'To die for': Nicole Kidman als tv-ster 'Jumanji': fantasie-avontuur barstensvol wilde beesten ZUSJE eindelijk in de bioscoop Verscheurde familie bij Theater Antigone Subtiel evenwicht virtuoos gespeeld Zoetelijke draak over vadergevoelens Martin DE STEM UITGIDS Torhout/Werchter dit jaar drie dagen Sonja Barend wil wat anders Köhlerprijzen 1996 toegekend Bert van der Veer stapt op bij HMG 'Father of the Bride part II Ook in de bioscoop pE STEM nederland 1 nederland 2 nederland 3 belgië frans 1 belgië frans 2 duitsland 1 duitsland 2 Duitsland 3 DONDERDAG 29 FEBRUARI 1996 D^l Den Haag (anp) - Het 20-jarig bestaan van het Belgische pop festival Torhout/Werchter wordt dit jaar gevierd met optredens van onder anderen David Bowie, Björk en de Red Hot Chili Pep pers. Deze optredens zijn ver spreid over drie dagen in deze twee plaatsen en hebben plaats op twee podia in plaats van één, aldus de organisatie, De voorver koop van kaarten voor het festijn, dat plaatsheeft van 5 tot en met 7 juli, is deze week begonnen. Hilversum - Sonja Barend wil na negentien jaar wekelijkse talk shows 'nu weieens iets anders'. Ze heeft de Vara voorgesteld drie a vier keer per week een pro- ■gramma te vullen waarin zij één, hooguit twee gasten ontvangt. Barend denkt aan een show van maximaal een half uur. Behalve de behoefte aan veran dering, speelt voor Barend mee dat haar compagnon Ellen Blazer - met wie zij een soort twee-een heid vormt - binnenkort met de vut gaat. Volgens de Vara is de nieuwe for mule die Sonja voorstaat een stuk soberder van opzet dan haar hui dige show, maar biedt zij meer mogelijkheden om in te spelen op de actualiteit. De laatste Sonja op Zaterdag staat geprogram meerd voor eind juni. Amsterdam (anp) - De Charlotte Köhlerprijzen 1996 zijn toege kend aan de beeldend kunste naars Barbara Visser, Job Koele- wijn en Erzsébet Baerveldt, aan decorontwerper Erik A. Kouwen- hoven en aan Onix-architecten en Heren 5 architecten. De prijzen, waaraan een bedrag van 10.000 gulden is verbonden, zijn een bekroning voor veelbelo vende kunstenaars tot 35 jaar. De helft van het vermogen van de in 1977 overleden actrice is daartoe ondergebracht in een fonds op naam, een onderdeel van het Prins Bernhard Fonds. De prijzen bestaan sinds 1988. Dit jaar vindt de uitreiking plaats op 12 april in Odeon te Amsterdam. Hilversum (anp) - Bert van der Veer, stafdirecteur programma zaken bij de Holland Media Groep (RTL4, RTL5 en Veronica), wordt creatief directeur van het televisieproduktiebedrijf D&D/K&B. Als reden voor zijn vertrek noemt hij dat hij in zijn huidige functie steeds verder is afgeraakt van waar zijn hart ligt, namelijk de programma's. Scène uit 'Jumanji', met Bonnie Hunt die Robin Williams probeert te bevrijden. FOTO COLUMBIA Door Jos Kessels De macht van de televisie is zó groot geworden dat het lijkt of mensen pas bestaan als ze op tv zijn geweest. Die gedachte wordt letterlijk uitgesproken in To die for van Gus van Sant. Het is een zwarte komedie over een meisje, sterk en ironisch gespeeld door Nicole Kidman, dat kost wat kost beroemd wil worden. Suzanne groeit op in het plaatsje Little Hope New Hamsphire. Het is haar droom een bekende tv-personality te worden. Een van haar lijfspreuken is dat het geen zin heeft ergens goed in te zijn, als niemand het kan zien. Ze krijgt verkering met Larry, de zoon van een Italiaans-Ameri kaanse restauranthouder. De ouders van Larry en zijn zuster hebben het niet zo op Suzanne, zeker niet wanneer het tweetal ook nog trouwt. De huwelijksreis gaat niet helemaal toevallig naar Miami, waar een media-confe rentie gehouden wordt. De naïeve Suzanne laat zich prompt verleiden door een gladde praatjesmaker, die haar tussen door ook nog wat tips aan de hand doet. Weer thuis dringt Suzanne zich op aan het lokale tv-station. Het lukt haar een baantje te krijgen als weermeisje. Intussen ervaart ze echtgenoot Larry steeds meer als een blok aan haar been. Suzanne is van het type Huis- man/Rens, figuren die vinden dat ze elke dag op tv moeten zijn, omdat ze er hun hele status aan verbonden hebben en niet meer zonder aandacht kunnen leven. Met gemaakte vrolijkheid kletsen ze samen met hun gasten de tijd vol, zonder dat het ooit ergens over gaat. Niets gaat Suzanne te ver om haar ideaal te verwezenlijken. Ze probeert iedereen voor haar kar retje te spannen en tracht tot het einde toe voordeel te halen uit de slachtoffers die ze maakt. Tege lijk heeft Suzanne ook iets aan doenlijks, omdat ze volkomen in een droomwereld leeft. Leunend op het kndp geschreven scenario van veteraan Buck Hen ry vertelt regisseur Gus van Sant het verhaal origineel en met ver ve. To die for heeft de vorm van een documentaire, waarin teruggeke ken wordt op de carrière van Suzanne. Die vorm werkt ook wat afstandelijk, waardoor de film - een komisch en cynisch portret van deze tijd - toch min der meesleept dan Van Sants Drugstore Cowboy en My own private Idaho, waarin de veel ongewonere figuren meer diep gang kregen. I 'To die for' van Gus van Sant draait in Chassé Cinema Breda. Van onze filmredactie In de avonturenfilm Jumanji van Joe Johnston komt een nachtmer- rie-achtige variant van het Moe der de Gans-spel tot leven mid dels een explosie van trucages en speciale effecten. In 1969 vindt het jongetje Alan in een oude kist dit oude Jumanji-spel. Hij neemt het mee naar huis en speelt het met zijn vriendinnetje Sarah. Al snel wordt duidelijk dat er iets aan de hand is met het bord en de dobbelstenen. Die rollen ver keerd, spelers hoeven geen beur ten over te slaan en raken even min hun geld kwijt. Wel roept het spel leeuwen, apen, vleermuizen, spinnen, drijfzand en overstro mingen tevoorschijn en voordat hij het weet, wordt Alan door het spel opgezogen. Vervolgens bevinden we ons in 1995 en komt een tante met haar pleegkinderen Judy en Peter in het vervallen huis van Alans ouders wonen. Dat staat sinds de verdwijning van Alan leeg omdat het er zou spoken. Inderdaad horen Judy en Peter een vreemd tromgeroffel op zol der. Het blijkt afkomstig te zijn van het Jumanji-spel, dat daar nog altijd ligt. De kinderen kun nen de verleiding niet weerstaan en laten de dobbelstenen rollen, waarbij ze niet alleen de inmid dels volwassen Alan (Robin Wil liams) bevrijden, maar zich ook een complete dierentuin op de hals halen. Leeuwen, olifanten en rhinoce- rossen rennen door het huis en over de straat alsof Noach met zijn ark in het dorp is gestrand. Bovendien komen er uit het spel ook nog allerlei andere, minder duidelijke schepsels tevoorschijn, zoals reusachtige spinnen, gif spuitende planten en wandelende boomstammen. Erg mooi of betoverend ziet het er allemaal niet uit, maar hier en daar is Jumanji best leuk vanwe ge enkele terugkerende grapjes. Komiek Robin Williams gaat als een razende tekeer en bepaalt het tempo van deze overvolle avontu renfilm voor jong en oud. Een momentje rust af en toe was wel kom geweest. 'Jumanji' van Joe Johnston draait in Casino 3 in Breda, City 1 in Roosendaal, Cinemac- tueel in Bergen op Zoom en De Koning van Engeland in Hulst. Van onze filmredactie Het eindeloos uitmelken van suc cesformules is in Hollywood big business. Een schoolvoorbeeld van eindeloze exploitatie van een uitgekauwd recept is wel de komedie Father of the Bride part II. Het is het zo mogelijk nog zoe- telijker vervolg op het kassucces uit 1991 met Steve Martin, dat overigens weer een remake was van de gelijknamige klassieker uit 1950 met Spencer Tracy. Raakte Steve Martin als de neur otische George Banks in het eer ste deel al in opperste staat van overspannenheid toen zijn kleine meid besloot te trouwen, dit 'ingrijpende' voorval is nog maar kinderspel in vergelijking met de beproevingen die hem in deel twee te wachten staan. De blijde tijding dat hij opa wordt, bezorgt hem spontaan een opgewonden midlife-crisis. De grijze haren krijgen een verf- bad, de sportschool wordt bezocht en vrouwlief - een rol Diane Keaton onwaardig - wordt weer eens als vanouds hartstoch telijk op de keukentafel bemind, waarna zij, al tegen de vijftig, opgewekt en wel zwanger is. Dit gegeven leidt een tweede cri sis in voor de toch al zo getergde George. Hij voelt zich nog veel te jong om opa te zijn, maar te oud om nog vader te worden. Met het spookbeeld van een dubbele bevalling voor ogen verandert deze pater familias in een emo tioneel wrak. Het scenario van Father of the Bride part II is al even slap en flauw als het spel van Steve Mar tin. Bovendien is het upper-mid dle class gezin zo onwerkelijk volmaakt en onovertroffen gelukkig, dat je zoonlief bijna een drugverslaving, of moederlief - God verbiede het - een miskraam toewenst, om toch nog enige opwinding te krijgen. 'Father of the Bride part II' draait in Roxy in Bergen op Zoom. Door Marjan Mes Jarenlang zat de jury van het Nederlands Filmfestival zich te verbijten omdat er maar nooit iets bijzonders van eigen bo dem wilde verschijnen. En toen was daar plotseling ZUSJE. De debuterende scenarioschrij ver/regisseur Robert Jan West- dijk, zijn hoofdrolspeelster Kim van Kooten en de piepjon ge, inventieve producente Clea de Koning werden meteen overladen met alle denkbare enthousiasme uit vakkringen. Gouden Kalveren vielen de film ten deel, de publiciteit was overweldigend, maar toen maakte ZUSJE furore op bui tenlandse festivals en werd het weer even stil in eigen land. Totdat de film eindelijk in rou latie ging en het publiek alle ophef niet vergeten bleek te zijn. Nieuwsgierig stroomt het de laatste weken toe om te ont dekken dat hier inderdaad geen doorsneefilm wordt geboden. Niet iedereen is trouwens even enthousiast, want ZUSJE oogt op het eerste gezicht als een amateuristisch rommeltje. De moderne videocultuur, het spel met het medium film, het leven van een jonge generatie Am sterdammers in slordige kraak panden en bovendien daarin aandoenlijk een jeugdtrauma verweven; dat alles biedt ZUS JE zonder pretenties of zwaar wichtigheid. De beweeglijke videobeelden suggereren in het begin heel even dat er maar wat op los zal worden geïmproviseerd, maar dat is slechts schijn. Het leuke van ZUSJE is name lijk dat er wel degelijk een doordacht scenario aan ten grondslag ligt en dat er een ver rassend verhaal uit naar voren komt. Het is een 'kleine' maar sympa thieke en onderhoudende film, die ook nog eens te denken geeft: over de macht van het beeld en over de waarheid, die in dit tijdsgewricht pas echt waar lijkt als er filmbeelden van bestaan. Daar krijgt ook Daantje (Kim van Kooten) mee te maken als plotseling broer Martijn voor de deur staat nadat zij jaren niets meer van hem had gehoord. De jongeman belaagt haar van af het allereerste moment met een videocamera, waarachter hij zelf verscholen blijft. Hij zegt het leven van zijn zusje te willen vastleggen. Hoewel Daantje er eigenlijk niets van moet hebben, laat ze hem toch maar begaan. En zo is Martijns camera zelfs aanwezig als ze met vriendje Ramon (Roeland Fernhout) vrijt. Met zijn brutale gefilm jaagt de gro te broer Daantjes vriendje en beste vriendin het huis uit, waarna hun relatie tot een uit barsting koiht. Tussen broer en zus is in het verleden iets gebeurd dat op incest zou kunnen duiden, zoals uit door hun vader gemaakte amateurfilmpjes blijkt, die Martijn aan Daantje laat zien. Telkens keert een korte scène terug van broertje dat door hun boze moeder in zusjes bed wordt betrapt. Martijn moest na dat incident naar kostschool en hield er een trauma aan over. Hij kan dat alleen kwijt raken als hij dezelfde scène nog eens naspeelt met zijn zusje. Het blijkt er onschuldig en lief aan toe te zijn gegaan, zo bewijst Martijn aan zijn zusje, waarna hij bevrijd is van zijn obsessie en zijn filmdrift. Daantje neemt daarna zelf nog even de camera ter hand waar door de machtsverhoudingen worden omgekeerd. De kijker kijkt door het oog van Martijns camera mee naar het leven van Daantje, studente aan de Rietveld Academie, en krijgt zodoende een levensecht beeld van eigentijdse twintigers in de Amsterdamse binnenstad. Daarbij wordt een spannend spel gespeeld met wat wel en wat niet echt is gebeurd. Is vriendje Ramon Daantje nou wel of niet ontrouw geweest? Nee, toch niet, zie je later in een flits, die ook nog heel geestig is. Na de aftiteling volgen nog twee andere, grappige scènes, waarin de regisseur zijn eigen onderneming op de korrel neemt. Blijven zitten dus! Heel aan trekkelijk is het volstrekt natuurlijk spel van Kim van Kooten, van Roeland Fernhout (die als Ramon van grappig brutaal in aandoenlijk kwets baar verandert), en (als hij zelf in beeld verschijnt) van Maar ten Zomer als broer Martijn. Dan is er ook nog een robuuste Ganna Veenhuysen als Daan tjes vriendin en de meeslepende stem van de onzichtbare Mar tijn, vertolkt door Hugo Met sers III. 'ZUSJE' van Robert Jan West- dijk draait in Cinésol 2 in Bre da. Breda - Chassé Theater. 'Een subtiel evenwicht' van Edward Albee door Toneelgroep Amsterdam. Regie: Titus Mui- zelaar. Decor: Paul Gallis. Gespeeld door Sigrid Koetse, Rik van Uffelen, Kitty Cour- bois e.a. Gezien op woensdag 28 februari. Vanavond te zien in Roosendaal. Door Marjan Mes 'Alle gelukkige families lijken op elkaar', zegt de alcoholisti sche cynica Claire in Een sub tiel evenwicht (A delicate balance) van Edward Albee. Zij- bedoelt daarmee ongetwij feld precies het tegenoverge stelde, want het gaat slechts om de schijn van een gelukkig familieleven in deze absurdis tische tragi-komedie. Haar heerszuchtige zuster Agnes probeert met de moed der wan hoop 'vorm' en 'orde' te bewaren in haar huwelijk met de slappe Tobias. En de inwonende Claire vormt in die fagade van schone schijn een voortdurende stoor zender met haar sarcastische commentaren. Net als in Wie is bang voor Virg- ina Woolf? kwetsen en beledigen Agnes en Tobias elkaar en heeft hun huwelijk ook een geheim te verbergen. Na de dood van hun zoon wenste Tobias zijn vrouw eigenlijk niet meer aan te raken. Hun ver standhouding is nog slechts gebaseerd op plichmatige vrien delijkheden en zo hebben zij een 'subtiel evenwicht' bereikt, zoals ook de titel van de voorstelling door Toneelgroep Amsterdam luidt. Hoewel Agnes (Sigrid Koetse) meermalen overweegt om gek te worden, om een pilletje in te nemen dat bijvoorbeeld schizof renie opwekt. Tegelijkertijd beschouwt zij zichzelf als een rots in de branding, tegenover Tobias (Rik van Uffelen), die lie ver in de drank vlucht en de illu sie in stand houdt en die drank zuchtige zuster; twee onvolwas sen kinderen in haar ogen. Het subtiele ('wankel' heette het eerder) evenwicht raakt plotse ling verstoord door twee indrin gers, Harry (Hugo Koolschijn) en Edna (Petra Laseur), die in hun eigen huis zijn overvallen door een plotselinge angst. Ze willen blijven en zoeken als bange kinderen steun en koeste ring bij de enigen op wie zij menen te mogen rekenen, het echtpaar dat zij hun beste vrien den noemen. Dochter Julia is na de teloorgang van haar vierde huwelijk onver wachts ook weer teruggekeerd in de schoot van het ouderlijk huis en ook dat verstoort het subtiele evenwicht, dat moeder Agnes, door Sigrid Koetse geestig- robuust geprofileerd, in stand probeerde te houden. Haar dochter raakt hysterisch van jaloezie op het echtpaar dat haar van haar plaats verdringt. Na een doorwaakte nacht besef fen de beide echtparen dat zij eigenlijk 'hetzelfde' zijn: vriend schap en liefde hebben niets te betekenen als het er werkelijk op aankomt. In de regie van Titus Muizelaar is het stuk vooral een virtuoos taaivehikel voor een stel virtuo ze acteurs, zonder dat het echt wrang wil worden, eerder nogal komisch. Behalve in een mooie scène waarin Rik van Uffelen als Tobias inziet dat zijn vriend schap met Harry niets voorstel de. Ook de vlinderachtige Marieke Heebink weet als dochter Julia te ontroeren, terwijl Kitty Cour- bois als Claire met humor aan de ontluistering bijdraagt. Het Vlaamse Theater Antigone, fameus om zijn subtiele, realis tische voorstellingen van beken de klassieken, speelt zaterdag avond in De Bussel in Ooster hout met diepgaande emoties Kat op een heet zinken dak van Tennessee Williams. Een psy chologisch drama uit 1955 dat zich afspeelt op een katoenplan tage in het diepe zuiden van de Verenigde Staten. Ed Wubbe, artistiek leider en choreograaf van Scapino Rot terdam, komt morgenavond zelf naar De Bussel in Oosterhout (19.30 uur) om een inleiding te houden over het programma dat daar gedanst wordt. Dat is op de eerste plaats het grootse, prach tig inventieve muziekballet Rameau waarmee hij in 1990 grote indruk maakte. Daarnaast wordt Dangerous Choir van het jonge choreografenduo Maria Voortman en Roberto de Jonge uitgevoerd. Een dreigende in het zwart geklede groep tippelt hoog op de spitzen en vouwt zich als een spin dubbel. De Frivole Framboos, het Vlaamse komisch-muzikale duo Peter Hens en Rudy Minnaert, staat op 5 maart in De Bussel in Oosterhout met Con Motto. Hierin wordt de draak gestoken met bekende meesters en com posities. Het Franse toneelgezelschap Saturne pas rond speelt van avond in het Bredase Chassé Theater Amphitryon van Moliè re. De Romeinse oppergod ver momt zich als de echtgenoot van de mooie Alkmene om haar te kunnen beminnen, terwijl zijn boodschapper Mercurius de plaats inneemt van de knecht van Amphitryon. Iedereen begint te twijfelen aan zijn eigen identiteit in dit humoristische, mythologische sprookje uit 1668. Anne-Wil Blankers en Gees Linnebank spelen in Chin-Chin bij Het Nationale Toneel subtiel een Italiaan en een chique, stijve Engelse. Ze ontmoeten elkaar in een hotellobby om te bespreken hoe er een einde kan komen aan de verhouding die hun echtge noten met elkaar hebben. De eerste afspraak is het begin van een serie ontmoetingen, waarbij er steeds meer wordt gedronken om de teleurstellingen weg te spoelen. Uiteindelijk rest er niets dan eenzaamheid en ellende. Het betreft het beroemdste stuk (uit 1959) van Francois Billetdoux, maar de regie van Ger Thijs kan niet helemaal verhelen dat deze indertijd bejubelde tragi-kome- die inmiddels wat gedateerd is. Seksueel hebben die twee, die zich samen zo ongeveer dood drinken, namelijk niets en dat maakt het ruim veertig jaar later toch een beetje ongeloof waardig. Op 1 en 2 maart in het Chassé Theater in Breda. Els de Schepper, de veelzijdi ge Belgische cabaretière, komt op 5 maart naar het Chassé Theater in Breda en 6 maart Dries Smits als Grote Va en Marlies Hamelynck als zijn vrouw in 'Kat op een heet zinken dak' FOTO HOL naar De Kring in Roosendaal met haar bruisende programma Vlaamse zeep. Erotiek en dood zijn de twee drijfveren achter dit afwisselende programma waarin de talentvolle kleinkun- startieste komisch en ontroe rend door een zelf gecreëerde wereld raast. Alles doet ze even goed; zingen, dansen, acteren. Een nieuwe bewerking van Wil- leke Alberti's Spiegelbeeld en een parodie op de musical Wille- ke behoren tot het beste van deze voorstelling. De Engelse danser-chore- ograaf Paul Selwyn Norton wil de aanvankelijk biochemicus worden en dat is af te zien aan zijn dansstukken, die eigenlijk binnenste buiten gekeerde lichamelijkheid willen laten zien. Dat gebeurt ook in Pork, waarin zeven markante dansers in razende vaart een soort ana tomische les opdissen, een ana tomische deconstructie van het lichaam en zijn bewegingen. Vreemd geknakte vormen en geïsoleerd bewegende lichaams delen. Op 6 maart is deze extre mistische maar meeslepende dansvoorstelling te zien in het Bredase Chassé Theater.Met Pork wordt niet alleen varkens vlees bedoeld, maar het is ook Engels voor iemand naaien of doden. De drastische manier waarop onder anderen Anne Affourtit, Mischa van Dullemen, Klaus Jurgens en Janine Dijkmeyer bewegen, maken vooral de eer ste dertig minuten intrigerend. Theatraler wordt het wanneer Norton zelf verschijnt als Doc tor Divine, in de gedaante van een smerig gezwel, dat chirurgi sche ingrepen gaat toepassen op de dansers die blijkbaar door hem zijn besmet. Seth Gaaikema is morgen avond in schouwburg De Maagd in Bergen op Zoom met zijn onderhoudende show Schande, waarin hij spontaner en gedurf der is dan in het verleden. Hij haalt fel uit naar de schande van de binnen- en buitenlandse poli tiek van het afgelopen jaar, maar er zijn ook liedjes over liefde en vriendschap. Staatsopera van Tatarstan geeft zaterdagavond een voor stelling van het romantisch aca demische ballet Giselle in De Maagd in Bergen op Zoom. Een fraaie maar zeker niet briljante uitvoering van het beroemde 19e eeuwse Russische balletsprookje over het boerenmeisje Giselle dat verliefd is op een edelman die haar laat zitten. Van ellende bezwijkt zij, waarna ze toe treedt tot het rijk der Willis, de geesten van meisjes die voor hun bruiloft gestorven zijn. De rij in het wit getooide ballerina's oogt prachtig, maar de voorstelling mist bevlogenheid en inspiratie. Cabaret Basterd is zaterdag avond in De Schattelijn in Geer- truidenberg met zijn derde pro gramma Complex. Onno Inne- mee en Robert Spaapen weten met absurde invallen, humoris tische tragiek en gedurfde ongein het menselijk bestaan te ontmaskeren. In het boeiende psychologische draml Sister my Sister van Nancy MecklJ worden twee door hun jeugd verkni- l te dienstbodes zo onderdrukt doJ hun mevrouw dat zij tot een gruwel I ke geweldsdaad komen. (Chassé CinJ ma Breda) Komiek Jim Carrey dolt er weer op IJ als dierendetective in Ace Ventura! when nature calls, (Grand in I Centraal in Geertruidenberg, Cinema;! tueel in Bergen op Zoom, City J Roosendaal, De Koning van Engelar! in Hulst) Clueless van Amy Heckering geeft ei leuk beeld van verwende tieners in h J mondaine Beverly Hills. (Cinésol 1 J Breda, Roxy 1 in Bergen op Zoom) Heat is een boeiende misdaadthrillJ met veel sfeer van Michael Man! waarin Robert de Niro een gewelddJ dige crimineel en Al Pacino de reche-l cheur speelt. (Casino 1 in Breda, e! Koning van Engeland in Hulst) In Showgirls van Paul VerhoeveJ maakt Elizabeth Berkley carrière a naaktdanseres in Las Vegas. (Cinésol! in Breda, De Koning van Engeland i-l Hulst) De Boefjes (Little Rascals) is gebasee J op de bestaande filmpjes uit de jare! twintig. (Mignon in Breda en dt| Koning van Engeland in Hulst) Smoke van Wayne Wang is een subtiel groepsportret van gewone mensen i! Brooklyn. Met mooie, onopgesmukt® rollen van o.a. Harvey Keitel en V Hurt. (Chassé Cinema Breda) In de mooie, poëtische film II Postin! van Michael Radford sluit een verbarl nen linkse dichter (Philippe Noire! vriendschap met een verlegen, ongt! letterde postbode (Massimo Troisi|| (Chassé Cinema Breda) In de fascinerende, complexe thrillel The Usual Suspects van Bryan Singe'! bereiden vijf gevaarlijke criminelen I de gevangenis een smaragdroof voo! (Casino 2 in Breda, Roxy Bergen o;| Zoom, De Koning van Engeland i Hulst) Kickbokser Jean-Claude van DammJ knokt er weer op los in Sudden! Death. (De Koning van Engeland irl Hulst) Fotomodel Cindy Crawford gaat same! met William Baldwin met zwaa! geschut de misdaad te lijf in de snel! actiefilm Fair Game. (De Koning Engeland in Hulst) In de aardige komedie The America! President van Rob Reiner speeitl Michael Douglas een liberale Amen! kaanse president, een weduwnaar di! een milieu-activiste (Annette BeingJ het hof maakt. (Cinésol 3 in Breda) Michelle Pfeiffer speelt een mooie rol als onderwijzeres die een zooitje ongel regeld discipline bijbrengt in Dangel rous Minds. (Casino 4 in Breda I Cinemactueel in Bergen op Zoom, Cit;| in Roosendaal) Een vertederend, sprekend biggetji speelt de hoofdrol in het kostelijk! diersprookje Babe, een buitengewol ne big van Chris Noonan. (Cinésol 3 I Breda, Centraal in Geertruidenberg I Cinemactueel in Bergen op Zoom, Citl in Roosendaal, De Koning van Enge| land in Hulst) Russische slechteriken, leuke techn! sche snufjes en oogverblindende local ties zijn te bewonderen in Goldeneyil met Pierce Brosnan als James Bono| (Mignon in Breda) Paul de Leeuw draaft grappend e l grollend als zijn favoriete typetje! Annie en Bob de Rooy door Filmpje! p (Casino 2 in Breda, Roxy in Bergen o Zoom) In de amusante Disney-tekenfilm Poca hontas wordt-een 16e eeuws ini" nenprinsesje verliefd op een blank! kolonist. (Casino 4 in Breda, Roxy e! Cinemactueel in Bergen op Zoom, Ce! fraai in Geertruidenberg, City i! Roosendaal, zondag bij Fideï et Arti I Oudenbosch, De Koning van Engelanf| in Hulst) Filmhuis Roosendaal (De Kring) vei! toont maandag II Corfomista va! Bertolucci als onderdeel van het (ito® college Goed en Kwaad. Fideï et Arti in Oudenbosch vertoon:| vanavond A Clockwork Orange, c nog altijd fascinerende parabel oveil het kwaad van Stanley Kubrick ui| 1972. Op 3 en 4 maart in Les Films du Parad' in Chassé Cinema Breda: Fanfare, c" oerhollandse komedie van Bert Haan! tra uit 1958 over twee rivaliseren»! fanfarekorpsen in Giethoorn. Sterker dan de nieuwe Nederland»/ toneelversie is de film Torch Song Tri logy van Paul Bogart naar het stuk va- Harvey Fierstein. Zondagmiddag i' Chassé Cinema Breda (Gay Cinema) Filmclub Cinema Paradiso vertoon maandag in Bergen op Zoom (Cineirj actueel): The grapes of wrath va! John Ford uit 1940 met Henry Fonda a! arme boer die emigreert naar CaliW'l nië. Maandag in Roosendaal (City):Jjl règle du jeu van Jean Renoir uit 19»I intriges tijdens een jachtpartij. Dinsdag in Bergen op Zoom: Ju Dou, de schitte rende Chinese film van Zhang Yimod met Gong Li als geterroriseerde echt genote. Woensdag in Roosendaal: Tl"J madness of king George. Tijd van leven, serie Teevee Studio, terugblik Journaal Goeiemiddag! De week van, gesprekken Cosby Show, comedy Boggle, spelletje Animated Shakespeare, tie: Een midzomernachtsdrooi 18 59 Fast Forward, jongerenmag; 1929 Filmspot Journaal Vesuvius, journalistiek proi ma The Mask, Engels docu-dram Wilde ganzen Yoy, reportage Een Amsterdamse diender tret Salomo, een kerkeraad moe oordeel vellen (tot 00.01) 14.34 15.24 16.00 16.07 16.57 17.35 18.03 18.31 20.00 20.30 21.24 21.56 22.03 22.31 23.30 16.05 Stories from my Childh serie sprookjesverhalen: De scl heid en het beest (1) 16.28 Wonderland (gepresenteerd Bassie Adriaan), kindermaga 17.20 PP: Uitzending AOV 17.29 2Vandaag, actualiteiten me 17.30 en 18.00 Journaal; Sportjournaal en 18.48 Hooft ten uit het nieuws gevolgd het weer 18.56 De dierenspoedkliniek, rep ge-serie 19.20 De leukste thuis 19.49 Ik ben je moeder niet, comt 20.20 Week van het Songfes Lucretia van der Vloot 20.41 Fort Alpha, serie 21.36 Tien voor taal, spelletje 22.24 Der Alte, misdaadserie 23.22 Week van het Songfestival winnende lied 23.30 Journaal 23.35 Klassiek vanuit Paleis het Werken van Grieg en Mendels met Emmy Verhey op viool 00.11) 07.00 Journaal 07.07 Klokhuis 07.22 Een verhaal dat groeit 07.29 Ontbijt-TV, actueel magazine elk half uur NOS-Journaal, NOS-Sportjournaal en 7.45 en Weer 09.00 Journaal 09.05 PP: Uitzending politieke par RPF. Herh 09.08 Kook tv 09.30 Vrouw zijn 10.00 Gospelclip 10.11 Vesuvius 11.02 De week van 11.30 Boggle 11.59 MiddagEditie, actueel mag, met om 12.00 NOS-Journaal, Den Haag, 12.30 NOS-Sportjou en 12.45 Weer 13.00 Journaal 13.09 Wie van de drie? 13.36 Hoe is het mogelijk 14.02 Ik weet het beter f 16.35 Neighbours, soap 17.00 La ban Carlos, magazine 17.30 Auf Achse, 18.30 Régions soir 18.50 Cartes sur t magazine 19.10 Le quotidien des s 19.30 Nieuws 20.10 Autant savoir, r zine 20.3S Profil bas, Franse politiefilr 1993 22.30 Hélas pour moi, Franse komedie uit 1993 23.50 Laatste nieuw 17.30 Foot mondial, voetbalmaga 18.00 lei Bla-bla 19.00 Neighbours, 19.30 Nieuws 20.00 Les géants du s' portretten van sporters: Anton Get 20.10 Sprint, wielermagazine 20.35 Olympic Century, 3-delige documen 21.35 Badminton: Belgisch kampioens 22.05 Nieuws 22.30 Basketbal: Zwe België 22.40 Aquatica, watersportma ne (tot 23.05) 05.30 Morgenmagazin 09.00 Heute Dallas, soap 09.45 Tele-Gym, tai-ji Heute 10.03 Ratgeber: Technik 10.: Arbeit und Beruf, magazine 11.00 11.04 Mutproben, Duitse tv-film uit 12.30 Umschau 12.55 Presseschau Mittagsmagazin 13.45 Wirtschafts gramm 14.00 Tagesschau 14.03 Rehr talkshow 15.00 Tagesschau 15.03 Andrea, talkshow 15.55 Jürgen antwortet 16.00 Tagesschau 16.03 talkshow 17.00 Tagesschau 17.10 L magazine 17.55 Verbotene Liebe, 18.25 Marienhof, serie 18.54 berg, serie 20.00 Tagesschau 20, schoner Land, muzikale rondreis Panorama, actualiteiten 21.45 Heim schichten: Charlotte Kümpfel 22.301 sthemen 23.00 Der Mann, der Adolf manns Asche ins Meer streute, docu taire 23.45 In the Heat of the Night, daadserie 00.30 Nachtmagazin 00.50 Die Abenteuer des Werner Holt, speel .35 Ju 3 Br Frar >.15 3.45 05.30 Zie Duitsland 1 13.*.. spelletje 14.15 Ferien auf der jeugdserie 14.40 1-2 oder 3, sr. ,®jfu9d 15.05 Logo, jeugdjournaal Wjckie und die starken Manner, '5.45 Heute 15.50 unsere m!'6 Meige Abendmagazin 17.55 bach-Eurocop in Köln, misdaadserie Heute 19.25 Alle meine *'■15 Hitparade im ZDF, ™IS0, sociaal-economisch Heute 22.15 Der Sportsp,e Hau zu Frau, Duitse tv-film Heute Nacht 00.15 (ZW) K'llers, speelfilm Dalli Krahen spelletje 1 teke Hagenb serie 1 La •ie 1 Töchter, muziek magazine Sportspiegel 23.00 uit 19871 Honeyr a Leben, Heiner The I - J8-15 Tele-Gym, yoga 08.30 Telekoll cur:us elektriciteitsleer 09.00

de Stem | 1996 | | pagina 30