Evert van Benthem stopt als wedstrijdrijder TellJlisjllIlk', Capriati is terug DE STEM Tennisser Davids maakt snel naam 4 UITSLAGEN standen Niets is meer routine voor Richard Krajicek Amerikaanse slaat Kristie Boogert binnen een uur van de baan Philips maakt come-back Verstappen mogelijk Voordeel bij van Riel 21521: cg> HYunom van riel B jffeurs Ffering en ans en bankstellen jonaccessoires en terecht voor <e gewenste maat et-zelver hebben eide sortering urnituren. meubelstoffen en Dijke 4 februari 'ROEVEN GRATIS E PARKING s - Sanitair sportnieuws KORT Belangstelling NAC voor McDonald Ajax-NAC op paaszaterdag Voskamp mist klassiekerperiode BADMINTON CRICKET VOETBAL VOLLEYBAL HANDBAL SPORTPRIJSVRAGEN WIELRENNEN IJSHOCKEY X 57 f is «^P1™ Excel Liftback extra 2«rpgepriisd. Zolang Je voorraad Ikt kost een Hyundai Excel jjjck geen H«Sr maar Generaal Maczekstiaat 6-14, tel 076 - 5213825/5219209 Sport DONDERDAG 22 FEBRUARI 1996 DEEL Je weg is jouw wereld, staat. Maar weet je ook e loonstrook? Met de je baan in gevaar komt? ■weg, belt een slimme van de Vervoersbond ran maandag t/m vrijdag erdag ook nog van 10.00 st. jansklooster (anp) - Evert van Benthem stopt met marathon- schaatsen. ne winnaar van de Elfstedentocht in 1985 en 1986 heeft het te druk met zijn kaasfabriek, veehouderij en gezinsle ven Van Benthem, 37 jaar, reed altijd ajn wedstrijden met beennummer der- m deed dit seizoen, zijn afbouwjaar, maar aan zes marathons op kunstijs mee. Bij het NK op natuurijs eindigde hij als 16e, bij het NK op kunstijs was hij 27e. In 1988 en '91 won hij ook nog de alternatieve elfstedentocht in Rova- niemi (Finland). „Ik wist al het hele seizoen voor mezelf dat dit mijn laatste jaar zou worden," zei de beroemde inwoner van het nieti ge, circa 1500 zielen tellende Overijssel se dorpje Sint Jansklooster. „Maar ik heb het tegen niemand gezegd. De hele tijd hoopte ik op een nieuwe Elfsteden tocht. Dat zou een heel mooi afscheid zijn geweest. Ik beweer niet dat ik weer zou hebben gewonnen. Maar ik had zeker nog met de top kunnen meedraai en. Ik zou het helemaal niet erg gevon den hebben tweede of derde te worden." Van Benthem weet wel zeker dat hij de Elfstedentocht weer actief mee wil maken als die één van de komende jaren toch wordt gehouden. „Maar dan als recreant. Absoluut niet meer als wed strijdrijder. Ik voel er niets voor in de middenmoot mee te hobbelen." Als het aan Evert Van Benthem had gelegen, was zijn afscheid op natuurijs (donderdag op het Uitgeestermeer) en op kunstijs (zaterdag in Assen) stilzwij gend voorbij gegaan. Een telefoontje met zijn sponsor Siebrand leerde anders. „Toen ik tegen directeur Youp Nankman zei dat ik er een punt achter ging zetten, zei hij meteen: dat laten we niet zomaar passeren. Daar heb je veel te veel voor betekend als schaatser. Okay, dat begrijp ik wel. Ik laat het maar over me heen komen. En ergens is het natuurlijk wel leuk, ook voor deze jongen." Erelijst Evert van Benthem: Kunstijs: 1985: Assen, marathon KNSB Cup. 1986: Den Haag, finale KNSB Cup. 1989: Heerenveen, marathon KNSB Cup. 1990: Alkmaar, marathon. Natuurijs: seizoen '84-'85: Elfstedentocht, seizoen '85-'86: Driedaagse van Anke veen, Rottemerentocht, Noordwesthoek- rit, Elfstedentocht. 1988: Alternatieve Elfstedentocht Rova- niemi (Fin). 1991: Alternatieve Elfstedentocht Rova- niemi (Fin). de Veivoetsbond FNV rgen op Zoom (vierkantje) ALLES SCHERP GEPRIJSD Tevens het adres voor FRISDRANKEN, WIJNEN en GEDISTILLEERD OPENINGSTIJDEN: maandag van 9.30-18.00 uur dinsdag t/m vrijdag van 9.30-19.00 uur zaterdag van 9.30-18.00 uur zondag van 10.00-13.00 uur Gouloise Deugniet (ENHANDEL 9-2910 Essen orbij Bedtime. Tel. 00-32.3.66' 71 plafom Engels kozijnen; [/deuren VJ Oud Gastel, Te|;: °LpNVVElPE ujventerrein kore^j], Essen (anp) - Jenny Capriati was een junk. Verslaafd aan drugs, drank en dollars. Op haar dertiende was ze miljo nair, op haar zeventiende een emotioneel wrak. honderd en meer slagen. Het racket verdween nooit uit haar handen. Kind was ze nooit, naar school ging ze niet. Stefano was haar onderwijzer, haar tennisle- raar en financieel manager. Tot zijn dochter in opstand opkwam, en zich 'Jen-Jen' liet noemen. 'Jen-Jen' de rebel, de punk-kid. Na de US Open 1993 verdween ze uit het zicht. Ze zwijmelde op de muziek van Nirvana, laafde zich aan de opruiende raps van Ice Cube, vrat zich tien kilo dikker, verfde haar haar pekzwart, duw de ringen door neus en navel, werd opgepakt voor het stelen van een ring van veertig dollar en in mei 1994 wegens het bezit van marihuana. Het was haar vorm van protest, een aanklacht tegen haar verloren pubertijd. De ringen waren het symbool voor een vrije wereld voor vrije teenagers. Ze was amper zeven tien, maar vroeg oud. Het vrou wentennis had haar eigen Jeanne d'Arc. Gesloopt door een tiran nieke vader. Verloren voor het tennis. Ze dacht aan zelfmoord, zo zwart was haar wereld. Een wereld zonder vrienden, vrien dinnen, met drank en drugs voor de uren dat het leven onleefbaar was, een hel. Die Capriati vond heel langzaam de weg terug. Via afkickcentra, via een tijdelijke verhuizing van Florida naar Californië. Ze ver zoende zich met haar ouders en hervatte de training. Essen was woensdag haar tweede come back. In Philadelphia, november 1994 zocht ze na haar eerste, nederlaag in drie sets tegen Huber, direct weer de anonimi teit. Ze was toen nog niet 100 procent fit, droeg kilo's overgewicht mee, kon nog niet met alle vingers van de drank en drugs afblijven en was de financiële speelbal in de scheiding van haar ouders. „Ik was toen niet klaar," vertelde de Amerikaanse. Woensdag wel. Ze zag er afgetraind uit. Zonder een grammetje vet aan haar lichaam. Vragen over haar privé-leven waren verboden. Zes bodyguards hielden al te opdringerige foto grafen weg. „Absolute top-tien," wist Boogert na haar nederlaag. Voor Capriati was het 'zoals vroeger'. De goede oude tijden wel te ver staan. De jaren dat ze verslaafd was aan tennis. In Essen was Jen ny Capriati weer de junk van weleer. De tennisjunk. Antwerpen (anp) - Hendrik Jan Davids maakt snel naam in let internationale tenniscircuit. De 27-jarige Eindhove- |jaar haalde vorige week in Dubai de kwartfinale. Woens dag schakelde hij in Antwerpen met gelegenheidspartner Whs Ferreira het als 1h„hho1 ^Ibraith/Olhovski uit: 6-2 6 Davids, sinds 1988 tennisprof, j; nl jaren te boek als ver- rostelijk dubbelaar. Sinds najaar van 1995 waagt hij n serieuze poging ook de >wduele ladder te beklim men. zijn voorlopige hoog- punt van vorige week (neder- Jtegen finalist Alberto tl istaat hii nu 224- 0oit. het profpeloton nog niet groot was, stond hij 177. j^als ik nu sta te spelen, moet «tet kunnen verbeteren." awds had de vorm van Dubai ^genomen naar Antwerpen. ronRo nen voor de eerste onmm waren desondanks ongunstig. Hij had nog nooit 38 dagen voor haar twintigste verjaardag, was Jenny Capriati terug. Na winkeldief stal, house-party's met crack, heroine en marihuana, drankor- ties en ontwenningskuren stond je voormalige 'Miss Sunshine' voor het eerst in vijftien maanden weer op de tennisbaan. In Essen joeg ze Kristie Boogert «it Zuid-Beyerland, 22 jaar en 32e van de wereld, in 51 minuten van het taraflex in de Grugahal- le, 6-16-2. Haar returns hadden de snelheid van laserstralen. „Ik overdonderd," zei een tuwe Boogert op Aswoens- „Ik wist niet wat ik moest verwachten, wat ik kon verwach ten van iemand die vijftien taanden geen wedstrijd speelde. Dit sloeg echter werkelijk alles. Het leek wel alsof ze niet weg was 'geweest." [De afstraffing was pijnlijk voor Voor Capriati een gods geschenk. „Dit was een droom," zei ze timide voor zes camera ploegen, een batterij fotografen en horden journalisten. „Ik wist dat ik klaar was, maar ik voelde me nerveus." Maar niet zo zenuwachtig als op de perconfe rentie. Ze frunnikte nerveus aan haar t-shirt, sloeg de ogen regel matig neer en haar giechel riep herinneringen op van vijf, zes jaar geleden. In die tijd was Capriati de Shir ley Temple van het tennis. Een wonderkind. Voordat Boogert in juli 1991 tot de rijen der profes sionals toetrad, had Capriati in achttien maanden drie keer de halve finale van een Grand Slam bereikt, drie toernooien gewon nen, op de covers van Newsweek en Sports Illustrated gestaan en een miljoen dollar aan prijzen- 'eld verdiend. /oordat ze haar eerste profbal 'heg, vier weken voor haar veer- wide verjaardag, had ze tien dollar op de bank aan jponsorcontracten. 'Jenny Dar ing' had de toekomst, helemaal na de olympische titel in 1992, Chris Evert II en broodwin ner van de Capriati BV. Ze was net tennisprodukt van haar vader een ex-stuntman uit lisi. Een klassieke meedo- tennisvader zoals Peter f. Karolj Seles, Roland Jae- Jim Pierce, lenny Baby' kon amper lopen of vader dwong haar tot sit Ze was nog geen vier of haar haar tot rallies van eerste geplaatste dubbel -4. met Ellis Ferreira samen gespeeld. De vuurproef mocht er ook zijn: gelijk tegen de nummers vijf (Galbraith) en elf (Olhovski) van de dubbelrang- lijst. De winst tilde zijn prij zengeld van de eerste weken van 1996 al naar bijna 85.000 gulden. Davids heeft geen vaste dub- belpartner. Voor de komende toernooien, waaronder Rotter dam, heeft hij een afspraak met een andere Zuidafrikaan, David Adams. „En ik ga ook maar een wild card voor het enkelspel in Ahoy' vragen. Ik ben in vorm, vind dat ik ervoor in aanmer king moet komen." Jos Verstappen in zijn nieuwe bolide. Estoril (anp) - Niets staat de terugkeer van Jos Verstappen in de Formule I meer in de weg. De 23-jarige Limburger heeft sinds woensdag een belangrijke geldschieter ingebracht bij Arrows-Hart. In Frankfurt tekenden Wouter Dronkers, algemeen directeur van Philips Car Systems Inter national en Jacky Oliver, manager van de Britse renstal, na wekenlang onderhandelen het contract voor dit seizoen. Over de hoogte van het geïnves teerde bedrag deden zij geen mededelingen. Op dat moment reed de Neder lander ruim duizend kilometer zuidelijker op het Autödromo Fernanda Pires da Silva van Estoril de eerste trainingsrond jes met de nieuwe bolide. De eerste indrukken waren positief, ondanks het feit dat hij tijdens de ochtendsessie in achttien rondjes niet verder kwam dan de tiende plek in 1.23,53. Bijna drie tellen langzamer (1.20,87) dan snelste tester, de Fin Mikka Hakkinen in een McLaren-Mer cedes. Tot woensdag reden Ver stappen en zijn Braziliaanse teamgenoot Ricardo Rosset ieder slechts zes rondjes in Engeland op de racebaan van Silverstone. Volgens zaakwaar nemer Huub Rothengatter is zijn pupil puur wegens zijn talenten aangetrokken en de Zuidamerikaan, verleden jaar nog actief in de Formule 3000, wegens de zak met geld die hij meebracht. „Arrows schat de talenten van Jos hoog in. Hij was al langere tijd rond, maar het team had nog een paar spon sors nodig. Daarom konden wij niet bevestigen dat de come back een feit was," zei Rothen gatter. „We waren er wel van overtuigd, maar niet voor 100 procent. Want in de Formule I is niets zeker." Jos Verstappen erkende dat hij de afgelopen weken tussen vrees en hoop slingerde. Dronkers stelde bepaalde eisen, Oliver probeerde zoveel mogelijk dukaten te vergaren. „Een van de voorwaarden, de belangrijk ste, was dat ik de garantie heb alle zestien Grand-Prix-race te kunnen rijden. Indien dat niet gebeurt, stopt Philips Car Sys tems ook de sponsoring," ver klaarde Nederlands enige For- mule-I-coureur die twee keer een podiumplaats opeiste. „Die eis staat zwart op wit." Na zijn wisselvallig debuut bij Benetton met Michael Schuma cher twee jaar geleden, tekende Verstappen verleden jaar een contract bij Simtek. Het werd een lijdensweg, want na vijf GP- races was het team failliet en de Limburger werkloos. Voor het nieuwe seizoen, dat op 10 maart in Melbourne met de GP van Australië begint, is Verstappen gematigd optimistisch. Arrows is een middelmatig team, dat sinds 1978 in 272 races geen enkele eerste plaats behaalde, met een modaal budget in verge lijking met de topteams. Uitrijden, punten proberen te scoren en tot de limiet gaan, dat is het parool volgens Verstap pen, die op papier kopman is. „Maar Rosset slaapt ook niet, hij wil mij ook voorbij. Dat merkte ik vorige week op Silverstone. Maar nu in de test-sessies moe ten we niet het uiterste uit de wagen willen halen. Geen onno dige risico's nemen, want We hebben nu voorlopig slechts één auto om te trainen," waar schuwde Verstappen zijn team genoot. „Straks in Melbourne moeten we tot 100 procent gaan. En wie dan het snelste rijdt, is nummer één. En dat ben ik. Bang ben ik niet voor Rosset, wel nieuwsgie rig wat hij kan. Het schijnt dat we in de tijd dat ik de Euroseries van Opel Lotus reed, samen hebben gereden. Hij is me toen niet opgevallen." Behalve Philips Car Systems, sinds 1992 persoonlijk financier van Verstappen, brengt de Nederlander ook Marlboro in als geldschieter. De tabaksfa brikant wil echter niet op de auto's, alleen op de race-overall. Het geld is voor het team. Ver stappen krijgt zelf geld van Exact software. „Die betalen zogezegd mijn salaris," vertelde Verstappen in Estoril. „Daarvan kan ik redelijk leven. Dit is een nieuw begin. En daar ben ik blij mee." Breda/Oss - Stanley McDonald, voorstopper van eerste divisio nist TOP Oss, staat in de belangstelling bij NAC. „Wij hebben met NAC gesproken en zij hebben de intentie om Stanley per volgend seizoen in te lijven," aldus TOP-manager Herman Teeuwen. McDonald, die aan het einde van dit seizoen transfervrij is, heeft wel oren naar een overgang naar NAC. Zelf heeft hij nog geen contact gehad met de Bredase club. „NAC speelt eredivisie. Ik sta wel te springen om een stapje hogerop te komen. Een avondje NAC klinkt goed. Vorige week hebben we met TOP van NAC gewonnen (5-3). Ik speelde een lekkere wedstrijd, al zeg ik het zelf. Kennelijk is dat bij NAC ook opgevallen." Als vervanger van McDonald hoopt TOP Oss Remco Schol van Helmond Sport over te kunnen nemen. Zeist - Tijdens het paasweekeinde (6-8 april) zullen in het betaald voetbal elf eredivisiewedstrijden worden gespeeld. Zowel PSV als Ajax komt dan twee keer in actie. PSV haalt op zaterdag 6 april de thuiswedstrijd in tegen Vitesse. Ajax ontvangt dan NAC. Op maandag 8 april (tweede paasdag, 18.00 uur) volgt de topper PSV - Ajax. Willem II moet met Pasen twee keer naar het noorden voor de duels met FC Groningen (6 april) en Heerenveen (8 april). De uitwedstrijd van de Tilburgers bij Feyenoord is van zondag 10 maart verschoven naar woensdag 27 maart zodat de Rotterdammers op 10 maart het risicoduel met FC Utrecht kunnen inhalen. Op woensdag 27 maart zullen ook de wedstrijden FC Twente - PSV, Fortuna - FC Utrecht en Ajax - Go Ahead Eagles worden ingehaald. Zetten - Bart Voskamp mist de klassiekerperiode. De wielrenner uit de TVM-ploeg brak dinsdag in de tweede etappe van de Ruta del Sol bij een flinke valpartij zijn vierde middenhandsbeentje van de linkerhand. De hand moet drie weken in het gips. In maart start de klassiekerperiode. „Die mis ik nu grotendeels. Voor ik weer aan mijn conditie kan werken, ben ik gauw zes tot zeven weken verder. Aan wedstrijden hoef ik acht weken niet te den ken," voorspelde hij na een bezoek aan het ziekenhuis. w :~- Hfi Praag, kwalificatie WK landen teams. Vrouwen, Uber Cup Groep C: NEDERLAND - WIT- RUSLAND 4-1. Glebbeek - Tsjer- niavskaya 2-1110-12, Beenhakker - Cerassimovitsj 11-3 11-2, Meu- lendijks - Hiousjenkova 11-7 11-0, Coene/Van den Heuvel - Tjser- niavskaya/Cerassimovitsj 17-14 15-9, Van Hooren/Conijn - Üious- jenkova/Courina 15-5 15-10. NEDERLAND - DUITSLAND 4- 1. Glebbeek - Schönharting 5-11 10-12, Beenhakker - Grether 5-11 11-3 11-0, Meulendijks - Müller 12-10 11-0, Coene/Van den Heuvel - Schmidt/Ubben 15-5 15-6, Van Hooren/Conijn Baldewein/Stechmann 15-4 15-7. Rusland - Wit-Rusland 5-0. Overige uitslagen groep C: Rus land - Wit-Rusland 5-0, Rusland - Duitsland 3-2. Stand: 1. Nederland 2-4, 2. Rus land 2-4, 3. Duitsland 2-0, 4. Wit- Rusland 2-0. Mannen, Thomas Cup: groep C: NEDERLAND - DUITSLAND 3- 2. Van Dijk - Pongratz 2-15 15-13 12-15, Pelupessy - Poste 12-15 15- 6 15-5, Van Soerland - Bujak 15- 11 18-17, Monteiro/Bruijstens - Keck/Helber 2-15 7-15, Micha- els/Quinten van Daim - Kuhl/Sie- gemund 14-18 15-7 15-10. Overige uitslagen: Rusland - Wit- Rusland 5-0. WK, groep A. Colombo: Sri Lanka - Zimbabwe 2-0. Sri Lanka wint met 6 wickets. Sri Lanka 229 voor 4, Zimbabwe 228 voor 6. Topscorers: Sri Lanka: Gurusinha 87, De Silva 91. Zim babwe: Campbell 75. Bowlingcij- fers: Sri Lanka: Streak 3-60. Zim babwe: Vaas 2-30. Gwalior: India - West-Indië 2-0. India wint met 5 wickets. West- Indië 173, India 174 voor 5. Top scorers: West-Indië: Richardson 47, India: Tendulkar 70. Bowling- cijfers: West-Indië: Ambrose 2-41, Harper 2-34, India: Prabhakar 3- 39, Kumble 3-35. Stand: 1. India 2-4, 2. Sri Lanka 2- 4, 3. West-Indië 2-2, 4. Zimbabwe 2-0, 5. Kenya 1-0, 6. Australië 1-0. Trekking B: 3 - 5 - 23 - 24 - 45 - Reservegetal: 12. Supergetallen: 9 en 5. Spel 77: 0550150. België, kwartfinale beker: Cercle - Beerschot 2-1 (n.v.). Engeland, Premier League: West Ham United - Newcastle United 2-0, Manchester United - E verton 2-0. Stand aan kop: Newcastle U.26- 60, Manchester U. 27-54, Liver pool 26-49. Engeland, halve finale League Cup: Aston Villa - Arsenal 0-0 (n.v.). Eerste wedstrijd 2-2, Aston Villa naar finale dankzij uit ges coorde goals. Engeland, FA Cup, vijfde ronde: Leeds - Port Vale 0-0, Grimsby - Chelsea 0-0. Spanje, halve finale beker, eerste wedstrijd: Valencia - Atletico Madrid 3-5. Porto. Vriendschappelijk. PORTUGAL - DUITSLAND 1-2 (0-1). 14. Möller 0-1, 52. Folha 1-1, 65. Möller 1-2. Scheidsrechter: Boggi (Ita). Toeschouwers: 22.000. Nimes. Vriendschappelijk. FRANKRIJK - GRIEKENLAND 3-1 (1-1). 5. Alexandris 0-1, 30. Loko 1-1, 47. Loko 2-1 (straf schop), 49. Zidane 3-1. Tel Aviv. Vriendschappelijk. ISRAËL - LITOUWEN 4-2 (2-1). 23. Atar 1-0, 30. Banin 2-0, 32. Matsjioelsjvioes 2-1, 75. Zohar 3- 1, 85. Turgeman 4-1, 89. Rimkoes 4-2. Ankara Cup, mannen: Nederland - Israel 25-26, Italië - Tunesië 23- 20, België - Turkije 20-20. Midlotto: 3 - 8 - 20 - 36 - 41 - 42. Reservegetal: 22. Cijferspel: 797726. Belgische midlotto: 1-3-17-19-23 - 32. Reservegetal: 21. Joker: 5103667. Duitse midlotto, trekking A: 20 - 21 - 23 - 28 - 31 - 39. Reservegetal: 5. Capelle a/d IJssel. Cup Winners League, mannen: Alcom/Capelle (Ned) - MTV Nafels (Zwi) 3-0 (15- 9 15-7 15-7). Capelle naar Super Four. Olomouc. Champions League, vrouwen, zevende speeldag: Skup Olomouc (Tsj) - Link/AMVJ (Ned) 3-1 (15-11 7-15 15-6 15-12). AMVJ was al uitgeschakeld. Moskou. EC bekerwinnaars, vrou wen: CSKA Moskou (Rus) - WC (Ned) 3-0 (15-13 17-16 15-3). WC uitgeschakeld voor finaleronde Super Four. Parijs. Wereldranglijst veldrijden: 1.' Richard Groenendaal (Ned) 1550,80 punten, 2. Bramati (Ita) 1442,40, 3. Herijgers (Bell 1431,40, 4. Pontoni (Ita) 1405,60, 5. Van der Poel (Ned) 1287,20, 6. Runkei (Zwi) 1262,80, 7. Simunek (Tsj) 967,60, 8. Vervecken (Bel) 925,20, 9. De Vos (Ned) 921,60, 10. Wabel (Zwi) 772,60. Eredivisie, play-offs, halve fina les, best-of-five: Geleen - Tilburg 3-5 (0-2 2-0 1-3). Stand: 0-2. Antwerpen (anp) - Richard Krajicek is van de afknapper in de Davis Cup in India opge knapt. Nederlands nummer één plaatste zich probleem loos voor de kwartfinales van het ECC-toernooi in Antwer pen. Vrijdag staat Krajicek tegenover de winnaar van het duel tussen Michael Stich en de Belg Johan van Herck. De Duitser speelde woensdagmiddag pas voor het eerst. Hij won overtuigend van de Tsjech Vacek. Krajicek snelde woensdagmid dag met 6-4 6-4 langs Karol Kucera, de Slowaak die vorig jaar in Rosmalen zijn enige ATP- hoofdprijs tot nu toe veroverde. „Door die toernooizege op gras mocht ik er niet vanuit gaan dat dit een routineklus zou zijn. Hier ligt namelijk de snelste indoor- vloer die ik onder m'n voeten heb gehad. Daardoor was het verge- lijkbaar met gras." Routine, Kra jicek kan het woord echter niet meer horen. Routine, dat waren de toernooitjes, de overwinnink- jes en de Davis Cupjes. Maar de afgelopen jaren waren het de nederlagen, de blessures, de mis lukte come-backs en sinds India ook de reservebank. Krajicek raakte tijdens de Austr alian Open weer geblesseerd. Hij gaf de rug rust en plande zijn rentree in India. Dat bleek echter te vroeg. „En dus zat ik daar lek ker in het zonnetje. Natuurlijk, die nederlaag was voor het team 'naatje'. Maar ik heb die week goed kunnen werken aan m'n conditie en met de jongens op de baan." Hij keerde dus allesbehal ve gedesillusioneerd terug. „Voor Jacco Eltingh en Jan Siemerink was die nederlaag veel zwaarder. Zij stonden daar op de baan. Zij hadden het moeten doen." De mondiale nummer twaalf was klaar voor het korte indoorsei- zoen. Antwerpen, Milaan en Rot terdam, luidt het rijtje. Krajicek was vorig jaar 's werelds beste bailer in de hal. Dat was mooi. Maar minder mooi is dat hij daardoor deze weken een vracht punten (ongeveer 700 dankzij toernooizeges in Stuttgart en Ahoy') heeft te verdedigen. In het slechtste geval duikelt Nederlands nummer één naar een plaats in de buurt van de 25. Hij doet er niet moeilijk over. „Ik heb vorig jaar eigenlijk maar twee goede weken gedraaid. In Stutt gart en Rotterdam. Ik heb in m'n hoofd al afscheid van die punten genomen. Als ik ze kwijt ben, sta ik op de plaats die ik aan de hand van de andere resultaten ver dien." Maar de 24-jarige Kraji cek wil ook nog wel eens positief denken. „Aan de andere kant sta ik nu drie toernooien op rij op m'n favoriete ondergrond. Dat biedt ook weer perspectief." Of hij in vorm is? Hoe de toe komst eruit ziet? Krajicek heeft geen zin in routinevragen. „Ik ben ermee gestopt vooruit te kij ken. Nu ben ik fit, maar vraag me het morgen nog maar eens." Niets is meer routine in het tennisleven van Richard Krajicek. Zelfs Karol Kucera niet. UITSLAGEN Antwerpen. Mannen, 1,6 miljoen gul- den. Eerste ronde: Dewulf (Bel) - Sanchez (Spa) 6-3 6-2, Medvedev (Oek) - Kafelnikov (Rus/2) 6-1 6-3, Rosset (Zwi/8) - Mronz (Dui) 6-1 6-4, Voinea (Roe) - Alberto Costa (Spa) 6-3 6-1, Ivanisevic (Kro/3) - Pioline (Fra) 6-4 7-6, Stich (Dui) - Vacek (Tsj) 6-4 7-6, Tweede ronde: Krajicek (Ned/4) - Kucera (Slw) 6-4 6-4. Dubbelspel, eerste ronde: Davids/Ellis Ferreira (Ned/ZAf) - Galbraith/Olhovski (VSt/Rus/1) 6-2 6-4. Tweede ronde: Kafelnikov/Oosting (Rus/Ned/4) - Göllner/Talbot (Dui/ZAf) 6-3 6-2. Essen. Vrouwen, 650.000 gulden. Eerste ronde: Capriati (VSt) - Boogert (Ned) 6-1 6-2. Memphis. Mannen, 1,1 miljoen gul den. Eerste ronde: Reneberg (VSt) - Rikl (Tsj) 6-1 6-2, Kroslak (Tsj) - Wheaton (VSt) 6-4 6-4, Tebbutt (Aus) - Alami (Mar) 6-3 6-3, Stoltenberg (Aus) - Carbonell (Spa) 6-3 7-5, Grabb (VSt) - Stark (VSt) 6-4 3-6 7-6, Luke Jen sen (VSt) - Matsuoko (Jap) 6-3 7-6, Adams (VSt) - Spadea (VSt) 7-6 4-6 6-3. Tweede ronde: Haarhuis (Ned/7) - Tarango (VSt) 6-2 5-7 6-4, Martin (VSt/5) - Tillström (Zwe) 6-1 7-6, Woodforde (Aus/9) - Fromberg (Aus) 6-3 6-2, Carlos Costa (Bra) -:Moya (Spa) 7-5 6-2, MaliVai Washington (VSt/6) - Kroslak (Slw) 7-6 6-3, Rios (Chl/8) - Stoltenberg (Aus) 6-3 6-3, Philippoussis (Aus) - Adams (VSt) 7- 5 6-2, Woodbridge (Aus) - Stafford (VSt) 6-4 6-7 6-1, Byron Black (Zim) - Marques (Por) 6-3 6-4, Steven (NZe) - Roux (Fra) 6-3 5-7 6-4. Oklahoma. Vrouwen, 262.000 gulden. Eerste ronde: Rubin (VSt/1) - Shriver (VSt) 6-7 6-3 7-5, Labat (Arg/8) - Bradtke (Aus) 6-0 4-6 7-5, Nejedly (Can) - Hy (Can) - 4-6 6-4 6-2, Adams (VSt) - Li Fang (Chn) 2-6 6-1 6-3, Husarova (Slw) - Graham (VSt) 6-2 7-6, Coetzer (ZAf/3) - Whitlinger- Jones (VSt) 7-6 7-6, Poruri (VSt) - Gorrochategui (Arg) 2-6 6-2 6-3, Katerina Maleeva (Bul) - Vento (Ven) 6-3 6-0, Grossman (VSt) - Glass (VSt) 3-6 6-3 6-2, Drake (Can) - Jeyaseelan (Can) 7-6 6-7 6-3. Tweede ronde: Adams (VSt) - Labat (Arg/8) 4-6 6-1 6-4. Essen. Vrouwen, 650.000 gulden. Eerste ronde: Capriati (VSt) - Boogert (Ned) 6-1 6-2, Callens (Bel) - Schnell (Oos) 4-6 6-4 6-1. Tweede ronde: Carlsson (Zwe) - Sukova (Tsj/5) 6-4 4-6 6-2, Rittner (Dui) - Appelmans (Bel/6) 6-4 6-4, Novotna (Tsj/4) - Strandlund (Zwe) 0-6 6-4 6-1. Dubbelspel, eerste ronde: Appel mans/Oremans (Bel/Ned) - Van Roost/Stubbs (Bel/Aus) 6-4 6-7 6-4. Cherbourg (Fra). Mannen, challen- ger-toernooi, 80.000 gulden. Tweede ronde: Van Lottum (Ned) - Arazi (Mar) 7-5 4-6 6-2.

de Stem | 1996 | | pagina 9