Kostbare zege Van der Gucht Willy de Dalie succesvol op EK de stem Een ii j°n? een Sportpaleis verstrikt in web schuldeisers Jeugdige atleten op podium bij strijd om Zeeuwse crosscup Cadzandenaar pakt derde plaats met merrie Kyra Waterpoloteam viert feest na behalen Atlanta-ticket Nederlands cricketelftal klaar voor het grote werk DE STEM SPORT ZEELAND In eerste klasse regionale zaalvoetbaleompetitie Biervliet komt in actie tegen voetbaltrainers Bulgarije moet flink snijden in selectie Spelen sportagenda KORFBAL BASKETBAL aan het beeld VRIJDAG 16 FEBRUARI 1996 Q Van onze sportmedewerker Axel - De slag om de eerste plaats in de eerste klasse van het regionale zaalvoetbal is voorlopig door Van der Gucht gewonnen. In Terneuzen werd concurrent Terneuzen in een rechtstreekse confrontatie met 6-7 door de Hulstenaren verslagen. ZAALVOETBAL Bijkomend geluk was dat het op het vinkentouw zittende Corn Boys/Benny Sport met 9-2 van BVS verloor en volger ABAB in Hulst met 5-3 door ZVC/Max Korting onderuit werd gehaald. Philippine-Vervaet kende met 5- 5 geen winnaar. Gemeente-Voor uit werd 4-9 en ZVH Morres 2- Kees Mechielsen 2-3. TERNEUZEN-VAN DER GUCHT 6-7 - Dit duel was deze week de absolute topper. Na een snelle 0-2-voorsprong, werd met 2-3 van doel gewisseld waarna het 2-4 werd. Terneuzen kwam daarna sterk terug en leidde op een gegeven moment met 6-4. De koek leek daarmee verdeeld. De Hulstenaren namen daar echter geen genoegen mee. Vol gas werd een eindspurt ingezet en dat leid de tot 6-7 en de zekerheid dat Van der Gucht de aanval op de hoofdrol met succes had afgesla gen. Voor Terneuzen scoorden Patrick Baumgarte (4x), Robby Vermast en Gerard Maas. Voor de winnende goals tekenden Edwin Martens (2x), Jan de Visser (2x), Piet de Visser, Ivan van de Vijver en Peter Drumont. ZVC/MAX KORTING-ABAB 5-3 - ABAB kwam na 4-1 halverwege sterk terug. De kloof van twee treffers verschil, die rap was geslagen, werd niet gedicht. De equipe van coach Theo de Smet verloor zodoende belangrijke punten in strijd om de titel. In deze als 'aantrekkelijk' aange merkte partij scoorden Dave de Booy, Dave van Overmeeren, Fred Kint, Ed van Bellen en Gyon Asselman de winnende goals. Voor ABAB troffen Werner Corijn (2x) en Jacky Carniere de doelnetten. PHILIPPINE-VERVAET 5-5 - Na het succesvol optreden vorige week tegen ABAB, kwam Philip pine een stuk minder goed voor de dag. „Het liep niet," zei men er zelf van. De vijf doelpunten van Marnix Schieman, Harry Ver- nieire (3x) en een inzet van Michael van Esbroeck in eigen doel waren net voldoende voor een punt omdat Vervaet eveneens op vijf rozen bleef steken. Voor dit vijftal treffers zorgden Michael van Esbroeck, Jeroen Vervaet (2x) en Martijn Bisschop (2k). GEMEENTE-VOORUIT 4-9 - Vbcruit heeft de draad weer te pakken. Gemeente kreeg onvol doende kans om zich te profileren en ging de boot in. Winnende treffers kwamen van de voeten van Frank Neve (7x), Roland de Muynck en Serge de Ruysscher. Eric Roose, Piet de Blaey en Alex Dehulster scoorden voor de Ter- neuzense ambtenaren. ZVH MORRES 2-KEES MECHIELSEN 2-3 - Het zit de Hulster ploeg niet mee. Na 1-1 halverwege, leidde de formatie van coach Ben Ockeloen een vijf tal minuten voor het einde met 2- 1 en leken er punten gepakt te zullen worden. De gasten dach ten daar anders over en sloegen alsnog toe via twee treffers waar door de winst mee naar Terneu zen verkaste. Voor het winnende trio meldden zich Ab van Hoeve, Johnny de Ritter en Jacco Stof fels. Marco Maas en Fabina du Puy schoten voor ZVH Morres 2 BVS-CORN BOYS/BENNY SPORT 9-2 - In de eerste helft was er volop spanning. Deze brak toen BVS wegliep en opstoomde naar een riante overwinning. De twee doelpunten van Luc van Hecke waren voor de oranjehem den te gering. BVS won door rake inzetten van Mark Triest, Jean- Claude Everaert, Peter Bouwman en Manuel van Goethem. Dit viertal schoot elk twee keer in de prijzenkast. Angelo Verbraeken maakte het winnende negental vol. STAND Van der Gucht 17-39, Corn Boys/Benny Sport 17-35, ABAB 17- 34, Terneuzen 17-34, Vooruit 16-30, BVS 16-29, ZVC/Max Korting 17-27, Philippine 17-24, Kees Mechielsen 17-18, Vervaet 17-13, Gemeente 17- 8, ZVH Morres 2 17-4. Van onze verslaggever Brussel - Willy de Dalie uit Cadzand heeft met zijn merrie Kyra met succes deelgenomen aan het Europees kampioen schap voor 4-jarige rijpaarden in de Expohal in Brussel. De Dalie maakte deel uit van de uit drie man bestaande Nederlandse afvaardiging van het KWPN (Koninklijke ver eniging Warmbloed Paardenstamboek Nederland). Van de Nederlandse ploeg maakten ook Wiepke van de Lagëweg met Korenbloem O uit Beers en Erwin Kluwer met Kadir-Abil uit Joppe deel uit. In Brussel kwamen negen stam boeken uit zes landen in actie, te weten uit België, Duitsland, Frankrijk, Luxemburg, Neder land en Zwitserland. De beste drie paarden van de volgende stamboeken kwamen aan het vertrek: Belgisch Warmbloed- paard, Belgisch Sportpaard, Hannover Stamboek, Westfaalse Stamboek, Oldenburgers Stam boek, Cheval Normand, Cheval de Selle, Koninklijk Warmbloed Paardenstamboek Nederland en Pferdezuchverband Zwitser land. Keuring De paarden, verdeeld in drie groepen van negen, werden door de internationale jury beoor deeld op exterieur (keuring aan de hand) en vrij springen over hindernissen. Willy de Dalie zag zijn merrie Kyra als eerste eindi- Van onze sportmedewerker Biervliet - Op carnavals zaterdag, 17 februarii komt het eerste team Van afdelingstweedeklasser. Biervliet in actie tegen het regionale trainerskorps. Een wedstrijd die ook vorig jaar op een voetbal loos weekeinde op hét programma stond. Gerard Provoost, bestuurslid van Biervliet: „Dit initiatief is toen dermate'gcied uitge pakt dat we er een traditio neel gebeuren van wiïlél maken." Jan Doöms is de coach van het fi-ainersgildfe. Hij heeft tot zijn beschik king: Willy Nieuwelink, Kees Pladdet, Benny" Pielaet, Henk Ottens, Röbby de Muijnck, Robby van de Hemel, Arjaan Nieuwenhuy- ze, Dick de Pooter, Jaap Meerman, Frafiz van der Peijl, Jan Kolijh, Bert Wil ting, Paul Steydeft, Willy de Jaeger, Jean-Pierre Hubreg- sen en Paul van der Hooft. De wedstrijd op het spoft- complex van Biervliet begint om 14.00 uur gn staat onder leiding van Leo de Blaey uit Hoek. gen qua beoordeling op exteri eur. Bij het onderdeel vrij sprin gen over hindernissen ging het wat minder goed. In totaal bereikte Kyra een derde plaats in zijn groep. Willy de Dalie: „Het springen viel wat tegen. Jammer, tijdens de nationale voorwedstrijden waarin ik me voor de Europese kampioenschappen Wist te plaatsen vloog Kyra over de hin dernissen. Was de beste springer van Nederland. Het paard was wat nerveus in Brussel. Werd opgejaagd door een van de hel pers. Kyra schrok en ging als een raket over de hindernissen. Hij liet zich te weinig zien. De beoordeling op exterieur was grandioos." Stamboeken Wiepke van de Lageweg uit Beers werd met Korenbloem O tweede in het individuele totaal klassement van het Europees kampioenschap. Europees kam pioen werd de Duitser Clemens Fleming met Tettina van het Oldenburger Stamboek. In het eindklassement van de stamboe ken ging de zege naar het Han nover Stamboek. Het KWPN werd knap tweede. Willy de Dalie met zijn 4-jarige merrie Kura, waarmee hij een derde plaats behaalde in het Europees kampioenschap in Brussel. FOTO CAMILE SCHELSTRAETE. II.. iWi li» Door Romain van Damme Antwerpen - Nog voor de Antwerpse Rechtbank van Koophandel zich 21 maart opnieuw buigt over het door de Anhypbank aangevraagde faillissement voor de NV Sportpaleis, kan dat Sport paleis al aardig uitgekleed zijn. De belangrijkste schuldeiser, de Anhyp bank, wil woensdag 6 maart 20 miljoen Belgische franken (ruim 110.000 gul den) van de noodlijdende NV op de rekening hebben staan. Als het geld er niet is, wil de bank het geld uit een openbare verkoop van de inboedel halen. De Anhypbank mag dat doen omdat 15 januari de rechter bepaalde dat het Sportpaleis voor 6 maart minimaal 20 mil joen moet betalen. Het is een van de knooppunten in een juri disch doolhof waarin voor de NV Sportpaleis wellicht geen uitweg meer te vinden is. Gis terochtend stonden de partijen voor de Ant werpse rechtbank. Dat gebeurde op verzoek van de Anhypbank die in totaal nog 481 mil joen Belgische franken van het Sportpaleis te goed heeft. Voor een groot deel van dat bedrag, 400 mil joen Belgische franken (2,3 miljoen gulden) hebben de stad èn de provincie Antwerpen zich enkele jaren geleden borg gesteld. Toen de bank eind vorig jaar ontdekte dat het nog lang kon wachten op het geld van het sport paleis, klopte het aan bij de stad en provin cie. Die twee overheidsinstanties hebben inmid dels laten weten het geld, respectievelijk 250 miljoen en 150 miljoen Belgische franken, te betalen. Dat heeft als voordeel dat de stad en provincie de eerste schuldeisers van het sportpaleis worden en daardoor veel meer invloed krijgen op het reilen en zeilen rond het roemruchte Sportpaleis langs de E19. De Anhypbank heeft het 'de laatste maanden echter ook niet gemakkelijk en wil daarom haast maken met de afhandeling van deze zaak. Volgens de bank is er tót nu toe twee keer 5 miljoen Belgische franken betaald door stad en provincie! lijft er dus nog 390 miljoen Belgische franken over. Tot ieders verrassing1 zwaaide de NV Sport paleis gisterochtend met een afschrift dat duidelijk moest maken dat er door de pro vincie ook al 145 miljoen Belgische franken is overgemaakt. De ballk liet echter weten niets ontvangen te hebben. Wellicht is het nog ohdetwe'g, werd er in de rechtbank verondersteld. Als dat klopt, betekent dat echter nog friet dat de dreigen de openbare verkoop van de inboedel van de baan is. Want er blijft een schuld van 81 mil joen Belgische franken over. En dat geld wil de Anhyp ook zien. Inmiddels zijn er meer organisaties die op korte termijn geld willen zien. 'City Seven', organisator van het eens zo prestigieuze ECC-tennistoernooi, eist van de Anhypbank een schadevergoeding van 85 miljoen Belgische franken (ongeveer 450.000 gulden). City Seven zegt dat door al deze problemen belangrijke sponsors afhaakten en de verkoop van toegangskaarten behoor lijk stagneerde. Het aardig gedevalueerde tennistoernooi begint vanavond. Met de Anhypbank als aandachtig toeschouwer. De bank wil op haar beurt namelijk weer geld van City Seven dat onderdeel is van de NV Sportpa leis en door de organisatie van het toernooi voor inkomsten zorgt. De Anhypbank zet in op 100 miljoen Belgische franken (ruim 550.000 gulden). Ondanks al dit juridisch geweld is het vrij wel zeker dat het Sportpaleis de deuren kan open houden. Wèl onder de vleugels van een nieuwe eigenaar. De provincie zegt inmiddels al gesprekken gevoerd te hebben met diverse kandidaten. Daarbij zijn enkele buitenlandse gegadigden die overigens flink in de beurs zullen moeten tasten om het verouderde gebouw aan de eisen van deze tijd aan te passen. Sofia (rtr) - Het Bulgaarse Olympische Comité (BOC) moet wegens geldgebrek snijden in de ploeg voor Atlanta. „We zullen het aantal leden van het olympische team tot een minimum moeten beperken," verklaarde BOC-voorzitter Ivan Slavkov. „We selecteren alleen sporters die Bulgarije beter kunnen ver tegenwoordigen dan bij de Spe len vier jaar geleden in Barcelo na." Het Bulgaarse team zal uit 110 atleten bestaan. Ter vergelij king, Nederland reist met ruim 200 sporters naar Atlanta. Het BOC heeft in de afgelopen drie jaar bijna zeven miljoen gulden in de voorbereiding voor de Spe len gestopt. De nationale toto stelt voor de eerste drie maanden van 1996 nog 1,5 miljoen gulden beschikbaar. „Het bedrag is niet klein," zei Slavkov. „Maar de lage waarde van onze munteen heid ten opzichte van de dollar is in ons nadeel." Van onze atletiekmedewerker Kruiningen - Bij de mannen-senio ren heeft Miquel van Tongeren zich zelf opgevolgd als Zeeuws crosskampioen. Dit in een strijd om de Zeeuwse crosscup die aan span ning niets te wensen overliet, want pas tijdens de laatste cross en in de laatste kilometer werd er over de podiumplaatsen beslist. ATLETIEK Er kwam een 'jeugdig podium' uit de bus, want naast Van Tongeren zijn Edwin de Leeuw en Theo Rabout allemaal jongens van voor in de twintig. Toch geeft het de Zeeuwse KNAU-bonzen te denken dat de veteranencategorie de laatste jaren gro ter is dan het seniorenkorfiS. Op enkele uitzonderingen na komt er te weinig aan was. In de top van het klassement zijn de eer ste twee gelijk aan de eindstand van vorig jaar. Jan de Bart viel van de derde plaats terug naar de tiende. Theo Rabout klom een plaatsje, terwijl Edwin de Jae ger (negende vorig jaar) en Ron le Roy (tiende vorig jaar) uit de top tien zijn weggevallen. Hun plaatsen zijn ingeno men door Peter Ramsteijn (achtste) en Jan Guiljam (vijfde). Bij de jongste veteranen was er eveneens spanning tot de laatste kilometer. John Overweel pakte zijn eerste crosstitel en is de opvolger van Leo de Leeuw die door blessures niet in actie kwam. Vorig jaar eindigde Overweel als tweede. Bij de vrouwen volgt Anjolie Wisse Karin Bastian op. Dit in een uiterst magere bezetting. Jopie Daane was nog maar eens de besté bij de vrouwen-veteranen en dat zal nog wel een poosje zo blijven. Op de korte cross volgde Pascel Meerman zichzelf op, terwijl Margot de Nijs haar heroptreden afsloot met een titel. Zij volgt Jildau van Dieren op. De toekomst ziet er in elk geval redelijk hoopvol uit. Met Rik van Laarhoven, Rutger Veermah, Michel Schner en Maaike van Dijk koiht er volop talent aan, al struikelen er velen over de over gang van de junioren naar de senioren. EINDSTANDEN Meisjes-pupillen C: 1. Kfi» van Nijnatten (Atletica) 741 punten, 2. Lotte de Kam (Dynamo) 732, 3. Nadine de Wilde (AV'56) 415. Meisjes-pupitlen B: 1. Marianne van der Heijden (Dynamo) 750, 2. Cathy de Vries (Wielingen) 689, 3. Githa Faasse 676. Meisjes-pupillen Al: 1. Kayleigh de Block (Wielingen) 724, 2. Tara Wouterse (RKHAV) 723, 3. Pien Stams (Scheldesport) 707. Meisjes-pupillen A2: I, Ruth de Kraker (Sporting Walcheren) 780, 2. Astrid den Herder (AV'56) 705, 3. Rosalien de Rijk (Atletica) 661. D-meisjes: 1. Dorien Dek (AV'56) 732, 2. Linda Wouterse (RKHAV) 723, 3. Nikhe Porck (Atletica) 686. C-meisjes: 1. Sandra de Block (RKHAV) 750, 2. Veerle Vermaire (Dynamo) 714, 3. Rachida Moerman (Wielingen) 673. B-meisjes: 1. Maaike van Dijk 750, 2. Vivian Kabboord (beiden Sporting Walche ren) 682, 3. Elcke Boogaarts (Atletica) 681. A-meisjes: 1. Tanja Gerards (Delta Sport) 750. Vrouwen korte cross: 1. Margot de Nijs (RKHAV) 750, 2. Linda Schuilwerve (Atle tica) 714, 3. Wilma van der Donk (Delta Sport) 644. Vrouwen-senioren: 1. Anjolie Wisse (AV'56) 741, 2. Karin Bastian (Sporting Walcheren) 732, 3. Petra Rasenberg (Scheldesport) 660, 4. Jeanette Willems (Sporting Walcheren) 637, 5. Coby Louwerse (Dynamo) 602. Vrouwen-veteranen: 1. Jopie Daane 750, 2. Nellie van Horssen (beiden Dynamo) 706, 3. Ellie Westerweele (Atletica) 697. Jongens-pupillen C: 1. Thomas Wouterse (RKHAV) 750, 2. Joran de Block (Wielin gen) 705, 3. Ivo Brouwers (Atletica) 666. Jongens-pupillen B: 1. Wouter Jansen 750, 2. Andres Vlaming (beiden Atletica) 705, 3. Yannick Boidin (RKHAV) 658. Jongens-pupillen Al: 1. Wesley Krakeel (Delta Sport) 741, 2. Niek Rentmeester (AV'56) 708, 3. Jack Luteijn (Wielingen) 683. Jongens-pupillen A2: 1. David Schrier 750, 2. Dennis Verburg 681, 3. Eric Wijnacker (allen Atletica) 669. D-jongens: 1. Wouter Verdurmen (RKHAV) 750, 2. Thomas Marinissen (Dynamo) 723, 3. Martin Lensen (Atletica) 667. Zaterdag 17 februari, landelijk: Avanti-Tjoba (eerste klasse G), sporthal Steinbach Pijnacker, aanvang 19.00 uur. ONDO- TOGO (derde klasse N), sporthal Voorborch Middelburg, aan vang 16.40 uur. Afdeling. Luctor-Zaamslag (promotieklasse A), sporthal 't Zwaantje te Terneuzen, aan vang 15.40 uur. Vrijdag 16 februari: BV Volhar i ding 2-Voorwaarts 1 (vrouwen eerste klasse Zeeland), Sport punt Zeeland Goes, aanvanè 1 20.00 uur. Souburg 1-Schelde sport 2 (mannen eerste klasse Zeeland), sporthal Van Duvwn voorde Oost-Souburg, 20.00 uur. Er is duidelijk sprake van een goed gulseizoen. Deze winterperiode rit selt het kennelijk van de gul op de Noordzee. Dat is goed merkbaar aan de telefoontjes die ik ontvang. En die meldin gen mogen er zijn. Op de Oos- terschelde is het knudde, was mijn advies aan enkele Etten- Leurse jongelui met een eigen bootje. Ga de Noordzee maar eens op, misschien heb je daar meer kans. En werkelijk de gullen vlogen eind januari aan dek. Met 29 man aan boord van de 'Neeltje Jans' meer dan 400 gullen van een wrak weg halen, is niet niks. De jongelui deden het niet slecht, 30 en 40 stuks. Materiaal: eenvoudig twee lussen in 60/100, twee grote haken met zeepieren en een muppet, 400 grammen lood. Laten zakken op het wrak en beng, beng.daar hingen ze. Exemplaren van 102 cm, tot 22 pond toe, en vele kleinere. Een gouden dag op de Noordzee. Maar het kan nog anders. Koen van Gijzel uit Waspik meldde mij vanuit de ochtend spits per autotelefoon een bij zondere vangst. Bj een trip (2 februari) vanuit IJmuiden met het schip 'Frans Naerebout' van Jan Bakker werd op meer dere wrakken gevist. Deze ble ken alle vol te liggen met net ten. Desdonaks vingen de opvarenden meer dan 10 gul len. Een Duitse opvarende ving een echte topper van 43 pond! Liefst 114 cm lang. Een vis van wereldformaat, want het huidige Nederlandse record per 1-1-95 staat op naam van T. Jager uit Leids- chendam met een kabeljauw van 24,5 kg, zijnde 49 pond. Dit soort vissen vangt men doorgaans alleen in deze periode van het jaar. Deels omdat de vis nu rondom de wrakken huist en met name omdat zij nu vol kuit zitten en hun topgewicht hebben bereikt. Koen meldde nog dat naar gullen van 'maar' 20 en 22 pond nauwelijks meer werd omgekeken. Leuk detail is wel dat de 'Frans Naerebout' eerst uit het ijs van de Den Helderse haven moest worden gebro ken, om vanuit IJmuiden de trip te aanvaarden. Niet voor niets worden in Noordelijke landen als Zweden, Noorwe gen en Denemarken juist in januari en februari meerdere kabeljauwfestivals gehouden. Knullen van gullen Het is voor sportvissers, die I een keer echt uit de bol willen, zaak eens een wraktrip te boe ken. Maar pas op. Het vissen is verre van eenvoudig en dient te geschieden met het beste materiaal dat te verkrijgen is (dat kan iedere ervaren wrak visser zonder mankeren I beamen). Een reëel met 50/60 nylon of een dikke 40 pond trekkracht is wel nodig, want het is beulenwerk dat wrakvis- sen. Lood, pikkers en haken moet men in flinke hoeveelhe den meenemen, want er wordt I heus wel wat materiaal ver speeld. Voordeel van vissen met zeepieren in combinatie j met muppets? Het aas hoeft niet zo idioot snel op en neer j te worden bewogen en is de gul er, dan pakt de ene na de j andere vis. Mensen die voor hard werken of zeeziekte allergisch zijn, kunnen zich de moeite van een wrakkentocht besparen. Van onze verslaggever Berlijn - „Na de wedstrijd was het een dolle boel. Spelers die in I het water sprongen en champagne vloeide rijkelijk. Heerlijk I We zijn daarna met het hele spul - spelers, supporters en pers -1 naar een Ierse pub geweest. Hebben we twee lekkere Duitse pinten gedronken." Hans Nieuwenburg, aanvoerder van de nationale waterpoloploeg, verkeert kort na afloop van het met 9-6 gewonnen duel tegen Bulgarije in een uitgelaten stem ming. Door de overwinning heeft het Nederlands team het zo felbe geerde ticket voor de Olympische Spelen in Atlanta veilig gesteld. „Met de ploeg zijn we net nog bij elkaar gekomen, even op adem komen. Vanavond hebben we een bescheiden feestje. Dat moet kun nen. Het zou toch te gek voor woorden zijn, als je na het halen van Atlanta geen feest zou kunnen vieren. Een dag als deze is toch heerlijk. Nee, we leven vanavond niet als monniken. Er zullen best wel een aantal biertjes gedronken worden," aldus de Edenaar vanuit Berlijn. Voor Nieuwenburg en de zijnen is er met de kwalificatie een enorme last van de ploeg gevallen. „Wij zijn allemaal vreselijk opge lucht. Vanaf de eerste wedstrijd lag er toch een behoorlijke menta le druk op de ploeg. De buiten wacht had toch zo iets van het nu allemaal maar eens waai', Nieuwenburg doelt hiermee het aan de kant schuiven vaij bondscoach Ivo Trumbic,1 aandrang van de selectie het veld I moest ruimen ten faveure van de Arnhemmer Hans van Zeeland. „Iedereen heeft het hier over it J veranderde situatie, dat is i lijk wel logisch. Maar inmiddek I wel een beetje uitgemolken. Laai I ik het zo zeggen: Ivo heeft gow| werk verricht, maar Van 7 maakt het karwei af", speler van het Edese Pi die zeer tevreden is met de presta-1 tie van de ploeg. Tweede ronde, groep F: Nederland Bulgarije 9-6 (3-3 1-1 2-1 3-1) DQelP» I tenmakers Nederland: Van de Meer I De Groot 2, Issard, Havenga, De Kunz en Van der Kolk 1; Bulgarije I rov 2, Danovski, Piralkov, Hrk^L. I Aleksander Patsjaljev 1Nederland n I halve finales. „,«,oii92.| Oekraïne - Slowakije 8-6 (3-12-11 1 2), Kazachstan - Roemenië 9-1 (M»| ivazaunsian - xvuem^»*- 2-3 3-0). Stand: 1. Nederland 4-8 29), 2. Kazachstan 4-6 (31-25), 3.0® raïne 4-5 (27-26), 4. RoememM-^l 34), 5. Bulgarije 4-2 (25-33), 6. Slow j I 4-0 (25-34). C-jongens: Roeland Landegent (Delta Sport) 750, 2. Sebastian Vonck (RKHAV) 690, 3. Ad Sluyter (AV'56) 673. B-jongens: 1. Rutger Veerman (Wielingen) 714, 2. Corne Daane 698, 3. Ismail Jama (beiden Atletica) 638. A-jongens: 1. Rik van Laarhoven (RKHAV) 750, 2. Gert-Jan Wondergem 714, 3. Ab Flipse (beiden Dynamo) 673. Mannen korte cross: 1. Pascal Meerman 750, 2. Olaf Willemse (beiden Atletica) 690, 3. Patrick de Boevere (Scheldesport) 674, 4. Johan van Leeuwe (Wielingen) 659, 5. Ben Verbeem (AV'56) 596. Mannen-senioren: 1. Miquel van Tongeren (Sporting Walcheren) 706, 2. Edwin de Leeuw (AV'56) 691, 3. Theo Rabout (Atleti ca) 659, 4. Peter Louwerse (Sporting Wal cheren) 640, 5. Jan Guiljam (AV'56) 632, 6. Erik Goossen (Scheldesport) 574, 7. Henk- Jan Joosse (Dynamo) 551, 8. Peter Ramste ijn (Sporting Walcheren) 511, 9. Martin Pruysers (Dynamo) 470, 10. Jan de Bart (AV'56) 468. Veteranen 1: 1. John Overweel 741, 2. Wim Besuyen 732, 3. Sam Polderman (allen Dynamo) 659, 4. Jo van Waesberghe (RKHAV) 627, 5. Marius Dek (AV'56) 620. Veteranen 2: 1. Kees Marcusse 750, 2. Hugo Poortvliet 667, 3. Anton Schoenmakers (allen Dynamo) 653. Baroda (anp) - Voor het Nederlands cricketelftal begint zafe dag in Baroda (India) het grote avontuur in de strijd om World Cup. Onzekerheid bestaat nog over de opstelling-I Floris Jansen als Bas Zuiderent kampen met darmklachten J verschenen donderdag niet op de training. „Wij hopen min tegen Nieuw-Zeeland zo sterk mogelijk te kunnen den," meldt manager John Wories. Wories moet toegeven dat de Nieuw-Zeelanders sterk favoriet zijn. „Zij hebben hun leven lang op graswickets gespeeld en zijn daardoor in het voordeel." Toch sluit hij een verrassing niet uit. „Geen enkele ploeg is in een een daagse partij zeker van zijn zaak. Veel hangt af van de vorm van de dag van onze spelers." Nolan Clarke en Peter Cantrell kunnen als de grote runmakers een wedstrijd naar hun hand zet ten. Ook van de in topvorm ver kerende aanvoerder Lubbers mag veel worden verwacht. Evenals van Roland Lefebvre, de doorge winterde cricketprof die als bow ler van grote betekenis kan zijn. Veel zal ook afhangen va veldwerk van de Nederig! Engeland verloor deze wee l Nieuw-Zeeland, maar wedstrijd gewonnen wann® zoveel vangkansen Waren| ^1 Het zou voor de Nederland® e geweldige gewaarword^I J()I als zij zaterdag voor zon jl toeschouwers het «tapj gelegen stadion van Bar len betreden, terwijl zi] een na". land soms voor publiek spelen. ^°ries„J'dro-| hebben wij nooit vani kun „I men. Ze zijn hier in Ind1 .^tl in Pakistan bezeten van I Geen sport trekt zoveel W? stelling." Door Ton Verbeeten Het beeld is dat van een dandy dichter, flanerend over de AntwerpJ se Keyserlei.. „Dat was ook het eerste beeld dat i van hem had," zegt de dichter Leo nard Nolens. Hij is aangeschovei aan het tafeltje in het oud-Ant[ werpse café, waar ik met Hen Floris Jespers spreek over Paul Ostaijen. Achter ons, op het Mechelse Pleirj tuurt met stuurse blik, de mondhoe ken naar beneden getrokken, Antwerpse seigneur en schrijve] Willem Elsschot (1882-1960) ove het bronzen boek in zijn hand naa de verte. Paul van Ostaijen Wen geboren toen Elsschot veertien wa^ Op de honderste geboortedag v Paul van Ostaijen, donderdag februari 1996, zal op een steenwor afstand, op de Pottenbrug, standbeeld worden onthuld. zijl Het beeld dat biograaf Henri-Floris Jespers van Van Ostaijen schetst id uiteraard genuanceerder en zonden diens dandyisme te ontkennen, steeka het daar scherp tegen af: „Op zijn tijd-f genoten maakte hij een verpletterende! indruk. Omdat hij een groot kunste-j naar was? Nee, puur vanwege hera uiterlijk. Primo waren daar zijn ver-i schijning en de eigenaardige kledij waarin hij zich hulde, maar er was ook zijn ongenaakbaarheid. „Vorig jaar bracht ik een bezoek aan Michel Seuphor, schrijver, schilderj tijdgenoot van Van Ostaijen en schrij-j ver van de biografie P. Mondrian, si vie, son oeuvre (1956). Deze inmiddel: bijna 95-jarige heer woont sinds 192d in Parijs. Zeventig jaar later toont hij zich nog geëmotioneerd omdat Van Ostaijen hem toen afwees. Ze zagen elkaar elke dag in de kroeg, maar Vari Ostaijen liet hem niet toe tot zijri vriendenkring. Hij groette Seuphor on afstand met een handgebaar en een' enkel 'goedendag'." Nestgeur „Menselijk heel boeiend, dat tragiscl! misverstand tussen die twee. We kun-l nen daarover aan het fantaseren slaan! Moesten die twee niet als vijander! tegenover elkaar hebben gestaan, wal zou dat voor gevolgen hebben gehadi Seuphor was veel in Parijs en Berlijn! Hij kende iedereen, was bevriend mei schilders als Vassily Kandinsky er oprichter van het avant-garde tijd-l schrift Het Overzicht, dat tussen 1921 en 1925 in Antwerpen is verschenen] Allemaal dingen die Van Ostaijen ook, dolgraag wilde, maar waar hij ondel 1 P onthuld zal worden.

de Stem | 1996 | | pagina 14