Actie tegen rijden met vals kenteken W** RVICE BHiaaa future maman 'Casablanca' is en blijft dicht Ceremonie bij graf Rabin De politie is moe en ontevreden den Key huize 74 76-5428315 DE STEM u Breda vond geopend! meisjes gevraagd 411089 A58 R'daal-Breda GINNY PRIVÉ 99 Breda l-RAI TO-SHOW 4WB gekeurd, rtie N.A.P. Lefèvere geeft België weer glans Sport Geen 'Ooghoek' Restauratie molen Axel loopt gevaar Peter Ooms stapt uit judowereld ■Pjukic blijft 1® hechtenis Marianne Weber nieuwe Zangeres s-ouder mag bijverdienen I Flinke daling aantal overvallen ACATURES 0p zoek naar werk heeft vandaag ruim 200 vacatures. Niemand heeft zoveel mooie kasten alsOase 'Misdaad loont niet' Aids-patiënte wacht op de dood Weekend Via gecontroleerde uitgifte RvS: gemeente Hulst weigert vergunning terecht Tuinders in grensstreek dupe van frauderende loonbedrijven Vlaams-Waalse ruzie laait op □□□□□□□□□□□□□□I !em hete sexbelusts «en via je 40.350.70. T (50cphmL^ irsnel live! Ze uit! Ze gaan gelijk"',v en brengen jou in 31 tot 'n hoogtepunt. Be-1 geen doorschakellijn, liggen naakt klaar I n. 06-320.320.65. •schakelsex! 53 dames I voor 'n heet gesprek 779 pm 1g. 06-9779._ jleegsters! Je kijkt I rs door m'n uniform l 1! Ga met je hand acti ngs! 06-97.44 pm 1q 1-Live! Laat je Live ver-1 eren door de meeste- 06-9626 pm1g 06-9626 HUGO KENZO GIORGIO ARMANI R.LEZARD HUGO BOSS E.A. meersschaert exclusieve mannenmode Kimsillll IIIILS1. IlltflM SII4-IIIMT IISCLIJSS SEIPCII III III TIT IIIII nun» HU M 111111111 BOSS DE STEM uke dames aanwezig, (bij Kaatsheuvel). ke dames gevraagd. n u in een gezellige sfeer ran 92, tel 076-5654562 All creditcards ace. nu al een begrip voor escort, SM en discreet relaxen. 0115-615166. Gastvrouwen welkom Businessclub Venus oosendaal 0165-535556. M.meesteres aanwezig Privé Rosanne Tevens Escort 11-24 uur. 0165-344146 ROOSENDAAL strikt privé la.t/m vrij. 0165-555968. 5 jr. ontv. v. privé te .okeren Belgie) van di. tot I on. tot weldra 09/3494270 i/OLSLANKE huisvrouw Tiet D-cup, strikt privé, rel. 076-5216400. Roosendaalrijpere 3CHATJES en Linda 24j. 1 otoboek0165-556410. nwe charm dames ontv u in rom. privé-sf. 076-5221051 Merk bouwj. Opel Astra Stat'92 Vm '95 Opel Astra 1.7 0'92 t/m '95 Opel Kadett'85 t/m '91 Opel Kadett Cembe D'90 Opel Kadett 1.7 D Car'90 Opel Calibra'91 t/m '95 Opel GT'71 Opel Omega Stat. D'95 t/m '89 Opel Tigra'95 t/m '96 Opel Vectra GLS'90 t/m '93 Opel Vectra 1.7 D'89 t/m '92 Peugeot 106'94 t/m'96 Peugeot 205'86 t/m '93 Peugeot 306'93 t/m '94 Peugeot 306 D'94 Peugeot 309 D'91 Peugeot 309'87 t/m '92 Peugeot 405 GLD'02 Peugeot 605 GLi'90 t/m'92 Porsche 924'77 t/m '82 Porsche 944'84 Renault 11'85 t/m '89 Renault 9'85 t/m '89 Renault 21 GTX'88 t/m '90 Renault 21 Nevada'8( Renault 25 GTS'85 t/m '86 Renault 5'88 t/m '90 Renault Clio'91 t/m '93 Renault Salrane'92 t/m 94 Renault Twingo'93 t/m '95 Seat Ibiza'94 t/m '95 Seat Marbella'9» Skoda Favorit'90 Suzuki Swift'89 t/m'95 Toyota Celica GTi'94 t/m ;95 Toyota Corrola'84 t/m 95 Toyota Hi-Lux 2.4 D Toyota Starlet'84 t/m 92 Toyota Lite Ace88 Volvo 340'87 t/m 91 volvo 460 GL'89 Vm 92 4 Volvo 850 GLT 92 4 Volvo FL16492 VW Golf GTi'84 Vm '85 3 VW Golf86 Vm '95 3 VW Jetta'87 Vm 91 VW Passat TD93 0 VW Passat Stat'90 Vm 93 VW Pick-Up TD 6 VW Polo'86 Vm 89 Automaten BMW 524 TD Ford Escort Lancia V10 Mercedes C 250 Renault Salrane. Toyota Starlet Volvo 340 zonder eigen geld ising Hoge inruil ade - Tel. 0162-683380 136e JAARGANG vandaag in deze krant Patrick Lefèvere is bezig België de glans van een wielernatie terug te geven. Vandaag gaat zijn ploeg Mapei-GB ('de beste van de wereld') in de Omloop Het Volk op jacht naar de eerste grote zege van het sei zoen. zie deel B Eén moment van onoplettend heid en er gaat iets mis bij het maken van zo'n dikke zater dagkrant. Het is om die reden dat u deze week tevergeefs zoekt naar de wekelijkse rubriek 'Ooghoek' op de twee de Weekend-pagina. Wij bie den de schare vaste lezers onze excuses aan en beloven beter schap voor volgende week. DE HOOFDREDACTIE het weer Hit wordt kouder Meteen noordelijke stroming wordt koude lucht aangevoerd. Vandaag wolkenvelden afge wisseld met zon en tot de avond droog. Zondag kans op maartse buien. Er is weinig wind. i Axel - De restauratie van de Axel molen loopt gevaar, nu een I groep sponsors zich als gevolg van een publicatie vandaag in deze krant dreigt terug te trekken. Er ligt, op initiatief van oud-Axelaar |L Pot, wél een toezegging voor een aanzienlijke donatie van enkele sponsors. ZIE ZEELAND -Cl Tilburg - De Tilburgse coach I Peter Ooms heeft zich met onmid- I deUijke ingang teruggetrokken uit I de judowereld. Ook heeft hij zijn I functie als directeur van zijn sportschool voorlopig neergelegd. Ooms wordt door drie voormalige illen, Anita Staps, Irene de en Monique van der Lee, beschuldigd van ongewenste inti- I miteiten en machtsmisbruik. Hij I kondigde gisteravond juridische stappen aan tegen het drietal. ZIE SPORT-B4 Tien jaar geleden begon de zangcarrière van Marianne Weber. De eerste vier jaar was ze de helft van het Holland Duo. Nu wordt ze de opvolg ster van de Zangeres Zonder Naam genoemd. 'Wat ik breng, mag je zeker smart lappen noemen'. ZIEDEELD GldS Zowel het maken ais het verko pen van nummerborden wordt voorbehouden aan door de Rijks dienst voor het Wegverkeer erkende bedrijven. Die zullen steekproefsgewijs worden gecon troleerd, zoals dat nu al het geval is met APK-keuringen. Misbruik De maatregelen gaan in op 1 januari 1998. De Rijksdienst voor het Wegverkeer hoopt daar mee het rijden met vervalste ken tekenplaten terug te dringen. De dienst vindt dat dringend nodig, want volgens woordvoerster Jeanine de Jager neemt het mis bruik van valse nummerborden 'gigantische vormen' aan. Het stelen van kentekenplaten is strafbaar, maar namaken mag vrijelijk. Het vervalsen is een kwestie van het stelen of namaken van de nummerborden van een auto van hetzelfde merk, type en kleur. Bewijzen Waarom mensen dat doen, laat zich volgens De Jager gemakke lijk raden: het gebeurt om de kans op herkenning bij criminele activiteiten te verkleinen, maar ook om bekeuringen voor ver- (ADVERTENTIES) j Den Haag - Alleenstaande ouders I in de bijstand die niet hoeven te I solliciteren omdat zij jonge kinde- I ren verzorgen, mogen 150 gulden IP® maand bijverdienen zonder dat dit gekort wordt op hun uitke- I ring. Van wat ze meer verdienen, I mogen zij de helft houden zonder dat dat gevolgen heeft voor de uit- I wring tot een bedrag van in totaal I maximaal 275 gulden per maand. Mode voor de aanstaande moeder Veemarktstraat 53, Breda, 076-5143755 OPEN HUIS 9 EN 10 MAART Presentatie nieuwe kollektie tuinhout - meubelen - decoraties Opening „Kaatjes Koffiehuijs" Wegens 30-jarig bestaan volop aanbiedingen Herelsestraat 206 Heerle Tel. 0165-301719 - Het aantal overval- op banken, tankstations en I ™ere bedrijven is in 1995 met 28 procent gedaald tot 1.500. Volgens I bet Nationaal Platform Crimina- I ^beheersing pakt de politie |®os 1994 steeds meer daders op. I Bovendien beschermt het sloven zich in toenemende i mate tegen overvallen. mum I®® Haag - De Bosnisch-Servi- Ff generaal Djukic blijft in I k s: zal zich voor het I Seslevië-Mbunaal moeten I antwoorden voor oorlogsmis- *k°i ^"klager Goldstone Oiuidigt hem en zijn onderge- Iw 6n ervan systematisch op I,. in Sarajevo te hebben I Moten. Binnenland - A5 Oogzoek Vestigingen op de Woonboulevards: Apeldoorn - Breda - Capelle a/d Ussel - Den Bosch - Diemen - Enschede Groningen - Heerlen - Siiedrecht - Son (Eindhoven) - Utrecht Zoeterwoude/Rijndijk - Bleiswijk, Hoefweg 137. 8 710311"000225" I II I I ZATERDAG 2 MAART 1996 LOS EXEMPLAAR: MAANDAG T/M VRIJDAG: 2,00 - ZATERDAG: 2,50 'Misdaad loont niet', heet een videofilm die enkele Marokkaanse jongeren uit Breda gemaakt hebben. 'Het kan heel lang goed gaan, maar je wordt toch een keer gepakt,' zeggen ze. zie pagina d5 Het levensverhaal van Karin van Bokhoven uit Tilburg is er één van veel ellende. Negentien is ze pas, maar het slot van dat verhaal is al in zicht. Karin heeft aids. 'Zoals ik me nu voel, ga ik voor het jaar 2000.' ziedeele Van onze verslaggever Breda - De Rijksdienst voor het Wegverkeer gaat maatregelen "nemen tegen het rijden met een vals kenteken. De dienst heeft daarvoor een systeem van gecontroleerde uitgifte bedacht. Dat houdt in dat alleen nog nummerplaten uitgereikt mogen wor den aan de houder van het kentekenbewijs. Die moet zich bovendien legitimeren. keersovertredingen te ontlopen. Degene wiens nummerbord is vervalst, moet dan maar be wijzen dat het niet zijn auto was waarmee een bankoverval werd gepleegd of waar een prent onder de ruitenwissers werd gestopt. Hoeveel auto's met een vals ken teken rondrijden, is niet precies bekend. Maar alleen al in Breda en omgeving is de afgelopen acht maanden 55 keer aangifte gedaan van het kwijtraken van één of beide nummerborden van een auto. Dat wil echter nog niet zeggen dat die nummerborden allemaal gestolen zijn om op een andere auto te schroeven. „Misschien zijn ze wel gewoon van de auto gevallen of eraf gehaald door een verzamelaar," zegt woordvoer der R. van Kuik van de Bredase politie. Computer Als het systeem .van gecontro leerde uitgifte echt bijdraagt aan het terugdringen van het rijden met valse kentekenplaten, over weegt de Rijksdienst voor het Wegverkeer te komen tot een 'on line' -verbinding tussen de com puter in Veendam en bedrijven die nummerborden uitgeven. Hilversum (anp) - De Neder landse politie is moe en onte vreden. Het werk wordt steeds zwaarder en gevaarlijker; het vertrouwen in de leiding is opmerkelijk laag en het thuis front mag de spanningen en frustraties opvangen. Dit blijkt uit een landelijk Into- mart-onderzoek. Het bureau heeft daarbij mede gebruik gemaakt van een onderzoek van de Neder landse Politiebond (NPB). De grote politiebonden NPB en ACP (Algemeen Christelijke Poli tiebond) zeggen al geruime tijd op de hoogte te zijn van de proble men met het falend management. Het onderzoek maakt echter dui delijk dat de situatie 'ernstiger is dan gedacht'. Ook minister Dijk stal (Binnenlandse Zaken) maakt zich daarover grote zorgen. Een opmerkelijk aantal politiemensen (68 procent) vindt dat het regio nale management (de korpslei ding) te weinig verstand van zaken heeft. De korpsbeheerders (burgemeesters) scoren bij de ondervraagden in dat opzicht ongeveer even laag. De politie is niet alleen ontevre den over de leiding, maar vindt ook dat het werk gevaarlijker is geworden, en dat de kwaliteit van het werk ernstig te lijden heeft gehad van de reorganisatie die enkele jaren geleden werd door gevoerd. Een ruime meerderheid (67 procent) vindt dat het geweld op het werk is toegenomen. Van de ondervraagde politiemensen heeft 62 procent vorig jaar te maken gehad met een schokkende gebeurtenis en heeft 61 procent zich bij de uitoefening van zijn werk bedreigd gevoeld. De poli tiemannen en -vrouwen zijn in meerderheid (64 procent) ontevre den over de manier waarop hun spanningen door de bedrijfslei ding worden opgevangen. Zij wij zen erop dat stress-verschijnselen in de meeste gevallen door het thuisfront moeten worden 'behandeld'. De meesten (70 pro cent) vinden dat dit eigenlijk een taak van de werkgever is. De politie-reorganisatie heeft een dermate hoge werkdruk doen ont staan, dat een ruime meerderheid (71 procent) van mening is dat de kwaliteit van het doen en laten van de politie onvoldoende is. Door de reorganisatie zijn boven dien de spanningen thuis toegeno- I VERVOLG OP BINNENLAND - A4: 'Enorme vertrouwenskloof hoger en lager personeel' Van onze verslaggever Hulst/Den Haag - Koffieshop Casablanca aan de Paarden markt in Hulst is dicht en blijft dicht. De gemeente heeft de eigenaar terecht een hore- ca-vergunning geweigerd. Dat heeft de afdeling bestuurs rechtspraak van de Raad van State gisteren beslist. Die deed de voor de gemeente Hulst gunstige uitspraak in het hoger beroep dat eigenaar N. Tahtahi van 'Casa blanca' had aangespannen. Hij hoopte daarmee alsnog een ver gunning voor zijn koffieshop te krijgen. 'Casablanca' werd vorig jaar gesloten op last van burgemees ter A. Kessen, die weigert kof fieshops in zijn gemeente te gedo gen. Hij is bang dat de verkoop van soft drugs zal leiden tot mas saal drugstoerisme vanuit België, met alle overlast vandien. Eigenaar Tahtahi stelde zich tij dens de rechtszitting voor de afdeling bestuursrechtspraak in januari op het standpunt dat bur gemeesters alleen mogen weige ren te gedogen wanneer ze kun nen aantonen dat er ernstige overlast te verwachten is. Hij A. Kessen. foto wim kooyman voerde aan dat Kessen nooit onderzoek naar eventuele over last heeft laten doen. In een eerdere, voorlopige uit spraak keurde het rechtscollege van de Raad van State het beleid van Kessen al goed. Een belang rijk argument daarbij was, dat burgemeesters een grote beleids vrijheid toekomt waar het gaat om het gedogen van koffieshops. De Raad is het met Kessen eens dat de verkoop van soft drugs in koffieshops een grote aantrek kingskracht op Belgen en Fran sen kan hebben en dat daar grote overlast door kan ontstaan. Bovendien vindt de Raad dat een burgemeester het aantal koffie shops in zijn gemeente mag laten afhangen van de lokale behoefte. „Dat is een nieuw, krachtig ele ment in deze uitspraak," zegt Kessen in een reactie op de uit spraak. Volgens hem is er in Hulst niet of nauwelijks sprake van een lokale behoefte. Op 24 maart heeft voor de Raad van State de rechtszaak plaats van koffieshop Gandalf aan de Hulster Beestenmarkt. Ook die koffieshop moest op last van de gemeente zijn deuren sluiten. Gandalf lijkt na de uitspraak van gisteren geen kans op succes te hebben. Volgens Kessen is de eerste fase van de 'strijd' tegen de drugsver koop in zijn gemeente nu gestre den. „Fase twee is de aanpak van de twee cafés (De Bierkaai en Molly's Rockschuur, red.) waar drugs worden verkocht. Daar zijn wé momenteel volop mee bezig. Daarna volgt het derde traject, de aanpak van de vier a vijf illegale verkooppunten." Lea Rabin, de weduwe van Yitzak Rabin, en Rabins opvolger Shimon Peres ont hulden gisteren twee stenen op hét graf van de vorig jaar vermoorde Israëlische pre mier. De twee stenen - een witte en een zwarte - vor men een halve cirkel. Rabin zou gisteren 74 jaar zijn geworden. foto epa INHOUD 6 katernen De Binnenkrant A2 Binnenland A3/A4 Buitenland A5 Economie A6/A7 Beurs A8 Sociale uitkeringen A9 Sport deel B Zeeland deel C Gids deel D RTV-programma's D3/D4 Ragazzi D5 Weekendbijlage deel E Kleintjeskrant Van onze verslaggevers Bergen op Zoom/Tilburg - Door illegale praktijken van twee loonbedrijven, uit Bergen op Zoom en het Belgische Hasselt, :moeten enige tientallen tuinders en aan de landbouw gelieerde bedrijven in de grensstreek ver moedelijk enkele miljoenen gul dens betalen aan naheffingen van de bedrijfsvereniging en fis cus. De Noordbrabantse Christelijke Boerenbond (NCB) heeft giste ren de noodklok geluid en voor gedupeerde tuinders een meld punt ingericht om de zaak waar mogelijk collectief af te werken. De sociale premies en belasting hadden in de periode 1990-1995 betaald moeten worden door twee zogenoemde 'handmatige' loonbedrijven. Die hielpen tuinders en andere bedrijven op piektijden met inzet van veel Turkse medewer kers uit de brand. Voorzover valt na te gaan, is een groot aantal van die medewerkers door de loonbedrijven 'zwart' uitbe taald. De eigenaar van het Belgische loonbedrijf is volgens de NCB een paar weken geleden 'met de noorderzon vertrokken'. Het Nederlandse bedrijf, Etic bv, is enige tijd geleden failliet gegaan. Inmiddels is het bedrijf onder een andere leiding nu wel legitiem aan de slag. De Wet Ketenaansprakelijkheid biedt fiscus en bedrijfsvereni ging de mogelijkheid aan te kloppen bij de opdrachtgevers, de tuinders. Bij Etic bv was gisteravond nie mand voor commentaar bereik baar. VERVOLG OP ECONOMIE - A6: Voor tuinders dreigt schade tot een ton Brussel (anp) - De Vlaamse voorstellen voor een verdergaande federa lisering van België hebben gisteren geleid tot scherpe reacties aan Franstalige zijde. De Waalse premier Robert Collignon weigert daarom voorlopig te praten met zijn Vlaamse collega Luc van den Brande. Het is de wens van Van den Brande om meer taken over te hevelen naar de deelregering. Zo wil de premier de buitenlandse handel, belastingen en het gevoelige terrein van de sociale zekerheid overhe velen naar de Vlaamse en Waalse deelregeringen. In Vlaanderen leeft de gedachte dat dit landsdeel financieel mede opdraait voor de hoge werkloosheid in Wallonië. Aan Waalse zijde werd boos gereageerd. Het meest uitgesproken was premier Collignon. Hij verwerpt de ideeën van Van den Brande volle dig. Maar ook de premier van het Brusselse gewest, Charles Picqué, heëft veel kritiek. België bestaat sinds de staatshervorming van 1993 uit vier enigszins zelfstandige regio's: Vlaanderen, Wallonië, Brussel en de Duitstalige Oostkantons. Van den Brande wil terug naar twee regio's en voor Brussel en Duitstalig België speciale regelingen treffen. (ADVERTENTIE) KENTEKEN Dit woord is vandaag in het nieuws. Een van de vele. Een krant vol. Nu de daad bij het woord: een echte Parker Roller-pen voor u, met uw woordten) naar keuze erin gegraveerd, als u een nieuwe abonnee opgeeft. U de pen, de nieuwe abonnee om te beginnen twee weken de krant gratis. Noteer als nieuwe abonnee: Naam: Adres: Postcode:Plaats:i_ Telefoon (voor controle bezorging): De nieuwe abonnee betaalt per: maand autom. incasso31,15 kwartaal autom. incassoƒ91,25 bank/gironrkwartaal acceptgiro93,75 De Parkerpen zenden aan: Naam:b Adres: 3 Postcode:Plaats: In de pen moet komen te staan: (max. 15 letters) De pen wordt opgestuurd zodra wij het eerste abonnementsgeld ontvan gen hebben. Stuur deze bon in een open envelop zonder postzegel naar Dagblad De Stem, Antwoordnummer 112, 4800 VB Breda. -EI E STEM. DAGBLAD VOOR ZUIDWEST-NEDERLAND

de Stem | 1996 | | pagina 1