Stampende laarzen in Zwolse straten Laat die boot alsjeblieft vertrekken!' GOED KOOP Jurgemeester Zwolle wil debat over verbod extreem-rechts Florida vreest voor terugslag toerisme •99 Drie verdachten moord Hoogerheidense gepakt BINNENLAND rmand Lasschuit na zes maanden in gevangenis van Hull in Engeland: 'Gebruik terrein Endemol voor drugtransport is mogelijk' AFWAS- MIDDEL CITROEN ANVR raadt reizen naar Florida niet af Nog geen bod Bombardier op Fokker 6 FEBRUARI 1996 J\' koot-Brittannië en Ierland, lisselend bewolkt en van tiii It tijd regen. Minste regen valt I de omgeving van Wales Jiddagtemperatuur tussen b graden. Dinsdag later on - dag vanuit het oosten fly,; pklaringen. [elgië en Luxemburg: Wolken elden en af en toe regen of en toe |otregen. Vooral in het oosten "pk nu en dan zonnige peri0 •en. Middagtemperatuur rond Igraden. ;joord- en Midden-Frankrijk- het westen overwegend lewolkt en vooral maanda» nige tijd regen. Richting het losten droger en meer opkla. lingen. Temperatuur 's my. lags tussen 7 en 10 graden. luid-Frankrijk: Wisselvallig Jveer met regen- en onweers buien. Vooral in de Ardeche en i de Auvergne maandag eerst hog flink wat zon. Middagtem peratuur meest tussen 10 en 14 graden. Portugal: Wolkenvelden naandagochtend af en tegen, 's middags zon. Dinsdag Later op de dag opnieuw regen In de Algarve dinsdag mogelijk Jdroog. Middagtemperatuur longeveer 14 graden. ISpanje: Maandag af en toe zon, Imaar ook een enkele bui, moge^ I lijk met onweer. Dinsdag in het 1 zuiden zonnige perioden. In het I midden, maar vooral in het 1 noorden bewolkt en regen I Maxima van 9 graden langs de 1 Golf van Biskaje tot 15 in hel I zuiden. Canarische Eilanden: Wolken- I velden en maandag af en toe regen. Op de zuidelijke stran den ook zon. Dinsdag droog er zonnige perioden. Middagtem peratuur rond 22 graden. Mallorca en Ibiza: Zowe maandag als dinsdag wisselem bewolkt en enkele regen onweersbuien. In de ochtend ook zon. Middagtemperatuur 13 graden. Italië: Vooral in het noorden en op Sicilië enkele buien, in de bergen sneeuw. In de rest van Italië zonnige perioden overwegend droog. Middag temperatuur van 8 graden in het noorden tot 15 in het zui den. Griekenland en Kreta: Zonnige perioden en waarschijnlijk overal droog. Middagtempera tuur tussen 10 en 14 graden. Duitsland: Zon en wolkenvel den. Vrijwel overal droog Alleen in het oosten maandag nog kans op sneeuw of ijzel Middagtemperatuur van graden in de omgeving van Freiburg tot 6 graden in he noorden. In oost-Duitslam temperatuur iets boven nul. Zwitserland: Aan de zuidflanl van de Alpen bewolking en a en toe sneeuw. Aan de noord kant zon en vrijwel droog Temperatuur in de dalen onge veer 6 graden. Oostenrijk: Aan de zuidkant van Alpen een enkele sneeuw bui. Elders meest droog en zon nige perioden. Middagtempe ratuur rond 4 graden. pgSTEM MAANDAG 26 FEBRUARI 1996 |je - Burgemeester J. Franssen In) van Zwolle wil dat de regering het parlement een discussie hou- „over extreem-rechtse partijen als Centrumdemocraten en CP'86. Die rijen moeten desnoods verboden 1 aldus Franssen zaterdag na van een demonstratie van [treem-rechts in zijn stad. :n had de demonstratie van de ij en CP'86 niet verboden, omdat de ,jdwet volgens hem daarvoor geen biedt. Tot nu toe bestond bij burgemeesters in Nederland de gedragslijn dat ze demonstraties van extreem-rechts verbieden 'uit vrees voor verstoring van de openbare orde'. Franssen maakte zaterdag duidelijk dat de verwijzing naar die uitweg geen oplossing is. „Burgemeesters zitten in een wurggreep, omdat de wet te weinig mogelijkheden biedt om demonstraties van dit soort groeperingen op inhoude lijke gronden te weigeren." De Zwolse burgemeester erkende dat hij de demonstratie van de CD en CP'86 zater dag ook niet had verboden, om de rege ring en het parlement tot de discussie over extreem-rechts te dwingen. De demonstratie van CD en CP'86 vond onder zware politiebegeleiding plaats: er waren ongeveer twee keer zoveel agenten als de kleine honderd demon stranten. Er deden zich geen ongeregeldheden voor. De politie hield twintig mensen aan die in het naburige Hardenberg het huis van een CP-lid hadden beklad en vervolgens naar Zwolle wilden om daar de demonstratie van extreem-rechts te verstoren. Op grond van een noodbevel werden ze vastgehouden. Verder wer den twee jongens aangehouden die tegen een auto van CD-leden hadden getrapt. Zaterdagmiddag vond een tegendemon- stratie plaats van de Anti-Fascistische Aktie (AFA). Ruim duizend mensen betoogden tegen de mars van extreem rechts van die morgen en tegen het besluit van burgemeester Franssen. Z. Artslan van de Samenwerkende Turkse Organisatie in Overijssel in een toe spraak: „De burgemeester van Zwolle heeft naar de migranten toe heel veel uit te leggen. Waarom begrijpt hij onze angst en woede niet?" De zigeunerorganisatie Romano Comité heeft dit weekeinde officieel een straf klacht ingediend tegen CD en CP'86 wegens het aanzetten tot vreemdelin genhaat. Ook tegen Franssen is een klacht ingediend, omdat hij door het niet verbieden van de demonstratie, aangezet zou hebben tot racisme. D66 in de Tweede Kamer vindt dat Franssen de demonstratie wel had kunnen ver bieden en acht diens opstelling 'te for meel'. Door Jeroen Corduwener Zwolle - Ze marcheren door je Zwolse straten. Kale kop pen, stampende laarzen, [eten jacks. Ze roepen dat het 'eigen volk eerst' moet, en dat liet 'hier vol is'. Maar ze zijn niet zo zelfverzekerd als ze rich voordoen. Ze zijn schuchter en ook nog met zo je Centrumdemocraten en de van de CP'86 hebben de Overijsselse hoofdstad voor anderhalf uur beschikbaar 'gen om te demonstreren, dat formuleert u verkeerd, legt burgemeester Jan Franssen „Ik heb geen toestemming Ik heb de demonstratie niet verboden. Omdat ik geen poot heb om op te staan om laar te verbieden." de honderd demonstran ten een zorg zijn. Ze morgen mar teen, ze mogen roepen, ze zelfs de rechterarm gestekt vooruit steken. En dat alles voor het oog van verbijster de Zwolse inwoners en tientallen amera's van nationale, regionale en lokale televisie- en radioploe- en andere media. Niemand ze wat kan doen, ze zijn door 175 politie-agen- „Waarvoor onze hartelijke dank," aldus organisator en Zwols CP'86-raadslid Henk Rui tenberg. voorop, trots naast kamerlid Janmaat, naast diens vriendin en kamerlid Schuur- mans, naast ultra-rechtse raads leden uit Rotterdam, Den Haag. door flinke knullen getooid met bandjes 'Ordedienst'. De eerste demonstratie van extreem-rechts sinds jaren moet ie start zijn van vele andere, naakt een CD-kopstuk duidelijk. .Het is een precedent, jazeker, lis het hier goed gaat, kunnen we overal aan de slag." Honden burgemeesters tot nu toe Ultra-rechtse demonstranten in Zwolle luisteren naar toespraken van hun voormannen. demonstratieverzoeken van extreem-rechts simpel terzijde vegen met een verwijzing naar een 'vrees voor verstoring van de openbare orde', na zaterdag ligt dat allemaal anders. Want de leren jacks marcheren op eieren door die Zwolse binnenstad. Geen provocaties, geen opstoot jes, geen discussies. Op het Grote Kerkplein houdt Janmaat een speech van welge teld twee minuten. Hij roept op voor het 'opheffen van de multi culturele samenleving, als wij aan de macht zijn'. Maar omdat kort daarvoor de geluidsinstalla tie in beslag is genomen (geen toestemming voor gegeven, meldt de politie), verstaat slechts een klein schare aanhangers hem. Achter hem afficheert Loesje op de muren van het stadhuis: 'Jan maat, de man die ultra-rechts klein heeft gehouden'. Anderhalf uur heeft burgemees ter Franssen de CD en CP'86 de tijd gegeven. De extreem-rechtse partijen hebben nog niet de helft nodig. Wat verdwaasd over de bliksemtocht verspreiden ze zich over het winderige Stationsplein, door de politie zorgvuldig gescheiden gehouden van veront waardigde Zwollenaren en de oprukkende voorhoede van de tegendemonstratie. Dan verdwij nen ze schielijk en licht opgelucht met auto's de Zwolse ringweg op. De boosheid is nog niet uit de his torische straten van de binnen stad verdwenen, als twee uren later de duizendkoppige menigte van de Anti-Fascistische Aktie (AFA) binnenstroomt. Verdriet, woede en triomf gaan hand-in- hand bij de samenwerkende migranten, vluchtelingen en andere groepen. Verdriet over het besluit van Franssen extreem rechts niet te verbieden, woede over de CD en CP'86, triomf over de massale opkomst van de tegendemonstratie. Scanderend, zingend en roepend verjagen ze 's middags de geur van de leren jacks, laarzen en kale koppen van die morgen. Op hetzelfde Grote Kerkplein schreeuwen ze hun kelen schor: „Wij laten ons niet wegjagen, wij laten ons niet intimideren." Bur gemeesters in heel Nederland worden opgeroepen om Frans- sens voorbeeld niet te volgen: nu niet, nooit meer. Weer een uur later zet Franssen gespannen zijn motieven uiteen en zegt dat hij zich in een wurg greep gehouden voelt. „In een wurggreep van mijn gevoelens en mijn formele positie, die het mij niet toestaat de demonstratie te verbieden." Ook in een wurg greep omdat de wet geen enkele burgemeester genoeg mogelijk heden biedt anders te handelen. En daarom moeten regering en parlement 'hun verantwoorde lijkheid nemen om extreem rechts in de kiem te smoren. Den Haag moet af van de struisvogel politiek om het debat te ontlo pen'. Oplossing cryptogram van zaterdag Horizontaal: 4. Zwempak; 5. pw ria; 10. zegswijzen; 12. roenJ, patroontekenen; 14. uitverdedig 16. gemeen; 17. Bagdad; 18.9eiP tanen ter; 20. plaatsnamen. wRomain van Damme "II - Zijn in Engeland gekochte idio wil hij aan zijn gevangenismaat- Shane Hydes geven. „Die heeft een mijn leven gered toen ik aange ven werd door een junk die een stuk as in mijn rug steken wilde steken, bezag het net op tijd." lag na zijn vrijlating staat de jonge ttendaler Armand Lasschuit alweer bij 'gang van de HMP-gevangenis in Huil. er 26 pond (ruim 60 gulden) op te lenen er zijn radio achter te laten voor ane. jat mag niet," bast een van de bewakers, 'ieradio moet je opsturen." het geld overgemaakt te krijgen, moet mand bij een zij-ingang zijn bankreke- 'Snummer geven en een formulier "tekenen. Hij tekent, groet een hem "«nde bewaker en loopt weg. laatste blik. „Gelukkig zat ik in een ®Sel die niet uitkeek op de haven. had ik iedere dag die boot naar atterdam zien liggen. Was ik ongetwij- «jgek geworden." Armand stapt in de waarin ook zijn ouders zitten en rijdt J de amper twee kilometer verderop ®gen haven waar de blauw-witte 'Nor- 11 'oor de overtocht naar Rotterdam ligt "achten. Vertikaal: 1. Zwart zaad; 2. omsa artikel; 3. para; 6. inzet; 7. W» beurs; 8. branding; 9. 11. woonvleugel; 15. ram tras. os japuo oi sjgoaj isig 6 J30IA 1 soojjeiu uen 6nj z sjgaaJ 1 IijapüM05 klapte ik in elkaar. Zat ik daar in een sme rige politiecel, met poep en bloed op de muren." Kakkerlakken Tientallen kakkerlakken waren zijn eerste huisgenoten. „De volgende dag werd ik naar de gevangenis gebracht. Ik kwam in de zwaarst bewaakte vleugel terecht want ze dachten eerst dat er cocaïne in de auto zat. Dan val je hier in de A-categorie. Ik heb er een paar dagen gezeten." Een keer per dag mocht hij naar buiten. „In een kooi. Als een wild dier, twee bewa kers bij je', verschrikkelijk. Echt vernede rend. Dat duurde een paar dagen. Toen kwam het bericht dat er in de auto amfeta mine was gevonden. Toen mocht ik naar de B-categorie." Maar ook daar was het vechten voor je leven. „Er zaten veel junks. En het stikt er van de drugs. Die gasten zijn compleet gestoord. Ze vallen je constant lastig. Die ene keer wilde een van die gasten een siga ret van me. Ik zei, donderstraal nou eens op en liep weg. Hij kwam blijkbaar achter me aan om me kapot te steken met dat stuk glas. Shane sprong er net op tijd tussen. Armand vertelt het in alle rust. Alsof het hem niet raakt. „Een binnenvetter," zegt zijn moeder. „Dat komt er straks allemaal wel uit. Het is niet niks wat hij meege maakt heeft. Zes maanden achter dïè-i muren." Het spookte vaak door zijn hoofd. „Ieder een in de gevangenis zei tegen me, jongen, dit is Engeland. Er zijn drugs in jouw auto gevonden, je hangt. Zo werkt dat hier. Ik u 'Svoet °P schip zet, huilt hij in ■Jutzijn emoties weg in een stroom van neJj- „Alsjeblieft, laat die boot zo snel □een gevaz jelljk vertrekken." Hij is bang dat het randstad;loopt en de douane hem op de j wil zijn verhaal best vertellen. Maar Boto's Op last van de politie die nog bezig is met het onderzoek. „Ik heb Politie in ieder geval mijn verhaal ver- I»vj 'k het: busie °P bet parkeerterrein idanTM°1 'n Aalsmeer moest ophalen rik absoluut niet wist dat er drugs in L jukeboxen zat." J, e nt naar Engeland kreeg hij 600 en- „Voor twee dagen. En geen dui- »n S ®u'bens z°als gesuggereerd wordt, as it aUto gecontre>leerd werd, ai va njerSens ban8 voor- Ook niet toen 'van at bouane_agenten met een beet- at i a S^U'naar me toe kwam. Hij zei. Oeen idee, zei ik, misschien iSavoncl besefte hij echt wat er aan de her. ,as- Toen hij zijn in Italië vakantie ia n„e Va?er aan be bin lriad- ..Ik hoorde vim, breeuwen. Weet je dat je daar 8 jaar voor kan krijgen!? Nou, toen o De gevangenismuren, waarachter Lasschuit een halfjaar verbleef. dacht, Nederland zie ik voorlopig niet meer terug. Om gek van te worden." Van de Nederlandse ambassade hoorde hij niets. „O ja, met nieuwjaar kreeg een nieu we kalender toegestuurd. Met de beste wensen! Onvoorstelbaar toch. Wel kreeg ik bezoek van een kapitein van het leger des heils. Daar had iemand uit Roosendaal voor gezorgd en er kwam ook een profes sor die Nederlands gaf op de universiteit in Huil." Zes maanden lang leefde hij verder op de bezoeken uit Nederland. Zijn vader maak te tien keer de oversteek naar Huil. Vijf keer ging zijn moeder mee en ook zijn zus meldde zich een paar keer aan de poort van de gevangenis. Op de overvolle veerboot schept Armand zijn bord nog eens goed vol. Het pilsje smaakt. Hij zegt zich wat rustiger te voe len, maar waakzaam is hij nog altijd. „Dat zal wel een tijdje blijven. Ik vertrouw de mensen niet meer." „Later hoorde ik dat het busje waarmee ik naar Engeland reed, al vaker naar Huil was gereden. Iedere keer voor een dag, dat valt natuurlijk op. Ik denk dat ze dat bus je al geruime tijd in de smiezen hadden en uitgerekend met mij als chauffeur pikken ze het eruit." Sneller dan verwacht werd zijn zaak bij de Crown Court in Beverly behandeld. Vier bange dagen. Op de donderdag van de uit spraak zat hij twee uur in een steenkoude cel van de rechtbank. Wachten op het von nis. „Je kan eigenlijk niet meer denken, terwijl het tijdens de zaak goed gegaan was. Een van de agenten die me had aan gehouden, vertelde dat de jukeboxen niet ingepakt waren. Nou, uit foto's bleek dat ze in plastic hoezen verpakt waren en dat er op die jukeboxen geen enkele vingeraf druk van mij te vinden was." Afkeer Het was genoeg voor de jury om hem una niem vrij te spreken. Het liefst was Armand meteen teruggevlogen naar Nederland. Het werd op aanraden van de dokters toch de veerboot. Om het allemaal goed te kunnen verwerken. Met in het cen trum van Hull in allerijl gekochte nieuwe schoenen aan en voorlopig de nodige afkeer van Engeland. „Ik begrijp ook wel dat ze me moesten aanhouden nadat ze dat spul gevonden hadden. En dat er een onderzoek volgde. Maar bij die rechter had ik het soms niet. Door die aanklager en getuigen van de douane werd ik afgeschilderd als een cri mineel. Dat doet pijn, heel veel pijn." In Rotterdam zijn er bloemen van zijn zus en opnieuw tranen. „Wat bèn ik blij!" Van onze verslaggever Aalsmeer - „Het is niet zo moeilijk om het parkeer terrein op te rijden en daar een dag of langer een auto te laten staan," zegt een woordvoerster van Ende mol Entertainment in Aal smeer. Ze reageert daarmee op de bewering van de Roosenda ler Armand Lasschuit die zegt vorig jaar september een auto van het parkeerter rein van Endemol gehaald te hebben. Hij deed dat in opdracht van een koeriersbedrijf uit Aal smeer. Later bleek in het Engelse Huil dat er in de auto 56 kilo amfetamine verstopt was. „Die auto stond keurig bin nen de hekken, achter een slagboom," zegt de Roosen daler die na zes maanden gevangenis werd vrijgespro ken van vermeende drug smokkel. Het was de tweede keer dat hij die auto op het parkeer terrein van Endemol ophaalde. „Je moet inderdaad een slagboom passeren, maar die gaat vanzelf open als je komt aanrijden. Er zit geen bewaker bij. Als je weer weg wilt, moet je een muntje hebben of je steekt vijf gulden in het apparaat bij de slagboom. Vervolgens kun je weer weg," aldus de woordvoerster van Ende mol. Geruchten willen dat er wel vaker dergelijke drugtrans porten vertrekken van het parkeerterrein van Ende mol. Dat zou eerder gebeurd zijn vanaf de parkeerterrei nen bij de bloemenveiling in Aalsmeer. „Kan best," zegt een woord voerder van de Aalsmeerse politie. „In principe kun je daar gemakkelijk terecht met je auto. Alles controle ren kan nu eenmaal niet." Door Bert Ummelen Washington - Florida vreest een terugslag in de wederop bloei van het toerisme na de moord, afgelopen vrijdag in Miami, op de Nederlandse Tosca Dieperink uit Hoogerheide. werd op hetzelfde moment door een tweede rover door het portierraam in de borst geschoten en van haar porte monnee beroofd. Daarop ver dween het duo in een door een derde man bestuurde auto. Ondernemers in Florida's toe ristenbranche komen er rond voor uit dat ze zich zorgen maken over de gevolgen van de moord. „We zijn terug bij af," zegt Michael Eurcht, manager van het beroemde Eden Roe hotel in Miami Beach, doelend op de inspan ningen van de afgelopen jaren om het imago van Florida als zonnig en zorgeloos vakantie walhalla te herstellen. Toen in 1993 tien roofmoorden op buitenlandse vakantiegan gers op rij leidden tot een dra matische dip in de buitenland se èn binnenlandse toeristen- stroom, lanceerde Florida een grootscheeps offensief om het vertrouwen van de angstig geworden vakantiegangers terug te winnen. Zo werd de bewegwijzering op de high ways rond Miami verbeterd, kwamen de rustplaatsen langs de grote doorgaande wegen onder permanente politiebe waking en werden autover huurbedrijven en toeristenbu reau's voorzien van brochures en video's met veiligheidstips. Agentschappen van autover huurders ontdeden hun auto's van stickers en, zo nodig, ken tekens die de voertuigen als huurauto's herkenbaar maak ten. Het initiatief heeft succes gehad. Het afgelopen seizoen was het op de stranden in het zuiden van Florida drukker dan ooit. Dade County, het district dat Miami omvat, trok afgelopen seizoen een record aantal van 9,4 miljoen toeris ten. Het aantal bezoekers van de stad zelf groeide, vergele ken met 1993, met 14,3 pro cent - en velen kwamen uit Europa. Het toerisme in de zonovergo ten Amerikaanse staat beleef de in 1993 een rampjaar, toen tien buitenlandse vakantie gangers het slachtoffer wer den van roofmoord. Juist deze maand maakte de bedrijfstak bekend terug te zijn op het oude niveau (ruwweg 30 mil jard dollar op jaarbasis). De 41-jarige vrouw uit Hoogerheide, die samen met haar man een gecombineerde zaken-plezierreis maakte, is de tweede buitenlandse toerist die dit jaar in het zuiden van Florida een gewelddadige dood vindt. Eerder werd een Duitser doodgeslagen in de Florida Keys, de keten van eilandjes onder Florida. In hun reactie op het incident legden vertegenwoordigers van de toerisme-industrie er toen de nadruk op dat de dader volgens het politierap port niet had geweten dat zijn slachtoffer een buitenlandse vakantieganger was. Dit keer lijkt het imago van Florida als vakantieparadijs moeilijker buiten schot te hou den. De misdaad is immers een direct gevolg van het feit dat het slachtoffer en haar man zich in een ongure wijk in Miami door hun gedrag ken baar maakten als vreemdelin gen. Tosca Dieperink werd doodge schoten nadat het echtpaar was verdwaald in de metro pool en onwetend in Liberty City terecht was gekomen, een deels armoedige buurt met een hoog misdaadcijfer even noordwestelijk van Miami's centrum. Daar stopten ze hun huurauto bij een pompstation om de weg te vragen. Terwijl haar man met de kaart in de hand naar het kantoortje liep, werd hij aangevallen en onder bedreiging van een pistool gedwongen zijn zakken te laten doorzoeken. De in de auto achtergebleven vrouw VERVOLG VAN VOORPAGINA Het gruwelijke voorval laat ook de plaatselijke autoriteiten in Miami bepaald niet onberoerd. Het uitloven van een fikse gelde lijke beloning van 12.000 dollar leidde in no-time tot de arresta tie van drie verdachten (onder wie twee minderjarigen, van wie er een als schutter is aangewe zen) De medewerking uit zich te meer in het onverwacht snelle vrijge ven van het stoffelijk overschot, dat gistermorgen in alle vroegte reeds op de luchthaven Schiphol arriveerde; halverwege deze week volgt de crematie. Met dezelfde vlucht keerden echtgenoot G. Dieperink, diens oudste dochter en een familie vriend terug. De laatste twee vlogen zaterdag op kosten van Martinair naar Miami. Directeur Martin Schroder sprong persoonlijk in de bres voor het gezin, waarvan de ouders vorige zondag met deze maatschappij naar Amerika gin gen. „Wij hebben de mogelijkheden om in zo'n geval meteen actie te ondernemen en denken bij zulk (ADVERTENTIE) geconcen treerd flacon 500 ml. van 2 HELE KIPPEN op schaal vanjLL9fF EUROPE OF WITTE EöS KOOL GESNEDEN ®i diepvries, 400 gram Aanbiedingen geldig van ma. 26 t/m wo. 28 februari 1996. ASP Services B V tel. 035-5483333. raTOl ELKE DAG GOED NIEUWS ernstig leed niet na over de kos ten," meldt voorlichter U. Buys desgevraagd. Een medewerker van Martinair bracht de nabe staanden gisteren ook naar huis. Den Haag (anp) - De branche organisatie voor de reiswereld ANVR zal vandaag het Overleg platform Vakantiereisadviezen bijeenroepen om de situatie in het Amerikaanse Miami te bespreken, na de moord daar op een toeriste uit Hoogerheide. De ANVR wil nagaan of de waar schuwingsfolders duidelijk genoeg zijn. Reizigers naar Flori da krijgen bij autoverhuurbedrij ven pamfletten met waarschu wingen uitgereikt. Op de folders staan ook de routes vermeld van bijvoorbeeld de luchthaven naar de hotels en van de hotels naar het pretpark Disney World. De ANVR wil nagaan of de pamflet ten indringend genoeg zijn. In het Overlegplatform Vakantiereisad viezen zijn naast de ANVR-tou- roperators, reisagenten en Bui tenlandse Zaken vertegenwoor digd. De ANVR reageert 'met afschuw' op de moord. De organisatie ziet echter geen reden het reizen naar Florida af te raden. Volgens een woordvoerder zijn alleen bepaal de delen van Miami gevaarlijk. „Je moet pertinent vermijden verkeerde afslagen te nemen, want dan kom je op plekken waar je beter niet kunt zijn." aldus de zegsman. Amsterdam - Volstrekte radiostil te rond het wankelende Fokker heeft het afgelopen weekeinde de spanning er in gehouden. Woordvoerder Klinkert van Fok ker zei wel dat een mogelijk bod van het Canadese Bombardier pas in de tweede helft van de week te verwachten is. Volgens Economische Zaken heeft Bombardier geen officieel bod bij minister Wijers neergelegd. Het Zuidkoreaanse Samsung is hele maal nog niet gereed. In het personeelsorgaan Flits hield bestuursvoorzitter Van Schaik het personeel voor dat het 'heel, heel moeilijk is'. De vakbon den zijn bang dat, indien het Bom bardier-scenario doorgaat, 1500 tot 2000 banen op de tocht staan.

de Stem | 1996 | | pagina 3