukkige wijze de gelijk maker in eigen doel te prikken, nadat Peter van Dorsselaer via een strafschop zijn ploeg aan een voorsprong had geholpen. De Rooij: „Ducheine speelde in mijn ogen een kei van een wed strijd. Hij zal samen met Jurjen Swiers moeten gaan uitmaken wie er als voorstopper in het elf tal komt." De coach verzekerde daarbij dat die plaats nog niet is weggegeven. „De inzet op trai- ■Zowel HW'24 als Zierikzee I maakte gisteren een zwakke lindruk De bezoekers bezetten (weliswaar een gedeelde derde Iplaats, maar konden die positie |Ln enkel moment waarmaken. IAls beide teams het niveau van de Iderde klasse representeerden, Idan is het droevig gesteld met het Zoals bekend werd rond de jaar- wisseling trainer Ad Roovers aan de kant gezet en vervangen door lpaul Seghers, oud-eerste elftal- Jspeler en -trainer van het tweede. ■Seghers zou de rest van het sei- Izoen afmaken om in het nieuwe ■jaar opgevolgd te worden door |Ko Stoutjesdijk. Tot ieders ver bazing gaf Sehers afgelopen ■maandag zijn opdracht terug aan jhet bestuur. De reden? Daar is men bij HW'24 nog steeds niet achter. Seghers belde daags na het gewonnen vriendschappelijke duel tegen Axel bestuurslid Rudy Neefs op met de boodschap dat jhi] de neuzen niet in dezelfde richting weet te krijgen en daar- iom met onmiddellijke ingang [stopte. De mededeling sloeg in als leen bom en werd op de dinsdag door voorzitter Gerard van de Voorde aan de selectie medege- Een aanvaller van het Hulster HW'24 (gestreept shirt) geeft een voorzet op het doel van Zierikzee. ningen en wedstrijden is daarbij bepalend. Niemand is zeker van zijn plaats." Gevestigde namen tellen in de ogen van De Rooij niet. Duidelijk werd in elk geval dat HVV'24 er alles aan zal doen om het resultaat voorop te stel len. Het mooie voetbal van een paar jaren geleden behoort voor lopig tot de verleden tijd. Freddy de Rooij: „Het resultaat komt op de eerste plaats. We zullen ermee moeten leven dat we aan kwali teit ingeboet hebben. Dat gemis zal door werklust gecompenseerd dienen te worden." Houtwerk Alleen in de eerste helft liet HW'24 nog een acceptabele indruk achter. De thuisploeg kreeg zelfs kansen om met een ruime marge te gaan rusten, maar de geelhemden wisten de weg naar het net onvoldoende te vin den. In het tweede bedrijf kwa men de gastheren niet meer in het stuk voor. Zierikzee raakte tot twee keer toe het houtwerk en zag een doelpunt wegens hands afgekeurd worden. Met veel kunst- en vliegwerk en een dosis geluk behaalde HW'24 onder De Rooij zijn eerste punt. Omdat de concurrentie ook gelijk speelde verandert er niets onder- foto camile schelstraete aan de ranglijst. Het duel van volgende week tegen WR zal meer uitsluitsel geven. De Rooij: „Vandaag ben ik weer wat wijzer geworden. Als ploeg zullen we werken aan de concentratie. Die was vandaag in de tweede helft volledig zoek. Volgende week zijn we weer compleet. Tegen WR moeten de jongens maar eens laten zien wat ze in werkelijkheid waard zijn." Door Fred Rabout IJzendijke - Mark Boeckhout [bezorgde Breskens gisteren in [en tegen IJzendijke na twee nuten in blessuretijd de [volle buit. De vaak verguisde Breskens-aanvaller stond toe- jvallig bij de tweede paal op de (juiste plaats en prikte de bal luit een corner van Arno de Graaf voorbij doelman Chris Cornells, daarmee de 1-2- [eindcijfers vastleggend. Daarmee won de gelukkigste ploeg deze West-Zeeuws-Vlaam- jse derby, want afgaand op datge ne wat gisteren in IJzendijke [door de beide teams werd opge roerd, verdiende dit duel echt [geen winnaar. Enorm veel bal- perlies, weinig kansen en veel te verbaal werk zorgden er poor dat de toeschouwers het er niet echt warm kregen. IJzendij- |fc moest het doen zonder de [gebroeders Van de Vijver en Ran- |dal de Jager terwijl Silvan Ver- wulen (ziek afgelopen week) op |de bank van start ging. Doelman iStan van de Vijver sukkelt met [een enkelblessure, broer Frank is akantie terwijl Randal de een half jaar onbeschik baar is wegens een stage in het Bader van zijn studie in Dene marken. poor doelman Stan van de Vijver beschikt IJzendijke met Chris Cornells over een uitstekende [vervanger. Het weinige werk dat F1 gisteren kreeg werd goed ver kerkt en bij de beide goals ging h] vrijuit. Ook aan Breskens- pnt lag het zeker niet aan doel- pan Nico Knol. Wel schortte het P] de Bressiaanders, en zeker in fe eers'e helft, aan inzet. Aanval van IJzendijke (gestreept shirt) op de verdediging van Breskens. „Veel te tam," oordeelde Bres- kens-trainer Piet Puijpe, die geen beroep kon doen op de geschorste Cisko Osmanovski, maar verder over een fitte selectie beschikte. „Ik heb ze in de rust op hun wer klust aangesproken. Dat heeft schijnbaar toch geholpen, want na de pauze hebben ze het beter opgepakt, maar dat neemt niet weg dat de gelukkigste hier van daag heeft gewonnen." Voor Paul Steyaert, die samen met Benny de Smit de trainingen bij IJzendijke verzorgt nadat Dick de Pooter vroegtijdig is opgestapt, waren de druiven zuur, al bleef hij er uiterst kalm onder. „We hebben het in de tweede helft weggegeven. Ik dacht dat we verdiend met 1-0 gingen rusten. Na de hervatting verloren we de greep op het mid denveld en gaven Breskens de kans om terug te komen, waarbij Breskens het geluk aan zijn kant had." foto camile schelstraete IJzendijke had op basis van agressie halverwege inderdaad recht op de 1-0. Dit ondanks dat Adri van Hanegem nooit echt lekker in de wedstrijd zat. Hij had aan Paul Walraven een taaie en stugge tegenstander die hem een minder prettige middag bezorgde. Hetzelfde gold aan de Vn onze ^kennismedewerker Ih rUzen *n kampioensklasse van het IMelingstafeltennis heeft Effect 1 de goede Pln van de laatste weken doorgezet. De Ter- peuzense formatie hield het vorig seizoen nog P1 de landelijke competitie uitkomende Zand 3 |°P een 5-5-gelijk spel. het begin van de wedstrijd zag het er nog niet L*®1 Effect een goede prestatie neer kon zet- L j e Middelburgers hadden het beste van het Beu'6n a^een Erank Bracke was in staat om de van de bezoekers te doorbreken. Bracke »o d® de lastige John van Veen in drie games, ■anti r ^rancke en Ronnie de Jong was slechts Lnd°jS verkes weggelegd. Het dubbelspel bete- L 6 de ommekeer voor de Terneuzenaren. Franc- lir ,t„ u knokten zich met een benauwde 22-20 :ende game langs Louwerse en Meul- een even krappe zege op Van Veen bracht t zijn eerste succes van hc van de Houtse Linies. fotocorviveen 'k. Met Peter Is. Ipt '™icke Effect vervolgens zelfs op voor- L J- Een sensatie leek in de maak toen Frank jianT °P de winst afstevende tegen de sterke n ^erde dan winst in de eerste game SPelenH ™ansen in de tweede kwam de toch goed Terneuzenaar uiteindelijk toch niet. Lou- El ic,-Jn.in de beslissende game het noodlot met Elfwenden. tie de t uitgespeeld, maar toen liet Ron- Speldr °?lzich van zijn goede kant zien. Met sterk De Jong zijn jeugdige tegenstander Meul- blok welhaast tot wanhoop. De eenvoudig behaalde overwinning was niet alleen een welkome verras sing voor Effect, maar betekende ook een bevrijding voor de dit seizoen nog niet bijster succesvolle De Jong. Gesterkt door dit succes zorgde Ronnie de Jong ook voor het vijfde Terneuzense winstpunt. Op een 9-21- en 2-11-achterstand tegen John van Veen rechtte De Jong de rug, liep langzaam in, en trok met 21-18 toch aan het langste eind. Ook in de beslissende game stond Van Veen telkens ruim voor, maar opnieuw ging de winst in de slotfase naar De Jong. Met het gelijke spel vergrootte Effect de voor sprong op de onderste twee plaatsen tot vier pun ten. In de strijd om de bovenste plaatsen blijft SAR 2 goed meedoen. De ploeg uit Kloosterzande was met 8-2 sterker dan degradatiekandidaat Arnemui- den 2. Mark Maas en Dennis Verdurmen bleven ongeslagen voor SAR, terwijl Michel Schelfhout met een zege op Jan de Smit een winstpartij mee- snoepte. Sensatie St.-Aloysius 1 zorgde voor een sensatie in de eerste klasse. De tot onder de degradatiestreep afgezakte ploeg uit Graauw klom uit het dal door gedoodverfd kampioen Zand 4 ondubbelzinnig met 9-1 te klop pen. Jan van Acker en Bas Kindt wonnen elk drie keer tegen de Middelburgse ploeg. Het enige tegen- punt kwam opvallend genoeg op rekening van Jo Bogaert, die door Eddie Verkaart verslagen werd. 't Batje 1 uit Wolphaartsdijk profiteerde dankbaar van de ondergang van 't Zand. De Bevelanders waren in eigen huis een klasse beter dan SAR 3, en dat leverde een 10-0 zege-op. Met negen punten voorsprong op Zand 4 lijkt de competitie nu al in het voordeel van 't Batje beslist. De degradatiezor- gèn nemen voor SAR 3 verder toe nadat ook een vooruit gespeelde wedstrijd tegen St.-Aloysius met 6-4 werd verloren. Joop Maas en Alexander van Gemst kwamen elk tot tweemaal winst tegen de herboren ploeg uit Graauw. Voor eenzelfde score tekenden Jo Bogaert en Jan van Acker namens St.- Aloysius, waardoor de zege van Bas Kindt op Björn Boerdam en de Graauwse dubbelspelzege beslis send waren. Effect 2 lijkt in deze klasse reddeloos verloren na het 8-2-verlies tegen Zand 5. Alleen Fons Sanders kwam tegen Rudy Ton en Sandra Zuidweg twee keer tot winst. De kampioenskansen in de tweede klasse lijken voor Reynaert 1 voorbij. Tegen Arnemuiden 3 won Erwin Verdurmen weliswaar opnieuw drie keer voor de Hulster formatie, maar dat was niet vol doende om de Walcherse bezoekers te verslaan. Met een overwinning tegen Anita Kusse kon alleen KNVB-RESERVEKLASSEN ZATERDAGVOETBAL Reserve tweede klasse: Good Luck 2 - Hoek 2 2- 3, Yerseke 2 - Kloe- tinge 2 0-9, Tholense B. 2 - Arne muiden 2 1-4, Nivo-Sparta 2 - Roda B. 2 1- 3, SSC'55 2 - Wilhel- mina 2 0-1, Heukelum 2 - WHS 2 2- 4. Reserve derde klasse A: De Meeu wen 2 - Kapelle 2 3-6, Ter- neuzen. B2 - Oostkapelle 2 0-0, Dinteloord 2 - Dauwendaele 2 1-0, FSV 2 - Veere 2 0-2, Zwaluwe 2 - WHS 2 1-0, AZW 2 - Serooskerke 2 3-1. Reserve derde klasse B: MW'58 2 - Zwaluwe 3 afg, SSC'55 3 - BLC 2 2- 0, De Meeuwen 3 - ONI 2 4- 1, Almkerk 2 - Woudrichem 2 0-1, Seolto 2 - Tricht 2 1-0, Klundert 2 - GFC'93 2 5- 0. ZATERDAGVOETBAL KNVB AFDELING ZEELAND Eerste klasse: Wolphaartsdijk 1- Heinkenszand 1 2-3, VCK 1-Spui 1 7-0, Mevo 1-Nieuwdorp 1 0-2, Dui- veland 1-DFS 1 2-0, SPS 1-GPC 1 3-1. Reserve eerste klasse: Bevelanders 2-VCK 2 5-1, Middelburg 2-'s- Heer Arendskerke 2 4-2, Seroos kerke 3-Kruiningen 2 1-1, Krab- bendijke 2-Arnemuiden 3 1-3, Yer seke 3-Bruse Boys 2 2-0, Veere 3- Rillandia 2 4-1. Tweede klasse A: Apollo 1-Nieuw- land 1 2-1, ZSC 1-Stavenisse 1 1-2, Wissenkerke 1-Cadzand 1 0-3, Waarde 1-Borssele 1 3-1, Hoede- kenskerke 1-SVD 11-1. Tweede klasse B: Duiveland 2- Colijnsplaatse Boys 2 1-1, Bruse Boys 3-DFS2 9-1. Tweede klasse C: Spui 2-Wemel- dinge 2 2-2, Zaamslag 2-Kloetinge 4 6-1, Hoek 3-Hoek 4 2-2, Kloetin- ge 3-GPC 2 1-5. Derde klasse A: Graauw 1-Bier- vliet 1 8-0, Hoek 5-AZW 4 1-2, Zaamslag 3-Zaamslag 4 3-1. Derde klasse B: Middelburg 4-ZSC 2 ZSC 2 niet opgekomen, Kats 1- DFS 3 6-2. Derde klasse C: SKNWK 2-Arne muiden 4 2-0, Kloetinge 6-Dau- wendaele 4 3-2, Bevelanders 3- Wissenkerke 3 2-2. Derde klasse D: Rillandia 3-SVD 3 5-3, Kloetinge 5-Yerseke 4 2-1. Vierde klasse A: 's-Heer Arends kerke 4-SKNWK 3 2-2, Brouwers haven 3-Kapelle 5 1-0, Bruse Boys 5-Kloetinge 7 0-8, SSV'65 4-Mevo 3 2-8. Vierde klasse B: WTK 3-Seroosker ke 5 2-3, VCK 4-Oostkapelle 5 2- 10. Vierde klasse D: Apollo 3-Krab- bendijke 4 0-0, Rillandia 4-SSV65 5 5-0, Yerseke 6-Kapelle 4 6-2. Vierde klasse E: Koewacht 1-Spui 4 5-2, Terneuzense Boys 7-AZVV 5 8-2. KNVB-RESERVEKLASSEN ZONDAGVOETBAL Reserve eerste klasse: Halsteren 2- Schijndel 2 1-1, Dongen 2-G5mert 2 2-1, OJC Rosmalen 2-UDIT9 2 1- 2, Moerse Boys 2-De Valk 2 1-3, JVC'31 2-Geldrop/AEK 2 1-2, UNA 2-Baronie 2 5-2. Reserve tweede klasse B; MOC'17 2-Goes 2 2-0, Longa 2-HW'24 2 2- 1, TSC 2-Terneuzen 2 1-1, RKTW 2-Middelburg 2 2-1, Taxandria 2- VOAB 2 1-0, DESK 2-Rood Wit 2 0-1. Reserve derde klasse A: Axel 2- Luctor'88 2 0-1, Zierikzee 2-Hon- tenisse 2 3-0, Roosendaal 2-Bres- kens 2 4-1, Sluiskil 2-VC Vlissin- gen 2 1-1, STEEN 2-DOSKO 2 2-2, RCS 2-Steenbergen 2 5-5. Reserve derde klasse B: Audacia 2- Gilze 2 1-0, Beek Vooruit 2-Virtus 2 1-1, WVO 2-Terheijden 2 1-1, Alliance 2-JEKA 2 7-1, NOAD 2- WSC 3 1-3, Uno Animo 2-Sarto 2 1-1. ZONDAGVOETBAL KNVB AFDELING ZEELAND Eerste klasse: Zeeland Sport 1- Hontenisse 1 5-0, Domburg 1- Renesse 1 4-2, Hansweertse Boys 1-Corn Boys 1 0-3, Graauw 1- Lewedorpse Boys 1 0-2, Schoon- dijke 1-Oostburg 11-0, Zeelandia 1-Clinge 1 2-5. Tweede klasse: Aardenburg 1 -Jong Ambon 1 2-1, SDO 1-Terhole 10-1, Hulsterloo 1-Sluis 1 4-1, RLA 1- Noormannen 12-1, Ouwerkerk 1- Biervliet 1 0-3, Volharding 1- Groede 1 1-0. Reserve tweede klasse A: Middel burg 3-Zeeland Sport 3 3-0. Reserve tweede klasse B: Terneu- zen 3-STEEN 3 6-2, Vogelwaarde 2-Philippine 2 1-1, Koewacht 2- HW'24 4 1-1, Hoofdplaat 2- STEEN 4 6-2. Derde klasse A: Renesse i-Kwa- dendamme 1 0-8, Patrijzen 3- Hansweertse Boys 2 3-2^ Goes 3- Zonnemaire 1 3-0. Derde klasse B: Luctor'88 3-Wal- cheren 3 2-3, Middelburg 4-Zierik- zee 4 0-4, Goes 4-Domburg 3 4-3. Derde klasse C: HW'24 5-Bres- kens 3 6-0, Sluiskil 3-SDO 2 1-1. Derde klasse D: Clinge 3-Temeu- zen 4 2-6, Hontenisse 4-Terneuzen 6 3-1, Koewacht 3-Breskens 4 1-2. Vierde klasse A: Axel 5-Philippine 4 12-2, Terneuzen 7-Sluiskil 4 1-1. Vierde klasse B: Cli*ge 4-Graauw 3 5-1, Terhole 2-Terneuzen 82-1, SDO 3-Hulsterloo 3 6-0, STEEN 5- Axel4 2-3. Vierde klasse C: Renesse 3-Vlissin- gen 6 6-2, Goes 5-Luctor'88 4 5-0. Vierde klasse D: Lewedorpse Boys 3-Dreischor 2 1-4, Cortgene 2-Vol- harding 2 1-10. Vierde klasse E: Zeelandia 6-Zee- landia 5 0-11. andere kant, waar Mark Boeck hout nooit in de wedstrijd zat en op het ene beslissende moment na onzichtbaar was. IJzendijke had echter in de gebroeders Michel en Serge de Ruysscher twee doortas tende spitsen, die het de Bres- kens-defensie doorlopend moei lijk maakten. Het was dan ook volkomen in overeenstemming met het gebodene dat de thuis ploeg op voorsprong kwam. Dit na 22 minuten wedstrijd toen Michel de Ruysscher zijn broer Serge bediende, die de bal onhoudbaar voor Knol tegen de touwen kopte 1-0. IJzendijke had zelfs voor rust nog meer afstand kunnen nemen. Het verzuimde dit en Breskens, waar de 'pep talk' van Puijpe duidelijk zijn uitwerking had, nam in de twee de helft het middenveld in het bezit. Mooi en goed was het alle maal niet, maar de inzet, het min ste wat je kunt doen, was er toch. Amper had arbiter Rinus Paarde- kooper uit Zierikzee het tweede tafereel voor geopend verklaard of John Alleman gaf al te kennen wat de bedoelingen van Brekens waren. Doelman Chris Cornells hield zijn ploeg alsnog overeind door de bal corner te boksen. De verdiende gelijkmaker kwam er dan toch. Dit in de 75e minuut toen John Alleman nog maar eens iets wat op een aanval leek opzet te. Via de voor Serge Nothen ingevallen Levien van de Wege kwam de bal bij Peter de Putter (na rust in de ploeg gebracht voor Johnny Jacobse), die in een tijd de bal loeihard in het kruis trap te: 1-1. Het leek de eindstand te gaan worden, want geen van bei de ploegen was in staat wat cre atiefs te bedenken. Tot dan ein delijk Mark Boeckhout er ieder een attent op maakte dat hij deze middag ook mee deed. Met gepaste trots deelden Den Doelder en zijn overige bestuurs leden de Zeeuwse persafgevaar digden mee dat dit kampioen schap iets groots zal worden. „Uit gesprekken met Gerrie Kne- temann heb ik begrepen dat er op de dag van de tijdrit nog tickets worden gegeven voor de Olympi sche Spelen in Atlanta. Dat bete kent dat de beste renners hier aan de start zullen staan," aldus Den Doelder. Dat deze titelstrijd slechts drie Marinus de Nood daar nog een punt aan toevoegen. Met 6-4 liep Reynaert dus tegen de tweede neder laag op. De achterstand op koploper MZ 4 groeide tot vijf punten, terwijl ook Arnemuiden de Hulster ploeg in de stand nog voorgaat. ONA 1 zakte naar de vijfde plaats door een 6-4-nederlaag in het degradatieduel tegen Yerseke 1. De verschillen zijn echter nog minimaal, zodat er voor Jacky Aers en Erik de Bruyne nog niets verloren is. In de derde klasse heeft SAR 4 zich tot favoriet opgeworpen. De Kloosterse ploeg speelde tegen concurrent Effect 3 een vrijwel foutloze wedstrijd die met 9-1 opmerkelijk ruim gewonnen werd. Het enige tegenpunt kwam voor Effect op naam van Paul Marinissen, die Louis Kling op de knieën kreeg. Etiènne van Acker en Theo 't Hooft bleken aan Kloosterse kant onverslaanbaar. UITSLAGEN SENIOREN Kampioensklasse: Effect 1-Zand 3 5-5, Arnemuiden 2- SAR 2 2-8, MZ 2-Arnemuiden I 2-8, Big Smash 1-MZ 3 3-7. Eerste klasse: St.-Aloysius 1-Zand 4 9-1, Batje 1-SAit 3 10-0, Effect 2-Zand 5 2-8, SAR 3-St.-Aloysius 1 4-6. Tweede klasse' A: Reynaert 1-Arnemuiden 3 4-6, Oude- lande 1-MZ 4 4-6, Yerseke 1-ONA 1 6-4. Derde klasse D: SAR 4-Effect 3 9-1, RDT l-St.-Aloysius 2 5-5, STV 1-Reynaert 2 6-4. Vierde klasse C: SAR 5-Reynaert 5 5-5, Den Dijk 1-HCG 2 9-1, Reynaert 4-STV 2 1-9. Vierde klasse D: HCG 1-Reynaert 6 6-4, STV 3-Effect 4 5-5, Reynaert 3-ONA 2 5-5. Vijfde klasse C: STV 5-STEEN 1 3-7, St.-Aloysius 4-SAR 6 2-8, RDT 2-Den Dijk 4 7-3. Vijfde klasse D: SAR 7-Den Dijk 3 5-5, St.-Aloysius 3- SAR 8 8-2, Den Dijk 2-STV 4 9-1. Zesde klasse B: STV 7-St.-Aloysius 5 4-6, ASOC 2-STV 6 3-7, Den Dijk 5-ASOC 1 6-4, St.-Aloysius 6-Reynaert 7 4-6. Door Eddy de Schrijver Hulst - Het nationaal kampioenschap tijdrijden van de KNWU wordt woensdag 26 juni in de gemeente Hulst verreden. Start en finish zijn gelegen aan de Hogeweg. Omstreeks 12.00 uur zullen alle vaderlandse toppers aan de start verschijnen. De organisatie is in handen van de stichting Internationale Junio- rendriedaagse Axel, onder leiding van Ap den Doelder. dagen na het Nederlands kam pioenschap op de weg wordt ver reden en dat de start van de Ron de van Frankrijk in Den Bosch diezelfde week plaatsvindt, is volgens insiders geen probleem. „Veertig kilometer uit de kast rij den kan gemakkelijk. Dat is het probleem niet. Ik denk dat dit trouwens voor de regio een uniek evenement wordt," aldus Den Doelder. De WV's van Axel en Hulst, Hulst Reynaertstad, het Toeris tisch Bureau Zeeuws-Vlaanderen en de gemeenten Huist en Axel zullen de handen ineenslaan en dit evenement aangrijpen om naar buiten te treden. De organisatie berust bij de stichting Juniorendriedaagse, maar die heeft eigenlijk al met de vijftiende editie in het achter hoofd heel wat hooi op de vork. Den Doelder denkt dat deze titel strijd er gemakkelijk bij kan. „We hebben al heel wat ervaring in dit soort organisaties, dus denk ik dat dit opnieuw zal sla gen. Dat moet ook, want je kunt je geen buil vallen. We zien dit als een nieuwe grote uitdaging, Het kostenplaatje is niet precies bekend, maar dat zal niet gering zijn. De organisatie strikte Mor- res Meubel als hoofdsponsor, die er zijn naam aan zal verbinden. I „Daarnaast zullen er nog wel i sponsors bijkomen. Voor een der gelijk evenement met NOS erbij zai heus wel belangstelling zijn." SL Al eerder werd Axel,«ï5r Knete- mann, gepolst om de organisatie van een NK tijdrijden op zich te nemen. „Dat gebeurde vorig jaar al, maar toen hebben we de boot even afgehouden. Nu lijkt de tijd voor dit karwei rijp." Het wordt een volle WTelerdag, die omstreeks 12.00 uur begint met de nieuwelingen en vervol gens komen de junioren, vrouwen en de elites (zowel profs als.ama- teurs) aan de start. De elites rij den twee ronden van ongeveer 22 kilometer en rijden op gebied van de gemeenten Hulst en Axel. Via de Hemelstraat rijden ze naar de Hogeweg h Tulst, waar de finish ligt. Bij de profs -egenwoordig dus elite - worden mannen als ijjreuk- ink (hij won vorig jaar de race en wil naar Atlanta), Knaven, Van Bon en Nijdam verwacht. Ook bij de 'amateurs' zullen heel wat bekende namen aan de start komen. Zij worden aangewezen naar gelang de prestaties in belangrijke wedstrijden. Jean Marie Pfaff was er in het Grand Café bij om de belangen van Morres te behartigen. Van de presentatie werden opnamen gemaakt door de Zeeuws-Vlaam se Televisie en daarvan" wordt vanavond een flits uitgezonden. Van onze bridgemedewerker Oostburg - Het wordt onge twijfeld een spannend slot in de seniorencompetitie van de afdeling Zuid van het district Zeeland van de NBB. In de voorlaatste zitting scoorde het echtpaar Rico en Ria Sandrini uit Terneuzen 62 procent. Het bezorgde hen niet alleen de dagwinst, maar het kwam achter het echtpaar Bies- broeck op de tweede plaats in de algemene stand, op ruim een punt van de Kloosterzan- denaren, zodat op de slotdag alles nog mogelijk is. De Biesbroeck's, die ook vorig jaar de titel pakten, hielden knap stand en pakten met een percen tage van 59,14 de tweede plaats. Grote verliezers waren Touw/Van de Zande, die slechts als negende vanachter de tafel kwamen en van de tweede naar de vierde plaats duikelden. In de competitie voor viertallen blijft BC Hulst superieur aan de lei ding. UITSLAGEN 1. Echtpaar Sandrini 62,00 procent, 2. echtpaar Biesbroeck 59,14, 3. Arons- on/Den Haan 56,86, 4. Nijs/Taalman 56,57, 5. Bukkens/Vermunt 56,29, 6. Dondorff/De Ridder 56,00, 7. Van Bam- bost/IJsebaert 54,86,8. echtpaar Hame link 51,43, 9. Touw/Van de Zande 50,29, 10. De Ruyter/Wagenaar 49,71. STANDEN 1. Echtpaar Biesbroeck 57,32, 2. echt paar Sandrini 56,28, 3. Aronson/Den Haan 54,89, 4. Touw/Van de Zande 54,84, 5. Van Bambost/IJsebaert 53,57, 6. Dondorff/De Ridder 53.23, 7. De Ruyter/Wagenaar 49.71, 8. Nijs/Taal man 51,94, 9. echtpaar Hamelink 50,91, 10. echtpaar Speelman 46,66 procent. VIERTALLEN Eerste klasse: 1. BC Hulst 1 114 punten, 2. BC Axel 3 94, 3. BC Hulst 2 70, 4. Bridge Sociëteit Oostburg 67, 5. Emer- go 2 65. Tweede klasse: 1. Luctor 6 112, 2. BC Aardenburg 2 110, 3. Luctor 4 104, 4. Bridge Sociëteit Oostburg 3 101, 5. BC Axel 4 91 punten.

de Stem | 1996 | | pagina 17