Rotterdamse wethouder Smit stapt op Onze Top 10 van deze week. Laatste kans voor themapark Archeon 1*53.-- De anest om te discrimineren 1.99 'Oplichter neemt duizenden in de maling met nep-familiewapen' rn O 2 kilo nu y.y« ffOPPlfoe week ""'van bestem Politie identificeert het lijk van vermiste Manon BINNENLAND A3 Vanwege fiasco stadsprovicie I Botterdam (anp) - De Rotterdamse CDA-wethouder R. Smit I |[|aven en Financiën) treedt af. Dat heeft hij gistermiddag I bekendgemaakt. De stadsbestuurder wil niet langer aanblijven I omdat er volgens hem geen perspectief is op een stadsprovincie. m Dood gevonden Tilburger (64) blijkt gewurgd BUITENLANDSE CRIMINALITEIT IN NEDERLAND Achtjarig kind slachtoffer misdrijf Carnavalsvierder mist zijn hotel op 10 kilometer DINSDAG 20 FEBRUARI 1996 ot-Brittannië en Ierland. eidelijk rustiger weer mJ tijd tot tijd zon, aanvanke- ook nog een sneeuwbui insdag in Ierland Veei olking en regen. Maxima 10 tot 5 graden, woensdag ia and beduidend hoger, gië en Luxemburg: Geleide wat meer zon en vooral ensdag een afnemende nd. Op de meeste plaatsen >og. Maxima iets onder nul ord- en Midden-Frankrijk ergang naar rustiger weet t vooral in de westelijke aartementen wat meer zon "afnemende neerslagkansen de oostelijke helft dinsdag fst nog sneeuw. Middagtem- ratuur uiteenlopend van -4 aden in het oosten tot +4 jn etagne. lid-Frankrijk: Koud en win- rig met van tijd tot tijd regen sneeuw. In de loop van oensdag in het westen kans wat zon. Maxima op de eeste plaatsen tussen 0 en 5 aden. irtugal: Vooral in het noor- n soms bewolking en een bui, aar ook van tijd tot tijd zon! axima rond 11 graden, anje: In de zuidelijke helft iregeld zon. In het noorden ink wat bewolking en langs Je Golf van Biskaje plaatselijk eel regen en een stevige noor- enwind. Daling van tempera- uur met op woensdag maxima an de costa's van 8 graden bij arcelona tot 15 lokaal in het uiden. anarische Eilanden: Zowel olkenvelden als zon en een leine kans op een bui. Maxima •ond 23 graden, ilallorca en Ibiza: Half tot hwaar bewolkt en Jeans mkele regen- of onweersbuien. Winderig. Maxima rond 10 paden. Italië: Onstandvastig weer met juiige regen, in de bergen meeuw; vooral in het zuiden jok kans op onweer en tamelijk winderig. Daling van tempera tuur met woensdag maxima van 5 graden in het noorden tot rond 13 in het zuiden. Griekenland en Kreta: Dinsdag in het oosten nog droog en flink iwat zon. Verder veel bewol king, tijdelijk veel wind en vooral woensdag in Grieken land buiige regen, mogelijk met onweer, in de bergen met sneeuw. Middagtemperatuur meest tussen 13 tot 16 graden. Duitsland: In het algemeen veel bewolking en vooral in het midden en zuiden aanhouden de sneeuwkansen. Dinsdag nog veel wind. Middagtemperatuur enkele graden onder nul. Zwitserland: Bewolkt weer en vooral in het noorden en wes ten een aanhoudende kans op sneeuw. Temperatuur op 2000 meter geleidelijk onder de -10 graden. Oostenrijk: Veel bewolking en aanhoudend kans op sneeuw, met name aan de noordflank van de Alpen. Temperatuur op 2000 meter vooral in het noor den onder de -10 graden. Van onze verslaggever Botterdam - Duizenden men- JJJ Nederland die zich dol- gelukkig waanden met de her- ontdekking van hun eeuwen oude familiewapen, blijken 1 slachtoffer te zijn van een ordinaire oplichter. Een een- oersoonsbedrijfje uit Rotter- wordt ervan verdacht jara inlang valse familiewapens de man te hebben een woordvoerder van I justitie appelleerde het bedrijfje aan de trots of ijdelheid van men sen die 'bewezen' wilden zien dat (e afstammelingen waren van een oud en voornaam geslacht. Het strafrechtelijk onderzoek is inmiddels afgerond. De meervou dige kamer van de arrondisse mentsrechtbank in Rotterdam buigt zich volgende week dinsdag over de zaak. De zaak kwam aan het rollen na een klacht, ingediend door de Nederlandse Genealogische Ver eniging (NGV) en het Centraal Bureau voor Genealogie (CBG). Deze instanties kunnen samen bogen op een achterban van 22.000 stamboom-vorsers. De verdachte is een bijna-veerti- ger uit Rotterdam. Hij verklaarde voor leken stamboom-onderzoek te verrichten en deed dat aanvan kelijk onder de bedrijfsnamen Louter of Heraut, de laatste anderhalf jaar onder de naam Heraldica. Volgens de aanklacht ging de vervalser te werk volgens een vast patroon. Eerst vervaardigde hij, met behulp van computer programma's, een complete adreslijst van alle mensen in Nederland met dezelfde achter naam. Naamgenoten uit alle hoe ken van het land kregen gelijktij dig een mailing toegezonden, met de 'verheugende mededeling' dat stamboomonderzoek had uitge wezen dat er sprake was van een eeuwenoud familiewapen. Tegen betaling van ongeveer zestig gulden kon elk adres een kleurenafdruk van het officiële familiewapen ontvangen, evenals een kwartierstaat van de eerste voorouders die in de kerkelijke en burgelijke registers waren teruggevonden. Na betaling leverde het eenmans bedrijf inderdaad een keurig boekwerkje op A4-formaat. Daarin zat dan een afdruk van het familiewapen, een algemene beschouwing over heraldiek, plus een lijst met deftige voorouders uit de vijftiende, zestiende en zeventiende eeuw. „Voor een leek, die geen verstand heeft van stamboom-onderzoek, zag het allemaal uiterst betrouwbaar uit," aldus woordvoerder Bothof van de NGV. De vervalsing kwam aan het licht, toen trotse leden van 'nieu we adel' in contact kwamen met leden van genealogische vereni gingen. Deze routiniers vergele ken de toegezonden afbeeldingen met de officieel erkende familie wapens, zoals die zijn vastgelegd in de standaardwerken van Vor- sterman Van Oyen en ook ter inzage liggen op nagenoeg elk gemeentearchief. Volgens woordvoerder Plomp van het Centraal Bureau voor Genealogie was de melding van een groeiend aantal incidenten aanleiding voor een uitgebreid onderzoek. Dat heeft inmiddels uitgewezen, aldus het CBG, dat het bedrijf tenminste 150 schil den moet hebben vervalst. „Ervan uitgaande dat elk verzin sel is verkocht aan enkele tiental len adressen, gaat het in totaal om duizenden gedupeerden," schat ook NGV-woordvoerder Bothof. De afgeleverde stamboom bleek ook al uit de duim gezogen, heeft genealogische research uitgewe zen. De oplichter maakte steevast gebruik van de kwartierstaat van een handvol families, waarvan hij de gegevens in de computer had opgeslagen. Hij verving met één commando de achternaam. De vervalste stamboom nam hij vervolgens op in het boekwerkje voor iedereen, die op zoek was naar status of blauw bloed. ETTERRAADSEL elk woord is in dit érraadsel verborgen? Kiste ren: I. toorn; 12. ras; 13. Amerika; 16. moe; 11. mp; 21. es; 22. gent; 24. meter; 26. ees '1. tel; 32. narwal; 35. kaneel; 37. am; 0. slager; 42. gerant; 45. aar; 46. kom; 4& «asem; 53. stam; 55. ar; 56. spit; 58. laat opening; 65. dia; 66. ratel; 67. Rus; 6 2; 3. os; 4. nat; 5. keper; 6. ar; 7. piket. 8. les; 11. nestel; 14. mom; 15. kar; 18. stu Imaal; 25. talloos; 27. elegant; 29. daoe 34. lor; 35. kog; 36. een; 40. sigaar, tomaat; 46. kater; 47. melis; 50. aria, apin; 57. pol; 59. aga; 62. st; 64. nu, Smit kondigde al enkele maan den geleden aan dat hij zou ver- I trekken als er geen krachtig I regionaal bestuur komt in het I Rijnmondgebied. Hij herhaalde [zijn aankondiging enkele dagen voordat het kabinet de wetsvoor stellen voor een stadsprovincie introk. De PvdA- en D66-wethouders namen het Smit zeer kwalijk dat hij het collegestandpunt om Rot- m niet op te delen ten behoeve van een stadsprovincie heeft verlaten. Hij sloot zich vorige week aan bij hel standpunt van zijn eigen par tij dat opdeling van Rotterdam rads mag, als er maar een stadsprovincie komt. Een CDA- resolutie van regionale partijbe stuurders noemde het amande- ment van .PvdA en D66 in. de Tweede Kamer 'destructief'. De beide partijen probeerden de zaak te .redden door Rotterdam heel te laten in ruil voor gebieds uitbreiding van de stadsprovincie met de Drechtsteden en de Hoek se Waard. Smit had ook zijn handtekening onder de resolutie gezet. Het college wil de stad intact laten, zoals ook de bevolking jaar te kennen gaf bij refe rendum. Tot aan de volksraad- ng was overigens het hele ge voor opdeling van de stad. De overige collegeleden zullen naar verwachting het CDA bui ten de deur houden voor de reste rende twee jaar, hoewel de chris ten-democraten nog duidelijk een opvolger voor Smit willen aanwijzen. Het meest logische scenario is echter dat er drie nieuwe wethouders komen voor PvdA, de WD en voor D66. Daarmee zou het college meteen de grote werkdruk aanzienlijk «dichten. Alleen GroenLinks ijft in het college met maar één wethouder vertegenwoordigd. De 36-jarige Smit werd in 1990 wethouder. Hij kreeg toen de naven, personele zaken en de 'egiovorming in zijn portefeuille. geldt als een van de voorvech- ers van de stadsprovincie en leeft de meeste krediet opge duwd bij de kleinere gemeenten in het Rijnmondgebied die altijd de samenwerking met grote broer Rotterdam wantrouwden. Dat wantrouwen is sinds het Rot terdamse standpunt om de stad niet op te delen flink toegeno men. De burgemeesters van Capelle aan den IJssel, Krimpen aan den IJssel en Ridderkerk plus een wethouder van Rozenburg zijn onlangs uit woede over 'het onbetrouwbare Rotterdam' uit de regioraad, de voorloper van de stadsprovincie, gestapt. Smit toonde zich gistermiddag in een toelichting op zijn besluit bitter teleurgesteld. Hij sprak van een overheid die zucht onder de verkruimeling van het bestuur als de stadsprovincie niet door gaat. Alternatieven voor een ander soort regionaal bestuur zijn er volgens Smit wel, maar hij wildé deze niet toelichten. Wethouder Simons (RvdA) vond dat vooral de snelheid waarmee Smit opnieuw wilde onderhande len met de regering en de regioge meenten tot het politieke geschil hebben bijgedragen. „Wij vinden dat het niet zo snel hoeft. Een zekere bescheidenheid past ons nu beter," aldus Simons. Burgemeester Peper, die met een aparte verklaring kwam, beperk te zijn reactie tot een lofuiting op de kwaliteiten van Smit. Tilburg (anp) - De 64-jarige man die zaterdagochtend dood werd aangetroffen in zijn woning in Tilburg-Noord, blijkt te zijn gewurgd. Dat heeft sectie uitgewezen. De politie was de woning van de man binnengegaan nadat buurt bewoners alarm hadden gesla gen. De politie heeft een recher chebijstandsteam van 22 mensen geformeerd. Uit buurtonderzoek door dit team is gebleken dat het slachtoffer homofiel was en veel relaties had. Over het motief en dader(s) is nog niets bekend. FOTO DIJKSTRA Replica's van historische huizen in het themapark Archeon in Alphen aan den Rijn. Door Rinze Brandsma Alphen aan den Rijn - Het archeolo gisch themapark Archeop krijgt .een laatste kans. De gemeente Alphen aan den Rijn en de afdeling projectontwik keling van ABN-Amro (de bank die investeerde in het attractiepark) onder handelen vandaag toch verder. Eind vorige week werd bekend dat de dagen van het park bijna geteld zijn. Vijf jaar zou Archeon de kans krijgen, beloofde de bank bij de start. Het werd al na twee tobberige seizoenen op sterven na dood verklaard: het heeft de eer ste twee jaar van zijn bestaan de beloftes niet waargemaakt. De bank dreigde met een faillissement, als de gemeente niet - opnieuw - haar voor waarden zou afzwakken voor tussentijdse grondverkoop. ABN-Amro wil een flink stuk van het parkterrein te gelde maken door, naast het middeleeuwse klooster en stadje 'Gravendam', een villapark van 400 forse kavels in te richten. In 1991 kwamen bank en park voor een zacht prijsje aan 62 hectare grond midden in de Randstad. Door de bouwgrond tegen een lage prijs af te staan subsidieerde de gemeente mee voor 4,5 miljoen. Bovendien bedong de bank zekerheden voor 57 mil joen. De afspraak was destijds dat een herbe stemming van een deel van de grond pas ter sprake zou kunnen komen, als het park ten minste drie jaar open zou zijn voor het publiek en niet uit de kosten zou komen. Er was sprake van eventueel zeven hectare voor woningbouw. Bovendien zou de gemeente dan delen in de meeropbrengst van de grond. 'Contractbreuk', oordeelde het Alphense gemeentebestuur, toen ABN/Amro al na twee seizoenen vroeg het bestemmingsplan aan te passen. Het park zou teruggebracht worden tot ruim 35 hec tare; 25 hectare wilde >de bank verkopen voor woningbouw. Het archeologisch themapark is begonnen met teveel pretenties. Uniek, tweemaal zo groot als de Efteling, een verwacht bezoe kersaantal van 750.000 tot 1 miljoen per jaar, het Nederlandse paviljoen van de Wereldtentoonstelling in Sevilla als entree gebouw, geen pretpark maar wetenschappe lijk verantwoord het publiek laten zien en meebeleven hoe onze voorouders leefden. Een monorail om de bezoekersstromen van en naar het NS-station te vervoeren. Maar vanaf het begin viel het tegen. Er kwa men hooguit 400.000 bezoekers per jaar, waardoor het park geen verdere investerin gen kon doen en de schulden in twee jaar opliepen tot zo'n 80 miljoen. Van de beloofde nieuwe aanwinsten kwam niets. Ook de monorail ging niet door. Veel bezoekers, vooral die met kleine kinde ren, vonden het park tegenvallend saai en duur (de toegang voor volwassenen bedraagt bijna 25) en met veel te grote loopafstanden tussen de prehistorische boerderijen, de Romeinse herberg en het badhuis en het middeleeuwse stadje. Midden in het vorig seizoen legde directeur dr. Gerard IJzereef, hoogleraar archeologie, zijn functie neer. Bovendien brandden twee reconstructies van steentijd-boerderijen bij een felle brand af. Het gemeentebestuur zei in januari onder voorwaarden bereid te zijn om mee te wer ken aan gedeeltelijke verkoop van Archeon- grond voor woningbouw. Zo moest er een garantie komen dat het themapark vijf jaar zou kunnen door draaien. Het 'verdiende' geld moest geheel gebruikt worden om de schulden terug te dringen. In de toekomst zou ABN/Amro niet nóg eens zo'n uitbaat-operatie mogen uitvoeren. De bank vond die voorwaarden te knellend en begon vorige week te dreigen met een snel faillissement. De gemeente moest de voor waarden versoepelen en met meer financiële steun over de brug komen. Het gemeentebestuur reageerde veront waardigd over 'merkwaardig gegoochel met cijfers', zei geen verantwoordelijkheid te willen dragen voor verliezen en in geen enkele vorm betrokken te willen zijn bij de exploitatie van het themapark. „De gemeente wil er op geen enkele wijze gemeenschapsgeld in pompen om het verlies vap de bank teniet te doen of te verkleinen," aldus de wethouder. Hij zei het gevoel te krijgen dat ABN/Amro bewust aanstuurt op een breuk en Archeon geen kansen meer wil geven. Onderzoeker drs. Jac Zom, directeur van het Research Instituut voor Recreatie en Toeris me NRIT in Breda, meent dat Archeon van af het begin niet voldoende voorzieningen heeft gekregen die beloofd en nodig waren. Het themapark stuurde eind vorige week de 'Vrienden van Archeon' een niets-aan-de- hand brief met het aanbod om extra voorde lig abonnementen te kopen. Want 'op 3 april zal Archeon zijn poorten voor het derde sei zoen openen en zal het park bruisen van de. activiteiten'. Wie van dat aanbod gebruik wil maken moet voor half maart toehappen. De kans is groot dat vandaag echter al het doek valt voor het archeologisch themapark, hoe uniek dat in de hele wereld ook is. I toor Rob Ruggenberg 'igische gegevens laten er ■|aqjooTs5^ uo paog uba puej 'snug ja°A twijfel over bestaan dat 2 n"me meerderheid van de 996.000 Surinamers in ons kaar weg in de samenle- ,lng heel goed heeft gevon- i®',?3* geldt ook voor de "l'anen en de Arubanen. Jovwdien mag de Nederlandse zk:k gelukkig prijzen met Amiv "on(lerden Surinamers, 1pH« n en Arubanen (en r ln V3n andere etnische groe- Wm haar dienst. afwezigheid biedt extra Jt !i tot '^formatie en toro - P°ktie gemakkelijker 8 g en acceptatie bij minder- sgmepen. 'ieve discriminatie bij aan- e van nieuw personeel is ner- swSC"4*1"* h" C»s™ Slechte nieuws- Politie- Antilln Vaiï. Surinaamse en Van herk°mst hebben de Wirwf"?n,derzoekers verteld 1 te ^et V00r ken is om ienuito en aan aanspra- «gen etnische kring. iedere'ee?sckaPPen zijn klein missenw nt m ziin famUie of ^enknng wel ieman(J d Politie en justitie in aanra- VANDAAG: DE SURINAMERS De criminaliteit is overal, in alle bevolkingsgroe pen, in alle bevolkingslagen. De misdaad heeft wel heel verschillende gedaanten en oorzaken. De commissie-Van Traa heeft een uitvoerige weten schappelijke inventarisatie laten maken van de georganiseerde misdaad in Nederland. Het is voor het eerst dat daarbij uitvoerig ook de misdaad binnen allochtone bevolkingsgroepen wordt beschreven en verklaard. Dit materiaal uit het eindrapport van de commis sie-Van Traa is de basis voor de serie 'Buitenland se criminaliteit in Nederland'. king is gekomen. Als die persoon om hulp aanklopt, moeten de grenzen van de loyaliteit worden bepaald. Dit loyaliteitsdilemma heeft in de praktijk een corruptieprobleem opgeleverd, althans bij de politie. Het Van Traa-rapport zegt dat de aanwijzingen daarvoor zo over tuigend zijn 'dat we gerust mogen zeggen dat het een echt probleem is en geen kunstmatig produkt van racistische waarneming of selectieve aandacht'. De Van Traa-onderzoekers heb ben zich afgevraagd waarom de politie niet op een gecoördineer de manier tegen deze corruptie optreedt. Ambtenaren van de rijksrecherche hebben bijvoor beeld sinds 1991 herhaaldelijk om een justitieel onderzoek gevraagd. Tot op heden hebben zij daarop van hun superieuren (tot op het niveau van procureur-generaal) geen enkele reactie gekregen. Het Van Traa-rapport noemt het een 'plausibele veronderstelling' dat de politie-top bang is dat zo'n onderzoek hun het verwijt van discriminatie gaat opleveren. „Berust niet iedere argumentatie dat er speciaal met één etnische groep problemen bestaan, in laatste instantie op onverdedig bare generalisatie omtrent een bevolkingsgroep? De verwijten liggen klaar: kolonialisme, pater nalisme, racisme." Bovendien, zo zegt het rapport, zou met zo'n onderzoek het posi- tieve-actie- beleid onderuit kun nen worden gehaald. In dat beleid is veel geïnvesteerd en het is in sommige organisaties tegen veel verzet in doorgedrukt. Corruptie is voor dit beleid slecht nieuws.Het rapport beschrijft een aantal gevallen van corrupte Surinaamse agenten en mare chaussees, die de georganiseerde misdaad - lees: drughandel - diensten hebben bewezen. Het gaat hier om paspoortfraude, heling, het doorspelen van gehei me justitie-informatie en het doorlaten van illegale vreemde lingen en drugkoeriers. De mees te van deze zaken spelen zich af op of rond Schiphol. Dat is niet toevallig. En net zo min is het toevallig is dat vrijwel alle in ons land aan het licht gekomen gevallen van corruptie óf Nederlandse ambte naren betreft óf functionarissen van Surinaamse afkomst. Bij andere etnische groepen komt corruptie niet of veel minder voor. Het Van Traa-rapport legt uit: bij corruptie is een zekere mate van integratie een voorwaarde om met succes te kunnen opereren. De Surinaamse bevolkingsgroep is van alle etnische minderheden het meest geïntegreerd. Maar er is nog een tweede reden: corruptie heeft zin bij overheids diensten die goederenstromen controleren. De drugs uit Marok ko en Turkije komen goeddeels over de grote weg en daar wordt nauwelijks gecontroleerd. De drugs uit Colombia komen in grote partijen per container de Nederlandse havens binnen. Controle is nauwelijks mogelijk. De drugs uit Suriname echter komen aan op Schiphol: honder den koeriers met duizenden klei ne vrachtjes. (De vorige afleveringen van deze serie stonden in De Stem van 13, 14, 15, 16 en 17 februari.) Vroeger hadden straatrovers het maar makkelijk. Ze konden gewoon 'je geld of je leven!' roepen en als de bedreiging angstaanjagend genoeg was, was de buit zo binnen. Sinds een tijdje moest het dreigement luiden: je pincode of je leven! Als bandiet moest je die code dan ook nog eens onthouden, dus bepaald makkelijk was die methode niet. Binnenkort moet er beroofd worden met de kreet: je chipknip of je leven! Niet alleen is chipknip een lastig woord dat in alle opwinding weieens knipchip of snip- knip kan gaan heten en dus voor het slachtoffer onbe- grijpbaar wordt, ook het benutten van de chipknip is tamelijk lastig. Je moet als kleine crimineel de winkels maar weten te vinden, waar je met zo'n ding terecht kunt en je kunt ook al niet zien hoeveel er nog op zit, dus dat is eigenlijk geen doen. Het zal er dan ook wel op uitdraaien dat een van de vele super-advocaten die dit kleine landje rijk is, bin nenkort pleit voor een makkelijker te hanteren chip knip, opdat de eerlijke kleine crimineel gewoon aan de kost kan komen. Zou er al een koffieshop plannen maken om straks de grammetjes stuff per shitknip te verkopen? Volgens mij is zo'n kaartje zo 'handig' dat je ongemerkt veel meer geld uitgeeft dan je eigenlijk van plan was. En hoe modern deze samenleving ook wordt, wie voor een chipknip geboren is, verwerft nooit een creditcard, MERIJN Van onze verslaggever Helmond - Het stoffelijk overschot dat zaterdagmiddag nabij de kanaalomleiding ten noorden van Helmond door wandelaars is gevonden, is gisteren geïdentificeerd als de vermiste 8-jarige Manon Seijkens. Sectie heeft uitgewezen dat het Helmondse meisje door een mis drijf om het leven is gekomen. Alhoewel deskundigen van het Gerechtelijk Laboratorium in Rijswijk gistermiddag de doods oorzaak hebben kunnen vaststel len, maakt de politie deze voorlo pig nog niet bekend. „We willen nog een aantal zaken achterhou den die alleen de dader kan weten," zei een woordvoerder van de politie gisteren. Op basis van de doodsoorzaak en 'allerlei omstandigheden' is wel vast komen te staan dat Manon op geweldadige wijze om het leven is gekomen. Op de plaats waar Manon zater dagmiddag werd gevonden, heeft de technische recherche gister ochtend nog sporenonderzoek verricht, 's Middags werd het stukje natuurgebied, op een paar honderd meter van Manons woning, weer vrijgegeven. Het Korps Landelijke Politiedienst heeft van de omgeving luchtfoto's gemaakt. In het stuk struikgewas is ten tij de van de verdwijning van Manon niet op de grond gezocht. „Het terrein was in feite onbe gaanbaar," aldus de politie woordvoerder. „Daarom hebben we er destijds voor gekozen om er met een helikopter laag boven te vliegen en foto's van te maken. Achteraf hadden we misschien beter op de grond kunnen zoeken, maar ja, dat is achteraf gemakke lijk praten." Daarnaast is het niet zeker of het lichaam van Manon van meet af aan, dus vanaf haar verdwijning begin augustus van het vorig jaar, op de bewuste: plaats heeft gelegen. „Het zou kunnen zijn dat ze daar ter plekke om het leven is gebracht. Het zou ook kunnen zijn dat ze er later is neergelegd." Of er sprake is geweest van sek sueel misbruik is volgens de poli tie niet meer vast te stellen. Dit heeft te maken met de toestand van het stoffelijk overschot. Of het lichaam al dan niet ontkleed is gevonden, is gisteren niet mee gedeeld. Over het tijdstip van overlijden is evenmin iets te zeg gen. De zestigjarige zwerver die op 28 augustus van het vorig jaar werd aangehouden in verband met de verdwijning van Manon, is volgens de politie niet 'in beeld gekomen' vanwege de vondst van het lichaam. (ADVERTENTIE) Son (anp) - Een zwaar beschonken carnavalsvierder heeft in de nacht van zondag op maandag zijn hotel in Eindhoven ruimschoots gemist. Rond vier uur rammelde de man, een 23-jarige inwoner van Slied- recht, aan de voordeur van een woning in Son, ruim tien kilome ter verderop. De bewoner daar van dacht met een inbreker van doen te hebben. Voordat de gewaarschuwde politie de lad derzatte feestvierder kon oppak ken, had hij met een bezemsteel nog een rolluik vernield,. De man verklaarde absoluut niet te weten hoe hij in Son terecht was gekomen. Hij was er volgens zijn zeggen vast van overtuigd dat hij voor zijn hotel stond. Toen de 'portier' naar zijn mening niet snel genoeg open deed, begon hij op de deur te bonken om hem wakker te maken. De Sliedrech- tenaar zal zijn avondje stappen niet licht vergeten. Afgezien van een kort nachtje in een politiecel en ongetwijfeld een stevige kater, mocht hij ook nog de schade aan het rolluik betalen. Dat kostte hem 3000 gulden. Witlof, 4 IC 500 gram 1.ZD Chico Clementina-Fortuna mandarijnen, oen net 750 gram ^.OU C(1 Kipkarbonade, n OO Speklapjes met zwoerd, a no 500 gram AOS 2.75 kilo £50" 4.yö of Speklapjes zonder zwoerd, c aQ 500 gram 525" 3.25 kilo O.yS Cd Allinson volkorenbrood, heel A65" l.yy Nutricia Chocomel, vol of halfvol, 1 fles of pak 1 Itr of 3 pakjes 0.6 Itr 2J& l.yy Croky Chips, naturel, paprika of Bolognese, zak 300 gram 2M l.yy CdSugo saus, basilicum, pikant of i An kruiden, pakje 370 gram l&ÊT 1/iy Delacre Delichoc, melk puur of wit, 2 pakken 150 gram Nd Cd Rundvlees kattenvoeding, 1 1 n diverse smaken, blik 400 gram X£% l.iy Allerlaatste kristalnieuws. Het kristal van uw keuze kunt u t/m zaterdag 24 februari a.s. bestellen bij de serviceballe In uw winkel. Cd Chocoladehagel, melk of puur iZSSt, hagelmix iZëSi, doos 400 gram 's Lands grootste kruidenier blijft op de kleintjes letten. Aanbiedingen gelden t/m zaterdag 24 februari a.s. 'Zolang de voorraad strekt

de Stem | 1996 | | pagina 3