DE STEM Godert de Leeuw verrast iedereen Er is een ziektewetverzekering waar een ondernemer snel bij moet zijn. ING Ai) BANK UITSLAGEN standen juisr Skaardal uit schaduw Kjus en Aamodt 6 Wedstrijd naar Tilburg verplaatsen niet reëel' swr tninr MINI tEMEZEEP ISCHUIM SOFT V ^Van lier - Bekkers schoenen Neoprof zorgt op Mallorca voor eerste zege nieuwe profploeg Fan probeert trainersvrouw in brand te steken NAC woensdag 28 februari naar Ajax Pech achtervolgt Nederlandse bobslee-equipe Nurmi is record kwijt na 71 jaar B sportnieuws KORT Trapattoni vertrekt bij Cagliari 'Geen profs in topcompetitie' China niet van plan Atlanta te boycotten Dave Strijbos geopereerd aan knie Capriati stelt rentree uit SPORTPRIJSVRAGEN VOETBAL TENNIS ZAALHANDBAL ZEILEN 3f Bij 3 produkten naarke. 3 x 125 gram Het milde schuil met het huid- verwante Euceii houdt de huid zacht en soepi 'emig MIVEA /A»/ Kerkstraat 10, Oosterhout, tel. 0162-453873 Sport Manacor - Hij verraste iedereen. De speaker, de supersprinters Erik Zabel, Federico Colonna en Jeremy Hunt. Ze waren stom verbaasd na de massasprint aan het einde van de derde etappe in de Ronde van Mallorca. Vrijwel niemand kende hem. Godert de Leeuw (28) uit Ermelo? Wie is dat vroegen de geklopten zich af. De 'onbekende' Godert de Leeuw tekende pas op 11 januari van dit jaar een profcontract. Ploegleider Frits Schür van de nieuwe Foreld orado-ploeg had nog twee renners nodig om aan het nieuwe regle ment van de internationale wie- Ierunie (UCI) te voldoen. Vanaf it jaar dient elke proffor matie over minstens tien coureurs te beschikken als ze door de UCI officieel wordt erkend. De keuze was voor ploegleider Frits Schür niet moeilijk. Hij kende De Leeuw uitstekend van zijn tijd bij de amateurs. In die categorie fietste Godert de Leeuw elk jaar bijna tien overwinningen bij elkaar. Vorig seizoen werd hij nog negen maal als winnaar gehuldigd en won hij onder meer een etappe in de Teleflex-Tour en in de twee daagse van het Zeeuws-Vlaams Wielerweekeinde. De regelmaat was voor de ploegleiders van de profformaties echter niet voldoen- Lancaster (sid/anp) - Jimmy Mullan, trainer van de Engelse derde-divisieclub FC Burnley, heeft gisteren zijn functie neergelegd. Hij treedt terug wegens geweld dadig en bedreigend gedrag van de aanhang van zijn club. Ontevreden fans kwamen Mullan en diens echtgenote maandag tegen in een Chi- .nees restaurant. Na een "Woordenwisseling probeerde een man de jurk van de trai nersvrouw in brand te ste ken. Snel ingrijpen van enkele obers voorkwam dat. FC Burnley dankt zijn rela tieve bekendheid aan de landstitel, die de club in 1960 won. FC Burnley is in de his torie van het Engelse voetbal nog altijd de landskampioen uit de kleinste stad. Een hoog1 I waardige I crème vooro dagelijkse hu* verzorging- Nivea Soft is niet vet en tre* zeer snel m- ,jChe©''iC''1L: fnousse rc Zeist (anp) - De KNVB heeft voor een aantal afgelaste duels in het betaalde voetbal een nieuwe datum vastge steld. Het gaat onder meer om wedstrijden die in het afgelopen weekeinde niet doorgingen. NAC haalt de uitwedstrijd tegen Ajax op woensdag 28 februari in. Het inhaalduel tegen Willem n staat voor 13 maart op de agenda, eveneens een woens dagavond. De nieuwe data: 17/2: AZ-Eihd- «oven, 21/2: Sparta-Go Ahead Ragles, FC Groningen-FC Twente, 28/2: Excelsior-VW, iJordrecht'90-Telstar, Heracles- Heimond Sport, Ajax-NAC, De ^raaf schap-Heerenveen12/3: Roda JC-FC Utrecht, 13/3: FC Haag-TOP Oss, FC Twen- rn n r^una Sittard-Ajax, WiUem n-NAC, 20/3: Roda JC- "olendam. de om hem zelfs te polsen voor een contract. „Ze vonden me kenne lijk niet goed genoeg," grinnikte De Leeuw gistermiddag in het centrum van het zonovergoten Manacor. Hij had zich er al min of meer bij neergelegd dat hij als amateur zijn wielerioopbaan zou beëindigen en werkte daarom als boekhouder bij een van de spon sors. De kans die Schür hem plot seling bood, greep hij met beide handen. De neoprof uit Ermelo zorgde na de overwinning van Jeroen Blijlevens afgelopen zon dag in Palma, voor het tweede Nederlandse succes in het nog prille seizoen. Zijn nieuwe ploeg werd pas op het laatste moment tot de Ronde van Mallorca toege laten. „We moeten op een beetje geluk hopen om ergens aan de start te kunnen verschijnen," zei Frits Schür. „Deze overwinning komt als geroepen. De renners hebben tijdens de trainingsstages in Calpé (Spanje) en op Mallorca hard getraind. We hadden nog prestaties nodig om te bewijzen dat we een startbewijs waard zijn." Schür was niet verbaasd over de overwinning van zijn ren ner. Hij had De Leeuw aangetrok ken als gangmaker voor zijn sprinter Wiebren Veenstra. Vorige week constateerde de ploegleider echter dat De Leeuw er conditio neel beter voor stond dan Veens tra. Ofschoon hij als amateur de selectieve Drielandenomloop won door Zuid-Limburg, de Ardennen en de Eifel, staat Godert de Leeuw niet bekend als een klimmer. In de etappe van maandag, waarin Lau rent Jalabert zijn conditie testte, moest De Leeuw nog als eerste renner het peloton laten gaan. Gisteren op de Col S'Espinagar van vierde categorie begon hij op advies van zijn ploegleider in de kop van het peloton aan de beklimming. Hij verspeelde welis waar veel plaatsen, maar kon zich wel in de groep handhaven. „Daarna hebben we overlegd wat we zouden gaan doen," keek De Leeuw op de wedstrijd terug. „Wiebren Veenstra vond dat ik zelf mijn kans moest gaan. De ploegen van TVM (Blijlevens) en Telekom (Zabel) maakten tempo. Toen de Duitsers een gaatje lieten vallen, reageerde ik heel snel." De Spanjaard Francisco Cabello behield de leiderstrui. De derde etappe stond in het teken van een lange ontsnapping van 120 kilo meter van de Zwitser Beat Zberg. De maximale voorsprong van ruim drie minuten werd door de ploegmakkers van Cabello te niet gedaan. Derde etappe: Manacor - Manacor: 1. De Leeuw (Ned) 163 km in 3.53.27 (41,893 km/u), 2. Aldag (Dui), 3. Colonna (Ita), 4. Zabel (Dui), 5. Hunt (Eng), 7. Vierhouten, 10. Wiebren Veenstra, 11. De Louw, 12. Blijlevens, 14. Van Steen, 23. Cordes, 36. Boogerd, 38. Talen, 39. Voskamp, 41. Bouwmans, 46. Dekker, 56. Meys, 60. Moerenhout, 61. Van den Meulenhof, 67. Den Bakker, 89. Nijboer, 94. Van Heeswijk, 100. Van der Steen, 101. Van den Akker, 106. Breukink, 108. Boven, 121. Nelissen, 164. Smeets 2.42. Algemeen klassement: 1. Cabello (Spa) 7.16.47, 2. Garcia (Spa), 3. Cuesta (Spa) 0.05, 4, Zabel 0.36, 5. Edo (Spa), 12. Boogerd, 13. Voskamp, 18. Van den Meulenhof, 20. Bouw mans, 40. Den Bakker, 50. Breukink, 68. Smeets 3.18, 70. De Louw 14.55, 77. Talen, 78. De Leeuw, 79. Veenstra, 82. Vierhouten, 86. Moerenhout, 92. Meys, 98. Nijboer, 102. Dekker, 106. Van den Akker, 107. Van Heeswijk, 109. Boven, 114. Nelissen, 124. Van der Steen. De buit is binnen. Atle Skaardal heeft als eerste Noor de wereldtitel op de Super G in Sierra Nevada gewonnen. foto anp Sierra Nevada (anp) - Hoofdprijzen ontbra ken nog op zijn erelijst. Atle Skaardal was tot dinsdag een van de weinige Noorse alpines kiërs zonder een kampioenschap achter zijn naam. In Sierra Nevada kwam daar een einde aan. Tijdens de WK sloot hij een onfortuinlijk tijdperk af waarin hij in de schaduw stond van zijn landgenoten Kjetil-Andre Aamodt en Lasse Kjus. Vier dagen voor zijn dertigste verjaardag vero verde hij als eerste Noor de wereldtitel op de Super G in 1.21,80. Vóór de zilveren Zweed Pat- rik Jarbin (1.22,09) en landgenoot Kjetil-Andre Aamodt (1.22,11). Voor de laatste was het de vier de medaille tijdens een mondiale titelstrijd. Drie jaar geleden in Morioka veroverde de 24-jarige sportman zowel goud op de reuzenslalom en sla lom alsmede zilver op de combinatie. De Fin Jane Leskinen completeerde de Scandinavische heer schappij in het zonnige Andalusië door als vierde te finishen. De Nederlander Harald de Man einig- de als 51e in 1.27,03. Bram van Es werd gedis kwalificeerd. Skaardal droeg zijn wereldtitel op aan zijn groot vader, die vorige maand overleed. De gelukkige winnaar bedankte zijn opa voor de vele steun en hulp tijdens zijn loopbaan. Drie jaar geleden in het Japanse Morioka gold Skaardal als favoriet voor de Super G. De race werd echter afgelast wegens slechte weersomstandigheden. Hij diende toen genoegen te nemen met het zilver op de afda ling. „Ik was knap zenuwachtig," gaf Skaardal toe. „Mijn grootse zorg was het snijden van de poortjes en hoe snel ik de bochten zou nemen. Daarmee kun je veel tijd winnen, maar ook tijd verliezen." Een verrassing was de wereldtitel van de altijd lachende, blonde viking met het babyface, die zijn vijfde WK skiede, niet. Na zijn zege in Val d'Isere dit seizoen werd hij tot de kanshebbers gerekend. Tot dinsdag achtervolgde het onfortuin de sympathieke Noor telkens. Tijdens de WK van 1989 en 1991 bleef hij op een zesde plaats steken, in Morioka behaalde hij op de afdaling verras send het zilver. De winterspelen in eigen land verliepen teleurstellend; een zesde plaats op de Super G en een negende op de afdaling. Skaardal won in zijn loopbaan zeven wereldbe kerraces, zes op de afdaling en een op de Super G. De in Oslo geboren alpineskiër heeft lang moeten wachten op zijn eerste grote succes. Zes jaar gele den in Kitzbühel schreef hij geschiedenis op de beroemde Streif. Als eerste Noor won hij in het Oostenrijkse skiparadijs. Zijn opmars werd in 1992 gestuit. Hij scheurde bij een tuimeling in Garmisch Partenkirchen zijn kruisbanden. De winterspelen in Albertville miste hij. UITSLAGEN 1. Skaardal (Noo) 1.21,80, 2. Jarbyn (Zwe) 1.22,09, 3. Aamodt (Noo) 1.22,11, 4. Leskinen (Fin) 1.22,37, 5. Wirth (Oos) 1.22,48, 6. Kjus (Noo) 1.22,57, 7. Mader (Oos) 1.22,59, 8. Fattori (Ita) 1 22,60, 9. Knaus (Oos), Alphand (Fra) 1.22,63, 51. De Man 1.27,03. Van Es gediskwalificeerd. VERVOLG VAN VOORPAGINA „Een zijgedachte is nog wel geweest de wedstrijd naar Til burg te verplaatsen, maar dat bleek niet reëel vanwege de orga nisatorische rompslomp," wist Hiddink. Zodoende bleef het voor Oranje bij een stage van ander halve dag Brabant. „Als ik toch ergens ben, wil ik ook spelen. Tenzij het echt niet gaat en ik begrijp dat het hier niet ging. Bovendien hebben wij voor ons spel een goed veld nodig, wij hebben geen ploeg voor ram- petamp-voetbal", zei aanvoerder Danny Blind, die verheugd vast stelde dat hij vandaag thuis kan zijn op de verjaardag van zijn dochtertje. De druk bezochte laatste training (2000 toeschouwers) maakte nog wel duidelijk hoe de opstelling er vanavond uit had gezien. Met Van der Sar in het doel, de defen- sielijn Reiziger-Blind-Frank de Boer-Bogarde, de middenvelders Seedorf, Ronald de Boer en Richard Witschge plus de aanval lers Taument, Kluivert en Hoeks tra had Hiddink een opstelling zonder verrassingen, en zonder PSV'ers, voor 'Eindhoven' in pet to. Calgary (anp) - De Nederlandse bobbers die zich in Calgary voor bereiden op het WK bobsleeën, die vrijdag beginnen, worden achtervolgd door pech. Remmer John Drost en piloot Arend Glas van repectievelijk de teams Holland n en III liepen maandag tijdens de eerste trai ning ernstige kwetsuren op. Zij kunnen niet meedoen. Waar schijnlijk wordt uit de resten van beide bobteams één formatie gevormd, die dan bestaat uit piloot George Kenter en remmer Lino OttenhofDrost is er het erg ste aan toe. De 115 kilogram zwa re atleet viel tijdens het sprinten toen een Italiaanse bob hem aan reed. Daarbij brak Drost zijn pols op twee plaatsen. Dinsdag onder gaat hij een operatie. Glas hoeft voorlopig niet onder het mes. Hij crashte op de baan, gleed zeven honderd meter naar beneden en blesseerde daarbij zijn schouder. De banden zijn opgerekt. Wel licht dat in Nederland een kijk operatie plaatsheeft. Holland I met Rob Geurts en Marcel Weiten kwam wel aan de finish. Zij realiseerden de achtste en der tiende trainingstijd. Helsinki - Na 71 jaar is Paavo Nurmi, een legende in de atletiek, zijn laatste nationale record kwijtgeraakt. Jukka Tammisuo liep in Jyvaeskylae de. incourante 2000 meter in 5.20,18. Nurmi, in de jaren twintig een grootheid op de Olympische Spelen van Ant werpen, Parijs en Amsterdam, kwam op 12 februari 1925 in Buf falo tot 5.22,40. WOENSDAG 14 FEBRUARI 1996 DEEL Cagliari - Giovanni Trapattoni heeft gisteren ontslag genomen als trainer van Cagliari. Hij was minder dan een seizoen in dienst van dé club uit de Serie A, die in de lagere regionen van de rang lijst staat. Trapattoni nam zijn beslissing na de nederlaag met 4-1 zondag tegen Juventus. Dat was de vierde verliespartij op rij, na 4-0 tegen zowel Inter, AS Roma en Lazio. Hij had al eerder te kennen gegeven te willen vertrekken. „Daarop kwam helemaal geen reactie. Toen heb ik maar besloten mijn voornemen uit te voe ren," zei de 56-jarige Trapattoni. Haaksbergen - Ploegleiders verenigd in het trainersplatform zijn fel tegen de deelname van profrenners in de topcompetitie the acht wedstrijden omvat. Onder meer de ronde van Limburg, Achterhoek en Overijssel maken deel uit van de topcompetitie. Dit hebben de ploegleiders Han Vaanhold van Giant-Löwik en Van Etten van Dextro de KNWU per brief laten weten. De ploeg leiders zijn bang dat het rijden van profs in dit soort wedstrijden ten koste gaat van de amateurwielersport. „Die jongens komen zo uit het zuiden van trainingsstages. Daar beginnen we niets tegen." Ploegleider Cees Priem van TVM voelt er niets voor om zijn ploeg in te schrijven voor de open wedstrijden (profs en ama teurs) in ons land. „Ondanks verschillende berichten dat renners van mijn ploeg zouden starten, heb ik geen enkele organisatie iets toegezegd," verklaarde Priem gisteren in Manacor tijdens de Ronde van Mallorca. Hij zei het niet met zoveel woorden, maar hij lijkt niet zo gelukkig m^t de nieuwe categorie-indeling van de UCI. „Je kunt renners die aan hun eerste profjaar bezig zijn, weer niet met de amateurs laten gaan rijden," zegt Priem. „Daar voelen ze niets voor." Beijing - China is niet van plan de Olympische zomerspelen in Atlanta te boycotten, zo heeft de woordvoerder van het ministe rie van buitenlandse zaken in Beijing dinsdag gezegd. „Voor de Chinese sportlieden is dit een belangrijk evenement en wij zijn bereid aan de olympische spelen deel te nemen," zei woordvoerder Shen Guofang. Een andere Chinese functionaris, Wu Shaozu van de Staatscom missie voor Lichaamscultuur en Sport, zinspeelde vorige week op een boycot van de zomerspelen, indien hoge Taiwanese rege ringsfunctionarissen in Atlanta hun opwachting maken. Uden - Voor motorcrosser Dave Strijbos is het nieuwe seizoen slecht begonnen. De ex-wereldkampioen onderging maandag in het ziekenhuis in het Belgische Lommei een operatie. De Ude- naar scheurde in het weekeinde tijdens de training zijn knieban den. Het herstel zal enkele maanden duren. Strijbos (28) zou dit jaar deel gaan nemen aan het wereldkampioenschap 125cc voor het Duitse Kurz/Yamaha team. Parijs - Jennifer Capriati heeft haar rentree in het tennis uitge steld. De Amerikaanse heeft wegens een rugblessure afgezegd voor het toernooi in Parijs. Ze liep de kwetsuur op tijdens de trai ning. De organisatie had haar-een-wild-card geschonken. Toto 6: eerste en tweede prijs: geen winnaars; derde prijs: drie win naars bruto f. 9458,60. riati niet verschenen, Hingis (Zwi/6) - McGrath (VSt) 6-2 6-2. Marseille. Mannen, 825.000 gul den. Eerste ronde: Ulihrach (Tsj/5) - Agenor (Hai) 4-6 7-6 7-6, Henman (GBr) - Fleurian (Fra) 7-6 6-3, Vacek (Tsj/3) - Delaitre (Fra) 3-6 7-5 6-2, Moya (Spa) - Biorkman (Zwe/4) 6-3 7-6, DeWulf (Bel) - Mantilla (Spa) 6-4 6-2, Damm (Tsj) - Apell (Zwe) 4-6 7-5 6-0, Bruguera (Spa/2) - Raoux (Fra) 6- 7 6-3 7-6. Schalken (Ned/8) - Lecönte (Fra) 6-4 6-3. San Jose. Mannen, 515.000 gulden. Eerste ronde: Kroslak (Slw) - Washington (VSt/4) 6-4 6-3, Rene- berg (VSt) - Gumy (Arg/8) 4-6 6-1 6-0, Marques (Por) - Tebbutt (Aus) 6-4 7-6, Grabb (VSt) - Wheaton (VSt) 1-6 6-4 7-5, Agassi (VSt/1) -" Wolters (VSt) 6-2 6-2, Rostagno (VSt) - Luke Jensen (VSt) 6-4 6-4. Dubai. Mannen, 1,65 miljoen gul den. Eerste ronde: Karbacher (Dui) - Pescariu (Roe) 6-4 6-4, Berasate- gui (Spa) - Courier (VSt/3) 7-57-6. Lübeck. Challengertoernooi, 40.000 gulden. Eerste ronde: Winnink (Ned) - Krocsko (Hon) 7-6 6-2. Parijs. Vrouwen, 720.000 gulden. Eerste ronde: Oremans (Ned) - De Swardt (ZAf) 6-1 6-7 6-2, Farina (Ita) - Boogert (Ned) 6-1 6-4, Bege- row (Dui) - Courtois (Bel) 6-4 7-5, Wiesner (Oos) - Novotna (Tsj/5) 1- 6 7-5 6-3, Van Roost (Bel) - Maka- rova (Rus) 6-4 6-3, Dechy (Fra) - McNeil (VSt) 6-3 4-6 6-4, Appel mans (Bel) - Capriati (VSt), Cap- Bangkok. Vierlandentoernooi THAILAND - DENEMARKEN 1- 3 (0-0). 55. Rasmussen 0-1, 67. Senamuang 1-1, 69. Andersen 1-2, 84. Lonstrup 1-3. FINLAND - ROEMENIË 1-1 (1- 1). 15. Koskinen 1-0, 36. Filipescu 1-1. Finale: Roemenië - Denemarken (vrijdag). Frankrijk: beker, halve finales: Guingamp - FC Metz 1-2, Lyon - AS Cannes 1-0. Schotland: Motherwell - Aberdeen 1-0. FA Cup, derde ronde, Gree nock M - Montrose 1-1. Engeland: FA Cup, vierde ronde: Ipswich - Walsall 1-0. Replays FA Cup: Wimbledon - Middlesbr. 1-0, Oxford Un. - Nottingham 0-3, Crewe - Southampt. 2-3. Spanje: Beker, kwartfinales, twee de wedstrijd: Valencia - Sevilla 2- 0. Valencia naar halve finales. Mannen, kwartfinale NHV-beker: Sittardia - Aalsmeer 2 18-15, E en O - ESCA 41-17. Vrouwen, kwartfinale NHV- beker: HCWestland - PSV 21-12. Porto Alegre. WK 470 Mannen: voorronde, groep B: 1. Ivaldi (Ita), 2. Rensch (Dui), 3. Berthet (Fra), 18. Kouwenhoven (Ned). Eerste achttien geplaatst voor hoofdtoernooi. jn en/of zetfouten voort'6'10 (ADVERTENTIE) e nieuwe Ziektewet is door de Eerste Kamer bekrachtigd. Voortaan moeten werkgevers bij ziekte 52 weken lang minimaal 'o van het loon doorbetalen. Vandaag nog kunt u zich bij de 'NG Bank 'egen dit risico verzekeren. Met een ziektewet verzekering die de loonkosten van uw bedrijf bij plotseling stijgend ziekteverzuim opvangt. Terwijl uw administratie minimaal belast wordt. Bovendien kunt u als ondernemer de eigen-risicoperiode en de hoogte van het te verzekeren loon bepalen. Kortom, u kunt uw ziektewetverzekering helemaal afstemmen op uw bedrijfs situatie. En dat kan wel eens voordeliger zijn dan denkt. Tot 1 mei kunt u de verzekering afsluiten met terugwerkende kracht tot 1 maart. Bel nu voor het informatiepakket 06-0221126. syv<

de Stem | 1996 | | pagina 9