DE STEM 'Grasmat woensdag fantastisch' Nederland kansloos tegen Pakistan Aanklacht tegen judocoach nog niet op papier FC Utrecht wil Geert Brusselers ottier mm Rintje Ritsma doet goede zaken in Milwaukee George Weah rijdt auto total loss Uitstel wedstrijd Super Cup pakt niet zo slecht uit voor Ajax UITSLAGEN STANDEN |CV3V7nDnSVanAtletiea 400 AUTO'S OP VOORRAAD GN3KGE 'PESTEM Ayrton Senna negeerde advies te stoppen 4Geen sprake van door mij gepleegde seksuele intimiteiten tennis Deelname Indurain aan Vuelta onzeker SPORTNIEUWS KORT boksen bowling golf voetbal u hockey lotorcross MCï motorsport mSBÊSSÊSÊÊÊÊBKÊÊSÊSKtÊi Financiering zonder eigen geld 3 maanden 100% garantie autopas 500 fietsen tegen bodemprijzen Alle auto's ANWB-gekeurd huurkoop DAHLIASTRAAT 46 - MADE - TEL. 0162-683380 Sport ■I Milwaukee (anp) - Rintje Ritsma heeft de draad weer opgepakt. De Fries won in Milwaukee bij zijn eerste internationale wedstrijd sinds het succesvolle WK allround in Inzeil de 5000 meter. Zijn voorsprong op zijn Japanse concurrent Keiji Shirahata dertienhonderdste van een seconde, 6.47,86 tegen 6.47,99. Gianni Romme eindigde in het Pettit National Ice Center als derde, in 6.49,71. Ritsma en Rom me delen nu de eerste plaats in het stand om de wereldbeker, beide Nederlanders hebben 170 punten. Hun tweestrijd maakt de wedstrijden in Calgary van komend weekeinde interessant. De beste Nederlander per klasse ment plaatst zich automatisch voor de wereldkampioenschap pen afstanden, die over drie weken voor de eerste keer wor den gehouden. De overige start plaatsen voor dat toernooi in Hamar zijn te verdienen met snelle tijden in het Olympic Oval in de Canadese stad. De commis sie kernploegen beslist over de overige kandidaten. Op de 5000 meter werd Ids Post- ma zevende (6.50,63) en Martin Hersman elfde in 6.53,26, dat was een persoonlijk record. Bart Veldkamp, gekozen Belg, eindig de op de vijfde plaats, 6.50,28. Falko Zandstra kwam in Mil waukee andermaal niet in actie. De Fries, dit seizoen al langere tijd kwakkelend met zijn gezond heid, meldde zich wegens ver koudheid af. Hij hoopt komend weekeinde wel te kunnen rijden in Calgary. Op de tweede dag van de wereld bekerwedstrijden sprint in Ros- eville (Minnesota) werd Gerard van Velde zesde op de 1000 meter in 1.15,32. De Japanner Yukinori Miyabe won in 1.14,70. De 500 meter bij de mannen leverde een zege op voor de Zuidkoreaan Sung-Yul Jaegal (38,04). Christi ne Aaftink werd bij de vrouwen negende op de 500 meter (42,69) en zevende op de dubbele afstand (1.23,60). Eerste werden respec tievelijk de Japanse Tomomi Okazaki (41,14) en de Duitse Franziska Schenk (1.22,21). Milwaukee. Wereldbeker allround. Vrouwen, 1500 meter: 1. Shimizu (Jap) 2.03,60 (baanrecord), 2. Niemann (Dui) 2.03,99, 3. Thomas (Ned) 2.04,68, 4. Nozaki (Jap) 2.05,10, 5. De Jong (Ned) 2.05,30, 6. Uehara (Jap) 2.05,36, 7. Baz- janova (Rus) 2.05,39, 8. Pechstein (Dui) 2.05,60, 9. Tama Sundstrm (VSt) 2.05.85, 10. Tabata (Jap) 2.06,15, 15. De Loor 2.07,07. B-groep: 1. Hunyady (Oos) 2.05,40. Stand WB: 1. Niemann 155 punten, 2. Uehara 123, 3. Thomas 99, 8. Zwolle 75, 9. De Jong 66, 12. De Loor 33, 29. Zijls tra 5. Mannen, 5000 meter: 1. Ritsma (Ned) 6.47.86, 2. Shirahata (Jap) 6.47,99, 3. Romme (Ned) 6.49,71, 4. Dittrich (Dui) 6.49,80, 5. Veldkamp (Bel) 6.50,28, 6. Itokawa (Jap) 6.50,46, 7. Postma (Ned) 6.50,63, 8. Neal Marshall (Can) 6.52,84, 9. Boutiette (VSt) 6.52,90, 10. Aoyanagi (Jap) 6.53,19, 11. Hersman 6.53,26. Stand WB: 1. Ritsma 170 (twee maal eerste), 2. Romme 170, 3. Shirahata 131, 4. Veldkamp 110, 7. Hersman 71, 8. Postma 60, 25. Zandstra 10. Van onze verslaggever Amsterdam - „Waarschijnlijk is de grasmat woensdag fantastisch en kan Edgar Davids deze keer de hele wed strijd spelen." Louis van Gaal was gistermiddag een rede lijk vergenoegd mens. Al met al blijkt het uitstel van de Super Cup-wedstrijd tegen Zaragoza niet zo heel slecht uit te pakken. Zou de grasmat vorige week dinsdag door de regen en sneeuw waarschijnlijk in het nadeel van de thuisclub hebben gewerkt, zoals het er naar uit ziet zal het veld morgen heel goed bespeel baar zijn. „Eigenlijk kunnen we wel tevre den zijn hoe het allemaal gelopen is. Met dank aan meneer Fernan dez, de trainer van Zaragoza die vorige week zo nodig op het veld moest trainen," merkte Van Gaal sarcastisch op. Met de UEFA is inmiddels de afspraak gemaakt dat Zaragoza vanavond in het Olympisch Sta dion mag trainen, behalve wan neer de grasmat er schade van zou kunnen ondervinden. In dat geval wijken de Spanjaarden uit naar stadion De Meer voor hun training. Van Gaal: „Dat is ook al weer een pluspuntje." Ajax dat morgen met de 1-1-uit- slag van het eerste duel in Zarag oza een gunstige uitgangspositie heeft voor de return, reisde gis termiddag met zestien spelers af naar Egmond aan Zee voor een kort trainingskamp. Reiziger Onder de zestien bevond zich niet Michael Reiziger. De verdediger raakte zaterdag gewond bij een aanrijding. Een gebroken mid- denhandsbeentje, én diverse schaafwonden in het gezicht en wat schade aan zijn gebit hield hij daaraan over. Gistermiddag was Reiziger in het VU-zieken- huis. Volgens clubarts Piet Bon moet eerst de zwelling afnemen, dan kan het gips om de rechterhand worden vervangen door een flexi beler verband. Gistermiddag werd na onderzoek in het zieken huis besloten dat Reiziger op de training van vandaag de manchet gaat testen. Daarna vallen meer beslissingen. Speelt hij morgen, dan is er ech ter wel het risico dat het betreffende bot iets verschuift. Dat kan met het inzetten van een plaatje worden verholpen. Vol gende week tegen Dortmund, om de Champions League, zal Reizi ger hoe dan ook speelklaar zijn. „Pijn heb ik niet. Wat mij betreft kom ik zo snel mogelijk weer in actie," zei hij gistermiddag. Speelt Reiziger, dan verdwijnt Landzaat uit de groep van zes tien, die trainer Van Gaal mee nam naar het trainingskamp in Egmond aan Zee. Meevallertje Deze ontwikkeling met Reiziger betekent een meevallertje voor Van Gaal, omdat hij het ook al moet stellen zonder Mare Over- mars, Marcio Santos, Martijn Reuser, Ronald de Boer, Jari Lit- manen en Nordin Wooter. Rijk worden de Amsterdammers niet van het duel om de Super cup. Slechts 12.000 kaartjes wer den er tot dusverre verkocht. Penningmeester Van Os verwacht weliswaar dat de verkoop nog tot zo'n 25.000 stuks zal oplopen, maar een vetpot is het in ieder geval niet. Ook al niet omdat de afgelasting van vorige week de Amsterdammers zo'n 50.000 gul den aan organisatie-kosten (onder meer het trainingskamp) opleverde. Zaragoza draaide op voor de vergeefs gemaakte reis- en verblijfskosten, terwijl de UEFA zit met dubbele kosten voor arbiters, waarnemers en bestuursleden. Santos Marcio Santos, de Braziliaanse international van Ajax, herstelt goed van zijn zware achillespees blessure. De verdediger werkt een inten sief revalidatie-programma af en is inmiddels zover dat hij al enke le malen met hulptrainer Bobby Haarms oefeningen met de bal kon doen. In april kan de Brazili aan wellicht weer met de selectie meetrainen. Rio de Janeiro (efe) - Formu le I-coureur Ayrton Senna heeft een dag voor zijn fatale ongeluk op het circuit van Imola bijna twee jaar gele den het advies te stoppen genegeerd. Dat staat in het hoek Live to the Limit, Triumphs and Tragedies, dat eind deze week verschijnt. De auteur is Sid Watkins, de officiële wedstrijdarts van de Internationale Autosport Federatie (FIA), die alle For mule I-races volgt. In zijn boek onthult Watkins ook dat de Braziliaan na zijn noodlottige crash op de race baan is overleden en niet zoals altijd officieel is beweerd later op die tragi sche eerste dag van mei in het ziekenhuis. Watkins had op zaterdag, nadat de Oostenrijkse auto coureur Roland Ratzenber- ger tijdens de trainingen was verongelukt, Senna proberen te overreden een dikke punt achter zijn loopbaan te zet ten. De drievoudige wereld kampioen repliceerde echter met: „Dokter, deze dingen gebeuren nu eenmaal, we moeten verder." Lahore - Het Nederlandse cricketteam heeft maandag de derde wedstrijd voor groep B van het WK tegen Pakistan kansloos verloren. De Pakistani, die de titel verdedigen, zegevier den in Lahore met een verschil van acht wic kets. Nederland, dat begon met batten, kwam in 50 overs tot een score van 145 voor zeven, Pakistan had slechts 30,4 overs nodig om een totaal van 151 voor 2 te halen. Nederland verloor eerder van Nieuw-Zeeland en Engeland en moet nog aantreden tegen Zuid-Afrika en de Verenigde Arabische Emi raten. WK cricket. Lahore (Pak). Groep B: PAKISTAN - NEDER LAND 2-0. Nederland 145 voor 7 (50 overs), Paki stan 151 voor 2 (30,4). Scores: Nederland: Aponso 58, Van Noortwijk 33, Cantrell 17, Lefebvre 10, Zuiderent 6, Clarke 4, De Leede en Gouka 0, extra's 17; Pakistan: Saeed Anwar 83, Ijaz Ahmad 39, Inzamam-ul-Haq 18 not out, Aamir Sohail 9, extra's 2. San Remo (afp) - George Weah en Patrick Vieira waren maandag betrokken bij een ernstig auto ongeval. Weah knalde met zijn Toyota Celica op de snelweg Genua - Vintimille ter hoogte van Arma di Taggia met hoge snelheid tegen de vangrail. De auto raakte totaal vernield, de airbag voorkwam zwaar letsel bij de topspelers van AC Milan. Weah, voetballer van het jaar, en Vieira waren op weg naar Nice, waar ze de Franse competitie wedstrijd Nice - Cannes wilden bijwonen. De voetballers werden na het ongeval door de politie naar het einde van de tolweg gebracht. Daarna vervolgden ze hun reis per taxi. Ronald Koeman is woensdag niet van de partij in de beker wedstrijd van Feyenoord tegen MW in Maastricht. De libero móet het duel uit de kwartfinales missen, omdat hij voor één wed strijd geschorst is. Koeman liep zondag tegen PSV tegen zijn vier de gele kaart op. Dat betekent automatisch een schorsing van een duel. Met Koeman werd ook Tettero van FC Den Haag voor één wedstrijd uitgesloten. De Braziliaan Arilson heeft voor opschudding gezorgd door het nationale olympische elftal, dat deelneemt aan een kwalifica tietoernooi in Tandil, in de steek te laten. Hij wil terugkeren naar zijn werkgever, de Duitse club FC Kaiserslautern. Hij denkt toch niet te worden opgesteld door bondscoach Zagalo. Cambuur Leeuwarden heeft Harvey Esajas overgenomen van Feyenoord. De 21-jarige linksbe nige speler tekende voor de rest van het seizoen. Cambuur, dat meedoet om de titel in de eerste divisie, heeft een optie voor komend seizoen. De Engelse voetbalbond heeft Fausto Asprilla van Newcastle United en Keith Curie van Man chester City alsnog in staat van beschuldiging gesteld. De twee moeten zich voor de tuchtcom- missie verantwoorden voor wan gedrag. Asprilla en Curie raakten zaterdag tijdens de competitie wedstrijd in Manchester (3-3) bijna slaags. Videobeelden toon den aan dat de Colombiaan de verdediger van City een stoot met de elleboog gaf. Curie sloeg daar op de aanvaller van Newcastle van achteren. Na het laatste fluitsignaal zochten beide spelers elkaar op en vervolgden de ruzie. Van onze verslaggever Tilburg - De aanklacht van drie (ex-)judoka's tegen judo- coach Peter Ooms staat nog altijd niet op papier. Het drie tal komt vanavond bij elkaar om een verklaring op te stel len, die aan de tuchtcommis- sie van de judobond wordt toegezonden. Op zijn beurt ontkende Ooms gisteren in een persverklaring alle beschuldigingen over seksuele intimiteiten. „Ik kan naar eer en geweten ver klaren dat er geen sprake kan zijn van door mij gepleegde sek suele intimiteiten of handelingen. Ik werp de beschuldigingen op dat vlak verre van mij," aldus Ooms. De drie (ex-)judoka's Monique van der Lee, Irene de Kok en Anita Staps blijven bij hun verklaring. „Misschien is de volgorde wel verkeerd, maar we waren bang dat de judobond alles naar buiten zou brengen wanneer we de klacht eerst bij de judo bond hadden ingediend. Daarom hebben we eerst gekozen voor een persbericht. We hebben vandaag (maandag) gebeld met de judo bond welke procedure we moes ten volgen", aldus Anita Staps, die over de procedure gisteren alleen contact had met Irene de Kok. Irene de Kok werd gisteren door Ooms tot nader order geschorst. De ex-wereldkam pioene van 1986 en 1987 was na beëindiging van haar carrière in dienst van de sportschool van Ooms gebleven. Na de schorsing meldde zij zich gisteren ziek. Met Monique van der Lee, die lid is van de sportschool en er vrij wel dagelijks traint, heeft Ooms gisteren geen contact gehad. In de persverklaring kondigde Ooms aan dat hij zich zal beraden over de positie van zowel Irene de Kok als Monique van der Lee binnen de sportschool. „We willen eerst het verhaal van Monique zelf horen. Uitlatingen van haar in het weekeinde wijzen er op dat ze alweer terugkrab belt," aldus Paula Ooms, de echt genote van Peter Ooms. Peter Ooms ontkent dus alle beschuldi gingen, maar Anita Staps weet het zeker: in een kluis op het bondsbureau van het NOCNSF ligt een schriftelijke bekentenis van Peter Ooms. „In die geteken de verklaring bekent Peter Ooms wat hij gedaan heeft en belooft hij vrouwen voortaan alleen nog maar een hand te geven en verder elk ander lichamelijk contact te vermijden," beweert Anita Staps, die met Irene de Kok en Monique van der Lee hun vroegere coach van seksuele intimiteiten beschuldigt. „Dat Peter zoiets zou hebben verklaard en gete kend is helemaal nieuw voor mij. En mij had hij het toch zeker wel verteld," reageert Paula Ooms. Peter Ooms gaf inmiddels wel toe dat hij een verklaring heeft gete kend waarbij geheimhouding daarover werd afgesproken. De verklaring werd onlangs opgesteld toen het na interventie van NOCNSF-psycholoog Jan Looman kwam tot een breuk tus sen Peter Ooms en Monique van der Lee. De wereldkampioene alle categorieën liet zich verder coachen door Jan Joosen, die als judoleraar aan de sportschool van Peter Ooms in Tilburg is ver bonden. DINSDAG 27 FEBRUARI 1996 DEELB I rwor Henk van de Voorde Oostburg-Keljy Bonman wa litstekend op dreef tijdens d nationale overdekte tennis kampi°enschaPPen tot en me jg jaar in Enschede. Ine Oostburgse kon pas in d finale een halt toe worden geroe en door Andrea van de Hurcl I at Haarlem. In de eerste rondi won de 17-jarige Bouman met 6 2 g_0 van de Brabantse Kat< Van onze verslaggever Breda/Eindhoven - FC Utrecht hoopt het volgend seizoen over ■lVIrlIlIÏ.GÏltCcl] Geert Brusselers te kunnen beschikken. Vertegenwoordigers -l"" van de club waar Ron Spelbos momenteel oefenmeester is voerden al een oriënterend gesprek met de speler en diens zaak waarnemer Kees Ploegsma. De voormalige manager van PSV bevestigde gister avond de contac ten met de Utrechters, die momenteel voor een trainings kamp in Frankrijk verblijven. „Het is voor Geert een interessant onder houd geweest," aldus Ploegsma. NAC wil de lin- ker-middenvelder graag behouden. Donderdag heb ben Ploegsma en Brusselers een eerste onderhoud met het manage ment van NAC. „Ik hoef ook niet per se weg bij NAC," stelde Brusselers gisteren desgevraagd. „NAC is een mooie club, welke speler vindt dat niet. Maar aan de andere kant doet de interesse van Utrecht me goed. Daar steekt toch Ron Spelbos achter en met die man heb ik graag gewerkt. Onder Wim Rijs- bergen heb ik het nu trouwens in Breda ook naar mijn zin. Het zal nog moeilijk worden te kiezen, als er straks wat voor me te kiezen valt," zo zei de in Eindhoven wonende voetbal. Ier. Ploegsma za) Brusselers niet op voorhand advise, ren naar Utrecht te gaan, als die club zich in de eredivisie weet te handhaven. „Nee niet meteen, want ik heb de indruk dat er bij NAC een stevige basis voor de toekoi wordt gelegd." Bij NAC traint sinds gistei Martin Bietek uit Kameroen mee De 19-jange jeugdinternational speelde tot voor kort in Brazilië. De spits liet geen slechte eerste indruk achter. Bietek is afgelopen weekend in Nederland gearriveerd. Veder heeft NAC geprobeerd het con tract met Maarten Atmodikoro open te breken, maar de partijen zijn het niet eens geworden. I verlenging van zijn contract is nti I van de baan. Geert Brusselers ...interesse... foto de stem/dick de boer De Pakistaanse batsman Saeed Anwar (rechts) was een ware kwelling voor het Nederlandse cricketteam. Op de achtergrond spin- bowler Erik Gouka. foto anp Bowlingcijfers: Nederland: Lefebvre 1/20, Cant rell 1/18, Bakker 0-13, Jansen 0-22, De Leede 0- 20, Aponso 0-38, Gouka 0-19; Pakistan: Younis 4- 26, Javed 2-25, Akram 0-30, Mushtaq Ahmed 027, Sohail 0-21, Malik 0-9. Stand: 1. Zuid-Afrika 3-6, 2. pakistan 2-4, 3. Nieuw-Zeeland 3-4, 4. Engeland 4-4, 5. Nederland 3-0, 6. Verenigde Arabische Emiraten 3-0. Patna (Ind). Groep A: Zimbabwe - Kenya verregend. Zimbab we 45 voor 3 (15,5 overs), gestaakt. Wedstrijd wordt vandaag overgespeeld. Valencia (anp) - Ze waren er gisteren wèl als eregast tijdens de presentatie van het routeschema in Valencia. Maar of vijfvoudig Tour-winnaar Miguel Indurain, Giro-winnaar Tony Rominger en wereldkampioen Abraham Olano op zaterdag 7 september in Valencia aan de start staan voor de Ronde van Spanje is hoogst onzeker. De winnaar van vorig jaar, Lau rent Jalabert, en Alex Zülle, ook eregasten in het Palacio de la Musica, zegden hun deelneming wel toe. De Vuelta a Espana wordt dit jaar voor de tweede keer in sep tember gehouden. Dit jaar en verleden jaar worden beschouwd als experiment, maar het ziet er niet naar uit dat de organisatie, Unipublic, de Internationale Wielren Unie (UCI), maandag vertegenwoordigd door de Nederlandse voorzitter Hein Ver- bruggen, verzoekt terug te mogen keren naar de maanden april en mei. De 51e Vuelta heeft een lengte van 3898 kilometer, met start in Valencia en finish in Madrid. De aanloop is voor de editie '96 vrij vlak in tegenstelling tot verleden jaar toen Jalabert al in de eerste week de koers naar zijn hand zet te in Avila. De organisatie wil dit keer een vroegtijdige beslissing verhinderen. In de eerste week kunnen de sprinters zich uitleven wanneer de karavaan richting Andalusië trekt. Na een relatieve rustige tweede week - met een klimtijdrit en de beklimming van de Puerto de la Paramera - staat de renners in de slotweek de bul ten Naranco, Lagos de Covadon- ga, Sierra de la Demanda, Cerler, Sierras de Gredos en Guadarra- ma te wachten. Schultz wint ook dubbelspel Oklahoma City - Brenda Schultz-McCarthy veroverde in het ten nistoernooi van Oklahoma City twee hoofdprijzen. Na de winst in het enkelspel zegevierde de speelster uit Heemstede tevens in het dubbelspel. Met de Amerikaanse Chanda Rubin won Schultz zon dag in de finale met 6-4 6-3 van het Amerikaanse koppel Katrin Adams/Wendy Graham. Oklahoma City. Vrouwen, 262.000 gulden. Dubbelspel: finale: Rubin/Schultz (VSt/Ned) - Adams/Graham (VSt) 6-4 6-3. Milaan. Mannen, 1,35 miljoen gulden. Eerste ronde: Gaudenzi (Ita) - Muster (Ita/1) 6-3 6-4, Forget (Fra) - Han- quez (Fra) 6-3 6-4, Boetsch (Fra) - Norman (Bel) 6-4 3-6 6-1, Furlan (Ita) - Hlasek (Zwi) 7-6 6-3, Voinea (Roe) - Javier Sanchez (Spa) 6-2 5-7 7-3, Krajicek (Ned/6) - Berasategui (Spa) 6-4 6-0. Linz. Vrouwen, 270.000 gulden. Eerste ronde: Medvedeva (Oek) - Reinstadler (Oos) 6-4 6-3, Studenikova (Slo) - Van Roost (Bel) 6-4 6-3, Appelmans (Bel) - Schnell (Oos) 6-3 3-6 6-3. Philadelphia. Mannen, 945.000 gulden. Eerste ronde: Spadea (VSt) - Haarhuis (Ned) 6-0 6-2, Stafford (VSt) - Matsuoka (Jap) 6-2 6-3. Wereldranglijsten tennis. Vrouwen: 1. Graf (Dui) en Seles (VSt) 312,64 punten, 2. Martinez (Spa) 250,59, 3. Sanchez Vicario (Spa) 217,07, 4. Majoli (Kro) 181,19, 5. Huber (Dui) 151,28, 6. Magdalena Maleeva (Bul) 141,92, 7. Sabatini (Arg) 135,52, 8. Date (Jap) 124,26, 9. Mary Joe Fernandez (VSt) 122,44, 10. Rubin (VSt) 115,32, 11. Schultz 108,91, 35. Boogert 36,80, 42. Oremans 34,17, 92. Kamstra 16,25, 97. Rottier 15,04. Mannen: 1. Sampras (VSt) 4805 punten, 2. Muster (Oos) 4474, 3. Agassi (VSt) 4432, 4. Becker (Dui) 3881, 5. Chang (VSt) 3470, 6. Ivanisevic (Kro) 2567, 7. Courier (VSt) 2369, 8. Kafelnikov (Rus) 2368, 9. Enqvist (Zwe) 2233, 10. Wayne Ferreira (ZAf) 1965, 20. Krajicek 1252, 23. Siemerink 1137, 45. Haarhuis 832, 50. Schalken 802, 70. Eltingh 649,158. Winnink 252, 209. Groen 209. Topbezetting VSB-schaaktoernooi Amsterdam - Met de komst van de Russische schaakgrootmees ters Gari Kasparov en Vladimir Kramnik is het tiende en laatste VSB-toernooi in Amsterdam van 22 maart tot en met 1 april het sterkste evenement dit jaar in eigen land. Kasparov, wereldkam pioen van de Professional Chess Association PCA, en Kramnik voeren de wereldranglijst aan met ieder 2775 punten. Nog drie deelnemers kunnen bogen op een Elo-waarde van mini maal 2700 punten. Dat zijn de Rus Vassily Ivantsjoek (2735), de Indiër Viswanathan Anand (2725) en de Bulgaar Veselin Topalov (2700). Het veld van tien schakers bestaat verder uit de Brit Nigel Short (2665), de Fransman Joël Lautier (2630), de Amerikaan Yasser Seirawan (2630) en de Nederlanders Jan Timman (2620) en Jeroen Piket (2570). Sportkanaal: werk voor 150 mensen Den Haag - Het sportkanaal, waarvoor de algemene voorjaars vergadering van <fe KNVB donderdag groen licht gaf, verwacht aan 150 mensen werkgelegenheid te kunnen bieden. De sportzen der zal zelf de reclameboodschappen gaan werven. Daarvoor wordt een verkoopapparaat opgezet. Naar alle waarschijnlijkheid zal de zender zich vestigen in Hilversum. De komende weken gaat het sportkanaal, waarin de KNVB met onder meer Philips, KPN, Endemol en ING samenwerkt, praten over contracten met kabelexploitanten. Rotterdam. Profgala Zwaarwelter: Gulkhan (Ned) w.o.p. van Horvath (Hon), licht- welter: Strzesynski (Pol) w.o.p. van Orlovsky (Hon), halfzwaar: Huizen (Ned) w.n. interventie in 6e ronde van Simon (Hon), Ben Salah (Ned) w.n. interventie in 6e ronde van Louati (Ned). Tilburg. Int. A-toernooi, GWK mastercircuit. Mannen: 1. Van Baest (Ned), 2. Van Eijken (Bel), 3. Verboon (Ned). Vrouwen: 1. Van den Boogaart (Ned), 2. Boelens (Ned), 3. Van de Looverbosch (Ned). Pacific Palisades. Nissan Open, 1,92 miljoen gulden. Eindstand: 1. Stadler (VSt) 278 slagen (67 70 73 68), 2. Brooks (VSt), Couples (VSt), Simpson (VSt), Wiebe (VSt) 279. SPORTPRIJSVRAGEN Lotto 8: Eerste prijs: geen w»" naar, tweede prijs: 3 winnaaIr ieder f. 33.333,30, derde pflj* JJ winnaars f. 1000, vierde winnaars f. 250, vijfde prijs: 331 winnaars f. 25, zesde prijs: 43? winnaars f. 10, zevende Prl) 51.469 winaars f. 5. Cijferspel 8: Zes cijfers goed: geen winnaar, vijf cijfers: 4 winnaa^; vier cijfers: 32 winnaars, 3 cijte»' 271 winnaars, 2 cijfers: 2446 win naars. (Vaste prijzen). Tandil. Olympische kwalificatie, Zuidamerikaanse zone, gr(leP Uruguay - Paraguay 3-2, ?er Bolivia 2-1. TT Stand: 1. Brazilië 3-9 11-3,2. U guay 3-9 9-4, 3. Parage?'J Peru 4-3, 5. Bolivia 3-0. Brazil en Uruguay geplaatst voor ae gende ronde, 1 tot en met b m in Mar del Plata. r„n. Competitie Frankrijk: Nice - nes 1-2. I Van onze sportmedewerker Ibrneuzen - Voor Rapide [gunstig in de derde klasse [voor mannen. De Hulster f Spirit en zag naaste concui gaan (1-0-verlies) tegen Sp de voorsprong nu al vijf pu Olympia kwam goed uit de win terstop door het evenwichtige I duel tegen Zevenbergen met 2-~ te winnen. Voor Goes dreigt degradatie nadrukkelijker dan ooit, nu het met 1-2 van hekke- [sluiter Forcial verloor en daar- I door de rode lantaarn overneemt. Bij de vrouwen in de vierde klas- |se A verloor een incompleet Rap- tide kansloos met 6-0 van Spijke- misse. MANNEN DERDE KLASSE A IRAPIDE-SPIRIT 2-0 - De tegen stand van Spirit viel tegen. Rapi- was op alle fronten sterker en I overklaste de bezoekende forma- |tie. Na acht minuten opende Mat- jthieu Mortier na een fraaie solo Jde score en ruim tien minuten [later stond de eindstand reeds op [het scorebord toen Peter Bouman [uit de rebound 2-0 scoorde. Ook I daarna kreeg Rapide nog diverse [scoringskansen, maar wist de [weg naar het net niet meer te vin den. In verdedigend opzicht gaf de thuisploeg geen kans weg. OLYMPIA-ZEVENBERGEN 2-0 Er was nauwelijks sprake van Jkrachtsverschil en het gehele [wedstrijdbeeld in ogenschouw genomen zou een gelijk spel het neest terecht geweest zijn. Waar Zevenbergen nogal wat kansen [liet liggen, daar sloeg Olympia vel toe. Een goed acterende doel- nan Eric Rikken en een uitste kend anticiperende Hans Diele- lan, die tot twee keer toe een tigeslagen strafcomer wegwerk- [te, voorkwamen treffers van de bezoekers. Hans Dieleman beperkte zich niet alleen tot ver en. Zo soleerde hij in de eer- kte helft door de Zevenbergen- pan onze motorsportmedewerker ptekene - Peter Rottier uit xel heeft een goede start Eemaakt in het nieuwe motor- poss-seizoen bij de ~MCB/BLB. In de tweede cross pn dit jaar toonde hij zich de sterkste in de 125-klasse seni- pren. ■e' zandparcours lag er goed bij. a vorst was uit de grond en een pikel regenbuitje kon de crossers iet deren. Peter Rottier liet zien pet) overwinterd te hebben. Hij f. ud in de nieuwe 125-klasse smoren, die samen in de baan Uio nen met de intemationa- n 1-5 cc. De rijders worden wel WMt geklasseerd. Rottier toonde EL fm beide manches onbetwist f s'erkste van zijn klasse. Wel nog enigszins tekort bij gelijktijdig startende intema- Pm en, waar de Vlaming Ronny Hielen de Brabanders Ton van de fch tón>dRené ^eter'ngs achter L™euzenaar Erwin van Taten- e emdigde als tweede bij de b-ilrt^u- cc' *n de eerste reeks IL, e, hij een tweede en in de reeks een derde plaats. De perde plaats Van de ie atlet'ekmedewerker Ie int !*ans van de Griendt w .«nationale loodzware cross loorvm8]6!' lid van Atletica, wei TOndeif Parcours aderde. Dit lerdpC'v')ma^ar Theo Rabout k\ Peerm die deel uitmaakte touuJL De zege was voor kees 7Z-°rgde Karin Bastian Én De w- v0n de 4250 meter, Wielingen liep naar een kw IV lar 'n§ Wakofer hf,d hd een üid nodi: ss-iiü, en) kwam al Wam RHM iMuni;r"^Kwam als elfde f ren-Haar tijd was 12.26. bi

de Stem | 1996 | | pagina 8