ïtapide loopt weer verder uit oilier succesvol Dolfijn '92 is sterkste Kelly Bouman succesvol in nationale titelstrijd [annenteam Goes komt nadrukkelijk in degradatiegevaar Han van der Hooft: een voetbalpersoonlijkheid Zeeuwse records voor van Gemert en Lawalata DE STEM SPORT ZEELAND B2 IEUWS KORT spel aktoernooi 150 mensen STANDEN VOETBAL TENNIS SPORTPRI JSVRAGEN_ HOCKEY L onze sportmedewerker lotorcross MCB/BLB in Stekene MOTORSPORT Ryan Verplanke zesde in finale •erde plaats Van de Griendt in Diekirch ZWEMMEN Jeugdbadminton zit in de lift SPORTNIEUWS KORT Eric Roose leider in TAS-competitie Engelhard is trefzeker Overwinning voor Ivan Beck Arnold Polderman sluit WK goed af Floor van Lamoen derde in Rotterdam Persoonlijke records RKHAV-jeugd Voetbalclubs spelen oefenduels Patrijzen verrast Goes Leo Leijs pakt titel bandstoten ZWEMMEN Verdiende winst GSC op Olympus DINSDAG 27 FEBRUARI 1996 RUARI 1996 DEEL B het volgend seizoen over ken. Vertegenwoordigers menteel oefenmeester is et de speler en diens zaak als er straks wat voor me te kiezen valt," zo zei de in Eindhoven wonende voetbal ler. Ploegsma zal Brusselers niet op voorhand advise ren naar Utrecht te gaan, als die club zich in de eredivisie weet te handhaven. „Nee niet meteen, want ik heb de indruk dat er bij NAC een stevige basis voor de toekomst wordt gelegd." Bij NAC traint sinds gisteren Martin Bietek uit ck de boer Kameroen mee. De 19-jarige jdinternational speelde tot r kort in Brazilië. De spits liet n slechte eerste indruk achter, tek is afgelopen weekend in Ierland gearriveerd. Veder ft NAC geprobeerd het con- :t met Maarten Atmodikoro n te breken, maar de partijen het niet eens geworden. De lenging van zijn contract is nu de baan. Carthy veroverde in het ten- hoofdprijzen. Na de winst in uit Heemstede tevens in het nda Rubin won Schuitz zon- Amerikaanse koppel Katrin >led) - Adams/Graham (VSt) 6-4 a/1) 6-3 6-4, Forget (Fra) - Han- an (Bel) 6-4 3-6 6-1, Furlan (Ita) ivier Sanchez (Spa) 6-2 5-7 7-3, 6-0. idler (Oos) 6-4 6-3, Studenikova ms (Bel) - Schnell (Oos) 6-3 3-6 (Ned) 6-0 6-2, Stafford (VSt) - 12,64 punten, 2. Martinez (Spa) 4. Majoli (Kro) 181,19, 5. Huber ,Bul) 141,92, 7. Sabatini (Arg) foe Fernandez (VSt) 122,44, 10. 35. Boogert 36,80, 42. Oremans 04. 2. Muster (Oos) 4474, 3. Agassi ng (VSt) 3470, 6. Ivanisevic (Kro) ov (Rus) 2368, 9. Enqvist (Zwe) 0. Krajicek 1252, 23. Siemerink 2, 70. Eltingh 649, 158. Winnink Russische schaakgrootmees- amnik is het tiende en laatste maart tot en met 1 april het land. Kasparov, wereldkam- issociation PCA, en Kramnik eder 2775 punten, op een Elo-waarde van mini- i Vassily Ivantsjoek (2735), de ui de Bulgaar Veselin Topalov «staat verder uit de Brit Nigel .autier (2630), de Amerikaan ■landers Jan Timman (2620) en rvoor de algemene voorjaars dag groen licht gaf, verwacht e kunnen bieden. De sportzem ipen gaan werven. Daarvoor t irsum. kanaal, waarin de KNVB met >1 en ING samenwerkt, praten nten. Naar alle waarschijnlijkheid ■»„or Henk van de Voorde fctburg- Kelly Bouman was 1 .-tekend op dreef tijdens de Vlionale overdekte tennis- ipioenschappen tot en met Ij jaar in Enschede. Oostburgse kon pas in de Lie een halt toe worden geroe- t door Andrea van de Hurck |,i Haarlem. In de eerste ronde L de 17-jarige Bouman met 6- i van de Brabantse Kate Steenhouwer. „Ik moest wennen aan het snelle tapijt. Kwam daar door achter met 2-0, maar verloor daarna geen game meer," aldus Bouman, Vervolgens moest in de tweede ronde Dorrith Huppes er met 6-2,6-3 aan geloven. De Gro ningse had hiervoor verrassend de als eerste geplaatste Carolijn van Rossum bedwongen. „Dor rith Huppes is nummer 1 van Nederland tot en met 16 jaar. Ik dacht: zij is twee jaar jonger dan mij, daar moet ik van winnen." In de kwartfinale zegevierde Bou man met 7-6, 6-3 over de Rotter damse Tamara Verbeet. „Op 5-5 was er een lange game van wel 20 minuten die zij won. Ik maakte 6- 6 en pakte de tie-break met 7-4." In de halve finale won Kelly Bou man met 6-4, 7-6 van de Haar lemse Kim Kilsdonk. „Wij zijn gewaagd aan elkaar. We zitten allebei in het nationale selectie team tot en met 18 jaar. Kim is een hele goeie vriendin van mij en we zaten ook samen in Enschede in een hotel. Zij heeft een hele goeie service. In de tweede set kwam ik met 5-0 achter. Ik hoop te dat ik in de derde set zou kun nen beginnen met serveren. Dit was niet nodig want ik won de tweede set met 8-6 in de tie-bre ak." In de finale bleek Andrea van de Hurck met 6-3, 6-4 te sterk voor de Zeeuws-Vlaamse. „Met haar train ik samen bij Amstelpark in Amsterdam. Nee, ik was zeker niet kansloos in de finale. Zowel in de eerste als tweede set heb ik voorgestaan, terwijl iedere game gelijk opging." Kelly Bouman woont tegenwoordig in Amsterdam. Ze zit daar in de eindexamenklas (havo) van het Callant Lyceum. Het is een zogenaamde Loot- school, speciaal voor topsporters. „Hier kun je makkelijker vrij krijgen of tentamens laten ver zetten. Bij mij in de klas zitten ook enkele spelers van Ajax." Bij Amstelpark - ze krijgt daar trai ning van Frits ten Bruggen Cate - speelt Bouman binnenkort com petitie in de eerste klasse mixed. Op de nationale A-lijst behoort ze bij de beste 80. Als het even kan speelt Kelly Bouman naast nationale A-toernooien ook internationale toernooien. „Ik probeer via de ITF-toernooien genoeg punten te behalen om mee te kunnen doen aan de jeugd- Grand Slam-toernooien," vertelt Kelly Bouman. Lotto 8: Eerste prijs: geen win naar, tweede prijs: 3 winna ieder f. 33.333,30, derde prijs- winnaars f. 1000, vierde P«JsiiVo winnaars f. 250, vijfde prijs: 3 winnaars f. 25, zesde prijs: 4 winnaars f. 10, zevende P 51.469 winaars f. 5. Cijferspel 8: Zes cijfers goed: geen winnaar, vijf cijfers: 4 wjnna vier cijfers: 32 winnaars, 3 cij* 271 winnaars, 2 cijfers: 2446 naars. (Vaste prijzen). -[(rneuzen - Voor Rapide ontwikkelt het zich bijzonder mstig in de derde klasse A van de hockeycompetitie (oor mannen. De Hulster formatie won zelf met 2-0 van Lirit en zag naaste concurrent Hoekse Waard in de fout Laan (1-0-verlies) tegen Spijkenisse. Daardoor bedraagt je voorsprong nu al vijf punten voor Rapide. verdediging en liet 1-0 aanteke nen. Al snel na rust werd het 2-0 door Leo de Visser, na goed voor bereidend werk van Jan Boer booms. GOES-FORCIAL 1-2 - Een degradatieduel. Rommelig met veel balverlies. Beide teams waren aan elkaar gewaagd en kregen scoringskansen. Het zag er gunstig uit voor Goes toen Bobby Hamerslag na rust 1-0 liet noteren. Daarna gaf de thuis ploeg het initiatief echter uit handen en zag, ondanks goed werk van Goes-doelman Olaf Theulings, Forcial langszij komen. In de slotseconden scoor den de bezoekers zelfs op geluk kige wijze 1-2. VROUWEN VIERDE KLASSE A SPIJKENISSE-RAPIDE 6-0 - Door ziekte en vakantieperikelen moest Rapide met een verzwakt team afreizen naar Spijkenisse. In de eerste helft wist Rapide de schade nog beperkt te houden tot 2-0, maar toen na rust een speel ster van Rapide uitviel met een rugblessuere en de Hulster ploeg met tien speelsters verder moest nam Spijkenisse ruim afstand. llympia kwam goed uit de win- Ijssop door het evenwichtige Lel tegen Zevenbergen met 2-0 winnen. Voor Goes dreigt Legradatie nadrukkelijker dan Lt, nu het met 1-2 van hekke- iiiiter Forcial verloor en daar- loorde rode lantaarn overneemt, lij de vrouwen in de vierde klas- jt A verloor een incompleet Rap ide kansloos met 6-0 van Spijke- MANNEN DERDE KLASSE A (APIDE-SPIRIT 2-0 - De tegen- dvan Spirit viel tegen. Rapi- Ée was op alle fronten sterker en Iverklaste de bezoekende forma- e. Na acht minuten opende Mat- Ita Mortier na een fraaie solo le score en ruim tien minuten liter stond de eindstand reeds op iet scorebord toen Peter Bouman li de rebound 2-0 scoorde. Ook Jaarna kreeg Rapide nog diverse itormgskansen, maar wist de (eg naar het net niet meer te vin- ften. In verdedigend opzicht gaf Ie thuisploeg geen kans weg. MPIA-ZEVENBERGEN 2-0 (Er was nauwelijks sprake van rachtsverschil en het gehele ledstrijdbeeld in ogenschouw jetiomen zou een gelijk spel het t terecht geweest zijn. Waar lerenbergen nogal wat kansen lies liggen, daar sloeg Olympia |iltoe. Een goed acterende doel- i Eric Rikken en een uitste- 1 anticiperende Hans Diele- (un, die tot twee keer toe een gen strafcorner wegwerk- voorkwamen treffers van de (zoekers. Hans Dieleman (perkte zich niet alleen tot ver- edigen. Zo soleerde hij in de eer- jte helft door de Zevenbergen- OVERIGE UITSLAGEN MANNEN Derde klasse A: Spijkenisse-Hoekse Waard 1-0, Pollux-Ommoord 6-2. VROUWEN Vierde klasse A: Oudenbosch-Prin senbeek 2-1. STANDEN MANNEN Derde klasse A: Rapide 14-26, Pollux 14-21, Hoekse Waard 13-19, Spijke nisse 13-17, Spirit 14-15, Ommoord 12-14, Olympia 13-14, Prinsenbeek 12-12, Souburgh 13-9, Zevenbergen 14-7, Forcial 14-3, Goes 14-2. VROUWEN Vierde klasse A: Spijkenisse 11-15, Olympia 11-15, Ouaenbosch 11-5, Prinsenbeek 12-14, Rapide 11-12, Goes 11-4, HSD 11-3. onze motorsportmedewerker ie - Peter Rottier uit kei heeft een goede start (maakt in het nieuwe motor- ®s-seizoen bij de [ICB/BLB. In de tweede cross dit jaar toonde hij zich de le in de 125-klasse seni- i'tzandparcours lag er goed bij. r vorst was uit de grond en een Pd regenbuitje kon de crossers ft deren. Peter Rottier liet zien i overwinterd te hebben. Hij pt uit in de nieuwe 125-klasse noren, die samen in de baan pchijnen met de internationa- r. 125 cc. De rijders worden wel JWt geklasseerd. Rottier toonde I™ in beide manches onbetwist 0 sterkste van zijn klasse. Wel "lt hij n0g enigszins tekort bij flijktijdig startende interna- l°flalen, waar de Vlaming Ronny Pkn de Brabanders Ton van de P ®l(René Weterings achter jpeuzenaar Erwin van Taten- 1)Ve eindigde als tweede bij de °ren l25 cc. In de eerste reeks "ij een tweede en in de 1 e™ereeks een derde plaats. De Tandil. Olympische kwalificatie, Zuidamerikaanse zone, 8r®eP Uruguay - Paraguay 3-2, Bolivia 2-1. 0 rt^. Stand: 1. Brazilië 3-9 11-3, 2 guay 3-9 9-4, 3. Paraguay_3-£ j Peru 4-3, 5. Bolivia 3-0. Brazi en Uruguay geplaatst v0°rB maart gende ronde, 1 tot en met b in Mar del Plata. ran- Competitie Frankrijk: Nice - nes 1-2. Han van der Hooft was als voetballer en trainer een begrip in Zeeland. FOTO CAMILE SCHELSTRAETE. Vlaming Bart Verhaeghe, die net als Van Tatenhove voor MC Samen Sterk uit Wachtebeke rijdt, was hier in beide manches de sterkste. Verhaeghe lijkt hier de te kloppen man te zijn voor het komend seizoen. Bij de internationalen 250/500 cc ging de zege naar BVM-rijder Peter D'Hanis, die afgelopen sei zoen ook het Zeeuws kampioen schap pakte. De strijd belooft hier dit seizoen interessanter te worden nu Jo Martens heeft besloten voor een andere federa tie te gaan rijden. D'Hanis kreeg vooral tegenstand van de Hol landse nieuwkomer Alwin van Asten en Brik Schelfaut. UITSLAGEN Nieuwelingen 125 cc: 10. Dennis Schelleman (Axel), 12. Yvonne Pinx- teren (Gilze). 250/500 cc B-serie: 8. Hennie Gijsel (Heikant), 17. Alex Freijser (Hulst). Junioren 125 cc: 2. Erwin van Taten hove (Terneuzen). 250/500 cc: 8. Pascal de Zeeuw (Axel), 16. Richard Kerkhove (Vliss- ingen), 17. Erwin van Tatenhove (Terneuzen). Senioren 125 cc: 1. Peter Rottier (Axel). Internationalen 125 cc: 3. Ton van de Ven (Eindhoven), 5. René Weterings (Gilze). 250/500 cc B-serie: 4. Erik van de Wekken (Zierikzee). 250/500 cc A-serie: 1. Peter D Hanis (België), 2. Alwin van Asten (Val- kenswaard), 3. Brik Schelfaut (Bel gië). DoorSjaak Begijn Terneuzen - Na een ongeneeslijke ziek te is in de nacht van zondag op maan dag oud-voetballer en oud-trainer Han van der Hooft overleden. Hij werd 46 jaar en laat een vrouw en twee kinderen achter. Han van der Hooft genoot in Zeeland, maar ook ver daarbuiten grote bekendheid. Als spijkerharde verdediger droeg hij jarenlang het rood-zwarte voetbalshirt van het eerst elftal van Terneuzen. Daarnaast hield hij zich veel met de jeugd bezig, een groep die een eindeloos ontzag voor hem had. Zoals hij zoveel dingen in zijn leven plande, stond het voor hem vast dat hij na zijn actie ve carrière als voetballer oefenmeester van het vlaggeschip van de door hem zo geliefde vereniging Terneuzen zou worden. 'Hanne', zoals velen hem noemden, behaalde daar voor alle benodigde papieren. Onder de lei ding van Han van der Hooft was Terneuzen een gedegen tweedeklasser. Een persoonlijk conflict tussen hem en de toenmalige voorzitter betekende bijna twin tig jaar geleden de breuk tussen hem en Ter neuzen. Een extra belegde ledenvergadering sprak zich uit over de kwestie en koos de zij de van de voorzitter, die een jaar later uit eigen beweging de club verliet. De gevolgen van Hanne's vertrek lieten zich gevoelen. Veel spelers, die ook in de jeugd onder Van der Hooft hadden getraind, volgden hem naar Sluiskil, een club die onder zijn leiding groot werd en waarmee hij drie kampioen schappen behaalde. Sluiskil groeide presta- tief uit tot een toonaangevende tweedeklas ser, terwijl Terneuzen afzakte naar de vier de klasse en zelfs naar het afdelingsvoetbal. Tussendoor bezorgde hij als trainer ook HSV Hoek een kampioenschap. De schreeuw om zijn terugkomst naar Ter neuzen werd vijf jaar geleden verhoord. Onder Van der Hoofts leiding en tomeloze inzet, hij was eerst coördinator van de jeugd en later manager technische zaken, groeide de jeugdafdeling van de Scheldestad-bewo- ners tot boven de driehonderd en werd daarmee de grootste van Zeeland. Van Gaal was zijn grote voorbeeld, Ajax zijn passie. De voetbalstijl en -beleving van het jeugdinternaat van de wereldkampioe nen dienden als voorbeeld voor Terneuzen, maar tegelijkertijd realiseerde hij zich dat dit te hoog gegrepen was. Van der Hooft kon als het moest ook relativeren. Naast zijn drukke werkzaamheden als mede-directeur van het belasting- en accountantskantoor Adhanco stak hij veel tijd in Terneuzen, een club die hij ook in zijn periode van afwezigheid diep in zijn hart gesloten hield. Het afglijden van Terneuzen naar de kelder van het amateurvoetbal moet hem dan ook pijn gedaan hebben. Twee jaar geleden werd Han van der Hooft tussentijds aangesteld als oefenmeester van de eerste selectie, die tobbend in de onderste regionen van de vierde klasse verkeerde. Wat iedereen voor onmogelijk hield, pres teerde hij. Vanuit een bijna kansloze positie loodste hij Terneuzen de derde klasse bin nen. Door dit Huzarenstukje groeide het respect en de waardering voor zijn persoon. Maar Han van der Hooft stond ook bekend als een dominant persoon, als iemand die geen blad voor de mond nam en naar eigen zeggen soms bewust provocerend optrad. Han van der Hooft was een autoriteit op voetbalgebied die zich iets kon veroorloven, want hij had inderdaad meestal gelijk. Zijn grote kracht was zijn vastberadenheid, geloof in eigen kunnen en overredings kracht. Als Van der Hooft sprak, was ieder een stil. Met zijn grote kennis van zaken bracht hij structuur in de voetbalvereniging Terneuzen en genoot hij een eindeloos ver trouwen van zijn bestuur. Voetbalminnend Zeeland verliest in Han van der Hooft een markante voetbalper soonlijkheid. fc?1'2® stletiekmedewerker Ttteh - Rans van de Griendt was de beste Zeeuws-Vlaming tijdens Ért ernahonale loodzware cross in het Luxemburgse Diekirch. De Ln Ws' lid van AÜetica, werd op de zeven kilometer lange en weekte parcours vierde. Dit met een tijd van 24 minuten en 31 ■Mnden. I»^makker Theo Rabout kwam als achtste binnen in 24.57. De Ln die deel uitmaakte van de districtsselectie was Pascal lidv an' eveneens van Atletica. Hij passeerde als 29e de streep. Zijn L las ^(>.37. De zege was voor Magan El Harrissime in 23.41. Bij de |pfp1Zorgde Karin Bastian van Sporting Walcheren voor Zeeuws Inn n'won de 4250 meter lan§e cross 111 20-36- Rutger Veerman Wlelingen liep naar een negende plaats bij de junioren. Voor L w ®eter had hij een tijd nodig van 17.08. Maaike van Dijk (Spor- rs Walcheren) kwam als elfde binnen op de 2900 meter bij de meis- 1Ulu°ren. Haar tijd was 12.26. Van onze zwemmedewerker Dordrecht - Bij de Nederland se kampioenschappen sprint in Dordrecht is een aantal Zeeuwen zwemmers en zwemsters tot goede presta ties gekomen. Ryan Verplanke van Schelde- stroom uit Breskens drong op de 50 meter schoolslag door tot de finale, waarin zij als zesde aan tikte. Haar clubgenoten Carolien de Milliano en Ellen van de Velde kwamen wel tot goede tijden, maar kwamen op hun nummers niet verder dan de series. Sandra Temmerman drong op de 50 meter rugslag wel door tot de halve finales, maar werd daarin uitgeschakeld. De mannen deden het deze keer aanmerkelijk beter. Eelco Van Gemert won op de 100 meter wisselslag de series en de halve finale, maar moest in de finale genoegen nemen met de overigens uitstekende vierde plaats. Zijn tijd van 59,58 betekende een Zeeuws seniorenrecord. Yoram Lawalata deed het ook voortref felijk. Hij eindigde bij de jongens tot 17 jaar op de negende plaats en zwom met zijn tijd van 27,54 een nieuw Zeeuws junioren- en jeugdrecord. Op de 50 meter vlinderslag kwam Van Gemert niet verder dan de halve finale. UITSLAGEN VROUWEN 100 meter wisselslag 1981 el: 10. Ellen van de Velde 1.11,13, 17. Caro lien de Milliano (beiden ZVS) 1.11,83. 100 meter wisselslag all in: 16. Ryan Verplanke (ZVS) 1.09,21. 50 meter vlinderslag all in: 13. Ryan Van onze badmintonmedewer- ker Goes - De districtsjeugd kampioenschappen badmin ton zitten weer helemaal in de lift. Het jubilerende dis trict Zeeland, dat dit seizoen 25 jaar bestaat, had behalve veel publiciteit voor dit toer nooi, ook gekozen voor een andere opzet. Er was deze keer ook een runner up-toernooi om de mindere goden een kans te geven en dat resulteerde in twee keer zoveel deelnemers als vorig jaar. In Sportpunt Zeeland te Goes waren zeventig deelnemers goed voor 199 wedstrijden. De zaterdagmiddag werd er nog een badmintonclinic gegeven door Astrid van der Knaap en dit was eveneens een schot in de roos. De organisatie was in handen van de DKW Zeeland en BC Kolibrie uit Goes. Willie Dinge- manse was toernooileider. UITSLAGEN 16-18 JAAR ME: 1. Patrick Caljouw, 2. Niels Feli- us. VE: 1. Maaike van Damme, 2. Sil-, vie Romeijnsen. MD: 1. Patrick Cal- jouw/Jelle van den Berge, 2. Niels Felius/Johnny Bartelse. VD: 1. Lise- lotte de Meester/Maaike van Damme, 2. Carola van der Have/Silvie Rome- ijsen. GD: 1. Silvie Romeijnsen/Patrick Caljouw, 2. Lise- lotte de Meester/Jelle van den Berge. 14-16 JAAR ME: 1. Rogier Crusio, 2. Martijn van Hoije. VE: 1. Jolanda Markx, 2. Nico- lette Malcorps. MD: 1. Martijn van Hoije/Rogier Crusio, 2. Edsard van Eeuwijk/Randy Malcorps. VD: 1. Maralda Louws/Nicolette Malcorps, 2. Jolanda Markx/Mireille van der Have. GD: 1. Nicolette Malcorps/Martijn van Hoije, 2. Mar alda Louws/Rogier Crusio. 12-14 JAAR ME: 1. Christian den Tom, 2. Ilja Koole. VE: 1. Marleen Masclée, 2. Wendy van den Dorpel. MD: 1, Chris tian den Tom/Ilja Koole, 2. Richard de Boer/Ronnie Loos. VD: 1. Wendy van den Dorpel/Nadine Briët, 2. Larissa de Kam/Mariëlle Kooman. GD: 1. Marleen Masclée/Ilja Koole, 2. Nadine Briët/Christian den Tom. Tot 12 JAAR ME: 1. Paul Felius, 2. Olivier van Heeze. VE: Fania van Houten, 2. Wendy Mouthaan. GD: 1. Fania van Houten/Paul Felius, 2. Marielle Jan- sen/Michiel Huisken. Sas van Gent - Eric Roose van de schaakvereniging Terneuzen voert na vier ronden de klassering aan de in de TAS-schaakcom- petitie. De opkomst tijdens de vierde ronde van deze competitie tussen de schaakverenigingen HWP, Landau en Terneuzen, was matig in verband met de krokusvakantie. Uitslagen: E. Roose-C. Provoost 1-0, G. van Rij-P. Kalisvaart Zi-Zi, W. Sinke-M. de Waal 0-1, H. Kindt-T. Perisic 1-0, W. Cardon-Th. de Putter 0-1. Stand aan kop: Eric Roose 3'/2 punt, Ger van Rij, Mark de Waal en Cor Provoost 3, Peter Kalisvaart 2lA punt.. Hulst - In de bekerstrijd van de regionale zaalvoetbalcompetitie voor vrouwen blijft Engelhard het goed doen. Tegen Disco Love werd dat via een 0-9-zege onderstreept. OZ bleef in het spoor door met 2-3 van Heyndrickx te winnen. Winst was er eveneeneens voor De Bruintjes dat aan IZV via 6-0 §een kind had. tand: Engelhard 4-8, OZ 5-8, Heyndrickx 4-5, Peters 4-4, De Bruintjes 4-3, IZV 4-1, Disco Love 5-1. Gent - Ivan Beck uit Hulst, uitkomend voor de Tilburgse club Atilla, won tijdens indoorwedstrijden in Gent het kogelstoten bij de mannen-senioren. Dit met een afstand van 15,29 meter. Naast Beek kwam er nog een aantal Zeeuwen in actie. Peter Oele van AV'56 liep de 400 meter in 52,24 seconden en op de 60 meter noteerde hij 7,26 seconde. Bij het hoogspringen sprong senior Ser ge Schot van Delta Sport over 1,70 meter. Sunne - Arnold Polderman sloot het wereldkampioenschap lang laufen voor gehandicapte sporters goed af. Op de tien kilometer vrije stijl pakte hij een elfde plaats in de nieuwe persoonlijke recordtijd van 32.22,8, wat hem bij de internationale top bracht. Op de afsluitende dag stond de 20 kilometer klassiek op het pro gramma. De Axelaar werd er 44e in 1.15.51. Rotterdam - Floor van Lamoen van het Goese AV'56 legde in Rot terdam op een tien kilometer lange wegwedstrijd snelwandelen op een derde plaats beslag. De Goesenaar, die een dag eerder nog het zilver werd ontnomen op de 5000 meter tijdens het Neder lands kampioenschap indoor, liet een tijd optekenen van 46 minu ten en 49 seconden wat voor hem een nieuw persoonlijk record op deze afstand op de weg betekende. De zege was voor de Belg Dirk Nicque. Hoboken - De jeugd van RKHAV kwam weer met een aantal per soonlijke records terug van indoorwedstrijden in het Belgische Hoboken. A-pupil Guy de Wilde evenaarde zijn persoonlijk record op het onderdeel verspringen (3,20 meter) en was verder goed voor twee persoonlijk beste prestaties. Dit op de 60 meter (10,0) en de 60 meter horden (13,8). C-junior René Hellebrekers realiseerde persoonlijke records op de 60 meter horden waarop hij vijfde in zijn serie werd in 11,9 en met de kogel waarmee hij een afstand overbrugde van 7,18 meter. Op de 60 meter vlak liep hij een tijd van 8,9. Ivo Vlaeminck was goed voor een persoonlijk record op de 60 meter horden (16,6). De 60 meter vlak liep hij in 10,0 en bij het verspingen noteerde hij een afstand van 2,95 meter. Terneuzen - Verschillende Zeeuws-Vlaamse voetbalclubs komen vandaag in actie in vriendschappelijke wedstrijden. Om 19.30 uur staan de volgende duels gepland: Hoofdplaat-Terneuzense Boys 2, Breskens-SSV'65, Clinge-Vogelwaarde, HW'24-Sluiskil, Oost- burg-Breskens 2. Terneuzen - In een vriendschappelijk treffen won Patrijzen ver rassend met 2-1 van Goes. Clinge verloor met 2-4 van Hoofdplaat. PATRIJZEN-GOES 2-1 - In de beginfase was Goes sterker, maar de beste scoringskansen waren voor Patrijzen. Het duurde overi gens tot in de 61e minuut voordat één van de vele kansen die bei de ploegen kregen verzilverd werd. André Smulders bracht de thuisploeg aan de positieve kant van de score. Een kwartier later liet Arjo den Dekker 1-1 noteren. André Pieters kopte twee minu ten voor tijd de thuisploeg naar winst. CLINGE-HOOFDPLAAT 2-4 - Clinge kwam voortvarend uit de startblokken en liep uit naar 2-0 door doelpunten van Pascal Delforge en Ingmar Hoefnagels. Daarna werd Hoofdplaat gevaar lijker en kwam nog voor de pauze op gelijke hoogte door treffers van Jean-Pierre Pielaet en Pascal Pijcke. Ook na rust waren de bezoekers slagvaardiger. In die periode liep Hoofdplaat uit naar 2-4 door doelpunten van Pascal Pijcke en Johnny den Besten. 's-Heerenhoek - Leo Leijs van de biljartvereniging De Sportvisser uit Yerseke veroverde de titel in de vierde klasse bandstoten van het district Walcheren en De Bevelanden. Voordat de slotpartij begon in café-bar Walk Inn te 's-Heerenhoek was Leijs zeker van de titel. Dat kwam omdat in de slotronde zijn naaste concurrent André de Broekert van HIO met 40-35 verloor van Toon Klaassen. Daar door was Leijs onbereikbaar geworden. Om zijn titel nog wat extra glans te geven bij de organiserende vereniging OBK zette Leijs de slotpartij tegen John de Koek in winst om: 40-35 in 27 beurten. Toch beëindigde kampioen Leijs deze titelstrijd niet ongeslagen. In de vijfde ronde verloor hij (40-31) in 26 beurten van Hans Vermont. De kortste partij kwam op naam van Henny van der Steen. In 9 beurten maakte hij de 40 caramboles vol. Leo Leijs gaat naar de gewestelijke eindstrijd. Het kampioenschap in 's-Heerenhoek stond onder leiding van Perrv Bos. Eindstand: 1. Leo Leijs (De Sportvisser Yerseke) 12 matchpunten, alge meen gemiddelde 1,55 en hoogste serie 10 caramboles, 2. André de Broe kert (HIO Heinkenszand) 8-1,58-11, 3. Toon Klaassen (Delta Colijns- plaat) 8-1,45-9, 4. Alfred van den Dries (HIO) 8-1,35-9, 5. Henny van der Steen (Rehawe Vlissingen) 8-1,31-11, 6. Hans Vermont (De Smidse 's- Gravenpolder) 6-1,58-8, 7. John de Koek (Avontuur Goes) 6-1,30-8, 8. Wim Remijn (HIO) 9-1,29-13. Verplanke 30,26. 50 meter rugslag 1981 el: 7. Carolien de Milliano 32,4. 50 meter rugslag all in: 14. Sandra Temmerman (ZVS) 31,71; halve fina le: 10. in 31,36. 50 meter schoolslag all in serie: 5. Ryan Verplanke 34,25; halve finale: 6. in 34,39, finale: 6. in 34,30. MANNEN 50 meter rugslag all in: 26. Eelco van Gemert (STV) 28,94. 50 meter schoolslag all in: 26. Sandy Pleyte (STV) 31,50. 50 meter vrije slag all in: 15. Eelco van Gemert 24,38, 23. Rudi Gouds waard 24,70, 31. Jaap Bevendorp (Ganze) 24,95. 50 meter vlinderslag all in: 9. Eelco van Gemert 26,14, 14. Rudi Gouds waard (LUC) 26,49. Van onze zwemmedewerker Kapelle - De derde wedstrijd in de derde klasse van de Zeeuw se Neckermann-zwemcompetitie is in Kapelle geëindigd in een overwinning voor Dolfijn'92 uit Tholen. De ploeg van De Honte deed het voortreffelijk door beslag te leg gen op de tweede plaats. Vooral Stefanie Apers en Mariska Assel- man hadden hierin een groot aandeel. Opvallend was dat de B- ploeg van De Schelde en de ploeg van 't Vrije in Kapelle het lieten afweten. Officieuze einduitslag: 1. Dolfijn'92 (Tho len) 2398,0, 2. De Honte (Kloosterzande) 2535,5, 3. De Otters (Axel) 2848,8, 4. Stel- leduikers (Heinkenszand) 3108,4. WINNAARS VROUWEN 100 meter vrije slag all in: Stefanie Apers (HONTE) 1.14,4. 50 meter vlinderslag 1982 el: Astrid Bou- i ten (DOL) 37,5. 100 meter rugslag 1980 el: Stefanie Apers 1.24,0. 100 meter schoolslag all in: Mariska Assel- man (HON) 1.38,6. 100 meter schoolslag 1978 el: Stefanie Apers 1.37,2. 100 meter vlinderslag 1982 el: Mariska Asselman 1.28,5. 50 meter vrije slag 1980 el: Stefanie Apers, 34.2. 5x50 meter vrije slag estafette all in: Dol fijn'92 3.08,3. MANNEN 100 meter schoolslag all in: Jean Philippe Paap (DOL) 1.20,9. 100 meter schoolslag 1982 el: Werner de Viet (DOL) 1.26,4. 100 meter vrije slag 1980 el: Reggy Ruij- tenburg (Otters) 1.08,7. 100 meter rugslag all in: Marcel van Hese (STEL) 1.17,0. 50 meter vlinderslag 1978 el: Marien Kraayenveld (STEL) 34,3. 50 meter rugslag 1982 el: Werner de Viet 34,2. 100 meter wisselslag 1980 el: Martijn van der Graaf (DOL) 1.18,4. 5 x 50 meter vrije slag estafette all in: 1 Dolfijn 2.37,1. Terneuzen - De mannen van GSC hebben het streekduel tegen Olym pus in de Rotterdamse zaalhandbalcompetitie verdiend gewonnen. GSC-OLYMPUS 19-16 - In een slecht duel won GSC verdiend. Vanaf het beginsignaal hadden de Goese mannen het initiatief. De voor sprong had bij rust groter kunnen zijn als GSC beter met zijn kansen was omgesprongen. Ruststand 9-8. Hét begin van de tweede helft was voor een sterker GSC dat uitliep naar 13-8. Slordigheid bracht Olym pus terug in de wedstrijd. Het werd vlak voor tijd 18-16. Het laatste woord was aan GSC, dat met 19-16 de zege veilig stelde.

de Stem | 1996 | | pagina 9