Colombiaanse president Samper denkt aan aftreden Bruton doet beroep op leiding IRA 19-990,- Ik wu "wimrvn Van Velde over Minnl Sea Empress ligt opnieuw op de rotsen Russen bestoken omsingelde Tsjetsjenen Helmut Kohl loopt in Moskou op eieren 4 V1 Gestrand Autover zekering tot 25% voor deliger! Prins Verborgen boodschap in Spaanse verkiezingsvideo NAC-speler KeesJ :ja, lagere autokosten dat wil ik ook! Stuur mij zonder enige verplichting een premie- DE STEM BUITENLAND DE STEM COMMENTAAI 4Maak einde aan aanslagen' BUITENLAND KORT Dodental aardbeving Indonesië loopt op IRA erkent tweede bom te hebben gelegd Aardbeving in China kostte 300 levens Gramm spreekt steun uit voor Dole Elia Kazan krijgt ere-Gouden Beer De nieuwe For; Fiesta 1.1 Classi tigchelaar Breda - Etten-Leur 01L Met OHRA ben je iemand Voordeelbon De Jong krijgt geen dispensatie MAANDAG 19 FEBRUARI 1996 I Door Frans Lindenkamp Santiago - President Ernesto Sam per van Colombia, tegen wie sterke verdenkingen bestaan dat hij zijn verkiezingscampagna heeft laten financieren met druggeld, overweegt zijn ambt neer te leggen, indien dit op een waardige manier kan plaats vinden. Dit heeft het staatshoofd aan voorman nen in zijn Liberale Partij te kennen gegeven. Samper zegt te zullen opstap pen, wanneer hij de garantie krijgt dat het openbaar ministerie haar pogingen staakt om hem strafrechtelijk te vervol gen. Eind verleden week overhandigde pro cureur-generaal Alfonso Valdivieso aan een parlementaire onderzoekscommissie een lijvig dossier. Daarin beschuldigt hij de president ondermeer van verkiezings fraude en valsheid in geschrifte. Samper liet dit weekeind tegenover enkele vooraanstaande partijleden door schemeren dat hij bereid is om afstand te doen van zijn presidentiële volmachten, wanneer de bestuurbaarheid van het land daarmee gediend is. „Het laatste waar ik op uit ben, is om de natie schade te berokkenen," aldus de president, die daaraan toevoegde dat dit gebaar niet betekent, dat hij schuldig is aan corruptie. Hij verzekerde nogmaals het slachtoffer te zijn van een lastercampagne door voormalige naaste medewerkers en sprak zijn vertrouwen uit dat het con gres hem zal vrijspreken. Acht maanden geleden verklaarde de voormalige beheerder van zijn verkiezingsfonds dat Samper ruim tien miljoen gulden heeft geïncasseerd van het cocaïnekartel uit Cali. Die beschuldiging herhaalde vorige maand oud-minister Fernando Botero van Defensie vanuit de gevangenis. De voormalige bewindsman was destijds de moter achter Samper's electorale cam pagne. 11 Van onze redactie buitenland Londen - De Ierse premier John Bruton heeft gisteren een drin gend beroep gedaan op de leiding van het Ierse Republikeinse Leger (IRA) een einde te maken aan de bomaanslagen. In een interview voor de Britse De Sinn Fein-leider herhaalde televisie zei Bruton dat de moordcampagne van de IRA alleen maar heeft geleid tot ver deeldheid onder de mensen. De Ierse premier vroeg zich in het veel bekeken programma van David Frost ook af of Gerry Adams van de Sinn Fein, de poli tieke tak van de IRA, zich wel voldoende inspant om de IRA te overtuigen de wapens neer te leg gen. De Ierse regering besloot alle contacten met Sinn Fein te bevriezen nadat de IRA op 9 februari het zeventien maanden oude bestand verbrak met een bloedige bomaanslag in Londen. Adams, eveneens door Frost uit genodigd, voelde zich niet door Bruton aangesproken. Volgens hem ligt de schuld volledig bij de Britse regering, die de onderhan delingen zou hebben gefrustreerd door te eisen dat de IRA eerst alle wapens moest inleveren. dat het niet in zijn macht ligt de IRA tot een nieuw staakt het vuren te dwingen. Dialoog Tweederde van de Britten vindt dat hun regering een dialoog moet blijven voeren met Sinn Fein, de politieke vleugel van de IRA. Dit meldde gisteren de krant Sunday Times.Daarente- gen meent 32 procent dat de rege ring van premier Major alle con tacten moet verbreken met Sinn Fein zolang het staakt-het-vuren niet is hersteld. Na de aanslag sloot Major verde re ontmoetingen van Britse ministers met leden van Sinn Fein uit. Tevens meent 47 procent van de Britten dat hun regering 'in grote' of 'in bepaalde mate' mede-verantwoordelijk is voor het verbreken van het bestand van de ERA. Wie bestelt, die betaalt. Zo gaat het in het maar niét in het zuinige Den Haag. Minister en Kamer zijn,, in staat het eens te worden over een wet die euthanasie® wilsonbekwamen regelt en dus worden enkele goed geS6, teerde gevallen aan de rechter voorgelegd. In de hoop J rechter grenzen weet te stellen, waar de politiek dat nietj- De kosten van deze proefprocessen worden echter niet J de overheid gedragen. De Purmerendse gynaecoloog Prins, tot twee keer toe rechtsvervolging ontslagen in een zaak die de levensbeëiJJ ging betreft van een ernstig gehandicapte pasgeborene' over wiens handelen de Hoge Raad zich nu zou moeten spreken, gooit daarom de handdoek in de ring. Als mevrod Sorgdrager niet over de brug komt, trekt hij zijn bewindsvrouwe zo gewenste cassatieverzoek in. De minister van Justitie heeft tot nu toe steeds o_„vi Prins financieel bij te staan. Ze is bang voor een precëS werking. Als ze in dit, redelijke, geval de proceskosten voc'j rijks rekening zou nemen, staan er dan morgen niet kolon"s! proefproces-gegadigden op de stoep om op staatskostenti procederen? Ongetwijfeld zit er iets in deze redenering van de minis'? Maar onredelijk blijft het. De wetgever is niet in staat zijn zaak' jes op orde te krijgen en vervolgens loopt een betrekkelijk J lekeurige staatsburger de kans voor de financiële consequ'é-. ties op te moeten draaien. Verwijzingen naar de verzekering van de betreffende special zijn niet ter zake. Het betreft hier immers een voorziening! de oppassende burger zelf getroffen heeft. Voor eventual! ten die aan hemzelf te wijten zijn, niet voor zaken die de staal niet goed geregeld heeft. Als het de minister ernst is met haar opmerking dat'het» groot belang is dat de toegepaste levensbeëindiging van eei pasgeborene aan de rechter en uiteindelijk aan de HogeRiL wordt voorgelegd', heeft ze ook de plicht ervoor te zorgen:! degene die het 'slachtoffer' van de noodzakelijke jurisprude® tie wordt zonder geldelijk verlies de strijd tot het eind "ill voortzetten. De Sea Empress ligt voor de twee keer op de rotsen voor de kust van Wales. FOTO REUTER Madrid (ap) - De socialistische partij van de Spaanse premier Felipe Gönzalez is gisteren in verlegenheid gebracht door de onthulling dat de verkiezingsvideo van de PSOE verborgen, zogenaamde "subliminale' boodschappen bêvat, die de opposi tie voerende Volkspartij (PP) in verband brengen met geweld dadige onderdrukking en verwoesting. De krant El Mundo publiceerde foto's van de video, waarin de kijkers in een fractie van een seconde plaatjes van atoomex plosies, bloeddorstige Dober- man-honden en marionetten voorgeschoteld krijgen, temidden van 'gewone' propaganda tegen de PP en oppositieleider Jose Maria Aznar. Tegelijkertijd schildert de afgelopen vrijdag op televisie uitgezonden video een rooskleurig beeld van de 14-jari- ge regeerperiode van Gonzalez, gelardeerd met flitsen van jonge vrouwen in minirok en wieler- idool Miguel Indurain. Aznar, wiens partij naar ver wachting de door een reeks poli tieke en financiële schandalen geteisterde PSOE bij de verkie zingen van 3 maart een verplette rende nederlaag zal toebrengen, schreef Gonzalez onmiddellijk een brief waarin hij eiste dat de video niet meer zal worden uitge zonden. „Ervan overtuigd dat u met uw eerlijkheid en respect voor democratie net zo verrast zal zijn, ga ik er van uit dat u onmiddellijk de stopzetting zult gelasten van de verspreiding van een zo lompe video," schreef Aznar. Hij voegde er aan toe dat zijn partij gemakkelijk soortge lijke stunts zou kunnen uithalen, maar dan met authentieke beel den van socialistische politici. 'Subliminale' beelden verschij nen zo kort, dat ze gewoonlijk niet bewust door kijkers worden gezien. Door videobeelden ver traagd af te spelen kunnen ze zichtbaar worden gemaakt. Hoe wel het gebruik ervan in televi siecommercials in Spanje en vele andere landen niet is toegestaan, is onduidelijk of ze in een verkie zingscampagne wettelijk verbo den zijn. Milford Haven/Rotterdam (anp) - De Chinese zeesleper Deyue heeft gisteren een lijn vastgemaakt aan de gestrande Liberiaanse tanker Sea Empress voor de kust van Wales. Eerder was er een ploeg van drie medewerkers van het bergingsbedrijf Smit Internationale uit Rotterdam en drie bemanningsleden van de tanker aan boord gegaan. Zondagavond zijn de zes mannen weer van boord gehaald. Volgens een woord voerder van Smit is dit gedaan uit voorzorg. In de ochtenduren zijn de ber gingsdeskundigen en de laatste veertien Russische bemannings leden met een helikopter van boord gehaald. Volgens reddings werkers was het niet langer ver antwoord hen op de tanker te laten. De enkelwandige Sea Empress, geladen met 130.000 ton lichte Noordzee-olie, strandde donder dag bij Milford Haven. Het schip werd nog dezelfde avond vlot getrokken waarbij ongeveer 1000 ton olie weglekte. Zaterdag strandde de tanker tn zwaar weer opnieuw doordat de scheepslij- nen knapten. De tanker zit nu vast op de rotsen op vijfhonderd meter uit de kust bij Saint's Ann's Head. Volgens woordvoerder P. Manne ke van Smit Internationale is in de nacht van zaterdag op zondag geprobeerd de tanker te stabilise ren door het voorschip zo vast mogelijk op de bodem te zetten. Dit is gelukt. Er is naar zijn zeg gen geen gevaar meer dat de tan ker in twee stukken breekt. Smit Internationale heeft giste ren extra personeel en materieel naar Wales overgebracht zodat de reddingsoperatie dag en nacht kan doorgaan. Tevens is er 55 ton materiaal van uit de Rotterdamse haven onder weg naar de gestrande tanker. Verwacht wordt dat dit materiaal in de loop van vanmiddag aan komt. Ook arriveerde de Chinese sleep boot Deyue, met 20.000 pk een van de krachtigste zeeslepers ter wereld Via een helikopter is een kabel tussen de sleper en de tan ker aangebracht. Smit verwacht dat als de storm gaat liggen over enkele dagen kan worden begonnen met het overtanken van de olie in een andere tanker die inmiddels gereed ligt. Volgens de Smit-woordvoerder is nog onduidelijk hoeveel olie er in het zeewater terecht is gekomen. Geprobeerd wordt de olie te bestrijden met chemicaliën die vanuit vliegtuigen worden ver spreid. Milieudeskundigen vrezen scha de aan de natuur. In het gebied overwinteren veel zeevogels. Ook komen er zeehonden en dolfijnen voor. Moskou (afp/rtr/dpa) - Russi sche tanks en artillerie heb ben gisteren hun aanvallen verhevigd op het dorp Novog- roznenski in Oost-Tsjetsjenië, waar zich ongeveer vijfhon derd Tsjetsjeense rebellen hebben ingegraven. Duizen den burgers zitten nog vast in het plaatsje. De Russen hebben Novogroznen- ski, veertig kilometer ten oosten van de Tsjetsjeense hoofdstad Grozny, de hele middag onop houdelijk bestookt met granaten en Grad-raketten. Ook nabijgele gen dorpen kwamen onder vuur. Tsjetsjeense strijders poogden door de Russische omsingeling heen te breken, maar zij zijn door Russische troepen en eenheden van het Moskou-gezinde ministe rie van Binnenlandse Zaken van Tsjetsjenië teruggeslagen, aldus een Tsjetsjeense woordvoerder in Grozny. Bij de gevechten zijn zeven Russische soldaten gedood en vijf gewond geraakt. Ook zou een onbekend aantal burgers zijn omgekomen. Novogroznenski ligt al een week onder Russisch vuur. De Tsjets jeense strijders hebben zich inge graven en een netwerk van loop graven en verdedigingswerken aangelegd. Zij weigeren het dorp te verlaten of hun wapens in te leveren. Gesprekken tussen het leger, functionarissen van de pro-Mos kou regering van Tsjetsjenië en de dorpsraad van Novogroznens ki over het vertrek van strijders hebben niets opgeleverd. De hele dag zijn grote aantallen burgers het dorp ontvlucht, aldus het persbureau Itar-Tass. De Tsjetsjeense onafhankelijk heidsstrijders gebruiken Novog roznenski en de omringende dor pen vaak als tijdelijke uitvalsba sis voor hun acties. Zo trok de rebellenleider Salman Radoejev vorige maand naar Novogroznen ski na de gijzelingsactie in het Dagestaanse dorp Pjervomajsko- je- Vorige week zondag sloten het leger en de lokale autoriteiten een akkoord over het vertrek van de strijders, maar dat werd daags erop verbroken toen Russische gevechtshelikopters en kanonnen begonnen te schieten. Ook elders in Tsjetsjenië was het dit weekeinde onrustig. Jakarta - Het dodental door de aardbeving bij Irian Jaya is 0[ lopen tot 32, zo meldde de Indonesische staatstelevisie giste: Vijftig mensen raakten gewond en ten minste negentien mensen worden nog vermist. De schok met een kracht van 7.5 op de schaal van Richter, ver oorzaakte vloedgolven van twee tot vier meter hoog, die zware schade aanrichtten in de kuststreek van het eiland Biak en noordelijke deel van Irian Jaya dat grenst aan Papoea Nieuw Gui nea. Londen - Het Iers Republikeins Leger IRA heeft zaterdag de ver antwoordelijkheid op zich genomen voor het plaatsen van detai die donderdag in de Britse hoofdstad werd gevonden. Een geleden zegde de organisatie het 17 maanden oude staakt-het- vuren op. In een telefoontje aan de Britse omroep BBC verklaarde de IRAde bom in een telefooncel in het Londense theaterdistrict te hebben gelegd. De politie slaagde erin de explosieven onschadelijk Is maken. Nadat de autoriteiten een waarschuwing hadden ontvan gen dat er een bom lag in de omgeving van Shaftesbury Avenue, zetten zij hele gebied af. Dat leidde tot een grote chaos in Londen, Peking - De aardbeving die twee weken geleden het zuiden van China trof, heeft aan meer dan driehonderd mensen het leven gekost. Ongeveer 3700 personen raakten zwaar gewond en meer dan een kwart miljoen mensen raakten dakloos. Dat is de balans die de Chinese media dit weekeinde opmaakten na de aardschok met een kracht van zeven op de schaal van Rich ter. Alle daklozen zijn inmiddels ondergebracht in noodonderko- mens. Meer dan 40.000 families zijn voorzien van bouwmateriaal om een eigen onderkomen te bouwen. Manchester - Senator Bob Dole heeft gisteren een opsteker gekre gen in de strijd om de Republikeine presidentskandidatuur. Twee dagen voor de zogeheten primary in New Hampshire, sprak sena tor Phil Gramm van Texas zijn steun voor hem uit. Gramm trok zich woensdag terug uit de race om de Republikein se nominatie. Tot dat moment had hij zich ontpopt als fanatiek tegenstander van Dole, die volgens hem veel te gematigd was o» de huidige Democratische president Clinton te kunnen verslaan. Berlijn - De Amerikaanse filmregisseur Elia Kazan heeft giste» op het filmfestival van Berlijn een Gouden Beer in ontvangst genomen voor zijn hele oeuvre. Kazan werkte met filmlegendes als Marlon Brando en James Dean en ging in zijn filmwerk poli tieke kwesties niet uit de weg. Tegenover journalisten verklaarde de 87-jarige Kazan dat hij zip status als filmmaker dankte aan het feit dat hij bereid is kwesties in zijn films aan te snijden. (ADVERTENTIE) Door Frans Wijnands Bonn - De Duitse Bondskan selier Helmut Kohl zit drie dagen in Rusland. Voor tapge sprekken met opvallend wei nig gesprekspartners en voor een al even opvallend uitge breid sightseeing-programma, in Moskou en Sint Petersburg. Nee, de Bondskanselier is niet op verkiezingstoemee ten gunste van zijn vriend Boris Jeltsin, heet het officieel in Bonn. Maar in Moskou wreven diens medewer kers zich vergenoegd in de han den, vier maanden voor de Russi sche presidentsverkiezingen waaraan ook Jeltsin zal deelne men. De historicus Amulf Baring pleitte een jaar geleden voor meer 'globale terughoudendheid' van de Duitsers. Het herenigde Duits land mag dan een economische reus zijn, politiek is het hooguit een 'middenmacht' en alléén niet in staat om het dilemma van de westerse 'Ost-politik' op te los sen. Dat wil zeggen, de Midden- Europese landen zonder voorbe houd in de Navo opnemen en Rusland tegelijkertijd te vriend houden. Kohl gelooft dat die combinatie wél mogelijk is, als de Russen er maar van overtuigd kunnen worden dat ze van nie mand in het westen wat dan ook te vrezen hebben. Klaus Kinkel, de Duitse minister van Buitenlandse Zaken, reisde een maand geleden naar Moskou voor een eerste ontmoeting met zijn nieuwe Russische collega, ex-spionagechef Primakov, een conservatief van de harde lijn. Kinkel brak het ijs door in zijn openingsverklaring niet meteen over Tsjetsjenië, de situatie in de Kaukasus, de al dan niet geënsce neerde smokkel van Russisch plutonium naar Duitsland, en niet over de uitbreiding van de Navo te beginnen. Kinkel roemde de bevrijding van Auschwitz door het Rode Leger, vijftig jaar geleden. Nooit meer mag het tussen beide landen tot vijandigheden komen, betoogde hij. Daarom hecht Bonn zoveel waarde aan het Vriend schapsverdrag met de Russen. De Russische ziel bleek gevoelig voor de toonzetting van Kinkel die internationaal de faam heeft meer eerlijk dan diplomatiek te zijn. Een man met het hart op de tong, niet bang voor een stemver heffing. In Rusland heeft hij wat dat betreft prima gesprekspart ners. Primakov houdt evenmin van wollen woorden en Boris Jeltsin kon bij de begroeting van Kinkel nauwelijks wachten tot de fil mende en fotograferende pers de zaal had verlaten om op barse toon tegen zijn Duitse gast te zeg gen: „Laten we geen tijd verlie zen. Hoe denkt u over de oost- waartse uitbreiding van de Navo?" Dat thema staat de komende dagen bovenaan op de agenda. Kohl zal in dat verband zeker wijzen op de afgelopen vijf jaar waarin beide landen naar elkaar zijn toegegroeid en alle wederzijdse beloften zijn nage komen; van de terugtrekking van de troepen uit de vroegere DDR tot de Duitse financiële hulp aan de Russische hervormingen. De Duitse kanselier blijft zijn westerse partners en het (Duitse) bedrijfsleven onveranderd aan sporen om Rusland met geld, investeringen, leningen, en tech nische know-how te ondersteu nen teneinde het democratische en economische hervormingspro ces te laten slagen. Kohl zal in Moskou praten over het krediet van negen miljard van het Internationale Monetaire Fonds, dat binnenkort bekrach tigd zal worden, maar er tegelijk discreet-openhartig op aandrin gen, dat het geld zódanig wordt gebruikt dat uiteindelijk óók de Russische burgers van de voor uitgang kunnen profiteren. Want zolang dat niet gebeurt, zoeken veel verbitterd-teleurgestelde kiezers hun heil bij de communis ten of de rechts-nationalisten. Meer dan welke westerse rege ringsleider ook vereenzelvigt Kohl het Russische hervormings proces met de persoon van Jelt sin, ook al zegt Klaus Kinkel dat Duitsland meer waarde hecht aan het proces op zich. Het is pure regie, zoals Klaus Kinkel ook de Duitse verontwaardiging over het gijzelingsdrama aan de Tsjetsjeense grens mocht ver- tijdelijk dot Porto Alegre (anp) - De broers Ben en Jan Kouwenhoven zijn zaterdag wereldkampioen zei len in de 470-klasse gewor den. Het duo, dat twee jaar geleden eveneens de wereldti tel greep, won bij de Brazili aanse stad Porto Alegre de beslissende negende en laatste race. „Ze kunnen voor de Olympische Spelen nu niet meer om ons heen," zei Jan Kouwenhoven opgelucht nadat hij met zijn Door Jacques Hendriks Breda - Binnen stond de telefoon - in het hartje van Breda - was hef Kees van Wonderen (27)'duizelde dag nadat de NAC-speler een con had bij Feyenoord. „Het echte b ik," stamelde hij. De verbintenis gaat op 1 juli in. Overeenkomstig de nieuwe regels hoeft de Rotterdamse club geen transfersom te betalen. Van Won deren is de derde speler die Feye noord heeft aangetrokken sinds Haan als coach in dienst trad. Eerder kwamen Vos en Van Gas tel. De laatste speelde ooit, als jeugdspeler, eveneens voor NAC. Van Wonderen had ook lucratie ve aanbiedingen van PSV en NAC (zeven jaar) op zak. „Ik héb echter voor Feyenoord gekozen omdat het technische verhaal van trainer Arie Haan me het meest aansprak," zei hij. „Van Dick Advocaat kreeg ik het idee dat hij zijn elftal voor het Volgende seizoen al helemaal in zijn hoofd had. Ik kwam in aan merking voor de plaatsen 12 tot en met 20. En in een positie a la Linskens had ik weinig trek." Van Wonderen sprak vrijdagmid- samen met zijn vader en z'n zaakwaarnemer Peter Gerards, met Advocaat. Door dat gesprek verdween zijn trek in PSV. Ook een telefoontje van manager Frank Amesen, op vrijdagavond, met een verbeterde aanbieding, kon Van Wonderen niet op ande re ideeën brengen. Hij koos voor Feyenoord en tekende de volgen de middag al z'n contract. „Het is puur een voetbaltechni- sche beslissing geweest, ik had geen voorkeur voor een van de twee. „Ik wilde gewoon niet het risico lopen dat ik bij PSV gefrustreerd op de bank of zelfs de tribune zou zitten." Maar bij Feyenoord is de concur rentie toch ook erg groot. Uit gaande van een 4-4-2-opstelling heeft Haan Iwan en Taument voor de rechterkant, Bosz, Maas, lid d; lof ceT nip d<T dil woorden, zodat Kohl Jeltsin in die kwestie niet publiekelijk hoefde af te vallen. Kohl blijft onverkort op Jeltsin zetten. Hij praat deze drie dagen uiteraard ook met de Russische minister-president, met de nieu we minister van Buitenlandse Zaken en de parlementsvoorzit ter. Maar daarmee houdt het op. Géén gesprekken met president skandidaat Dzjoeganov, met geen enkele oppositionele toppoliticus trouwens, zodoende taktisch voorkomend dat hij dan ook de nationalist Zjirinovsky zou moe ten ontmoeten. Het lijkt voor Kohl een vriend schappelijk routine-bezoek. Toch loopt hij, ondanks zijn ervaring, drie dagen op eieren. Hopend op een herverkiezing» van Jeltsin; tegelijk er rekening mee houdend dat dat niet gebeurt. Hij kan niets ongezegd laten en toch niet teveel kritiseren; over Tsjetstjenië pra ten zonder te kapittelen. Zorgen dat de goede relatie in stand blijft zonder de Midden- Europese staten teveel in het ongewisse te laten; terloops pra ten over de tientallen Russische spionnen die de Duitse BVD al sinds een jaar in Duitsland heeft getraceerd zonder een politieke rel te veroorzaken. Kohl moet het Rusland-van-of- zondèr- Jeltsin de verzekering geven dat het op alle fronten meetelt en serieus genomen wordt. Maar dat vertrouwen wèl wederzijds moet zijn. Autoverzekering Autorijden wordt steeds duurder. Het lachen zou je vergaan. Toch kunt u uw autokosten flink verlagen. Autorijden wordt dan weer een stuk vrolijker! OHRA biedt u een tot 25% lagere premie en een uitstekende service door haar rechtstreekse werkwijze. Dat is direct voordeel 'voor uw portemonnee! Premie-opgave, gratis en vrijblijvend Altijd doen! Ontdek zelf hoe hoog uw voordeel bij OHRA uitpakt. Stuur de Voordeelbon van daag nog op en u weet het snel! Of bel nü! Bel snel OHRA: Maandag tAn vrijdag van 8.3D tot 21.00 uur en zaterdag tot 13.00 uur. Of kom langs in één van de OHRA Winkels (adressen zie pag. 2 van de Gouden Gids). opgave van de OHRA Autoverzekenng. Plus het gratis boekje over autoverzekeringen. 0 Naam voorletter(s).: Adres: Postcode plaats: Telefoonnr.: 0 Merk auto: Model en type: Bouwjaar Aantal deuren: Cilinder inhoud: ct Oorspronkelijke cataloguswaarde: (max. Waarde extra voorzieningen: (max. jaar schadevnj Geboortedatum regelmatige bestuurder: Ik rijd per jaar km en rijd nu: Beroep. Ambtenaar: O ja Gewenste verzekering: WA Casco (all nsks) WA Mini casco O WA Onderstaande alleen invullen als uw werkgever/vereniging een collectief contract met heeft gesloten. Naam werkgever/vereniging: Collectief contractnr.: Stuur deze bon in een envelop zonder postzegel naar OHRA Verzekeringen, Antwoordnummer 3344, 6800 ZA Arnhem. U krijgt snel alle informatie thuis. Heerenveen (anp) - De interna tionale schaatsunie ISU verleent Bob de Jong geen dispensatie voor automatische plaatsing voor wereldkampioenschappen afstanden. De KNSB had de stay er uit Leimuiden willen inschrij ven voor de 10.000 meter in Hamar, medio volgende maand. Volgens de reglementen van de ISU moet De Jong voor de WK afstanden ten minste één wereld bekerwedstrijd tien kilometer bebben gereden. Die mogelijk heid bestaat in Calgary, begin taart. De Jong wil een week later bij de WK junioren, ook in Canada, zijn titel verdedigen en vindt het rijden van een 10.000 meter niet in zijn voorbereiding Passen. Ce Jong kan zich wel plaatsen voor de 5000 meter bij de WK afstanden. Als hij bij de WK juni oren een toptijd rijdt, overweegt be KNSB hem voor het toernooi In Hamar aan te melden. 1 wl tri zal wT aa da he te. lei Stc deT spÉ dn tel FrV Td Kb BËÉ Ni brf hel dafe Ni llBeerenveen - Gerard van Velde twijl *eelneemt aan de wereldbekerwedstril ■Heerdenaar, die de WK met een val opl— yaL voorbereiding op de wereldB n Diesel ®e,dio maart in Hamar, liever twee weB Brandstof: Benzine gt-algary. „B, Canada neem ik de beslis™ an Velde, Jakko-Jan Leeuwangh, Jaij ■en evpnoi, a» .u-umi ueeuwangn, Jarl (■«n evenals de vrouwen vandaag na; ll£nok bereidt zich in Canada voor op Milwaukee en in maart in Calgary. De i Calgary. Ploegen «ferd van Velde^ïu t' Mllwaukee St'be, LeeuwanJp t Leeuwangh, Ah •[raathof 1500 n Los, Arjan Schl ?ath°t Zandstr?'Innn Rintje RHsma, ï°BWcn, 500 mo 5?00 meter: Gianni Rd Sandra Zwolle, Christin! Wanrl Vhoi«as. Tnnmr Leontine van Mea 0215 3^ny' de" Jong Barbara "ran. 5o0o 3000 meter: Thomas, De jl meter- Thue Jl Thomas, De Jong, De LoJ

de Stem | 1996 | | pagina 4