Veel 'rooie neuzen' op boerenbruiloft If PLAATSELIJK NIEUWS Pksi DE STEM D'Ossekoppen doen alternatief UITSLAGEN Kaartingen Schietingen Gaaibollen Koersbal Zuivelexpo in streekmuseum -1 WOENSDAG 21 FEBRUARI 1996 Antivriesvoor de koetsier op de boerenbruiloft. De nar speelt een belangrijke rol op de boerenbruiloft in Hulst. FOTO CAMILE SCHELSTRAETE FOTO CAMILE SCHELSTRAETE Hulst - Door de striemende kou waren de rode neuzen als gevolg van alcoholgebruik niet te onder scheiden van de rode neuzen die het middelpunt vormden van gezonde boerengezichten met heldere kijkers en rode wangen. De Boerenbruiloft 1996 werd een van de koudste uit de carnavales ke historie van Hulst. Voor de, ondanks het gure weer, vele kijkers was het een extra mooi zicht: snuivende paarden voor prachtig opgetuigde oude koetsen en boerenwagens. Al meer dan twintig jaar trekken op de dinsdagmiddag in stijl en in vol ornaat mensen in boerenkle- derdracht door het Hulster cen trum. Dit jaar volgden enkele honderden belangstellenden de bruiloft van Rikus Blaosbalg, bij genaamd Leen Blauw-Geel en Lientje Linnen, bijgenaamd de Juf (het carnavalspaar De Smit- Van de Voorde). Op het stadhuis was het een prachtige plechtigheid. Het stel werd door de het koor Good Company, collega's van de brui degom, toegezongen. De canon trof menig gevoelige snaar. Pas tor Toine en Prins Jan zinspeel den fijntjes op het echtpaar van 1995 (Djos de Meester: de sjepap en Mie van de Stoof: de klep) dat nu gescheiden is. „Die vrouwen volgen tegenwoordig van die cur sussen op 't Houtenkwartier en ze worden hoe langer hoe zelfstan diger." Het nieuwe stel kreeg gratis raad en werd door de feestelingen goed bedacht. De in de stoet mee gedragen huwelijkstaart en het meters lange krentenbrood verd wenen als sneeuw voor de zon tij dens de receptie in het Hof van Vlaanderen. Heel de Sjiek van Ulst was present en heel wat groente en fruit en flessen wijn werden aangeboden. De Waiven van de blaivende bedraiven boden Rikus en Lientje klompjes Carnavalsstichting D'Osse koppen uit Ossenisse houdt zondag 25 februari de jaar lijkse alternatieve carnavals optocht. Een dag eerder brengt de stichting zieken in het dorp een bezoekje en een attentie. Het is de gewoonte in Osse nisse om een week na carna val het nog eens dunnetjes over te doen. Om 13.00 uur begint de dag met een kin dercarnaval. De leukst ver klede kinderen krijgen een prijs. De optocht met onge veer 25 wagens, een aantal loopgroepen en muziekgezel schappen, begint om 14.30 uur en gaat vanaf Zeedorp richting Ossenisse. Twee uur later neemt burge meester Steenkamp van Hontenisse de sleutel weer terug in ontvangst. Om 18.00 uur is er de prijsuitreiking voor loopgroepen en wagens. Na de uitreiking kunnen car- navalvierders zich nog in het feest in café de Jachthoorn storten. goud aan die met de kruiwagen werden aangevoerd. Opvallend was dat er heel wat meer boerinnen op de been waren dan boeren. Er stroomden liters warme koffie en nog meer ander geestrijk vocht. Drie bands, Ter- menieke Volop, 't Nazaat en Sjo- res Ambras, zorgden voor de pas sende trouwmuziek. Het feest bracht de rode kleur terug op de wangen en de aanwezigen hopen nu op een goed en standvastig huwelijk. Nieuw-Namen Uitslagen optocht: Individuelen: 1. Jeroen Ferket als Kamiel Spiessens; Kleine groepen: 1. Debbie en Cindy Robbrecht als Chinezen; Grote groe pen: 1. De Flintstones; Wagens: 1. De Graauwse Studenten met 'Pret met een oude overzet', 2. Het Zeegat uit Clinge met 'Trolgehos in sprookjes land, 3. De Pivo's uit Clinge met 'Waterwereld'. Kloosterzande Hoewel er beduidend minder toe schouwers waren voor Zeelands grootste optocht, stonden er toch enkele honderden mensen langs de route om het carnavaleske schouwspel te bekijken. Er waren niet alleen minder toe schouwers, maar ook minder praalwagens, om precies te zijn vijf. Een aantal loopgroepen had afgezegd of was gewoon niet komen opdagen. Toch lieten de Kloorianen en alle aanwezigen en deelnemers het zich niet verdrieten en maakten er een echt carnavalsgebeuren van. De stoet telde 32 grote wagens (inclusief vijf prinsenwa gens uit de omliggende kernen), tien grote loopgroepen en een vijftal duo's. Na afloop was het hossen en springen in het hol van de Kloor ianen, zaal Van Leuven, waar ook de prijzen werden bekend gemaakt. De belangrijkste prijs werd gewonnen door De Reizende Man met Carnaval in den bol. Zij won nen voor het derde achtereenvol gende jaar de eerste prijs bij de binnenwagens en mochten daar om de wisselbeker behouden. Uitslag: Duo's: 1. Labra; 2. Reuzen spinnen; 3. Duo; 4. Klokken; 5. Belle en het beest. Groepen 3 t/m 8: 1. De Pinokkio's (overige vier groepen hadden afgezegd). Groepen 9 en meer: 1. Pinokkio; 2. Struisvogels; 3. De ballen; 4. Voor de stoet; 5. Met onze tong. Buitenwagens: 1. De Toogverkens uit Graauw; 2. De Indianen van de Crapules uit Kloos terzande; 3. Pret met n'n ouwen overzet, Graauw; 4. Zo zat als5. Robin Hood van Droolse Leuters uit Terhole. Binnenwagens: 1. Carnaval in den bol, De Reizende Man; 2. Leut en gein, Eurocatering; 3. De Slier- ders, Fam. Vervaet; 4. Het vliegtuig, De Klepzeikers; 5. Hans en Grietje, Walsoorden. Westdorpe Carnaval in Westdorpe werd vol overtuiging afgesloten in de Tuk ker, gevolgd door de boerenmaal- tijd in aanwezigheid van burge meester Van Rest, wethouder Marquinie en raadsleden. Het tienerbal, maandagavpnd in de Jeansbar in Westdorpe, werd zo druk bezocht dat nu al stemmen opgaan om hier een terugkerend feest van te maken. Op het limo nadebal, maandagmiddag in Concordia, hosten zo'n honderd kinderenende samen met Prins Edwindo I en zijn Raad van Elf. Gisteren werd in Concordia het Het bruidspaar, Rikus Blaosbalg, bijgenaamd Leen Blau-Geel en Linejte Linnen, bijgenaamd de Juf, op weg naar het stadhuis in Hulst. FOTO CAMILE SCHELSTRAETE Wakkere gang door de Cloosterstraat in Kloosterzande. FOTO WIM KOOYMAN traditionele ouderenbal gehou den. Rond de vijftig ouderen genoten van de muziek van The New Lords. Er waren prijsjes voor de leukst verkleedde Koe- ters en Koeterinnen. Winnaars: de heer Thomas en mevrouw Sij- nesael en het echtpaar Emma en Arie van Vooren. Het paar had voor de Koeters een taart meege nomen omdat het de laatste keer was dat zij het bal bezochten. Sas van Gent Vanwege de kou werd de Kinder optocht in Betekoppenstad afge last. Het feest in De Vlaanderen was er niet minder om. De Piere wieten reikten aan allerlei men sen bekers uit voor hun inzet met carnaval. Het leutfeest werd 's nachts afge sloten op de Markt met de samen zang rond de pomp. Velen lieten daarbij weer een traantje. Maar nog vijftig weken en een beetje en dan is het weer zover. De laatste krokketen van de PSD. FOTO WIM KOOYMAN Biervliet PLATTELANDSVROUWEN - De Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen afdeling Biervliet houdt vandaag een bijeenkomst. Dan komt I. Segers vertellen over het werk van een notaris. Er kunnen vragen worden gesteld over verschillende onderwerpen. De bijeenkomst in hotel Au Port te Philippine begint om 19.30 uur. Sas van Gent SOOS - De soos voor alleen staanden in de kanaalzone en omgeving houdt zaterdag februari een gezellige dans avond met bingo en een verlo ting in cultureel centrum Dg Speye. Het Jumbo Trio zorgt voor de muziek. Aanvang 20.00 uur. Terneuzen THEEDANSANT - In Zuidlandtheater wordt zondag 25 februari weer een theedan sant gehouden, aanvang 14.00 uur. De zaal gaat om 13.30 uur open. De organisatie is in han den van dansinstituut Adrie Hamelink. Hulst - Zaal De Kroon, vijftig per sonen. Jokeren: 1. mevrouw Van Goethem, 2. mevrouw Rietjes, 3. mevrouw De Cock. Bieden: 1. F. de Block, 2. R. van Leemput, 3. C. Hermans. Koewacht - Zaal De Lange Akkers, 31 personen. Bieden: 1. L. van Hove, 2. mevrouw D'Hollan der, 3. A. de Koster. Sas van Gent - De Regenboog, 34 personen. Bieden: 1. mevrouw De Houck, 2. E. Causemaeker, 3. mevrouw Poppe. Jokeren: 1. mevrouw Frusch, 2. mevrouw Bode, 3. mevrouw De Wit. Zuiddorpe - 't Kaaike, negentien personen. Bieden: 1. M. Verhegge, 2. F. van Putten, 3. W. Praet. Westdorpe - Concordia, 29 perso nen. Bieden: 1. Ph. de Guchteneir, 2. N. de Geus, 3. A. de Ruiter. Hengstdijk - Zaal 't Jagershuis, 51 personen. Bieden: 1. P. Jonkers, 2. 1. Rietjes, 3. J. Ceton. Jokeren: 1. mevrouw Crombeen, 2. J. de kort, 3. mevrouw De Bruyn. Axel - Gregoriuscentrum, 24 per sonen. Bridgen: 1. H. Riemens-J. Notschaele, 2. echtpaar Lammens, 3. J. Doorns-mevrouw Jordaans. Axel - Gregoriuscentrum, veertig personen. Bieden: 1. mevrouw Dieleman, 2. F. van Dam, 3. J. Cor- beel. Jokeren: 1. mevrouw De Cock, 2. J. Antheunis, 3. R. Theu- nissen. Clinge - Zaal De Landbouw, 27 personen. Bieden: 1. Th. Rottier, 2. mevrouw Hekken, 3. M. Dancka- ert. Jokeren: 1. mevrouw Bosman, 2. mevrouw Lambrechts, 3. B. Ver- maat. Ossenisse - Hof ter Nesse, vijftig personen. Bieden: 1. R. de Nijs, 2. A. Mannaert, 3. P. Rottier. Joke ren: 1. mevrouw Neve-de Bakker, 2. mevrouw Van Heese-Reyns, 3. mevrouw Vink. Sluiskil - Zaal Dallinga, 72 perso nen. Bieden: 1. mevrouw Zwartelé, 2. mevrouw Van Biezen, 3. mevrouw Pieters. Jokeren: 1. mevrouw Dieleman, 2. mevrouw Verbunt, 3. mevrouw Hamelink. Hengstdijk - Camping De Vogel, 36 personen. Bieden: 1. mevrouw Hemelaar, 2. N. Bolleman, 3. J. Hermes. Jokeren: 1. mevrouw Sanders, 2. mevrouw Crombeen, 3. mevrouw De Waal. Kloosterzande - Zaal De Kastanje, twintig personen. Bieden: 1. R. Verschuren, 2. L. van Goethem, 3. J. Boogaard. Jokeren: 1. R. Hombé, 2. mevrouw Hulshout, 3. mevrouw Van Vooren. Breskens - Zaal 't Zonneke, 23 personen. Jokeren: 1. mevrouw Vermeulen, 2. J. Kopmels, 3. mevrouw Bosma. Bieden: 1. M. Riemens, 2. J. van Oostende, 3. R. Linthout. St.-Jansteen - Zaal Zondagsver- maak, dertien personen. Bieden: 1. P. Poppe, 2. P. Pauwels, 3. J. van Remortel. Walsoorden - Zaal Rue du Nord, 34 personen. Bieden: 1. B. Visser, 2. L. van Eerdenburg, 3. J. Ber tram. Jokeren: 1. mevrouw Van Troost, 2. mevrouw Hulshout, 3. mevrouw Tieleman-De Waal. Clinge - Zaal De Landbouw, twin tig personen. Bieden: 1. F. Pies- sens, 2. M. Danckaert, 3. N. Guz- zel. Jokeren: 1. mevrouw De Nijs, 2. mevrouw Verschuren, 3. mevrouw Crombeen. Sas van Gent - Zaal St.-Albert, vijftig personen. Bieden: 1. Th. Bos, 2. C. Cock, 3. R. de Wit. Joke ren: 1. mevrouw De Pan, 2. mevrouw Frusch, 3. mevrouw Ver planken. Axel - De Halle, 32 personen. Bie den: 1. T. de Groote, 2.1. Elenbaas, 3. J. Koevoets. Jokeren: 1. J. Haak, 2. R. Sponselee, 3. R. Witte. Ossenisse - Zaal De Jachthoorn, vijftien personen. Jokeren: 1. P. de Waal, 2. mevrouw Van Vooren, 3. mevrouw Bouchaut. Bieden: 1. A. van Gink, 2. E. van Vooren. Hulst - Zaal De Blaauwe Hoeve, 64 personen. Bieden: 1. J. Pauwels, 2. H. de Kok, 3. A. D'Hooghe. Clinge - Zaal De Gouden Kroon, 26 personen. Bieden: 1. J. Michiel- sen, 2. E. Danckaert, 3. G. Blom- maert. Jokeren: 1. mevrouw Van Haver, 2. mevrouw Rottier, 3. mevrouw Lambrecht. St.-Jansteen - Zaal Zondagsver- maak, twaalf personen. Bieden: 1. E. Stoutendijk, 2. Th. de Vet, 3. A. Vonk. Graauw - Gemeenschapshuis, zeventien personen. Jokeren: 1. mevrouw De Koster, 2. mevrouw Delforge, 3. mevrouw Van de Vel de. Clinge - Zaal De Gouden Kroon, 26 personen. Jokeren: 1. mevrouw De Bruyn, 2. R. de Vos, 3. mevrouw De Cock. Bieden: 1. Th. Hayette, 2. P. de Nijs, 3. J. van Remortel. Kloosterzande - Zaal De Reizende Man, 24 personen. Bieden: 1. J. Tieleman, 2. W. Neve, 3. R. Ver schuren. Nieuw-Namen - Zaal St.-Cecilia, Jgsver- p aen: 1. !1] 24 personen. Bieden: 1. J. Steke- tee, 2. H. Stijleman, 3. J. de Decke- re. Jokeren: 1. F. Buys, 2. T. West- strate, 3. R. Drubbel. Nieuw-Namen - Zaal St.-Cecilia, 48 personen. Bieden: 1. Th. Bols- sens, 2. G. de Bruyn, 3. J. Dierickx. Jokeren: 1. J. van Kerkhoven, 2. L, de Bruyn, 3. mevrouw Lernhout. Lamswaarde - Zaal De Lamsoren, 24 schutters. Hoge vogel: R. Ver meulen, eerste zijvogel: S. D'Hooghe, tweede zijvogel: H. de Munck, grootste aantal (7): 0. van Laere. Zuiddorpe - Schutterslokaal, 24 schutters. Eerste hoge vogel: M, van Hoeke, tweede hoge vogel en grootste aantal (11): P. Gauwe, eerste zijvogel: D. Audenaerd, tweede zij vogel: R. D'Hondt. Hulst - Zaal De Kroon, 25 schut ters. Hoge en tweede zijvogel: E, Luyckx, eerste zijvogel: L. van Kerkhoven, grootste aantal (6): P, de Waal. Hoofdplaat - Zaal De Vriend schap, 23 schutters. Hoge vogel: M. Hoeke, rechter zijvogel: W. de Ruysscher, linker zijvogel: R. Waebeke, grootste aantal (7): L. Hoeke en L. Martens. Hulst - Zaal De Kroon, zestien schutters. Hoge vogel: L. van Kerkhoven, eerste zijvogel: E. de Kort, tweede zijvogel: A. de Waal, grootste aantal (9): Th. Boone. Lamswaarde - Zaal De Lamsoren, 21 schutters. Hoge vogel: B. van de Branden, beide zijvogels: F. de Meyer, grootste aantal (5): mevrouw De Gucht. Yerseke - De Doelen van St- Sebastiaan, Diana, 87 schutters van twaalf verenigingen. Wip 1: eerste hoge en eerste zijvogel: T. Ponsaerts, Diana; tweede hoge vogel: A. Dekker, Doel naar Hoger; tweede zijvogel: M. Wisse, Concordia; derde zijvogel: R. Lan sen, Ravenstein; vierde zijvogel: A. van Es, Spes Nostra; vliegende vogels: P. Meeuwse, St.-Sebasti- aan; R. Schouwenaar, Juliana en H. van Leeuwen, Ravenstein. Wip 2: eerste hogewogel: H. Rentmees ter, Willem Teil; tweede hoge vogel: T. Ponsaerts, eerste zijvogel: N. de Jonge, Soranus 2; tweede zij vogel: H. Boonman, derde zijvogel: J. van Steenbergen, beiden Willem Teil; vierde zijvogel: J .Repkes, Victoria; extra prijzen: M. Kriek- aard, Diana en J. Rentmeester, Willem Teil. Walsoorden - Zaal Rue du Nord, 32 personen. Hoge vogel: N. van Delft, eerste zijvogel: A. Goossens, tweede zijvogel: J. Neefs. Ossenisse - Zaal Hof ter Nesse, 22 ersonen. Hoge vogel: J, Kouyzer, inker zijvogel: J. Schenkels, rech ter zijvogel: J. Kouyzer, L. Claver en L. Kouyzer, grootste aantal (7): R. Bun, J. de Cock en A. Remijn. Kloosterzande - Clubgebouw Rozenhof, 26 personen: 1. T. de Waal/C. van Meelen, 2. M. van Goethem/A. Cornelissens, 3. L. Neve/E. Kint. Axel - Gregoriuscentrum, tien personen: 1. A. Willemse, 2. G. Braun/H. Verbraeken, 3.1. Zegers. Stoppeldijk - 't Gelaag, tien per sonen: 1. P. Vinkenstein/R. van de Velde, 2. mevrouw Van Laar/P. Roelands, 3. mevrouw Dankaert/J. Lauwers. Koewacht - De Vlaschaard, 24 personen: 1. A. Roelands/M. Ver- biest-de Roover, 2. J. Martens/J. Verbraecken, 3. J. Suy/L. Roelans. Westdorpe - Zaal Concordia, achttien personen. Mat 1: L Jansen/E. de Smet, 2. H. Egger- mont/R. van Hecke. Mat 2:1. G. de Block/C. de Smet, 2. O. de Kever/F. Verhoosel. Sas van Gent - St.-Albert, twaalt personen: 1. mevrouw De Buck, l P. de Bruyn, 3. H. de Sutter. Axel - De Halle, tien personen: 1. W. Kempe, 2. C. Wieland, 3. D. W ieland-Linthout. Clinge - Malpertuus, 21 personen. Mat 1: 1. L. van Hoeyland/t. Baayens, 2. C. van Gijsei/h. Vohck. Mat 2:1. E. Akkerma^/M- Deyaert, 2. C. Hageman/J. bpu- ters. Lamswaarde - Zaal De Luirei. KBO-. 1. J. Platjouw/A. Lauwe» 2. A. van Driessche/E. van Water schoot, 3. L. Sala/E. van Dnes- sche. v Terhole - Dorpshuis, KBO: 1 Volleman-Caluwé/A. Henwiaa- van Himst, 2. A. Lauwers/E. van Driessc he, 3. C. Freijzer- Hoey/M. vam Campen-Scneu- hout. Zuiddorpe - 't Kaaike elf per» nen: 1, H. van Waes/E. Bracke, W. Kempe, 3. A. de Mey/R-Ke™K Hulst-Zaal De Lieve, KBO. M 1: 1. L. de Bot, 2. T. Helrman. Ma 2: 1. C. Kegels, 2. M. Baeyens/t» Baeyens. van onze verslaggever IJzendijke - In het Streekmuseum West-Zeeuws-Waan® Presenteert in IJzendijke is van zaterdag 24 februari tot en zaterdag 27 april de tentoonstelling 'Melk boter kaas, een ker stukje geschiedenis' te zien. F. Baars, eigenaar van kaasboerderij IJsenagel, opent de tertt0^7fntje ling. Het muzikale duo 'Melkbrood' zal de opening een feestelij geven. kaas Bezoekers kunnen gratis proeven van boerenbrood, boerenDow en zuiveldrank. i n 00 uur De openingstrijden zijn op dinsdag tot en met vrijdag van tot 12.00 uur en van 13.00 uur tot 17.00 uur en zaterdag van b>- tot 17.00 uur. De entree is 2,-. Voor kinderen tot en met 12 jaar 1,-. ïj.' j Boerenprotest in het klein. «ff* Grote optocht j Nér W m ,«r A i m Klein verdriet aan het einde van

de Stem | 1996 | | pagina 16