Van der Gucht neemt leiding over 'Ik ben een agressieve speler' ZVH Morres zoekt het hogerop 'Ik bl Donovan Blackmai bij de laatste vier DE STEM AGENDA Mare de Brouwer hoopt op kampioenschap voor De Eikenhof Ger Latast* vitaal, treft en een beetje r DE STEM SPORT ZEELAND ZAALVOETBAL In eerste klasse van regionale zaalvoetbalcompetitie TENNIS Krijgskunst ZVH Morres klopt Kloetinge SCHAKEN Rustiger SPORTNIEUWS kort! Judoka Van der Lee breekt met Ooms Van Poppel ploegleider Volendam Zandstra niet bij NK afstanden Romasko verrassende wereldkampioene Open Ador-kampioenschappen Mike Simon moeiteloos verder I Programma afdeling afgeksl m VRIJDAG 9 FEBRUARI 1996 QI Van onze sportmedewerker Axel - In de eerste klasse van het regionale zaalvoetbal is Van der Gucht koploper geworden. De Hulstenaren namen de leiding door met 6-8 van Gemeente te winnen en omdat het op dat moment lijs taanvoerder zijnde ABAB met 7-4 klop kreeg van Philippine. Terneuzen juichte om laatstge noemde score. De rood-zwarten wonnen met 6-13 van ZVH 2 en kwamen daardoor terug op twee punten van leider Van der Gucht. Vooruit zat deze week eveneens aan de goede kant van de score door met 5-3 te winnen van Ver- vaet. ZVC/Max Korting kreeg het sterke Corn Boys/Benny Sport op visite. In Hulst werd het 4-7. In dezelfde sporthal ontving BVS het Terneuzense Kees Mechiel- sen. Dit duel kende 6-4 als eind stand. ZVH 2-TERNEUZEN 6-13 - Ter- neuzen liep rap uit naar 0-4, maar keek halverwege toch tegen een 5-4-achterstand aan. Na de hervatting werd de wals van stal gehaald en de gastheer plat gespeeld. De winnende score kwam door treffers van Michel de Ridder (5x), Pascal de Ridder, Patrick Baumgarte (2x), Robby Vermast (4x) en Peter Vermast tot stand. Francois van de Bosch (5x) en Marco Maes schoten voor ZVH 2 raak. VOORUIT-VERVAET 5-3 - Na 3- 0 werd het 3-3 tot Vooruit in de slotfase definitief toesloeg, Michel en Serge de Ruysscher, Adrie van Haneghem en Frank Neve (2x) tekenden voor de win nende serie doelpunten. Eugenio Alvarez, Jeroen Vervaet en Peter de Kort namen de treffers van Vervaet voor hun rekening. PHILIPPINE-ABAB 7-4 - Sprak de winnende partij van een 'spannende mooie pot', de verlie zer hield het in deze derby op een 'matig partijtje'. Feit is dat Phi lippine er trots op was de kam- pioensroes van ABAB verstoord te hebben. De mannen uit het mosseldorp deden dat door rake inzetten van Harry Vermeire (2x), Ritchie Bosma (2x), Huub Dhuy- vetter, Marnix Schieman en Paul de Putter. Werner Corijn (2x), Mare Corijn en Jos Dieleman knalden voor ABAB raak. GEMEENTE-VAN DER GUCHT 6-8 - Gemeente liep uit tot 4-0, maar hield deze score na de doel- wisseling niet meer vast. Van der Gucht kwam langzij en voorbij, won en nam de leiding in deze klasse door treffers van Jan de Visser (4x), Ivan van de Vijver, Peter Drumont en Marcel Ver dunnen. Hans de Klerk (5x) en Alex Dehulsters kegelden voor Gemeente raak. ZVC/MAX KORTING-CORN BOYS/BENNY SPORT 4-7 - De Sassenaren namen in de eerste helft een 0-4-voorprong en dat bleek voldoende voor de winst. „We hebben het in die periode laten zitten," oordeelde Ed van Bellen van de gastheren. Over de tweede termijn was hij minder te spreken. Met name over de arbi trage. De ingezette inhaalrace liep mede daardoor stuk. Voor de Sassenaren scoorden Dirk de Paepe, Mike Moens (2x), John Boelens (2x) en Luc van Hecke (2x). Dave de Booy (3x) en Maar ten Zwegers kegelden voor de mannen uit Kloosterzande raak. BVS-KEES MECHIELSEN 6-4 - Een gelijk spel was mooier geweest. Wij scoorden na 4-4 nog twee keer in de slotfase en won nen dus," zei Patrick Mc Taggert van de gastheren. Die winst kwam tot stand via doelpunten van Angelo Verbraeken en Manu el van Goethem, die elk drie keer scoorden. Johnny de Ritter nam de produktie van Kees Mechiel- sen voor zijn rekening. STAND Van der Gucht 16-36, Corn Boys/Benny Sport 16-35, ABAB 16- 34, Terneuzen 16-34, Vooruit 15-27, BVS 15-27, ZVC/Max Korting 16-24, Philippine 16-23, Kees Mechielsen 16-15, Vervaet 16-12, Gemeente 16- 8, ZVH 2 16-4. Door Henk van de Voorde Hulst/Terneuzen - „Ik ben een agressieve speler. Te vergelijken met een soort Thomas Muster. Een wer ker die vanaf de base-line opbouwt en tempo maakt. Ik loop achter elke bal aan. Het liefst was ik qua speel stijl een soort Mc Enroe geweest. Mijn grote ide aal," stelt Mare de Brou wer. Na een drietal jaren niet of nauwelijks geten nist te hebben is de regio nale B2-speler weer hele maal terug. De 30-jarige De Brouwer is geboren en getogen in St.-Jan- steen en woont tegenwoordig in Hulst, samen met zijn vrouw Margot en zijn 3-jarige zoon Job. Hij is werkzaam bij de techni sche dienst in streekziekenhuis De Honte in Terneuzen. „Alle voorkomende storingen verhel pen. Van kapotte televisietoe stellen tot infuuspompen." Mare de Brouwer begon pas op 18-jarige leeftijd met tennissen, maar klasse verloochent zich niet. Inmiddels heeft hij al drie jaar de B2-speelsterkte. De afge lopen jaren heeft Mare de Brou wer maar mondjesmaat geten nist. Een andere sport, ae:kido ofwel Japanse krijgskunst, slokte zijn aandacht op. „Het tennisvirus begon echter weer toe te slaan bij mij," zoals hij het zelf verwoordt. Deze winterperiode benut hij als voorbereiding om er straks weer volledig - competitie en toer nooien - tegenaan te gaan. Hij is een welkome versterking voor Tennis Vereniging De Eikenhof uit Koewacht. Over een paar maanden maakt De Brouwer met dit team zijn opwachting in de Zeeuwse hoofdklasse. „Toen ik begon met tennissen was ik bloedfanatiek. De steeds hogere klassementen waren mijl palen voor mij. Ik heb veel privé- tennislessen genomen bij Richard Bral en stond bijna iede re dag op de baan. Een nadeel was dat ik de basis miste doordat ik zo laat was begonnen met tennissen. Ik had problemen met spelers die alles terugbrachten. Ik ben namelijk altijd een agressieve speler geweest. Dus ook toen ik de 'vastheid' nog niet in mijn spel had." In zijn beginjaren speelde Mare de Brouwer nog mixedcompetitie bij TC Smash in St.-Jansteen. Hij speelde met de familie Rottier in hetzelfde team: moeder Martine Rottier met de nog piepjonge Stephanie en Sébastien Rottier. „Op donderdagavond speelde ik altijd een uurtje met Jean-Loup Deltour in Den Dullaert. Hij vroeg of ik bij Hulster Ambacht competitie wilde spelen. Vervol gens speelde ik een tijd zomer en wintercompetitie in een team met Jean-Loup, Stanny Verstra- eten en Roland Renique. Daarna mixedcompetitie met Reggie Lambert, Daniëlla de Schepper en Nicole Burggrave. Op de baan waren we heel fanatiek, maar na de wedstrijd dronken we gezellig wat en gingen met z'n allen uit eten. Opnieuw belandde ik in de man- nencompetitie. Dit keer samen in een team met Sébastien Rottier, Patrick Verstraeten, Jeroen Ver- straeten en Reggie Lambert. Doordat we kampioen werden in de vierde klasse mochten we het jaar daarna aantreden in de der de klasse. Zover kwam het niet, want het team viel uit elkaar om studieredenen. Voor mij bete kende het zowat stoppen met tennissen. Ik was het ook zo beu als wat. Ik zat al een aantal jaren in de technische commissie van Hulster Ambacht, maar gaf ook daar de brui aan." Ik was al een tijdje bezig met een andere sport: ai:kido ofwel Van onze sportmedewerker Kloetinge - Na een fikse afstraffing vorig week tegen Parbo is ZVH Morres er in Kloetinge in geslaagd met 1-8 van de gasthe ren te winnen. „Halverwege was het al 0-4 en dat was een fikse opsteker," aldus Henk Maas, coach bij de Hulster zaalvoetballers. Na de doelwisseling maakten de Hulsternaren nogmaals een kwartetje doelpunten en Kloetinge slechts één treffer. Voor de winnende serie doelpunten tekenden Arno Zwegers (4x), Cees de Putter (2x) en Fabian du Puy PO- Vrijdag 9 februari, Eerste klasse Zuid: Landau 3-Terneuzen 2, HWP 4-Landau 2. KORFBAL Zaterdag 10 februari, landelijk: Tjoba-Nieuwerkerk (eerste klasse G), Sportcentrum Goes 2, aanvang 15.45 uur. TOGO-Merwede (derde klasse N), Sportcentrum Goes 2, aanvang 17.05 uur. Afdeling: Zaamslag-Atlas (promo tieklasse A), sporthal 't Zwaantje Terneuzen, aanvang 15.40 uur. Luctor-VIOS (W) (promotieklasse A), sporthal 't Zwaantje Terneu zen, aanvang 16.50 uur. VOLLEYBAL Zaterdag 10 februari, landelijk: Morres-Woerden (tweede divisie mannen), sporthal Den Dullaert Hulst, aanvang 17.00 uur. Morres 2-Hirundo (derde divisie vrou wen), sporthal Den Dullaert Hulst, aanvang 17.00 uur. WS'92-Slied- recht Sport 2 (derde divisie vrou wen), sporthal Baskenburg Vliss- ingen, aanvang 16.00 uur. VVS'92- Rijswijk (derde divisie E mannen), sporthal Baskenburg Vlissingen, aanvang 15.00 uur. WS'92 2-De Zebra's (derde divisie F mannen), sporthal Baskenburg Vlissingen, aanvang 13.00 uur. District: De Kikkers-WR (promo tieklasse mannen), sportzaal Aar denburg, aanvang 19.00 uur. De Kikkers-Savok (beker vrouwen), sportzaal Aardenburg, aanvang 17.00 uur. Morres 2-Scheldesport (beker mannen), sporthal Den Dullaert Hulst, aanvang 17.00 uur. Savok-Mytilus 2 (beker mannen), sporthal De Vlaanderen Sas van Gent, aanvang 17.15 uur. BASKETBAL Vrijdag 9 februari: Voorwaarts 1- Oostburg 1 (vrouwen eerste klasse Zeeland), sporthal 't Sportuus Axel, aanvang 21.00 uur. Oostburg 1-Souburg 2 (mannen eerste klas se Zeeland), sporthal Noordelijk Cadzand, aanvang 21.30 uur. BV Volharding 2-Scheldesport 2 (mannen eerste klasse Zeeland), Sportpunt Zeeland Goes, aanvang 20.30 uur. Zaterdag 10 februari: JRC 1- Scheldesport 1 (mannen rayon overgangsklasse A), sporthal De Braken Boxtel, aanvang 19.00 uur. ZAALHANDBAL Zondag 11 februari, Belgische competitie: HVSV-Groot Bij- gaardse 2 (vrouwen), sporthal 't Zwaantje Terneuzen, aanvang 13.00 uur. HV Hulst-Don Bosco Gent (vrouwen), sporthal Den Dullaert Hulst, aanvang 11.15 uur. HVSV-Berlare (mannen), sporthal 't Zwaantje Terneuzen, aanvang 14.15 uur. HV Hulst-Evergem Gent 2 (mannen), sporthal Den Dullaert Hulst, aanvang 10.00 uur. Rotterdamse competitie: GSC- Vires (vrouwen), Sportpunt Zee land Goes, aanvang 12.15 uur. GSC-Unitas (mannen), Sportpunt Zeeland Goes, aanvang 13.30 uur. Japanse krijgskunst. Dat ging ik verder uitbouwen. Ik dacht 'beter één sport goed doen dan twee half z'n gat'. Bij ae:kido is het de bedoeling dat je zelf geen kracht gebruikt, terwijl je de kracht van de tegenstander zoveel mogelijk moet benutten. Het gaat bijvoorbeeld om breek- technieken, gewrichtsverdraaien en werptechnieken. Meditatie is daarbij een goed hulpmiddel. Je moet namelijk rustig blijven en heel ontspannen zijn." Vorig jaar verruilde Mare de Brouwer Hulster Ambacht voor 'buurman' Game'78 in Clinge. „Frans Strooband (voorzitter Game'78) had gezegd tegen mij 'als je terug begint met tennissen dan kom je maar naar Clinge'. Dat beloofde ik hem, dus ik zat er aan vast," aldus de goedlachse Mare de Brouwer. Ondanks dat Game'78 hem niet heeft weten te strikken voor de competitie, blijft Mare de Brouwer wel lid van de Clingse tennisclub. „Som migen kijken mij misschien wel met scheve ogen aan omdat ik in Koewacht competitie ga spelen, maar ik ben altijd mijn eigen gang gegaan. Ook nu. In eerste instantie richten we ons met De Eikenhof op behoud, maar als de kans daar is gaan we voor het kampioenschap." In combinatie met Mike Simon eindigde De Brouwer als eerste in het Kersttennistoernooi in het Terneuzense Racketcentrum. „We vullen elkaar goed aan. Met mijn agressieve spel kan ik ope ningen scheppen voor hem. Mike is rustiger en is heel goed aan het net. Met zijn subliem balgevoel legt hij de bal neer waar hij wil. We zouden eerst ook dubbelen tijdens het Ador-toernooi (deze week aan de gang), maar dat ging niet door vanwege de Zeeuwse kampioenschappen waar Mike Simon ook aan meedoet, In mijn single moet ik in het Ador-toer- nooi in de eerste ronde tegen Jac- ky de Paepe. Ik denk dat daarna Onno van Quekelberghe mijn zwaarste tegenstander wordt. (Van Quekelberghe lag er even wel meteen uit tegen Seen, van De Paepe won De Brouwer inmiddels met 13-3). De Brouwer wil komend zomer seizoen nog eens ouderwets 'vlammen'. „Ik ga voluit en hoop zo BI-speler te worden." Hij maakt zich haastig uit de voeten want hij gaat met zijn vrouw naar Uden waar ze meedoet aan de crosscompetitie. Ooit was Van onze sportmedewerker Hulst - De donkere dagen voor het regionale zaalvoet bal lijken aan een eind te komen. Met name het zaal voetbal in Hulst zal daarin een fikse rol gaan spelen. Dit is de wens en de opzet van ZVH Morres, dat de provin ciale hoofdklasse achter zich wil laten om opnieuw lande lijk te gaan spelen. Deze boodschap en strekking gaf Paul Morres voorzitter Ben ny Langeraert van ZVH Morres en de spelers mee tijdens de ondertekening van een contract dat beiden met elkaar aangin gen. Een overeenkomst die zon der meer gevolgen zal hebben. Het Hulster bedrijf, dat momen teel met name voetbalclubs in België, SK Beveren, St.-Niklaas en Beerschot ondersteunt, gaat er, door de woorden van Paul Morres prikkend, vanuit dat er van die kant versterking kan en mogelijk zal komen. „De opzet is na enige tijd van ZVH Morres een topploeg te maken," was het devies dat doorklonk in de woorden van de sponsor en van Jean-Marie Pfaff, die als pr- man sportief verbonden zal zijn met het Hulster zaalvoetbal team. "We hadden al een goed gestructureerde vereniging waarin een goede sfeer gekop- Benny Langeraert (links), oud den) en Paul Morres. peld aan prestaties heerste," stelde Beny Langeraert, die dui delijk in zijn nopjes was met de nieuwe koers. Een weg die tot de landelijke top moet leiden. De verbintenis die aangegaan werd geldt minimaal voor drie jaar met een optie van twee jaar. Dat ■doelman van het Belgisch voetbalelftal Jean-Marie Pfaff (mid- foto camile schelstraete naast de Hulster zaalvoetballers ook veldvoetbalclub HW'24 tot de kanshebbers van het 'spelen in hoger sferen' zal gaan beho ren, is een optie die nog open is. „Het wordt gefluisterd," zei Paul Morres hierover zonder het te ontkennen. De conclusie dat in Hulst op sportief gebied een toon zal worden gezet, lijkt voorbarig, maar dichterbij dan menigeen voor mogelijk zal hou den. ZVH Morres, momenteel nog twee teams tellend, komt volgend jaar met minimaal vier teams in de competitie uit. Tilburg - Judoka Monique van der Lee gaat haar eigen weg ruim tien jaar verbreekt ze de samenwerking met Peter Ooms li II de toekomst wordt ze getraind en begeleid door Jan Joosen, 4 I is verbonden aan de sportschool van Ooms, waarvan de wereld kampioene lid blijft. NOCNSF steunt de Brabantse in het zoeken naar nieuwe tra:- ningsmogelijkheden en -partners. Bondscoach Cor van (U Geest verleent assistentie bij het opstellen van het wedstrijd I schema. Van der Lee, studente economie, zorgt zelf voor het managemw I van wedstrijden en de publiciteit. Monique van der Lee hoopt voor de Olympische Spelen it ;i Atlanta een wild card te krijgen. Den Haag - Jean-Paul van Poppel maakt zijn debuut als plo, leider bij de amateurploeg Dextro/Volendam in de Ronde van II Maleisië (tot 10 maart). Den Haag - Schaatser Falko Zandstra heeft zich afgemeld voor II de Nederlandse kampioenschappen afstanden komend week®.1 de in Groningen. De Fries, die dit seizoen wegens gebrek aan prestaties het EK en WK allround miste, heeft nog te veel last van een kaakontsteking. f Ook Martin Hersman doet niet mee aan de NK. Rintje Ritsma Ids Postma, Jeroen Straathof en Gianni Romme starten wel in 1 Groningen. Eerder trokken Annamarie Thomas en Carla Zijlstra zich terug van het toernooi. Ruhpolding - Olga Romasko is gisteren in de Zuidduitse plaats Ruhpolding verrassend wereldkampioene biathlon over 7,5 (sprint) geworden. Ruhpolding. WK biathlon. Vrouwen: 7,5 km sprint: 1. Romasko (Rus) 22.30,5, 2. Skjelbreid(Nool II 22,49,9, 3. Wallin (Zwe) 22.52,5, 4. Koekleva (Rus) 22.53,1, 5. Nioire' I (Fra) 23.13,5. 8 Stand wereldbeker: 1. Claret (Fra) 199 punten, 2. Grasic (Slv) 163 1 Disl (Dui) 162. Tennisser Mare de Brouwer is terug van weggeweest. Hij gaat competitie spelen 'op' Koewacht in de Zeeuwse hoofdklasse en daarna weer vlammen in de regionale toernooien, foto camile schelstraete. Margot de Brouwer-De Nijs zelfs „Zij heeft heel wat meer trofeeën Nederlands crosskampioene binnengehaald dan mij," zijn (veldlopen). Marc's laatste woorden. Van onze tennismedewerker Hoek - Donovan Blackman bereikte de halve eindstrijd inj| C2 van de open Ador-tenniskampioenschappen in Der man te Hoek. De middelste van de broertjes Blackman w 13-7 te sterk voor Charl van Leeuwe. UITSLAGEN MANNEN Zeeuwse titelstrijd in Goes Van onze tennismedewerker Goes - Mike Simon plaatste zich moeiteloos voor de halve fim| les van de Zeeuwse tenniskampioenschappen in Goes. Dem van 't Westeinde uit Goes speelde tegen de veteraan uit H«| geen rol van betekenis: 10-3. TENNIS Conform de prognoses mag Harold Schipper dan wel Dennis de Jo-i in de halve finale geen problemen opleveren voor Mike Simon. Deaf eerste geplaatste Virgil Greeve speelt in de halve finales tegen de wii| naar van de partij Arno Jongsma-Joost Thorenaar. In de dubbel-B-categorie boekte het gerenommeerde duo Harol Schipper/Dennis van 't Westeinde een monsterzege op Erwin de Kei zer-Peter-Jan Manten: 17-3. Andy de Bruijne uit Oostburg en zijn Middelburgse maatje J Roose kwamen in het dubbel-Cl na een spannende strijd verder. Uitl eindelijk werden Marc Felius en Olav Lijnbach van het VlissingseEf Schelde met 10-9 verslagen. Bij de vrouwen-B2 besliste Corine Blankenburgh het Middelbur onderonsje met Mirjam Roose met 7-5 in haar voordeel. UITSLAGEN MANNEN ENKELSPEL BI: tweede ronde: Mike Simon-Dennis van 't Westeinde 10-3. C2: tweede ronde: Pieter Stroo-Peter Bauer 13-6, Remy Tax-Izaak vani! Hooft 14-1, Ivo Spinnewijn-Michiel Knijnenburg 12-3. Dl: eerste ronde: Maurice de Jong-Donny Hofman walk over De Jong; twefl de ronde: Michiel Visser-Danny Pantekoek 11-5, Rutger van Dierendonój Vincent van de Linde 11-5, Maurice de Jong-Aart Groenendijk 6-5, EugèJ Vogel-Ferdinand Schletterer 10-5, Marc van de Meer-Jan-Kees Gansemanl 4, Mare Clausing-Coen Raas walk over Clausing, Ralf Simpelaar-Jelle Geul Ier 9-5. DUBBELSPEL B: eerste ronde: Schipper/Van 't Westeinde-De Keijzer/Manten 17-3. Cl: eerste ronde: Nonnekes/Slagboom-Maranus/Verschuure 9-6, De I ne/Roose-Felius/Lijnbach 10-9. Dl: tweede ronde: Van de Steen/Visser-Baart/Nutzmann 9-8, Dav rusma-Montauban/Nieuwenhuyze 11-4, Gernler/Raas-Van Belze 11-6, Schenk/Wolkeri-Haarlem/Harmsma 11-5, Bustraan/Visser-VandeB ge/Spies 11-4, Bout/Van Sabben-Boerjan/Van de Heyden 15-5, 1 ers/De Jong-Van Leeuwe/Van de Linde 14-4. VROUWEN ENKELSPEL B2: eerste ronde: Mirjam Roose-Lili Jasperse 12-4; tweede ronde: Jes Bakker-Jeantien van den Dries 9-8, Corine Blankenburgh-MirjamRoose'j Cl: eerste ronde: Cynthia Westerweel-Joke Ganseman 7-6. I C2: eerste ronde: Rose de Vrieze-Irene Roozenburg 7-6; tweede ronde: Anoj Hic-Corine Janse 8-4, Sandra van eenennaam-Marianne Snijder 8-6. DUBBELSPEL Dl: eerste ronde: Morree/Scheffer-Van de Berge/Spies Duynhouwer/Versteeg-Langevoort/Minnaard 9-7, Liplijn/De Nooyer-ilti selman/Van Zweden 16-2; tweede ronde: Van Schagen5Westeijn-Hinton/»l Laarhoven 15-5. GEMENGD DUBBELSPEL Dl: eerste rode: Corbet/Baart-d'HontVan de Heyden 14-3; tweede rowj Hendrikse/Back-Liplijn/Van Sabben 11-7. De schilder en tekenaar Ger Lal jaar. Het Museum Van Bommel heeft daar de vlag vopr uitgesto tig tekeningen uit een periode v worden in het museum getoond, leidt tot een boeiende confronta kunstenaarschap. Onstuimige v uit alles wat er hangt. Latasters het scheppen wordt ditmaal ex in een ter plekke gemaakte supl dagen tekende hij in Venlo een drie meter vol. De loftuitingen over zijn werkz| kunstenaar schijnbaar achteloc makkelijk vijf van die tentoons| samenstellen. En over omvang Ach, hij gaat deze maand aan i schildering van vijftien bij drie voor de nieuwbouw van het pal," Arnhem. Een gesprek met een groot, mag ook stevig mopperend schilder. *Ger Lataster: „Het schilderen hebben klaard. Onzin! Het is een normale bezie ken of slapen." boor Koos Tuitjer TENNIS Donovan Blackman krijgt in die halve finale te maken met de als tweede geplaatste Harry Rie- mens. In de bovenste helft van het schema moet Christiaan Vos het opnemen tegen de winnaar van de partij Hans van den Akker-Riny Deij. Vos was op de openingsdag van de Ador-strijd verantwoordelijk voor de uit schakeling van favoriet Gino Roctus. In het dubbel-B wees het duo Mario Leenhouwers/Patrick Marteijn gedecideerd Koert van den Akker en Onno van Quekel berghe terug: 17-9. Miranda Buyck en Adrie Ris- seeuw verrasten in de mixed-C het als eerste geplaatste koppel Emmy Blackman/Liet Erpelinck met 14-11. enkelspel C2: kwartfinale: Donovan man-Charl van Leeuwe 13-'- Dl: kwartfinale: Dylan BJac Aery Bentley 10-4, Frank Huyi Jack Beun 12-4. D2: tweede ronde: H. Nai Saman 12-5;kwartfinale:JL« M. Buitendijk 9-5, EverW® mel-Stephan de Schoolmeest e: eerste ronde: Leo Loones- mens 16-2. „r dubbelspel b: Leenhouwers/Marteijn- hoot, groter, het grootst. Iet een huis-, tuin- en keuke- ïatelier kon de schilder allang liet meer uit de voeten. Daarom liet hij twaalf jaar geleden een loods bouwen op het inspira tieloze en ver van de bewoonde gereld gelegen industrieterrein sloterdijk III in Amsterdam. Waar de hoogte van dat uit hout opgetrokken bouwwerk - toch nooi vier meter - is nu niet lan ger toereikend. Daarom wijkt ie schilder de komende maan- ien uit naaf een leegstaande psfabriek, wat dichter bij huis. fa die ruimte zal de Arnhemse opdracht worden uitgevoerd. |ja'as'e£ is een begrip. Wie praat over F' doorbraak van de moderne kunst in J ns land, praat óók over Ger Lataster, Limburg (Schaesberg) geboren, Ivpprt- SilK*S det ""Wden van de jaren L i® a.an ^sterdam verknocht. In over dm na-oorlogse periode ziin naam, in een adem i 6 me* Appel, Constant en noem paar op. Master, de Cobraïst? lorde 031 iS 6en 11113361 van de eerste Akker/Onno van Dl: eerste ronde: Mol/Wijla gens/De Roeck Hamelink/Hamelink-Van berghe/Gijssen 10-9. D2: kwartfinale: fanning link-Dieleman/Monsieurs - VROUWEN DUBBELSPA J E/D2: tweede ronde: uw j5i Straten-Krijger/Van Opdur^ kwartfinale: De Paepe/B'e Gerijl/Plasschaert Haelst/Van de Lijke-N gemengddubbelspel C: halve finale: BuycWK® Blackman/Erpelinck 14-i -vnTF Van onze verslaggever Terneuzen - De KNVB afdeling Zeeland heeft in verband n slechte gesteldheid van de terreinen het complete programma afdelingsvoetbal zowel voor zaterdag 10 als zondag 11 febru fast. M# De zaterdag- en zondagwedstrijden voor de senioren die vo weekeinde zouden worden gespeeld, zijn verschoven naarza i en zondag 23 maart. Van Ruudt P °r0S~ringen edelmetaal Waarbij het Schuilnaat j natuursteen laag ZnL ieï\een flinke beraad lan at de drager het en aa(i Langzaam kan verover- foto rob versluys ïed mo keil Va colj ch nog wo dat wo be diel wo| me Vo<l var

de Stem | 1996 | | pagina 14