.LE AZE >081 Bestuur wielerclub op sterkte Terneuzen bindt j eugdtalent ERSALE strijdei Goede bezetting zwemloop Kapelle Gil heeft feest al rond 7 EN 4Uit de toezegging van het bestuur spreekt vertrouwen' Gelijkwaardige clubs ;n om crosstitel I ^nceerd ESEZEZEQ 5TALE 0UEKT1E C1MARKT DESTEM eden dus biedingen in het ?n, kan- Is u snel jr slechts izine nog lg nog schouwen iijk van n scholen, Lsea, thea- itaurants ns stellen, wfeest rakteer want als u100 jaar eeuwfeest. ti eeuw "WIELRENNEN SPORT ZEELAND Niet Mol maar Van Schaik vertegenwoordiger van renners B2 VOETBAL Trainer Controle Lijn Dressuurwedstrijd Haringruiters SPORTNIEUWS KORT Arnold Polderman naar WK Rinus Nieuwdorp neemt afscheid Zeemeeuw wint van Bron Zeeuwse junioren naar NK indoor Kampioenschappen RTC Theo Middelkamp Schaatsster Fedotkina positief Koss introduceert Olympic Aid Atlanta Kasparov biedt computer remise aan CBV scheidt zich af van WON Broers Kouwenhoven tweede Ex-Liverpool-manager Paisley overleden Actie tegen discriminatie vrouwen [OPOP I RT S P E C I ALIST ART FOON 0165 - 554017 >N 0165-34 43 90 LEFOON 076 - 522 7000 Door Eddy de Schrijver Sluiskil - Met de presentatie van de renners en sponsors op donderdag 29 febniari bij Daliinga in Sluiskil wil de wielervereniging Zeeuws- Vlaanderen de nieuw ingesla gen weg tonen. Achter de schermen wordt inmiddels gewerkt aan een pro gramma dat door de wielerclub nog nooit vertoond is. Diverse gastsprekers staan op het ver- fanglijstje met zowel binnen- als buitenlandse prominenten. Daar wordt nog druk aan gesleuteld," aldus secretaris Ronald Bleijenberg. Tot nieuwe voorzitter werd Biervlietenaar Tim Robijn gekozen. Dat was geen verrassing. Johan van Schaik werd gekozen tot rennersvertegenwoordiger. DONDERDAG 15 FEBRUARI 1996 Hij volgt Fonnie Kint op. De komst achter de bestuurstafel van Van Schaik was wel een ver rassing. Daar had eigenlijk Peter Mol moeten zitten. „Was ook in eerste instantie de bedoeling, maar na de sponsorperikelen en voornamelijk vanwege de afhan deling van de eerste kandidaat sponsors heb ik me daarvoor niet meer beschikbaar gesteld. Voor de club vind ik het een prima zaak dat we een goede sponsor hebben gevonden, maar als er direct met de drie hoofdsponsors een contract was voorgelegd, dan was de Rabo buiten beeld geble ven. En ik bestrijd de versie dat deze sponsoring niet kostendek kend over meerdere jaren geweest zou zijn. Er was een bedrijf bij dat inderdaad de zaak één jaar wilde aanzien en dat was voor de club niet bespreekbaar," aldus Mol. Ondanks dit minpuntje waren óver het algemeen de geluiden positief bij Atlanta. Er kwamen trouwens nog nieuwe gezichten achter de bestuurstafel plaatsne men. Wilfried de Krijger uit Bier vliet wordt de nieuwe begeleider van de junioren en nieuwelingen en Frans Bouchaut komt even eens het bestuur versterken. Hij vertegenwoordigt de jeugd. Patrick van Passel neemt even eens zitting in het bestuur. Arno Sijnesael ging tijdens de bijeenkomst nog even in op de totstandkoming van de spon soring bij de wielervereniging. „Omdat de Rabo ons de verzeke ring kon geven over meerdere jaren te willen sponsoren. Dat hield in dat we de vereniging financieel gezond konden hou den. Dat was het uitgangspunt," aldus Arno Sijnesael tijdens de uitleg over de sponsorperikelen. Hierin verschilt hij dus van mening met Peter Mol. Sijnesael kreeg een bosje bloe men aangeboden door secretaris Bleijenberg vanwege zijn ver diensten als 'tussenpaus-voorzit ter'. Consul Henk Remijnsen roemde Sijnesael eveneens. „Hij is de man geweest die de club overeind heeft gehouden en dat alles nu op rolletjes loopt is mede zijn verdienste. De club is hem veel dank verschuldigd," aldus Remijnsen. De meeste leden van de wieler vereniging Zeeuws-Vlaanderen moeten er een tientje bijlappen als het om contributie gaat. Dat geldt voor de leden en donateurs en de nieuwelingen, junioren en amateurs. Zij gaan respectieve lijk 40 en 80 gulden per jaar beta len. Dat betekent ongeveer dui zend gulden meer opbrengst. Daarnaast is er een sponsorcom missie in het leven geroepen die momenteel zo'n 12 bedrijven heeft weten te strikken. „Dat betekent dat we daarmee na drie jaar wel een reserve hebben weten op te bouwen, zodat we dan onafhankelijk kunnen opere ren als het nodig moest zijn," aldus Bleijenberg. Renners die de Rabot-ruien aan gemeten krijgen moeten bij de vereniging een waarborgsom storten. De truien blijven eigen dom van de club en als de shirts worden ingeleverd wordt de waarborgsom teruggegeven. „De renners hoeven de kleding niet aan te trekken als ze naar bed gaan, maar wel als ze een wed strijd rijden," merkte Sijnesael op. Tim Robijn zette via een helder betoog zijn visie op de club uit een. Hij is daarmee de opvolger van Constant van Waterschoot uit Oostburg. „De jeugd krijgt aandacht en daarnaast willen we ook de breedtesport niet verge ten. Met name denk ik dan rich ting andere bonden die ook met wielrennen bezig zijn," aldus Robijn, die de trimbonden geen wilde bonden wilde noemen. Door Sjaak Begijn Temeuzen - De te varen koers is duidelijk: zondag tweedeklasser Terneuzen wil in de toekomst talent volle jeugd aan zich bin den. Onlangs kregen Barry van der Hooft, Tom Nïeu- welink en Eric Tissink van het bestuur de toezegging dat zij volgend jaar aan de eerste selectie toegevoegd worden. Binnen twee jaar moeten deze A-junioren dan in staat geacht worden een basisplaats in het keur korps te veroveren. Met deze daad willen de Schelde- stad-bewoners een gedeeltelijke leegloop, zoals die het vorige sei zoen zich voordeed, vermijden. Na een reeks van interne strub belingen en het uitzicht om in het tweede elftal te spelen vertrok ken Robin Oppeneer (Vogelwaar de), Guido Kramer (Zaamslag), Dominique Verlinde (Sluiskil), Alexander Bareman (gestopt) en Michel Mullaert (Axel). Het bestuur van de rood-zwarten is er echter veel aan gelegen om de bij Temeuzen opgegroeide Domi nique Verlinde en Guido Kramer terug te halen. De toezegging van het bestuur streelt Van der Hooft, Nieuwelink en Tissink. De drie 18-jarigen daarover: „Het geeft vertrouwen. Wij hebben het geduld om een paar jaar te wach ten. En, mochten we niet slagen bij Temeuzen, dan zijn we nog jong genoeg om elders ons geluk te gaan beproeven." Alleen de leeftijd hebben de drie jeugdspelers met elkaar gemeen. Als voetballers bezitten ze uit eenlopende kwaliteiten en ach tergronden. De bekendste van het stel is Barry, zoon van Han, die jarenlang als voetballer het gezicht van Terneuzen bepaalde en daarna meer dan verdienste lijk was als trainer en technisch directeur. Barry: „Natuurlijk tvordt er door veel mensen een vergelijking gemaakt met mijn vader. Als voetballer heb ik hem nooit gekend. Als ik bij uitwed strijden door buitenstaanders word aangesproken, dan wordt Een drietal talentvolle jeugdspelers van Terneuzen, dat volgend seizoen aan de eerste selectie zal worden toegevoegd. Van links naar rechts: Tom Nieuwelink, Barry van der Hooft en Eric Tissink. foto camile schelstraete de naam van mijn vader in één adem genoemd. Ik heb het overi gens nooit als nadeel ervaren. Alleen werd ik in de B-junioren door mijn vader, die mij toen trainde, kritischer beoordeeld dan anderen." Tom Nieuwelink draagt het voet balverleden van zijn vader even eens mee. Pa Willy verdedigde als succesvol keeper een aantal jaren het doel van Terneuzen. Na zijn actieve voetballoopbaan was en is hij actief als keeperstrainer en elftalbegeleider van zaterdageer steklasser HSV Hoek. „Sommige mensen denken dat ik daarom over een paar jaar ook naar Hoek zal verkassen, maar dat is zeker niet de bedoeling." Eric Tissink is letterlijk en figuurlijk de vreemde eend in de bijt. Tissink senior heeft zijn spo ren waarschijnlijk wel verdiend, maar zeker niet op het voetbal veld. Twee jaar geleden werd Eric door Han van der Hooft van Zaamslag gehaald, het dorp waar hij nog woont. „Bij Zaamslag zag het er naar uit dat er geen A-elf tal op de been gebracht kon wor den. Mijn keuze voor Terneuzen was daarom snel gemaakt. Die club speelde landelijk in de derde divisie tegen ploegen als Feye- noord en SVV om er maar een paar te noemen. Sportief was dat een hele verbetering. Achteraf blijkt het een goede keuze te zijn geweest." Barry verschijnt op de dag van de meeting, zaterdag, tien minuten na de afgesproken tijd: te zwaar gestapt op de vrijdagavond. De 10-0-overwinning in het vriend schappelijke duel tegen IJzendij- ke moest eerst weggespoeld wor den. De voetballers geven aan toch serieus voor de sport te leven. De avond voor de wed strijd liggen ze naar eigen zeggen op tijd in bed. Tom Nieuwelink heeft het zelfs over tien uur. Natuurlijk zijn er uitzonderingen daar gelaten. Barry: „Ik ben er eerlijk in: het is wel eens voorge komen dat het twee uur was." Direct daarop goedpratend: „Maar daar merk je niets van in de wedstrijd. Op het moment dat ik er moet zijn sta ik er ook." De een rookt alleen, de ander drinkt alleen en de derde doet beide. Het lichaam kan op deze leeftijd veel verdragen. Van trai ners of leiders die 's nachts de cafés aflopen op zoek naar spe lers die te lang stappen, hebben ze geen last. Daar hoorde je alleen vroeger van. De sociale controle ontbreekt op dit gebied. Tijdens het gesprek vullen de drie spelers elkaar feilloos aan. Op het veld is dit eveneens terug te zien. Tissink begon als voet baller in de spits, maar is tegen woordig omgevormd tot verdedi gende middenvelder. Tom Nieu welink was middenvelder, maar is nu een meer dan verdienstelijk als spitsspeler. Barry van der Hooft ruilde van positie met Tom en is dit jaar van waarde als aan vallende middenvelder. Alleen tegen het Tilburgse RKTW ston den ze dit seizoen alle drie op het veld. De drie zijn zo in het elftal inge past dat ze elkaar aanvullen. Barry van der Hooft ontbeert de snelheid en het loopvermogen. De havo-5-scholier moet' het voornamelijk hebben van zijn techniek en inzicht. Eric Tissink moet dit gemis bij zijn ploegmak- ker compenseren. De student bedrijfsadministratie aan de meao bezit een ongekend loop vermogen. Hij wordt vooral geprezen om zijn 'ijzeren instel ling'. „Eric moet zelfs geremd worden. Hij blijft maar gaan. Soms vergeet hij de juiste momenten uit te kiezen." Tom Nieuwelink is de man die voor het doel in kansrijke positie gezet moet worden. „Alleen mis ik nog teveel kansen," aldus de mbo-student detailhandel. Voor al de doelgerichtheid is zijn ster ke punt. Als hoofdtrainer en later als technisch directeur stond Han van der Hooft er bekend om meer en sneller de jeugd in te passen. Zijn voetbalvisie werd door opvolger Henk Ottens overgeno men, iets wat in de lijn van de verwachting lag, want Ottens was door Van der Hooft naar voren geschoven als zijn opvol ger. Hetzelfde doet zich voor bij de toekomstige trainer Robbie de Muynck, die volgend seizoen Ottens komt aflossen. De drie voetballers steken alleen maar de loftrompet over hun trainer. „Ottens is een perfecte trainer. Je kunt ermee dollen, maar als hij aangeeft dat er gewerkt moet worden, dan wordt er ook gewerkt. Als bankzitter blijf je nooit een hele wedstrijd aan de kant. Spelen doe je altijd wanneer je op het wedstrijdfor mulier staat. Dat is bij veel ande re verenigingen wel anders." Het vertrek van assistent-trainer Franz van der Peijl betreuren ze. „Hij nam spelers apart en kon je veel bijbrengen. Door de ouderen worden we ook goed opgevangen. Vooral van een Mark de Kunder leren we veel." Niks geen vijfjarenplannen meer. Jeugdspelers behouden is het credo. Terneuzen lijkt er de komende jaren in te slagen. De randvoorwaarden werken hierbij wel mee. Bij de A-junioren is er slechts één voetballer die buiten Terneuzen studeert en dat zien de spelers zelf als een groot voordeel voor het bij elkaar houden van de groep. Wekt de toezegging van het bestuur geen jaloezie bij de ove rige spelers? Nieuwelink, Van de Hooft en Tissink ervaren dat niet zo. „We worden op de trainingen wel fanatieker aangepakt door de anderen, maar ze gunnen het ons. Wij maken er ook geen probleem van om met het zevende mee te voetballen. Als we maar kunnen spelen. De jongens vinden het leuk voor ons. Op de zondag komen ze speciaal naar ons kij ken en wanneer we invallen krij gen we vooral van hen applaus." Van onze atletiekmedewerker Vlissingen - De Zeeuwse crosscup werd afgelopen zaterdag in Aruiningen afgesloten. Amper zeven dagen later, zaterdag 17 ebruari is er net achter de Walcherse duinen, rondom café de Igheter tussen Vlissingen en Zoutelande alweer een Zeeuwse ral te verdienen, voor clubteams bestaande uit vier personen estafettevorm. jklden in het bestaan is de bezet- 8 zo goed geweest en liggen de I WaTfles van aV56, Sporting Wdcheren, Atletica en Delta ia» if° 1 bii elkaar- Vorig dsto i m Sporting Walcheren dip,°Pelsen en ook nu weer is p./ met Mauricio Gonzales, en n. werse> Peter Ramsteijn tóSridenkeenfavorie- Ws^eZigein^ezePloegisde I van Tongeren die de OD in TforxAii,.-a. in Kapelle prioriteit ven ricegeVen' 0p Presentjes hoe- niet flT1"1611 van Niek Kn01 met Pa eker- want ook AV'56 li»\deLeeuw' JanGuil" 91 AtW Vos en Jan de Bart WeRnv Tvf Pasca' Meerman, van de cJ' j16? kabout en Hans |hSrQ team. terwijl Shit °elta SP°rt met Rees nii^^e. peter Vader, AeesrvHi™, "ver vader, e&nenJ°hnQuaakniet c® het hi w°rden. Kort st belooft een voortzetting te worden van de Zeeuwse crosscup. Bij de mannen-veteranen is het viertal van Dynamo met John Overweel, Wim Besuyen, Sam Polderman en Pieter van Horssen torenhoog favoriet. RKHAV komt onder meer met Jo van Waesberg- he, Jan Goossens, Henk Vonck en Jack Rodrigo aan de start. Zowel de senioren als veteranen lopen 4 x 6300 meter. De vrouwenploegen van Atletica, Sporting Walcheren en Dynamo zullen in hun catego rie wellicht de dienst uitmaken. Hun opdracht is 4 x 4200 meter. Naast de kwalitatief knappe bezetting is ook de belangstelling voor deze derde editie goed, want niet minder dan 73 ploegen heb ben zich ingeschreven waaronder een twintigtal recreatie- en bedrijventeams. Het programmma start om 12.00 uur met de pupillen. Vervolgens is het de beurt aan de ABCD junio ren (start om 12.30 uur) en de vrouwen/mannen/bedrijven en recreanten (start om 13.30 uur). Van onze correspondent Kapelle - Het Zebra zwem- loopcircuit kent dit jaar een knappe bezetting, want ook in Kapelle komende zaterdag 17 februari komen aardig wat gerenommeerde namen aan de start. Op de langste afstand (1000 mtr zwemmen en 10 km lopen) doen onder meer de volgende deelne mers mee: Ron Vermaat, afgelo pen zondag afgetekend win naar in Oostburg, klassements aanvoerder Miquel van Tonge ren, het Amsterdamse duo Ron Berentsen en Mark van der Plas en verder de Zeeuwen Sjaak de Kok, Ronny de Martelaere, Wim Verburg, Jan Louisse en Bram van de Wege. Bij de vrouwen zijn Terese van Lare, Mitzy Nieuwenhuijze, Jeanette Willems, Bianca van den Kieboom en Vicky Duym de belangrijkste na men. Theo van Hal, Kees van Ginderen en Piet Verhage starten bij de veteranen in de favorietenrol- len. In Kapelle wordt na Vliss ingen en Oostburg de derde wedstrijd van het zes wedstrij den tellende circuit afgewerkt. Van die zes tellen de vier beste resultaten mee voor de eind klassering. De eerste serie van de langste afstand gaat om 11.30 uur van start in zwembad 't Groene- woud. Om 12.00 uur start de sterkst bezette serie bij de mannen samen met de vrouwen. De kor te afstand mannen (500 mtr zwemmen/5 km lopen) en de jeugd (250 mtr zwemmen/2,5 km lopen) gaat om 12.30 uur van start. In totaal hebben een kleine tachtig deelnemers voor ingeschreven. Van onze paardesportmedewerker Nieuwvliet-Bad - Voor de tweede keer in dit indoorseizoen houdt de landelijke rijvereniging en ponyclub De Haring- uiters uit Biervliet een kringdressuurconcours voor paar den en pony's. Dit gebeurt zaterdag 17 februari in het rui tersportcentrum Nieuwvliet van de familie Prins in Nieuw vliet-Bad. Ruim vijftig combinaties paarden en pony's staan op de startlijsten. De wedstrijden gaan om 09.00 uur van start met de B- en L-pony's. De L-paarden starten vanaf 10.00 uur, de B-paarden om 12.30 uur, de M-pony's om 13.45 uur, de Ml- en M2-paarden om 14.30 uur en de slotrubriek, de Zl-paarden, gaat om 16.00 uur van start. De juryleden zijn Marc van 't Westeinde voor de B- en L- pony's en L-paarden, Christian de Feyter uit Axel beoor deelt de B-paarden en Ml-pony's en Adrie Ruisaard uit Hoedekenskerke is jurylid voor de Ml-, M2- en Zl-paar den. Madrid - Jesus Gil is ervan overtuigd dat zijn club Atletico Madrid de Spaanse landstitel zal veroveren. Met nog zestien wedstrijden te spelen heeft de controversiële praeses, die in negen jaar voorzitterschap vele trainers versleet, het program ma voor de kampioensviering al rond. Atletico Madrid voert de Spaan se ranglijst aan met acht punten voorsprong op Barcelona en negen op Compostela. De club uit de Spaanse hoofdstad wacht al negentien jaar op de landstitel. Een titel die dan ook groots gevierd moet worden. Gil, tegen wie een gevangenis straf van vier jaar is geëist wegens oplichting, heeft een driedaags festijn in elkaar gezet. Voor de presentatie heeft hij de in Miami woonachtige Spaanse zanger Julio Iglesias aangetrok ken. De Franse musicus Jean Michel Jarre zal een optreden verzorgen. Een folklorische optocht door Madrid met fanfa res, circusartiesten en dieren moet het hoogtepunt van het feest worden. Behalve een vette premie biedt Gil spelers en technische staf een luxueuze vakantie aan in Mar- bella, de stad waar de voorzitter burgemeester is. Daarna volgt nog een safari door Afrika. Op de laatste dag van de viering heeft Gil nog een speciale verrassing in petto die geheim moet blijven. Axel - Arnold Polderman vetrekt vrijdag met de nationale ploeg naar het Zweedse Sunne om er deel te namen aan de wereldkam pioenschappen langlauf voor gehandicapte sporters. Het WK wordt dinsdag 20 februari officieel geopend. Het sportieve openingson- derdeel vindt op woensdag 21 februari plaats met de vijf kilometer skating. Vervolgens wordt er een biatlon over drie keer 2,5 kilometer plus schieten (donderdag), een tien kilometer klassiek (vrijdag) en een twintig kilometer klassiek (zaterdag) afgewerkt. De begeleiding van de visueel gehandicapte Polderman neemt Niels Hopman voor zijn rekening. Hopman die jarenlang tot de top drie van de natio nale valide langlaufers behoorde, neemt de plaats in van Edward de Leng, die de Axelaar de laatste jaren begeleidde maar wegens verplichtingen elders verhinderd is. Terneuzen - Enige tijd geleden is Rinus Nieuwdorp afgetreden als voorzitter van de korfbalvereniging Luctor. Ruim 40 jaren lang, waarvan 38 als voorzitter, heeft hij de Terneuzense vereniging gediend. In verband daarmee wordt de inmiddels 70-jarige Nieuwdorp een afscheidsreceptie aangeboden in het clubhuis op sportpark Oude Vaart te Terneuzen. De receptie vindt plaats op vrijdag 16 februari van 18.30 uur tot 19.30 uur en is alleen toegankelijk voor leden. Aansluitend is er voor oud-bestuursleden van Luctor en enkele genodigden een koud buffet. Oostburg - In het ZAVIO pakte Zeemeeuw afgelopen week met 1-5 vlot de winst tegen Bron en behield kans op de titel. Ook Groos- man/Casuals heeft theoretisch nog kans om zich tot kampioen te laten kronen. De Sluisenaren wonnen met korfbalcijfers (6-7) van Rabo Aardenburg/Eede. Verduim deed het met wat duidelijker cij fers. De 'suikerwerkers' gaven met 1-9 Leenhouts een gevoelig pak slaag. Stana: 1. Dikke van Dale 11-31, 2. Zeemeeuw 10-22, 3. Groosman/Casuals 9-19, 4. Verduin 9-16, 5. Bron 9-9, 6. Leenhouts 9-7, 7. Rabo Aarden burg/Eede 10-7, 8. Security 10-3. Temeuzen - De afvaardiging van de Zeeuwse junioren naar de nationale indooratletiekkampioenschappen komend weekend (17/18 februari) in Den Haag is niet erg groot. Het Goese AV'56 heeft met A-junior Erwin Simpelaar (kogel) en B-juniore Maritza op 't Hof (kogel) twee medailleklanten. Verder komt B-junior Lau rens Roose van AV'56 in actie op het onderdeel hoogspringen. Van de Wielingen reizen de B-junioren Rutger Veerman (met medaille kansen op de 1500 meter) en Stefen Krijnen (800 meter) naar Den Haag. Van RKHAV is alleen Martijn Mortier present. De Hulsterse B-junior komt in actie op de 60 meter waarop hij zeker niet kans loos is. Goes - In Den Inkel worden zondag 18 februari de clubkampioen schappen van de RTC Theo Middelkamp en de WV Zeeuws-Vlaan deren gehouden. De eerste categorie renners start om 11.30 uur. Keulen - Voor de Russische schaatsster Svetlana Fedotkina dreigt een schorsing van vijftien maanden. Na haar overwinning tijdens wereldbekerwedstijden in Medeo reageerde Fedotkina tijdens de dopingcontrole positief. Fedotkina veroverde in 1994 in Hamar olympisch zilver op die afstand. De rijdster is niet ingeschreven voor de wereldtitelstrijd sprint, komende weekeinde in Heerenveen. Den Haag - Unicef-ambassadeur Johann Olav Koss gaat opnieuw proberen geld voor kinderen in oorlogsgebieden in te zamelen. De drievoudig olympisch kampioen introduceert bij de wereldkam pioenschappen sprint komend weekeinde in Heerenveen zijn initia tief Olympic Aid Atlanta. Koss, in Heerenveen als verslaggever voor de Noorse radio aanwe zig, richtte na zijn verovering van drie gouden olympische medail les twee jaar geleden in Lillehammer een fonds op om kinderen in oorlogsgebieden te helpen. Deze zomer wil hij in Atlanta met behulp van bekende sporters het publiek oproepen Olympic Aid te steunen. Tijdens de Spelen biedt Unicef kinderen in veertien oorlogsgebie den versnelde hulpverlening voor medische zorg, onderwijs en traumaverwerking. Bovendien zal de VN-organisatie proberen in conflictgebieden voor de duur van het olympisch toernooi wapen stilstanden tot stand te brengen. Philadelphia - De Rus Gari Kasparov heeft in zijn derde partij tegen de schaakcomputer Deep Blue remise gespeeld. Na zijn 39e zet met de zwarte stukken bood de wereldkampioen van de Profes sional Chess Association (PCA) een puntendeling aan. Born - De belangenverening van coaches in het betaalde voetbal, CBV, scheidt zich als verwacht af van de trainersvakbond Vereni ging van Voetbaloefenmeesters in Nederland, WON. Dat is woens dag op een persconferentie in Bom bekendgemaakt. De CBV vindt dat de belangen van de trainers in het betaalde voet bal onvoldoende tot hun recht komen binnen de WON. Het werk in de betaalde sector vereist specifieke kennis. Naast de vereniging CBV, die onder voorzitterschap van Ajax-trainer Louis van Gaal staat, wordt een stichting opgericht met een professioneel appa raat. De begroting bedraagt 210.000 gulden. De CBV heeft al zeven sponsors. Eén van de eerste daden van de nieuw te vormen stichting is onge twijfeld het voeren van gesprekken over een langere winterstop. Contacten hierover met de KNVB zijn al gaande. Van Gaal wilde daar officieel niet te veel op vooruitlopen. Bekend is dat hij de hui dige situatie niet in belang van het produkt zelf en de consument vindt. Porto Alegre - De broers Ben en Jan Kouwenhoven zijn de finale races om de wereldtitel in de 470-klasse bij de Braziliaanse plaats Porto Alegre uitstekend begonnen. Na drie van de maximaal twaalf wedstrijden bezetten de zeilers uit respectievelijk Spijkenisse en Alblasserdam de tweede plaats. Eerste zijn de Grieken Kosmatop- oulos en Trigonis. De Kouwenhovens, in 1994 wereldkampioen, maar vorig jaar door beroepsverplichtingen nauwelijks aan wedstrijden toegekomen, moeten bij de eerste vijftien teams en bij de eerste acht landen ein digen om hun A-status terug te krijgen. Als hun prestatie in Porto Alegre voldoende houvast geeft, zal het Koninklijk Nederlands Watersport Verbond (KNWV) de broers bij het NOCNSF voordra gen voor uitzending naar de Olympische Spelen van Atlanta. Er staan geen kwalificatiewedstrijden in de 470-klasse meer op de kalender. Porto Alegre. WK 470. Mannen, stand na drie races: 1. Kosmatopoulos/Trigonis (Gri) 23 punten, 2. Benny en Jan Kouwenhoven (Ned) 24, 3. Audineau/Farnarier (Fra) 27, 4. Matteo en Michelle Ivaldi (Ita) 27,75,5. Jean-Francis en Gwenael Bert- het (Fra) 27,75. Vrouwen, stand na zes races: 1. Patrunky/Pilz (Dui) 19,75, 2. Birkner/Bül- le (Dui) 26,3. Shige/Kinoshita (Jap) 31,75,4. Farrar-Stookey/Van Vourhis (VSt) 32, 5. Zabell/Dufresne (Spa) 32,25. Liverpool - Bob Paisley, de legendarische voormalige manager van Liverpool, is woensdag na een langdurig ziekbed overleden. Hij werd 77 jaar. Paisley was de succesvolste manager in de geschiedenis van het Engelse voetbal. Hij leidde Liverpool tussen 1977 en 1981 naar drie Europese bekers voor landskampioenen. In negen jaar bij the Reds won hij dertien prijzen met de in die tijd sterkste ploeg van Europa, waaronder zes landskampioenschappen, drie League Cups en de UEFA-beker. Bonn - De Duitse Christen Democratische Unie (CDU) wil dat het Internationaal Olympisch Comité (IOC) actie onderneemt tegen landen die vrouwen ervan weerhouden deel te nemen aan de Olym pische Spelen in Atlanta. Volgens het olympisch handvest is discri minatie binnen de olympische beweging verboden.

de Stem | 1996 | | pagina 11