;nheid Oostburg pakt zwerfvuil aan Asielzoekers snel naar Cadzand DE STEM Mouterijvan zwaan naar ibis DAG KLAPPER POLITIE RAPPORT SPORT IN HET KORT J vijf maal tien Voormalig vormingscentrum Hedenesse voldoet nu aan de gestelde voorwaarden Ook in hoger beroep eis van negen maanden voor ontuchtpleger uit Biervliet «HIEKSTE 'ROGRfli*^ REKENDE VINDT U IN DE KRANT* Leerlingen basisscholen handballen in Terneuzen i lieren de stem ZEELAND C2 „EFONISTES/ MISTES m/v Gemeente plaatst extra afvalcontainers langs de kust Activiteiten van Hoekse Raidiers De Zwaan Inbraak container Inbraak woning Softdrugs Woninginbraak Vernieling Vals geld Aanrijding Inbraak Brand x 66 V yd 41 |e, jubileum, ferloving, 3, examen, 0,65 incl. BTW, prplicht. fling, 16.- incl. BTW. aanvraag. Iretourneerd. geef uw tekst j af bij één van elijke opgaven ;epteerd, indien in, ook indien uw >egd is. bht voor teksten (pen te weigeren, i bereiken over de t de uitgever zich Inaam van de nd te maken. WOENSDAG 21 FEBRUARI 1996 iiciteerd ,'ur, Henrico van Helke |n Terneuzen. Ons chefke wordt 50 jaar Edah Personeel Hulst Na 4 dagen hard werken Welterusten H.G. De Vrienden. Waf Waf pns bazinnetje wordt randaag pas 40. Waf, Vlauw, Miauw. Aicha, Vlonkey, Mickey. Het is hier nog niet te zien, maar nu is ze Hartelijk gefeliciteerd, fam. v.d. Heijden. sparen: twee extra rede "i! organisatie in recePjft"irle i itent banen voor part-t Werkzaamheden: Sam team, dat voor een inte industrieterrein MoercU b functie is erva[tn9u.p|ijk I Kzaamheden noodzak# een goedetelefoon „„ede filing Tevens is een goj» andse en Engelse y mavo-D-, havo-wIV rcl7 i Bent u geïnteresse 21 februari contact op Breda, tel. 076-5202505. I Van onze verslaggever Oostburg - De gemeente Oost- burg pakt het zwerfvuil langs de kust aan. Om dit zwerfvuil te voorkomen wil de gemeente Oostburg namelijk het aantal 240-liter containers met der tig uitbreiden. Ze komen te staan op die plaatsen waar nog steeds wordt gewerkt met open vuilbakjes. Volgens B en W van Oostburg is capaciteit hiervan te gering waardoor vuil naast de bakken wordt gegooid. Tevens worden de zakken regelmatig door vogels kapot gescheurd. Momenteel staan langs de kust 76 betonnen cocons met daarin 240- liter containers. Ze staan op die plaatsen waar vooral in het sei zoen veel mensen komen en dus veel afval wordt geproduceerd. Het college constateert dat dit systeem naar volle tevredenheid werkt. De containers hebben vol doende capaciteit waardoor de omgeving schoon blijft. Vandaar dat het dagelijks gemeentebestuur voorstelt dertig extra containers te plaatsen op vergelijkbare plaatsen waar veel toeristen komen. Het gaat onder andere om de duinovergangen, bij het strandhotel en ter hoogte van paviljoen De Golfbreker in Cad- zand-Bad, de overgangen bij de Zwarte Polder, bij camping Groe- de in Groede-Bad, de strandover- gang Promenade en het terrein bij de uitbreiding van de jachthaven in Breskens. Vorig jaar zijn reeds tien containers besteld. Het colle ge stelt derhalve voor een bedrag van 14.200 gulden uit te trekken voor de aanschaf van de resteren de twintig afvalcontainers. Het voorstel komt woensdag 28 febru ari aan de orde tijdens de verga dering van de raadscommissie openbare werken. Van onze verslaggever Cadzand - De tijdelijke opvang van asielzoekers in het yoormalige vormingscentrum Hedenesse in Cadzand gaat mogelijk 1 maart van start. Tussen de zestig en tachtig asielzoekers worden dan gedurende een jaar in de gebou wen aan de Vierhonderdpolderdijk gehuisvest. Een woordvoerder van het Cen traal Orgaan opvang Asielzoe kers (COA) maakte dat gisteren bekend. „Een exacte datum kun nen we nog niet noemen omdat er nogal wat voorbereiding aan vooraf gaat. Zoals bijvoorbeeld het beleggen van een voorlich tingsbijeenkomst voor de omwo nenden. We weten overigens nog niet of een dergelijke bijeen komst wordt gehouden. Dat wordt nog bekeken. Maar we houden 1 maart als mogelijke openingsdatum aan." De oorspronkelijke bedoeling was de tijdelijke opvang vanaf 1 februari van start te laten gaan. Maar de gebouwen van Hedenes se voldeden niet aan de voor waarden die aan de opvang van asielzoekers worden gesteld. Er was een lange lijst van tekortko mingen zoals bijvoorbeeld om zaken als de brandveiligheid. De gemeente Oostburg stuurde eind vorige week een brief aan het COA met de mededeling dat de gebouwen inmiddels aan de voorwaarden voldoen. „Wat ons betreft kan de tijdelijke opvang van start gaan," aldus een woordvoerder van de gemeente. Het centrum Hedenesse werd jaren gebruikt als vakantiever blijf voor padvinders en andere jeugdorganisaties. Hedenesse was in Britse handen. Maar gezien de slechte resultaten en de opgelopen grote schuld werd Hedenesse failliet verklaard. De nieuwe eigenaar is J. Schoonaard uit Breskens die met het COA een overeenkomst over de opvang van asielzoekers heeft afgesloten. Burgemeester J. Kruize maakte eerder tijdens een commissiever gadering duidelijk Hedenesse geen slechte plek te vinden voor de opvang van asielzoekers. „Natuurlijk zijn er mensen die daar anders over denken maar dat geldt voor iedere locatie," vertelde hij toen. Het oorspronkelijke plan ging uit van een regulier asielzoekerscen trum met minimaal driehonderd asielzoekers. Maar dat bleek geen haalbare kaart te zijn. Vandaar dat nu is gekozen voor een tijde lijke opvang van tussen de zestig en tachtig asielzoekers voor een periode van een jaar. Van onze correspondent Den Haag/Biervliet/Sluis - Tegen de 46-jarige G. van H. uit Biervliet is in hoger beroep bij het Haagse gerechtshof negen maanden cel geëist, waarvan drie maanden voorwaardelijk, wegens het plegen van ontucht in Sluis met een indertijd acht jaar oud meisje. uco De rechtbank in Middelburg ver oordeelde de verdachte voor de oil 1982 daterende feiten tot zes maanden voorwaardelijk. Van H. ging tegen die uitspraak in beroep. De verdachte zegt wel met het meisje onder de douche gestaan te hebben maar ontkent dat zich tijdens het douchen iets heeft voorgedaan dat niet door de beu gel fen. Wel erkent hij ontucht te hebben gepleegd met drie andere meisjes, maar die zaken zijn inmiddels verjaard. Raadsman R. Lensen sprak het vermoeden uit dat het inmiddels 22-jarige meisje de slachtoffers te jmlp wil schieten omdat hun zaak is verjaard. Lensen wil niet dat hjn cliënt berecht wordt volgens het principe 'eens een dief altijd een dief. Het feit dat hij de ande re zaken bekent heeft, duidt erop dat hij schoon schip wilde maken en mag in deze kwestie niet tegen hem gebruikt worden. De sugges- EDITIE ZEELAND WÊ "edactie lemeuzen: Elandstraat 32,4532 CG 0115-645769, fax 0115-645742. «Meuren: Peter Oggel (editiechef), fr, van.den Assem, Frank van Cooten, i ?eii (plv. ed. chef). Rein van der Goes' °'t' t'e Puysse'e'ir- Klokstraat 1,4461 JK e.»l13-2737°0, fax 0113-273701. ,aeiJr: Ce« Maas (provincie- verslaggever). Hulst: I Ife'aat 14,4561 AS L0' 14-372770, fax 0114-372771 fim!ttellren: Gerlach Hochstenbach, 9erle Verstraeten. Sportredactie Zeeland: Koomen ™t/m vrij. 0115-645751 j Ie| 4ondag0115-645753 feten'ie-exploitatie p»em enZVK 'emeuzen: tei?,a"ds,raat32,4532CG Ven l 0,fax0''5-645741 "ertegenwoordigers: Crn°tie'PriVé0115-563976. Ham nim Privé 0115-452732, Hulst: S' Pr'vé 0115-562354 I tfet14'4561 AS Veiteo- .ddi/ ra'gers: I Cn\Ld,e,nBrande' privé 0114-314570, ferlïï r?raetan Pmé 0114-316755. ^"/"getijden: 3Vmvr. 8.30 - 17.00 uur tie dat een en ander uit pure berekening is gedaan omdat zijn cliënt wist dat de overige zaken waren verjaard, verwierp Len sen. „Tijdens zijn 'biecht' stond nog helemaal niet vast dat de drie ontuchtbekentenissen waren ver jaard." De 22-jarige moest voor het hof nogmaals getuigen over de ont ucht die volgens haar niet alleen tijdens het douchen had plaats gevonden maar op elk moment dat zij met de man alleen was. Uit angst en schaamte tegenover haar ouders van wie de verdachte een vriend is, heeft zij jaren over het misbruik gezwegen. Pas toen zij te horen kreeg dat de Van H. zich aan meer kinderen heeft ver grepen, nam zij de moeilijke stap om naar de politie te gaan. Procureur-generaal M. van der Horst kwam met dezelfde eis als indertijd de officier van justitie in Middelburg: negen maanden waarvan drie maanden voor waardelijk. De uitspraak van het Haagse hof wordt over twee weken bekend gemaakt. Van onze correspondent Hoek - Medewerkers van buurthuis De Hoekse Rakkers houden diverse activiteiten. Zo wordt bij voldoende deel name een cursus lichaamsver zorging gegeven. Vandaag is de eerste avond met schoon heidssalon Elsa. Woensdag 28 februari komt Ron's Hairfashion en woensdag 12 maart pedicure Anouska de Groote. Deze drie bijeenkomsten duren van 20.00 tot 22.00 uur. De kosten per avond zijn drie gul den, inclusief een kop koffie. De prijs voor drie avonden is 7,50. Bij eveneens voldoende belang stelling wordt een cursus bloem schikken gehouden. De cursusda ta zijn 22 februari, 14 maart, 4 april en 18 april. De kosten zijn 60,- voor vier middagen, inclusief een kop koffie. De cursist(e) neemt zelf bloemen mee. Hulp materialen zijn tegen kostprijs te koop. Verder is er donderdag 22 febru ari een tupperwaredemonstratie van 20.00 tot 22.00 uur en zate- radg 24 februari een kaarting, aanvang 13.30 uur. Dit alle sin buurthuis De Hoekse Rakkers. Terwijl elders in Zeeuws-Vlaanderen leutvierders zich onderdompelden in het carnaval, deden dertien basisscholen van Groot- Terneuzen maandag en dinsdag mee aan het jaarlijkse handbaltoemooi. Zo'n honderd leerlingen van de groepen zeven en acht kwamen in actie in sporthal 't Zwaantje. De jongens werkten maandag als eerste het programma af. Het team van De Oude Vaart streek met de eer, gevolgd door respectievelijk De Hille en Op Weg. De meisjes waren gisteren aan de beurt. Het team van De Meer paal bleek te sterk voor de rest. De Zuidlandschool en De Wiekslag legden beslag op de tweede en de derde plaats. Het jaarlijkse toernooi is georganiseerd door de gemeentelijke sportaccommodaties. De Terneuzense handbalvereniging HVSV verzorgde de (bege)leiding. De deelnemers hebben het toernooi blessurevrij afgesloten. foto wim kooyman OP 1 MEI 1906 werd bij de nota ris Van Dalsum de akte gepas seerd tot het oprichten van een brouwerij met mouterij door de vennoten Josephus Buysrogge (1859-1937) en Alois Adriaan- sen-Buysrogge (1874-1940). Het bedrijf werd gebouwd op een stuk grond te Hoek en Bosch, Kloosterzande, dat de moeder van Josephus in eigendom had. Zij woonde met enkele onge trouwde zonen in het huis op de hoek van de Oudeweg en Hoek en Bosch, later omgedoopt tot 'Mouternist' en jarenlang bewoond door de familie Menu. Het was niet Buysrogges eerste onderneming, hij was ook mole naar en liet in 1911 de stoom- graanmaalderij bouwen aan de voet van de Groenendijkse korenmolen. Tevens was hij eige naar van een steenbakkerij in "t Zoutland' of officieel: de Burg en Zoutelandpolder, westelijk van Kloosterzande. Alois Adriaansens was een zoon van Piet, destijds wethouder van de gemeente Hontenisse, van beroep kolenhandelaar en eige naar van een beurtvaartbedrijf te Walsoorden. Alois is trouwens zelf ook nog wethouder geweest en hij heeft in 1929 nog een gooi gedaan naar het burgemeester schap van Hontenisse. Zijn mededinger mr. R.J.J. Lambooy won het echter en Alois trok zich toen terug uit de politiek. De stichting van de brouwerij- annex-mouterij, die de naam 'De Zwaan' kreeg, werd vastgelegd op een steen, die zich in de over kapte ruimte bevindt, waar de wagens met mout geladen wor den. - Opgericht 12 mei 1906. Jos. Busyrogge Th. Z., directeur, A.P. Adriaansens P.A.Z. kassier boekhouder, P.F. Voet P.A.Z. opz. - Lees voor P.A.Z. Petrus' A- zoon enzovoort. Het mouterij-gedeelte van De Zwaan was niet groot: 10 ton gerst per kast. Toch was er meestal meer mout dan men nodig had voor de eigen brouwe rij en het teveel werd verkocht. Toen tijdens de Tweede Wereld oorlog de Duitsers met de kope ren brouwketels aan de haal gin gen, zat er direct na de oorlog weinig anders op dan verder te gaan met mouten. Zo is de brou werij, die inmiddels al overge gaan was in handen van Jos. Menu, mouterij geworden. Met een grotere capaciteit: men De stichting van de brouwerij-annex-mouterij, die de naam 'De op een steen, die zich in de overkapte ruimte bevindt. moutte toen 30 ten gerst in één kast. De familie Menu, en met name Jan, heeft het bedrijf uitgebreid en gemoderniseerd. In zijn tijd en thans mout men 130 ton gerst per 'kast'. Zoals gezegd is de grond stof gerst, zowel zomer- als win- tergerst. Met name wintergerst was tot voor een aantal jaren een vast gewas van elke Zeeuwse boer. Bijna onveranderlijk lever de hij een produkt af dat de kwa- lifiactie 'brouwgerst' - naast voergerst - kreeg. Zonder meer is ook zijn huidige produkt van de beste kwaliteit. Toch verwerkt I.B.I.S slechts 2 tot 5 procent inlands graan. De prijs is afhan kelijk van de vraag op de wereld markt en daardoor sterk wisse lend. Wintergerst is niet honderd procent winterhard en de opbrengst per hectare van gerst in het algemeen is lager dan van bijvoorbeeld tarwe. Daarom neemt de Nederlandse boer lie ver geen risico en verbouwt bij voorkeur tarwe, waarvan de prijs zeker - zij het erg laag momen teel - en de opbrengst hoger is. De rest van de benodigde grond stof komt elders uit Europa. Mouten is een secuur gebeuren. Het is eerder een biologisch dan een industrieel of chemisch pro ces. Hoe dood een droge gerste korrel er ook uit mag zien, het is een levend organisme, bestaande uit een zaadhuid, een kiemschijf en een hoeveelheid reservevoed- sel (endosperm). Dat bestaat uit Door George Sponselee zetmeel. Zetmeel is een complexe verbinding te vergelijken met een kralensnoer bestaande uit honderden dezelfde kralen. De plant gaf het de kiem mee, om het zo maar eens te zeggen, om zich te kunnen ontwikkelen zolang de kiem niet zelf voedsel kan maken. Om dat zetmeel toe gankelijk te maken voor de kiem zal het moeten worden afgebro ken tot de genoemde kralen, enkelvoudige suikers, glucose in dit geval. Om van snoer naar los se kralen te komen zijn enzymen nodig. Die maakt de korrel ook zelf. Het moutproces bestaat nu hierin dat die enzymvorming op gang gebracht wordt, maar ook weer tijdig gestopt. De volgende Zwaan' kreeg, werd vastgelegd foto camile schelstraete stap, van snoer naar kralen, is het werk van de brouwer of de whiskystoker. Biologische of biochemische processen zijn beïnvloedbaar door vele uitwen dige processen: hoeveelheid vocht, warmte, zuurstof, kool- dioxyde, het ras gerst dat gemout wordt enzovoort. In die paar zin nen moeten we het drie kwartier durende, boeiende college dat 'moutmeester' Luc De Clercq zo vriendelijk was ons te geven, vanwege de beschikbare plaats ruimte, helaas beperken. Hope lijk leggen we het zo uit dat het voor u begrijpelijk is. Want we slaan veel over: het schonen van de grondstof, het weken, drogen, opslag, intern en extern trans port en de vraag van de klant: zoveel ton van dit of dat ras. Of: zoveel van twee verschillende rassen en dan gemengd etcetera. Elke klant heeft zo zijn eigen behoeften en zijn eigen zeer strenge kwaliteitseisen. Begrij pelijk! Krijgen we een Palm voorgezet die naar niks of naar Bavaria smaakt, dan rechten we ons ook. Nog een ding: I.B.I.S. staat voor Independent Brewing Industry Supplies. I.B.I.S. is een Nederlandse holding. Zij omvat drie bedrijven: I.B.I.S. bv Kloos terzande, de moutproducent, I.B.I.S. bv Walsoorden, op- en overslag en I.B.I.S. Ltd, het Engelse hoofdkantoor in Newark. Met dank aan C. Buysrogge te Hulst en L. De Clercq van I.B.I.S. te Kloosterzande. THEATER GOES Lieve Boom - voor kinderen - door poppentheater Sim Bolus Ambachtscentrum -14.30 uur MIDDELBURG Chin-Chin - Een man, een vrouw en de drank - Stadschouwburg - 20.00 uur 27,50) DIVERSEN EEKLO Geletterde mensen - met Connie Palmen en Adriaan van Dis - De Her bakker Pastoor de Nevestraat - 20.30 uur PHILIPPINE Lezing over werk notaris - Nederlandse Bond van Plattelands vrouwen Biervliet - met I. Segers - Au Port -19.30 uur HOEK Cursus lichaamsverzorging metschoonheidssalon Elsa - buurt huis De Hoekse Rakkers - 20.00 uur CLINGE Koersbal - ANBO - Malpertuus - 13.30 uur ST.-JANSTEEN Jokeren - KB O - De Warande - 13.30 uur HEIKANT Schieting - KBO - 't Heike - 13.30 uur KOEWACHT Kaarting - De Lange Akkers -13.30 uur AXEL Schrijfavond Amnesty Interna tional - Nh kerk - 20.00 uur Koersbal - Gregoriuscentrum - 14.00 uur Bridgen - Gregoriuscentrum - 13.30 uur SAS VAN GENT Tentoonstelling - foto's van Ben nie Janssens - openbare bibliotheek - 13.30-17.00 uur Kaarting - De Regenboog - 14.00 uur TERNEUZEN Jokeren - 't Schelpenhoekje -19.30 uur HULST Kaarting - café De Kroon - 14.00 uur FILMS GOES Grand Theater 14.00 uur Pocahontas 20.00 uur Seven HULST De Koning van Engeland 14.00 uur De Boefjes 14.00 uur Pocahontas 14.00 en 20.00 uur Babe 20.00 uur The usual Suspect 20.00 uur Sudden Death 20.00 uur Fair Game 20.00 uur Heat 20.00 uur Showgirls VLISSINGEN Alhambra 1 - 14.00 en 20.00 uur Showgirls Alhambra 2 -14.00 uur Pocahon tas 20.00 uur Heat Alhambra 3 - 14.00 en 20.00 uur Dangerous Minds Alhambra 4 -14.00 uur Babe 20.00 uur Fair Game BRUGGE Kennedy Complex 14.00, 16.00, 18.00 en 20.00 uur Babe(Ned) 20.00 uur Sabrina 14.30 en 20.00 uur Kids 16.00 en 20.00 uur Heat 14.30 uur Goldeneye 14.00 uur Pocahontas 17.15 uur Lang leve de Koningin 17.15 uur Top Dog Ciné Zwart Huis -17.15 uur In the Bleak Midwinter GENT Decascoop 14.30 en 17.00 uur (Ned versie) 20.00 en 22.30 uur (Eng Versie) Babe the Pig 22.30 uur Sneak Preview 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur Heat 14.30 en 17.00 uur A little Princess 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur Jumanji 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur Dangerous Minds 14.30, 17.00, 20.00 en'22.30 uur Sabrina 20.00 en 22.30 uur Kids 22.45 uur Citizen X 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur Seven 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur Money train 20.00 en 22.30 uur Murder in the first 20.00 uur Fair game 22.30 uur Showgirls 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur Goldeneye 14.30 uur Nine months 14.30 en 17.00 our Pocahontas (Ned) 14.30 uur Braveheart KNOKKE Beverly Screens 17.30 en 20.30 uur Heat 15.00, 17.30, 20.00 en 22.30 uur Jumanji 15.00, 17.30, 20.00 en 22.30 uur Seven 15.00, 17.30, 20.00 en 22.30 uur Dangerous Minds 15.00 uur The little Princess Terneuzen - Een 30-jarige zwerver is gisteren gearres teerd in verband met diefstal van een kettingzaag uit een container aan de Dijkstraat. De politie kon de dader aanhou den dankzij een attente getuige van de kraak. Terneuzen - Fototoestellen en sieraden waren de buit bij een inbraak in een woning aan de Beethovenstraat. De inbrekers waren binnen gekomen door het forceren van de achterdeur. Terneuzen - Een 18-jarige Ter- neuzenaar is aangehouden in de binnenstad met softdrugs op zak. Sas van Gent - Door het force ren van een raam kwamen onbekende inbrekers binnen in een woning aan 't Lage Sas. Ze namen een videocamera, came rarecorder en geld mee. Terneuzen - De eigenaar van een gebouw aan de Michiel de Ruijtersingel deed maandag aangifte van vernieling van vier ruiten. Terneuzen - Bij een discotheek aan de Walstraat is in het weekend een vals biljet van 100 D.mark ingeleverd. Enkele dagen eerder is er in Ternfeuzen ook al zo'n biljet opgedoken. Breskens - Maandagavond om 18.30 uur zijn twee bromfiet sers in de Dorpstraat op elkaar gebotst. Een 17-jarige brom fietser reed over het voor 'hem links gelegen fietspad in tegen- gestelde richting. Een 46-jarige bromfietser kon een aanrijding niet voorkomen. Terneuzen - In een woning aan de Jozinastraat is maandag ingebroken. Een raam werd daarbij geforceerd. De woning is doorzocht, maar het is niet bekend of er iets verdwenen is omdat de bewoonster op vakantie is. Zaamslag - In een loods naast een woning aan het Veer is maandag brand uitgebroken. Volgens de brandweer is de brand ontstaan door een kort sluiting in een koelkast. De brandweer had het vuur' snel onder controle en de schade bleef beperkt. Gehandicapten-dressuur Nieuwvliet-Bad - In paarden sportcentrum Nieuwvliet van de familie Prins wordt zaterdag 24 februari de jaarlijkse dres- suurdag voor de Mariannestap- pertjes gehouden. De Marian- nestappertjes telt zo'n 25 deel nemers, die elke zaterdag in het paardensportcentrum oefenen. Dit gebeurt onder leiding van instructeurs en begeleiders als Jeannot Bakker uit Sluis, Henk Scheffer en Yvon Prins uit Niruwvliet. De club neemt tij dens het groene seizoen ook deel aan buitenconcoursen en houdt elk jaar een indoordres- suurwedstrijd. Deze begint zaterdag om 11.00 uur. Hans Prins van paardensport centrum Nieuwvliet: „Zo'n dressuurdag met de gehandi capten van de Mariannestap- pertjes is altijd een happening, want elke deelnemer heeft als supporters zijn hele familie en dat is leuk. Natuurlijk zijn er ook andere belangstellenden van de partij. Dat zo'n dag nog al wat geld-kost is begrijpelijk. Daarvoor hebben we nogal wat spontane sponsors, die we veel dank verschuldigd zijn." De wedstrijden beginnen om 11.00 uur, de prijsuitreiking is om ongeveer 13.45 uur. Hierna komt de muziekband uit Axel nog een uurtje spelen. Jurylid voor deze dressuur- proeven is Bram Schilleman uit Biervliet.

de Stem | 1996 | | pagina 15