Face-lift Oostburgse Burgerzaal 'We Bestuur van EHBO-district huldigt bestuursleden Sint-Jansteen DE STEM EHBO St.-Jansteen wint provinciale wedstrijden 'We moeten aan onze conditie werken' Nederli Recital Gabriel Trio met weinig spanning DAG KLAPPER POLITIE RAPPORT Grondige opknapbeurt maakt gemeentehuis beter toegankelijk voor invaliden Drie hits va DE STEM ZEELAND Succesvol optreden koor IJzendijke Centraal brandweercommandant N. Moslcie na rustig jaar in gemeente Oostburg: Schade bij aanrijdingen Vals honderdje Duur plasje Vernielingen Aanrijding Auto-inbraak Inbraken het veiligste adres errit axel MAANDAG 26 FEBRUARI 1996 Van onze correspondent Op de St.-Jansteen - Het bestuureerste van het EHBO-distrct Zee-Plaats> land huldigde tijdens dealdus EHBO-manifestatie te St.-V°?r" Jansteen twee bestuursleden. eje Winne, was het Ro Ducheine die op het podium diende te verschijnen. Ro Ducheine woonachtig te Terhole, is tijdens de vele jaren waarin hij zich voor de EHBO heeft ingezet belangrijk geweest voor het EHBO-district Zee land. Naast zijn 32-jarig lidmaatschap van de EHBO, waarvan 27 jaar lid van Terhole en 16 jaar voorzitter van Terho le, 25 jaar lid van het districtsbestuur, bondsraadslid, vice-voorzitter van het district en penningmeester, heeft Ro zich speciaal bezig gehouden met de voorbe reidingen en de uitvoeringen van de manifestaties, zoals afgelopen zaterdag te St.-Jansteen. „Zijn ideeën," aldus voorzitter De Win ne, „werden ook landelijk, misschien soms iets afwijkend, overgenomen." Ducheine werd door de voorzitter bedankt voor zijn inzet, vriendschap en opgeruimdheid. Hoofdbestuurslid W. Remerie speldde hem het bondskruis tweede klasse op, terwijl zijn echtgenote bloemen ontving. In zijn reactie deelde Ro Ducheine mee, dat hij het vele werk voor de EHBO zal missen. De ideeën, die hij goed kon gebruiken bij manifestaties, deed hij tij dens zijn werk op. In zijn auto had hij een notitieboekje liggen, waar hij alles in noteerde. De ideeën werkte hij dan later uit. Via zijn werk bij verschillende werk gevers kon hij zich bij sommige ongeval lensituaties goed inleven wat er allemaal kon gebeuren. Een tweede bestuurdlid van het district Zeeland, voorzitter Jo Mortier van de EHBO-afdeling St.-Jansteen, diende zich daarna op het podium te melden. Jo Mortier is sinds 1974 betrokken bij het werk van de EHBO. Na een aantal jaren lid geweest te zijn van de EHBO- afdeling Clinge, stapte hij over naar St.- Jansteen. In 1980 ging hij bij de Lotus kring Oost-Zeeuws-Vlaanderen. In 1984 werd hij studieleider en ging cursussen geven tot opleiding van Lotus slachtoffer. In 1984 is hij in het bestuur van de EHBO-afdeling St.-Jansteen gekomen, waarin hij in 1988 voorzitter L. van Canpenhout opvolgde. In dat jaar werd hij ook districtsbestuurder. Mortier kreeg de zilveren bondsspeld opgespeld door voorzitter Th. de Winne voor zijn grote inzet voor de Landelijke Opleiding Tot Uitbeelding Slachtoffers en voor de EHBO-manifestaties. Van onze verslaggever Oostburg - De Burgerzaal van het gemeentehuis in Oost burg krijgt een grondige opknapbeurt. Tevens wordt in het oude gedeelte van het gemeentehuis het nodige (ach terstallig) onderhoud verricht. In totaal wil men daarvoor een bedrag van 350.000 gulden uittrekken. Voor dit geld moet het gemeente huis, met name de Burgerzaal, beter toegankelijk worden voor invaliden en wordt de geluidsin stallatie in deze zaal vervangen, waarbij tevens een voorziening voor gehoorgestoorden wordt aangebracht. Versleten bedra ding en lichtarmaturen dienen vervangen te worden en men wil meubilair en stoffering aanpas sen. Tevens worden de Burger zaal en de centrale hal opnieuw geschilderd. De ramen van de Burgerzaal en de raadzaal zijn niet water- en tochtdicht. In de Burgerzaal is dit te ondervangen door het plaatsen van voorzetramen. De reparaties aan de buitenzijde wil men doen in 1997/1998, in combinatie met herstelwerkzaamheden aan de toren. Voor de huidige stoelen in de Burgerzaal, die door nieuwe wor den vervangen, is al een bestem ming gevonden. Zij zijn volgens het college nog van goede kwali teit. Na het aanbrengen van arm leuningen zijn ze nog uitstekend geschikt om in de Bejaardenso ciëteit in IJzendijke gebruikt te worden. Ook voor gebouw De Uitkomst in Breskens zou dit een oplossing kunnen zijn. Voor de opknapbeurt zijn twee bedrijven uitgenodigd een offerte uit te brengen. Naast de prijs, zo schrijft het college in een voorstel om de nodige kredieten beschik baar te stellen, spelen stijl van de stoffering en meubilair, kleur stellingen en de totale sfeer van de plannen een belangrijke rol. Hierbij rolt meubelhuis Even Kijken uit Zuidzande als beste uit de bus omdat dat plan 'past in de belevingswereld van de gemeente Oostburg'. Daarmee wil men dan ook in zee. Voor elektriciteitswerk, schilde ren en andere aan de orde zijnde werkzaamheden zijn eveneens offertes gevraagd. Het is de bedoeling die werken te gunnen aan de laagste inschrijvers. Van onze correspondent Gent/IJzendijke - Het r.-k. gemengd koor uit IJzendijke heeft een succesvol optreden in de Sint-Baafskathedraal in Gent achter de rug. Zondag werd in de crypte van deze kathedraal de eredienst opgeluisterd. Na afloop van de dienst gaf de pastoor-deken het IJzendijkse koor een compliment voor de uit stekende muzikale verzorging en kreeg het koor van de aanwezi gen een staande ovatie. De leiding van het koor is in han den van Marie-Louise Ceule- mans-De Cort. Het koor is uitge nodigd om eind augustus in de kathedraal de hoogmis muzikaal op te luisteren. (ADVERTENTIE) Waf aac/it a aan o/ize Wcwty sTAf/ts? luxe salonboten van 30 tot 700 personen vanuit elke plaats langs elke vaarroute tevens verzorging van catering op lokatie! Dinteloord Tel. 0167-52 43 23 «6 Terneuzen - Porgy Bess - Open Haard concert door het Gabriel Trio: Josephine Tan (piano), Marco Roosink (viool) en Job ter Haar (cello). Piano trio's van Haydn, Fauré en Dvorak. Gehoord op zondag 25 februari. Door Jeanette Vergouwen Kamermuziek vertolken is een moeilijke opgave. De uitvoeren den moeten een eenheid vormen en solistische ambities onderge schikt maken aan het samenspel. Het Gabriel Trio legt zich toe op EDITIE ZEELAND Redactie Terneuzen: Zuidlandstraat 32,4532 CG tel. 0115-645769, fax 0115-645742. Redacteuren: Peter Oggel (editiechef), Peter van den Assem, Frank van Cooten, Frank Deij (plv. ed. chef), Rein van der Flelm, Harold de Puysseleijr. Goes: Klokstraat 1,4461 JK tel. 0113-273700, fax 0113-273701. Redacteur: Cees Maas (provincie verslaggever). Hulst: Steenstraat 14,4561 AS tel. 0114-372770, fax 0114-372771. Redacteuren: Gerlach Hochstenbach, Eugene Verstraeten. Sportredactie Zeeland: Ton Koomen tel. ma t/m vrij. 0115 - 645751 tél. zondag 0115-645753 Advertentie-exploitatie De Stem en ZVK Terneuzen: Zuidlandstraat 32,4532 CG tel 0115-645740, fax 0115-645741 Vertegenwoordigers: Martin Boeije, privé 0115-563976, Silvia Broekhoven, privé 0115-452732, Hans Dimmers, privé 0115-562354 Hulst: Steenstraat 14,4561 AS tel. 0114-372770. Vertegenwoordigers: Eddy van den Brande, privé 0114-314570, Marjan Verstraeten privé 0114-316755. Verkoopleider: Harrie Muurmans, privé 076-5020894 Openingstijden: ma. t/m vr. 8.30- 17.00 uur het traditionele pianotrio-reper toire. Dit is een gebied waarin al vele beroemde trio's opereren en voor de drie jonge musici is het dus extra moeilijk om zich te pro fileren. Duidelijk was na het bijwonen van het recital dat de romanti sche stijlperiode hen het beste afgaat. In Haydn klonk de muziek fragmentarisch en ook in het werk van Fauré werd erg kort gespeeld. De echte balans ont brak en de muzikale zinnen wer den te weinig doorgetrokken. Technisch overtuigde de pianiste zeker en zij probeerde de strij kers te stimuleren met soms dynamisch spel. In het Trio van Haydn in C, met een toch al dominante pianopartij, klonk haar inbreng te hard en was de inbreng van viool en cello aan de schriele kant. Van het Trio in d opus 120 van Fauré overtuigde het tweede deel Andantino het meest. Het eerste thema is een van de meest poëti sche en ontroerendste ingevingen van de componist, die dit werk schreef op 77-jarige leeftijd. De brede lyrische frase werd door de strijkers ietwat glijerig gebracht en het tweede thema, een vreemd gesyncopeerde melodie, kreeg een expressieve vertolking van de piano. Het Paljas-thema van Leoncavallo in het virtuoze slot deel kwam goed uit de verf. Het Dumky trio werd door Dvo rak eind 1890/begin 1891 geschreven. Het werk kende veel succes. Een Dumka is een drome rig stuk muziek, dat zowel dicht bij een Berceuse als de Duitse Ballade staat. Dvorak houdt vast aan het .Slavisch karakter. Deze reeks van Dumky is als een vrije improvisatie waarvan de steeds wisselende en grillige stemmin gen melodisch schijnen gebouwd op Slavische motieven. De veran deringen van tempo, fraseringen en toonaarden (e, cis, A, D, Es en c) geven een indruk van sponta niteit. De zes Dumky werden met de nodige nostalgie en dynamiek vertolkt. Van onze correspondent St.-Jansteen - De EHBO- afdeling St.-Jansteen is zaterdag winnaar geworden van de provinciale EHBO- wedstrijden te St.-Jansteen. De Nationale Bond voor EHBO, district Zeeland, hield in samen werking met de EHBO-vereni- ging St.-Jansteen een groots opgezette EHBO-manifestatie. Dit evenement werd gehouden in de loods van de firma Inghels. Tijdens de EHBO-manifestatie werden tevens de provinciale wedstrijden van het district Zeeland gehouden. Het thema waarvoor dit jaar gekozen was, stond in relatie tot ongevallen met en in de omgeving van land bouwwerktuigen. Een goed uit gezochte locatie was de loods van de firma Inghels. De vrijwil lige brandweer van Hulst was paraat om medewerking te ver lenen en de werkelijkheid zo goed mogelijk na te bootsen. Dit in goed overleg met de Lotus-slachtoffers van de Lotuskring Oost-Zeeuws- Vlaanderen. Deze laatsten zorg den er voor dat alle ongevallen, verwondingen en andere letsels zo natuurgetrouw mogelijk wor den nagebootst en zijn onmis baar bij dergelijke wedstrijden, aldus voorzitter Th. de Winne van het EHBO-distrct Zeeland. De jury, bestaande uit vijf EHBO-artsen en 15 EHBO- kaderinstructeurs, had zijn han den vol. De deelnemers aan de wedstrijden werden beoordeeld naar hun theoriekennis, hun diagnosestelling, verbandkennis en optreden in het behulpzaam zijn bij een ongeval. De voorzitter van de centrale jury, bestaande uit dr. H. Zwar- tele en de heer Verrijzer, sprak van een grote inzet van de deel nemers en hij vond sommige opdrachten moeilijk uit te voe ren. Er bestond dan ook de indruk dat het niveau van pres teren wisselend was. Burgemeester en wethouders waren vertegenwoordigd door wethouder B. Pica vet en wet houder P. Weemaes, die de prij zen uitreikte. Op de tweede plaats eindigde de EHBO-vereniging uit Zuiddor- pe en de EHBO-vereniging Nieuw-Namen op de derde plaats. De eerste plaats voor de commandantenprijs ging naar de EHBO-vereniging Westdor- pe, de tweede plaats naar Een demonstratie van de brandweer tijdens de EHBO-manifestatie in St.-Jansteen: een bekneld geraakt slachtoffer wordt gered. foto wim kooyman Graauw en de derde plaats naar St.-Jansteen. Naast titelverdediger Zuiddorpe worden ook de afdelingen St.- Jansteen en Nieuw-Namen door het district Zeeland afgevaar digd naar de nationale wedstrij den, die op 30 maart worden gehouden in Emmen. Van onze correspondent IJzendijke - „We hebben een rustig brandweerj aar achter de rug. Zowel op het gebied van de brandweer als de hulp verlening. Toch is de brand weer volop in beweging." Dat zei centraal brandweercom mandant N. Moskie zaterdag avond tijdens de jaarlijkse bijeenkomst van de brand weerkorpsen van de gemeente Oostburg in het Mauritshof in IJzendijke. „Iedere brandweerman moet over een goede conditie beschikken. Is dat niet het geval, dan word je in verband met de nieuwe regelge ving afgekeurd. Dus mannen, werk aan de conditie. Dat geldt ook voor mezelf." Moskie was blij dat de gemeente Oostburg voor de vergoeding aan de brandweerlieden nu de VNG- norm hanteert, omdat men in het verleden achterliep ten opzichte van andere gemeenten. Moskie deelde verder mee dat de gemeente een onderzoek instelt om de gevolgen van de gewijzigde ziektewet te verzekeren. Hier door zou dan de werkgever de loonschade van een brandweer man kunnen verhalen. „Verder zal de gemeente extra geld moe ten uittrekken voor het keuren van ons materieel, omdat wij nu ook onder de arbo-wet vallen." Burgemeester J. Kruize loofde de brandweerlieden voor hun inzet en sprak de hoop uit dat hij ook Enkele van de in IJzendijke onderscheiden brandweerlieden van de Oostburgse brandweerkorpsen. foto wim kooyman in de toekomst op hun hulp kan rekenen. „Dat 1995 geen specta culair jaar was, registreer ik als positief," aldus Kruize. „Voor het dekkingsplan is een extern bureau ingeschakeld. De voort gang van het plan is niet groots, maar dat ligt niet aan het bureau of het regiobestuur. Enkele onderdelen van het plan moeten worden gecheckt en uitgewerkt en we streven naar uniformiteit. Als we een nieuw plan hebben, moeten we een aantal jaren voor uit kunnen, maar u moet nog even geduld hebben. Dus dat betekent voor het materieel nog even pas op de plaats. Dat kan een spanningsveld veroorzaken, maar daar zit niemand op te wachten." Vervolgens reikte bur gemeester Kruize de behaalde diploma's en onderscheidingen voor het aantal dienstjaren uit. Diploma's: Rijksdiploma brand wacht: L. Herweijer, IJzendijke; E. de Kam, Cadzand; P. Pielaat, M. van de Plasse, H. Steenbergen en M. Ver- heije, Oostburg. Rijkscertificaat brandwacht eerste klasse/module pompbediener: R. Christiaansen, Breskens. Rijksdiploma eerste klas se: H. Voerman, Cadzand. Rijksdi ploma hoofdbrandwacht: R. Pijcke, Schoondijke. Certificaat onder brandmeester/mudoles repressie, materieel, sociale vaardigheden, ver branding en blussing: R. Goossens, IJzendijke; P. Pleijte, Cadzand; E. Thilleman, Oostburg; P. Witteveen, Schoondijke. Onderscheidingen (V-vrijwilliger, B- brandweer): 10 jaar V: K. Jansen, brandwacht eerste klasse, Breskens; P. Witteveen, onderbrandmeester, Schoondijke; J. Groosman, brand wacht eerste klasse, IJzendijke. 12'/z jaar B: P. Vermeulen, brandwacht eerste klasse, Breskens. 15 jaar V: M. Kramer, R. Tulen, beiden Schoondij ke; P. Doens, IJzendijke, allen brandwacht eerste klasse. 20 jaar V en B: J. Jansens, brandmeester, Cad zand. 25 jaar V en B: I. Haartsen, brandwacht eerste klasse, Schoon dijke. DIVERSEN SAS VAN GENT Bingo - St.-Albert -14.00 uur OSSENISSE Kaarting - café De Jachthoorn - 14.00 uur AXEL -■ Kaarting - De Halle -14.00 uur Sport overdag instuif - 't Spor- tuus - 13.30-15.00-uur - vanaf 16 jr (ƒ3,-) HULST Kaarting - De Blaauwe Heve - 13.00 uur CLINGE Kaarting - café De Landbouw - 20.00 uur Koersbal - KBO - Malpertuus - 13.30 uur MEERDONK Schieting - Astoria -15.00 uur MIDDELBURG Elementaire wijsbegeerte - de elementaire wijsbegeerte van het moderne Rozenkruis - Aula Zeeuw se Bibliotheek Kousteensedijk 7 - 20.00 uur (ƒ2,50) OOSTBURG Cursus Het Verfilmde Boek - 'De Verloren Soldaat' van Rudi Dantzig - Ledeltheater -19.30 uur 17,50) ST.-JANSTEEN Kaarting - café De Kroon - 14.00 uur FILMS GOES Grand Theater 20.00 uur Seven HULST De Koning van Engeland 20.00 uur The usual Suspect 20.00 uur Sudden Death 20.00 uur Fair Game 20.00 uur Heat 20.00 uur Ace Ventura when nature calls 20.00 uur Showgirls OOSTBURG Ledeltheater 19.30 uur Curses het verfilmde boek 'Verloren soldaat' VLISSINGEN Alhambra 1 - 20.00 uur Ace Ventu ra: When nature calls Alhambra 2 - 20.00 uur Dangerous Minds Alhambra 3 - 20.00 uur Heat Alhambra 4 - 20.00 uur Showqirk BRUGGE Kennedy Complex 20.00 uur Good fighter 20.00 uur Sabrina 20.00 uur Kids 20.00 uur Heat GENT Decascoop 14.30 en 17.00 uur Babe, een bui tengewone big (Ned versie) 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur Babe, the pig (Eng. versie! 14.30,17.00,20.00 en 22.30 uur She Good Fighter 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur Heat 14.30 en 17.00 uur A little Princess 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur Jumanji 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur Dangerous Minds 20.00 en 22.30 uur Sabrina 20.00 en 22.30 uur Kids 22.45 uur Citizen X 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur Seven 14.30, 17.00 en 22.30 uur Money train 20.00 uur Murder in the first 20.00 uur Fair game 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur Goldeneye 14.30 uur Pocahontas (Ned) 14.30 uur Braveheart KNOKKE Beverly Sereens 20.00 uur Heat 20.00 uur She good Fighter 20.00 uur Jumanji 20.00 uur Seven Hulst - Bij een kop-staartbot- sing in de Kleine Bagijnen- straat in Hulst werden drie auto's vrijdagavond laat licht beschadigd. Een 20-jarige Clingenaar zette zijn auto stil op de straat. Een 23-jarige Belg, die achter hem reed, zag dit te laat en reed zijn voor ganger aan. Daarna knalde een 22-jarige bestuurder uit Hulst op zijn beurt weer op de auto van de Belg. In Sluis bemerkte een Engelse vrachtwagenchauffeur op de Sint Annastraat te laat de inrit van een parkeerterrein. Hij stopte en reed langzaam achteruit. Daarbij zag hij de auto over het hoofd van een 19-jarige vrouw uit Sluis, die netjes achter de vrachtwagen was gestopt. De personenauto werd licht beschadigd. Flinke schade ontstond toen vrijdagavond op de Zoetevaart twee auto's op elkaar reden. Een 32-jarige man uit Sint Jansteen wilde linksaf de Mozartstraat inrijden en rem de af. Een 28-jarige plaatsgenoot van hem zag dit te laat en reed op zijn voorganger. Beide auto's moesten worden wegge sleept. Zaamslag - Vrijdagmiddag ontdekte een winkelier in Zaamslag dat hij van een onbekende een vals briefje van honderd gulden had ontvan gen. De man had een kleine aan koop gedaan en met het valse briefje betaald. Het namaak- biljet is door de politie in beslag genomen. Terneuzen - Drie jeugdige Fransen werden vrijdagavond betrapt terwijl zij stonden te wateren tegen de gevel van een woning aan het Huizingaplein. De drie werden in het kader van het terugdringen van overlast in de Terneuzense binnenstad aangehouden. De drie, 17, 18 en 24 jaar, kwa men uit Calais. Na betaling van negentig gulden boete elk konden zij weer vertrekken. Terneuzen - Omstanders gre pen in de nacht van zaterdag op zondag een 18-jarige uit Terneuzen bij de kraag die een paar bloembakken voor een horecagelegenheid in de Nieuwstraat had vernield. Hij kreeg een proces-verbaal. In dezelfde nacht betrapte de politie een 24-jarige Terneuze- naar, die een bloembak omver gooide. Er ontstond geen schade, de man kreeg een transactie van 90 gulden aangeboden. Hontenisse - Zaterdagmiddag tegen vier uur vond een aanrij ding plaats op de Drogendijk in Hontenisse. Een 24-jarige Hulstenaar wilde met zijn auto een tak op de weg ontwij ken en remde daarbij. Zijn auto raakte in een slip, juist op het moment dat een 41-jarige bestuurder uit Ossenisse naderde. Bij de aanrijding die volgde, raakten* beide auto's aan de voorzijde zwaar gedeukt. Oostburg - Uit de auto van een 22-jarige Aardenburger werd in de nacht van zaterdag op zondag het voorfront van een radio-cd-speler weggenomen. Bovendien was de bedrading losgetrokken. De schadepost ontstond op de Markt in Oost burg, waar de auto tussen half een en half vier geparkeerd stond. Nieuwvliet - In de loop van vrijdagavond werd ontdekt dat was ingebroken in een vakantiewoning aan de Ligus ter in Nieuwvliet en in een vakantiewoning aan de Spaanse Galeienstraat in Ket- ranchement. Men kwam bin nen door aan de achterzijde een ruit in te drukken. In Nieuwvliet wordt niets ver mist, in Retranchement is ver moedelijk een televisie-toestel verdwenen. De eigenaren, bei den Duitsers, waren niet aan wezig. Vrijdagavond in de vooravond werd ingebroken in e® woning aan de Tulpstraat in Hoek. De bewoners waren afwezig en men kwam de woning binnen door een ach terdeur te forceren. Vermist worden een video camera, een fototoestel, sie raden en geld. Een 51-jarige inwoner van Hoofdplaat ontdekte zater dagnacht bij thuiskomst dat hij ongewenst bezoek bad gehad. De hele woning was doorzocht, er verdwenen een aantal sieraden en enkele hon derden guldens aan baar geld- Oranjestraat 5 - Telefoon 0115 - 562710 poor Marcel Frost Met drie plaatjes de hitlijst aanvoeren, dat is nog zeld vertoond. Het muzikale Jochem Fluitsma/Eric Tijn slaagde daarin met Miljoen mensen, Ademnol en de carnavaleske varis baardeloos. Land wars van betutteling, gt 'uniform is heilig, een zoon noemt z'n vader Piet, een staat nergens veilig". Zomaar e fragment uit 15 miljoen mens nummer één in de vaderlani hitlijsten. Sommigen spreken een nieuw volkslied, een enkel: vindt de tekst een tikkeltje chauvinistisch. Jochem Fluitsma zingt het lier hij componeerde de muz samen met Eric van Tijn. O spronkelijk is het numn bedacht (door reclameschrij Frank Pels) voor een Postbai spotje, maar op veler verzoek een langere versie in januari single uitgebracht. Inmidc nadert de verkoop van de plaat 50.000 exemplaren. Het duo Fluitsma en Van werkt al vijftien jaar samen heeft vele successen geboekt, producers/componisten/tekst schrijvers werkten onder ande: voor Mai Tai, Ruth Jacott, Jazzpolitie, Henk Westbroek Richenel. Ook Ademnood Linda, Roos en Jessica komt vo uit hun Amsterdamse werkpla Artisound Studio's. Baas boi baas: de carnavals-cover Waar loos van Tina, Toos en Tessa is dezelfde muziek geschreven Ademnood, waardoor het duo met drie platen in de top staat. Luxe positie Maar, bescheidenheid siert mens, Fluitsma en Van Tijn b ven onder hun succes nuch „Dit lukt ons natuurlijk m meer", beseft Fluitsma. „Hetg natuurlijk niet wegneemt dat er blij mee zijn." Is 15 Miljoen mensen niet ongeluk een hit geworden? feite wel, het is geschreven v de commercial. Nadat het spi een paar keer op tv is getoo kwamen er opeens mensen in platenzaak die om de single vr gen, maar die was er helen:' niet. Lokale radiozenders Amsterdam hadden het sp< opgenomen en zonden de muz Van onze rtv-redactie De Week van het Songfes vormt de aanloop tot Nationale Songfestival zondag 3 maart. Vijf dei mers strijden om de viel Roland Verstappen, Gin; Bredase Maxine die een vormt met Franklin Br Lucretia van der Vloot groep Clau-Dya's. In deze volgorde verschijn! van vanavond tot en met vi °P de buis. Op Nederland 20.20 uur. De deelnemers gen drie nummers ten gehoi liedjes zijn ook te beluistert ue regionale omroepen 15.00 en 16.00 uur. De kijkers en luisteraars iedere dag via een 06-nui het liedje dat meedoet aa Nationale Songfestival. He tival wordt gepresenteerd ivo Niehe. Een vakjury kit uiteindelijke winnaar. Zekt afvaardiging naar het Eur- songfestival op 18 mei is dt "aar niet. Alleen gastland I Wegen is verzekerd va: Plaats. Van de overige 32 lt kunnen er slechts 22 mee e rooeten zich kwalificert een voorronde. Vanavond begint de Tilb Roland Verstappen, r'hgels in Oud-Beijerlam 094 brak hij door met c Helemaal Niets en Zij i wonder. Eerstgenoemde er was tijdens de carnav; m?.,Van dit jaar nog steeds vuldig te horen, het lijkt eei ertje te zijn. Verstappen i .a®- „Hoeveel ik er ver heb? Weet ik niet, echt Vervolgens klinkt het "hsschien twintigdui "aar daarna schudt hij hiwa v®r°ntschuldigend' de r zie het Papiert uma Stemra en verge J^eteen weer." zaifrfnS de dolle dagen he ker, een Paar keer op de gestaan. „Ik ben beg

de Stem | 1996 | | pagina 8