895.- 1695.- oud redt seizoen Girardelli rans Daalman rijdt zijn elfstedentocht tesSsS 'Deelname aan Levade hoogtepunt ATHIiKSTE VAN IREKENDE LAME iagelijks KRANT. leeuws kampioenschap dressuur your cjiohllu Eerste skiër die drie wereldtitels heeft gewonnen op combinatie Verregaande samenwerking Feyenoord en Excelsior Smeets en Meijs staken de strijd in Ruta del Sol SPORT ZEELAND OUR OTIOn is "OF )MBINATIE "IEPRIJS jer maand 74,58 l LEDER MP MET SENS er maand 141,25 I oostburg - Een van de hoog- I Utrecht. "paardesport I Na dit onderdeel van de combi- I natie, dinsdag afgewerkt onder I kunstlicht, had Girardelli 2,42 Iseconden achterstand op leider I Mario Reiter. Met de beste tijd op I de afdaling stelde hij de overwin- I ning veilig. Slalomspecialist Rei- zakte terug naar de vierde ts. „Het is jammer, maar Gir- ardelli verdient het goud. Hij is Ontslag(en)? Kleintje In manege De Eendracht te Vrouwenpolder 7~ paardesport Ik kon het hier in Breskens niet langer uithouden' jTchaatsen SPORTNIEUWS KORT Snelschaakstrijd in Zierikzee Titelstrijd eerste klasse libre Zwemstrijd in Kapelle en Vlissingen Inkelloop AV'56 in Kruiningen Nederlands elftal blijft zesde Spelers Legia dreigen met staking X 59 DONDERDAG 22 FEBRUARI 1996 I ,ti onze paardesportmedewerker Naomi Sutcliffe op verjaardag begonnen met ruitersport In de Levade in Ermelo en J later aan de UTV in 17ii was al provinciaal ponydres- impioene in de B-klasse I categorie C geworden en in de mbtiek bestgaande rijpony klei ne maat werd zij met Djoeke nog- ils kampioene. De 12-jarige Naomi Sutcliffe van de ponyclub De Zwinruiters: „Op mijn negen de verjaardag is het begonnen. De 21e juli om precies te zijn. Toen mocht ik van pa eri ma kie zen wat ik voor mijn verjaardag zou willen doen. Weet je wat dat was? Een pony huren bij manege Riemens in Nieuwvliet. Daar is het begonnen. Eerst met de pony's van de manege, Scarlet en Fox en daarna ben ik met Djoeke wedstrijden gaan rijden. Ik heb dus in de manege leren rijden en de eerste lessen heb ik gekregen van Henk Scheffer uit Nieuw vliet. Voor de wedstrijden krijg ik momenteel les van de instructri- ces Suzan Malcorps en Jeannot Bakker. De laatste tijd krijg ik voor het springen les van Geert van Loon uit Adegem. Al 32 bekers heb ik nu. Ja, allemaal voor de dressuur. Provinciaal kampioene klasse B categorie C werd ik in Axel. Dat was natuur lijk leuk. In de rubriek bestgaan de rijpony werd ik bij de kleine maat ook kampioene en dat bete kende dat ik naar de ponylevade in Ermelo mocht. Dat 'zijn de nationale kampioenschappen van de KNF, de Koninklijke Neder landse Federatie van Landelijke Rijverenigingen en Ponyclubs. Dat was natuurlijk ook een hoog tepunt. Daar werd ik vijfde van de in totaal veertien deelnemers in de kleine maat. Veertien dagen later naar de UTV in Utrecht. Dat zijn de nationale kampioen schappen van de verschillende rijorganisaties. Met Djoeke heb ik nu elf winstpunten in de L- klasse dressuur, dus heb ik nog geen officieel springconcours gereden. Dat gaat van het voor jaar gebeuren tijdens het eerste buitenconcours, het koninginne- concours van De Honteruiters in Kloosterzande. Daarvoor kijg ik nu springles van Geert van Loon. Wat ik later wil worden? Nu ga ik naar het Zwincollege in Oost burg, maar ik zou heel graag les gaan geven. Dat dat doe ik nu ook al, want mijn zusje Saura, die zeven jaar is, rijdt eveneens al op een pony en die geef ik les. Ik ben elke dag in de manege om met Djoeke te trainen, maar ook om eigenaar Prins te helpen. Dus help ik kinderen die voor het eerst op de pony komen rijden. Dat houdt ook al een beetje les geven in." Sierra Nevada (rtr) - Marc Girardelli is het skiën nog niet I verleerd. De vaak door blessures geplaagde 32-jarige veteraan' redde bij de wereldkampioenschappen in Sier- I ra Nevada zijn seizoen met een gouden medaille op de combinatie. Hij won als eerste skiër zijn derde wereldtitel a dit onderdeel. De Noor Lasse Kjus werd tweede en de I Oostenrijker Günther Mader derde. Girardelli heeft met zijn over- I /.inning laten zien dat hij nog I altijd één de grootste skiërs van de wereld is. De voor Luxemburg I aitkomende Oostenrijker behaal- e door blessures weinig succes in zijn zeventiende wereldbeker- I -eizoen. „Daarom is het fantas- I tisch dat ik deze combinatie heb ;ewonnen," zei Girardelli. „Ik I lad het goud niet verwacht, maar I de medaille heeft mijn seizoen gemaakt. Het is te vroeg om I te zeggen dat ik terug ben, maar I let is beter dan het was. I De routinier, vijfvoudig winnaar van de wereldbeker, heeft in de I loop der jaren een enorme erelijst I opgebouwd. Girardelli behaalde I in Sierra Nevada zijn elfde plak een wereldkampioenschap. I Hij won eerder drie keer goud, I vier keer zilver en drie keer [brons. Bovendien veroverde hij I twee zilveren plakken bij de Olympische Spelen. I Zijn laatste gouden medaille bij hen wereldtitelstrijd dateerde van 1991, toen hij de slalom won. bel voorjur. hulp deU. 030-2332905 ook gev. in Ehvn evt. No Cure Noj3- Goed, beter: ten omhoog. Even een k|e' krantje. Voor het nieuws, maar natuurlijk ook ach, die mag best aan 'I achtergrond, cebuco nog steeds de beste," aldus de Oostenrijker. C Het had echter weinig gescheeld of Girardelli had de titel op de combinatie kunnen vergeten. Dinsdag miste hij bijna een poortje in de tweede run van de slalom. Een misser die hij met een acrobatisch hoogstandje goed maakte. „Ik had veel problemen bij de slalom," vertelde de win naar. „Het parcours van deze afdaling was ook niet perfect. Het was eigenlijk een loterij." Een loterij waarbij titelverdedi ger Kjus en de Oostenrijker Mader net aan het kortste eind trokken. „Ik ben wel een beetje teleurgesteld," erkende Kjus. „Ik had erop gerekend dat ik mijn titel zou prolongeren. Maar het was een te langzaam parcours voor mij." Girardelli, die in de lente een ski expeditie naar de Himalaya op het programma heeft staan, weet nu al dat hij volgend seizoen zijn wereldtitel in de Italiaanse win tersportplaats Sestrière zal ver dedigen. „Ik ga door, want ik heb nog veel te winnen." Sierra Nevada. WK. Mannen, combinatie: 1. Girardelli (Lux) 3.31,95, 2. Kjus (Noo) 3.32,20, 3. Mader (Oos) 3.32,93, 4. Reiter (Oos) 3.32,99, 5. Kunc (Slv) 3.33,42, 6. Aamodt (Noo) 3.34,29, 7. Grandi (Can) 3.35,37, 8. Jagge (Noo) 3.35,90, 9. Strand Nilsen (Noo) 3.36,20, 10. Dimier (Fra) 3.36,22. Mare Girardelli: eerste gouden medaille bij WK sinds 1991. FOTO REUTERS Van onze paardesportmedewerker Vrouwenpolder - Niet min der dan 65 combinaties staan op de startlij sten voor de provinciale dressuurkam- pioenschappen voor paarden en pony's. Deze kampioen schappen worden gehouden in manege De Eendracht te Vrouwenpolder aan de Rijke buurtweg. Organisator is de landelijke rijvereniging en ponyclub Oranjezon. Deze kampioenschappen gelden tevens als selectie voor de natio nale dressuurkampioenschap- jw van de KNF (Koninklijke Nederlandse Federatie van Lan delijke Rijverenigingen en Ponyclubs), die vrijdag 22 en zaterdag 23 maart worden gehouden in het federatiecen trum te Ermelo. Elf deelnemers komen in de Z2-klasse paarden in de ring. Zo ook titelverdedig ster Mieke Roovers met Evelien van De Paardebloem en Daniel le Buyck met Bonvivant uit Oostburg en uitkomend voor het Nieuwvlietse De Zwinruiters. Danielle Buyck, vorig jaar als deelneemster in de Zl-klasse, stak toen het brons op zak. In de Zl-klasse is het met 25 deelnemers dringen geblazen voor dat ene ticket dat voor elke rubriek beschikbaar is voor uit zending naar de nationale titel strijd. De strijd zal heviger dan ooit zijn met 25 combinaties. Het wordt wel een open strijd, want titelverdedigster Joke Nijssen met Hurricane uit Yerseke komt in de Z2-klasse aan het vertrek. Christian van Dorsselaer met Harvy van de ruiterclub Hulst, zaterdag nog goed voor een klin kende overwinning tijdens het dressuurconcours van De Haringruiters in Nieuwvliet- Bad met de ongekende score van 196 punten, is wel van de partij. Suzan Malcorps met Houston van De Zwinruiters komt zater dag eveneens in de Zl-klasse aan het vetrek. Zij heeft in dit soort wedstrijden de meeste ervaring en was zater dag nog goed voor het zilver in Nieuwvliet. Suzan startte overi gens vorig jaar met Houston in de M-klasse, waarin zij reserve kampioene werd en Christian van Dorsselaer met Harvy kam pioen. Eveneens aan het vertrek komen Ingrid Faes met Diane en Natasja Hertogh met Wagner, beiden van De Zwinruiters. Deze amazones kunnen eventu eel voor een verrassing zorgen. De startlijst voor de M2-klasse paarden kent zeventien deelne mers. Een open strijd voor het fel begeerde ticket naar de nationale, want Christian van Dorsselaer en Suzan Malcorps zijn er dus niet meer bij in die categorie. Wel komen onder meer in de ring de Zwinruiters- amazones Ingrid Faes met Ivan- ti en Laura Broodman, die zelfs twee paarden inzet, Gobert en Mister Ed. Verder Carla Haak met Icara van de Axelse Oranje- ruiters. Deze amazone steekt de laatste tijd in een fantastische vorm. Een opvallend grote deel name bij de paarden dit jaar. Vooral in de Zl-klasse. Bij de pony's is de inschrijving opvallend laag. Namelijk in de M2-klasse vijf, in de Zl-klasse drie en in de Z2-klasse eveneens drie combinaties. Van elke klas se, paarden zowel als pony's, mag er maar één naar de natio nale titelstrijd. De juryleden zijn C. van Andel uit Amsterdam, N. Takke-Cop- poolse uit Breukelen en F. Hamoen en A. Hamoen uit Den Meern. Rotterdam (anp) - Feyenoord krijgt met ingang van het nieuwe seizoen grote invloed op het beleid van stadgenoot Excelsior. Trainers van de Rotterdamse ere divisieclub zullen technisch betrokken raken bij de eerste- divisieclub. Ook de medische diensten en de scouts van beide organisaties gaan samenwerken. Bovendien zal Feyenoord inves teren in nieuwe voetballers bij de satellietclub. Financieel gaan beide clubs vooralsnog geen ban den aan. Volgens Excelsior is de verre gaande 'adoptie' conform de reglementen van de KNVB. De club blijft onafhankelijk, het hui dige bestuur gaat door, trainer Hans van der Pluym blijft zitten. Zijn contract loopt door tot medio 1997. Hij blijft verant woording schuldig aan het bestuur van Excelsior. Dat colle ge moet de investeringen van Feyenoord gaan bewaken en dient daarover verantwoording af te leggen bij de club van Zuid. I43-' Door Fred Rabout 'eskens - Geen Kroes, Vene- of rayonhoofd kon Frans an tegenhouden. De jarige Breskense sport masseur reed zijn tocht langs friese elf steden. „Ik kon nier in Breskens niet meer «mden. De omstandighe- ,,Waren dermate goed dat oiu j r in mijn leven de |Le?entocht moest rijden. IZ. m van binnenuit dreef 1516heen. 13evBï"1 "?et Jan de whde uit het I* landse Driewegen, zijn zwa- l-and II n zijn we naar Fries" Lsrnif j hebben daar in E Ude °P een tiental kilo- I =shunrAVan Leeuwarden wat LnstrmR611 ebl)en twee dagen l:9inrn Wat van de sleer kun" ,jPtI?n',Waaromzede'tocht ten niet hebben laten i is voor ons een raad sel." Twee dagen deed het gezelschap er over. De eerste dag van Bols- ward naar Leeuwarden en de tweede dag Leeuwarden-Bols- ward. Keurig werd op die manier de 200 kilometer in tweeën ver deeld. De ijsvloer was prima op een paar uitzonderingen na. Daalman: „Van Leeuwarden tot Harlingen was het schitterend, in Harlingen lag er veel zand, ter wijl het in het noorden van Fra- neker naar Barthlehiem smal en slecht ijs was. Vol scheuren en veel kapot gereden, maar de Zuidwesthoek, van waaruit er steeds berichten kwamen dat dit de zwakke schakel zou zijn, vond ik goed te rijden. Het Slotermeer eveneens, waar wel een brug was gemaakt om over een zwakke plek te klunen. Dat klunen viel trouwens wel mee, want je kon zonder van het ijs té gaan het traject Bolswaard- Leeuwarden in één keer rijden. Ruim honderd kilometer dus. Echt schitterend allemaal. Als je dat niet meegemaakt hebt is het gewoon niet over te brengen. Ik heb ook al de alternatieve elf stedentocht op de Weissensee in Oostenrijk gereden, maar dat is gewoon niet te vergelijken. Daar ben je gewoon rondjes aan het rijden, is er verzorging op tijd en het ijs, in elk geval toen ik er reed, prima. Hier zoek je het zelf maar uit. Je rijdt als het ware door de boerderijen heen, dan weer tussen hoge rietkragen. Tweehonderd kilometer aan een stuk genieten." Relikwieën Frans en zijn gezellen maakten ook van de trip gebruik om de relikwieën van de Elfstendtocht te gaan bekijken. „We hebben het inderdaad allemaal gezien. De Frieslandhal, waaruit duizenden in de donkere morgenuren wor den losgelaten. Op die dag was er trouwens een veemarkt. Dan De Zwette, het eerste deel van de tocht en vervolgens natuurlijk het bruggetje bij Barthlehiem, waar al zo veel over gesproken en geschreven is en dan de lange rechte Bonkevaart richting Leeuwarden en de finish. Kilo meters lang zo recht als een line- aal, met ijs zo glad als een spie gel. Wat moet het een kick geven als je daar naar de finish tussen een haag van mensen schaatst. Als je op die plaatsen schaatst voel je gewoon de sfeer. Het geeft iets wat niet onder woorden te brengen is. Bovennatuurlijke dingen." Daalman was overigens goed voorbereid. Reed al een zestig kilometer op de Nieuwkoopse plassen en een zeventig kilometer in de buurt van Woerden. „Ook schitterende tochten. Je door kruist natuurgebieden waar je onder normale omstandigheden nooit komt. Waarom die is niet doorgegaan? Ik zou het niet weten. Toen we in Barthlehiem kwamen snapten de mensen daar er ook niets van. De ijsdikte die daar gemeten werd was 25 centi meter. Wanneer moet een Elfste dentocht dan door gaan. Wellicht was men bang dat het uit de hand zou lopen want er was een massa 'I op afgekomen die nog nooit is voorgekomen. Dan nog in de kri tieke dagen toen een positieve beslissing er aan zat te komen, het voorval op het IJsselmeer waarbij veel gewonden vielen. Iets wat volgens mij zeker meege speeld heeft." Of Daalman ooit de officiële tocht zal kunnen rijden valt te bezien. Hij is potentieel lid, waarvan er 10.000 zijn die ieder jaar maar al te graag hun vijf gul den afdragen. Uit die 10.000 wor den er 2500 geloot en dit jaar was Frans daar niet bij. Zijn gezel Jan de Wilde had wel kunnen starten. Hij is officieel lid. „Maar maak je niet ongerust. Frans was er ook bij geweest als Kroes en de zijnen het licht op groen hadden gezet. Het ijs is van iedereen en ik had me wel ergens aangesloten. Het enige probleem vormt dan het aantal kluunplaatsen, want daar zullen de organisatoren het je dan wel moeilijk maken. Er zijn altijd wel oplossingen en een gro te kerel die Frans er vanaf zou kunnen halen." Van der Pluym kan bij Excelsior de beschikking krijgen over alle contractspelers van Feyenoord die collega Arie Haan niet selec teert voor de A-selectie. Voetbal lers met een A-contract die regel matig in het tweede team van Feyenoord spelen, zoals Obiku, Witschge, Boateng en Iwan, komen niet voor een (tijdelijke) verhuizing naar Woudenstein in aanmerking. In de praktijk komt het erop neer dat Haan uit een 'gezamenlijke' selectie van vijftig tot zestig con tractspelers de eerste keuze heeft. Daarna mag Van der Pluym zijn wensen kenbaar maken. De ove rige spelers worden verdeeld over de B-selecties van (eerst) Feye noord en Excelsior. De 36-jarige Rotterdammer Gra eme Rutjes is al benaderd om in de nieuwe constructie een coördi nerende rol te vervullen. De scheidende verdediger van Anderlecht moet zowel de selec tie van Excelsior als het manage mentteam van de eerste-divisie- club gaan versterken. Rutjes is een afgestuurde econoom. De oud-international begon zijn profloopbaan bij Excelsior en speelde daarna vele jaren voor KV Mechelen en Anderlecht. Het verbond met Feyenoord bete kent dat Excelsior definitief afziet van plannen met Sparta in Capelle aan den IJssel een nieuw stadion te bouwen en te gaan bespelen. De besluitvorming hierover duurde de club te lang. Daarnaast twijfelde Excelsior aan de financiële haalbaarheid. Op de huidige accommodatie wil de eerste-divisieclub een nieuw stadion bouwen, dat plaatsbiedt aan 6500 toeschouwers. Het geld voor dat kleinschalige project (ongever zes miljoen gulden) moet voor een groot deel komen uit de opbrengsten van de nieuwe sportzender. Volgens voorzitter De Jager is met de nieuwe con structie het voortbestaan van Excelsior gegarandeerd. „De afschaffing van het transfersys teem had ons op den duur van het toneel verjaagd. Financiële mid delen om spelers te kopen dan wel langdurige contracten aan te bieden zouden ontbreken. Feye noord wil van ons eerste team een aansprekend elftal maken, waar in het zijn eigen talent kan oplei den. Voor ons zijn er daardoor zelfs weer vooruitzichten op pro motie naar de eredivisie." Zierikzee - De schaakvereniging Zierikzee staat zaterdag 24 februari garant voor de organisatie van het Open snelschaakkam pioenschap van Schouwen-Duiveland. Deze titelstrijd begint op die dag om 13.00 uur in het muli-functioneel centrum te Zierikzee en is omstreeks 17.30 uur afgelopen. Ook deze keer rekent de organisatie op een flink aantal deelne mers. Vorig jaar kom men ongeveer vijftig personen begroeten, waaronder een aantal jeugdspelers en huisschakers. Men rekent opnieuw op een dergelijk aantal. De deelnemers krijgen een bedenktijd van 7 minuten per persoon per partij. Het is voor de 22e keer dat deze open titelstrijd gehouden wordt. In voorgaande jaren namen Zierikzee en TOG Bruinisse om toerbeurt de organi satie op zich, maar door het ter ziele gaan van TOG staat Zierik zee er nu alleen voor. Terneuzen - De Terneuzense biljartvereniging Dow heeft de orga nisatie in handen van het kampioenschap eerste klasse libre van het gewest Zuid-Nederland. Plaats van handeling is het PV Ont moetingscentrum op sportpark Oude Vaart in Terneuzen, waar het kampioenschap vrijdag 23, zaterdag 24 en zondag 25 februari wordt afgewerkt. De wedstrijden beginnen vrijdag 23 februari om 19.00 uur. De finale staat gepland op zondagmiddag 14.30 uur, zodat de prijs uitreiking tussen 16.00 en 17.00 uur zal kunnen plaatsvinden. De wedstrijdleiding is in handen van Louis de Vos. De partijlengte in deze klasse bedraagt 130 caramboles. De moy- ennegrenzen liggen tussen 4.00 en 7.00. De nationale finale van deze klasse staat op de kalender van vrijdag 29 tot en met zondag 31 maart in het district Nijmegen. Deelnemers: 1. A. van Sas (KOT Kaatsheuvel) moyenne 8,05; 2. R. Goet- hals (Hof van Eede Eede) 6,78; 3. H. Geleijns (OBK Zevenbergen) 6,32; 4. L. van Boven (VEGABV Vlissingen) 5,89; 5. J. Boogaert (CBC Clinge) 5,65; 6. J. Verwijs (WBV Steenbergen) 5,27; 7. J. Dorreman (BV Renesse Renesse) 5,25; 8. J. Jaspers (De Kade Zegge) 4,54. Terneuzen - In de zwembaden te Vlissingen en Kapelle wordt zondagmiddag de derde ronde in de Zeeuwse Neckermann- zwemcompetitie gehouden. In de tweede klasse komen in het Golfbad Vlissingen de teams van Stormvogel B, De Ganze, Zee- landia, Onderdak, Zuidwester en De Braakman tegen elkaar uit. Zwembad Groenewoud in Kapelle is het strijdtoneel in de derde klasse. Stelleduikers ontvangt de ploegen van Dolfijn'92, De Otters, De Honte, Schelde B en 't Vrije. De wedstrijden beginnen om 13.30 uur. Kruiningen - Het Zeeuwse cross-seizoen werd afgelopen zaterdag met de Zeeuwse estafettekampioenschappen afgesloten. Dat betekent dat men nu met een aantal wegwedstrijden in de over gang naar het baanseizoen is gekomen. De Inkelloop die zaterdag 24 februari in het gelijknamige recreatiegebied ten oosten van Kruiningen wordt gehouden is de eerste van die overgangswed strijden. Het betreft een tien Engelse mijl die om 14.15 uur nabij de kanti ne van het recreatiecentrum van start gaat. Deze loop staat open voor zowel licentiehouders als trimmers. Naast de tien Engels mijl kan er ook nog een 9,1 kilometer worden gelopen. Ook deze afstand gaat om 14.15 uur van start. De organisatie is in handen van de Goese atletiekvereniging AV'56. Er kan vanaf 13.00 uur worden ingeschreven in de kantine van 'Den Inkel'. Zurich - Nederland blijft op de zesde plaats op de wereldranglijst in het voetbal. De FIFA presenteerde gisteren het bijgewerkte klassement. Opvallend is dat Frankrijk is teruggekeerd in de top tien. De voormalige Europese kampioen steeg zes plaatsen en staat nu zevende. Stand: 1. Brazilië 69,08, 2. Italië 61,52, 3. Duitsland 61,35, 4. Spanje 60,08, 5. Rusland 59,89, 6. Nederland 57,52, 7. Frankrijk 56,57, 8. Argen tinië 55,47, 9. Denemarken 55,02, 10. Mexico 54,38. Ingenieur W. van der Veen Meerstadt is gisteren officieel kan didaat gesteld als lid van het bestuur van de sectie amateurvoet bal van de KNVB. Van der Veen Meerstadt is momenteel voorzit ter van de afdeling Leiden. De betrokkene is in het dagelijks leven wethouder en loco-burgemeester van Alphen. Warschau - De spelers van Legia Warschau hebben gedreigd te staken bij de eerste wedstrijd in de kwartfinales van de Cham pions League tegen Panathinaikos. Ze willen op die wijze het bestuur van de Poolse club onder druk zetten achterstallige pre mies uit te betalen. De spelers zeggen nog ruim twee en een half miljoen gulden tegoed te hebben van de club voor het bereiken van de laatste acht van het evenement. Volgens aanvaller Kucharski heeft het bestuur geen keus. „We zullen ons keihard opstellen. Komt het geld niet, dan laten we het duel schieten. Een tussenweg bestaat niet meer voor ons." Het geld moet komen van Romanowski, voormalig voorzitter en huidig sponsor van de club. De zakenman zegt echter contractu eel tot niets verplicht te zijn. Wel bezit hij de transferrechten van negen spelers van Legia. „Spelen die niet tegen Panathinaikos, dan verkoop ik ze," zo heeft de geldschieter gedreigd. Van onze verslaggever Malaga - Voor de Nederlandse beroepsrenners Roger Smeets en Raymond Meijs is de Spaanse etappewedstrijd de Ruta del Sol afgelopen. Eerste jaarsprof Smeets ging gisteren in de derde etappe niet meer van start, Meijs gaf na enkele kilometers op. De coureurs behoorden dinsdag tot de slachtoffers van de massale valpartij in de tunnel, waarbij veertig renners betrokken waren. Roger Smeets bleek daarbij een hersenschudding te hebben opge lopen en bleef gistermorgen in het hotel achter. Raymond Meijs hield aan de val gekneusde bekken en schaafwon den aan de rug over en bezeerde zijn staartbeentje. Hij meldde zich nog voor de start van de der de etappe, maar had zoveel last van de verwondingen dat hij opg af. Behalve Smeets en Meijs waren ook Wiebren Veenstra en John van den Akker van de nieu we Foreldorado-ploeg betrokken bij de valpartij. De verwondingen van de twee renners vielen echter mee. Het seizoen is pas twee weken oud, maar na de sleutelbeen breuk van Godert de Leeuw in de Ronde van Mallorca en de bles sures van de Limburgse profs beschikt ploegleider Frits Schür nog slechts over zeven van de tien renners. De dagzege in Torrox ging naar Erik Zabel van de Duitse forma tie Telekom. Een dag eerder had Zabels ploeggenoot Olaf Ludwig een rit gewonnen. Ludwig raakte de leiding in het algemeen klasse ment kwijt aan de Australiër Neil Stephens uit de ONCE-ploeg. De Australiër bemoeide zich in de straten van Torrox na 117 kilometer niet met de strijd om de dagzege. Die kreeg Erik Zabel, na voortreffelijk voorbereidend werk van zijn ploeggenoot Aldag. Er moest zelfs een finishfoto aan te pas komen om de volgorde van de twee Telekom-renners te bepalen. In de kopgroep zaten twee Nederlanders: Maarten den Bakker en Michael Boogerd. Den Bakker eindigde als achtste, Boogerd was tiende. UITSLAGEN Ruta del Sol, derde etappe: 1. Zabel (Dui) 117 km in 2.54.54, 2. Aldag (Dui), 3. Pedo (Spa), 4. Fagnini (Ita), 5. Gontsjenkov (Rus), 6. Hamburger (Den), 7. Frattini (Ita), 8. Den Bakker (Ned), 9. Bottario (Ita), 10. Boogerd (Ned), 11. Stephens (Aus), 20. Bouw- mans 2.25, 29. Moerenhout 3.46, 30. Nelissen, 33. Van den Akker,, 36. De Louw, 44. Talen, 50. Breukink, 52, Van den Meulenhof, 75. Rominger (Zwi) 10.13, 83. Indurain (Spa), 85. Boven, 86. Nijboer, 97. Konings, 110. Veenstra, 119. Blijlevens, 120. Vier houten. Niet gestart: Smeets. Opga ve: Meijs. Algemeen klassement: 1. Stephens 11.57.49, 2. Gontsjenkov 0.32, 3. Farazijn (Bel) 2.08, 4. Ruiz (Spa) 2.57, 5. Ludwig (Dui) 3.46, 6. Moe renhout 4.04, 7. Nelissen, 8. Ferreira (Por) 4.12, 9. Diaz (Spa) 11.08, 10. Zabel 38.40, 16. Den Bakker, 18. Boogerd, 26. Bouwmans 41.05, 35. De Louw 42.26, 38. Van den Akker, 49. Van den Meulenhof, 53. Breuk ink, 64. Talen 43.55, 73. Veenstra 48.53, 75. Konings, 80. Boven, 108. Nijboer, 118. Blijlevens 54.37, 119. Vierhouten. Alassio. Monte Carlo - Alassio: 1. Filippo Casagrande (Ita) 166 km in 4.27.12, 2. Bortolami (Ita), 3. Canzo- nieri (Ita), 4. Belli (Ita), 5. Zberg (Zwi), 6. Rous (Fra), 7. Colombo (Ita), 8. Francesco Casagrande (Ita), 9. Sörensen (Den), 10. Massi (Ita).

de Stem | 1996 | | pagina 11