IRA-bom doodde terrorist' LAATSTE LOTEN! Nu 5 miljoen netto in de Jackpot. Bergers proberen tanker vast te zetten |Bfevuidkan!rtrdefp)grooBtste Grootste Duitse scheepswerf aan rand bankroet Aanslag in Londen mogelijk een ongeluk in de terreurcampagne IRA vaak slachtoffer van eigen aanslagen Deze maand valt-ie zeker. IMMENTAAR Meer kans, meergeld, in de Staatsloterij. BUITENLAND A5 ILAND KORT ider: 79 verbalen efdochters r mishandeld en Sint-Maarten Schoonzoon van Saddam Hussein terug naar Irak m zingt voor nterberg Tokyo eerlijkste stad ter wereld BUITENLAND KORT Referendum fiasco voor Walesa Honderdduizenden op been tegen ETA Grote zorgen over gegijzelden Irian Jaya Busongeluk in Peru: 28 doden Onderhandelingen Irak-VN mislukt EU-ambassadeur verdacht van fraude Slechte opsporingsfoto's voor Ifor Layla Khaled mag naar huis terug BRUARI 1996 A4 n van een ander land arenommeerde politiriic lier Kohl uitgerekend nU ndidaten voor het presj. spreekt alleen met Boris uit de weg. Geen wonder iroom Kohl uitleggen als Jteun die Jeltsin goed kan den uitsluitend als een uit- gneafte doen. Kohl heeft •ken met de Russische lei., onalisten en neo-commu- voor een Navo aan hun lau, Praag en Boedapest uiting bij Europa kan hen daar huiverig voor. Niet lis wel vanwege het oude d, de Navo, op een enkele kbeelden uit de Stalin- en Russische conservatieven an zijn. Zelfs Boris Jeltsin |wezen persoon om deze verkiezingsstrijd, weg te ICentraal-Europa het beste ■n het oude Oostblok. Hij een zo spoedig mogelijke dassen, maar hij weet ook afwachtend de recent ver in Polen en Hongarije uit kereren. Een Navo-lidmaat- van de EU, een lage priori- aat de Russen uit te leggen :hten, zeker niet met betrek- etwijfeld bedoeld als steun pnt, maar nog meer ter kal- or die van durf getuigende aardering. DE STEM DINSDAG 20 FEBRUARI 1996 haussee (KM) en de politie Do vuurwerk in beslag geno- uurwerkhandel van marine- jcessen-verbaal opgemaakt, de marechaussee in Den Lad van de KM. Het onder- Idam heeft gisteren een 41- celstraf wegens jarenlange en mishandeling van zijn had zes jaar geëist, tie verklaard van achtereen- fct hun zestiende jaar te zijn beng gelovig Jehova Getuige. |aan ontuchtige handelingen. twee keer per maand tot verkrachting van de jongste ruwelijke wijze een kat mis- ft een strop van koperdraad de gistermorgen gevonden dier op dat moment nog leef- er alles aan gedaan om zich "olgens een woordvoerder van leestje een hele zware doods- Sisteren niets opgeleverd. De de zaak tot de bodem uitzoe- or de diermishandeling duis- xander bezoekt van 15 tot en ten. Op Aruba zal hij onder Ji jaar status aparte. Op Sint- vederopbouwwerkzaamheden jorig jaar september trof. Het t dat van minister Voorhoeve ubaanse Zaken aan de eilan- uitstapje met twee dagen Sint- het eiland om zijn medeleven orkaan Luis. Op maandag 18 plenaire zitting van de Staten jaar status aparte. Vervolgens ;n in Oranjestad en op andere ïeepsbouwér in Duitsland, Ligt bankroet te gaan. Gis- tpravond was koortsachtig Lprleg gaande om op de val- L nog een reddingsplan op stellen. Lukt dat met, dan al de werf waarschijnlijk vandaag moeten besluiten het faillissement aan te vragen. vet de ondergang van Bremer I vulkan (22.500 werknemers) zou 1 een eind komen aan een 200 jaar Tude scheepsbouwtraditie in Bremen. In 1983 verdween de werf AG Weser al van het toneel. Afgelopen vrijdag werd de note ring van Bremer Vulkan aan de effectenbeurs in Frankfurt opge schort. Het bedrijf liet toen weten begin deze week met nadere mededelingen te zullen komen. Gisteren verklaarde de minister van Financiën van de stadstaat Bremen, Uirich Nolle, dat het vandaag afgelopen zal zijn, als er bij het overleg van de directie met banken en overheden geen nieuw geld op tafel komt. Bremer Vulkan is in ernstige financiële problemen geraakt, doordat het bedrijf vorig jaar een fors verlies leed en schulden heeft van naar schatting 780 miljoen mark 875 miljoen). Omdat voor een steunplan.toestemming nodig is van de Europese Commissie, ging de topman van het bedrijf, Udo Wagner, gisteren naar Brus sel voor overleg met commissaris Van Miert voor concurrentieza- ken. De Europese Commissie heeft nog een appeltje te schillen met Bremer Vulkan. Het bedrijf zou overheidssteun ten bedrage van 850 miljoen mark die was bedoeld voor overgenomen scheepswerven in de vroegere DDR, hebben misbruikt voor andere doeleinden. Deze zaak maakt de besprekingen over het afwenden van een faillissement er niet eenvoudiger op. Hoewel grote Duitse banken betrokken zijn bij het crisisbe raad, zijn ze vermoedelijk niet bereid het leeuwedeel van het benodigde geld te fourneren. „Een oplossing zal moeten komen uit Bonn of Brussel, maar niet alleen van de banken," aldus een zegsman in de bankwereld. De kans dat Bremer Vulkan geheel of gedeeltelijk wordt over- genonjen lijkt gering. Een moge lijke kandidaat-koper, de Noorse scheepsbouwer Kvaerner, heeft laten weten niet te zijn geïnteres seerd. De MAN-groep in Mün- chen sprak tegen belangstelling te hebben voor de divisie diesel motoren. Bremer Vulkan heeft een jaarom zet van omstreeks zes miljard mark 6,7 miljard) en houdt zich behalve met scheepsbouw ook bezig met elektronica en installatie- en machinebouw. Het concern bezit nieuwbouwwerven in Bremen, Lübeck, Wismar, Str- alsund en Bremerhaven en repa- ratiewerven in Bremerhaven en Wilhemshaven. I Van onze correspondent Londen - De bomaanslag in Londen, die het leven kostte aan een buspassagier en drie anderen levensgevaarlijk verwonde, was waarschijnlijk een 'ongeluk'. Scotland yard vermoedt dat de lading voortijdig is afgegaan en dat het omgekomen slachtoffer mogelijk de bommenlegger zelfwas. De BA heeft de aanslag opgeëist. I De Britse politie heeft gisteren J wee verdachten aangehouden. indien wordt een van de I gewonden in het ziekenhuis I bewaakt. De politie houdt er slijk rekening mee dat hij I een van de mannen is die de bom I vervoerden. De explosie van zondagavond l zorgde gisteren voor enorme ver keersopstoppingen in het hart I van Londen. De politie had de I straat waarin de bom ontplofte, u zet om te zoeken naar aan- fwijzingen. Niet uitgesloten werd ie 'boordvideo' van de bus de ir of daders heeft gefilmd. I Maar de politie wilde niet meede- I !en of de beelden waren gevonden if ze bruikbaar waren. Ook I over andere aanwijzingen wer- I den geen mededelingen gedaan. I Volgens commandant Tony Rowe I van de anti-terreurbrigade van I Scotland Yard lijkt het er op dat I de bom 'per ongeluk' is afgegaan, 'ins een transport naar een I andere lokatie. De belangrijkste aanwijzing lijkt, t er vooraf geen enkele waar- tawing was gegeven. Dat is I sinds het einde van het staakt- I bet-vuren toch weer een gebruik pij de IRAjVoor een soortgelijke i (ap) - De naar Jorda- |Më uitgeweken schoonzoon pan Saddam Hussein, luite- it-generaal Hussein Kamel al-Majid, heeft gisteren d, dat hij binnen enkele jen met zijn vrouw en kin- deren naar Bagdad terug zal I keren. I Al-Majid, wiens vlucht in augus- s nog als een zware slag voor pet regime van Saddam werd zei dat de Iraakse presi- I dent positief had gereageerd op Injn verzoek om terug te mogen I keren. Hij zei, dat er geen voor warden aan zijn terugkeer waren verbonden, maar wilde niet zeggen of Saddam hem zijn placht vergeven heeft. jid zou een belangrijke rol i gespeeld in het geheime sewapeningsprogramma van pak Na zijn vlucht riep hij op bet bewind van Saddam omver te it werpen. Iraakse oppositiegroe- 1 pen wilden echter niet met hem I samenwerken. giers rampbus :ang- en oratoriumverenigifë ag in Deventer tijdens de her- de busramp in Winterberg- eden van De Lofstem hebben al aer telegram en het sturen v peen persoonlijke kaart hun meae- ieleven aan de nabestaanden v de slachtoffers betuigd. De herdenking, die om 20.00 oegint, wordt gehouden in sportcentrum De Scheg- slachtoffers van het busongeluk waren daar op de een of m rij betrokken. umin- De samenkomst heeft een ten karakter. „„tpr Voor deputaties van Devem instellingen en organisati beperkt ruimte. Burgemeester van Lidth de Jeude is een v Omdafer in en buiten Devf£ zo intens is meegeleefd me nabestaanden en directe ken zoals gewonden er n kunnen zijn, verzorgt r. een directe reportage van eenkomst. Enters- Door het busongeval in jerS berg verloren' zeven Pa het leven en raakten je gewond. De chauff.e"Lsel op- touringcar liep ernstig m (ap) - Tokyo mag dan een dure stad zijn, de ®voners zijn engeltjes, want nergens anders *°rdt zo veel op straat ^vonden geld netjes naar de politie gebracht. ^°hg jaar brachten de inwo ners van de Japanse hoofd as 2,7 miljard yen (ruim 41 ®ljoen gulden) aan gevon den geld naar de politie, zo era maandag bekend. JPPunt van goedheid is de Jfge jongen, die op een *20 miljoen yen (306.000 w» i vond' gewikkeld in jA-kant. Hij bracht het «fMaal naar de politie, jaar mocht het na zes maan- aen weer komen ophalen, dat niemand zich voor het fj d Was komen melden. buitengewone gedrag t ®g' a']een n°g maar meer het i!Ü als ie bedenkt dat den rmrt Tei\Tan een gevon" «n portefeuille in Tokyo een P.bld en moeite kost. De o,l' doet er een half uur vollen™ ien £ormulier in te de, n T de eerlijke vin- met vertrekken, voordat rond procedure is afge- bom die vorige week was verstopt in een telefooncel bij Charing Cross, was vooraf wel alarm gegeven. Het feit dat een bus in hartje Londen het doelwit was, vlak na het uitgaan van de theaters en de bioscopen, is eveneens ongebrui kelijk. De IRA zou in principe niet het risico willen nemen op dat tijdstip een bus op te blazen, aangezien de kans groot zou zijn dat er Amerikaanse toeristen in zouden zitten die een avondje uit waren geweest. Gezien de toe komstige fondsenwervingscam pagnes in de Verenigde Staten van het aan de IRA gelieerde Sinn Fein zou dat zeer moeilijk te verkopen zijn geweest, zelfs ten opzichte van de publieke opinie onder Ierse immigranten in de Verenigde Staten. Waarnemers verwachten dat de IRA nog meer doelwitten heeft gekozen op het Britse hoofdei land. De terreurorganisatie zou nog geen aanslagen in Ulster zelf hebben gepland, omdat men daar geen nieuwe confrontatie wil met de protestantse para-militaire organisaties. In het verleden hadden die het gebruik om na aanslagen van de IRA willekeurige katholieken te executeren. Chaos Een van de theorieën is, dat de bommenlegger op weg was naar een andere lokatie om - net als bij de Charing Cross-bom - voor maximale verkeerschaos te zor gen in Londen bij het bomalarm, zonder dat daarbij doden zouden vallen. Bekend is dat de IRA rondom Londen semtex heeft verstopt in geheime ondergrond se 'munitiebunkers' en dat 'vrij willigers' soms met die bommen in de metro en in bussen stappen. De gedachte is, dat de pakkans bij politiecontroles veel kleiner is in het openbaar vervoer. Gerry Adams zei opnieuw geschokt te zijn over de dodelijke aanslag maar weigerde, net als bij vorige gelegenheden, om deze te veroordelen. De Sinn Fein-lei- der deed daarentegen een nieuwe oproep een nieuw vredesproces op te bouwen. „Dat betekent dat we allemaal risico's moeten nemen en dat we allemaal bereid moeten zijn de situatie te redden. Toen het vredesproces in het Midden-Oosten instortte, liepen Arafat en Rabin ook niet weg van Van de dubbeldeksbus bleef slechts schroot over. Door Shawn Pogatchnik (ap) Belfast - Op de begraafplaats Milltown, waar de IRA zijn eigen doden begraaft, staat op meer dan honderd graven de tekst 'gedood door vroegtijdige ont ploffing'. Van de 280 IRA-leden die sinds juni 1970 zijn gedood, werden er 102 het slachtoffer van hun eigen aanslag of de mislukking daarvan. De IRA maakt gewoonlijk gebruik van 'onbekenden' met weinig ervaring bij de uit voering van een aanslag. Bij de aanslag op het hoofdkwartier van een militante prote stante groep in Belfast, op 23 oktober 1993, werd een 23-jarige jongen ingezet, die net als negen protestante burgers de dood vond. Vaak worden Engelsen met Ierse voorouders ingezet. Het voordeel daarvan is, dat ze geen Iers accent hebben en dus niet de aandacht trekken. Maar het nadeel is dat nervositeit en verwarring er vaak voor zorgen dat hun eerste opdracht meteen hun laatste is. In november 1991 kwamen een 25-jarige en een 18-jarige jongen om het leven toen ze een bom probeerden aan te brengen bij het optreden van een militaire kapel in Londen. De laatste tien jaar is het aantal doden onder de IRA zelf echter gedaald vanwege de overschakeling op Semtex, het reukloze en kneedbare explosieve materiaal, dat minder gevaarlijk is dan het daarvoor gebruikte geligniet, een inferieur produkt dat in de mijnbouw werd gebruikt. De IRA-bommen in Londen zijn bedoeld om Groot-Brittannië de grootste economische schade te bezorgen en de grootste politieke druk uit te oefenen. Maar het vermoorden van burgers die er niets mee te maken heb ben, vervreemdt de IRA van potentiële sym- patisanten: de vele Ieren in de Verenigde Staten en in de rest van de wereld. Toch gebeurt het steeds weer opnieuw. De IRA-bommen in burgerwijken gaan vaak vergezeld van een telefonische waarschu wing, die de Britse autoriteiten als vaag omschrijven. Bovendien krijgt de politie vele valse meldingen binnen. Op 9 februari, de dag dat de IRA een eind maakte aan de wapenstilstand van 17 maanden, kwamen bij diverse media in Belfast en Dublin gecodeerde telefoontjes binnen. Anderhalf uur later ontplofte een bom in het zakencentrum Docklands van Londen. De politie was al begonnen de omgeving te evacueren, maar twee krantenverkopers werden gedood en meer dan honderd men sen raakten gewond. hun taak. Zij sloten geen deu ren." Vanuit Dublin liet de Ierse minis ter Proisias De Rossa een soort gelijk geluid horen: „Het vredes proces is nog niet dood, het behoort aan de mensen van dit eiland en ook aan die van Groot- Brittannië." De Britse premier Major probeerde gisteren een uit weg te vinden voor de politieke problemen die zijn gerezen met Dublin over de manieer waarop het vredesproces nu verder moet, als het al verder kan. Major blijft bereid voor het vredesproces „te vechten" en voerde daarom nieu we gesprekken met leiders van de 'constitutionele' Noordierse par tijen. Het belangrijkste verschil tussen Londen en Dublin blijft dat de Britten prioriteit willen geven aan verkiezingen in Ulster (die toekomstige vredesonder- handelaars een democratisch mandaat zouden moeten geven). De Ieren willen daarentegen éérst een 'Dayton'-achtige bijeen komst waarop men het eens moet zien te worden over ten minste enige basisprincipes. Het verschil in inzicht maakte het tot gisteren onmogelijk zelfs een datum af te spreken waarop Major en zijn Ierse collega John Bruton elkaar konden ontmoeten. Warschau - Het referendum in Polen over de privatisering van staatsondernemingen is een flop geworden door een te lage opkomst. „De regering kan haar gang gaan," zei Maciej Jankows- ki, een regionale voorman van de vakbond Solidariteit. Minstens de helft van de 28 miljoen stemgerechtigde Polen moest stemmen, wilde de uitslag geldig zijn. Maar slechts 30 tot 40 procent kwam volgens de media opdagen. Ex-president Lech Walesa was de gangmaker achter de stemming. Madrid - Honderdduizenden Spanjaarden hebben gisteravond in Madrid en Valencia gedemonstreerd tegen de terreur van de Bas- kische afscheidingsbeweging ETA. Voorin de betoging in de hoofdstad liepen de socialistische premier Felipe Gonzalez en zijn uitdager bij de parlementsverkiezingen op 3 maart, José Maria Aznar van de conservatieve Volkspartij. Tot de betogingen onder het motto Tegen terreur en geweld, voor vrijheid was opgeroepen door partijen, vakbonden en tal van andere organisaties. Ook familieleden van slachtoffers van de ETA marcheerden mee. Het was voor de eerste keer dat Gonzalez demonstreerde sinds hij 13 jaar geleden regeringsleider werd. De betogingen zijn een nieuw hoogtepunt van het protest sinds afgelopen woensdag Francisco Tomas y Valiente (63), een voormalig president van het Consti- tuionele Hof, werd doodgeschoten. Jayapura - De situatie van de dertien gegijzelden in Irian Jaya, onder wie twee Nederlanders, is zorgwekkend. De Nederlandse bisschop H. Münninghof van Jayapura zei gisteren dat er erg snel een einde aan de gijzeling moet komen. De gijzeling duurt al zeven weken. „Het is noch in het belang van het OPM, de vrij heidsbeweging in Irian Jaya, noch van het Indonesische leger dat er doden vallen onder de gijzelaars." Münninghof had als laatste op 25 januari contact met de leider van de opstandelingen, Kelik Kwalik. Van vele gegijzelden is inmiddels bekend dat hun gezondheid met de dag verslechtert. Lima - In de afgelegen centrale hoogvlakte van Peru zijn afgelo pen weekeinde 28 inzittenden van een autobus om het leven geko men toen het voertuig van de weg raakte en in een rivier stortte. Dit hebben de autoriteiten maandag bekend gemaakt. Een passa gier wist zichzelf te redden door via een gebroken ruit uit de bus te klimmen. Het voertuig lag toen in het acht meter diepe water van de rivier de Mantaro. New Vork - De onderhandelingen tussen Irak en Verenigde Naties, die in de wandelgangen 'aardolie tegen voedsel' worden genoemd, zijn zonder succes beëindigd. Dat heeft de Iraakse dele gatieleider Abdoul Amir al-Anbari gisteren in New York ver klaard. Irak was op 6 februari onderhandelingen begonnen over verlichting van de VN-sancties. Toestemming van de volkerenor ganisatie om meer olie te verkopen, had het mogelijk moeten maken dat Irak meer voedsel en medicijnen importeert voor de noodlijdende bevolking. Moskou - De ex-ambassadeur van de Europese Unie in Moskou, Micheal Emerson, heeft zijn vervroegde pensionering aange vraagd, nadat een onderzoek is gestart naar mogelijke onregelma tigheden in de periode dat hij hoofd was van de Europese missie in de Russische hoofdstad. Emerson is een Britse diplomaat van 55 jaar. Verschillende bronnen brengen hem in verband met mogelijke illegale activiteiten, waarbij hij zijn positie als ambas sadeur van de Europse Unie zou hebben misbruikt. Zo zou hij zelf met Oost-Europeanen in zaken zijn gegaan en wordt de suggestie gewekt, dat er gerommeld is met miljoenen fondsen die de Europ se Unie in het kader van het zogenaamde TACIS-programma aan de landen van de voormalige Sovjet-Unie verstrekt. Emerson was van 1990 tot eind 1995 hoofd van de Europese missie in Moskou. Sarajevo - De Navo-troepen in Bosnië hebben maandag posters gekregen met daarop 51 namen en 17 foto's van mannen, die door het Internationale VN-Tribunaal in Den Haag van oorlogsmisda den worden verdacht. Maar of die posters hun opsporing zullen bespoedigen, is zeer de vraag. Veel foto's zijn van slechte kwali teit en de beschrijvingen van de andere 34 zijn mager. „Lijkt op zijn broer," wordt er over iemand geschreven. „Had een baard," luidt een van de kenmerken van een ander. Het is heel denkbaar, dat veel van de op de poster vermelde oorlogsmisdadigers een Navo-kamp binnen kunnen lopen en naast de poster kunnen gaan staan zonder herkend te worden. Bij besprekingen van militaire leiders van de Navo en uit Bosnië aan boord van het Amerikaan se vliegdekschip George Washington in de Adriatische Zee ligt is gisteren de Bosnisch-Servische generaal Tolimir niet komen opdagen. De burgemeester van het oostelijk deel van Mostar, dat voornamelijk door moslims wordt bewoond, heeft maandag zijn ontslag ingediend bij de Bosnische president Izetbegovic. Jeruzalem - Israël is akkoord gegaan met de terugkeer van 154 leden van de Palestijnse Nationale Raad (PNR) naar de door de Palestijnen bestuurde gebieden. Onder hen is vliegtuigkaapster Layla Khaled. Zij werd in 1970 in Londen gearresteerd wegens de kaping van een El Al-vliegtuig. Eerder was zij betrokken bij de kaping van een TWA-vliegtuig. Ook Abu Ali Mustafa, adjunct van Volksfront-leider George Habash, en Ghazi al-Husseini, broer van Faisal al-Husseini, PLO-topfunctionaris in Jeruzalem mogen terug. (ADVERTENTIE) In de Staatsloterij Jackpot zit nu maar liefst 5 miljoen netto. En daar blijft het niet bij. Want naast de Jackpot is de extra prijs deze maand wel heel bijzonder. Als u 'm wint, ontvangt u Iedere week f 2.000,- netto zakgeld tot het jaar 2000! Koop dus nu uw Staatsloten. De trekking is dinsdag 27 februari. Milford Haven (rtr) - Een ber- gingsploeg van 20 man tracht voor de kust van Wales de aan de grond gelopen olietanker Sea Empress op de zeebodem vast te zetten. Daarna wordt een poging ondernomen de lading over te pompen in een andere tanker. Nog steeds dreigt er een milieuramp. Dit zeiden functionarissen giste ren in de havenstad Milford Haven. Opgelucht constateerden zee vaart- en milieudeskundigen dat de in Liberia geregistreerde tan ker de noordoostelijke stormen kennelijk zonder verdere schade heeft doorstaan. Twee sleepboten bleven in de buurt op 500 meter van de kust bij St. Ann's Head. De Chinese supersleper 'De Yue' hield het in 1993 gebouwde en '274 meter lange schip weg bij de rotsen. Uit het schip, dat 130.000 ton lichte olie vervoerde, is rond 400 ton olie gelekt die is terecht geko men op de om zijn fauna bekende kust. Experts doen alles om een milieuramp te voorkomen. Drie vliegtuigen sproeien chemicaliën uit over de bruine en zwarte olie vlek die een lengte heeft van zes kilometer. In een nabijgelegen baai stroomt een hoeveelheid zware olie bin nen, aldus woordvoerders van de kustwacht. Maar de ergste lekka- Een vliegtuig sproeit chemicaliën uit over de 6 km lange olievlek. ges lijken bedwongen. „De groot ste opgave is nu het schip te ver ankeren - letterlijk op de zeebo dem vast te zetten met gebruik van ankers," zei Joe Small van de marine. Als het vastligt, kan de bergingsploeg het nu overhellen de schip stabiliseren waarna het overpompen kan beginnen. Dit zal, afhankelijk van de weerom standigheden, ongeveer twee dagen duren. Bergingsfunctiona rissen hopen medio deze week, wanneeer de storm is geluwd, een kleinere tanker langszij te bren gen. De Britse dierenbescherming is begonnen zoveel mogelijk zeevo gels, dolfijnen en zeehonden te redden van de olie. Deskundigen zeiden dat in het gebied 100.000 vogels verblijven. Volgens milieudeskundigen is het een race tegen de klok. De komende weken zullen zeldzame vogelsoorten neerstrijken op de nabijgelegen eilanden voor de kust van Wales. Tot nu toe zijn 43 besmeurde vogels schoonge maakt. Zo'n 150 vogels hebben de vervuiling tot nu toe niet over leefd. De zeehondenkolonie in de buurt lijkt nog onaangetast. De Zeehondencrèche in het Gro ningse Pieterburen stuurt hulp naar Zuid-Wales. Vanmorgen FOTO ANP vertrekt het hoofd zeehondenver zorging Anita Dijkens naar het getroffen gebied om een lokaal team van dierenbeschermers te helpen. Verder houdt de zeehonden crèche een team van vijf perso nen, onder wie een dierenarts en zeehondenverzorgers, achter de hand die indien nodig naar Wales zullen gaan. De ervaren Dijkens verleende ook bijstand aan die renbeschermers op de Shetland- eilanden, toen zich daar een olieramp voltrok. Zij zal ter plaatse bepalen of er verdere hulp uit Pieterburen moet komen.

de Stem | 1996 | | pagina 5